BOLSiH Uit de Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Dammen. -7. n. cvurMVD I' -I wB ZOGENEVER T Land- en Tuinbouw. Voor huis en hof. nister tegenover d© autobussen, die hoe wel ze het platteland uit zijn isolement hebben verlost, thans op alle manieren worden tegengewerkt en gedwarsboomd. Er werden scherpe uitdrukkingen ge bruikt en alles wijst er op, dat de Minister dié Dinsdag aan het woord komt, zich niet zoo gemakkelijk meer met wat grapjes van de zaken zal kunnen afmaken. Van het uitvoerige debat vermelden we alleen dat de heer Kortenhorst (R.- K.) den aanleg van een kanaal Hulst Axel bepleitte en vroeg welk percentage van de kosten door de belanghebbenden moet worden gedragen om op een rijks bijdrage te kunnen rekenen Middelburg. Alhier is op 84-jarigen leef tijd overleden de heer 1. L. van "Wuyck- huise, oud-hoofdopzichter der domeinen in Zeeland, ridder in de orde van Oranje Nassau. Ned. Hen. Kerk. Beroepen te Pesse, L. Seinhorst, hulp- pred. te Uithuizen; te Charl'ois (Rot terdam), J. W. Swaan te Domburg: Geref. Kerken. Bedankt voor Nieuweroord, A. H. Piers- ma, te Sleen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Sneek, A. Grappen te Zwaag- westeinde en W. Hendrikse te Ede. Beroepen te Alphen a. d. Rijn (2e maal) P. 7wier te Papendrecht. Te Rotter dam-Zuid, K. Groen t,e Nieuwpoort. Bedankt voor Harderwijk, P. de Smit te "Boskoop. Gons. Tot diaken der Ned. Herv. Ge meente is benoemd dhr I. Gunst. Prof. F. Leng keek. Woensdag 5 December a.s. hoopt Prof. F. Leng- keek te Apeldoorn, docent aan de Theol. School aldaar, zjn 25-jarige predikants jubileum by de Chr. Geref. Kerk te vie ren. Beroepbaar. Toegelaten tot het predikambt in de Geref. Kerken do hoe ren B. W. Ganzevo-ort te Zwolle, die zich beroepbaar stelt, en D. v. Enk te Kam pen, die zich na 15 Januari beroepbaar stelt. Zondag 2 December 1928. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. 'ds Steinz, nm. ds Homburg (H. Doop), av. ds de Vries. Wilhelminadorp, vm. ds Homburg, nm. ds Steinz. Viissingen. Alhier is Vrijdagmiddag de tweede school van de Vereen, voor La ger onderwijs op Geref. grondslag aan de Verkuyl Quakkelaarstr. geopend. De school werd door den weth., dhr M. Laernoes, waarn. burgemeester, aan. de vereen, overgedragen. Vervolgens werd door den voorzitter, den heer C. D. van Noppen een uitvoe rige rede gehouden en geweizen op de groote beteekenis van de opening van de tweede school dezer vereen., waarop hij Gods zegen vroeg. Daarna werd nog door een heele rij van sprekers het woord gevoerd. Ds E. H. Bi'aauwendraad sprak namens de Chr. U. L. 0.; Ds A. de Voogd na mens de Vereen, voor Chr. onderwijs, de heer 'S. Brandsma als inspecteur van het L.O., den heer G. v. d. Putte al9 oudste bestuurslid der school; de heer J. Baarschers, die sedert de oprichting op 1 Mei 1891 hoofd der eerste Geref school is, volgde hierop-, terwijl ook nog spraken het hoofd der nieuwe school, dhr L. Laernoes en ten slotte een der onder wijzers, de heer G. A. de Rijk. Schoolverzuim. „Het Volk" meldt, dat in de inspectie Borger dit jaar door een samenwerking tusschen on- derw ijs-inspectie, ambtenaar van het Open baar Ministerie, politie en onderwijzend personeel, krachtig opgetreden is tegen ongeoorloold schoolverzuim. Bij een cir culaire werd' den hoofden van scholen door de inspectrice verzocht, wanneer zij vermoedden of wisten dat een leer plichtig kind, tijdens de schooluren "in loonarbeid werkzaam was, 'daarvan op gave te doen aan de politie. De politie werd door haar verzocht een omïerzoek in .te stellen en eventueel proces verbaal tegen de werkgevers op te maken. Tijdens den aardappeloogst (buiten het z.g. land- bouwverlof) kwam de politie dan ook geregeld bij de scholen informeeren of er zulke verzuimen voorkwamen. Het resultaat is geweest, dat de overtre ders op het land werden opgezocht en op grond van artikel 24 der Leerplichtwet werden zoodoende verschillende proces sen-verbaal opgemaakt; zoowel tegen den vader, onder wiens leiding de kinderen werkten, als tegen den werkgever. Het eerste gevolg was, dat vele ver- zuimers in school terugkeerden. Het twee de, dat de werkgevers bang geworden zijn om kinderen in dienst te nemen. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Oud-Vossemeer, dhr M. C. Deurloo te Nieuwdorp. De Uniecollecte bracht op te Colijns- pl'aat met liats f 100, en 4o Zoutelande f43.86. Hoedeken8kwK«. Door mej. C. Siebenga adsistente aan de openbare lagere school alhier is tegen 1 Januari a.s. ontslag gevraagd wegens benoeming tot vakonder wijzers in de Ned. Taal en Letterkunde aan school G te Middelburg. Een Scheveningsche logger In den storm. Wjj hadden gemeend, zoo vertelt de „N. R. Ct.", schipper Bruin thans te vinden bij moeder de vrouw, om uit te rusten van de zware reis, bij een warme kachel met een kop heete koffie voor zich maar het leven van een zeeman is nu eenmaal anders en derhalve vonden we hem na veel zoeken aan boord van zijn logger, de SGH. 405 (Stijntje Cornelia), druk bezig om het schip met zijn dappore kornuiten weer in gereedheid te brengen voor de nieuwe vangst- Schipper Bruin is het type van den vis- scher, stoer en verweerd door regen en wind, weinig spraakzaam en moeilijk te bewegen iets van zichzelf te zeggen. Maar tooh zijn we er in geslaagd hem aan het vertellen te krijgen, en toen hij eenmaal A gezegd had, voelde hij, dat hij ook B moest zeggen. „Nou dan", zei hij tenslotte, „we vertrokken met de 405 2 November j.l. uit Scheveningen. De reis ging heel voorspoedig, tot we den eersten storm kregen. We hadden onze netten al lang weer binnengehaald en waren van de Doggersbank op weg naar huis. We kwamen door den storm goed heen. Wel was do zee hoog en de wind woest, de logger bleek echter hecht en sterk te zijn. Zondagmorgen zes uur waren wij ten Noord-Westen van Scheveningen en bevonden ons ter hoogte van Zandvoort. Het was noodweer. De storm loeide uit het Zuid-Wes en, de regen sloeg met vlagen op het dek neer. De golven waren hoog en onze boot ging op en neer als een notendopje. Elf man waren aan boord, flinke Scheve ningsche kerels, die niet voor een kleintje vervaard zijn en waarvan sommigen al vaker in eeu zwaren storm gezeten hebben- Maar een storm als dien van Zondag heb ik in mijn leven nog niet meegemaakt- Ik stond aan het roer. Twee man waren met mij op het dek, de overigen zaten in de kajuit. Het waren angstige oogenblikken. De storm wakkerde nog steeds aan. Toen begrepen we, dat er geen uitkomst meer was. We moesten ondergaan. Het zou mis schien nog een kwartier, een half uur kunnen duren, maar danWe namen afscheid van elkaar. We gaven elkaar 'n flinken poot. We zouden samen den dood ingaan. Opeens'n reusachtige golf kwam aan zetten. We zagen er tegenop als tegen een groot huis. Wat 'ngolfl W,e wisten wat ge beuren gingDe golf, gebroken door ons Bchip zou zich daarop neerstorten, de zeilen zouden breken en wij Mijn roer hield ik krampachtig vast. Als ik dood moest, dan met het roer in mijn handen. De golf kwam God zij dank, juist op het oogenblik, dat zij van boven op ons schip stortte, kwam er een rukwind van zoo grootte sterkte, dat onze logger als het ware uit het water werd opgenomen en verder in zee weer werd neer gezet. De zeilen hadden gehouden. Dat was het eerste wat ik zag. Toen bemerkte ik, dat ik tot mijn middel in het water stond. Het schip lag met den voorsteven maar een hal ven meter boven de woedende golven. Mijn matrozen hadden den moed al verloren. Maar ik zei: Kerels, als julie loven je lief is, hoos dan. En ze gingen hoozen. Tot hun middel klotste het water. We waren gered. Wie dankten God. De verdere reis hebben we niet veel last van den wind gehad. Polder ondergeloop© n. Ten gevolge van de dijkdoorbraak nabij Geer- truidenberg is de Emiliapoldeir te Lage- Z wal uwe overstroomd. - Paddes toelen-vergiftigin_ Uit verschillende plaatsen van Frankrij worden berichten ontvangen Over ern stige vergiftiging als gevolg van het eten van paddestoelen. Te Toulouse zijn twee kinderen van een Italiaansche arbeiders- familie na het eten van zelf geplukte pad destoelen gestorven. Vier andere kinde ren zijn ernstig ziek. In een ander huis gezin stierf een zesjarig meisje. Te Nevers zijn een man en een vrouw na het eten van paddestoelen overleden, De moord en brandstich ting te Ulvenhout In verband met den moord en de brandstichting te Ul venhout is nog een derde persoon v. M., uit Strijbeek, aangehouden. De oudste telefoniste? De weduwe Broekmans te West-Pannerden heeft ontslag genomen als telefoniste van het telefoon- en telegraaf-station aldaar. Volgens de „Tel," is zij 87 jaar oud en reeds 43 jaar als telefoniste werk zaam- Ze is moeder van veertien kinde ren en grootmoeder en overgrootmoeder- Ze heeft thans pensioen gekregen en een zilveren medaille der Oranje Nassau- orde- De vrouw is Duitsche van geboorte en ze zou haar baantje nog uitgeoefend hebben als ze geen hinder van doofheid gekregen had. Nooit heeft ze een enkelen keer ver zuimd- Brand. Gisteravond is te Oude molen (N.-Br.) brand uitgebroken in het huis, bewoond door de familie Boksmeer. De ouders waren afwezig en alleen het 4- jarig pleegsind lag te slapen in de woning Men slaagde er in het jongetje, dat reeds bewusteloos was, uit de brandende wo ning te halen. Men was spoedig deH brand mcesler. Het huis is bijna geheel uitge brand. Gasverstikking. Te Stockport heeft een geheele familie man, vrouw en vier kinderen den dood gevonden door gasverstikking. In dezelfde woning werden nog elf personen ziek door gas- inademing. Zij moesten naar het zieken huis worden overgebracht. Onwillige belastingbeta lers. In Sleeswijk-Holstein zjn in de laatste dagen verschillende relletjes voor gevallen, uitgelokt door de leden van den Landbund, de machtige organisatie van Duitsch-nationale boeren. In verscheidene emeenten zijn beambten die de door e boeren verschuldigde belastingen kwa men innen, aangevallen en afgeranseld Om „te beletten, dat de politie te hulp zou komen had men boomen omgehakt en dwars over den weg gelegd. Bij enkele beambten werden de ruiten ingeslagen Aanleiding tot de ontevredenheid der boeren zouden de volgens hun meening te hooge belastingen hebben gegeven. Het Deensche stoomschip D a n i a. Het Deensche stoomschip Da- nia, kapitein J. Kolster, dat in den vlie genden storm van 25 November hoog op de Jaoobsruggen is geslagen is gister nacht door do sleepbooten Oceaan, Vol harding, Texel en Bcrnrif, nadat eerst de Bornrif met haar zandzuiginstallatie een geul in de bank had gezogen, afge bracht. De Dania, die beide ankers en kettingen heeft verloren, zal door de Oceaan naar Amsterdam of Antwerpen worden gesleept. Een Raadslid tijdens de Raadszitting ongesteld ge worden. Tijdens den Amsterdamschen Gemeenteraad gistermiddag is het lid van den Raad, de heer F. J. A. M. Wierdels, ongesteld geworden. Men vreest, dat de ongesteldheid ernstig zal zijn. De zieke werd nog op het raad huis voorzien van de sacramenten der stervenden. De raad werd met het oog op dit tref fende ziektegeval te half vijf geschorst. De geneesheeren uit den Raad, Abra hams, Sajet en W. Polak snelden te hulp en vonden het noodig mevrouw te waar schuwen en vrienden verwittigden een pa ter voor het verleenen van den geestelijken bijstand. Het zag er, volgens de opinie der me dici, aanvankelijk ernstig uit. De toestand van den heer Wierdels was gisteravond laat niet verontrustend. Het vlieg on geval te Heer- Ierhei de. Naar de „L. K." verneemt, is naast de civiele actie, ingesteld door de getroffenen bij 't vliegongeval te Heerier- heide of hun nabestaanden, ook een strafvervolging ingesteld tegen 't comité dat den vliegdag in Augustus organiseer de. Hat wordt er van verdacht ae voor waarden niet te zjn nagekomen, welke aan 't houden van "den vliegdag verbonden waren. De Maas .valt. Men meldt uit Maastricht: Do Maas blijft langzaam vallen. In de laatste 24 uur 22 c.M. De stand was gistermorgen 3 M. of 45.01 boven N.A.P. Voor ditmaal schijnt het gevaar voor over strooming dus geweken. Wel staan uiter waarden en laag gelegen landerijen nog blank. De roofmoord te Rotterdam. In de afgrijselijke moordzaak aan den Oost- zeedijk te Rotterdam, waarbij de 69-jarige fabrieksdirecteur, de heer Lans, op gruwelijke wijze om het leven werd gebracht, begint, hoewel nog slechts zwak, eenig licht te komen Een betrouwbaar dienstmeisje 'heeft getuigd dat zij Donderdagavond twee mannen op hel terrein tusschen 'de beide hekkem heeft zien staan en daar de verwondingen wijzen op een aanval van meer dan een persoon, gelooft men, dat er in elk geval ook twee dader» zijn. Dat de heer Lans deze beide mannen reed» kende is niet onwaarschijnlijk. Voorts is hel zeer waarschijnlijk dat de kerels door hei opbellen van Mej. Lans naar het kantooi gestoord zijn en overhaast de vlucht hebben genomen. Dat men hier met geroutineerde misdadiger» te doen zou hebben kan o.m. nog worden geconcludeerd uit het feit, dat zü hun werk tuigen niet hebben laten liggen. De veronder stelling dat de kerels hun werktuigen in hel water hebben gegooid, wordt echter nog vast gehouden. Hoezeer deze tragische zaak beroering heefi gewekt, blijke uit het feit, dat er reeds ver schillende vermoedelijke daders zijn a an ge wezen. Een hunner, zekere v. d. E., die openlijk beschuldigd werd door buurtbewo ners, heeft zich uit eigen beweging aan hel bureau gemeld. Hij ontkende iets met dezo zaak uitstaande te hebben, doch is in ver zekerde bewaring gehouden, daar hij nog we gens een vroeger begaan misdrijf gezocht werd. De recherche heeft in den loop van den avond nog drie personen gearresteerd. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Probleem No. 69. Auteur: W. Dommisse, Bergen op Zoom. 1 2 3 4 5 6 16 26 36 46 15 25 35 45 Wit: 8 sch. op 25, 27, 30, 32, 33, 87, 42 en 49. Wit speelt en wint. Oplossingen Oct.- en Nov.-problemen vóór 3 Dec. in te zenden aan bovenstaand adres. Om het wereldkampioenschap. De volgende partij werd gespeeld tus schen de heeren M. Bonnard met wit en W. Rustenburg met zwart. 1. 32—28 18—23 25. 30X39 19—23 2. 33—29 23X32 26. 38—33 12—17 3. 37X28 20—25 27. 43—38 17—21 4. 39-33a) 12—18 28. 49—43 21X32 5. 41—37 7—12 29. 38X27 10—15 6. 44—39 19—23 30. 39—34 15-20c) 7. 28X19 14X23 31. 34—30 14—19 8. 50—44 10—14 32. 25X14 19X10 9. 37—32 14—19 33. 30—25 10—14 10. 33—28 17—22 34. 35—30 8—13 11. 28X17 11X22 35. 43—39 7—12 12. 32—27 15—20 36. 39—34 13—19 13. 39—33 20—24 37. 34—29 23X34 14. 29X20 25X14 38. 30X39 19—24 15. 34—30 14—20 39. 48—43 3— 8 16. 44-30b) 20—25 40. 42—38 8—13 17. 4641 25X34 41. 47—42 14—19 18. 40X29 23X34 42. 39—34 24—30 19. 39X30 19—23 43. 43—39 30—35 20. 45—40 5—10 44. 33—29 4— 9 21. 40—34 1— 7 45. 31—26 22X31 22. 30—25 9—1446. 26X37 2— 7 23. 33—29 13—19 47. 38—33 19—23 24. 34—30 23X34 Stand na den 47en zet van zwart: 1 2 3 4 5 47 48 49 50 48. 33-28d) 23X32 49. 37X28 13—19 50. 42-37e) 18—23 51. 29X18 12X32 52. 37X28 9—14 53. 34—29 7—12 54. 41—37 6—11 55. 37—32 14-20f) 56. 25X23 12—18 57. 23X12 11—17 58. 12X21 16X38 Remise. 47 48 49 60 Zwart; 7 sch. op 9, 12, 13, 18, 22, 23 en 26. a) Beter is 4137, hetgeen zwart, belet 1420 te spelen, daar wit dan gunstig af ruilt door 2823 en 2924. b) Ook 3025 was goed. Stond schijf 12 op 17, dan maakte zwart in dat geval een aardig damzetje door 2328 (25X21) en 28X50. c) Op 49 heeft wit dam door 3429, 33—28, 27—21 en 31X4. d) Gedwongen, daar zwart met 3540 dreigt. e) 2924 (19X80) en 2520 is goed en geeft minstens remise. f) Wel het beste, daar 3540 niet gaat wegens wit 2924, 25X45. Hierdoor houdt wit zwart's linkervleugel vast, zoo dat het maar beter is remise te maken IETS OVER ST. NICDLAAS. In zijn onlangs by La Rivière en Voor hoeve te Zwollo verschenen boek. „Naar Rome, door het reisgebied van den apos tel Paulus" vertelt Dr G. P. Marang ook enkele byzomderheden omtrent My ra, de ■haven waar Paulus op zjn reis naar R-orne van schip verwisselde. (Hand. 27:5 en 6.) Meer lezen we er niet van. Maar beter, zegt de schrijver, is deze stad bekend door een zijner bisschoppen, later als heilige uitgeroepen en wien zelfs van Protestantsche zijde een po pulariteit en een vereering ten deel geval len is als geen ander. We bedoelen St. Ni col aas. Wjj kennen hem gewoonlijk alleen als „den goeden Sint", den vriend der klei nen. Maar de oude historie leert hem ons ook kennen als een krachtig strijderivoor het Christendom, die met vaste hand het oude heidendom uitroeide. Natuurlijk hebben, in den loop der eeuwen allerlei heiligen-legenden zich om zyn persoon geweven, tal van wonder lijke genezingen, redding of bewaring van zeevaarders en zoo al meer, maar en kele feiten schijnen toch historisch vast te staan. Hij zou geboren zyn in het stadje Pa tara, eens een belangrijke havenstad die Paulus op zijn terugkeer van zijn derde (laatste) zendingsreis bezocht, maar thans niets meer dan een vervallen en in moeras weggezonken ruïnenreld. Koort voor de dagen van Keizer Con- stantijn den Groote, door wiens neiging tot het Christendom de Keifc zegevierend uit den eeuwenlangen strjd trad, was Nioolaas gemarteld en uit zyn bisdom Myra verdreven. Maar de wisseling der lotgevallen bracht er hem weer terug. Met krachtige hand begon bisschop Ni- colaas nu den kamp met het heiden dom. De tempel van Artemi3 Eleuthera, door zyn pracht beroemd tot ver buiten de grenzen van'Lycië, werd verwoest. Zelfs de fondamenten werden uitgegraven, om geen aanknoopingspunt te bieden voor een mogelijk weer oplevend heidendom En deze tempel was de eenige niet, die viel. Als volbloed beeldenstormer nam Nioolaas de Christianiseering van zyn bis dom ter hand. Niét ver van Myra' staan nog de ruïnen van een oude Christelyke kerk, die zijn naam draagt, en die tot het jaar 1087 zijn beenderen bevatte, waar- ni tén qiooJje uit, naar de legende, een zóó krachtig welkende balsem droop, dat van heinde en ver pelgrims toestroomden. In het jaar J087 zouden deze reli- quieën overgebracht zijn naar het oude stadje Bari in Italië. Eerst werd St. Nioolaas alleen in de Grieksche kerk vereerdlater, na de over brenging van zijn gebeente, ook In de Westersche kerk. Zijn sterfdag, 6 December 345 of 352, is thans de populaire feestdag geworden; naar de gewoonte der oude kerk, die den sterf dag van een martelaar of hei lige als zyn geboortedag vierde: als den ingang tot het nieuwe hoogere leven. De groenten- en frultoorlog te Deventer. Donderdag vergaderde in Den Haag het hoofdbestuur van den bond van kleinhan delaars ter bespreking van den strijd tus schen de Veilingsvereeniging en de klein handelaars te Deventer. De eerste wagon groenten, door het hoofdbestuur te zenden, wordt Maandag a.s. verwacht. Indien de veiling de groen ten voor kostprijs aan het publiek ver koopt, zal de bond voornoemd, de Deven ter kleinhandelaars in staat Btellen, dit eveneens te kunnen doen. Door vorenvermelde te nemen maatre gelen zal de strijd aanmerkelijk worden verscherpt. Over Stormschade en Boordbedden. De jongste stormen hebben in ver scheidene tuinen aanmerkelijke schade aangericht- Verschillende boomen zyn ont worteld en andere zyn door het afruk ken der takken zoodanig beschadigd en gehavend, dat ze door nieuwe aanplant vervangen moeten worden- Willen we de opengekomen plaats weer gebruiken voor het planten van boomen, dan worden alle wortelresten zorgvuldig verwjderd en do aarde in een grooten cirkel uitge graven- Het opnieuw planten kan nog voor den winter geschieden- Ook diverse schuttingen hebben het kwaad gehad in den strjd tegen de krach tige stormvlagen en hierbij zyn vele slachtoffers gevallen. Herstellen en op ruimen is het parool en wat onbruikbaar is voor brandhout bestemmen. Boordbedden. Laat ik beginnen met eerst in het kort aan te geven, wat er onder een boordbed in het algemeen wordt verstaan. Boordbedden zjn vakken van onbepaalde lengte, ter breedte van 2 k 3 meter, waarop vaste- en eenjarige planten dooreen geplant worden. Willen we hiervan het meeste genoegen hebben, dan worden deze planten zoodanig ge kozen, dat er vanaf het vroege voorjaai tot aan het late najaar steeds zooveel mogelyk bloemen te bewonderen zijn. En om dit geheel tot een ideaal te maken, hebben we slechts te zorgen, dat de kleu ren der bloemen met. elkander in volko men harmonie zyn- De bezitters van kleine tuintjes zullen bezwaarljk aan al deze eischen kunnen voldoen, want om steeds volop bloemen te hebben op een boordbed, is een groot aantal reserveplanten noodig- De afmetin gen van een boordbed kunnen natuurlijk belangrijk afwijken van de opgegeven ma ten en wordt eenvoudig door de plaatse lijke omstandigheden bepaald. De maand November is de beste tijd om een boordbed opnieuw te beplanten en te veranderen. "En hierbij hebben we op het volgende te letten: Bij de keuze van. de kleuren der bloe men dient men in de eerste plaats te bedenken, dat het mooiste effect wondt verkregen bij een groepeering, waarbj met elkander vloekende kleuren niet te dicht bij elkaar worden gezet. Boordbed den met een kleur zjn heel goed denk baar en kunnen eveneens heel fraai zijn. Ieder kan dus hierbij aan eigen smaak den vrijen teugel laten, mits hierby maat zorgvuldig vermeden wordt om de planten regelmatig ot in rijen te planten. Een on regelmatige beplanting maakt een veel aangenamer indruk. Het aantal planten geschikt voor boord bedden is legio en vrijwel onbeperkt. Ook diverse heesters zijn heel geschikt en vooral als de voorraad bloemen niet al te groot is. Van de bolgewassen zijn de narcissen en late tulpen heel geschikt voor een gemengd boordbed en leenen zich bjzonder voor beplanting van den achtergrond tusschen in het najaar bloeiende vaste-planten. De krachtig op groeiende stengels der vaste-planten overgroeien dan de steeds meer afster vende tulpen Hl narcissen en onttrekken dit proces daardoor aan het oog. Be schikken we over een reserve van plan ten, dan worden de afstervende en uit gebloeide planten dadelijk door nieuwe vervangen. Als de vaste planten hun bloeitjd ach ter den rug hebben, kunnen we zoo noodig de bestaande beplanting van ons boordbed wijzigen of aanvullen. Bollen, die te groot geworden zjn, worden opge nomen en gedeeld: die welke reeds meer*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2