Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Telegrammen. Afloop Verknopingen, Aanbestedingen m Radio-Nieuws. Burgerlijke Stand Marktberichten. ae Schelde gespookt. Ook te Lillo Is zjj buiten hare oevers getreden. Daar ziyn verscheidene hectaren poldergrond ondergeloopen. Nabij het fort van Waelhem ïs de dijk doorgebroken. Heel de streek staat blank. Naby Battel is de Dyle-dyk op geheel den Malliën-polder onder water drie verschillende plaatsen doorgebroken, zettonde. Ook de Rupel heeft een ware ramp veroorzaakt. Te Rumpst staat een groot gedeelte onder water. Daar is een man verdronken. Boom, het bekende stadje der steen bakkerijen, is eveneens zeer getroffen. Bijna alle steenbakkerijen zijn onder wa ter gezet, waardoor verscheidene milli- oenen steenen verloren gingen. In Frankrijk. He>t scheepvaartverkeer tusschen Frank rijk en Engeland kon weeT hervat Worden, daar het noodweer boven hot Kanaal tot bedaren was gekomen. In Zuid-Frankrijk heerschen daarentegen nog zware stormen met reigen. In het geheel moeten tot dusver 50 menschen door den storm aan de kust het leven hebben verloren. Uit Bordeaux wordt gemeld, dat aan de monding van de Gironde, nadat de storm daar wat was gaan liggen, gisterenmorgen weer zeer hevige stormen heerschten. Aan de kust hebben bij de jongste stormen 21 schepen in nood verkeerd Daarvan zij.n er negen gezonken. Gistermiddag omstreeks 12 uur heeft boven Parijs een hevig onweer gewoed. Ook uit de Pyreneeën wordt onweer ge meld. De regenval' houdt aan. Tengevolge hier van is het gevaar voor hoog water aan de Garonne en haar zijrivieren groot. Sinds vier dagen vallen er bijna onafge broken stortregens in Savove, terwijl' er overvloedig sneeuw in de hoogere gebie den valt. Op sommige plaatsen ligt ze daar bijna 2 meter hoog. De bergstroomen zijn buiten hun oevers getreden. In Duilschland. Volgens radioberichten van de Engel- sche reederijen, welker schepen 'hebben deelgenomen aan het reddingswerk van het vergane stoomschip Herrenwijk, kan erop gerekend worden, dat van de 27 man sterke equipage van dit stoomschip 14 man in de golven om het leven zijn gekomen. Uit geheel Duitschland worden nog steeds nieuwe berichten ontvangen om trent schade, door den storm en de over stroomingen veroorzaakt. In het .gebied van de Fulda en "de Werra schijnt het gevaar tengevolge van de onophoudelijke regens een "dreigenden omvang aan te nemen. De Fulda is de laatste twéé dagen twee meter gewas sen. Volgens een latere mededeeling neemt het stijgen der zijrivieren van den Rijn in de hoogere berglagen langzaam af, waarmede het hoogwatergevaar aan den boven- en midden-Bijn bezworen is. Volgens ingekomen berichten neemt ten gevolge van het afnemen van den regen val en het intreden van vorst in het hoogere bergland, de was aan BovenL en Midden-Rijn af. Uit andere landen. Met de heftige stormen der laatste da gen heeft de winter in het Zwitsersche midden- en hooggebergte zijn Intocht ge daan. De nieuw gevallen sneeuw heeft een hoogte van gem. 50 c.M. Een hevige storm heeft langs de Ita- liaansche kust groote schade aangericht. De huizen zijn gedeeltelijk overstroomd. Het verkeer met het vasteland is voor- loopigj gestaakt. In da Zwarte Zee woedt een "orkaan van ongewone hevigheid. Talrijke sche pen hebben schade opgelooplen. Groote overstroomingen hebben in vele plaatsen van Midden- en Zuid-Zweden groote schade aangericht. Vele bedrijven moesten worden stopgezet. De landbouw lijdt groote schade, doordat de late oogst van de landerijen wegspoelt. De Westkapelsche zeedijk. De sohade, door de hevige stormen der De schade, door do hevige stormen der laatste dagen toegebracht aan den West- kapelschen Zeedijk blijkt erger te zijn dan oorspronkelijk werd vermoed en dan de laatste jaren is voorgekomen. Het is moei- Jijk voorloopige voorzieningen aan te brengen, omdat op zooveel plaatsen de zeewering is beschadigd en gaten in het verloop van den dijk zijn geslagen. Om bij event, nog komende vloeden uitbrei ding van de schade tot een minimum te beperken moet men met alle kracht aan het dichten van de gaten en 'het op hun plaatsen brengen van op den dijk geslagen groote bazaltsteenen werken. Met het oog op den toestand van den dijk waren Dinsdag alhier gekomen het dagelijksch bestuur met den ingenieur van den Polder Walcheren. Ook de hoofd ingenieur van den Prov. Waterstaat in Zeeland en de heer Mr van Dusseldorp, lid van Ged. Staten, waren aanwezig. Bekend was gemaakt, dat alle manne lijke inwoners van 16 tot 65 jaar zich des middags om één uur hadden te vervoegen op het gemeentehuis, met de bedoeling ook personen, buiten de dijkwerkers, aan het werk te stellen, teneinde zoo spoedig mo gelijk de schade aan den dijk te kunnen herstellen. Honderd man, buiten de dijkwerkers nog, werden, ook in den namiddag, aan het werk gesteld. Tot laat in den nacht werd dan ook flink gewerkt. De reservefcrachten zijn bij 't aanbren- en van materiaal, hot vullen van zak en zand einz. werkzaam gesteld. De eigenlyke dijkwerkers kunnen dan aan heit moer deskundige work als het zot ten van steen enz. bezig blyven. Gisteren liepen weder ernstige geruch ten over den toestand van den Westkapel- schen Zeedijk, vooral door het vanuit Mid delburg en andere plaatsen aanvoeren van materiaal en het oproepen der mannelijke bevolking van Westkapelle voor hulp bij het herstellen der door den storm aange richte schade. Naar wij vernemen is dan ook de schade zoo groot als in mensdhenheugenis niet is voorgekomen, zoodat krachtige maatrege len moesten worden genomen om eventu- eele uitbreiding tot het minimum te be perken. Daar momenteel niet zoo heel veel ma teriaal, gezien den omvang der schade, aanwezig was, werd o.a. rijshout aange voerd uit Borsselen, waar men het van de werken tot het maken van zinkstukken wel tijdelijk kon missen. Dat het goed gezien is alle hens aan dek te doen zijn, bleek hedennacht, toen het weer zeer hoog water was en de schade zich opnieuw uitbreidde. Chr. Nat. Werkmansbond. Het zilveren jubileum van het district Zeeland van den Chr. Nat. Werkmans bond zal worden gevierd op Donderdag 13 Dec. a.s. te Vlissingen in het gebouw voor Ghr. Soc. belangen. 's Middags zal een feestelijke vergade ring worden gehouden. In de openbare avondvergadering, die in de Groote Kerk zal worden gehouden, zullen als sprekers optreden Ds J. Ossewaarde, van Grijps- kerke, voorzitter, Ds J. A. Raams van Kloetinge en Ds J. S. Hartjes van Vlissin gen. De Chr. zangvereeniging „Hoop op Zegen" verleent medewerking. De steiger t© Stavenisse. Zooals reeds gemeld is, heeft de provinci ale steiger te Stavenisse veel geleden. De brugbedekkingen en do 'leuningen zijn bij na geheel verwoest. De booten uit Zierik- zee en Middelburg konden niet aanleggen. Middelburg. De Woningstichting „Volksbelang", alhier, herdacht Maandag in feestelijke vergadering haar 10-jarig bestaan. Daartoe in staat gesteld ,door vriendelijke giften van enkele belangstel lenden kon het bestuur aan 'de talrijk opgekomenen een prettigen avond bezor gen. In zyn openingswoord memoreerde dhr Stenhuis, de voorzitter der Stichting, het wedervaren van de nu afgeloopen 10 jaar, den vruchtdragenden arbeid door de "Stichting verwerkt en sprak er zijn blijdschap over uit, dat de Chr. sociale vereenigingen: Chr. Besturenbond, Patri monium en Chr. Nat. Werkmansbond, dit werk hadden ondernomen, dat zeker aan de geheele arbeidersbeweging ten goede komt. Verschillende brieven met gelukwen- schen waren ingekomen. De heer H. Dron- kers, één der commissarissen sprak een waardeerend woord voor den arbeid van het bestuur. Het 10-jarig verslag van den secretaris gaf een overzicht van al het geen werd ondervonden. Veel en velerlei waren demoeilijkheden. Allerlei teleur stellingen heeft het bestuur ondervon den, doch er is reden tot dank. Zoowel de bewoning als de financiën zijn overeenkomstig den wensoh van 't Bestuur. Verschillende personen, die zich verdienstelijk hadden gemaakt werden herdacht. Inzonderheid aan den architect den heer Vertregt, werd een waardeerend woord gewijd om het vele werk door hem verricht, en voor het solide en keurige werk, dat geleverd is. Een woord van 'dank ontbrak niet aan verschillende bestuursleden, die zich ver dienstelijk hadden gemaakt. Voor muzikale afwisseling zorgden de heeren v. Kamer en Slotema. Dhr Chr. de Bruijne bracht er de vroolijkheid in door enkele declamaties en voordrachten. De dames zorgden voor de noodige ver snaperingen. Aan de 3 bestuursleden, die vanaf de oprichting van de Stichting verbonden waren, dhrn P. Adriaanse, J. L. de Lange en W. A. den Hollander, werd een stof felijk bewijs van waardeering met en kele passende woorden door den voor zitter, namens het comité aangeboden. De secretaris dankte met enkele "woor den namens de drie mee-jubileerenden voor dit blijk van waardeering. Door verschillende sprekers en orga nisaties werden nog felicitaties en goede woorden tot het bestuur gericht. Nadat gezamenlijk een vers van gezang 180 was gezongen sloot de voorzitter dezen welgeslaagden avond. Vanmorgen nam de heer G. Goor- huis, commissaris van politie, wegens vertrek naar Amersfoort, afscheid van het politiecorps en van de andere hoofden van gemeentediensten. Wij komen hier op morgen nader terug. Maandagavond hield Dr M. H. A- v. d. Valk, predikant te Rotterdam, al hier een lezing in de Waalsche Kerk over „De Slang in het Paradijs". Zooals te verwachten was van dezen begaafden geleerde, was de rede schit terend. Voor de aanwezigen een genot volle en leerzame avond- Goes. Met dank voor verleende hulp ont vingen zuster Visser en zuster van Gorp de volgende giften: een van f 20, een van f 10, vier van f 5, drie van f 2.50, twee van f 1 en voor het ziekenbusje f 4.89 Yt aan opgespaarde halve stuivers. Kloetinge. Dinsdagavond trad in het Hervormd Vereenigingsgebouw Ds Raams, Ned. Herv. predikant alhier, voor een volle zaal op met een winterlezing over: „Een reisje door het Zuiden van Palestina". Met vele lichtbeelden geïllustreerd hield Z.Eerw. voor een aandachtig gehoor een leerzame en onderhoudende causerie. Spreker leidde zijn hoorders van Joppe uit naar Jeruzalem, langs Bethlehem en Jeri- öho tot de oevers van de Doode Zee. Het natuurschoon en de voortbrengselen dier streek werden op het doek gebracht; de godsdiensten dier bewoners en hun maat schappelijk en huiselijk leven geschilderd; vele Bijbel-historische plekjes, vooral uit Jeruzalem, getoond. We noemen slechts: het huis van Simon den lederbereider; de Stefanuspoort; de Ecce-Homo-straat; de Via Dolorosa; de Kedron; Gethsémané; den Olijfberg; het graf des Heeren; het graf van Rachel. Ook kregen we te zien de Heilige-Graf-kerk; de schitterende mos kee der Mohamedanen, den tempel der Joden en de kerk der Protestanten uit Je ruzalem, een geschenk van ex-keizer Wil helm. Met een heenwijzing naar Jezus Christus, die gisteren en heden, ja tot in eeuwigheid dezélfde is, eindigde spr. zijn boeiende voordracht. Met voldoening kan het voorloopig co mité op deze eerste winterlezing terugzien. Axel. Maandagmorgen is de 40-jarige arbeider W. de Feijter te Sluiskil dood achter zijn woning gevonden. Hartverlam ming schijnt de oorzaak te zijn. 'De man laat een vrouw met twee kinderen achter. Hulst. Hier is een comité gevormd, dat in 1930 het 750-jarig 'bestaan van Hulst als stad zal vieren. Het comité zal zich uitbreiden met personen uit alle kringen en richtingen der bevolking. Op het voor loopig programma komen voor een histori sche optocht, een openluchtspel, een ten toonstelling op Oudheidkundig gebied, ter wijl ook 'gedacht wordt een som bijeen te brengen om een fonds te stichten, waaruit het aloude stadhuis kan worden gerestau reerd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rotterdam (18e pred. pl.) Dr F. W. A. Korff te Heemstede. Te St. Annaland, G. C. Severijn te Waarder. Aangenomen naar De Wilp, G. Teens- ma *te Siddeburen. Naar Huizinge, H. Marra te Emmen. Bedankt v- Giessendam-Nederhardinx- veld, P. de Looze te Renkum. Geref. Kerken. Tweetal te Drachten, W. J. Smidt fee Dwingeloo en C. Stam te Alteveer. Bedankt voor Oldebroek, H. v. Zan den te Wapenveld. Terneuzen. In de Zondagmorgen gehou den godsdienstoefening bij de Ned. Herv. gemeente alhier is van een onbekenden gever een gift ingekomen van duizend gulden, bestemd voor schulddelging. Ds G. C. Postma. In een bui tengewone vergadering van het Nederl. Jongelingsverbond, welke Zaterdag te Amsterdam is gehouden en die door on geveer 600 leden uit alle deelen des lands werd bygewoond, is ds G. C. Postma van Biggekerke door den bondsvoorzit ter ds P. Veen, als algemeen secretaris van het verbond geïnstalleerd. Spr. wees op de belangrijke taak, die den hieuwen secretaris wacht, door de groote uitbreiding van het bondswerk in de industriecentra en door het zoeken van samenwerking met andere organisaT ties op het gebied van jeugdwerk. Tiende predikantsplaats. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Groningen heeft besloten, over te gaan tot het instellen van een tiende predi kantsplaats, zoodat na goedkeuring der hoogere besturen tot het beroepen kan worden overgegaan. Generaal Booth. Een N.T.A.- telegram uit Londen meldt, dat, naar ver luidt, de geneesheeren hebben verklaard dat generaal Booth buiten gevaar is en zij de hoop koesteren op zijn volledig herstel. Kruiningen. Met ingang van 1 Dec. a.®, is aan de Chr. school alhier benoemd tot assistent dhr J. Dekker te Kloetinge. T. P l u i m. De heer T. Pluim, hoofd der Westerschool te Baarn, schrijver van vele boeken en bekend historicus, heeft eervol ontslag uit zijn 'betrekKing ge vraagd wegens het bereiken van zijn 65e jaar. De heer Pluim is meer dan veer tig jaar bij het openbaar onderwijs te Baarn werkzaam geweest. Prof. P. R ui t i n g a. Op 19 Dec. zal het 25 jaar geleden zijn, dat prof. P. Ruitinga, hoogleeraar in de inwen dige geneeskunde aan de universiteit te Amsterdam zijn inaugurale rede hield. De Vechtdijk doorgebroken. LOENEN. Gisteravond schoof nabij Overmeer de Vechtdijk over een lengte van 12 M. weg. De achtergelegen 'Horstermeerpolder stroomde vol. Gelukkig is dit een eenzame polder met weinig huizen, zoodat de scha de niet belangrijk is. Het is gelukt, het gat met zakken zand te stoppen. Tachtig genie-soldaten zijn voortdurend bezig den dijk op de zwakste punten te versterken. Nog een dijkbreuk. BORCUDO. Gisteravond heeft opnieuw een dijkdoorbraak plaats gehad. Dienten gevolge is ©en groot gedeelte van de buurt schap Geesteren overstroomd. 500 H.A. houw- en weiland staat onder water. Dit zal wel tot 700 H.A. uitgebreid worden. Tal van boerderijen staan in hot water. De toestand van den dijk der Bolksbeok is kri tiek, Op tal van plaatsen dringt het water door den dijk. Men vreest het ergste. Door de Ned. Heide-Mij. worden arbei ders en materiaal beschikbaar gesteld voor het stoppen van het gat. Maar dit zal wel geen succes hebben, zoolang de val niet intreedt. De dijk wordt dag en nacht be waakt en zooveel mogelijk versterkt. SLUIS. Gisteren te 4 uur is door de Belgische politie te Ostende aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld de koopman F. v. d. Winckel', die er van verdacht wordt de dader te zijn van den drievoudigen moordaanslag in den nacht van 9 op 10 October te Sluis gepleegd. TIEL. De Waal is gestegen tot 7.50 M. -j- N.A.P. Was ruim 1 M. De gierpomt is van de reep genomen. De overtocht geschiedt per stoomboot. TERSCHELLING. Omtrent het lot van de bemanning van den Noorschen schoe ner, die Zondag voor de Koog is vergaan, is nog weinig of niets met zékerheid te zeggen. Ook bij1 de reederij te Bergen zijn nog geen nadere berichten binnen gekomen, evenmin als bij1 den Noorschen consul. Het feit, dat zwemvesten zijn aan gespoeld, wijst er op; dat de bemanning, waarschijnlijk 6 man:, is omgekomen. Het schip is grootondeels varnield'en moet als verloren worden beschouwd. Het zit hoog op het strand, 200 M. bezuiden paal' 20. Men is thans bezig de lading hout te lossen. De schoener blijkt „Holdayl" te heeten. De beide ruw-olie-motoren, waar mee het schip was uitgerust, zijn onbruik baar. IJMUIDEN. Alhier is door den stoom trawler Alkmaria binnengebracht een klei ne Engelsche vrachtboot, die op de Noord zee stuurloos ronddreef. ARNHEM. Er is vannacht ingebroken in het station van de Geldersche tram en in de toonkamer van het Electrisch bedrijf. In het eerste werd een klein be drag en in de tweede een paar hon derd gulden gestolen. NIJMEGEN. De Waalkade is over stroomd. De stand van het water is 11.45 M. ,plus N.A.P. De was bedraagt 1.05 M. DEVENTER. Op den onbewaakten over weg te Twello is een tot heden nog onbekend gebleven meisje door een D- trein overreden en gedood. KEULEN. De Rijn wast nog 1 c.M. per uur. Men verwacht spoedig stilstand. De Moezel, Lahn en ,Sieg wassen niet meer. PARIJS. De typhus-epidemie te Lyon breidt zich uit. Tot nu toe zijn er 1300 gevallen. MANILLA. Nu de verbindingen hersteld zijh, blijkt uit de ingekomen berichten', dat bij de typhoon die Donderdag over ae Filippijnen woedde, 200 personen zijn om gekomen. Het aantal dakloiozen bedraagt ongeveer 10.000. LONDEN. Gemeld wordt dat de Koning van Engeland een gunstlgen nacht heeft doorgebracht. De toestand is vooruit gaande. KOPENHAGEN. De vorige week tijdens den hevigen storm is er aan de Noordkust van Letland een schip gezonken welks nationaliteit onbekend was. Thans is ge bleken dat het een Deensch schip is, mot een lading briketten op weg- naar Stet tin. De zes leden van de bemanning zijh verdronken. Namens Ged. Staten werd heden morgen aanbesteed het maken van den onderbouw voor een verlenging der tram remise te Hansweert met bijkomende wer ken. ten behoeve van den Prov. Stoom- bootdienst op de Wester-Schelde. Raming f5100. Inschrijvers waren: L. P. Korstan- je, Wemeldinge f 5621; A. Foudraine, Goes f5190; M. Hoogesteger, Wemeldin ge f5060 en A. v. d. Straaten Jr, Hans- weert f 4834.50. Namens den hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat in de di rectie Zeeland werd hedenmorgen te Middelburg aanbesteed: a. het herstellen van een gedeelte van de zgn. Stationsloskaden te Terneuzen, behoorende tot de werken van het ka naal van Terneuzen, met bijkomende wer ken. Raming f 25.000. InschrijversM. Hoogesteger, Wemeldinge f25880; J. J. Jansen, Middelburg f25450; J. van 'tHof, Hoek f24870; J. H. Reinberg en W. J. de Bruijn, Terneuzen f24100; G. A. v. d. Straaten, Terneuzen f22931; P. M. Oost- dijk, Terneuzen f22280; en R. Verschel ling, Terneuzen f 21639. b. het uitvoeren van baggerwerk in de tramweghavens aan het Zijpe, gedu rende 1929, 1930 en 1931. Eenig in schrijver J. Pranger, Amsterdam voor f 7425 per jaar bij 48-urige en f 7050 bij 54-urige arbeidsweek. Programma van Donderdag 29 Nov. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.45 Concert. 8.00 Concert in de Luthersche Kerk te Deventer. HILVERSUM, 1071 M. 12.30—2.00 Lunchmuziek. 5.307.15 Concert. 8.15 Aansmiting van het Concertgebouw te Amsterdam. D^VENTRY, 1600 M. 11.20 Gramofoon- muziek. 12.20 Studio-concert. 1.20 2.20. Gramofoonmuziek. 4.20 Studio concert 6.20 Muziek. 7.05 Schu bert's viooi- en.pianomuziek. 8.05 Ka mermuziek. KöNIGSWlTSTERHAIISEN, (Zeesenh 1260 en 1680 M. 7.20 Uitzending uit de Beothoven-zaal te Berlijn. BRUSSEL, 609 M. 5.20 Orkestconcert. 6.60 Trioconcert. 7.20 Gramofoon muziek. 8.3510.36 Orkestconcert. MIDDELBURG. Bevallen: M. K. Lou- werse—Kempe, d. Overleden: W. Coppoolse 39 jr, geh. met D. Davids©; S. Franchimont, 61 jr geh. met C. van Aartse; G. Jobse, 59 jr., geh. met P. de Later; M. K. Kemp, 68 jr, geh- met P. A. van Maaren. MIDDELBURG. 28 Nov. 1928. Op de veiling werden de volgende prijzen be: steed: spruiten 717, peeën 67, ra pen 23, uien 37, veldsla 67, 6nij- boonen 8085, blauwe poters 2—3, lof 25129, spinazie 910, aardappelen 45 postelein 1416, molsla 1719, berga mot 1218, kleiperen 814, Jodenperen 1520, Comtesse de Paris 3031, ponds peren 1416, zure appels 719, zure bellefleur 31, campagnezoet 1433, Bis marck 23125, armgaard "28—30, alles per K.G. andijvie 4850 per .kist, bloem kool 318, boerekool 34, savodje kool 25, witte kool 24 cent alles per st.; prei 58, selderie 12, karoten 45, rammenas 12, Pieterselie 23 alles per bos. GOES. Veiling van 27 Nov.: Peren: Beurré Alexander Lucas 3050, Comtes se de Paris 2541,'Bezy van Schonau* wen 2832, Alexandrine Drouillard 22, Jodenperen 1923, Winter Bergamotten (1217, idem dubbele 19, Brederode 20, Madame 'Levavasseur 1920, Dorothea Royal 1418, Winter Rietperen 1619, Winter Louwtjes 17f 19, Roem van Vlaanderen 18, St. Germain d'Hiver 13 16, St. Reimey 1418, Pondsperen 18, Gieser Wildeman 1726, Kleiperen 16 27, afval- en kroetperen 112 gld. per 100 K.G. Appels: Goud Reinetten 32— 66, Annanas Reinetten 22, Bauinans Rei netten 25, Landsberger Reinetten 21, Harborts Reinetten 2841, Grauwzure Heinetten 293'2, Sterappels 2743, Bis marck 1923, Tante Dora 28, Salomé 26—42, Cox Oranje Pipping 26, Notaris* appels 22, Engelsche Winter Gold Per- main 23, Rcinette d'Automne 20—27, Pre sent van Engeland 30, Baldwin 21, Lanes Prins Albert 24, Golden Noble 25, Con- stantijn de Groot 27, Zure Bellefleur 26 36, Court Pendu 2636, Grauwzuur 23, IJziken 17, Zomer Court Pendu 24, Zoete Armgaarde 2432, Zoete Campagner 18 24, Zoete Bellefleur 1519, Zoete Rus ter 21, Huismanszoet 1319,. Winter Bloihzoet 19, Pomme d'Oranje 2025, Gold. Hollaart 1520, afval- en kroet- appels 415 gld. per 100 K.G. Diversen: Mispels 1215, spruiten 512, uien 6, stekuien 2—4, 'koolrapen 1.90, herfstrar pen 0.301.10, krielaardappelen 0.90 gld. per 100 K.G.; noten 0.700.80, mispels 0.40, bloemkool 519, uitschot idem 1 4, roode kool 35, uitschot idem 0.60, witte kool 34, savoije kool 13, boeren kool 2, selderij 0.70 andijvie 2.30—2.60, kipeieren 10.70 gld. per 100 stuks; bloe men 37 gld. per 100 pot; prei 9, wertet- len 3 gld. per 100 hos; hazen 3.243.44, fazanten 0.911.97, patrijzen 0.550.67, eenden 0.63, snippen 0.130.88 gld. per stuk. OOSTBURG. 27 November 1928. Tarwe f 11.25—f 11.50, Gerst Chevallier fl'2— f 12.25, Rogge f 12—f 12.25, Haver f 11.25 —f 11.50, Kroonerwten f20f21.50. ROTTERDAM. 27 Nov. 1928. Op de heden in ons veilingslokaal, Warmoezier- slra.at 3739, gehouden veiling, werden de volgende prijzen "besteed: Kipcieren f5.50 tot f 11.25. Eendeieren f7f8.65, Aanvoer 70.000 stuks. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting; tot den Avond van 29 November: Matige N.-Westelijke tot Wes telijke wind, half bewolkt, weinig of geen neerslag. Aanvankelijk iets kouder. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van de Bilt te 10 uur aan alle posten: Attentiesein neer. Stand van hedenmiddag 2 uur: Licht op voor fietsers: Donderdag 4 u. 24. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 Nov., 1.30 u. Berlijn 59.33—59.35 Brussel 34.6134.63 Parijs 9.739.74 Londen 12.071/2—12.07% New-York 2.48%—2.48%

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2