Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Radio-Nieuws. te kunnen beoordeelen of tot een verdere verlaging zou behooren te worden over gegaan. Plannen tot electrificatie van andere spoorlijnen zijn in studie; zij hebben nog geen vasten vorm aangenomen. Voor een algemeene herziening van de bepalingen omtrent de dienst en rust-tij den voor het spoorwegpersoneel bestaat geen aanleiding, evenmin voor verdere beperking van de maximum diensttijd van de wagenvoerders op elec- trische treinen per 14 etmalen. De commissie, die een onderzoek naar de veiligheid op onbewaakte over wegen instelt, heeft haar verslag nog niet overgebracht, maar de minister meent dat binnen niet te langen tijd te mogen verwachten. Wel heeft de commissie reeds als haar meening te kennen ge geven, dat de ontheffingen voor de over wegen te Kethel, Akkrum en Rilland- B a t h niet behooren te worden ingetrok ken. Eerlang is de indiening te verwachten van een wetsontwerp hetwelk de moge lijkheid zal scheppen om tot een behoor lijk onderzoek en een betrouwbare sta tistiek inzake de ongevallen in de bin nenscheepvaart te komen. Benoemd tot plaatsvervangend rech ter aan de rechtbank te Middelburg W. A. Meerkamp van Embden, Rijksarchi varis, aldaar. Vlissingen. De storm heeft aan de wer ken voor de nieuwe haven schade toe gebracht. De dienst in de Luthersche kerk moest Zondag worden gestaakt omdat een gat in het dak was geslagen. Men heeft op het Eiland een oogen- blik ongerustheid gehad. De ter plaatse bekenden zullen zich herinneren hoe daar een gedeelte dijk is waarvóór zich nog een soort strand uitstrekt, dat in den zomer door de bewoners uit de buurt als badstrand is gebruikt. Daar zijn in do buitonhelling van den dijk eenige gaten geslagen, die met zeilen en keien zijn gedicht. Er liepen ernstige geruchten over, maar er werd verzekerd, dat er geen re ien voor ongerustheid was. Wemeldinge. In do Zaterdag j.l. gehou den raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. Ingekomen was een schrij ven van den Raad der gemeente Axel met verzoek om adhaesie-betuiging aan zijn adres aan H.H. Ged. Staten, waarbij werd geadviseerd om over te gaan tot herziening der salarisregeling voor bur gemeester, secretaris, ontvanger en wet houders meer in het bijzonder voor wat betreft de salarissen van burgemeesters van gemeenten, als Axel. Dit schrjjven werd voor kennisgeving aangenomen. Op een tweeledig verzoek van C. Snoep le om hem huisvesting te vorleenen werd met a.lg. st. afwijzend beschikt, en 2e om hem de beschikking te geven over een perceeltje gemeente-grond werd af wijzend beschikt met 4 tegen 3 istemmen, voor stemden dhrn Hoogesteger, A. Do minicus en Smits. Op een. verzoek van mej. M. Lindenbergh om kwijtschelding van achterstallfge pensioensbijdragen over de jaren 1.924 tot en met 19S7 werd gun stig beschikt. Goedgekeurd werd "de be grooting van het Burgerlijk Armbestuur dienst 1929. Besloten werd Ged. Staten vrijstelling te vragen van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichame lijke oefening" op de lagere school. Het primitief kohier hondenbel. 1928 werd vastgesteld op een totaal bedrag van f 255 Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt herbenoemd dhr L. Diminicus met 4 tegen 3 stemmen op'dhr P. Sonlce. De voorzitter doet eenige mededeelingen om trent de in voorbereiding zijnde onderwij zersbenoeming. Aan B. en W. werd mach tiging verleend om den Wemeldingschen Zandweg overeenkomstig het Provinciaal Wegenplan te verbreeden en te verbete ren, hetwelk de gemeente zal kosten plm. f7500. Eveneens werd aan B. en W- crediet verleend voor het doen verwij deren van punten aan hekwerken bij de O. L. school en bij het perceel van den heer Joh. Clement. Ten slotte wor den de geloofsbrieven van dhr P. J. J- Dekker als nieuw gekozen raadslid onder zocht en wordt tot dienst-toelating mei algemeene stemmen besloten. Stormschade. De storm van Zondag op Maandag heeft hier ook veel schade aangericht. Aan den westelijken Kanaaldijk zijn drie gaten ontstaan door het buitengewoon hoog getij. (4 Meter boven A.P.) De oesterloods van dhr L- Lindenbergh moest het ook ontgelden. Een zijmuur is door de zware zeeën, die er op beukten, bezweken. Het beton van 'den havendam is over een tamelijke lengte vernield- Kioeflnge. Een dezer dagen bemerkte de vrouw van V., alhier des morgens dat een der gordijnen voor een der ach terramen eenigszins verward hing en de bloempotten voor de ramen gezet niet op de gewone plaats stonden. Dit vreemd vindende, stelde zij een onderzoek in en kwam tot de minder aangename ontdek king, dat uit een der laden van een uabin et in de achterkamer een portemon- t\aie mot geld was ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek in. Wolfaartsdijk. Gi-tormiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Met kennisge ving afwezig dhr M. van Strien. Verschil lende ingekomen stukken o.m. bericht van C. van Strien, dat hij op weg is uit Canada naar zijn gezin in deze gemeente en alzoo de toegestane subsidie voor overtocht van zijn gezin naar Canada niet behoeft, werden voor kennisgeving aangenomen. De aanvrage om voorschot voor de vereeniging Eigen Erf voor aan koop van 69 A. 89 c.A. benevens de bouwkosten van twee plaatsjes voor Wil lem Verschuure en M. Verstelle tot een totaal bedrag van f7189, zijnde voor den bouw der twee plaatjes f4839 en den grond f 2350 werd in behandeling ge bracht. Dc voorzitter deelde mede, dat van het college van B.,en W. geen voor stel ter tafel zou komen aangezien hun de prijs van den grond te hoog voor komt. Door Ged. Staten bij welke de vereeniging Eigen Erf in beroep was ge gaan werd bedoelde grond na onder zoek door een commissie uit dat col lege zeer geschikt bevonden voor het doel en den prijs, niet te hoog. Het col lege van B. en W. bleef op zijn stand punt staan, dat de prijs te hoog was en zou daarom geen voorstel doen. Dhr Overbeeke vond evenals den vorigen keer, toon de aanvrage werd gedaan, den prijs voor den grond te hoog. Dhr Noteboom zeide alhoewel de prijs hoog was hem voor dit doel toch niet te hoog te vin den, aangezien de aanvragers gaarne ge noemd perceel willen hebben en zelf een bedrag moeten storten en ook Ged. Sta ten den prijs niet te hoog vinden. De hoeren Lindenberg en Luikenaar verklaar den het hiermee eens te zijn. Alsnu stelde dhr Notoboom voor de aanvrage van de vereeniging Eigen Erf om een voorschot van f 7180 in te willigen, welk voor stel werd aangenomen met de stemmen van Noteboom, Lindenbergh en Luike naar voor. Tegen Overbeeke, wethouder Valkier en blanco wethouder Goetheer. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten tot aanschaffing van een zilveren ambtsketen voor den burgemeester. Een aanwezig op zicht ontvangen exemplaar werd als zijnde onpraktisch afgekeurd. Besloten werd alsnog niet over te gaan tol aanschaffing van brandbluschappa- raten, daar verscheidene loden als hun moering uitspraken, dat de demonstratie op Zaterdag maar gedeeltelijk was ge slaagd en de prijzen hun te hoor voor kwamen. Aan B. en W. werd opg 'ragen inlichlingen in te winnen bjj idare firma's. Stormschade. De storm van Vrijdag j.l. heeft op den veerweg alhier opnieuw huis gehouden. De op Vrijdag 16 Nov. gespaarl gebleven telefoonpalen zijn nu voor een groot deel afgexnapt, zoodat er over de geheele lengte slechts 4 ongedeerd zijn gebleven. De storm van Zaterdag op Zondag heeft het water in de Zandkreek tot buitengewone hoogte o; gejaagd. Men deelde ons mede, dat het water sinds 1911 zoo een hoogte niet meer had bereikt. Een partij suikerbieten, alsmede kruiwagens en planken zijn weg gespoeld en gisteren op verschillende plaatsen opgevischt. Sf. Laurc«3. Toen de landbouwer I.., alhier, een dezer dagen thuis kwam, deel de een zijner zoons hem mede, dat er een lampenkoopman was geweest op de liefstede. Eenigen tijd later Kwam L. in de schuur en zag a.daar eenige vlokken uenwol liggen. Op den koes aizo.der Komende kwam de landbouwer tot de ontdekking, dat er een hoevee.hoi 1 scha penwol was ontvreemd. De polnie steA een onderzoek in en meent den dader, een goede bekende van de poiitie, op 't spoor te zijn. De hoeveelheid wol werd in beslaggenomen bij een opkooper te Middelburg. ZQiitelande. In het afgeloopen badsei zoen werd deze gemeente door 116? bad gasten bezocht. Blp-gekcrke. Zondagnacht brandde de schuur van het onbewoond hofsteedje van J. van Keulen te Krommenhoeke j, el af. Oorzaak onbekend. Arnemutden. Gisterenmorgen was de veerboot aan het overzetveer alhier ge zonken, door het vele water, dat door den storm er in gezweept was. Het over zetten was vöor eenigen tijd gestremd. De lezing van Ds Vreugdenhil voor de Geref. Jongel.vereeniging moest Zon dagavond worden afgelast door het storm achtige weer. Serooskerke. (W.) Voor de A.R. kies ver eeniging sprak J.l. Vrijdagavond Ds Van Dijk over het onderwerp Werkstaking. On danks den storm was de vergadering goed bezocht. Spr. gaat na hoe het oordeel ziel) over de werkstakingen in den loop der jaren ook in Chr. kring gewijzigd heeft. Vervolgens schetst hij hoe het ka rakter en de talrijkheid der werkstakin gen nauw verband hielden met de ontwik keling der Vakorganisaties en de paral lel daarmee loopende ontwikkeling der Pa troonsbonden Breedvoerig staat Spr. stil bij het be grip van het arbeidscontract als binden den rechtsband. Hij acht werkstakingen als middel om rechtvaardige, ja zelfs betere arbeidsvoorwaarden te verkrijgen niet in alle gevallen een gnrechtmatige contractbreuk, met name niet indien de opzeggingstermijn wordt in acht genomen. Hij wijst ons op het gevaarlijke van het middel, 'dat slechts mag toegepast wor den wanneer al het andere njiet meer helpt, hoewel soms een materieel verlo gen staking ze lelijke winst o levert, inde meerdere erkenning van het recht van den arbeider om naar een meer vréje ar beidsovereenkomst met den we gever door collectief optreden te staa Spr .geeft een omschrijving vas .arak- ter, beteekenis en nut der collectieve arbeidscontracten, die in deze zondige maatschappij z.i. tot de meest effectieve middelen behooren om stakingen te voor komen. Eveneens op het nut van scheidsgerech ten zoo mogelijk door wederzijdsche par tijen te kiezen. In het slot van zijn rede betoogt spr. do waarde van de Chr. vakorganisaties en van de Chr. Patroonsbonden, bij wie als hun Christendom maar niet een le dige naam is, de beste waarborg aanwe zig is voor het behoud van de liefde in de onderlinge verhouding tusschen werk gever en werknemers. Tot welke naasten liefde de Bijbel ons dringt. Op de lezing volgde een aangename en broederlijke discussie, waaraan ven schillende aanwezigen deelnamen. Zlerlkzee. Tijdens den hevigen Zuid westerstorm is Vrijdagavond de 160 M. hooge stelling aan de St. Lievens Mon stertoren te Zierikzee met donderend ge raas bezweken. Van de achterzijde der aangrenzende Groote Kerk zijn ramen en ruiten door het ineenstortende hout be zweken, zelfs de dakgoot en het dak is vernield. Van de belendende huisjes moes ten eveneens ramen en ruiten het ont gelden. Tholen. Storm en hoog water. Door den hevigen storm, gepaard gaande met een buitengewoon hoogen spring vloed, is een groot gedeelte van den dam, die de verbinding vormt tusschen vasten wal en brug weggeslagen, zoodat het maar weinig heeft gescheeld, of het verkeer over de brug was gestremd. Be reids is gisternacht reeds de pont in de vaart gebracht. lntusschen vreest men, dat indien nog zoo'n tij komt, ook het andere gedeelte van den dam, weg zal slaan. Ook in de oesterput van de firma W. en L. Moelker is enorme schade aange richt, terwijl de weg, die naar de haven van Halsteren loopt, voor een gedeelte is weggeslagen in den put dier firma. Bij de Mij. „Bona Fides" is de sluis, die verbinding heeft met de rivier, to taal weggeslagen en verzakt. Voor dui zenden guldens is er schade gekomen in deze gemeente. 'Reeds is men met een groote ploeg volk aan het werk, om een en ander in orde te maken. Het water stond slechts 10 c.M. lager, dan bij den hoogen vloed in 1906. Wlssenkerke. Stormschade. Tijdens den storm van Zondag op Maandag zijn er in het buitenbeloop van den zeedijk van den Vlietepolder groote gaten gesla gen, waardoor ongeveer 2000 kub. M. grond verloren is gegaan. Het buitenbe loop was dezen zomer verzwaard. Door noodbeslag van kramwerk en rjjsbeslag zal getracht worden meerdere schade te voorkomen. Brand bg het gesticht Ende geest. Gistermiddag omstreeks half twee werd een uitslaande brand gealarmeerd op het terrein van het krankzinnigengesUcht Endegeest bij Oegstgeest en wel in het hoofdgebouw, waaiuit men de rookwolken zag opstijgen. Men vreesde aanvankelijk, dat é.n der paviljoens in brand ston.l; bij nader onderzoek bleek het echter een groote loods te zijn, bij den ingang van het terrein, ingericht voor bergplaats. Een eigen brandweer, dis uitstekend is ingericht, was het vuur zoo goed als meester, toen de brandweer van Oegst geest en de groote motorspuit uit Leiden op het terrein verschenen, die geen water meer behoefden te geven. Ongeveer half drie was de brand ge- bluscht. De loods is geheel uitgebrand. Omtrent de oorzaak tast men nog 1n het duister. Vermoed wordt dat een der verpleegden tijdens een wandeling op het terrein in de loods, die niet gesloten was, een brandende sigaar of sigaret heeft geworpen. Ook is het echter mogelijk, dat een bezoeker hieraan schuld heeft. (Tel.1 H u i s e 1 ij k e twist. Bij een hui- selijken twist in de Haarlemmerhouttui nen te Amsterdam heeft Zondag de zoon des huizes zijn vader mishandeld. Daar na nam hij een mes en stak zichzelf in de borst hij het hart. Ondanks deze vrij 'ernstige wonde liep hij naar de politie. Deze heeft hem door den Genees kundigen Dienst naar het Wilhelmina- gasthuis laten vervoeren, waar hij in pa viljoen III ter verpleging is opgenomen. Villa te Noordwijk afge brand. Gisteravond te ongeveer mid dernacht is door tot dusver onbekend gebleven oorzaak brand ontstaan in het pension £ee en Duin aan den Zuid- Boulevard te Noordwijk aan Zee. De be woners, de familie v. d. Minne, bestaande uit man, vrouw .en twee kinderen, kon den zich slechts in allerijl in nachtgewaad in veiligheid brengen en werden door buren opgenomen. De hevige Noordwes terstorm wakkerde het vuur aan, zoo dat in minder dan geen tijd alles in lichte laaie stond. De brandweer kon zich slechts bepalen tot het nathouden van het helmgras der omringende duinen. In korten tijd was van de geheele villa niets over dan de voorgevel en een stuk van een der zijmuren. Gemaskerde roovers. Zater dagavond zijn drie gemaskerde roovers het gebouw van de coöperatieve verbrui- kersvereeniging van Krupp te Essen bin nengedrongen waar zij zich van een be drag van ongeveer 500 Mk. meester maak ten. Bij de achtervolging kwam het tot een vuurgevecht tusschen de roovers en de politie. Hierbij werd een voorbijganger door de roovers doodelijk met een schot in de borst getroffen. Een der roovers is door d0 politie gearresteerd. De achtervolging der twee andere wordt nog voortgezet. In brand geraakt. Zondagmor- i gen had een dienstbode te Buitenveldert het ongeluk bij het openen van een bran dend keukenfornuis den vuurinhoud tegen het lichaam te krijgen, waarbij hare klee ren vlam vatten. Door het snel en door tastend optreden van den heer des huizes werden de brandende kleeren met behulp van een wollen deken spoedig gedoofd, terwijl ook de keukenvloer, welke vlam had gevat, werd gebluscht. Het meisje had echter dusdanige brandwonden be komen dat opname in een ziekenhuis werd geacht. Diefstal op groote schaal. Sedert jaren is in het Westen van Rot terdam gevestigd het oontro'eHburcaiu van H. v. d. E. en diens zoon, die zich belast met het in opdracht van ontvangers controleeren van goederen op gewicht en hoedanigheid. Daarom worden groote hoe veelheden monsters genomen, die later door het controlebureau ten eigen bate kunnen, worden verkocht. Nadat aan de directie van de firma Muller Co. aan de Jobshaven dezer da gen het vermoeden werd kenbaar ge maakt, dat er ernstige malversaties ge- oleegd werden, heeft de rivierpolitie ont dekt, dat er geregeld in opdracht van de loodsbazen uit de loodsen goederen naar het pakhuis van het controle-bu- ■eau werden vervoerd. Verleden week is nog een partij grondnoton weggebracht, die echter reeds weer doorverkocht was aan opkoopers. In verband hiermede zijn vijf bazen, de 45-jarige H. M., de 42-jarige C. M., de 44 jarige P. H. Z., de 41 jarige B. T. en de 25-jarige J. E. D., die voor het grootste deel reeds jaren in dienst waren van de firma, aangehouden, evenals v. d. E. en diens zoon. Alle verdachten zijn in gesloten in het Huis van Bewaring. On derzocht wordt in "hoeverre de opkoo pers op de hoogte geweest zijn van de diefstallen, waarbij de firma v. d. E. als tusschenpersoon optreedt. Waarschijn lijk werden deze diefstallen reeds sedert tien jaren gepleegd. Een 'dorp waar men niet trouwt. Waterperry, in Oxfordshire, heeft zichzelf als dorp in kwaad gerucht gebracht, omdat er nu al in vier jaar geen huwelijk gesloten is. De predikant vraagt in de pers, of dit een record is. Er zijn tusschen de 29 en 30 jonge mannen op huwbaren leeftijd die genoeg keus on der de meisjes van het dorp kunnen doen. De dominee biedt nu aan dat hij het eerste paar dat wil trouwen, voor niets in den echt zal verbinden. Een „Spanjaard". Zaterdag avond reed iemand zonder licht op zijn rijwiel op de Spanjaardsbrug te Leiden, toen een agent hem deswege aanhield. De aangehoudene deed het voorkomen den agent niet te begrjjpen. Hij beduidde hem Spanjaard te zijn. De agent nam hem mee naar het politiebureau, waar hij zeide geen woord Hollandsch te verstaan en Princino' te heeten. Men vertrouwde hem echter niet, vooral omdat hij geen papie ren bij zich had .Men deelde hem mee, hem net zoo lang te zullen vasthouden, totdat hij Hollanlsch zou spreken Toen hij ongeveer 20 uur in de cel had door gebracht, deelde hij in vloeiend Amster- damsch mee, de 26-jarige J. L. P. te zijn, te Amsterdam woonachtig Dit bleek juist te zijn Wegens het o igeven van een valschen naam en het rijden zonder licht is proces-verbaal tegen hem q; gemaakt. Een vreeselijke ontdek- k i n g'. Een vreeselijke ontdekking werd door den machinist van den sneltrein BordeauxParijs gedaan, toen hij op een tusschenstation de locomotief nakeek en zag, hoe tusschen de buffers het lijk van een meisje hing; dat met een been over de rails lag. Het 19-jarige meisje wilde in het donker tijdens den storm een overweg oversteken in de nabijheid van Orleans en werd door den voorbij razenden sneltrein gegrepen. Aanrijding met doodelij k ge volg. Zaterdagmiddag is de motorrijder J. A. Smit te Bennebroek aangereden door een luxe-auto van den heer P. J. van Z. uit Rotterdam. Het ongeluk ge beurde ap een gevaarlijken viersprong aan den Rijksstraatweg te Bennebroek. De heer S. werd over het stuur op den asfaltweg geslingerd; hij werd in hoogst emstigen toestand opgenomen en kon niet vervoerd worden. Zondagmorgen om vijf uur is hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleden. De auto en motor zijn in 'beslag genomen. De Roofoverval te Ulven- h o u t. Omtrent den brutalen roofoverval te Ulvenhout vernemen wij nog nader, dat het slachtoffer P. v. d. Burg een 69-jarige arbeider is, die reeds 45 jaren in dienst is bij de familie P. De daders zouden zich slechts meester hebben kun nen maken van een portemonnaie met enkele guldens, daar v. d. B. gewend was zijn geld bij de familie P. in bewaring te geven. Nader vernemen wij nog, dat de po litie twee verdachte personen uit Ginne- ken gearresteerd heeft en dat bij het ingestelde onderzoek naar de door de daders achtergelaten sporen een politie hond goede diensten bewezen heeft. Van den man is niet een been, doch een been en een voet verbrand. De hoofd wonden vertoonen sporen van een breek ijzer. De misdaad heeft zich ongeveer als volgt toegedragen: Tegen middernacht kwamen er twee gtmaskerde personen, volgens de verkla ring van den aangevallene, 'n kleine en een groote, het huisje binnen en vroegen hem om geld. De man had enkele gul dens in zijn jportemonnaie, dié hij hun ter hand stelde. Dit was den bandieten niet voldoende, waarop zij een kast heb- ben opengebroken, waarin een trommel stond, die echter met speculaas gevuld was. Zij moeten toen den man bewus teloos hebben geslagen op het hoofd. Volgens de wonden moet dit gebeurd zjjn met een ijzeren voorwerp. De bandieten'hebben toen het bed van B. in brand gestoken, waarin de man zich in halfbewusteloozen toestand be geven had. Weldra bemerkte hij, dat hef geheele bed, in lichte laaie stond en liep de man aan beide beenen zware brandwonden op. Met een vreeselijk ver brand been en voet is de man toen naar zijn buurman T. Goos, over een afstand van 60 meter, als het ware ge kropen. Daar heeft men zoo goed en zoo kwaad men kon den over het ge heele lichaam brandenden man geb'uscht. Onderwijl stond, aangewakkerd door den feilen wind, het huisje in lichte laaie, en was binnen korten tijd geheel verbrand. De kinderen van den heer Goos hebben toen aan de boterfabriek op een afstand van enkele minuten telefonisch medische en geestelijke hulp gevraagd. Dr Gommers heeft de eerste hulp ver leend en den armen man met zijn auto naar het ziekenhuis gebracht. Ook de politie was spoedig ter plaatse en heeft dezen vreeselijken nacht 'liet onderzoek onafgebroken voortgezet. De man moest in zijn eigen onderhoud voor zien en in dat van een zieke zuster, die rn het ziekenhuis ligt, waar hij nu met zijn zuster ligt. Zijn toestand is deerniswekkend. Mond- en klauwzeer. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer gedurende de maand October bedroeg in de provincie Groningen 306 Friesland 20. Drenthe 44, Overijssel 42, Gelderland 72. Utrecht 345, Noord Holland 586, Zuid Holland 410, Zeeland 47, (Aar denburg 1, Biervliet 1, Bruinisee 2, Dui- vendijke 1, Ellemeet 1, Groede 2, Haam stede 3, 's Heer Abtskerke 2, 's H. Arends- kerke 1. Hontenisse 2, Hoofdplaat 1, Kerk- werve 4, Koewacht 1, Koudekerke 1, Nieuwerkerk 1, Noordwelle 1, Oosterland 2, Ouwerkerk -2, Overslag 1, St. Ph'lips- land 3, Poortvliet 1, Renesse 1, Rilland- Bath 1, Schoondijke 1, Tholen 1, West- dorpe 1, Wissenkerke 1, Willemstad 1, Zierikzee 3, Zuiddorpe 3). Noord-Brabant 80. Limburg geen. De cijfers duiden het aantal eigenaren aan, onder wier vee de ziekte werd ge constateerd. Programma van Dinsdag 27 Nov. HUIZEN, 1852 M. 8 Uitzending uit Oudenbosch. R. K. Harmonie. R. K. Man nenkoor, R. K. Dameskoor en R. K. Sj mphonie. HILVERSUM, 1071. 8.35—10.15 Con cert door het Omroep-orkest. DAVENTRY, 1600 M. 8.05 Concert, so praan, tenor. Octet. 10 Orkestconcert. PARIJS „Radio Paris", 1750 M. 8.35 11.20 „La Bohème", opera van Puc cini. KON1GSWUSTERHAUSEN (Zeesen), 1250 en 1680 M. 8.10 Brahmsconcert voor piano, viool en cello. BRUSSEL, 509 M. 8.35 „De Huzaren van Vllars", opera-comique van Maillart. Programma van Woensdag 28 Nov. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend N.C.R.V.uitz-, 12.30—1.45 Concert. 56 Kinderuurtje. 6.30 7 Fransche 'les, beginners. 77.30 Engelsche handelscorrespondentie. 8 Concert in de Zuidersingelkerk te Assen. Sprs Ds T. Gerber, Ds H. P. Stegenga en Ds R. Sluyter. Verder zang en muziek. HILVERSUM, 1071 M. 10—10.15 Mor genwijding. "12.30—2 Concert. 2.30 3 Cursus leerbewerking. 3—4 Maak het zelf! Cursus 5.456.15 Tuinbouw- halfuurtje. -6.157.15 Concert door het Boris Lensky Trio. 7.157.45 Gezondheidshalfuurtje. 8.058.33 Le zing over Sportbeoefening. 8.35 Ita- liaansch operaconcert. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Con cert. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 —2.20 Orkestconcert. 4.05 Licht klas siek concert. Stratton. 5.05 Concert orgelbespeling. "7.05 Schubert's piano- en vioolmuziek. 8.05 „Airy Nothings", Vroolijk programma. 8.35 „Simson en Delila, opera in 3 acten van St. Saëns. PARIJS „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055.50 Or kestconcert. 8.20 Literaire causerie. 8.5011.20 „Carmen", opera in 3 acten. LANGENBERG, 469 M. 10.35—11.15 Muz. voor scholen. 11.30 Mechani sche muziek. 3.454.20 Jeugdconcert. 5.055.50 Orkestconcert. 7.20 Con cert. Werag-orkest. 8.20 Declamatie en zang. KONIGSWUSTERHAUSEN (Zeesen). 1250 en 1680 M. 4.205.20 Orkestcon cert. 7.20 „Die Perlenfischer", opera in 3 acten. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert. 8.35 Gramofoon muziek. 8.5010.35 Concert in den Antwerpschen Dierentuin.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6