Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Een polderbewoner vertelde dat hjj tooi bet eerst na jaren weer eens- een vrucht baar jaar had. En nu is alles door het water weer vernietigd. Doordat het water heel wat gezakt en de storm meer tot bedaren is geko men, was de toestand voor het dorp Barendrecht gisteravond niet direct kritiek meer. Het water stond wel tot aan den dyk, maar het had veel van zijn kracht verloren. De Zuidpolder is een welvarende pol der, maar er wonen toch tamelijk veel keuterboeren, die door deze overstroo ming zeer zijn gedupeerd. Het is een ge luk dat de beetwortelen reeds zijn binnen gehaald, maar er waren nog tamelijk veel ingekuilde aardappelen in den polder. Be halve deze schade, welke niet onaan zienlijk is ,is er veel pluimvee omgeko men. De bewoners van dezen polder heb ben een onderdak kunnen vinden bij fa milieleden en kennissen in dein omtrek. DE ZUIDERZEEWERKEN EN DE STORM. De Zuiderzeewerken hebben van den storm op allerlei gebied nadeel onder vonden. In zee zijn stukken in aanleg be schadigd; het hooge water heeft er op sommige plaatsen gaten in geslagen. Zand en steenen zijn weggespoeld ein het werk aan den afsluitdijk tusschen Den Oever en Medemblik is tijdelijk gestaakt. Wanneer het water gezakt is, zal men pas nauwkeurig kunnen zien wat de storm heeft vernield. Een van de tegenslagen, die het slechte weer den afsluitingswerken heeft geleverd, is het weer volstroomen van den sluisput bij de Houkes. Een gelijke sluisput aan de vasteland zijde van den afsluitdijk, namelijk bij den oostput bij: Ewijcksiuis gelegen, kwam er tot nu toe zonder belangrijke stormschade af, evenals de groote sluisputten bij den oever. De schade bjj de Houkes bedraagt naar schatting enkele duizenden guldens. Dijken ie Bergen op Zoom bezweken. Gisterennacht heeft de storm zich ook doen gelden t.e Bergen op Zoom, alwaar het water bij den laatsten vloed een hoogte bereikte van 4.50 M. boven A.P. Tengevolge daarvan liepen verschil lende kelders van huizen onder. Bjjna was er een slachtoffer te betreuren geweest. Het raadslid de heer Scheffelaars werd n.l. door het aanspoelende water in den kelder gedrongen en slechts met moeite kon hij worden gered. Om 1 uur gisternacht bezweek de dijk by Contr'escarp, waardoor eon breuk ont stond van ruim 40 M. Het water stroomde den polder bin nen, die spoedig grootcndeels blank stond. Kort geleden werden deze dijk, een deel van den polder en de aangelegen schor ren gekocht door den landbouwer A. Franken. Men kan begrijpen, dat hier voor dan eigenaar een zware schadepost te boeken valt. Bange uren in Willemstad. De bewoners van Willemstad hebben van bewoners van Willemstad hebben van Zondag op Maandag een bangen nacht doorgemaakt. Met verwoede krachten stuwde de storm het water uit Noord- Westelijke richting togen den zeedijk. Om streeks halftwee stond het water reeds boven tegen den dijk, welke langzamer hand begon over te ioopen. De bewoners werden door alarm-gelui gewekt; er wer den dijkwachten uitgezet en met vereen de krachten de kaden in de kom der gemeente versterkt. Doodsbenauwd, dat de dijken het zouden begeven, hadden een groot aantal ingezetenen hun have en goed reeds pp de zolders in veilig heid gebracht. Gelukkig nam het water na een half uur plotseling een voet af, hetgeen deed onderstellen, dat ergens een zeedijk was doorgebroken, hetwelk ook het geval bleek te zijn, n.l. in de nabijheid van Bergen op Zoom. Het gevaar was nu geweken. Dijkdoorbraak fe Klundert. De vóór eenige jaren aangelegde dijk, die tot bescherming van den polder Ca nada dient, is doorgebroken. Het water staat nu tegen den Buitendijk. Zondag nacht is het dijkleger er heen getrokken, om dezen dijk te versterken en te be houden. Neemt de N.W.-wind in kracht toe, dan is er groot gevaar voor over strooming van de binnenpolders en een groot deel van de gemeente Klundert. Geen water door het water. De geheele gemeente Ridderkerk is sinds den nacht van Zondag op Maan dag van electrisch licht en drinkwater verstoken. De electrische centrale van Dordrecht kan geen stroom leveren, om dat aldaar de kelders zijn volgeloopen. De waterleiding wordt met electrische kracht gedreven, vandaar ook het gemis aan drinkwater. Alle industriëele bedrijven liggen stil. Indien de storm weer op steekt, is een doorbraak der Zand- en Muizenkade onvermijdelijk. Alle bewoners bevinden zich op hun zolder. De buitengemeenten hebben nog steeds geen electrischen stroom van de Dor- drechtsche centrale, waardoor de diverse scheepswerven aan Noord en Merwede en de fabrieken van kracht verstoken zijn. Het eiland Marken overstroomd. Gistermorgen is het eiland Marken over stroomd. Reeds Zondagavond begon ten gevolge van den hevigen storm het wa ter op te zetten, zoodat toen de stand 2 M. boven A. P. werd, vele bewoners naar de zolderverdiepingen van hun hui zen moesten vluchten. Gevaar bestond er niet, want de bewoners weten, dat zoodra de stand hooger wordt dan J..70 M. boven N. A. P. zjj moeten oppassen. De hoogste stand werd gistermorgen te half elf bereikt, nj. 2.20 M. boven N.A.P. Het geheele eiland stond toen onder wa ter, ook de hoog gelegen Kerkbuurt. Slechts de huizen staken boven het water uit. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. De Amstel buiten z jj n oevers. Tengevolge^ van den jongsten storm is het water in den Amstel te Uithoorn der mate gerezen, dat het, opgezweept door den storm, op verschillende plaatsen bui ten kijn oevers is getreden. Ret water loopt verschillende huizen binnen. Men tracht door het opwerpen van schoeiïngen erger te voorkomen. De waterstand is hooger dan m jaren het geval is ge weest. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. De toestand van de Vecht. Het water van de rivier de Vecht heeft een buitengewoon hoogen stand bereikt. De rivier is bij Nederhorst den Berg buiten haar oevers getreden. Voorzienin gen waren noodig om het verkeer gaan de te houden. Vele huizen sïaan in het water. Met man en macht wordt gewerkt om een doorbraak te voorkomen. De spoordijk bij Stolwijker- sluis gaat scheur en. Het water in de rivier de IJssel nabij Gouda bereik te gisternacht een stand van 3.20 M. boven ,4. P. Zoowel de dijkwacht als de waterploeg waren in actie, terwijl door een bekisting, gevuld met klei, de stad verder werd beveiligd. Het water stond van dijk tot dijk. De dijk van de spoor lijn GoudaSchoonhoven is nabij Stol- wijkersluis over een lengte van onge veer 50 M. aan de beide zijden gaan scheuren en het talud gaan afzakken. Langzaam rijdend passeeren thans de treinen het bedreigde gedeelte, terwijl in- middels personeel van Weg en Werken, alsmede arbeiders uit Utrecht, "begonnen zfjn den dijk, waartegen een groote water plas staat, te versterken. De Zuiderzee. De storm heeft een stuit zeedijk van 800 meter, gelegen tus schen den Bakkershoelt en den dijk van den Andijkerpolder, bij Enkhuizen, zwaar beschadigd. Van Enkhuizeri vertrokken per auto een groot aantal arbeiders, om, als het kan. een doorbraak te voorko men. De zeedijk bjj Hoorn wordt op ver schillende plaatsen eveneens versterkt. Het kwelwater loopt reeds in de huizen onder aan den dijk. Te Amersfoort zijn op verschillen de plaatsen straten onder water gezet. Het water dringt de huizen binnen. Soest in het water. In verband met de overstrooming van den Eemnes- serpolder wordt nog gemeld, dat het zee water op verschillende plaatsen groote gaten heeft geslagen in den weg, die van Baarn naar de rivier de Eem loopt. De politie te Soest deelde mede, dat de overstrooming op enkele plaatsen die van 1916 nog had overtroffen. Te Rotterdam. In de binnenstad van Rotterdam was men Maandag aller wege bezig met het uitpompen van volge loopen kelders. Er stond daar vaak meer dan twee meter water. Veel baatte het werk niet, want 's namiddags drie uur toen de vloed zijn grootste hoogte had bereikt, vloeide het water op ettelijke plaatsen weer over de kaden. Daar het weer echter aanmerkelijk rustiger was dan 's nachts, kwam het water niet zoo hoog en vloeide het ook eerder terug. Ettelijke schepen, die al eenige dagen geleden verwacht werden, zijn nog steeds niet binnen, hetzij omdat zij vertraging hebben, hetzy omdat zij zich thans niet hij de kust durven wagen en in volle zee blijven. Ook het aantal uitvarende sche pen is .gering, daar vele schepen de reis nog niet aandurven. Te Sliedrecht zrjn vele huizen on- dergeloopen. Het gedeeltelijk onder water komen van de centrale te Dordrecht heeft de gemeente van stroom en water ver stoken. De gasfabriek kwam gedeeltelijk onder water; de vuren konden nog wor den gered. De gasvoorziening gaat zeer moeilijk. De was van de Maas. Door den hevigen regen van de laatste dagen Is de Maas bjj Maastricht sterk gestegen. Het water staat van dijk tot dijk en begint reeds hier en daar de landerijen te over- stroomen. Het is zeker ,dat de rivier nog meeir stijgen zal. De Lemmer-nachtboot in vei ligheid. De vermiste Lemmer nacht boot is gisteravond, circa 8 uur, ge trokken, door drie botters, veilig in de haven van 'Urk binnengebracht. De boot had haar schroefas gebroken en had ge durende een nacht en een dag in de om geving van Urk vertoefd. Door de woeste zee werd het schip zoo heen en weer geslingerd, dat enkele opvarenden ge wond werden. Een der passagiers uit Lemmer had een gekneusde rib. Zijn toestand is niet van erns'tigen aard. Voorts werden twee leden der bemanning ge wond. Een vgn hen brak zijn arm; de ander heeft een been gebroken. Ze zijn beiden uit Lemmer afkomstig. Voorloo- pig zrjn ze in een café op Urk onder gebracht. De bemanning van de Tarta gered. Een bericht uit IJmuiden bevestigt dat de aldaar door den stoomtreiler Johanna Ym. 12 binnengebrachte schepelingen de bemanning uitmaakten van de Noorsche motorboot Tarta, thuis behoorende te Oslo, op reis met 270 standaard hout van Sundval naar Antwerpen. Dit schip ver keerde in nood. Schipper D. Glas van de Johanna snelde het schip te hulp en heeft een schitterend staaltje van zee manskunst vertoond, door nabjf het schip gekomen, zoo aan te houden dat hjj als het ware een driehoek vormde, waardoor stil water ontstond tusschen de Johanna en de Tarta. De bemanning van laatstgenoemd schip heeft toen een boot neergelaten en behoefde niet naar de Johanna te roeien, maar dreef er heen en werd daar onmiddellijk aan boord opgenomen. De Johanna kwam om vjjf uur te IJmui den aan. De mannen werdén onderge bracht in het Koning Willem-huis en roemden zeer de prestatie der bemanning van de Johanna en vooral den schipper, die echter onmiddellijk naar zijn woning te Egimond was afgereisd. Nog vijf personen verdronken. Op ongeveer een kilometer afstand van de sluis van de Roosendaalsche en Steen- bergsche yiiet lag Vrjjdagavond in het Volkerak voor anker de met 115 ton bie ten geladen tjalk „De Nieuwe Zorg", schipper Meyer. Door den storm is het vaartuig omgeslagen en gezonken. Daar van de opvarenden, t.w. schippér Meyer en echtgenoote, benevens drie kin deren, van resp. 2 mnd., 31/2 en 5 jaar, geen enkel levensteeken meer is vernomen, neemt men aan -,dat zij zijn omgekomen. De bieten waren bestemd voor de Co- operatieve Suikerfabriek te Dinteloord. (Tel.) Eenige baggermolens gezon ken. Gistermorgen is een baggermolen van de firma Van Paes te Nijmegen op de Nieuwe Merwede ter hoogte van Wer kendam gezonken. Do baggermolen de Gimpt van de firma van der Breejen, van den Bout, uit Nij megen, gehuurd door de firma Kraaye- veld uit Sliedrecht, op de Zuiderzee ge zonken. Eenige leden .van de bemanning zijn gered. Omtrent het lot der anderen is nog niets bekend. In België. Do vloed heeft de zeedijken over stroomd langs de heele Belgische kust. Te Oostende en Blankenberghe o.a. spoel de de zee langs de straten, die op de dijken uitmonden, de stad binnen. Er is ernstige schade aangericht. Te Blan kenberghe zjjn huizen op den dijk in gestort. Tusschen Termonde en Grembergen is de Schelde dijk bezweken en werd de spoorlijn zwaar beschadigd. Geniesoldaten werken met man en macht om de gaten met zandzakken voorloopig te dichten. Tengevolge van den hevigen storm is de Schelde te Antwerpen gisternacht bui ten haar oevers getreden. Het water ver spreidde zich onder de loodsen, zoodat een groote hoeveelheid goederen bedor ven werd. Op den linkeroever der Schel de tegenover Antwerpen heeft de wijk St.- Anna erg van het water geleden. Deze wjjk ligt lager dan de rivier en het water stond er op sommige plaatsen tot de eerste verdieping. De bewoners die door soldaten en po litie uit hun sfaap werden gewekt, moes ten op de vlucht gaan. Bij de brug van St. Anneken werd door het geweld van het water een gat geslagen van 1200 vierkante meter omvang en 7 h 8 meter diep. Alle verbindingen met het land van Waas zijn onderbroken. Er is een ondermaling ontstaan in den Scheldedijk op 'tfort Sinte Anna. De lin keroever en het land van Waas worden hierdoor ernstig bedreigd. Ook uit andere plaatsen komen be richten van dijkbreuken, o.m. uit Lier en Dussel, waar de dijken van de Nethe het begaven. Verschillende gedeelten de zer twee plaatsen staan onder water. Volgens later ingekomen berichten is ook de Dyle buiten haar oevers getre den, waardoor Antwerpen van Mechelen is geïsoleerd. Duizenden hectaren zijn thans over stroomd. De pchade bedraagt millioenen. In Duitschland. Het eiland Helgoland is zwaar door den storm geteisterd. Uit 'Trier komen berichten over snel len was van de Moezel. Eenige kelders staan .reeds onder water. Ook de Saar wast. Uit het geheele "Rijngebied wordt trouwens sterke was gemeld. De Ruhr is sterk geslegen en gelijkt tusschen Hattingen en Mühlheim een groot meer. De restaurants enz. aan den oever zijn overstroomd. In den Boven-Harz heerscht een onaf gebroken sneeuwstorm. Er is een laag van 40 k 50 c.M. dikte gevallen. Ook in het Reuzengebergte heerscht een hevige sneeuwstorm. Het Duitsche schoolschip Pommerenis gezonken. Aan boord bevonden zich 80 kadetten, die alle gered zijn door een Duitsch vrachtschip. In Engeland. De dienst DoverFolkestone is gis termorgen gestaakt wegens den storm. In het land is groote schade aangericht- De bemanningen der reddingbooten hebben ook nu weer op verschillende plaatsen hun moedig werk verricht. 23 levens werden gered. In een der dorpeD van het Zuiden van Wales zijn ongeveer 300 personen dakloos geworden. Verschillende stoomschepen worden vermist. Tal van schepen zoeken hun toe vlucht in de havens van de Kanaal-eilan den- Ned. Herv. Kerk. Drietal te Zevenhoven, J. Saarberg, cand. te Vlaardingen, B. J. Andrée, Ind. pred. met verlof te Den Haag en W. H 1 Welvaart te Amsterdam. Geref. Kerken. Beroepen te Hoogeveen-Sappemeer, M van Wijk te Oostburg. Te Wanswerd a. d Streek, W. J. Smidt te Dwingelo. Te Has selt, J. Maaskant te Echten. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Soest, L. de Bruijne te Zwolle en J. W. van Ree te Barendrecht. Arnemufden. In een gehouden verga dering van notabelen der Ned. Herv. Kerk werd in de plaats van dhr M. Krijger (aftredend kerkvoogd) benoemd dhr L. v. d. Ketterij, die de benoeming aannam. Door deze benoeming van dhr v. d. Ketterij, zal er, daar hij thans notabel is, een vacature ontstaan voor notabel. De aftredende notabel L. de Nooijer deel de mede zich niet meer herkiesbaar te stellen. Ds G. EL Beekenkamp. f In den ouderdom van 53 jaar is gisteren te Leiden, na een langdurige ongesteldheid overleden, Ds G. H. Beekenkamp, pred. bij de Ned. Herv. Gemeente aldaar. De overledene, die tot den Geref. Bond behoorde, werd op 23 Febr. 1902 te Bent huizen in het ambt bevestigd. Reeds in 1904 vertrok hij naar Huizen, welke ge meente in 1908 met Delft verwisseld werd. In 1915 werd een beroep naar Olde'broek aangenomen, waarna op 4 Juli 1920 de be vestiging te Leiden volgde. De overledene was een geliefd prediker Zijn winter-Bijbellezingen te Leiden wer den steeds door een groote schare ook uit andere kerken gevolgd. Hij was een warm en overtuigd aanhanger van de A.-R. partij. DeZendingsweek. Bij het Zen dingsbureau te Oegstgeest is naar aanlei ding van de zendingeweek, een gift uit Amsterdam ingekomen van tienduizend gulden; ook werd een gift van H. M. de Koningin en van Prinses Juliana ontvan gen. Rusthuis. Te Bergen op Zoom is door de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente een stuk grond aank het Westerpark ge kocht voor den bouw van een Rusthuis voor Ouden van Dagen. Het is de bedoe ling, twee gebouwen te stichten, waarvan het eene wordt ingericht voor minvermo genden en het andere voor hctalenden. Verplichte kanselruil. Bij de synode der Luthersche kerk van Bruns- wijk is een voorstel ingediend, dat ten doel heeft om de predikanten te verplichten minstens eenmaal in de maand te ruilen met predikanten uit andere gemeenten. In de toelichting wordt gezegd, dat het kerk bezoek en het gemeentelijk leven in het al gemeen daarbij zal winnen. Woensdag 28 Nov. 1928 (Dankdag) Ned. Herv. Kerk. 's-Heer Arendskerke, vm. ds Mantz, nm. ds de Voogd. Wolfaartsdijk, vm. ds de Voogd, nm. ds Mantz. Geref. Kerken. Kamperland, 9 en 2 u. ds F. J. van den Enden. Wissenkerke, half 10 en 2 u. ds P. van Strien te Veere. Arnemuiden, 9.30 en 2 u. ds Runia. Geref. Gemeente. Wolfaartsdijk, vm., nm. en av. dhr La- main. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30 en 2 u. ds N. Bjjdemast van Rotterdam. Prof. dr H. Visscher. Den 15den Februari zal het 25 jaar geleden zijn, dat prof. dr H. Visscher zijn ambt als hoogleeraar in de Theologie aan de uni versiteit te Utrecht aanvaardde. Juwelier opgelicht. Zaterdag avond is een juwelier in de Kalverstraat te Amsterdam het slachtoffer geworden van een geraffineerde oplichterstruc. In den namiddag vervoegde zich bij dien juwelier een als heer gekleed persoon, die een zilveren theeservies uitzocht van circa f 150, dat volgens hem bestemd was voor een jubilaris en Maandag moest worden bezorgd aan een door hem op gegeven adres in één der nieuwe buur ten. Eenmaal in den winkel zijnde, vroeg hij den juwelier, of deze hiet een bank biljet van f 1000 had in ruil voor klein bankpapier. De juwelier had echter zulk een bank biljet niet, wel één van f 100 en één van f300. De cliënt nam daarmede ge noegen en wisselde zijn klein bankpapier in tegen deze biljetten. Klaarblijkelijk had dit inwisselen geen ander doel, dan om den juwelier 'den indruk te geven, dat de cliënt over behoorlijk geld beschikte. Dienzelfden dag te ongeveer 7 uur bel de de cliënt den juwelier op en deelde hem mede, dat het jubileumfeest in plaats van Maandag reeds dienzelfden avond zou worden gevierd en dat reeds één der gasten een zilveren theeservies als geschenk had medegebracht. Hij verzocht daarom den juwelier hem te 8 uur dien avond aan het opgegeven adres een zil veren yoorwerp van ongeveer dezelfde waarde te willen laten bezorgen pn liet aan den goeden smaak van den juwelier over, welk voorwerp dat zou zijn. Hij vertelde hjj dit telefonisch gesprek tevens, dat "hy geen kleiner geld had, dan een biljet van duizend gulden en verzocht om aan den bediende voldoende wissel geld mede te geven. Toen de bediende aan het opgegeven adres kwam, stond de cliënt reeds voor het perceel te wachten. De juwelier had een zilveren fruitschaal medegegeven en de cliënt ging hiermede accoord. Hjj zeide tot den bediende, dat hjj hem niet boven kon laten, omdat de jubilaris daar was en die het geschenk nog niet mocht zien. In do portiek van het perceel nam hjj de zilveren fruitschaal in ontvangst, be taalde met een bankbiljet van duizend gulden en kreeg circa f850 terug. Bij den terugkeer van den bediende in de juwelierszaak werd onmiddellijk gecon stateerd, dat het ontvangen biljet van duizend gulden een vervalscht bankbiljet was. De vervalsching is van dien aard, dat zij onmiddellijk opvalt. Had de cliënt door zijn geloofwaardig klinkend verhaal en het vertoonen van veel bankpapier niet het vertrouwen van den juwelier opge wekt en zou de betaling bij voldoende licht en niet in een duister portiek heb ben plaats gehad, dan zou het niet mo gelijk geweest zjjn een dergelijke slechte vervalsching voor echt aan te zien. Omtrent de persoon van den oplich ter tast de politie geheel in het duister. Een natuurverschijnsel. Tij dens een tort doch hevig onweder, dat zich Zondagavond boven Deventer en omgeving ontlastte en dat vrij wat schade veroorzaakte, werd boven Steenen Kamer en Hoven plotseling een vuurbol waarge nomen, welke met een geweldigen knal uiteenspatte. Op hetzelfde moment waren alle lichten in genoemde buurt gedoofd. Bij enkele bewoners sprongen de radio toestellen uit elkaar. Ten huize van de familie Coldewey sloeg de bliksem in de keuken, waar zich juist een dochtertje van C. en het dienstmeisje bevonden, die met den schrik vrij kwamen, een electrisch schakelbord en de telefoon wer den hier vernield. Van de woning van den heer Huizing werd het dak gedeel telijk afgerukt, terwijl ten huize van de familie Luyten de lichtleiding het moest ontgelden. Hoewel het hemelvuur op ver scheidene plaatsen insloeg, kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. De Stee nen Kamer en omgeving waren een groot deel van den avond van licht verstóken. Tram-deraillement. Gisteren morgen is de locomotief van de tram SteenbergenRoosendaal te Kruisland uit de rails geloopeu, waarbij de machine dwars over den weg kwam te staan en het tram- en wegverkeer vrjjwel geheel werd belemmerd. De reizigers werden per autobus naar het station te Roosen daal Vërvoerd. Na ruim vier uur werkens was de machine weer in de rails ge'bracht, waar mede tevens het verkeer weer geheel was hersteld. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Hefkraan gekanteld. Aan de Coöp. Beetwortelsuikerfabriek Dinteloord te Stampersgat is een fabriekskraan door den rukwind op 'de rails in beweging ge bracht, waardoor de kraan in de Mark is gekanteld en averij toebracht aan een aan den wal liggende bietenaak, waarin een groot gat werd geslagen. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. DEN jHAAG. De Tweede Kamer heeft zonder hoofdelijke stemming aangenomen het wetsontwerp betreffende de opschor ting der vaccinatie. De Salenfo. IJMUIDEN. De rnotorreddingboot „Do- rus Rijkers" is hedennacht te IJmuiden aangekomen. De boot is naar het Italiaan- sche stoomschip gevaren en heeft daar onder 't zoeklicht van de uit Utrecht ge arriveerde Genie eenige keeren rond het schip gevaren. Daarbij bleek dat alles boven water stuk geslagen was. Geen levend wezen werd me er op de boot waargenomen. Daarna heeft de „Dorus Rijkers" zich opnieuw naar de gezonken boot begeven met hetzelfde re sultaat, DEN HAAG- De reddingboot Zeemans- hoop is vanmorgen naar Zandvoort ge varen, teneinde een poging te wagen om de eventueel nog aanwezige bemanning van de Salento te rédden- Ter plaatse aangekomen, constateerde men echter, dat het schip geheel onder water zat. De geheele bemanning is dus omgekomen- Een varensgezel, die te IJmuiden is binnengekomen, heeft verklaard de Sa lento te zijn gepasseerd, toen het schip zich nog ver van de kust bevond- Hij! verwonderde zich toen over den vreem den koers, dien het schip nam. Vermoede lijk waren toen reeds vele leden van de bemanning overboord geslagen. Dit komt overeen met de rapporten der vliegeniers die slechts 1 of 2 personen aan boord hebben waargenomen. Ook vanaf het strand heeft men niet meer dan 1 of 2 personen gezien. Vermoedelijk is Maan dagmiddag half drie de laatste man over boord geslagen. De Italiaansche consul te Amsterdam heeft medegedeeld, dat de equipage van de Salento uit 32 man heeft bestaan. De te Zandvoort aangespoelde lijken zullen Donderdagmorgen te 10 uur op de R.-K. begraafplaats ter aarde worden besteld- WINTERSWIJK. Hier heeft een cycloon de buurtschap Meddo geteisterd. Boomep werden ontworteld, ruiten vernield, hui zen beschadigd.. Toppen van boomen werden door den wind afgedraaid. WEESP. Het peil van de Vecht is 81 c.M. 'boven A. P. Het water vloeit vrijwel overal over den kruin van den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2