DE ZEEUW jriit- BOLS -C| DERDE BLAD. tabletten bij Verhoud heden*en Koorts Uit de Statenzaal. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. MÏJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 c* Laxeer-Tablelten 60 Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Financieële Berichten. Rechtzaken. MÏJNHARDT'S ZoekSichtjes. Z0-6ENEVER|^1 Radio-Nieuws. VAN ZATERDAG 24 NOV. 1928. No. 48. (Slot.) Het finand e. beleid van Ged. Staten. Ue Zendags!kwi_sje. üijizonder onderwijs. De fcchooiar.sen. By de algemeene beschouwingen over ie fe'ovinciale begrooting voor 19-9 «wam de door Geilep. maten gevoerde inanciëele politiek ter sprake. Dhr v. Waesberglie (r.k.) hield daarover nderdaad zeer belang.ijke beschouwingen vaarvoor wij, achter naar een afzonuur- ijk ardlcei ra aas nummer van gisteren verwijzen. Dhrn Lnderdijk (s.d.) en Welleman (v. 1.) hadden ook en.cele bezwaren tegen iet beleid van Ged. Staten. Zij bescnul- digden dit college er 'feitelijk van, ome finanuien te ongunstig te henben voorge steld. De inkomsten werden telken jare zoo laag mogeiijk, misschien wel te laag en de uitgaven zoo hoog mogelijk ge raamd. En waar Ged. Staten maar even kans zagen werden uitgaven voor bui tengewone werken betaald uit de gewone ontvangsten. Daardoor kreeg men geen zuiver beeld van den gewonen dienst en werd het tegenwoordig' geslacht te zwaar belast te genover het komende. De woordvoerder van "Ged. Staten, mr Van Dusseldorp, erkende, dat er voor bui tengewone werken wel eens geput is uit de gewone ontvangsten. Maar hij noem de dit, evenals het zoo laag mogelijk ra men der ontvangsten bij het opmaken der begrooting, een voorzichtige politiek. 'locih rijst de vraag, indien juist is, wat dhr Onderdijlk beweerde, en de laat ste tien jaar de gewone dienst zui ver berekend telken jare een over schot opleverde, of de opcenten, die in Zeeland al jaren lang op bet maximum ge bracht zijn, niet een weinig verlaagd had den kunnen worden. Het verschil met de meeste andere provincies is zoo buiten gewoon groot. Ten slotte nog iets over enkele voorstel len, die een meer principieel debat uit lokten. Bij de discussie over den derden Zon dagsdienst op het veer HansweertWals oorden was het vooral de heer Brands- ma, die een krachtige principieel geluid deed hooren. Hij richtte zich in de eerste plaats tot de Chr. Historischen, die hem vorig jaar bij deze aangelegenheid geen steun verleenden én dus mede oorzaak t waren, dat die derde dienst is ingevoerd. Verder tot de Roomsch-Katholieken, die er toch ook een catechismus op na. hou den, waarin nadrukkelijk slaafsche arbeid op Zondag wordt verboden en die mede oorzaak zijn, dat het bootpersoneel zulk een arbeid op Zondag moet verrich ten en dat nog wel in die mate, dat het geen enkele godsdienstoefening kan bijwonen. Ten slotte vroeg hij aan alle fracties, of ziji dan de gelegenheid wilden scheppen een zekere, maar blijkens de cijfers zeer kleine, groep menschen op Zondag te doen genieten, maar ten koste van anderen, die er hun Zondags rust voor moeten opofferen en hun gods dienstplichten niet door kunnen waarne men. Het was een kloek betoog, onder het aanhooren waarvan we zoo dachten: wat is het toch jammer, dat de heek Brandsma onze provincie en dus ook deze Staten vergadering binnenkort gaat verlaten. De A.R. fractie zal veel in hem verliezen. Ook dhrn Van der Wart en Joziasse noemden het motief, waarom deze dienst is ingesteld, n.l. op handelsoverwegingen; een schijnmotief. Toch verwierf een voorstel, om diep derden Zondagsdienst weer te doen ver vallen, slechts 11 van de 39 stemmen. Geheel' links stemde tegen (ook de S.D A.P.'ers, die altijd zeggen op te komeD voor de belangen van het personeel), maar ook alle Roomsch-Katholieken (hoe wel ze op het principieel betoog van den heer Brandsma niet waren ingegaan), als mede vier Chr. Historischen en zeeir tot onze spijt ook mr P. Dieleman. De andere aanwezige Anti-Revoiutionairen en de Stk. Gereformeerden, benevens twee Clir. Historischen, stemden vóór. Bij de behandeling van een subsidie verzoek van de R. K. Landbouwwinter- school te Hulst kwam even de onbegrijpe lijke onverdraagzaamheid der Stk. Gerefor meerden aan den dag. Dhr Boender zon tegen deze subsidie stemmen, omdat de school van een Middelbare best in een Lagere kan worden omgezet, maar ook omdat ze Roomsch-Katholiek is. Welk een standpunt toch! Als dat toch eens in ons vrije Nederland consequent werd doorgevoerd! Het is te hopen, dat de heeren nog eens het dwaze, hoogst gevaarlijke en on christelijke van hun hou ding toeren inzien. De heer De Pauw (s.d.) redeneerde bij de;e gelegenheid als een blinde over de kiemen over het Christelijk Landbouw onderwijs. Mijnheer kon niet begrijpen, hoe men Landbouwonderwijs in Chris- telijken geest kan geven. Ons dunkt, als hij waarlijk in deze zaak belang ste't'en zijn opmerking niet voortkomt uit vijandschap togen de Christelijke beginselen, dat hem dan verschillende middelen ten dienste staan, oo"k wél in Zijn naaste omgeving, om nader ingelicht te worden over piin cipe en metaode van hot Christelijk Land bouwondenvijs i.indehy.: n g iets over de schoolartsen- kwestie. Verscheidene uren zyn daar over volgepraat. De verdediging van het subsidie verzoek was in hoofd .aak in lian-len van den hoor dr Staverman, ter vijl ook de an tore me dici v> allien cn ilei ingh een -handje mee hielpen Over 't algemeen sprak dr Stavennen op waardige wijze en wij zouden dan ook niet gaarne voor on ;e rekening ne men de verdachtmakenie woorden, waar mede een ander Zeeuwsch blad zich aan het adies van dr Staverman richtte, als zou zijn bedoel ng niet anders zijn geweest dan weer een paar doktoren onder dak te to -ng n Vvij gelooven gaarne, dat hij en pijn nv.de-voorstanders s..raken in het belang v. n het schoolkind Het speet ons al een, dal hj den schijn wekte, alsof ons blad niet anders dan onjuiste beweringen over den schoolarts geschreven had. Als hij werkelijk ons blad leest, kan hy weten, dat wij' onze lezers zooveel mogelijk hebben voorgelicht en v ór- en tegenstanders de volle gelegen heid hebben gegeven h in standpunt toe te lichten. Tegen het subsidie-verzoek van hot Groene Kruis had men in de Staten drie ërlei bezwaar. Ten eerste natuurlijk een van Yinanci- eelen aard. Het Groene Kruis heeft o.i. zich wel wat gauw tot de Prov. Staten gewend. Zooals verschillende sprekers ook hebben gezegd, had het zeker beter ge daan, als het een? een of twee winters over geheel de provincie propaganda had gemaakt voor den schoolarts, en dan eens de gemeentebesturen had gepolst over eventueelen moreeien en 1'inancieeleij steun Het is wel wat al te gemakkelijk het balletje op de werpen en dan maar één twee drie zich te richten tot het Prov. Bestuur. Gingen de Prov. Staten in op- het voor stel dat de Provincie de helft van de kosten zou moeten betalen, dan zou dat op den duur een zeer hoog! bedrag' ver gen. Daar komt bij en nu komen we tot een ander bezwaar, dat het aanstellen van schoolartsen in de eerste plaats de taak is van het Rijk (dat echter voor de eer bedankt) en van de gemeenten, welke samen ook voor de andere uitgaven voor het Lager Onderwijs hebben te zorgen Maar als het Rijk het niet doet aldus Mr Dieleman heeft de Provincie toch maar direct geen taak? Moeten we de Prov. begrooting gaan belasten met pos ten, dio geen betrekking hebben op de pri maire taak der provincie? Bovendien waarschuwde mr Dieleman ook tegen overdrijving. Zie nu toch eens naar onze gezonde, Zeeuwsche dorpjes (en in gelijken geest surak ook dhr Laer- noes), waar toch werkelijk een school arts niet noodig is. Als daar een goede verhouding is tusschen school, ouders en dokter (die op een dorp vrijwel alle men schen, ook de schoolkinderen kent), is een schoolarts geheel overbodig. Het staat heel geleerd en up to date, om te spre ken over schoolhygiëne, en te dwepen xnet een schoolarts, maar laat ons nuch- teren blijven. Het was een speech, zooals mr Diele man die alleen kan houden. Ze was rij kelijk besprengd met humor en menig keer is er, ook door zijn bestrijders, har telijk gelachen om z'n rake zetten. Ten laatste waren er ook, zooals de heeren Brandsma en Kodde, die princi- pieele bezwaren hadden, bezwaren, die allerminst weggenomen, maar veeleer ver groot werden door wat dhr de Ridder (C.H.) meedeelde over den Vlissingschen schoolarts. Het bleek daar, dat de school arts niet weinig de schoolvoeding in de hand werkt en zelfs z'n bemoeiingen uit strekt over het rooken en bioscoopbezoek der schoolkinderen. Zoo wordt de verantwoordelijkheid der ouders aangerand en neemt men dezen het werk rit de handen, waartoe zij, van Godswege geroepen zijn. Zijn er abnormale gevallen, waarin de ouders hun taak ten opzichte van hun kinderen niet naar behooren kunnen of willen vervullen, dan is daar de phi- lantropto, om bij te springen. Veeleer aldus dhr Brandsma moeten de ouders op hun plicht tegen over hun kinderen gewezen worden. Maar niet hun het werk uit de handen nemen. Dat kweekt gemakzucht, ontwricht de ge zinnen, neemt bij het kind den eerbied voor da ouders weg en doet het dien overdragen aan den Staat. Het was een wel wat lang, maar toch hoogstaand debat. Ten slotte werd met 26 tegen 15 stemmen een motie tot aan houding der zaak verworpen en het voor stel van Ged. Staten tot afwijzing van het subsidie-verzoek aangenomen. Hiermede hebben we het voornaamste uit deze zitting gereleveerd. In December wacht ons weer een electrificatie-debat. BIJ VERSTOPPING, spijsverterings storingen, maagbranden, congesties, alge meen gevoel van onwel zijn, neme men 's ochtends op de nuchtere maag een glas natuurlijk „Franz-Josef'-bitterwater. Vol gens de in klinieken voor inwendige ziekten opgedane ervaringen is het „Franz-Josef"- water een uiterst weldoend afvoermiddel. Raad van Arbeid. By beschik king van den minister van arbeid wordt ingetrokken de aanwijzing van J. A. Flink 1 te Goes als arbeidar-lid iu d.-n Raad van Arbeid te Goes. .Het plaatsvervangend arbeider-lid P. Luikenaar ta Wolfaarts- dijk wordt arbeider-lid en als plaatsver vangend arbeider-lid wordt aangewezen gA. Geense, secretaris van de afdeeling Goes van den Ned. Chr. Grafischen Bond te Goes. Ongeluk op jacht. Toen Don- de. dagmiddag de lindbjuwor C. te Groe- de aldaar op jacht was in gezelschap van een zekeren F. uit Breskens, had hij het ongeluk te vallen, tengevo'ge waar van zyn geweer afging zoodat F. de volle lading op een zeer korten afstand in het bovenbeen kreeg. F. is ter behan deling onrmddel ijk in het ziekenhuis te Oostburg opgenomen. Zijn toestand is ernstig. (M. C.) Herbenoemd tot burgemeester van Zuiddorpe ds heer A. C. van Waes. De motorveerboot. Toen het drukke reisseizoen ten einde was is dj motorveerboot „Koningin Wilhelmina" naar binnengebracht om de gebruikelijke schoonmaak te ondergaan. De critici had den al beweerd, dat de boot nu van den winter wel binnen zou blijven liggen. Niets is echter minder waar dan dat. Men meende nu te moeten wachten tot ook te Vlissingen de aanlegplaats geheel gereed was en de boot dus werkelijk ge heel als ferryboot kon worden gebruikt. Buiten de sëhuld van den bootdienst zelf was het te Vlissingen tot nu toe maar half werk. Thans is de aanlegplaats daar ook gereed gn Maandag 3 December zal de boot vandaar vertrekken en weer in den geregelden dienst worden opgeno men. Vooral ook voor vervoer per vracht auto, dat toch in alle tijden van het jaar plaats heeft en nog veel meer plaats moet hebben, zal dit van groote be teekenis zijn. Ho-edek«n8k,erKe. In de Donderdag ge houden vergadering van Ingelanden van het waterschap Hoedekenskerke waren 10 stemgerechtigde ingelanden tegenwoordig, uitbrengende 12 stemmen. Met algemeene stemmen werd het bestuursvoorstel om aan den dijkwerker J. Meijers, die op advies van twee doktoren om gezond heidsredenen 3 4 maanden rust moet nemen, gedurende dien tijd een tegemoet koming toe te kennen van f 10 per week, aangenomen. Koudekerks. Donderdagavond vergader de de A.-R. Kiesvereeniging alhier, on der leiding van haar voorzitter Ds A. C. Heij, welke in zijn openingswoord wees op onze belijdenis, dat Christus de Ko ning is, zoodat het onze plicht is voor die belijdenis te strijden, ook op het staatkundig terrein. Het program van actie werd bespro- kon. Men ging er in zijn geheel mee aceoord. Besloten werd voor de vereeni- ging aan te koopén A.-R. Staatkunde, door Dr A. Kuyper en het boek van Mr Noteboom A.-R. Gemeentepolitiek. Dezen winter hoopt do vereeniging nog viermaal te vergaderen. Als sprekers zul len gevraagd worden Dhr Van 'tHof te St.-Laurens, Oud-Minister Van Dijk, Ds A. C. Heij en Mr J. A. de Wilde. Een der leden van de A.-R. raadsfractie deed mededeelingen van verschillende ge- meenteaangelegenheden, wat aanleiding gaf tot een drukke bespreking. Dhr Jac. Simonse Sr eindigde met 'dankgebed. Ongelukken. Te Leeuwarden is zekere J. in de gracht geloopen. Hij werd spoedig op het droge gebracht en naar het ziekenhuis vervoerd. Daar is 'hij even wel aan de gevolgen overleden. De 53-jarige S. te Dubbeldam, werd toen hij over den spoorweg van zijn land naar huis ging, door een trein gegrepen. De man, die door den sterken wind den trein niet schijnt te hebben hooren aankomen, werd op slag gedood. Het lijk is naar de woning overgebracht. Te Hertogenbosch reed gistermorgen bij het uitwijken voor een passeerende auto de auto van den heer H. uit Meijel, tegen een boom en daarna in de Zuid-Willems vaart. De mede-passagier, de heer De Visser, uit Helmond, kon zich redden, doch de heer H. Verdronk. Man van karakter. In een der Nederlandsche dagbladen staat een hu welijksadvertentie van een 40-jarigen Duitscher, die hierin ter aanbeveling van zijn persoon tal van schitterende gaven opnoemt, o.m. ook, dat hij een oprecht voor-oorlogs-karakter bezit. Inbrekers gesnapt. Te Heer len is op heeterdaad betrapt een twee tal inbrekers^ dat in het manufacturen1- magazijn van v. D. aldaar had ingebro ken. Zij werden door een patrouille dei marechaussee achterhaald en bleken nog in het bezit van de gestolen goederen De beide mannen J. G. en F. L. zijn afkomstig uit Brunssum en ter beschik king gesteld van den officier van justi tie te Maastricht. Uitbreiding „Zeelands Proeftuin". Aan alle fruittelers, die daarvoor in aanmerking komen, zal door het bestuur van Zeelands Proeftuin een circulaire wor den gezonden, waarin de aandacht wordt gevestigd op de plannen tot uitbreiding van Zeelands Proeftuin en zij in de ge legenheid worden gesteld als lid of be gunstiger to© te treden. Demonstratie landeggen. Het ligt in do i V to' "ran de Land- b Juwwerktuigencoinmissie der Z L. M. om in het aanstaande voorjaar een 'de monstratie te houden met landeggen. Het aantal eggen dat gebruikt wordt voor het klaarmaken van zaailand, is zoo schip dhr Stevense in het Z.Lbbld., reeds zeer groot en de vlfaag is gerecht vaardigd, of alle typen wel even geschikt zijn voor het doel, waarvoor ze gecon strueerd worden. F.r zal aldus gelegenheid bestaan voor do vervaardigers dezer 'eggen om ze tegen elkaar uit te proheeren en daardoor zul len de meest geschikte exemplaren meer op den voorgrond komen. Bij Apoth. en Drogisten Wij ontvingen van de fa. Gerritsen en Co, Amsterdam, „De American Na tural Gas Corporation, een der g'rootste gasmaatschappijen van de Ver- eenigde Staten, een 'bespreking omtrent haar werkzaamheden en financieeto posi tie in verband met de introductie der aandeel en op de Amsterdamsche beurs". Het eerste hoofdstuk van 'dit boekje handelt over de beteekenis van het aard gas in de Vereenigde Staten; het twee de over de A. N. G-. C. welke maatschappij in verschillende Staten in 'het Midden- Westen een uitgebreide groep verbruikers van aardgas voorziet (in 1927 werd meer dan 44.000 millioen kub. voet gas gele verd); vervolgens wordt een overzicht gegeven van de financieeto positie der maatschappij, terwijl dan Verder nog be sproken wordt de beleggingswaarde Van de aandeelen dezer maatschappij'. Voor belangstellenden zijn exemplaren van deze brochure beschikbaar. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 21 Nov. 1928. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Met een rijwiel, buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: E. R. te Meliskerke; A. W. D. te Middelburg, resp. f 5 b. s. 5 d. h. en f 10 b. s. 10 d. h. Fietsen zender achterlicht of reflector: M. J. te Souburg f 2 b. s. 2 d. h. Idem met een voertuig: K. M. te Oost- kapelle 50 ct. b. s. 1 w. t. s.; P. J. te Üostkapelle fl b. s. 1 w. t. s. Rijden met een voertuig zonder licht: P. B. te N.- en St.-Joosland fö b. s. 5 d. h. Dronkenschap: P. J. S. te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h. Huiden van mollen vervoeren zonder schriftelijke machtiging van den Commis saris der Koningin: J. J. te O.- en W.- Souburg fö b. s. 5 d. h. Verbeurdver klaring van de bij verdachte inbeslagge- nomen mollenhuiden. Te N.- en St.-Joosland met een motor rijwiel binnen de bebouwde kom der ge meente harder rijden dan 20 K.M. per uur, na gedaan verzet: C. v. d. J. te Ierseke, vrijspraak, met vernietiging van het d.d. 24 Oct. 1928 bij verstek gewe zen vonnis. Kwak zal very. H., een kwakzal ver, die te Utrecht, Rotterdam en Den Haag resideerde en daar zijn practijk uit oefende, stond voor den kantonrechter terecht, omdat hij geneeskundigen raad gaf aan menschen, die daarom bij hem kwamen. Hij keek zijn a.s. patiënten in de oogen met een glaasje, zei dan iets tegen zijn zoon, dan kreeg de patiënt een medicijn, hij legde wat geldstukken •op tafel neer (zoo ongeveer f 6 per visite) en meestalhielp het geneesmiddel ook. Er waren een drietal getuigen gedag vaard, die allen verklaarden baat bij II. gevonden te hebben, waar andere, weten schappelijk gevormde doktoren faalden. Een stucadoor en zijn vrouw, beiden uit Amsterdam en een veehouder, uit Hei- lo verklaarden dat. 23 jaar geleden was H. ook veroor deeld; later was hij nog eens voor het Hof vrijgesproken, maar later had de politie hem steeds met rust gelaten, of schoon hij onverzwakt voortging zün prac tijk uit te oefenen. De ambtenaar van het 0. M., die het requisitoir waarnam, zeide o.m., dat het voelen van een zekere roeping of zede lijken drang om te genezen niet als ver ontschuldiging kon dienen. Spr. meende, dat twee overtredingen zijn begaan en vroeg twee geldboeten elk van f300, te vervangen door 2 maal 1 m. h. De verdediger wees er o.a. op, dat zijn cliënt, menschen, die hij meende niet te kunnen helpen, wegzond naar gewone Let vooral op den naam Sanaplrin daar deze tabletten wettig beschermd zijn tegen namaak en vervalschtng Prija 25. 10 en 75 cU In de Tweede «Kamer is ook weer ter sprake gebracht de uitzending van werk- ioozen uit de groote steden naar het land, welke regeling Minister Kan wenscht te bestendigen. Ik erken dat er een goede kant zit aan deze zaak. Een steunregeling waarbij de menschen zonder meer kunnen „trekken." moet demoraüseerend wer'keh, terwijl r „beroepswerkloo/ en als ze op het bud aan het Werk gezet worden er gemakkt.iij. kcr toe komen zelf maar weer eens ;.au be pakken. Werkverschaffing is onder alle omdan d.igheden gewenscht. Maar aan het uitzenden van stads- werkioozen kleven m.i. toch hee-1 grooto bezwaren. Om te beginnen is er het be zwaar dat er voor de toekbmst op deze wijze toch heel weinig bereikt wordt. De werkioor en beschouwen hun werkplaats als een soort verbanningsoord en het „werken" dat ze daar doen zal er dan ook wel naar zijn. Ma,ar een grooter bezwaar is nog dat dergelijke werkloozen wier handen nog verkeerd staan bovendien, veel meer ver dienen of althans in handen krijgen, dan de landarbeiders en kleine boeren. Dat is geen stelsel. Stel eens voor dat onze landarbeiders in de steden te werk gestold werden voor een veel hooger loon dan de vakmen- schen daar, wat zou het er spoken 1 Maar waarom moeten dan wel de plattelanders omdat z,e wat goedmoediger zijn in do schaduw gesteld worden Ik erken dat we hier voor een lastig vraagstuk staan. Maar ik vrees dat er te veel aan 't verkeerde eind gewerkt wordt. Maatregelen voor werkverruiming waar door de trek van het platteland naar de steden wordt tegengegaan schijnt mij meer economisch en meer afdoende. OPMERKER. - doktoren en het feit, dat verdachte toch inderdaad menschen beter maakt, vond pleiter van veel belang. Mr De Savornin Lohman heeft zelf in de Tweede Kamer gezegd, dat hij liever door een kwak zalver geholpen werd, dan docr 10 pro fessoren ten grave gedragen Hij vroeg, waar in dit geval toch geen schade is veroorzaakt, den kantonrechter van zijn bevoegdheid gebruik te wilton maken en geen straf te willen opleggen. Ook viel pi. de dagvaarding aan, die o.a. slechts inhield, dat verdachte geneeskun digen raad gaf, doch zonder dat daar bij stond, dat dit door hem als bedrijf werd gedaan. Daarom vroeg hij ontslag van rechtsvervolging. Na re- en dupliek werd de schrifte lijke uitspraak bepaald op 29 Nov. a.s. Retourcommissies. Voor de arr. reïhtbank te Zwolle stond terecht de vorige directeur der gemeentelijke gas fabriek te Ny'kerk. Hij zou in de jaren 1923, 1924, 1925 en 1926 giften aangeno men hebben. Eisch: drie maanden. Mishandeling van een veld wachter. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwarden heeft drie jaar gevan genisstraf geëischt tegen vier arbeiders uit Harkema-Opeinde, die een veldwach ter hebben mishandeld en hem zouden hebben afgemaakt als een collega niet was te hulp gekomen. Programma Zondag 25 November. HUIZEN, 340.9 M. Na. 6 uur en tijdens de R.-K. kerkdienst 1852 M. 8.259.20 N.C.R.V. Morgenwijding o.l.v. Ds -T. J. Buskes Jr. 10.15 R.K. Hoogmis. 12.30—1.30 Concert. 2.30—4.30 Con cert. 5 N.C.R.V. Dienst in de Ned. Herv. Kerk te Hoogeveen. Voorganger; Ds A- Meijers. 8 K.R.O. concert De Amsterdamsche orkestvereeniging. HILVERSUM, 1071 M- 9.30 Soc. slem. Cursus. 10.10 soe. dem. Lezing. 10.30 Concert. 11.30 Concert. 2.30—4 Aansl. van het Concertgebouw te Amsterdam. 45 Concert door het omroep-orkest. 8.30 vxijz. gewijde hij- eenkomst in het kerkgebouw der Ned, Herv. Gem. te Zaandam. Ds A. de Kat Angelino. 8.15 „Laagland"r muziek drama. DAVENTRY, 1600 M. 3.50 Symphonic- concert. 5.20 Concert 5.50 Voorle zing uit „The Pijgrim's Progress" van J. Bunyan. 6.056.35 Bach's kerkcait tate no. 116, studio-kerkdienst 9.25 Concert. Beelden draadloos verzonden uit Hilversum. Naar de Tel- verneemt, werden Donder dagmorgen door den zender te Hilver* sum beelden uitgezonden, volgens het Deensche beeldradiosysteem, dat door de Radio-Wereld in ons land is ingevoerd. De uitzendingen, welke onder leiding van Ir White plaats vonden, droegen een ex perimenteel karakter en mogen uitstekend geslaagd heeten. De beelden werden te Den Haag op den Radio-Wereld-Leeld- ontvanger zeer goed ontvangen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 9