Gemengd Nieuws. Rechtzaken. Land- en Tuinbouw. Ingezonden stukken Radio-Nieuws. De voorzitter der vereeniging, Jan de Kam, opende de vergadering. Verder be rustte de leiding bij den eere-voorzitter Ds Douma. De verslagen werden uitge bracht. Door Joh. Wondergem werd een onderwerp Gew. Gesch. ingeleid over „Simsoïi" en door J. Melse een maatsch. onderwerp over „Het bouwen van ste den". In de verschillende pauzen werd getracteerd op chocolademelk en beschuit. Verschillende voordrachten werden gele verd en liederen gezongen. Afgev. van Kerkeraad, Schoolbestuur, Ringbestuur, „Patrimonium", Jonged. Ver., Knapen- en Meisjesver. brachten hun felicitatie over. Aan een nummer „Memorisatie" na men een 15-tal leden deel: Ds Douma sprak een opwekkend slotwoord en ein digde deze vergadering met dankgebed. DE DEFENSIE-BEGROOTING. "Het Voorloopig Verslag. Verscheidene leden betoogden dat ook uit deze begrooting weder niet blijkt van het bestaan van een ern-ftig streven naar bezuiniging op militair gebied. Niets wordt gedaan, om tot. vermin dering van bewapening te geraken. Inte gendeel wordt weder een bedrag van 4 millioen gulden voor de aanvulling en verbetering van de bewapening van het landleger uitgetrokken, wordt voor klee- dirig en uitrusting van dat leger f250.000 meer aangevraagd dan ten vorigen ja.ro, werden de dooile weermiddelen gehand haafd en worden groote bedragen uitge trokken voor nieuwen aanbouw en afbouw van schepen, terwijl om vooral in den bewapeningswedloop niet achter te blijven ruim f 30.000 voor de militaire gas- school en ongeveer f 300.000 voor che mische strijdmiddelen worden geraamd. De eenige bezuiniging, welke heeft plaats £e- had, treft de salarissen en de pensioenen van het personeel. In totaal is dit jaar weder f 174.518 meer voor de militaire uitgaven uitgetrokken dan op de vorige begrooting. Te zamen met do militaire uitgavon op andere begrootingshoofdstuk- ken beloopt de defensiebegrooling in het geheel over de 100 millioen gulden. Te genover dit op behoud van den "bestaan- den toestand gerichte beleid stelden de leden, hier aan het woord, hun standpunt bepaald door de overtuiging, dat een be tere to.ekomst te wachten is: dat der on middellijke ontwapening. Vele andere leden stelden hiertegenover, dat hetgeen om ons heen gebeurt, in stede van te lokken tot nationale ontwape ning, ons juist leert, dat in zake de vermindering van bewapening, het be trachten van groote voorzichtigheid nog steeds geboden is. In dit opzicht is, naar deze leden opmerken, de regeering reels zoover gegaan, als redelijkerwijze toelaat baar is te achten. Verscheidene leden verzochten te megeri worden ingelicht omtrent het financieels voordeel, voor zoover de departementale kosten betreft dat de samenvoeging van de militaire departementen heeft gebracht. Pensioenregeling. Gevraagd werd of de minister bereid is te bevorderen, dat in de militaire pensioenwetten een bepaling wor de opgenomen, waarbij hun, die voor 1 Juli 1925 geruimen tijd b.v. min stens 10 jaren in het leger of op de vloot hebben gediend, doch niet voor pensioen in aanmerking kwamen, een recht op uitgesteld pensioen wordt toege kend, ingaande op den dag, waarop zij den 60-jarigen leeftijd hebben bereikt. Verscheidene leden noemden het ge wenscht, dat de weduwen van vóór 1909 overleden militairen, voorzoover zij tij dens het dienstverband van haar echtge noot met hem waren gehuwd onder do werking der Militaire Weduwen wetten zul len worden gebracht. Wederom werd aangedrongen op h°t in ruime mate verleen n van faadwe'ke ijken steun aan de op wachtgeld gestelde mili tairen. Marinebeleld. Verscheidene leden verklaarden zich met het gevolgde marinebei e id n'et te kunnen voreenigen. Zij erkenden, dat de thans bestaande plannen sober zijn in verhouding tot het pompeuze program van een vorig kabinet, zooals dat ten slotte in het gewijzigd ontwerp-Vlootwet was belichaamd. Nog steeds verheugden deze leden zich er over, dat de Kamer des tijds dit program heeft afgewezen. Het bezwaar, dat de hier aan het woord zijnde leden tegen het huidige marinebe- leid gevoelden, was dan ook niet in de allereerste plaats gelegen in de voorgestel de maatregelen op zich zelf, doch gold voornamelijk de richting, waarin dat be leid zich beweegt. Zij hadden namelijk bij de regeering het bestaan meenen te ontdekken van een streven, om voor In- dië toch tot het z.g, halve minimum, vol gens het Vlootplan te geraken. Versche idene andere leden hadden even zeer bedenking tegen 's ministers beleid, voorzoover dai dat marine betreft. Echter gingen hun bezwaren in een zóó ganscb andere richting dan die der in de eerste plaats aan het woord zijnde leden, dat hun critiek op de regeering tegelijk als een tegenspraak tegen het betoog dier leden zou kunnen worden beschouwd. Zij waren namelijk van oordeel, dat voor het op peil houden der vloot lang niet genoeg wordt gedaan. Veel te weinig is naar hun meening voor nieuwe aanbouw uit getrokken. 'Te veel wordt geteerd op wat er is. Het voor nieuwbouw 'bestemde be drag is totaal rond f 1.200.000 minder dan verleden jaar. Sommige leden stelden de vraag, 'of bijl de opleiding van de a.s. zeeofficieren voldoende aandacht wordt besteed aan de sociale opvoeding. Tusschen de officieren en de manschappen behoort, wil een goede verhouding blijven heerschen, niet zulk een scherpe scheidingslijn te bestaan als soms maar al te zeer het geval is. Gevraagd werd of het juist is, dat de overwegingen betreffende het overbren gen van den dienst van het loodswe zen naar het departement van water staat tot het besluit hebben geleid, den thans bestaanden toestand te handha ven Landmacht. Men meende thans niet opnieuw in' beschouwingen te moeten treden over het beleid van den minister, voor zoo ver dat de landmacht betreft, aangezien op dit gebied slechts een herhaling zou kunnen worden gegeven van hetgeen ten vorigen jare is gezegd. Verscheidene leden gaven als hun mee ning te kennen, dat het noodzakelijk is, onverwijld maatregelen te treffen, welke een behoorlijke aanvulling van het be roepskader waarborgen. Verscheidene leden maakten bezwaar tegen het bestaan van gewapende korp sen buiten het legerverband, als de vrij willige landstorm en do bijzondere vrijwillige landstorm. Verscheidene leden wezen op de zeer belangrijke positie, welke het verlofs- kader langzamerhand in ons leger is gaan innemen. Naar hun rneening is bet leger thans volkomen afhankelijk geworden van de geschiktheid van het verlofskader voor do vervulling van zijn oorlogstaak. Reeds in vredestijd aldus de hierbe- doelde leden moet rekening worden gehouden met het feit, dat in oorlogs tijd het veflofskader de aanvoerders levert. Daarom moet aan de opleiding' van dat kader meer aandacht worden gewijd dan thans geschiedt. Gevraagd werd, of naar 's ministers oordeel een doeltreffende bescherming van de bevolking tegen g a s-a a n v a 11 e n mogelijk is, en zoo ja, waarin die dan bestaat. Wederom werd er de aandacht op ge vestigd, dat het aanbeveling zou verdie nen, dat in garnizoenen, waar geen mi litair hospitaal is, de kwartier-ziekenver- blijven worden opgeheven en vervangen door één ziekenzaal per garnizoen, waar bij te werk zouden worden gesteld de noodige gediplomeerde militaire verple gers. Uit de in den toelichtenden staat ge geven cijfers blijkt, dat de totale kosten van opleiding per cadet f 3153 's jaars bedragen. Dit bedrag werd vooral in ver houding tot de kosten van opleiding der reserve-officieren, zeer hoog geacht. Opgemerkt werd, dat dit jaar weer zeer veel klachten zijn gerezen over de z.g. mobilisatie-slachtoffers. Ook het bedrag van f 125.000, thans voor die steunverleening uitgetrokken, is veel te laag om de hulp te verschaffen, die noodig is. Nog steeds worden de be» trokkenen behandeld, als armlastigen, die om een gunst komen. Er moet recht wor den gedaan. Wie eenmaal als mof satie- slachtoffer is erkend, behoort in ver- -vi-r zijn. uitkeering, die toch al .in is, r meer te verkrijgen. Andere leden gaven als hun meening te kennen, dat de steunverleening aan de mobilisatie slachtoffers hoofdzakelijk moet worden overgelaten aan het particuliere initiatief. Door wolven verscheurd? Zeven beambten van de Canadeesche re geering, die te Port Churchill aan de Hudsonbaai bezig waren een kamp te en zijn sinds een aantal dagen ver dwenen en men vermoedt, dat zij door wolven 'zijn verscheurd. Bloedig einde van een hu welijksplechtigheid. In een klein plaatsje, in de nabijheid van Czenstochau kwam het bij een bruiloft tot een wilde kloppartijhierbij werden drie mannen door messteken gedood. Een jong meisje bekwam eveneens zulke zware verwon dingen, dat het spoedig overleed. De po litie arresteerde het heele feestvierende gezelschap. Kinderlijkje. Uit den Rijn na bij de haven te Arnhem is het lijkje van een pasgeboren kind opgehaald. De recherche stelt een onderzoek in naar de herkomst. Het geheim van de woon schuit. J)e gemeentepolitie te Almelo heeft in samenwerking met die van Tub- bergen aangehouden den woonschuitbe woner K., liggende met zijn schuit in het kanaal Almelo-Vriezenveen. In beslag werden genomen een volledige uitdragers winkel, bestaande in oude en nieuwe kleeren, waschgoed, schoenen, gereed schappen voor alle denkbare bedrijven en beroepen, oude wekkers en horloges, fleschjes met smeersels en oliën, 'wijn, zeep, bussen cacao', schoensmeer, etc. Reeds zijn verschillende voorwerpen her kend als te zijn van de inbraken te Almelo en te Tubbergen. Een pseudo-hongeraar. De hongerkunstenaar Jolly, die in 1926 in tal van Berlijnsche zaken séances gaf, is door een der Berlijnsche rechtban ken tot 1000 mark boete veroordeeld wegens doorloopend bedrog. Gebleken is, dat de beroepshongeraar tijdens zijn „vas ten" alle dagen van zijn impressario ta bletten chocola en pillen toegestopt kreeg. Jolly, die in werkelijkheid Herz heet, voerde tot zijn verontschuldiging aan, dat zijn impressario met het leeuwendeel der ontvangsten was gaan strijken en toen hij Jolly met een proces gedreigd had, had de ander den truc verraden aan de politie. Brand in ,een autobusga rage. Een brand in een Noord-Londen- sche autobusgarage heeft tien bussen ver woest. Negen en dertig andere bussen zijn met moeite gered. Hoewel de ben zinetanks in de garage niet door het vuur bereikt werden, nam dit toch zoo'n omvang aan, dat het geheele gebouw uit brandde en het dak instortte. BURGEMEESTER ZIMMERMAN IN DEN REVOLUTIETIJD. Mr Zimmormann, vroeger burgemeester van Rotterdam, schrijft aan „De Maas bode" o.m. Sedert in November 1918 de sociaal democraten een omverwerping van het grondwettig gezag beraamden, zijn 10 ja ren verstreken en de tijd wordt door hen rijp geacht, het toen gebeurde in een geheel ander licht te plaatsen, dan., waar in bet op het oogenblik zelf, door wien ook, werd gezien. Daartoe wordt thans door hen. veel na druk gelegd op de vreesachtigheid der toenmalige overheid en onder de benauw de bestuurders wordt ook de burgemees ter van Rotterdam genoemd. Terwijl men hem vroeger alleen maar lafhartigheid verweet, omdat het stadhuis militair be schermd was, worden thans, na tien ja ren, zoogenaamde bijzonderheden mede gedeeld van een onderhoud, dat hij op 9 November 1918 met twee socialistische raadsleden lieeft gehad en waarin van een verandering van het bestuur als van iets van zelf sprekends zou zijn gewag gemaakt, ja, over de modaliteiten daar van reeds min of meer in „onderhande>- ling" zou zijn getreden. De waarheid is de volgende: Er viel rekening mede te houden, dat de ontbindingsverschijnselen, welke zich in Duitschland vertoonden, naar hier zou den overslaan. In Nederland hadden op 26 October de bekende onlusten in den Harskamp plaats gehad. Onder de solda ten heerschle groote ontevredenheid over de onverzwakte handhaving der mobili satie. Het gevaar bestond, dat het militair systeem deze spanning niet zou kunnen verduren en dat de gebeurtenissen in de genoemde legerplaats zouden worden ge volgd door zelfdemobilisatie en door te rugkeer van bandelooze gewapenden. Dat de magistraat, die de verantwoorde lijkheid voor het behoud der orde droeg, zich rekenschap gaf van de gevaren, welke voor die orde uit de genoemde omstandigheden konden voortvloeien, spreekt vanzelf en ook, dat hij trachtte die gevaren te voorkomen. Een der middelen daartoe was het zoe ken van aanraking met hen, aan wie hij invloed op de stemming der talrijk ste bevolkingsgroepen toeschreef en dat wel met het doel hunne medewerking in te roepen teneinde een rustige houding der bevolking te bevorderen, mogelijke opwinding tot bedaren te brengen en ge welddadige botsingen te voorkomen, zulks niet in de laatste plaats ter ver zekering der voedselvoorziening. Ziedaar de eenige strekking der Za terdagmiddag, 9 November o.a. met twee leiders der socialisten gehouden bespre kingen. Deze twee socialisten waren geenszins de eenigen tot wie de burgemeester zich wendde. Hij zocht contact met allen, van wie bij inwerking op de meening der massa's kom verwachten. Hij wendde zich tot de leiders van persorganen en het bewuste gesprek was dienzelfden middag reeds voorafgegaan door een bezoek aan den Deken der Katholieken en het werd gevolgd door een onderhoud met de lei ders der Christelijke valkbeweging. Al deze besprekingen hadden hetzelfde doel. Bij geen dezer conferenties is een ge welddadige poging tot omverwerping van het bestaande grondwettige stelsel ter sprake gekomen. Op 9 November 1918 wist niemand in Nederland, buiten de enge kern der socialistische partijleiding, iets hoegenaamd van hun revolutie-opzet. Op dien dag was er nog geen enkele reden van hunne zijde gevaar voor de bestaande orde van zaken te duchten. Met de grootste verrassing en verontwaar diging vernam de burgerij eerst twee da gen later, wat er omging in de geesten der hoofdmannen van een partij, welker leden men gedurende den geheelen oor log met de overheid had zien samenwer ken tot het ordelijk verloop van ver schillende maatregelen en wier deelne ming aan allerlei organen der voedsel voorziening als van zelf sprekend werd beschouwd. Een gedachtenwisseling met en een be roep op medewerking ook van socialis tische leiders, tegelijk met anderen, moest daarom op 9 November nog als een ge- lieele normale zaak worden beschouwd. Eerst op 10 November tegen den avond vernam de burgemeester, wat er in een op dien dag gehouden vergadering van partijleiders was besproken. Hij deelde dit aanstonds te bevoegder plaatse mede en de bekende militaire maatregelen wer den daarop genomen. Natuurlijk heeft daarna geen enkele voeling met vertegen woordigers der partij, die zich buiten de wet stelde, meer plaats gehad. En eindelijk. Indien waarlijk de burgemeester van Rotterdam op 9 November over een overgave van het bewind als over een natuurlijke en te verwachten zaak had gesproken, zou het voor de hand hebben gelegen, dat de heer Troelstra daarvan melding had gemaakt in zijn op 11 No vember te Rotterdam en in zijn op 12 November in de Tweede Kamer gehou den redevoering. Hij zeide er geen woord van en evenmin een der andere socia listische sprekers in het Kamerdebat, waarbij zij van alle zijden werden aange vallen. Op 14 November had te Rotterdam een raadsvergadering plaats in het ver sterkte Gemeentehuis. Zou men nu niet verwacht hebben, dat de twee raadsleden, die enkele dagen vroeger den burgemees ter, naar hun bewering van 1928, bin nenskamers zoo geheel anders hadden hooren spreken, dan hij in deze verga dering deed, hem dit in de vergadering voor de voeten zouden hebben gewor pen? Gelooft iemand, dat men toentertijd zou hebben nagelaten op deze wijze een gevoelige en onherstelbare verzwakking toe te brengen aan de positie van den man, die de leiding had van de tegen den opzet genomen maatregelen? Juist omdat er nooit, toen alles nog pas gescjiied was, en nooit in de tegen woordigheid van den burgemeester over gesproken is, juist daarom mag met ge- ruslhoid aangenomen worden, dat men hier met een „hergroepeering der feilen te doen heeft, een hergroepeering waarvan de verklaring overigens voor de hand ligt. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 14 November. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: fietsen zonder re flector of rood achterlicht: P. P. te Ar- nemuiden f 1 of 1 d. h. Idem, zonder licht aan de voorzijde: B. G. te Vlissingen, f5 of 5 d. h. Idem zonder voorlicht en reflector: F. J. P. te Middelburg fö b. s„ 5 d. h.; J. K. te N. en St. Joosland Ï5 of 5 d. h. Rijden met een rijwiel op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: J. K. te N. en St. Joosland f 10 of 10 d. h. Nachtrumoer verwekken: J. F. B. te Middelburg f5 of 5 d. h.; J. A. M. te Middelburg f5 of 5 d. h. Als opkooper in het door hem gehou den register niet onverwijld aanteekening houden van alle door hem gekochte goe deren: A. J., te Vlissingen f25 of 25 d. h.; Dronkenschap bij' tweede herhaling bin nen een jaar nadat de eerste herhaling onherroepelijk is geworden: J. B. te St. Laurens: 14 d. h. voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaren. Ovértreding Reglement op de Wegen en Voetpaden (art. 84) J. B. te N. en St. Joosland, f5 of 5 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn een portret openbaar maken: D. E., te Vlis singen f5 of 5 d. h. Onbevoegde diergeneeskundige hande lingen door ambtenaren. De Maatschappij voor diergeneeskunde zal een onderzoek instellen naar het ver richten van diergeneeskundige handelin gen door onbevoegden (het aftasten van uiers door ambtenaren van de keurings diensten voor waren, voor zoover deze geen veearts zijn). Emigratie landbouwers Frankrijk. Opgericht is een Naamlooze Vennoot schap ter bevordering -der emigratie van Nederlandsche landbouwers en landarbei ders naar Frankrijk. Het doel der ven nootschap is in Noord-Frankrijk gronden aan te koopen, teneinde deze aan Neder- landsche emigranten te verhuren of te verkoopen. De Nederlandsche regeering zal verzocht worden het plan financieel te steunen. Paardenfokkerij. Voor rekening van de provinciale rege lingscommissie voor de paardenfokkerij in Overijsel zijn in Zeeuwsch-YIaanderen drie jonge koudbloed-merries en in Lim burg 8 dito merrieveulens van 13 maan den aangekocht. VOCHTIGE ONGEZONDE WONINGEN. Onze baksteenhuizen z'"n wereldbe kend, onze vochtige vertrekken evenzoo vermaard, zij hebben vaak een funeste invloed op de volkshygil;ne uitgeoefend Geen grooter ramp dan een vochtig huis. Zilverwerk slaat aan. Nikkel en andere metalen bederven, sch lderijen slaan uit. Het is algeheele narigheid. Deze rampen zijn echter nog niets-, vergeleken bij het nadeel dat aan de gezondheidstoestand van de bewoners van dergelijke vochtige huizen wordt toe gebracht. Ze bevorderen allerlei kwalen en ziekten zooals rheumatische aandoe ningen e.d. Dit euvel kan tegenwoordig op gemak kelijke wijze worden bestreden dank zij „Drogine". Bij het zoeken naar midde len tot bestrijding der vochtplaag, op tredende aan de binnenzijde van bui tenmuren, muren van sousterrains, kel ders, enz., zijn talloo-ze wegen ingesla gen, doch vaak zonder resultaat. Van al deze ervaiingen, heeft „Drogine" ge bruik kunnen maken en zo-o is thans, zegt „De Handel" een product samen gesteld, hetwelk lo. Elke baksteensoort waterdicht maakt in één bewerking; 2o- Absoluut geen verkleuring van den gevel veroorzaakt; 3o. Ook zelve nooit tot uitslag of vlek ken aanleiding geven kan. Als een voordeel van Drogine wordt nog genoemd dat hel bij elke weersge steldheid (uitgenomen vorst) kan wor den aangebracht en dat het is een gift- vrije onontplofbare en onbrandbare stof- 1 (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Geachte heeren, Verleen mij een plaatsje in Uw cou rant over het onbillijke en willekeurige vrachttarief aan het veer over de Zand- kree';. Als een ge'aden vrachtauto op Goes overgaat wordt 75 cent per vracht be taald, terwijl een vrachtauto op Donder dag 15 Nov. j.l. met een gewicht van ongeveer 1000 K.G., zijnde 3) balen lor ren, hiervoor 5 gulden moest betalen, dus 50 cent per 100 K.G. Voor vracht goederen per boot naar Rotterdam vanaf dcrZeetiwsche e landen w-irlt b'j minstens 500 K.G. slechts 25 cent por 100 K.G. berekend; is dat geen groot contrast met. het K'rlge-n'che veer. Een Ford meteen gewicht aan goederen van 1500 K.G., die geladen visa versa over dat Veer komt, zou aan vracht komen op f 15, do wagen op zichzelf f3, de chauffeur 50 cent, dus totaal pl.m. f2), omdat b'j al deze bedragen nog komt een vergoeding voor goede bediening en hulp. Moet het N-oor l Bevclandsche zaken- publiek nog langer gelupeerd worden en op deze manier kapitalen uitgeven aan vrachlgoedorenv -rvoer, terwi 1 vasle bode diensten het op een arcoor 1 kunnen bron gen ten koste van het losse vrachtgoe- derenvervo-er. Door deze enorme kosten wordt de handel op onze elanden zeer belemmerd en kan men op den duur beter een scheepje vanuit Noord B -veland aan nemen voor Goes of Midd< lburg dan per auto-, aangezien de ondernemer in zoo'n geval zeer zeker 3) gulden toekomt voor F ord vracht. Onze be r kken Provinc'ale overheid mag toch wel eens spoedig hierin ver andering brengen en komen tot een bil lijke tariefregeling, zoodat een einde komt aan de belachelijke toestanden daar ter plaatse. Met dank voor de plaatsing, d e N. V. v/h A. K o-1 e. Co-lijnsplaat, 15 Nov. 1228. Programma van Maandag 19 Nov. HUIZEN. 1870 M. Uitsluitend N.C.R.V. uitzendingen. 7.30 Schubert herden king. Spr. G. v. d. Ravenzaay te Am'- stordam. Het Chr. Radio-orkest. Werken van Schubert in de bewerking van Bach. HILVERSUM. 1071 M. 8.05 Schubert,- herdenking. Lezing over Schubert door Willem Landré. 8.3511 Concert. Het Hollandsch strijkkwartet. DAVENTRY, 1T03 M. 8 05 Concert door de mililaire kapel. 9.55 Kamermuziek van Schubert. PARIJS, „Radio-Paris". 1750 M. 9.05 10.10 Concert, en radio tooneel. ZEESEN, 1250 M en 1700 M. c.a. 9.50 11.20 Schubertfeest. Koor en orkest- BRUSSEL, 509 M. 8.50—10.50 Concert Orkest en koor. Programma van Dinsdag "20 Nov. HUIZEN. 340.9 M. Na 6 uur 1870 M- 12.30—1.30 Lunchmuziek. 5.306.30 Gramofoonmuziek. 6.307 Duitsche les. 8.15 Spr. Prof. Dr A. H. de Hartog: Het Protestantisme en het Atheïs me- 9 Concert door. het Amsterdam- sche salonorkest- HILVERSUM. 1071 M. '10—10.15 M. Morgenwijding. 12.30<2 Concert. 34 Kniples. 67.15 Concert. 8.05 8.35 Boekbespreking. 8.35—9.30 Con eert door het omroep-orkest- 9.3010 Lezing over Selma Lagerlof. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst- 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Con cert- 1.20—r2.20 Orkestconcert. 4 20 en 4.50 Orkestconcert. 6.05 Liefdadig heidsconcert. 7.05 Piano-duetten van Schubert. 8.05 Concert. PARIJS, „Uadio-Pa-.is". 1750 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055 05 Or- kestconcert 8.3511.20 Concert. ZEESEN, 1250 en 1700 M. c.s. 4.20 5 20 Concert. 8.20 Schubert-concert. BRUSSEL, 509 M. 6.50 Trioconcert. 8-35 Fragmenten uit „Werther". Gestoorde kerkdienst uitzending. Het eerste gedeelte van onze kerk dienstuitzending, aldus het Chr. Tijd schrift voor Radio, op den vorigen Zon dagavond, aanvangende 5.20 uur, is in hevige mate gestoord en verschillende luisteraars vragen daarover nadere in lichtingen. Eenige minuten vóór de uitzending zou beginnen, werd het station-Huizen tele fonisch verwittigd door iemand van den regeeringszender te Scheveningen, dat ten onrechte in de pers aangekondigd was, dat de uitzending op de lange golf plaats zou hebben. Gevraagd, of hij na mens het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie gelastte, op de korte golf te werken, werd dit ontkennend beantwoord- Dus had de uitzending plaats, zooals zij van te voren was aangekondigd, op de lange golf. Blijkbaar uit ontstemming daarover zond toen Scheveningen op dezelfde golf gedurende ongeveer 1520 minuten een draaggolf uit. Niets dan een draag golf! Geen enkel bericht, maar een draag golf, waardoor onze kerkdienst werd ge stoord. Het spreekt vanzelf, dat ons bestuur over zulk onbehoorlijk optreden van een of meer ambtenaren van den regeerings zender hij1 den Minister van Waterstaat een klacht heeft ingediend.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6