CENT Wat er deze week voorviel. Voor huis en hof. Hef Vrouwenhoekje. Dammen. Voor de Jeugd. Nederland: 4* Maatsi Verkrijg bc VerkrijgbJ De politieke debatten, waarmede de Tweede Kamer zicli deze geheele week, op een tweetal avondvergaderin gen na, waarin men werkelijk begrootings- arbeid verrichtte bezig hield, stonden onmiskenbaar in het teeken van de ko mende verkiezingen. Het ging er nu en dan scherp toe en vooral de heer Ling- be.ek sprak op een toon, oen Dienaar des Woords onwaardig. De heer Kersten schonk dit keer klare wijn over artikel 3d der Geloofsbelijdenis. Het is nu ge bleken en velen zullen er goede nota van hebben genomen dat dit Kamer lid-predikant zich duidelijk heeft uitge sproken voor een geloofsvervolging door middel van de Overheid. Men weet nu tenminste wat men aan hem heeft. Opvallend scherp was de bestrijding van dr J. Th. do Visser, die het volgend jaar 'het politieke leven zal vaar wel zeggen, door zijn geestverwant, mi nister de Geer. Niet alleen in .de Kamer, maar ook in sommige Gemeenteraden ging het er scherp toe. In Den Haag was het al bijzonder erg. Socialisten en commu nisten vonden in enkele gebeurtenissen op den landstormdag van Sept. j.l. aan leiding zoo heftig van leer te trekken, dat de zitting moest worden geschorst. In Rotterdam was het de heer Ker sten, die bloot stond aan een kruisvuur van interrupties. Wat do man voor het grootste deel aan zichzelf te wijten 'had, want de behandeling van artikel 36 is toch zeker in een Raadsvergadering al lerminst op haar plaats. Juist vorige week schreven wij nog een enkele opmerking over dat „Tweede-Kamertje-spelen" van sommige Gemeenteraadsleden. Er zijn in de laatste dagen en weken vele artikelen in de bladen gewijd aan zekere November-gebeurtenis- s e n van 10 jaar geleden. Het is zeker nuttig, dat we daaraan weer eens onze aandacht schenken. We leven zóó snel, dat we gevaar loopen dit stukje historie te vergeten. En het is toch zoo buiten gewoon leerzaam 1 Zeer waarschijnlijk is de Indië-Hol- landvlucht van de H-NAEN voorspoe dig verloopen; want terwijl wij dit schrij ven, leggen do kranige vliegers het laat ste stuk van de terugreis af. Het is een prestatie, die aanspraak maakt ,op onze warme huidel De Gemeenteraad van Goes had deze week weer eens een kermisdebat. Toch is de poging, om de kermis, een ver maak, dat toch 'feitelijk uit den' tijd is, af te schaffen, mislukt, doordat de R.- Katholieken zich bij' deze gelegenheid hij de linkerzijde schaarden. Uit het buitenland kwamen deze week berichten van verschillende droeve rampen tot ons. De uitbarsting van den Etna heeft zeer aanzienlijke schade aan gericht. Nadat de erupties van dezen vulkaan bedaard zijn, is do Vesuvius ech ter weer begonnen te 'werken. Aangrijpend waren, ook de berichten aangaande het stoomschip Vestris, dat op den Oceaan verging en waarbij, naar men vreest, 137 menschen, onder wie vele vrouwen en kinderen, omkwa men. Terwijl Donderdag een Engelsche reddingsboot bemand met koene zeelui, die hun leven waagden, om dat van in nood verkeerende schipbreukelin gen te redden, verging, waardoor 17 mannen den dood in de golven vonden. Het zijn berichten, die wel zeer sterk tot ons spreken van het onzekere van het leven. Verstaan wij allen die roep stemmen? De uitsluiting in het Duitsche Ruhrgebied duurt nog steeds voort. Be middelingspogingen zijn tot heden nog niet gelukt. In Frankrijk probeert men het thans weer met een nieuw kabinet-Poin- caré. Hoe lang dit aan het bewind zal blijven, dient afgewacht te worden. Men zal goed doen, hieromtrent geen opti mistische verwachtingen te koesteren. November in den tuin. Uit den aard der zaak tracht iedere tuinliefhebber zoo lang mogelijk te pro- fileeren van frissche groenten uit den tuin, ook al is het inmaken der groen ten, dank zij de Week's glazen en der gelijke belangrijk verbeterd en kunnen we middels hiervan den geheelen win ter 'Over allerlei van groenten beschik ken. Ook onze wakkere beroepstuinders zijn in staat den geheelen winter frissche groenten te leveren, doch velen zijn aan gewezen op de eigen verbouwde groen ten en voor dezen zijn de speciale win tergroenten van zeer groot belang. Van deze wintergroenten nemen de diverse koolsoorten een belangrijke plaats in. De eene soort hiervan mag wat meer weerstandsvermogen tegen vorst bezitten, evenwel volkomen winterhard zijn ze geen van allen. Een strenge nachtvorst kan heel veel schade aanrichten en daar om is het raadzaam, voorzoover dit nog niet heeft plaats gehad, om een deel onzer koolsoorten in veiligheid te bren gen. Voor de roode en witte kool zoeken we bij voorkeur een vorstvrije ruimte, waar de temperatuur hoogstens tot een paar graden boven het vriespunt kan stijgen. Verder dient de bewaarplaats vol komen droog te zijn, daar anders heel gemakkelijk schimmel optreedt, wat het inrotten zou bevorderen. De kool wordt onder de krop afgesneden en in .de be waarplaats gestapeld en wel 'Zoodanig, dat we alles gemakkelijk kunnen inspec- teeren en de rotte bladeren zoo gemak kelijk mogelijk kunnen verwijderen. De kool moet reeds binnen zijn voor eenige vorst van beteekenis is te verwachten, doch bij het opslaan moet alle eventueel e vorst er afgetrokken zijn. Kan om ver schillende redenen de kool niet op den grond worden gelegd, dan kunnen ze eenvoudig aan de stronken worden op gehangen. Een der euvels yan kool is, dat er tegen het bersten zoo weinig is te doen. Ondanks alle voorzorgsmaatregelen treedt bersten toch op en het eenigste wat hier tegen helpt, is de kool te snijden voor ze overrijp is. Overrijpe kooien bersten bij het bewaren. De groene en gele savoyekool kunnen meer vorst verdragen en met het op slaan hiervan kunnen we daar dus re kening mee houden. De boere- en spruit- kool zijn winterhard en blijven buiten. Alleen bij zeer strenge winters en in dien de planten geheel en al onbeschermd staan, zou hier nadeel kunnen ontstaan. Volgens de broodetende weerprofeten ko men dergelijke strenge winters niet meer voor en als we hieraan geloof slaan, behoeven we hiervoor dus ook geen vrees te koesteren. De uien en sjalotten, die reeds lang geoogst zijn en op een droge plaats ge borgen, worden voor het ingaan van den winter nog even nagezien, waarbij alle beschadigde exemplaren of die waaraan nu reeds groei is waar te nemen, voor direct gebruik worden 'bestemd. De rest spreiden we uit tot een dunne laag, opdat we ze gemakkelijk af en toe eens kunnen inspecteeren, om de rotte exem plaren te verwijderen, voor ze de an deren aansteken. Waar we aan onzen, gmententuin zeer hooge ©ischen stellen door de intensieve culturen, hebben we zorg te dragen, dat er van uitputting, roofbouw, geen spra ke kan zijn. Die hierbij te zuinig is bedriegt zichzelf en plukt hiervan de wrange vruchten. Bemesten en dan goed bemesten is een dringende eisch, waar aan niet is te ontkomen. Waar velen hierbij zijn aangewezen op kunstmeststof fen, moeten dezen er tevens van op de hoogte zijn, wat de beste tijd is voor het zaaien hiervan. Chilisalpeter, 'datsnel kan helpen en gemakkelijk oplosbaar is, wordt vlak .voor het zaaien der zaden aangewend of daarna. Indien dit te vroeg zou worden aangewend, dus reeds in het najaar zou worden gezaaid, dan zou er groote kans bestaan, dat een groo- ter of kleiner gedeelte naar den onder grond zou uitspoelen en buiten het be reik der wortels zou komen. Dat zou dus verlies geven. Patentkali, dat eveneens gemakkelijk oplost, doch dat door bepaalde bodem- bestanddeelen wordt vastgehouden, kan daarom eerder worden aangewend. Thomasslakkenmeel, beendermeel, kalk- mergel komen langzaam tot oplossing en worden daarom reeds in den herfst aan gewend. Ruwe kalizouten worden even eens in den herfst gezaaid. Dit heeft met de oplosbaarheid niets te maken, doch dient om de schadelijke chloorverbindin gen door uitspoelen van den neerslag weg te werken, terwijl de hierin aan wezige kali door den grond wordt ge absorbeerd. Dit zijn heel in het kort de hoofdzaken, waar we rekening mee dienen te houden. De moderne keuken. Op de tentoonstelling der „Arbeiders gemeenschap voor Duitschen handarbeid" te Charlottanhurg bevindt zich een afdee- ling waar „de nieuwe keuken" wordt gedemonstreerd. Tien architecten stellen er moderne keukens ten toon. Alle bouwers van woningen zijn tot de overtuiging gekomen, dat de keu ken geen woonkamer, maar uit sluitend werkplaats der huisvrouw moet zijn. Reeds van zuiver hygiënisch stand punt uit, hebben de architecten gelijk. Het verblijf in ruimten, waarin gekookt, gebakken en gebraden wordt, is onge zond. Niets is er in de moderne keuken te vinden, dat niet beslist noodzakelijk is. Het vroegere ideaal van de Hollandsche huisvrouw, het blinkend koperwerk, uit sluitend voor versiering, is verbannen. Slechts op doelmatigheid bij de inrichting, zoodat zoo weinig mogelijk arbeid verricht behoeft te worden, is gelet. Om de ruimte voor de keuken zoo veel mogelijk te beperken, zijn de kasten ingebouwd. De kachel of het gasfornuis, de waterkraan en de provisie- en vaten- kast zijn zoodanig ten opzichte van elkaar geplaatst, dat de vrouw bij het verrich ten van haar werk zoo min mogelijk handgrepen behoeft uit te voeren. Het ideaal van een keuken zou zijn en wanneer bij den bouw van het huis daarop wordt gelet, is dat mogelijk ook dat de huisvrouw vlak voor het raam, waar zij het meeste en het langste licht heeft, haar tafel, waarop zij haar arbeid moet verrichten, had; links daarvan de provisie- en valenkast en rechts de kachel en de waterkraan. Dan behoeft zij geen lange afstanden af te leggen, omdat in de onmiddellijke nabijheid van de tafel zich alles bevindt, wat zij voor het koken en vat.enwasschen noodig heeft. De keukens op deze tentoonstelling ge demonstreerd zijn in Duitschland reeds voor het grootste deel in koloniehuizen toegepast en, naar men beweert, vol doen ze daar uitstekend. Een feit is het, dat er in de inrichting der tegenwoordige keukens, ook iu ons land, nog heel wat verbeterd kan en moet worden. Enkele recepten. Letterbanket. We naderen 'weer den St. Nicolaastijd en daarom geven we het volgend recept voor letterbanket 125 gr .bloem, 125 gr .boter, iets zout, Ht h 8/4 d.L. water, 125 gr. amandelen', 125 gr. suiker, wat geraspte citroenschil', 1 klein ei. Begin, liefst eenige dagen voordat gij wilt gaan bakken, het amandeivulsel te maken. Broei en pel' daartoe de amande len, roer ze losjes door elkaar met de suiker, de citroenschil en */2 ei; doe dit vochtige mengsel in den amandelmolen en maal het fijn. Bewaar het mengsel (de zoogenaamde „spijs) dichtgedekt op een koele plaats. Rol van bloem, boter en water een lap deeg en zorg, dat ten slotte de lap wordt uitgerold tot een mooien rechten reep van 1/4 cM.. dikte en ongeveer 15 c.M. bTeedte. Vorm van da „spijs" een rol van 2 c.M. dikte, leg 'die op den langs de kanten met water he streken deegreep en wikkel het deel er om, zóó, dat de lange zij den minstens 1 c.M. over elkaar slaan. Vouw aan de beide uiteinden het deeg naar onderen om, zoodat het vulsel goed wordt ingehuld. Geef het banket den gewenschten vorm (b.v. een letter); breng het over op eien met water bestreken bakblik, bestrijk het m.et geklopt ei en bak het gaar in een heeten oven gedurende ongeveer 20 mi nuten. (Hbld.) Boterbiesjes. 150 gram (li/2 ons) bloem, 125 gram boter, 70 gram lichte basterdsuiker, 1 theelepel bakpoeder. Roer boter en suiker door elkaar. Voeg hierbij, steeds roerende, de gezeefde bloem en het bakpoeder. Rol dit deeg met een deegrol uit op een met bloem bestoven plank tot pl.m. i/2 c.M. dikte. Steek hiervan met een ring of glas koek jes. Leg deze op een bakblik een eindje van elkaar. Bak ze in een matig warmen oven lichtbruin (pl'.m. 15 min.) Spaansche rijst. Benoodig'd: 1 L. melk, wat zout, een stukj-e vanille, li/2 ons rijst, 2 eieren, 80 gram (4/5 ons) sui ker. Bereiding: Kook van de melk en de goed gewasschen rijst een dikke, gebon den brij. Voeg er onder het koken de vanille bij. Vermeng de pap met de suiker, neem er de vanille uit, roer er de eierdooiers door en daarna het stijf geklopte eiwit. Breng het mengsel over in een vuurvast scho teltje; zet het ongeveer i/2 uur in een vijij warmen oven tot het lichtbruin is. Eenigo wenken. Er bestaan eenvoudige middelen om uienlucht aan messen weg: te maken. Af wrijven met boter, schuren met zout of asch helpen wel om het uienluchtje te verdrijven. Het bewaren van aardappe len. Voor het bewaren van aardappelen zijn tegenwoordig zeer practische kisten in den handel. Het zijn kisten, waarin ongeveer 3i/2 mud geborgen kan worden, die doelmatige ventilatie hebben en waar uit de aardappelen, die men op1 een ge geven oogenblik noodig heeft, aan den on derkant van de kist, met behulp van een soort la, te voorschijn worden gehaald. Wil men de aardappelen opbergen in gewone vierkante kisten, dan bedekke men den bodem van de kist met fijne houtskool (een ouderwetsch middel' om rotten te voorkomen). De vruchten moe ten, voordat ze worden opgeborgen, goed worden nagekeken, opdat geen zieke exemplaren tusschen de andere blijven. Tusschen de verschillende lagen in kan men wat houtskool strooien en hier en daar een 'bosje stroo steken. Er kan dan overal frissche lucht bij ko men. Zwakheden van beroemde personen. Ieder beroemd persoon heeft zijne dwaasheden, of laten wij liever zeggen, zwakheden gehad. Tycho Brahe, de beroemde astronoom, had een groote vrees voor vossen en hazen. Zag hij soms bij toeval een dezer dieren het deed er niet toe of zij dood of levend waren dan werd hij doodsbleek en zijn beenen weigerden ver deren dienst. De groote Dr Johnson, met al" zijn wijsbegeerte was ook niet zonder zulk een vooroordeel; hij was zóó voorzichtig, dat hij nooit een kamer met zijn linker voet binnentrad en deed hij het bij toeval, dan zou hij onmiddellijk teruggaan en nog eens binnentreden en dan met den rechtervoet het eerst. Daarbij: was hij vreeselijk bang voor den dood en hij wilde nooit dat dit onderwerp in zijp tegenwoordigheid werd aangehaald. Julius Cesar, voor wien de oorlogs kreten van duizend vijanden liefelijke mu ziek waren, kon het geluid van den don der niet verdragen, hij moest zich bij een onweer altijd liefst in een kelder kunnen begeven om het niet of zoo min mogelijk aan te hooren. Koningin Elisabeth van Engeland, in spijt van haar groote zelfbeheersching en wilskracht sidderde op het woord „dood" en Talleyrand verschoot van kleur op hetzelfde woord. Peter de Groote was noort te bewegen een brug over te gaan en hoe dikwijls hij ook trachtte zich er over heen te zetten hij was er nooit toe in staat en Byron zou aan tafel nooit iemand van zout bedienen en wanneer er soms zout gestort werd, stond hij op en verwijderde zich onmiddellijk. 1 Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Probleem No. 67. Auteur: W. Dommisse, Bergen op Zoom. 1 2 3 4 5 47 48 49 50 Zwart: 9 sch. op 7 tot 10, 15, 17, 26, 27 en 37. Wit: 9 sch. op 18, 23, 25, 30/ 33, 36, 38, 39 en 46. Wit speelt en wint. Oplossingen Oct.- en Nov.-problemen vóór 3 Dec. in te zenden aan bovenstaand adres. Om het kampioenschap van Parijs 1928. De volgende partij werd gespeeld tus schen de heeren M. Dumont met wit en L. Sigal met zwart: 1. 33—28 18—23 22. 44—39 8—13 2. 39—33 12—18 23. 39—34 19—24 3. 4439 7—12 24. 34X23 18X29 4. 31—27 17—21 25. 40—34 29X40 5. 37—31 21—26 26. 35X44 13—18 6. 5044 26X37 27. 44—39 9—13 7. 42X31 20—24 28. 38—33 14—19 8. 34—30 14—20 29. 42—38 10—14 9. 30—25 1— 7 30. 37—32 18—23 10. 25X14 9X20 31. 36—31 13—18 11. 4742 4— 9 32. 31—27 3— 8 12. 41—37 10—14 33. 49—44 7—11 13. 46—41 5—10 34. 21—16 17—22 14. 31—26 11—17 35. 16X 7 2X11 15. 27—21 16X27 36. 28X17 11X31 16. 32X21 23X32 37. 26X37 12—17 17. 37X28 24—29 38. 48—42 8—12 18. 33X24 20X29 39. 32—27 6—11 19. 39—34 15—20 40. 45—40 20—25 20. 34X23 18X29 41. 40—34 24—30 21. 41—37 13—18 Stand na den 41en zet van zwart: 16 26 36 46 15 25 35 45 47 48 49 50 42. 37—31 14—20 47. 32X23 18X49 43. 31—26 11—16 48. 38—32 49X38 44. 38—32 19—24 49. 32X43 30—24 45. 42—38 2429 50. 39X30 25X34 46. 33X15 23—28 Remise. Beste Jongens en Meisjes. Ziezoo, nu gaat het den goeden kant uit. 't Was een prettige verrassing dat ik niet alleen een flink aantal briefjes ontving, maar dat zich ook meerdere nieuwe neef jes kwamen aanmelden. Hartelijk welkom jongelui. Ik hoop dat jullie geregeld m;ee zult blijven doen en zoo mee zult helpen de gezelligheid van deze rubriek te verhoogen. Ik verwacht natuurlijk nog veel meer nieuwelingen. Ik weet dat er heel wat jon gens en meisjes zijn die wel altijd ons hoekje lezen en ook wel de raadsels oplos sen, maar die ze niet insturen. Kom, laten we allemaal meedoen. 't Is nu weer zoo'n echt mooie tijd voor dergelijke bezigheden. De herfst is weer gekomen, hij delft het winter graf, de storm schudt van de hoo rnen, de gele blaren af. Terwijl ik dit schrijf worden de hoornen terdege door den storm geschud. Echt weer nu, om gezellig rond de tafel te zitten en raadsels op te lossen. Als jullie het leuk Vindt mag je ook zelf wel raadsels maken, die dan als ze ge schikt blijken, geplaatst worden. Alleen, niet mopperen hoor als ze een poosje moe ten blijven 'liggen. En vergeet vooral niet de oplossing er bij' te schrijven. Jullie zijn geloof ik allen wel nieuws gierig naar helt geheimpje met St. Nioo- laas, maar dat verklap ik niet. Dat blijft nog een geheim. Vele groeten. Voor de grooteren: I. Mijn geheel bestaat uit 33 letters. Brusselsche 24. 22. 6. 20 is heel dun. Een leuke 'jongen noemt men wel een 19. 4. 5. 20. 8. 23. 29 gebruikt men veel voor ver lichting. Zonder 27. 17. 18. 25. 10. 6 krijgt men onkruid. 16. 22. 25. 28. 29 is een knolgewas. Werken en 13. 11. 1. 33. 26. 6 moet samengaan. 12. 7. 31. 16. 10. 6 is een dorp in Gelderland. De 3. 14. 2 eischt veel slachtoffers. Een 9. 32. 20 is een paard. IJzer is 30. 22. 16. '15. 21 is een v. Voor de kleineren: Onderstaande hokjes moeten zoo worden ingevuld, dat de middelste regel van bo ven naar beneden en van links naar rechts hetzelfde woord geeft. In het eerste hokje komt een medeklin ker. De tweede geeft een oneven getal. De derde: wordt gedorscht. Do vierde: ziet iedere winkelier graag. Do vijfde: naam van een plaats in Zeeuwsch-Vlaanderen. De zesde: bewaarplaatsen van het graan. De zevende: is zuur. De achtste gebruikt men op school. Do negende: weer een medeklinker. Colijnsplaat. „Bakkerinnetje". Je vindt het zeker wel prettig, dat jullie gauw jaarfeest van de M. V. hebben. Schrijf me eens welke voordracht je doet? „Zwartoogje". Zooals je ziet zijn er deze keer nog meer nieuwe nichtjes bij geko men. Je raadsel was wel goed hoor. 's-H. Arendskerke. „Duifje". Je briefje was maar kort deze keer, je hadt zeker niet veel tijd. Heb je de raadsels gauw kunnen vinden? „Leesgraag". Wat leuk, dat er weer een van jullie meedoet. Je mag wel alleen de raadsels voor de kleineren oplossen, dat hindert niets. Maar nu weet ;k nog niet hoe oud je bent. K1 o e t i n g e. „Broer en Zus". Jullie hebben onder je briefje gezet J. en I'. en nu weet ik niet wie Broer en wie Zus is, schrijf me dat nog eens en dan ook hoe oud jullie zijn. K r a b b e n d ij k e. „Luistervink". Har telijk gefeliciteerd met Moeders verjaar dag. Je was zeker wel blij met dien brief uit Transvaal en de „posêels". N11 ga jij zeker ook weer gauw eens terug schrijven? „Sleutelbloempje". Je moet nog maar een poosje nieuwsgierig zijn ik vertel het je toch niet. Ja dan zal er wel niet veel van leeren komen als jul lie altijd zoo stoeien. „Tulpje". Prettig, dat je rokje af is, is het mooi gewor den? Dat trof je toen je die mandjos- vlechtdoos won. „Waterlelie". Wat heer lijk, dat Moeder weer thuis is hó. Nee, met een machine valt het eerst niet mee, maar 't gaat wel veel vlugger, vindt je niet. „Theeroosje". Jammer dat je niet meer mee doet met den babbelhoek. Je was altjjd zoo'n trouw schrijfstertjo. Jc moet maar eens gauw in Goes komen, dan kun je zelf zien hoe mooi het hier is. „Tuinman". Jij hebt zeker gedacht, nu Theeroosje niet meer mee doet, zal ik haar plaatsje maar innemen. Ik hoop, dat je net zoo trouw mee zult doen als zij. Misschien kun je 'je briefje wel sturen iedere keer als er een prijsraad sel is geweest. Nieuwdorp. „Bloemenmeisje". Pret tig, dat je zoo gauw hebt geschreven, dat vind ik echt gezellig. Je moet maar eens aan St. N. vragen of hij niet eens één keertje lieverkoekjes wil bakken. „Mulderinnetje". Nee, dat andere brief je heb ik niet meer, maar dat is toch niet zoo erg hó? Ben jij ook al zoo benieuwd naar het geheimpje. Oudeland e. „Moeders jongste". Je moet 'het me toch maar eens schrijven, als 'tniet goed is hindert het niets hoor. Ik hoor ook nooit meer iets van Zwartje. Seroos kerke. „Rozeknop". Jam mer, dat je het raadsel niet kon vin den. Ja, December is een echt gezellige maand. 's H. H. kinderen. „Madeliefje". Ein delijk weer eens een briefje van jou. Ik dacht heusch, dat je den „Babbel- hoek" vergeten wa.s. Je mag ook wel om de veertien dagen schrijven. Doe je de groeten aan Lemgern? Midde Ihurg. Francina H. Jij mag ook mee doen hoor. Maar zou je dan niet een schuilnaam bedenken, dat is veel leuker eu schrijf je dan ook eens een briefje? Goes. „Goudblondje".'Dat is leuk hé, om vriendinnetjes en nichtjes te zijn. Jij hebt haar zeker vertelt, dat het zoo prettig is. „Zonnestraaltje". Dat is een mooie naam. Ben jij altijd een zonne straaltje? Jij hebt ook al van dat mooie postpapier net als Goudblondje. „Belle fleurtje". Dat was een verrassing weer eens een briefje van jou te krijgen en wat ben je fijn uit geweest, zeg. Had Gerard het versje ook goed geleerd? „Ceacilia". Vond jij de raadsels ook al moeilijk? Doe maar flink je best. Dat plaatje vind ik zoo mooi. 'k Heb direct op m'n hand geprobeerd of het wou omkrullen. „Mignon". Ditmaal waren er maar twee bjiefjes van jullie. Waar blijft Vox humana, hij is toch niet ziek. „Gla diolus". Je hebt nogal veel werk aan de raadsels gehad, hé. Vind je het nog prettig op de U. L. O.? „Fiat". Je bent met teekenen al net zoo 'knap als Tal bot.. Ja, die dagen voor St. N. vind ik ook heel gezellig, heb je al veel plannen gemaakt? „Talbot". Dat was een volle brief. Wat heb je weer een mooie vo gels geteekend en wat stellen 'die gé- zichten voor? Voor nieuwe neefjes en nichtjes geef ik hier nog even het adrer,: Tante Dollie, Bureau „de Zeeuw", Goes. T De Maatschl In de leening| IOO "Zo- Deze obligatl ten en Bank-Instl Het verslag f toegezonden, Mr. Dr. J. AU 1 J JOH. QUII r

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6