cfasi-L-ove Overwinn 7ar Kerknieuws. De meest onschadelijke siqaret voor Uv> gezindheid. CIGARETTES Predikbeurten. Telegrammen. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Gegarandeerd CORNS. VAN DE REEPE Ons wit Boterspeculaas en Letterbanket BAKKERIJ BLOK Gepensionneerden e.a. Fransche Appelwijn DENEVERS FRÈRES Bij ruwe Huid Heeft in zeer Korten t jd tien duizenden vrienden gemaakt! Ongekend. z.acht Zee-, Delf- en Jachtlaarzen. Papegaaistraat - Soes met zuivere Roomboter bereid Lange Delft - Middelburg zitting houden op Donderdag 22 November 1928, MIDDELBURG. Bod gevraagd haar van 't Veer heeft door practische inrichting een nette de aandachttrekkende étalage aangebracht, terwijl de aanklee- ding van den winkel smaakvol is. Als reclame wordt gedurende 14 dagen een luxe doos, gevuid met wit speculaas, ca deau gegeven, zoo men voor f 3 besteedt. Deze doozen zijn in de étalage te be zichtigen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar 'de betreffende adver tentie. Autobus in de sloot. Naar wij vernemen is gisteravond ongeveer half ze ven de autobus MiddelburgWolfaarts- dijksche veer van den heer Goedbloed van den Veer weg in de sl'oot terecht gekomen. Er moeten 3 of 4 gewonden zijn. Nadere bijzonderheden konden we niet te weten komen, aangezien het telefoonverkeer GoesWolfaartsdijk gestoord is. De stormschade bepaalt zich hier tot afgewaaide dakpannen (vooral in Bouwplan 1 en II) en schoorsteenen! Een rieten dak in de Terwelstraat moest het bijzonder ontgelden. In de Papegaai straat was het passeeren gevaarlijk door dat van de woning van den heer De Soomer stukken glas van het dak van het atelier afwaaiden. Ook in enkele an dere straten liep men de kans een dak pan of een steen op het hoofd te krijgen. Van de Rijwielzaak van den heer Snoo- dijk, Hoek Westwal, woei een spiegelruit van de étalage in. Kapelle. Daartoe door het Comité van Chr. winterlezingen uitgenoodigd trad Vrij dagavond in do Geref. Kerk op Ds K. Schilder uit Rotterdam, met het onder werp „Het boek Prediker". De spreker werd ingeleid door den Voorz. van het Comité, dhr F. P. de Graaf. Door het storm- en ri'oodweer was de opkomst uiterst gering, wat zeker wel te betreu ren viel. ST. LAURENS. Door den storm is gis teravond onze agent in de sloot geraakt, waarbij enkele exemplaren van ons blad in het oaigereede zijn geraakt. Vandaag hopen wij' aan die abonné's die gisteren geen nummer ontvingen, dit te doen toe komen,. Terne-uren De storm. Men meldt ons, dat- op de Schelde voor Antwerpen een lichter is gezonken. Tengevolge van den storm onder vond het verkeer door middel van den- Prov. Stoombootdienst op de lijn Neuzen Iioedekenskerke zeer belangrijke stag- natie. De Prov. boot welke om 8 uur te Neuzen moet arriveeren, kwam eerst te ruim 9 uur binnen, waardoor mede de laatste verbindingen van 8 u. 40 en IQ u. 30 kwamen te vervallen. Tevens was men hier verstoken van de laatste post. Het spookte te Hoedekenskerke, waar nog steeds geen haven voor de Prov. booten is, zóó, dat de boot niet ge meerd kon worden. De passagiers moes ten te Hoedekenskerke, door matrozen geholpen, aan den kop van de boot aan boord springen. Een levensgevaarlijke on derneming I Terneuzen. Vrijdagmiddag nam dhr Mets, hoofd der Openb. U.L.O.school' al hier, wegens vertrek naar Rotterdam 'af scheid van personeel en leerlingen. Ge durende een zestal1 jaren is de heer Mets aan deze U.L.O.school verbonden geweest. Namens de leerlingen der hoogste klas sen werd een ets, benevens een boek werk aangeboden, terwijl' de leerlingen der laagste klassen een geschenk in hout snijwerk aanboden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hien en Dodewaard, J. Kalshoven te Ovezande en Driewegen. Te Drachten (evangelisatie), A. J. Splinter te Lent. Bedankt voor Kockengen, A. Lekker te Bleiswijfc. Geref. Kerken. Aangenomen naar Maastricht, K. W. Dercksen, cand. te Gouda. Ghr. Geref, Kerk. Bedankt voor Dordrecht, J. A. Riekel te Sliedrecht. Niet beroepen. De Ned. Herv. gemeente te Zuid-Scharwoude, die den omslag van den raad van beheer niet heeft voldaan, heeft besloten, nu de .predikant vertrokken is, geen predikant te beroepen. Een grafteeken. Voor wijlen Dr J. G. Scheurer, in leven oud-genees heer-directeur van het Petronella-hospitaal te Djogjakarta, die te Apeldoorn begraven ligt, zal denkelijk een grafteeken Worden opgericht. P.e nsioenen van Predi kantsweduwen. Dat de pensioenen voor weduwen van predikanten der Ned. Herv. kerk zéér laag zjjn, is bekend. Po gingen om deze op peil te brengen, zijn tot, dusver niet gelukt. In 1918 is de Oude- jaarsavondcollecte ingesteld, die den eer sten keer f88.000 heeft opgebracht en te genwoordig pl.m. f 45.000 geeft, maar vol doende is dit niet. De Bond van Ned. Predikanten heeft bepaalde gevallen van predikantsweduwen behandeld en van kerkvoogden iets ge daan weten te krijgen. Ook benoemde de Synode der Ned. Herv. Kerk een com missie om na te gaan op welke wijze de ontoereikende pensioenen' aangevuld zouden, kunnen worden. Thans is er na 1926 een pensioen regeling, die gebaseerd is op premiebeta- JQBV-K0VE MAX (tgur)E5 ling. Maar deze pensioen regeling zal pas na 40 jaren volledig effectief geworden zjn. Om nu deze spanne tijds te over bruggen is er, volgens het Hdbl'., een nieuw plan gemaakt. De Bond van predikanten heeft ee-n lijst aangelegd van bekende personen, die als domineeskinderen opgegroeid zijn. Men verwacht, dat deze zooveel'.piëteit zullen toonen, dat er wanneer hun steun gevraagd wordt, waarlijk hulp- van beteekenis zal komen. Het zou in de bedoeling liggen een kapitaal te vormen, dat in 40 jaren, ten bate der predikants weduwen, opgeteerd zou kunnen worden, na welken tijd de normale pensioenrege ling geheel heeft doorgewerkt. Generaal Booth. Van welinge lichte zijde verneemt het „Hbld." dat de toestand van generaal Booth, den com mandant van het Leger "des Heii's, die reeds geruimen tijd te Londen wordt ver pleegd, zeer ernstig wordt geacht. Toch hebben de geneesheeren nog niet allé hoop opgegeven. Zondag 18 Nov. 1928. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. Ds Homburg, nm. Ds de Vries (H. Doop), av. dhr Overgaauw. Wil'helminadorpvm. Ds de Vries, nm. Ds Homburg. boord, bleek het dan ook, dat zij do rede van den heer Martin uitstekend in zich hadden opgenomen en daaruit tal van bijzonderheden wisten op te noemen. Radiosohooluitzending. Men schrijft ons: Donderdagmiddag hebben we eens een uurtje school-radio beluisterd in de 6e klasse (36 leerlingen) en de 7e klasse (21 leerlingen) eener Lagere school. De heer Hans Martin sprak over „Het Nederlandsche Luchtverkeer". De weer gave van het gesproken woord was voortreffelijk te noemen. Wanneer men de oogen sloot, was het werkelijk of de heer Martin in eigen persoon voor de klasse stond te spreken. Orde en rust in beide klassen waren voorbeeldig en de kinderen luisterden aandachtig toe. Op aantrekkelijke en boeiende wijze heeft de spreker zijn stof behandeld. Groote belangstelling was er voor een reisje van den heer Martin per vliegtuig naar Londen en ook voor de luchtver- binding met Indië. Het actueele van het onderwerp vormde ongetwijfeld een groo te aantrekkingskracht. Spreker verhaalde van de terugreis van het postvliegtuig uit Batavia en toen hij mededeelde, juist een telegram te hebben ontvangen, dat het toestel om een uur in Boedapest was aangekomen en Vrij dagmiddag om 3 uur in Amsterdam zpu zijn, toonden de leerlingen zich zichtbaar enthousiast over dit mooie succes. De heer Martin sprak rustig en een voudig. Zijn vergelijkingen waren bevatte lijk en aan het slot legde hij in eep résumé het belangrijkste uit zijn rede nog even vast. Toen de onderwijzer na afloop der uit zending de leerlingen der 7e klasse vroeg na' te vertellen, hetgeen ze hadden ge IJMUID'EN. Met behulp van het wip per-apparaat van de reddingsmij', te Wijk aan Zee is de bemanning van de gestrande IJm. 48 hedennacht aan land gebracht en te Wijk aan Zee ondergebracht. SCHIERMONNIKOOG. De storm heeft het eiland geducht geteisterd. Er is groote schade aangericht. Vele buizen zijn be schadigd. De reddingsboot Insulinde heeft twee visschers van Zoutkamp gered. Er moeten twee visschersvaartuigen vergaan zijn. Men heeft vannacht vuurp:;,en ge zien. Generaal Booth, de bekende leider van het Leger des Heils, is op het oogenblik zeer ernstig ongesteld. De lijfarts van den prins van Wales, dr Weir, is bij zijn ziek bed geroepen. Tweemaster overvaren en gezonken. Gistermiddag is in de vaar geul, even voorbij het havenhoofd te Ber gen op Zoom - de twcemaster-klipipter De Dageraad, schipper H. Schot uit Bergen op Zoom, die geladen met suikerbieten ten anker lag, midden in de fl'ank aan gevaren door den tweemaster-klipper Scheldestroom, schipper 'H. Maas, even eens uit Bergen op Zoom. De boot zonk onmiddellijk, zoodat de opvarenden, schip per Schot met vrouw en 2 zoons, zich zelf konden redden door op de Schelder stroom over te springen. Binnen enkele minuten was de Dagle raad gezonken. Slechts de toppen van de masten 'bléven zichtbaar. De Schelde stroom had eenige aVerijl op'geloopen. De gezonken klipper zit midden 'in de vaargeul en levert gevaar óp voor de scheepvaart. Welke orgels men aanvraagt. )n „liet jvoia-oign'penodiex vau de prgoilbouwers A. b. J. mekker te Goes, geven deze fabrikanten eenige komische noten uit hun ervaring, welke orgels men „aanvraagt'. Wij nemen hieruit over: 1. „Wilt u ons eens prijs opgeven van een kerkorgel. Het moet een groot zijn, waarop men alle 150 psalmen kan spe len i 2. Een fabrikant, lid van een orgel commissie, vroeg aan een onzer firman ten, naar aanleiding van een aanteeke- n.ng dat ook speeltafels- geheel in éigen fabrieken worden gemaakt: „of dat nu wel samen kon gaan: kerk- o gel's en speeltafels in .één fabriek. 01 men nu die „speeltafels" er maar niet ai zoju laten, en alleen kerkorgels ma ken." Blijkbaar was er niemand in die orgel commissie, die wist wat een „speeltafel" was, en dacht men naar 'het schijnt aan kaartspel e.d. Geen wonder, dat zulk een degelijk on derlegde commissie na enkele weken ons kon berichten, „beduidend voordeeliger te zijn geslaagd"- Zij konden dat zeker be- oordeeien I 3. „Hel orgel moet geheel1 vredeskwali- teit zijn, dus alles van zuiver koper ge maakt." 4. Wij lézen uw advertentie van elec- trische kerkorgels. Dit zou ons wel lijken, want wij hebben hier geen organist (Wellicht kan iemand voor deze kerk een electrischen organist uitvinden! Zou men dan" hij pneumatische orgels een „pneumatischen", organist verlangen?) 5. „Wij verzoeken u het orgel' te ko men stemmen, maar rekenen erop, dat u dan 10 jaar garantie geeft, dat het zui ver van toon blijft." Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 736. Licht op voor fietsers: Zondag 4 u. 37. Maandag 4 u. 36. 1888 EBEN HAËZER 1928 22 Nov. a.s. hopen D.V. onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders NIC0LAAS LAMBRECHTSE en MARGARETHA LAMBRECHTSE WALRAVEN hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Thuis: Vrijdag 23 Nov. Zuid-Bathpolder, Rilland-Bath. Heden overleed plotseling de algemeen geachte Organist on zer Gemeente, de heer C0RNELIS VAN LEERDAM. Zondag 28 October 1.1. mocht de overledene onder groote be langstelling zijn 45-jarig jubi leum als organist der Ned. Herv. gemeente vieren. Namens Kerkeraad B. J. v. GARDEREN. Predt. P. KODDE. Ouderling. Namens Kerkvoogden en Notabelen CH. REIJNOUDT, Voorz. P. DE VISSER, Secr. Nieuw- en St.-Joosland, 16 Nov. 1928. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het over lijden van mijn geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder CHRISTINA JOHANNA ZEGERS geb. Lindhout, betuigen wij onzen oprechten dank» J. J. ZEGERS en Kinderen. Kapelle, 17 Nov. 1928. worden onze Honderden paren tot elk tevreden heid in gebruik. Aanbevelend, benevens al ons overig Bot j gebak is uitsluitend Telefoon 530 De ONTVANGER-GRIFFIER van het Waterschap HOEDEKENS KERKE zal tot ontvangst van Dijkge- schot, Pachten, enz. over 1928/29 des voormiddags van 9V2 tot 11 uur te Kwadendamme, in 't Café van dhr. M. VERBEEK en des namiddags van 121/s tot 2 uur te Hoedekenskerke, in bet GE MEENTEHUIS. In herinnering wojrdt gebracht, dat dit de laatste zitdag is. De Ontv.-Griffler voornoemd, J. VAN DEN DRIES. die hun vrijen tijd productief willen maken door tegen vergoeding in de plaats hunner inwoning en naaste omgeving belangstelling te verwekken voor een semi-officieele internationale uitgave op verkeersgebied worden verzocht met volledige inlichtingen zich te wenden tot de adm. van dit blad te Goes No. 47. e>n zaden wn 3 FLINKE AGENTEN gevraagd, op plaatsen waar we nog 3 niet vertegenwoordigd zijn. <j Ruime verdienste! ■rVTTTTTTVTTTTTVVTTTTB De Nederlandsche Spoorwegen hebben weder een partijtje oude Ballast (grind, zand) beschik baar a f 12. per 10-tons wagon, franco station van bestemming. Ook Kolensintels a f 25.per 10- tons wagon franco beschikbaar. Aanvragen per brief te richten aan den Agent J. B. H. SCHRIJVER, Westsingel 135 Goes. Föbrikante: »Zuid-Ned Sigarenindustrie GEBFLBOTS &Co. Valkenawoei-ci Uit Normandië geïmporteerd, der Firma Cassagnac te Bretonville. Aanbevolen door H.H. Doctoren voor aderverkalking, constipatie, enz. Verkrijgbaar zoet en sec. Alleen-Importeurs: (schrale huid) H.H. Aannemers en Timmerlieden. Wanneer U iets hebt te vervoeren, zooals Motoren of Machineriën, heb ik hiervoor disponibel een plattewagen. Draagverm. 10.000 K G. J.- LORIER, Sleperij, Tel. 492 Middelburg. op 3 Aandeelen Goöp. Suiker fabriek „Zeeland". Aanbiedingen letter K, F. VAN DER PEYL, Kiuiningen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3