JET ¥HEE Bieten rooien Posterijen en Telegrafie. Gemengd Nieuws. <^emt Uw gast tevree échenkt Ksü's Rechtzaken Radio-Nieuws. Na afloop werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. De öu aanwezige voorzitter dhr L. Koole bracht hierna dank aan den heer v. d. Plassche voor zijn leerrijke lezing en spoorde allen aan tot krachtige medewerking om do tuinbouw op zoo hoog mogelijk peil te brengen. Bevolking in de le helft van Nov. Gevestigd: Mej. S. Suurmond v. d. Broeke, Vlissingsche str. B 300, van Vlissingen; mej. A. C! Meeuse, Nieuwstr. B 62 B, Wa terlandkerkje; A. J. Eiff en gezin, Kanaal straat B 65, Vlissingen; J. C. Suurmond, Vlissingschestr. B 289, Vlissingen; C. M. Mol en gezin, Nieuwe Vliss. weg 'C 251, Wissenkerke; mej. N. de Bree, Nieuw- straat B 75, Middelburg; I. v. d. Post en gezin, Tuindorp D 31, Leiden; mej. J. M. Briars, Tuindorp D 2, Den Haag; H. Dik en gezin, Tuindorp D 24, Win schoten. Vertrokken; A. Weijts en Zoon, Nieuwe Vliss. weg C 179, naar Schiedam; A. Dellebeke en gezin, Braamstr. B 30, Kou- dekerke; mej. E. Dorleijn, Zaaihoek A 204, Koudekerke; M. Mijnsbergen, Nieuw- straat B 65, Rotterdam; rnej. J. de Pagter, Kanaalstraat B 154, Vlissingen. Koudekerke. Loop der bevolking over de eerste helft van November 1928. Ingekomen: Mej. J. van Vlaanderen C 57 uit Vrouwepolder; K. van Belzen, D 4 uit St. Laurens, en gezin; Mej. J. F. Roelse, A 193 uit Vlissingen; Mej- P. W* de Wijze A 167, uit Vlissingen; Mej- E. Marinisse B 59 uit Westkapeile; A. Del lebeke met gezin, A 203 uit O. en W. Souburg; Mej. E. Dorleijn E 185, uit O. en W. Souburg. Vertrokken: Mej. L. de Pagter van E 64 naar De Bilt; Mej. M. van de Vijver Van A 136 naar Middelburg; S. Wijkhuijs, van B 119 naar Biggekerke; J. W. de Ridder, van D 191 naar Gouda; A. de Zeeuw, v. E 146 naar Ruurlo; Mej. C. de Vos, van E 192 naar Amsterdam; J. S. Louwerse met gezin van A 33 naar Vlissingen; Mej. C. de Rijke, van C 32 naai' Middelburg; J. D. Coone met gezin van E 182b naar Middelburg. Arnemulden. Op een gehouden wed strijd van de Bakkerszonenvereeniging, ge vestigd te Middelburg, behaalde de heer M. C. deVisserAzn, alhier, een eere- prijs, n.l. een zilveren wisselbeker, zulks voor een inzending wittebrood. Do in aanbouw zijnde vischhal na dert haar voltooiing. Ze is voorzien van water en rioleering. Voor de visschers- bevolking een goede verbetering. Biggekerke. Donderdagavond vergaderde de afd. van „Patrimonium". Door dhr W. Geschiere werd behandeld Jiet on derwerp: „Onder eigen banier", hoofd stuk 7 van het Jubileumgedenkboek. In zijn inleiding gaf spreker een overzicht van de eerste tien jaren van het Ver bond „Patrimonium" 18801890. Achter eenvolgens werden behandeldde op richtingsvergadering 12 Maart 1880, ""het eerste jaarboekje 1883, de oprichting van een eigen orgaan 1885, Kater en de doleantie 1886, „Patrimonium's" houding tegenover enkele werkstakingen 1888 en 1890 alsook tegenover sociale wetgeving door den Staat. Een drukke bespreking volgde. Veere. Woensdag vergaderde de Ge meenteraad. Naar aanleiding van een schrijven, gericht aan den Raad door en kele burgemeesters die lid zijn van de Ver- eenigiing van Nederlandsche gemeenten om een onderafdeeling op te richten voor de provincie Zeeland en daartoe te ver gaderen op 1 Dec. te Goes, wordt besloten een afgevaardigde naar die vergadering te zenden. De firma Eysbouts bericht voorloopig geen tijd te hebben om het klokkenspel in orde te brengen. De voorz. zegt, dat één firma de kosten heeft meegedeeld van hei nazien van het klokkenspel met -bijbehoo- rende werken. Als alles in orde moet ko men zullen de kosten f 2300 bedragen Wordt het gedeelte gedaan wat noodig is en toch wel voldoende, dan zullen de kos ten zijn f 1450. Dhr van Beveren wil alles in orde laten maken. Dit voorstel werd niet ondersteund. Weth. F. J. Castel stelt voor te doen uitvoeren wat noodig is. Dit voorstel wordit met zes stemmen aangeno men. Het hoofd der herhalingsschool dhr Heyt, brengt dank voor de subsidie en deelt mede, dat voor het herhalingsonder- wijs zich 9 leerlingen hebben aangemeld lederen avond, behalve Maandag, wordt van 6 tot 8 uur les gegeven. Ged. Staten berichten dat niet meer kan bijgedragen worden voor het restaureeren van den Campveerschen toren dan ten hoogste f 350. De raad besluit om het nu zelf te doen uitvoeren zooals het beste kan. Een mededeeling van kasopname Gods huis. Inkomsten f 4140,78, uitgaven f 3643,48 Goed slot was f716.58 f 497,2914. In kas f 1213,87M. Een schrijven van bestuur Godshuis dat op 1 Jan. 1929 als regent(es) moeten af treden A. Verstrate en mevr. Wyland Kramer, die met alg. st. worden herbe noemd. Ingekomen een verzoek van het bestuur van het Godshuis om het salaris van den Vader en Moeder ieder met f50 te ver- hoogen en de Moeder een toelage van f 25 te geven voor hare vele werkzaam heden. Besloten wordt dit schrijven terug te zenden aan genoemd bestuur en te vra gen om nadere inlichtingen. Een kwestie van pensioengelden van een vroegeren onderwijzer waarover een breede discus sie volgde, wordt in handen van een Commissie gegeven, die dit zal onder zoeken. Tot leden worden benoemd F. J. Castel, P. Simonse en Jac. v. Beveren. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. besloten hebben een oproep te doen voor drie jaar tot het ophalen van vuil, enz. in de gemeente. Goedgevonden, ook voor het innen van laad-, los- en kade- gelden. Dhr Simonse vraagt om de lan taarns Veerscheweg en Zanddijk te la ten branden tot 11 uur. Zulks wordt in gewilligd. Hierna sluiting. Colijnsplaat. Dinsdagavond hield het harmoniegezelschap een algemeene verga dering. De vereen, telt 30 werkende leden en 65 donateurs. De rekening van den penningmeester gaf als ontvangsten in het afgeloopen boekjaar f685 34, terwijl de uitgaven bedroegen f 670.70V2- De af tredende bestuursleden de heeren K. v. d. Berge, J. de Loof, en L. Kempe werden resp. als voorzitter ,vice-voorzitter en secretaris herbozen. Bruinisse. Benoemd tot waterbouwkun dig ambtenaar aan het Calamiteuze Wa terschap Bruinisse, de heer M. Leendertsa te Scharendijke. Bond van Bedrijfsautohouders. Donderdagmiddag vergaderde in hotel „du Commerce" te Middelburg het district Zeeland van den B.B.N., onder voorzit terschap van den heer A. de Graag. De heeren J. Duvekot en A. de Graag werden als bestuursleden herkozen.. Vervolgens werden door den heer Rauh algemeen secretaris, verschillende vraag stukken van den dag toegelicht. Allereerst behandelde spr. het tollen- vraagstuk, waarbij hij er op wees, dat de minister veel doet voor het afschaf fen van die tollen door afkoop enz. en zoo zijn er in 1928 dank zij zijn streven reeds 20 in het land afgesch' t. Een actie om de tollen afgeschaft rijgen is dus voor den minister niet .oodig, maar dit is wellicht wel het geval voor gemeenten en polderbesturen en in die richting is de B.B.N. dan ook werk zaam. Een tweede punt gold de aanhangige wegenwet, waarbij spr. er aan herinnerde, dat bij invoering van de wegenbelasting wet er op gewezen werd door den Bond, dat men er dan ook spoedig goede wegen voor verwachtte. Maar men moest eerst gaan betalen, al zegde de Minister spoe dige verbetering van wegen toe. Een groote moeilijkheid werd echter onder vonden bij de onteigening van benoodigde gronden en spr. wijst er in dit verband op, dat de B.B.N. vraagt om wegen met 6 meter breed verhard gedeelte. Door de wegenwet kan bespoediging worden verwacht, omdat daarin is opgenomen, dat met de verbetering kan worden aan gevangen als het nut der onteigening is vastgesteld en ook al is men het over den prijs van den grond nog niet eens geworden. Een tweede moeilijkheid is, dat men niet altijd zeker weet wie eigenlijk eigenaar van "den grond is, om dat de liggers in meerdere gemeenten niet in orde zijn. Nu is bepaald, dat die liggers binnen 5 jaar gereed moeten zijn, omdat anders* de gemeente als onder houdsplichtige zal worden beschouwd. Een der aanwezigen wijst er op, dat de taxaties wel eens eigenaardig zijn onteigeningen, en dat voor twee aan elkaar grenzende stukken grond rcsp. f 4000 en f 7000 werd getaxeerd. Deze spr. maakt er ook bezwaar tegen, dat men in Zeeland een weg over de ge- heele breedte te gelijk onderhanden neemt en niet zooals elders een halven weg te geluk. De Voorzitter en do heer Rauh wezen er op, dat het voor den B.B.N. niet gaat over de wijze van taxatie, maar over het feit, dat de onteigening vlugger kan geschieden en dus oók de wegsverbete- ring. Spr. meent, dat de wegenbelastingwet mgevolge zou moeten hebben vrijen overtocht over alle veeren, al voelt spr., dat dit .vooral in Zeeland een moeilijk vraagstuk is. Een geheele reorganisatie vair de veerrechten .is zeer gewenscht. Een groot congres ten deze is in voor bereiding' en spr. hoopt, dat dit even groot succes zal worden als bij de in voering der wegenbelastingwet. Op een vraag uit de vergadering hoe de B.B.N. denkt over het invoeren van een tol op de Thoolsche brug, zegt de heer Rauh, dat hij de opening van die brug heeft bijgewoond en brengt hij hul de aan het gemeentebestuur van Tholen voor hetgeen het heeft weten te bereiken. Het was hier een moeilijk geval, maar er zal gewerkt moeten worden om den tol met hulp van rijk en provincies weg te krijgen. In ieder geval is het toch beter een brug met een tol, dan e$n veer, waarvoor men ook betalen moest en wat voor een veer dan nog. Vervolgens behandelde de heer Rauh de wet, waarbij een gemeentelijke verte ringsbelasting in de plaats zal komen voor de personeele belasting. Bij deze laatste was het reeds onbillijk, dat een paard bestemd voor het bedrijf, vrij was, en van de auto's alleen de vrachtauto's, dit zal men nu nog sterker gaan woelen. Spr. meent, dat alle auto's, voor bedrijf worden gehouden, vrij m< een zijn. Het laatste punt was het standpunt van den B.B.N. tegenover het verzoek aan den Minister van Waterstaat gedaan door de Vereeniging van locaalspoor en tram wegen om een ooncessiestelsel voor het openbaar goederenvervoer per auto. Spr. wees er op> dat de onderteekenaars van het adres directeur zijn van maatschap pijen, waarvan de helft der aandeelen in het bezit der Nederl. Spoorwegen zijn. In het adres is vergeten, dat er driel soorten van vrachtauto's zijn, ten eerste die geheel voor eigen gebruik, ten tweede die alleen voor vervoer voor anderen bestemd en ten derde die voor het één zoowel als voor het andere. De B.B.N. heeft altijd gewaarschuwd tegen het con- cessiestelsel, ook voor de autobussen, maar Ijpt is moeilijk kersen eten met groote heeren, al is het nog wel medege- vallen. Het ^3 alleen verkeerd, dat de concessies niet voor een bepaalden tijd zijn gegeven, en nu steeds kunnen worden ingetrokken. Waar in het verzoek wordt gezegd, dat het niet wenschelijk is, dat bestaande verkeersondernemingen worden vernietigd, zegt spr., dat men dan ook de diligences had moeten behouden, en vraagt hij waarom de vereeniging zich niet keert tegen het vervoer te water. De vergadering volgde het voorbeeld van andere districten en droeg het hoofd bestuur op zich tegen het verzoek te ver zetten. Bij de rondvraag kwam naar voren het verstrekken van goedkoope benzine door de Z.L.M. aan hare leden en werd gevraagd of de B.B.N. niet in dezelfde! richting werkzaam kan zijn. Over dit on derwerp ontspon zich een discussie, waar bij voornamelijk naar voren werd ge bracht, dat vroegere pogingen daartoe schipbreuk leden, dat men den handel als B.B.N. niet mag uitsluiten en het coöperatief inkoopen niet op zijn weg ligt. Wil men dit dan moet men daar voor een afzonderlijke organisatie stich ten. De heer Rauh vond o.a. gelegenheid er op te wijzen, dat in geen land de ben zine zoo goedkoop is als in Nederland. Vervolgens kwam ter sprake na het bietenvervoer opbrengen van macadam op de wegen en dit zoo, dat de banden der auto's er zwaar van te lijden heb ben, omdat de macadam niet wordt inge- walst. Men zal hier volle attentie aan wijden, terwijl ook de vraag naar voren kwam of het niet beter zou zijn de maca dam uit te strooien tijdens het zware vervoer, opdat wagens en auto's h§t in rijden. Door een aanwezige uit Zeeuwsch- Vlaanderen werd gewezen op de onbillijk heid, dat men daar dubbel wegenbelas ting betaalt, aan Nederland en aan België, terwijl men in Nederland slechts een kor ten afstand kan rijden. De heer Rauh deelde mede, dat er overleg gepleegd wordt om het weder zijds af te schaffen. Nog werd de wensch naar voren ge bracht, dat de B.B.N. in 1929 zal inzen den op de Bakkerijtentoonstelling te Mid delburg. Ten slotte werd nog gevraagd er bij het gemeentebestuur van Middelburg op aan te dringen den verkeersspiegel in de Kortedelft te veranderenzoo hij nu staat, heeft hij geen nut en om nog eens at tentie te wijden aan den moeilijken hoek Balans, SpanjaardstraatSt. Piefcerstraat te Middelburg en de lastige bocht in de gemeente Zoutelande, terwijl ook werd gevraagd of er nu reeds iets bekend is over de vorderingen der plannen van het gemeentebestuur van Middelburg in zake het verkeer bij de Zandstraat. Hierna werd de vergadering gesloten. Kloven, ontvellingen, schrammen en andere huidverwondingen ver zacht en geneest men snel met Doos 30 en 60 ct. PUROL Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand November ten postkantore te Goes. Brieven Binnenland. A. Zuidweg, Krabbendijke; Min. van Koloniën (afd. pensioenen), Haag. Koelie-relletjes op Banka. 1 koelie gedood, 12 gewond. „De Locomotief" verneemt uit Muntok, dat bij de viering van den geboortedag van Sun Yat Sen, ongeregeldheden tus- scben koelies voorkwamen in mijn 19, op Banka. Van de koelies werd er één gedood en één zwaar gewond. De daders zijn gearresteerd, alles is er thans rustig. Naar Aneta nader verneemt, zijn in den nacht van 12 op 13 November in de mijn Blinjoe, op Banka, koelie-relletjes uitgebroken, die aangestookt waren door Sam Tiam Foei. Bij den overval van de woningen op bet kongsi-emplacement zijn twee leden van het mijnbestuur vermoord en een zwaar gewond. Van de aanvallen de koelies zijn er 12 gewond. Alle lei ders van de relletjes zijn gearresteerd* De politie bebeerscht den toestand vol komen. Ongelukken. Te Made is een 12-jarig jongetje met zijn fiets geslipt en onder een bietenkar terecht gekomen. Een der wielen ging den ongelukkigen knaap over het lichaam. Hij werd op slag ge dood. Op den Utrechtschen weg te De Bilt is de 21-jarige v. d. G., floor het op hol slaan van het paard van zijn kar gevallen. Ernstig verwond is hij naar de Emma-ldiniek te Utrecht vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. Op de werf van Wilton te Schiedam is de 38-jarige arbeider van V. door een pijp in den rug getroffen, zoodat hij in een ongeveer tien meter diep ruim stortte. Hij bekwam een schedelbreuk en over leed bijna onmiddellijk. Gevaarlijk spel. Te Haarlem waren twee kinderen van 7 en 2 jaar aan het spelen. Het kindje van 2 jaar gooide spelenderwijs met een schaar. De punt kwam juist in den hals van hel t broertje terecht, waar een slagader ge- raakt werd. Een drogist, die in de buurt woonde en te hulp geroepen werd, hield de wonde dicht totdat medische hulp aangekomen was. De kleine moest ter verpleging in het gasthuis opgenomeq worden. Groote fabrieksbrand te Wormerveer. In Wormerveer heeft gisteravond een groote uitslaande brand gewoed, waarbij het kapitale fabriekspand Venezuela van de Cacao- en Chocolade fabriek der firma W. J. Boon en Co. een prooi der vlammen werd. Dit gebouw staat te midden van een complex fabrieksgebouwen aan den Zaanweg. On der leiding van haar commandant, den heer P. Klinkenberg, bestreed de Wormer- veersche brandweer het vuur met al het beschikbaar materiaal. Niet lang na de komst van de brandweer laaiden de vlam men hoog op en kleurden den donkeren hemel fel rood. De brand zelf bood voor de brandweer geen moeilijkheden, daar het gebouw geheel afgescheiden staat van de overige fabrieken. Het pand Venezuela, de vroegere drops- fabriek, is thans ingericht voor de fabri cage van zoete chocolade, terwijl in de bovenverdieping de bakkerij en opslag plaats voor houtwol en emballage zijn. Er bestond voor de omliggende gebou wen der firma geen onmiddellijk gevaar. Ditzelfde kon niet gezegd worden van de brandweerlieden, toen bleek, dat zich in het brandende gebouw een met am moniak gevulde fabrieksketel bevond. Het gevaar voor uit elkander springen waé niet denkbeeldig, doch doordat een lei ding om den ketel heen doorbrandde, ge raakte de inhoud in brand. Er ontwikkel de zich een vuurkolom, die het vuur in hevigheid deed toenemen. Een geweldige) vonkenregen woei over de Zaan in da richting Wormerveer. Deze was zóó hevig, dat een brandweerladder, die op eenige honderden meters afstands van de fa briek was, in brand geraakte. De brand weer van de gemeente Koog aan de Zaan, Zaandijk en Westzaan waren met materi eel naar de plaats van het onheil geko men, maar behoefden geen assistentie te verleenen. Omtrent de oorzaak van aen brand tast men in het duister. Te halfzes heeft het personeel de fabriek in goede orde verlaten. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Na 14 uur zwemmen gered. De kapitein van hei Italiaansche s.s. Lianna meldt, dat hij in den golf van Aden een 17-jarigen Duitschen scheeps jongen oppikte, die over boord was ge slagen van het Duitsche s.s. Rheinfelss De jongen had zich 14 uur lang boven weten te houden en werd door het Itali aansche schip uit zijn benarde positie gered. Een dankbaar patiënt. Een zieke, die na een radium-kuur in het St. Bartholomeus-hospitaal te Londen van een kankerachtig gezwel genezen is, heeft den directeur een som van 14.000 pond sterling gezonden, die bestemd z.ijn om minvermogende lijders dezelfde kuur te kunnen doen ondergaan, en voorts voor aankoop van eenige grammen radium. In 't donker. Gisteravond om half tien kwam Amersfoort plotseling in het donker te zitten, doordat de electriciteits- voorziening door de P. U. E. M. stop stond. Een zelfde lot trof een aantal plaatsen ten N- O. van Utrecht. De oorzaak bleek te schuilen In kort sluiting bij een hoogspanningsdraad bij De IJjlt. Om kwart over tien was het euvel v echo lp en en werd de getroffen) streek weer verlicht. Door een hond gebeten. Te Delft wilde een 7-jarige knaap het eten wegnemen bij een vastliggenden hond. Het nijdige dier viel den knaap aan en beet hem zoo ernstig in het gelaat, dat heelkundige hulp moest worden ingeroe pen. Een meteoorsteen. Gister avond omstreeks 11 uur is bij een boots huis tusschen Godesberg en Mehlem aan den Rijn vlak bij den oever een meteoor steen van bijna 2O0 K.G. neergevallen- Een zeer sterke knal schrikte de bewo ners in den omtrek op. Ongeluk met een zandtrein. Eergisteren is door het losbreken van de koppeling, een achttal ledige wagens van een zandtrein, die het zand uit IJmuiden naar Amsterdam-Zuid voeren, teruggere den en op een vollen zandtrein gebotst uit de tegenovergestelde richting. De ma chine ontspoorde en kwam in het zand te hangen. Op de wagens, die in botsing waren geweest, zaten drie mannen. Twee hunner konden eT bijtijds afspringen en kwamen er met eenige schaafwond] es af. De derde evenwel, de stoker M. Swart, geraakte onder de machine. Onmiddellijk werden pogin'gen aange wend om hem te bevrijden, ifiaar bet gelukte niet spoedig de locomotief om hoog te krijgen. De brandweer werd ge alarmeerd met den reddingswagen, maar deze kon door het mulle zand de plaats van het ongeluk niet bereiken. Met dom mekrachten is tenslotte de machine opge licht Swart bleek echter reeds te zijn overleden. De materieel'e schade was' vrij groot. A a r fl be i e n in November. Of schoon het weer In Engeland ook omge slagen is, bracht een tuinder op de markt te Weymouth toch nog drie kistjes aard beien aan. In andere plaatsen langs de Zuidkust zijn nog tal van frambozen ge plukt, vooral in beschutte particuliere tuinen- ,1 iï,J tuil lll'ty Bf llllllj '"lil. llll" i .i Ijii' f i lil i" 'fiï '1 !l!| i lilll Dochter springt haar va der na en o v e r 1 ij d t a an de ge volgen. Te Minnertsga is de 80 jarige arbeider M. van Sexbierum te water ge raakt. Zijn dochter die hem was nage sprongen, is eenigen tijd later aan de gevolgen overleden. De toestand van den ouden man, die kon worden gered, is zorgwekkend. Dit is in dit jaar het derde kind, dat de oude man door den dood heeft verloren. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: Overtreding Arbeidswet: W. P., Wissen kerke, f10 of 10 d. h. Visschen in verboden tijd en visch be neden do maat bij zich hebben: P. N., Ierseke, f 10 of 1 w. tsch., J. K., aldaar, fö of 1 w. tsch. Overtreding motor- en rijwielreglement: F. G. F., Breda, en J. C. S., Gilse, vrijr gesproken. Zonder vergunning loopen over een an ders grond: J. K., Kloetinge, f 10 of 2 w. tsch., M. J. M., Kloetingei, een beris ping. Oesters beneden de maat bij zich heb ben: L. M., Ierseke, f 10 of 1 w. tsch. Mot een motorrijwiel rijden zonder goed werkende geluiddemper: C. K., Wissen kerke, f 1 of 1 d. h. Strooperij bij herhaling: A. D. K., Kloer tinge, een maand tuchtschool. Te Rilland-Bath op den openbaren w»g vloeken: J. t. L., Maastricht, f5 of 5 d. h. Te Goes winkel na sluitingsuur ge opend houden: J. M. d. C., Goes, f 1 of 1 d. h. Wielen van wagen niet van klei en modder zuiver houden: J. E., Baarland, f3 of 1 w. tsch., C. G., Biezelinge, f3 of 3 d. h. Bot beneden de maat bij zich hebben, en visschen conder consent: J. M., Waar de, een berisping. Op een Rijksweg met gekoppelde wa gens rijden: P. C., Bergen op Zoom, f5 of i5 d. b. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengenP. O., Ierseke, een .berisping. Met een rijwiel zonder noodzaak de lin kerzijdie van den weg houdenA. W. R., Rilland-Bath, f3 of 3 d. h. Te Ierseke fietsen over het trottoir: J. S., Kap olie, f2 of 1 w. tsch. 'sAvonds fietsen zonder licht: P. S., Ovezan.de, terug aan ouders. 's Avonds met een voertuig rijden zon der licht: B. T., Goes, f3 of 3d. h. Gasthuiszaak van Aarden burg. De Proc.-Generaal bij het Gerechts hof te Dein Haag heeft cassatie aangetee- kend tegen de uitspraak van dat Hof, waarbij iW. v. V. te Aardenburg in de be kende gasthuiszaak vrijgesproken werd als verdacht van huisvredebreuk. Deze zaak komt dus voor den Hoogen Raad. Programma van Zaterdag 17 November. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M- 12.301.30 Lunchmuziek. 34 Kip- deruurtje. 5.306.30 Gramofoonmu» ziek. 6.306.50 Spr. J. van Roosma len Teelt van kruisbessen en roode bes sen. 77.30 Engelscbe les. 7.308 Knipcursus. 88.20 Spr. Prof. Dr H. A. Kaag over Economie. 8.20 Schu<- bert-herdenking. Het Amsterdamsch Sa lonorkest. HILVERSUM, 1071 M. 12.30—2 Lunch muziek. 24 Herdenkingsplechtigheid van het 10-jarig bestaan der Vrijw. Bur* gerwachten. 4—4.30 en 4.305 Itali aansche les. 55.25 en 5.255.50 Fransche les. 5.506.50 Concert door het Omroep-orkest. 6.057.15 en 7.15 7.45 Duitsche les. 8 Soc. Dem. En- schedésche propaganda-avond. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst* 1.20—2.20 Octet. 3.49 Orkestcon cert. 7.05 Liederen van Schubert v* sopraan. 8.05 Concert door de mili taire kapel. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10 Gramofoonmuziek. 8.3511.20 Symphonie-concert. LANGENBERG, 469 M. 11.30 Mecha nische muziek. 12851.50 Orkest concert. 5.055.50 Orkestconcert. 7.20 Vroolijk avond. ZEESEN, 1250 en 1700 M. 4.80—5.20 en 7.20 Orkestconcert. BRUSSEL, 509 M. ji.20 Orkestconcert* 7.25 Gramofoonmuziek 8.35 Gala- concert-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6