PU ROL Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Scheepstijdingen. Radio-Nieuws. Marktberichten. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz Doos 30-60 en 90 cL T ube SOcL-Bü Apoth. en Orooiiten van de ligging hunner perceelen, de op pervlakte en tevens opgave van het reeds door hen uitgezaaide z.g. Zeeuwsche mos selzaad, op welke perceelen enz. Deze opgaven moeten voor 15 Maart a.s. wor den verstrekt. Art. 4 bepaalt de hoeveel heid mosselzaad, die aan ied'eren kweeker wordt toegewezen. De voor iederen kweeker bepaalde hoe veelheid zaad wordt ingeschreven en het register hiervan 14 dagen ter visie ge legd. Het beroep op bezwaren berust bij den regeeringscommissaris. Het hoofdbe stuur is bevoegd controle uit te oefenen op de opgegeven oppervlakte en de hoe veelheid uitgezaaid Zeeuwsch zaad. Bij onjuiste opgave kan men van de ver,- deeling worden uitgesloten. Ook met vuil zaad is nog rekening gehouden. Aan het hoofdbestuur van den Bond is nog de bevoegdheid verleend' kwee kers als lid af te voeren als de bepalin gen door" hen niet worden nagekomen. De heer L. Otte te Zierikzee vroeg of de vrijheid om groote mosselen te halen boven de lijn blijft gehandhaafd. Het ant woord van den heer Krijger luidd'e be vestigend. De heer Joh. Padmos vroeg of er aandacht is geschonken aan den ter mijn van openstelling en of deze lang genoeg zal duren, dat ook zij, die geen motor hebben het hun toegewezen kwan tum kunnen halen. Ook vroeg deze of er gedacht is aan het zaad van de zee weringen. Op de eerste vragen antwoord de dhr Krijger dat een ieder in de ge legenheid zal worden gesteld zijn zaad te halen of te doen halen, terwijl opk over het halen van het zaad van de zeewerin gen gesproken is bij de behandeling van de begrooting van Waterstaat. De heer Vijverberg, voorz. van Algemeen Schip pers- en Visschersbelang, las een brief voor, waarin de mededeeling was vervat dat van bevoegde zijde was medegedeeld, dat het mosselzaad dcor groote motor vaartuigen zou worden aangevoerd en aan particulieren geen vergunning zou worden verleend. De heer Krijger ver^ moedde ,dat deze mededeeling op een misverstand berust, daar het de bedoe ling van den minister is, dat allen in de gelegenheid worden gesteld, hun kwan tum \te halen. Verder besprak do heer Vijverberg nog, dat de mogelijkheid be staat,' dat het uitgezaaide Zeeuwsche zaad door verschillende niet af te wenden in vloeden wordt vernietigd en daar het door. de kweekers uitgezaaide Zeeuwsche zaad in mindering wordt gebracht op de toegewezen hoeveelheid zaad van de Zui derzee, .zou dit voor hen ,die het ongeluk treffen, een ernstige debacle zijn. De heer Krijger erkende, dat zulks kan voorkomen, doch omdat alle moeilijkheden nu een maal niet te ondervangen zijn behoeft toch de geheele regeling niet te vallen. De heer Math, de Koning vond dat de 'noordelijke visschers geen beperking on dervinden terwijl de zuidelijke visschers geheel aan banden worden gelegd, en dat in het vrije Nederland. Hierop antwoord de dhr Krijger, dat ook de Zuiderzeo- visschers niet mogen doen wat ze willen, Slaagt deze proefneming, dan wordt de regeling voortgezet, zoo niet, dan zul len andere maatregelen moeten worden genomen. Terneuzen. Woensdagavond trad in de Geref. kerk alhier op Ds A. Merkelijn, om te spreken over de belangen der Zending, speciaal op het terrein van Zeelands ker ken. In 't bijzonder stond spr. stil bij de noodzakelijke behoefte aan een nieuw hos pitaal, voor welk 'doel gaarne aller steun wordt gevraagd. De samenkomst was goed bezocht; zij werd door Ds S. Groeneveld met gebed en een inleidend woord ge opend, door den spreker met dankzegging geëindigd. De toestand op het Platteland. De „Haagsche Post" had onlangs een artikel over „Het wonderbaarlijke oogst jaar, een meerdere opbrengst van 180 millioen, de boer kan door erwten in boon-is komen". Tegen deze voorstelling komt Dr H. Molhuysen in het „Alg. Nederlandsche Landbouwblad" in verzet. „Een dergelijke .voorlichting van den stedeling, die zijn voorlichting op het gebied van den landbouw uit de stede lijke pers verkrijgt, geeft o.i. een ver keerden indruk vau deu toestand op het platteland. Het gaat in bet aangehaalde artikel over de noordelijke bouwstreek van de provincie Groningen, een gebied met over wegend akkerbouw. De toestand is daar voor het 'landbouwbedrijf in zoover gun stiger dan in andere bouwstreken van ons land, doordat o.m. de stroocartonfa- brieken het stroo tot hooge waarde kun nen brengen. In andere streken met overwegenden akkerbouw, zooals in de kleistreken van Zeeland, de Zuid-Hoiliaüdsche eilanden en West-Noord-Brabant is de toestand in dit opzicht niet zoo gunstig, omdat daar geen stroocartonfabrieken zijn en men zich daar meer toelegt op de teelt van consumptie-aardappelen, waarvan de oógst wel groot was, doch de prijzen niet hoog zijn. Daarbij komt, dat door de vermoedelijk mindere uitkomsten van^ de suikerindustrie, de verwachtingen van' den suikerbietenbonw nist hoog gespan- nen zijn, althans wat betreft de finan- cieele resulUnen. De erwtenoogst was uitstekend, voor- zooveel deze tenminste niet van insecten- vreter^ heeft geleden. Maar hoe is het gesteld met het land bouwbedrijf op de zandgronden, dat het grootste deel van het totaal aantal land bouwbedrijven in Nederland uitmaakt? De gewassen, die men in de gemengde zandbedrijven verbouwt, worden voor namelijk vervoederd aan het vee en wor den dus niet op de beurs verhandeld. De weiden waren niet overvloedig van gras voorzien. De zuivelprijzen waren over het algemeen goed, terwijl de uit komsten van de varkenshouderij blijkens de mededeelingen op 29 Oct. j.l. van de rijksveeteeltconsulenten in tegenstelling met de vorige periode aantoonen, dat het in de afgeloopen drie maanden weer een rendabel bedrijf is geweest. En juist met de uitkomsten van de varkenshou derij staat of valt de rentabiliteit van het zandbedrijf. Gelukkig, dat de kippenhouderij voor velen een steeds meer gewaardeerde bij verdienste oplevert. Hoewel voor de zandbedrijven 1928 wel een behoorlijk jaar belooft te wor den, zullen onze zandboeren toch zeker niet „door erwten in boon-is komen". De veehouderij-bedrijven op den klei en veengrond hebben heel wat mindere inkomsten te boeken door den sckaar- schen grasgroei, waarvan het gevolg een quantitatief geringe hooioogst is geweest. Weliswaar staat daar tegenover, dat de kwaliteit van het gewonnen hooi zeer goed is te noemen. Toch zullen vele veehouders lang niet met hun voorraad hooi toekomen, waardoor zij: dus duux hooi en krachtvoeder zullen moeten bij- koopen. De prijzen van de zuivelproducten wa ren, zooals gezegd, over het algemeen goed. Vele veebedrijven hebben echter met besmettelijke veeziekten als mond en klauwzeer te kampen gehad, wat voor velen een belangrijk verlies beteekent, omdat de schade per volwassen rund, al wordt dit slechts in lichten graad aangetast, toch al spoedig f25 beloopt. De gevolgtrekking welke de stedeling uit het aangehaalde artikel in de „Haagsche Post" wellicht zal trekken met betrekking tot de winsten in den landbouw in Ne derland, zal onjuist zijn, en daarom is een generaliseeren, zooals de schrijver van dit artikel heeft gedaan, zoo ver keerd, omdat daardoor de stedeling in zijn beoordeeling op een dwaalspoor wordt gebracht. De vorige boekjaren hebben doen zien, dat de boeren over het algemeen de laatste jaren van hun kapitaal hebben ingeteerd; in de bouwstreek in Groningen was do oogst van de beide vorige jaren zeer slecht en verleden jaar kon zelfs van een misoogst worden gesproken. Het zal dan ook zeer verheugend zijn, als in 1928 „eindelijk weer eens een be hoorlijke bedrijfswinst wordt gemaakt", om daarmede geleden verlies in vorige jaren wat te verminderen. We achten het den stedeling voorzet ten van een dergelijke berekening, die o.i. zeer eenzijdig en oppervlakkig is opgezet, af te keuren, omdat deze een onjuist beeld geeft van den algemeenen economischen toestand van het landbouw bedrijf in Nederland. Daarenboven is een dergelijke voor lichting niet bevorderlijk voor de goede Verhouding tusschen stad en platteland, wanneer hierdoor voedsel zou worden gegeven aan meeningen, die aan een der gelijke voorlichting hun taai bestaan dan ken, dat de boeren altijd klagen en als de varkens knorrende vet worden, maar die gelukkig door hen, die de wisselval ligheid van het landbouwbedrijf kennen, in geenen deele worden onderschreven". Ned. Herv. Kerk. Zestal te Kantens B. Ter Haar te Groenlo; J. B. F. v. Kleffing te Kiel- windeweer; J. H. Klein Wassing te Bath- men; A. G. Kloots te Roderwolde; H. Ph. Rogaar te Colmschate en J. C. Wis sing te Vucht. Drietal te Rotterdam (18e pred. pl.) Dr F. W. A. Korff te Heemstede; W. S. van Leeuwen te Vefeen en A. K Straatsma te Zandvoort; te Warmond B. H. v. d. Berg te Kockange, J. J. Kloots te Zwammerdam en G. v. d. Zee te Den Bommel. Beroepen te Schelluinen D. Plantinga te Linschoten. Aangenomen naar Zwolle (hulppr.) A. M. Knottnerus, cand. te Groningen; naar Borne A. Wartena te Nieuw- Dordrecht. Bedankt voor Lage Vuursche D. Plan tinga te Linschoten. Geref. Kerken. Beroepen te Arnhem (vac. wijlen Ds J. G. Kunst) J. Gillebaard te Zeist. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Hoogeveen (als 2den miss.- predikant van Celebes) C. v. d. Zaal te Deventer. Zendingsfilm. Naar aanleiding vau deu neut.eu Z JuJuijiului nJuw.il Gelap (itrijd tegen de duistermsj Kan worden medegedeeld, dat de regeling voor Zuid-Beveland is opgedragen aan den heer Ds van der Waa te Waarde, voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen aan den heer P. A. Wondergem te Axel en voor West- Zeeuwsch-V laanderen aan ds A. Keers te Breskens. Voor Walcheren zal ds J. F. Össewaarde van Grijpskerke zorgdra gen. Inlichtingen zijn bij hem verder te verkrijgen. Luther in een Roomsche kerk! Naar het Gemeenteblad der Duit- sche gemeente te Den Haag meedeelt, is in de Annakerk te Graupen (Bohemen) 'n schilderij van Luther ontdekt. Bij het schoonmaken van de kerk liet een stuk kalk los en kleuren kwamen te voor schijn. Een deskundige uit Teplitz nam voorzichtig de andere kalk weg en een beeltenis van Luther, levensgroot maar niet onbeschadigd, kwam voor den dag. Het schilderstuk werd dadelijk bij de Monumenten-commissie in Praag opgege ven en deze berichtte onmiddellijk, 'dat de schilderij niet verwijderd mocht wor den. En zoo staat dan Luther in de eerwaardige, katholieke Annakerk tegen over den kansel. Hij staat wijdbeens, de vuist op de borst en met vlammend oog. De schilderij is natuurlijk aange bracht in de evangelische periode van het oude bouwwerk. Zij dateert uit 1590 1600. De laatste evangelische gods dienstoefening in de Annakerk had, vol gens de kroniek, plaats in 1628. Kerkstichting. Te Maasdijk (Z.-H.) is een 'Ned. Herv. gemeente ge sticht. Het provinciaal kerkbestuur van Over- ijsel heeft besloten tot zelfstandigverkla ring van de Ned. Herv. gemeente Okken- broek (gem. Colmschate). Combinatie. De Ned. Herv. ge meenten Benningbroek en Nibbizwoud hebben zich gecombineerd met de gemeen te Sybecarspel. Wolphaartsdijk. Herkozen tot leden van het Kiescollege der Ned. Herv. gemeente alhier, de heeren D. Vleugel Sr, J. van de Scbraaf en P. Reijnierse Sr en geko zen in de vacatures D. Berkeveld en J. Houtekamer de heeren J. F. van Wel en L. Houtekamer. Beroepbaar. De heer H. W. Engelkes te Amsterdam-Zuid, theol. cand. stelt zich vanaf 1 December beroepbaar in de Geref. Kerken. Gisternacht is te Tiel op 62-jarigen leeftijd overleden d r J. B r e e n, conrec tor van het gymnasium aldaar. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift: „Bijdrage tot de kennis van het buffermengisel en het cryolacgetal in melk, de heer P. Post, geb. te Rhenen, werkzaam bij den Keurings dienst van Waren te Goes. Geslaagd voor machinisten-examen diploma A de heeren W. J. Braam te Goes en A. J. Lahr te Middelburg. Ongelukken. Een 2-jarig'knaap je van B. Nielsen te Harlingen is in een kuip met water gevallen en verdronken. Gisteravond is te Arnhem een ongeveer 8-jarig jongetje door een anto overreden. Het kind overleed spoedig. Liefdesdrama te Aalsmeer. Te Aalsmeer heeft, naar de Tel. meldt, een liefdesdrama gisteravond te ongeveer ze ven uur in deze anders zoo rustige ge meente groote beroering verwekt. De doch ter van C. M. zou vandaag in ondertrouw gaan, blijkbaar tegen den zin van een vroegeren aanbidder, een Amsterdammer. Gistermiddag verscheen hij in de woning, waar moeder en dochter aanwezig waren, blijkbaar met de bedoeling een aanslag op het meisje te plegen. Vol angst vluchtten beiden naar de buren, waarop de woest- aard zijn vervolging staakte. De Amster dammer drong gisteravond gewapend met mes, zaag en hamer wederom voormelde woning binnen en sloeg alles grondig kort en klein. Daarop viel hij den vader van het meisje aan en 'bracht dezen een steek in het hoofd en een in de zijde toe. De man werd danig toegetakeld en ernstig gewond. De minnaar ging als een razende te keer en vloog vervolgens naar buiten. Later werd hij door de politie aangehou den en opgesloten. Verduistering. De gemeente raad van Heer-Hugowaard heeft vastge steld, dat de lijnwerker-administrateur vaai het gemeentelijk electrisch bedrijf, G B., de boeken iheeft vervalscht en zoo f 2683 heeft verduisterd. Bovendien is er een kastekort van f2700, zoodat het be drijf een schade van f 5383 lijdt. Besloten werd, bedoelden ambtenaar te ontslaan en een strafrechtelijke vervolging uit te lokken. Verder werd ontslag ver leend aan den accountant J. S., die de be scheiden heeft moeten oontroleeren, en van wien men aannam, dat hij bij juiste controle alles had moeten bemerken. Een zigeunerin „uit den hooge". Dinsdag werd er bij den 80- jarigen B. te Rotterdam gebeld. Het bleek een ongeveer 30-jarige zigeunerin te zijn, die begon met te verklaren, dat zij „uit den hooge" was gezonden, waarna zij den man overstelpte met bijbelteksten. De man raakte daardoor zóó beduusd, dat hij, toen de vrouw hem plotseling vroeg of zij even zijn beurs mocht vasthouden, werk tuigelijk aan (helt verzoek voldeed. De vrouw haalde een dubbeltje uit de beurs en gaf, onder het prevelen van bijbeltek sten, drie kruisjes met het geldstuk over de beurs. Daarna haalde zij uit een ander vakje een gulden, waarmee zij hetzelfde deed. Toen vroeg zij of de man nog meer geld in huis had, maar de man was in middels van den schrik bekomen en zei: „Dat verdraai ik". De vrouw is daarop haastig verdwenen. Toen de man het geld ia zijn bears natelde, ontbraken er f2. Op s ta p. Op 4 October w«rd een portier van den Doele te Rotterdam de 41-jarige v. D. er op uitgezonden om op het stadhuis f 842.50 te betalen voor het stempelen van entreekaarten op de af- deeling voor de publieke vermakelijkhe den. De man is er met het geld vandoor ge gaan. Kort daarna zijn de kaarten in Den Haag gevonden, maar de man bleef zoek. Gisteren is op het politiebureau aangifte gedaan, dat een man, die den nacht bij een gehuwde vrouw had doorgebracht, er met '.e jas van den echtgenoot vandoor was gegaan. Het bleek, dat de jas beleend was >n het gelukte, den beleener op te sporen. '>it was dezelfde als de gezochte portier. Hij vertelde het geld in Amsterdam en 1 'en Haag te hebben verbrast. Behalve het 1 eleenbrief je had hij nog drie centen bij zich. Hij is opgesloten. Noodlanding. Gistermorgen moest een militair vliegtuig van het Vlieg kamp De Kooi, bij Den Helder, een nood landing maken op een weiland in de om geving van die gemeente, genaamd de Greppolder. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Het vliegtuig werd niet beschadigd; echter, wegens den slechten toestand van het weiland, is het niet in staat om op te stijgen. Een zeldzaam biggetje. Bij den fokker J. Gerding Pzn. te Garminge in Drenthe is een zeldzame big géborén. Het beestje heeft een olifantskop, sterk ontwikkelde onderkaak, grooten wipneus, een paar groote slagtanden en haast niete zichtbare oogen. Wij vertrouwen bij het weergeven van al dit wonderbaarlijks op de waarheids liefde van den correspondent van de „As ser Grt.", waarin we het bericht onder 't opschrijft „Speling der natuur" aantrof fen. Hoewel we niet willen ontkennen dat we gaan twijfelen als de correspondent verder nog mededeelt: „Voorts is de staart ingeplant boven den neus" om ten slotte te durven beweren: „Het achterste gedeelte is normaal". Jachtopzieners ens troo pers. Dinsdagmorgen vroeg werden door een tweetal jachtopzieners uit Gemert, die in het jachtveld op surveillance waren, eenige lichtbaikstroopers op heeterdaad be trapt. De jachtopziener A. H. uit Gemert achtervolgde een der stroopeers, toen deze de vlucht nam. Plotseling draaide deze zich om en loste op ongeveer twee meter afstand een schot op H., waardoor hij1 in denlinkerarm en de rechterhand werd getroffen. In hoogst ernstigen toestand werd hij' naar zijn woning vervoerd. De strooper, zekere E. uit Gemert, is eenige uren later in zijn woning gearres teerd en overgebracht naar het Huis van Bewaring te Roermond. (Tel.) Vloer van een herberg inge zakt. Te Moissac is tijdens een kermis de vloer van een herberg1 ingezakt. Veertig personen stortten naar beneden en kwa men in een paardenstal terecht. De paar den, hevig verschrikt, begonnen wild te steigeren en verwondden, een aantal slachtoffers. Een van hen is aan zijn wonden bezweken. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Nov., 2.30 u. Berlijn 59.3459.36. Brussel 34.61—34.63. Parijs 9.739.74. Londen 12.07%—12.08. New York 0.49i/8—i2.49y4. Luitenant-generaal De Block, f DEN HAAG. Op1 64-jarigen leeftijd is hier overleden de gepensioneerde Inite- nant-generaal H. C. A. de Bl'ock, sedert Mei 1922 inspecteur der Vrijwillige Burger wachten. De Indië—Holland-vlucht. Bij de K. L. M. is een telegram ingeko men, dat de H-N.A.E.N. gisteren te 6 u. 15 pl. tijd vertrokken is uit Bagdad, te Aleppo om 9 u. 30 is aangekomen, te 11 u. 25 Vandaar weer is vertrokken en te 16 u. 45 pl. tijd te Constantinopel is aan gekomen. Alles is in orde. UDEN. De arb'eider V. L. is bij' het afbreken van een oud gebouw onder een omvallenden muur gekomen en g'èclood. ZUIDBROEK. Gisteravond is brand uit gebroken in de kapitale boerderij1 van den heer Kerssies. In enkele oogenbïïkken stonden huis en schuur (in de laatste Was de oogst van '25 H.A. graan gebbrgen) in lichte laaie. Aan blusschen viel niet te denken. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. De ramp van de Vestris. NEW YORK. De Amérikaansche regee ring heeft een onderzoek gelést naar de oorzaak van de ramp van de Vestris. Dit onderzoek zal ten zeerste bespoedigd wor den daar de verschillende getuigen (hans nog bijleen zijn, O.m. zal1 worden nage gaan de kwestie der S.O.S.-Seinen, het uitzetten der réddingsb'ooten, de klacht, dat de leden der bemanning aan Re pas sagiers plaats in de booten weigerden en hm zelfs in 'het water duwden. De Vesuvius. ROME. Nu de actie van den Etna is verminderd, is de Vesuvius weer beginnen te werken'. Uit dm kleinen krater vloeit lava. Voorloopig is er voor de omliggende gemeenten gem gevaar. BERLIJN. Het Rijkskabinet is heden ochtend weer hjjeen gekomen ter bespre king der situatie, ontstaan door de .pant serkruiser-kwestie. M'LAAN. Woensdag is het dorp Oer bare door een cycloon ver ro_st. Vele huizen zijn ingestort. Er zijn geen men- schenlevens te betreuren. Du schade is zeer groot. Tachtig gezinnen zijn dak loos. Stoomvaart Mij. Nederland. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uit reis) 13 v. Algiers. MANOERAN (thuisr.) 14 v. Marseille. JOHAN DE "WITT, thuisr., 14 v. Batavia. PRINS DER NEDERLANDEN (thuisr.) pass. 12 Gibraltar. Rotterdamsche Lloyd. INSULINDË, 14 v. Rotterdam n. Batavia. TOSARI, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. INDRAPOERA, uitr., 13 v. Port Said. KOTA RADJA, thuisr., pass. 14- Ouessant SITOEBONDO, uitr., 13 v. Port Said. SOEKABOEMI 14 v. Rott. te Batavia. TAMBORA, uitr., 14 te Sabang. Programma van Vrijdag 16 Nov. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M 12.301.30 Lunchmuziek. 3.004.00 R.K. Vrouwenuurtje. 4.005.00 Gra mofoonmuziek. 5.006.45 N.C.R.V. Concert. 7.40 Vrijz. uitzending. 8.45 Schubert-cycl'us, HILVERSUM, 1071 M. 12.30-& Lunch muziek. 6.007.15 Dinermuziek. 7.157.45 Schippersl'es. 8.05—8.50 So listenconcert. 8.50—9.35 Nüts-lezing over De Vereenigde Staten. 9.309.50 Vervolg Solistenconcert. 9.50 Concert door het Omroep-orkest. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 So- natencomcert. 12.50 Orgelconcert. 1.202.20 Orkestconcert. 4.00 Muziek. 4.50 Orkestconcert. 7.05 Liederen van Schubert voor sopraan. 8.20 Deensch-Nationaal programma. 8.50 Celloconcert. „RADIO-PARIS". 1750 M. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestcon cert. 8.50—11.20 Symphonieconcert. LANGENBERG, 469 M. 11.30 Mecha nische muziek. 12.251.50 Orkestcon- cert. 4.205.00 Concert. Koor van een meisjes-klasse. 5.05—5.60 Orkestcon- cert. 7.25 Lichte muziek. Werag-orkest. 8.20 „Het Duitsche Volkslied" (3). 8.60 Vervolg lichte muziek. BRUSSEL, 509 M. 6.55 Trioconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestcon- cert. Middelburg. Door het Polderbestuur van Walcheren is hedenmiddag aanbesteed het maken van een strandhoofd tusschen strandpalen. 5 en 7 op het Noorderstrand van de Noordwatering. Er warm 3 inschrijversJ. Lindmbergh Cz. te Wemeldinge f 19.400; J. J. Jansen te Middelburg f 16.850; L. Minderhoud Jz. te Westkapelie f 14.954. Klcetinge. Door notaris E. G. v. Dissel te Goes is heden alhier in de herberg van den heer K. Meulpolder voor de erven van den heer J. Tolhoek verkocht: een woonhuis en erf aan dm Kloetingschen straatweg, groot 4 aren 53 c.A. Kooper werd de heer G. G. de Vrieze alhier voor f3610. Biggekerke. Door notaris W. Hioolen te Middelburg is Woensdag alhier in het openhaar verkocht een hofsteedje, be staande uit huis, schuur, wagenhuis en verderen timmer op en met 0.54.50 H.A. of 1 g un. 116% roeden erf en boomgaard, aan dan Aardenweg van Meliskerke naar Krommenhoeke in de gemeente Bigge kerke en ongeveer 0.68.90 H.A. of 1 gem. 227 roeden bouwland achter perceel 1. Kooner werd de beer J. van Keulen te Biggekerke voor f5460. MIDDELBURG. Op de graanmarkt was de aanvoer gering. Tarwe fllf 11.50, Witte boonen f 51f 53, lange bruine boo- nen f40f42.50, ronde bruine boonen f44—f46, krooaerwten f20f22, maan zaad f37f39. Aangevoerd door Walchersche boerin nen: Boter f 1.10, kipederen fll, poelje- eieren f8.50, emdeiieren f9. Aangevoerd door handelaren: Boter fl.05, kipederm fll, poelje-eieren f8, emdederm f8.50. Part, prijs: Boter fl.20, kipeierm f12, poelje-eieren f9.50, emdeierm f10. VLISSINGEN. Veiling van 14 Nov. 1928. Goudreinet 2437, Bözy v. Sehonauwen 2426, mispels 913, tomaten 2127, Kleiperen 11—15, druiven 87, Comtesse de Paris 23, Zure Bellefleur 22—27, Renet d'Or 1113, Bergemot 1216, Ermgajaird 10, Hondsmuil 28, Warmers king 27, Ster appel 30, Grauwzoet 24, Compagnezoeit 21, Winterlouwtje 14, Jodeperen 17, uien 51/27> spinazie 24, koolraap 12, Sprui ten 1525, kroten 7, winterpeeën 3, wa genaars 57 et., alles per K.G.; kipeienan 111, emdeierm 81 ct. pier 10 stuks; boere- kool 3—4, roode kool 77i/2, witte kool 78, savcije kool 661/2, bloemkool 516 ct., alles per Btuk; selderie 24, prei 8—IOV2, peeën SD/a&V2, ramanas 1—8Va» rapen lVs2> Chrysanten 11 ot.,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3