Bij Scheren Afloop Verkoopinp, Aanbestedingen enz Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Rechtzaken Financieële Berichten. Marktberichten. A beele-Souburg nog nipt. Kan hieraan wat gedaan worden? Dhr Jansen zegt, dat in de politie-ver- ordening staat, dat het verboden is, aan den openbaren weg prikkeldraad te heb ben. Toch is het in de van Teijlingen- straat gespannen. Spreker vraagt inlich tingen. De voorzitter zegt, dat zulks voor de lieve jeugd noodzakelijk is. Dhr Jan sen meent, dat de gemeente niet mag voorgaan, in wat bij politie-verordening verboden is. De voorz. zegt, dan mogen we er nog wel een veldwachter bij heb ben. Na nog een vraag van den heer Leenhouts wordt de vergadering geslo ten. De behandeling van de begrooting duurde .9uur. In den afgeloopen nacht is ingebro ken in do sigarenkiosk van den heer S. alhier. Door de dader(s) werden eenige kistjes sigaren, eenige doozen sigaretten, roepen chocolade, benevens een bedrag aan geld medegenomen. De politie stelt eenonderzoek in. Arnemuiden. Maandagmiddag vergader de de Gemeenteraad. Afwezig dhr van Eenennaam. De voorzitter opent de ver gadering met gebed en deelt mede: dat boeken en kas van den Gemeen te-ontvanger in orde zijn bevonden; dat zijn ingekomen vei"sla,gen van: den Keuringsdienst van waren over 1927 en van den Vleeschkeuringsdienst over het 3e kwartaal .1928; dat volgens opgaaf van de gemeente Middelburg over 1926 verschuldigd is ingevolge artikel 86 der L. Onderwijswet een bedrag van f 39.21, benevens fl.59 als afrekeningskosten v. het Nijverheidsonderwijs over 1926. Cir culaires "houdende verzoek om subsidie voor de Ned. R.-K. zangvereeniging en de Kon. Nederl. Vereeniging voor lucht vaart. Voor 'kennisgeving aangenomen. Verder deelde de voorzitter mede, dat op het adres van den raad dezer ge meente d.d. 31 Augustus 1928 gericht aan den Minister van Onderwijs, K. en W., in verband met de van de gemeente Middelburg verkregen navordering van schoolgelden over de jaren 192,2 tot en met 1927, om zoodanige wetswijziging van de Lager Onderwijswet 1920 bij de Sta ten-Generaal aanhangig te maken, dat der gelijke navorderingen voor 'de volgende jaren niet meer mogelijk zullen zijn en om tevens daarbij eene bepaling op te nemen, dat de navordering over de jaren 1932 tot en met 1927 niet zal kunnen gelden, dooj' den minister is geantwoord, dat reeds een desbetreffend wetsvoorstel is ingediend, maar dat opname van een be paling, waarbij de navordering over de jaren 192,21.927 te niet wordt gedaan, niet mogelijk zal zijn in verhand met artikel 4 der wet van 15 Mei 1829, hou dende algemeene bepalingen der wetge1- ving van het Koninkrijk. Verder deelde de voorzitter mede, dat door 257 gemeenten de gevraagde ad- haesie is betuigd, door 177 gemeenten niet en dat 31gemeenten hebben bericht, dat deize zaak hij de Vereeni ging van Nederlandsche gemeenten dient aanhangig te worden gemaakt. Als dijkgraaf van den Molenpolder wordt met alg. st. benoemd de heer H- G. Horninge. Het verzoek van P. Meertse om vermindering van pacht van de ge- meenteweide, wordt ingewilligd voor 25 pCt. van de pachtsom. Hierna kwam in behandeling het ver zoek van een uit de burgers dezer ge meente opgericht comité om een ver- eenigingslokaal op te richten. B. en W. stellen voor om het verzoek in te willigen in dier voege, om het bestaande schoollokaal van de O. L. Sch' thans in gebruik als vergaderlokaal, in die mate te verhouwen, dat met het daarnaast gelegen lokaal een geheel wordt verkre gen, zulks door middel van schuifdeuren. De voorz. vroeg aan B. en W. mach tiging te geven een en ander te onder zoeken en met de bestaande vereenigin- gen te confereeren, teneinde de bestaans- exploitatie te beramen. De heer Franse zegt, dat het bestaande vergaderlokaal te klein is, en dat de kosten van verbouwing niet hoog zullen zijn, terwijl een en ander nog een ver betering is voor de school. Op een vraag van den heer Puijpe, of het lokaal te klein is, merkt dc voor zitter op, datniet vergeten moet wor den, dat een deel van het lokaal Verlo ren gaat voor bergplaats o.a. van mu ziek- en gymnastiek-benoodigdheden. Dhr Puijpe zegt, dat de gemeente toch niet voor bergplaats heeft te zorgen. Dhr Schuit geeft in overweging, toclh' niet te royaal met de gelden der gemeente om te springen. Het zal volgens spreker toch bij B. en Wi. niet onbekend zijn, dat er binnenkort waarschijnlijk een 5e leerkracht zal worden bijgevoegd, waar voor dan het eene lokaal benoodigd zal zijn als leslokaal. Daarenboven zal binnen enkele jaren vak j, genoemd in artikel 2 der Lager Onderwijswet 1920 voor deze gemeente verplichtend worden gesteld, alsdan zal het lokaal voor gymnastiek- beoefening ingericht moeten worden, en krijgen we weer een verbouwing op kos ten der gemeente. Wat de rommel aangaat, in het verga derlokaal geeft spreker de schuld aan B. en W., daar zij niet voldoende toezicht uitoefenen. Waar in het Comité goed gesitueerden zitting hebben, moeten deze zelf maar voor de oprichting zorgen. ■Spr. geeft den Baad in overweging op dit verzoek niet in te gaan. J Dhr Franse begrijpt niet, wat voor fi- nanciëele bezwaren de heer Schuit heeft in 'dit verband, daar d'e kosten toch ge dragen worden door de vereenigingeri zelf, door middel van retributie-betaling. Dhr Crucq zegt, dat in de praktijk in deze gemeente maar al te goed blijkt, hoe men op de vereenigingen staat kan ma ken. Hij vermoedt, dat de gemeente voor de kosten zal blijven zitten. Na nog eenige discussie wordt het voor stel in stemming gebracht, waarbij- de stemmen staakten, zoodat het voorstel tot een volgende vergadering wordt aan gehouden. (Slot volgt.) Ned. Herv. Kerk. Zestal te Scheemda, Joh. Aalberse te Wapserveen, J. Boonstra te Gieten, M. van Leeuwen te Winschoten, J. N. Se ven ster te Oldehove (die inmiddels een beroep naar Bergum aannam), J. Sta ting te J orwerd en P. Vlieg te Grijps- kerk. Be-roepen te Naerlaugbroek, p>. Plan ting a te Linschoten. Gerei Kerken. Beroepen te Dokkum, J. H. Kroeze te Reitsum; te Nieuweroord, A. H. Piersma te Sleen. D s C. H a 11 i n k. j Ds C. Hattink, die kort geleden afscheid heeft genomen van de Ned. Herv. Gem. te Apeldoorn en Het Loo, is in den ouderdom van 69 jaar in het Diaconessenhuis te Haarlem overleden. Ds Hattink heeft van 18621885 te Nieuw-Vennep gestaan en daarna te Apel doorn; hij was ridder in de Huisorde van Oranje Nassau. A1 gem. S yn. Comm. der N ed. Herv. Kerk. De najaarsvergadering van de alg. synodale commissie is Zaterdag geopend in het gebouw 'der Synode te 's Gravenhage. Allereerst nam de vergadering kennis van het verslag- der tusschentijds afgedane zaken, waarvoor aan den secretaris dank werd gebracht. Vervolgens werden de correspondenten benoemd voor de behandeling van aan vragen om steun uit synodale fondsen. De Alg. Synodale Commissie had bij de Synode van 1928 een voorstel- ingediend tot wijziging van het Reglement op het fonds tot verbetering der schraalste pre dikantstraktementen. De Synode kon z'ich met het concept niet vereenigen. In concept werd als öisch gesteld, dat een gesubsidieerde gemeente althans één gul den per hoofd tot de kosten vau den eere- dienst zé£1 bijdragen, terwijl de toelage zou worden toegekend voor den tijd van tijd van vijf achtereenvolgende jaren. Het waren vooral die beide bepalingen waar tegen de Synode zich verzette, zoodat besloten werd aan de Al'gj. Synodale Com missie te verzoeken, de gemaakte opmer kingen te willen overwegen en zoo moge lijk met een nieuw voorstel te komen. De h.h. Bloem, Cost Budde, Bolt en v. Paassen worden uitgenoodigd opnieuw in overweging te nemen het voorstel tot wijziging van art. 2 Alg. Regl. Aan dit voorstel lag de bedoeling ten grondslag in het Alg. Reglement vast te leggen, dat men, lidmaat zijnde eener gemeente binnen wier ressort men naar de wet woonplaats heeft, tevens ook lidmaat is van de Nederlandsche Hei-vormde Kerk. De Synode leende het oor aan de be>- zware-n welke door hare rapporteurs wa ren te berde gebracht, maar wilde niette min de zaak niet geheel afwijzen. Daar om besloot zij aan de Alg. Synodale Commissio op te dragen met een ander voorstel te komen, waardoor eene betere oplossing zou worden verkregen. De Raad van Beheer. De ge meente Wijnaldum, welke 'in Januari va cant wordt door het- vertrek van ds J. J. Meyer, die het beroep aannam naar Enkhuizen, heeft nimmer haar aanslag voldaan aan den Raad van Beheer. Komt er in dezen toestand geen verandering, dan zal deze gemeente vacant moeten blijven. D s A. L. B o e s e r, predikant der Ned. Herv. gemeente te Ilpendam, zal 1 Januari wegens voortdurende ongesteld heid zijn ambt neerleggen. Vrijzinnige prediking. De af- deeling 's-Gravenhage van de Vereeni ging van Vrijzinnig Hervormden heeft be sloten over te gaan tot de beroeping van een eigen predikant. D s G. C. Postma. Het provinci aal kerkbestuur van Zeeland heeft aan ds G. C. Postma, pred. te Biggekerke (class. Middelburg) wegens zijn benoe ming tot Algemeen Secretaris van het Nederlandsch Jongelingsverbond eervol ontslag verleend uit zijue bediening met toekenning van de emeritaats-bevoegd- heid. Beroepbaar. Het provinciaal kerkbestuur van "Noord-Brabant met Lim burg heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de can- didaten H. van Reken in Den Haag en G. W. K. Hugenholtz te Utrecht. Kioettnge. De zendinglscollecte in de Ned. Herv. Kerk alhier op 11 Nov. 1.1. bracht op f 225. Geslaagd voor het machinistenexa men (diploma A) de heer J. Moorman te Middelburg. Voor het examen afd. B van assis tent bij 's Rijks belastingen zijn geslaagd de heeren M. Groenleer, A. Pimmelaar en W. Kik, allen commies le kl. te Zierikzee en de heer A. W. F- Zweert, commies le klas te Tholen. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. U. L,. J. school le llardenberg mej. C. J. Leenhouts te Schoondijke. De Unie-collecte bracht op te Kou dekerke (dorp) f62.41, Terneuzen f 167.8E en Vrouwepolder f26.37. Het Utrechtsch Provinciaal Studen ten-gezelschap „Zeeland" zal deze week haar 40-jarig bestaan te Middelburg her denken. Donderdagmiddag zullen deleden worden ontvangen door den Commissaris der Koningin. Des avonds heeft in de sociëteit St. Joris de installatie plaats van 10 nieuwe leden, gevolgd door een sou per. Vrijdag wordt des middags te één uur met autobussen van de Markt naar Veere gereden, om van daaruit met hoog- aartsen een zeiltocht in het Veersche Gat en omgeving te maken. Bif terugkeer te Middelburg heeft in de sociëteit St. Joris een ontvangst plaats van in Zee land wonende réunisten van 't Utrechtsch Studentencorps, die dan ook aan het ge meenschappelijk diner .zullen aanzitten, dat de viering van het 8e lustrum zal be sluiten. géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 et. PUROL Auto-ongeluk met doode- I ij k e n afloop. Gisteravond is een par ticuliere autoi, komende uil Groningen en bestuurd door J. S., aldaar, op weg van Groningen naar Grijpskerk, onder deize laatste plaats in volle vaart tegen een boom gereden en totaal vernield. Bij onderzoek bleek, dat de chauffeur S., de eenige inzittende, uit de auto was geslin gerd en ernstige verwondingen had gekre gen, zoodat de dood onmiddellijk iutrad. Het lijk is naar Groningen vervoerd. Kolendampvergiftiging. Gistermorgen is tengevolge van kolen dampvergiftiging het echtpaar J. H. en hun 6-jarig dochtertje, wonende te Eel- de (Gr.), bewusteloos in hun woning aan getroffen. De oorzaak bleek te zijn het niet lunctioneeren van den schoorsteen- De toestand der slachtoffers was gister middag; niet ongunstig], Beslag: op cacaopoeder. Door den Provincialen Keuringsdienst in de provincie Groningen is beslag; „gelegd op aanzienlijke voorraden cacao-poeder, dat vermengd, bleek te zijp piet ijzeroxide (doodekop). Nader wordt hieronitrent ver meld, dat zoowel in de stSd als de provincie Groningen op verschillende plaatsen groote partijen van deze cacao van ondeugdelijke samenstelling zijn aan getroffen, tezamen vele honderden kilo's. De cacao moet afkomstig zijn van de Zaandamsche firma Chr. K. en bevat behalve ijzeroxide ook schimmel1. Baby door ratten gebeten en ernstig gewond. Gistermorgien, toen mevr. K. de Buitenveldart haar één jarig dochtertje uit bed haalde, kwam zij tot haar schrik tot de ontdekking dat het kind over het gezicht allerlei wonden had, terwijl een oogje geheel opgezwollen was. Onmiddellijk begaf zij zich per auto naar een der Amsterdanir scho klinieken, alwaar geconstateerd werd dat ratten de wonden hadden toegebracht. Het oogje was in dier mate beschadigd, dat voor behoud van het gezicht wordt gevreesd. (Tel1.) Een onheil voorkomen. Gisr termiddag om hal twee werd in het uit de 16e eeuw dateerende raadhuis te Lei den een sterke brandlucht waargenomen. Bij onderzoek bleek, dat er brand was ontstaan in een kist met oud papier in de afdeeling1 oud-archief, vermoedelijk door het achteloos wegwerpen van eeu bran dende sigaret. Door een ambtenaar der secretarie en een bode van het stad huis is het vuur, waarvan de vlammen reeds flink oplaaiden, met behulp van een minimax-apparaat gebluscht. De uitgerukte brandweer behoefde geen of ens t doen. Door een schot gevaarlijk gewond. Terwijl Zondagmiddag zekere B. te Raalte met het behandelen van een buks bezig was, drong Be kogel, waar mede ze geladen bleek, door het plotseling afgaan van de buks, hem in het hoofd. Twee geneesheeren die spoedig aanwezig waren, constateerden, dat de kogel in den slaap was blijven steken en achtten onmiddellijke opname in een ziekenhuis noodzakelijk. De getroffene werd daarop naar Deventer vervoerd, waar getracht zal worden den kogel te verwijderen. Schoolkinderen door een auto overreden. "Gistermiddag te twaalf uur zijn te Tilburg twee jongens, die uit school kwamen, terwijl zij' liepen te spelen, door een auto, bestuurd door den beer M., overreden. Beiden werden ge wond. De 10-jarige L. bekwam een ern- stige schedelbreuk en andere kwetsuren. Hij werd in bewusteloosen toestand naar het St. Elizabeth-ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor zij'n leven. Zijn kameraadje is er minder erg aan toe en kon na ver bonden te zijn, naar huis terug keeren. Een postbeambte beroofd. Te Gelsenkirchen hebben gisteravond 2 gemaskerde roevers een pojlbode over vallen en hem een zak met aahgeteekende brieven ontrukt. Er zaten brieven met groote geldswaarde in. De politie heeft de roover3 niet kunnen vatten. Koningin der winkeldie veggen. Te Berlijn heeft dezer dagen de „koningin der winkeldieyeng'-n'Dora Kuujjoi, ie rjcui geoidau. iwuvv ns, niet voor het eersi: z(j neen reeds heruaaide- lijk in de gevangenis gezeten. Op haar keriotok had zij thans o.a. staan de diefs.al van een ge leel servies van 120 stuks, hetwelk zij en haar help sters want zij: placht te werken met een geheele door haar getrainde schare bloedverwanten onder de oogen van het winkelpersoneel hadden verdonkere maand Terwijl zij aldus op deze wijze win kelde", bewoonde zij kamers in een der weelderigste Berlijnsche hotels. Door haar opvoeding was zij1 in de g Tegenheid geweest goede manieren en h luding van de hoogere kringen af te k|ken. Dit vergemakkelijkte haar het met succes uitoefenen van haar handwerk ten znerste. Door "haar voornaam optreden imponeerde zij het winkelpersoneel. Den laatsten tijd had zij: in een groot magazijn geleidelijk niet minder dan 50 regenschermen ontvreemd. De administra tie bemerkte echter in haar boeken, dat er iets niet in orde was. Men keek scher per toe en ontdekte op een goede middag, dat een der bezoeksters van het magazijn paradeerden met een gestolen parapluie. Hetgeen het begin van het einde was. Toen 'de rechtbank Dora Roeber een jaar gevangenisstraf oplegde, kreeg zij een aanval van razernij; zij smeet een paar glazen stuk, schold de rechters uit, sloeg op een paar politiebeambten los en kreeg tenslotte z.g. een toeval. Waarvan de rechters zich echter niets aantrokken, daar uit haar politiedossier was gebleken, dat zij vroegere verblijven in de gevangenissen nuttig besteed had door les te nemen bij lotgenooten, die specialiteiten waren in „toevallen' en der gelijke vertooningen. Roofmoord te Lodz. Te Lodz heeft Maandag een ernstige roofmoord plaats gehad, waarbij drie personen het leven lieten. De eigenaar van een pianofa- briek werd na kantoortijd door twee on bekende lieden bezocht, die hem verzoch ten eenige piano's te mogen bezichtigen. De eigenaar ging met hen in het reeds door het personeel verlaten magazijn, waar hij plotseling door de beide mannen werd overvallen en gedood. Zijn vrouw die op zijn hulpgeroep toesnelde, werd eveneens vermoord. Het dienstmeisje van den fabrikant werd Maandag eveneens dood gevonden aan den buitenkant van de stad. Het doel van de beide mannen schijnt geweest te zijn zich meester te maken van de kas, die ongeveer zestig duizend zloty bevatte. Op het laatsle moment werden zij' daarin verhinderd, waarop zij de vlucht namen. De nasporin gen der politie bleven tot nu toe ver- geefsch. In een ijz.eren kooi opgeslo ten. In een dorpswoning in de nabijheid van Trient deden carabinieri, door geroep om hulp opmerkzaam gemaakt, een merk waardige ontdekking. Aan het einde van een donkere gang bevond zich een ijzeren kooi, waarin een volkomen verwaarloos de en vermagerde vrouw onafgebroken weeklaagde. Uit haar gevangenschap be vrijd deelde de ongelukkige mede; dat zij door haar zwager en zuster sedert Juli opgesloten was. Men had haar door de tralies slechts spaarzaam voedsel ver strekt en haar verder aan haar l'ot over gelaten. Uit het verhoor, dat onmiddellijk afge nomen werd, bleek, dat de ongelukkige vrouw in Juli teekenen van zinsverbijste ring had gegeven en dat haar familieleden haar opsloten, om de onaangenaamheden en vooral de kosten van een verpleging in een krankzinnigengesticht te vermijden. AMERSFOORT. Hedennacht zijn de si garenwinkel en het café, beide van den heer Renes, geheel .uitgebrand. .De be woners konden zich met moeite redden. Verzekering dekt de schade, die aan zienlijk is. ALKMAAR. De 50-jarige scheepsbou wer J. B. is hedenmorgen met zijn fiets aangereden door een vrachtauto van den slager R. uit Heino. Rij werd in ern- stigen toestand naar het Gasthuis ver voerd. De 17-jarige slagersknecht, die ïn de stuurkast van de vrachtauto zat, werd door de voorruit geslingerd en moest eveneens in het Ziekenhuis worden 'op genomen. DELFT. Geslaagd aan de Technische Hoogeschool voor cand. ex. electro-tech- nisch ingenieur de heer M. A. L. Beun, geboren te Hansweert. De ramp van de Vestris. NEW-YORK. Onder de 206 geredden van de Vestris bevinden zich 152 leden van de bemanning. De geredden zijn allen volwassen personen. Er worden nog 125 personen vermist. Het lot van 20 kin.- deren is nog onbekend, terwijl ook 27 van de 37 vrouwen ontbreken. Er be staat nog eenige jhoop, dat verscheidene hiervan zijn opgenomen aan boord van vier kleine, niet van radio voorziene> schepen, die ook aan het reddingswerk hebben deelgenomen. In ieder geval is echter bekend, dat een geheel bezette reddingsboot in de diepte is verdwenen. Het istoomscbip "Berlin, met verschil lende geredden aan boord, is in de haven van New-York aangekomen. NEW-YORK. Naar de kustafdeeling te Washington meedeelt heeft het radio-sta tion S. O. S. signalen opgevangen van de „Kingsbury" in opdracht van bet s.s. „Ann. R. Reidbritter'k Laatstgenoemd schip zou zich ongeveer 100 m(jl ten O- van Charleston in L. Carolir i n nood bevinden. LONDEN. Door een orkaan, die iu de streek Villa Maria in de Argentijnsche provincie Cordova gewoed heeft., werden 30 gebouwen, waaronder de elecxrische centrale, verwoest. De schade is enorm. Volgens de laatste berichten zijn er 41 dooden en 150 gewonden. ROME. De deskundigen hebben ver klaard, dat de werking, van den 'Etna binnen drie dagen zal beëindigd zijn. KLOETINGE. Vanmiddag te ongeveer drie u/ur is op den onbewaakten over weg bij den molen alhier de auto van den vertegenwoordiger van de firma Ijl- Schouten uit Dubbeldam door een mo torwagen van de locaalspoor, die naar Wemeldinge reed, aangereden. De auto werd van voren geheel' ver nield. Wonder boven wonder kwam do bestuurder er met eenige lichte Verwon dingen af. Hij werd met een passeerende auto van de Gram uit Goes naar dr Wouda vervoerd en daar verbonden. Door J. C. M. 55 koopman te N. en St. Joosland is hoogor beroep aan- g'eteekend tegen een vonifis van den Kan tonrechter te Middelburg1, waarbij hij we gens overtreding van de Motor- en RijL wielwiet werd veroordeeld tot een geld boete van f10 of 10 d. h. Liefhebbend vader. Een chauffeur te Leiden is wegens mishande ling van zijn zoon, zwaar lichamelijk let sel ten gevolge hebbende, door de Haag- sche rechtbank tot vier maanden gevange nisstraf veroordeeld, voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaren. Een verstokte anti-school man. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een adjudant-onderofficior-instructeur uit Leiden, die door den Krijgsraad te 's-Har- togenhosch is veroordeeld tot drie geld boeten van vijf gulden, subs, driemaal tien dagen hechtenis, wegens overtreding tan de Leerplichtwet, driemaal geploegd. Be klaagde h.eeft godsdienstige bezwaren om zijn kinderen naar de school te zenden. Het Hof bevestigde het vonnis van den Krijgsraad. Goes. Uitslag openbare verkooping ge houden door notaris E. C. van Dissel alhier in d'e Prins van Oranje op 13 Nov. Voor de fam. Jobs Westdorp te Goes: een woonhuis te Goes aan den Oostwal no. 31 groot 78 c.A. Kooper P. Reijnhout q.q. te Goes voor f2800; Woon- en winkelhuis te Goes aan de St. Jacohsstraat no. 18 groot 57 c.A. Kooper M. Vader te Koudekerke voor f 1690.—. Voor de Goöp. Vereeniging „de Coöp. Suikerfabriek en Raffinaderij „Dintel- oord" gevestigd te Dinteloord van eerj woonhuis met erf onder Goes aan de 'sHeer Hendrikskinderenstraat no. 39, gr. 3 are. Kooper hiervan werd de heer Wi. Ka- kebeeke te Goes voor f5320. Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg werden hedenmorgen aanbesteed: A. het onderhoud van het kanaal door Walcheren, gedurende de jaren 1929, 1930 en 1931. Raming f35.000 per jaar. Inschrijvers: J. N. D. Bijl, Vlissingon f38.900; J. Haringman, Colijnsplaat voor f36.225; N.V. Abdel, Made f35.600; R. Verschelling, Terneuzen f34,190; N. V- Smeulers' Aannemersbedrijf, Rotterdam, f34.001; P. Dekker, Veere f34.390; C, van Loon C.D.zn, Werkendam f33.900; Iz. Lagasse, Koudekerke f33.850; N.V. Mabuad, Willemstad f33.785; J. W. Ver heul, Rotterdam f33.740; A. van der Straaten Jr, Hansweert f33.500; J. J. Jan sen, Middelburg f32.730; C. v. d. Klippö Oorterland f32.500; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f30.800. B. het onderhoud der bodemdiepte in de buitenhavens van het kanaal' door Wal cheren te Vlissingen en te Veerei, in de Stadshaven te Veere, in de Wester- of Koopmanshaven te Vl'issingen en in de haven van Bresken's met .bijkomende wer ken, gedurende het jaar '1929. Inschrijvers: Th. Volfcer A.Pzn., .Rotter dam 19 ct. p. kub. M. opgebaggerde spe cie bij 48-urige werkweek en 18 ct. bij 55-urige werkweek; E. van Noordenne, Sliedxecht resp. 18.4 en 16.3; N.V. 'Bag- germiji „Holland", Hardingsveld, resp. 16.9 en 15.6 ct. en N.V. Aannemersbedrijf v.h. T. Looyen, Gorcum 15.2 en 14.8 cent. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Nov. 2.15 uur- Berlijn 59.34—59.36. Brussel 34.6134.63. Parijs 9,73—9.74. Londen 12.0812.081/4- New-York 2.49i/8—2.491,4. i ,11. .IMIIIM .JU ROTTERDAM. Ter Rotterdamsehe vei ling, Warmoezierstiaait 3739, waren gisteren aangevoerd: 65C00 eieren. Prijzen:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3