$s thcent g 1 Mavrides' Uit de Provincie. EGYPTIAN CIGARETTES Met 1 CouDon bij 10 Sigaretten Portiers van hotels zijn charmant en attent, (Bedenken voor PRINCE steeds een nieuw compliment. ing van ketterij en valschen godsdienst door do Overheid, omdat do Overheid dan zou moeten kiezen op een terrein, waarop zij niet mag oordeelên. De heer Lang man (C. H.) bestreed den heer Lingbeek, die vroeger Chris tel ij k-Historisch is geweest, maar blijk gaf het program van deze partij niet eens te kennen. Spr. betoogde, dat er geen aanmer king op te maken is als men, wanneer geen protestantsch-christelijk kabinet is te vormen, samenwerking zoekt met an dere groepen. De Mini ster van Financiën, de heer de Geer, die daarna aan het woord kwam, deelde mede, dat hij achtereen volgens zal spreken over de positie van het kabinet, het beleid van het kabi net en "do financiën, om daarna met een woord van toepassing te eindigen. Spr. zal vandaag zijne rede voortzetten. Avondvergadering. In de avondvergadering door Dr de Visser gepresideerd, werd de begrooting voor Buitenlandsche Zaken behandeld en z. h. s. aangenomen. Uit de gevoerde debatten stippen wij aan, dat de heer F1 e s k e n s (R. K.) onzen buitenlandschen voorlichtingsdienst speciaal wat den landbouw betreft, te eenenmalo onvoldoende achtte. Het be treft hier voor onzen land- en tuinbouw een quaestie van primair belang. Zonder export kan onze land- en tuinbouw niet bestaan en daarom moet deze export bevorderd worden. Het aanstellen van experts is daartoe .noodzakelijk. De Minister van Buiten 1. Za ken verklaarde in zijn antwoord ten opzichte van de reorganisatie van den landbouw nog geen verdere mededeelin- gen te kunnen doen. Wat betreft het Belgische vraagstuk merkte spr. op, dat deze zaak nog niet rijp is voor openbare behandeling. Centrale A.-R. Kiesvereeniging Goes. Gistermiddag hield de Centrale A.R. Kiesvereeniging in den Statenkring Goes een flink bezochte vergadering onder lei ding van den hoer P. A. Schwartz. Na de opening en de lezing der no tulen van vorige vergadering, deed Ds Scheele van Kapelle enkele mededee- lingen omtrent de gevoerde besprekingen met het Centraal-Comité inzake de can- didaatstelling, van welke mededeelingen mot belangstelling kennis werd genomen. Tof afgevaardigde in hot Provinciaal Comité (vac. Oostcrbaan) werd gekozen de lioer J. A. Dominicus te Wemeldinge Tot afgevaardigden naar het binnen kort te houden Ccntralen-Convent werden aangewezen de heeren Schwartz, Ds Scheele en Hommes. Vervolgens kwam in behandeling het voorstel inzake do candidaatstelling. Be sloten werd met het voorstel van 'tCentr. comité mee te gaan, maar er met krach! op aan te dringen dat degene die straks als Nr. 1 op deze candidatenlijst wordt geplaatst, het mogelijke zal doen om het contact met Zeeland te bewaren. Hierna werd aan do orde gesteld het concept-program van actie. Ten aanzien van de Onderwijs-para- gmaf werd besloten voor te stellen een clausule in te lasschen waarin wordt uit gesproken, dat de A.R. partij onveran derd vasthoudt aan haar ideaal: de vrije school voor heel de natie. Bij Waterstaat zal op de kwestie van de autobussen do aandacht worden ge vestigd. Breedvoerig werd gesproken over do behandeling van de landbouwaangelegen- bedon. Hoewel geen bepaald voorstel werd gedaan, werd toch wel de wensch uitgesproken, dat door do Regeering in de toekomst meer mot de belangen van den landbouv rekening zal worden gehouden. Bij Justitie zal gevraagd worden, dat een uitspraak wordt gedaan inzake het vraagstuk van strafbepalingen togen Godslastering en vloeken. Er is hierom trent wel een rapport verschenen, maar de partij heeft zich over deze zaak niet uitgesproken. Besloten werd nog, dat vóór de can didaatstelling in de kiesvereenigingen aan de orde komt eerst nog een vergadering van do Centrale zal worden gehouden om deze zaak te behandelen. Overtredingen motor- en rij- w i e 1 w e t. Bij den gehouden kampioens wedstrijd van de Kon. Ned. Motorvereen heeft, zooals reeds gemeld, de politie op Walcheren streng toezicht gehouden op het nakomen der voorschriften van de Motor- en rijwielwet, met het gevolg, dat niet minder dan 40 processenverbaal zijn opgemaakt. Het aantal overtredingen was echter veel grooter, daar tijdens het op schrijven van een nummer andere rijders kans zagen .voorbij te snellen, zonder dat het gelukte ook hun nummer te lezen en te noteeren. Benoemd met ingang van 16 Nov. a s. tot inspecteur der Posterijen en Tele grafie te Middelburg J. W. Groeneijk, thans Directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Roosendaal. Tot opzichter aan het Waterschap de Hegge te Almelo is benoemd do heer L. M. v. Dainme te Kortgene, oud-leer ling van den cursus voor waterbouwkun dig opzichter te Goes. K.N.M.V. Kampioensrit 1928. Bij dezen rit, Zaterdag 1.1. gehouden, zijn de volgende kampioenschappen gewon nen: Solorijders lichte klasse: G. A. de Ridder op Ilarley Davidson; Solorijders zware klasse: F. A. Vermaak op Ariël; Zijspan klasse: G. v. d. Heijden op Triumph; Clubkampioenscbap: Motorclub Zuid-Hol- 16 Wordt vervolgd) land; MerkenkampioenschapIlarley Da vidson; Militair Kampioenschap: Regi ment Wielrijders 's Bosch. De man, die eenigen tijd geledein een zeiljacht te Antwerpen ontvreemdde, en daarmede strandde nabij Lamswaarde, is gisteren aan "de Belgische Justitie uitge leverd. Middelburg. Gisteravond hield de ver eeniging „Handelsbelang" een algemeene vergadering op de bovenzaal van de so ciëteit „de Vergenoeging" onder voorzit terschap van den heer G. van Nederveen, die zijn vreugde uitte over de drukke opkomst, doch zijn spijt over het feit, dat de secretaris, de heer Stafkoper, door ongesteldheid verhinderd was. Rij de ingekomen stukken was een be richt vaD Koninklijke goedkeuring der sta tuten, zooals zij nu gewijzigd zijn. Verder O'.a. een sclirijven van de Ver eeniging het Nederlandsch Fabrikaat met aanbieding van films om te vertoonen. In verband hiermede deelde de voorzitter mede, dat het bestuur dezen winter we der enkele bijeenkomsten hoopt te orga- niseeren, o.a. ook een filmvertooning. Overwogen zal ook worden het doen hou den van oen lezing over Etalageverlich ting. Ten slotte heeft ook de rechts kundig adviseur do heer mr P. Dieleman zich bereid verklaard een of ander on derwerp te bespreken en de voorzitter vraagt do loden eens te overdenken of zij ook een onderwerp hebben, waarover zij gaarne zullen worden ingelicht. Nog was ingekomen een schrijven van het bestuur der van 9 tot 19 Juli a.s. te houden Bektem II om de leden op te welden aan die tentoonstelling deel te nemen. Ter tafel kwam nu een bespreking der nieuwe telefoontarieven, zooals die bij het hoofdbestuur der P.T.T. in overweging zijn. De voorzitter wees er op, dat de kosten beduidend hoogcr zullen worden, terwijl de vice-voorzitter, de heer M. H. Boas- son, o.a. aan de band van gegevens van den heer Stofkoper over de bespre kingen in de Kamer van Koophandel de zaak nader toelichtte. Spr. wees er o.a. op, dat het de bedoeling wordt genoemd do telefoon te populariseeren, maar het zal er voor de middenstanders op neer komen, dat Sijmen betaalt. Vooral voor steden als Middelburg en Vlissingen, waar betrekkelijk weinig particulieren telefoon hebben, is het de handel, die betaalt. Evenals destijds in de Kamer is gedaan wees spr. er op, dat men om niet meer te betalen dan thans per dag slechts drie gesprekken zou kunnen voeren. De beer Jeionimus zegt, dat men uit gaat van het idee, dat ieder iets moet betalen voor hot gebruik van de lijn en dan verder voor ieder gebruik. In wezen der zaak is dit juist, doch dan moet men ook het stelsel toepassen hoe meer gebruik hoe voordeeliger per keer. Alleen voor hen, die meestal interlocaal telefoneeren zullen do nieuwe tarieven van beteekenis zijn. Als het hoofdbestuur vergelijkt met Duitschland, Engeland en Zwitserland om aan te toonen, dat Ne derland niet duur is dan vraagt spr. waarom niet vergeleken wordt met goed- koopere landen als Zweden en Noorwe gen. Spr. zou willen, dat men toezegde, dat als blijkt, dat de baten door deze regeling toenemen, men de tarieven zal verminderen. Do beer Weijens begrijpt niet, dat er hier niet getracht wordt een streeknet te krijgen. De beer Jeronimus zou dit enk toejuichen, maar wijst er op, dat daarover in het voorstel niet wordt ge rept. Besloten wordt dat bet bestuur actie zal blijven" voeren. Hierna werden 18 nieuwe leden toege laten tot de vereeniging. Dewaterleiding. Vervolgens deel de de voorzitter mede, dat naar aanlei ding van ingekomen 'klachten over de kwaliteit van het water der leiding en een vraag of er geen andere uitkomst is voor verbetering van de kwaliteit van het water, dan het uitgeven van de voor gestelde groote som geld, het bestuur deze zaak terdege ouder de oogen heeft gezien en deskundige voorlichting ge zocht en verkregen. Daaruit blijkt, dat het water in den afgeloopen zomer inder daad zeer ernstige gebreken vertoonde. Erkend moet worden, dat de kwaliteit thans belangrijk verbeterd is en dat na de uitvoering van de thans aanhangige plan nen verwacht mag worden, dat het water aan alle hygiënische eischen zal voldoen en de kwaliteit vrijwel gelijk zal staan met het leidingwater der grootste gemeen ten van ons land. Toch zal het niet zioo goed zijn als dit van de Z.-Beveland- sche leiding en is dan ook in den boe zem van het bestuur de vraag gesteld of het niet gewensoht is, dat het ge meentebestuur eens een financieel en teclmisch onderzoek laat instellen naar de mogelijkheid van aansluiting bij de Z.-B. waterleiding, ook in verband met de watervoorziening van. geheel Walche ren. Het bestuur heeft gemeend, dat voor- loopig nog geen aanleiding bestaat om hierbij handelend op te treden, doch zal dezeaangelegenheid niet uit het oog ver liezen. Uit de discussie over dit onderwerp bleek, dat sommige leden meenden, dat een en ander in verband stond met de gevallen van para-typbus, doch van de zijde van liet bestuur werd dit absoluut tegengesproken, het ging alleen om de slechte kwaliteit van het water. Medegedeeld werd, dat de opdracht om actie te voeren tegen het ontwerp-winkel- sluitingswet is opgevolgd en voornamelijk is opgekomen tegen een zelfde uur voor geheel het land, en voor de belangen van seizoenzaken en streken, waar juist op Zondag veel gewinkeld wordt. Inzake d<n vluggere procedure voor in ning van kleine vorderingen zal het des betreffend wetsvoorstel worden afgewacht. Voor het weer houden van een ver loting bij de paardenmarkt is samenwer king met andere vereenigingen gezocht en deze kwestie is dau oolk nog in voorbe reiding. Het bestuur heeft adhaesie betuigd aan het verzoek van de Kamer van Koop handel te Terneuzen aan Ged. Staten tot invoering van lagere tarieven en andere verbeteringen bij de Prov. Stoomboot- diensten, welke verzoeken de heer Boas- son nader toelicht, er op wijzende, dat de verwezenlijking er van veel geld zal kos ten, terwijl do provincie aan bet maxi mum der te heffen opcenten is. Do heer Jeronimus wijst er op, dat er een wegenbelasting is, en dat het rijk ook de bruggen over de groote rivie ren onder baar bemoeiingen betrekt. Daar er wel geen brug over de Schelde zal komen brengt de consequentie mede, dat de bootdienst ook een rijksinstelling wordt. Het bestuur heeft oiok de actie voor plaatsing van het juiste gewicht op ver pakte artikelen gesteund. Bij de rondvraag werd den beer Ver meulen toegezegd, dat zal worden ge vraagd vooraf bekend te maken wan neer de ferryboot zal varen en wanneer niet, opdat personen met een groote vrachtauto niet voor niets komen en ver traging ondervinden. Den heer Blok werd toegezegd, dat het bestuur actief zal zijn inzake bet mogen open zijn van winkels op den dag voor Kerstmis en op üude jaar. Aan den heer Merk, dat hot volgend jaar doen houden van een winkelweek zal worden overwogen en aan den heer Goergen' het onder de huidige winkel sluitingsverordening nog eens te probee- ren ,voor fruitwinkels eu banketbakkerijen een uitzondering te verkrijgen. Goes. Voor de Raadsvergadering van hedenavond zijn de volgende stukken inge komen; Goedkeuring van diverse raadsbesluiten door Ged. Staten. Beschikkingen van Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Ged. Staten van Zeeland, houdende verdeeling van de gemeente Goes in stern- districten voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal resp. van de Prov. Staten. Verzoek van den beer H. J. Molhoek e. a. om wijziging van de rooilijn voor de stoepen van enkele perceelen gelegen aan de Groote Markt en tot afstand in erfpacht van gemeentegrond aldaar. Verzoek van het R. K. Kerkbestuur om de henoodigde gelden te mogen ontvangen voor het verbeteren van de speelplaats ten behoeve van de R. K. Jongensschool Verzoek van de georganiseerde Typogra fenbonden te G.oes om het henoodigde drukwerk te doen vervaardigen alléén bij de georganiseerde drukkerijen te Goes. Verzoek van den heer J. F. Jansen om wijziging van het raadsbesluit van 22 Maart 1928 inzake verandering van koop contract-voorwaarden. Door de Ned. Gereformeerde Kerk (Hervormde Kerk) van Tulbagh (Cape) is aan de orgelbouwers A. S. J. Dekker, alhier, de bouw van het nieuwe kerkorgel opgedragen. De bouw staat ge heel onder voorschriften van het Royal College of Organists in Londen. Het or gel bevat twee klavieren en vrij pedaal. De prijs van het instrument is f 17.000. Dit instrument is het vijftiende Dekker orgel, dat naar Zuid-Afrika wordt ver scheept. Sohore. Aangesteld als brugwachters knecht met ingang van 16 November a.s. dhr Marinus Vernimmen, assistent sluis- kneclit te Hansweert. Krabbendijke. Het bouwen van 6 woon huizen met schuurtjes voor Eigeu Erf, alhier, is gegund aan Joh. Benou alhier Hcedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Maandagnamiddag kwam het voorstel'-Steijn tot afschaffing van de pre sentiegelden der raadsleden, waarover in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt, in stemming. Het voorstel werd nu verworpen met 4 tegen 3 stemmen. De onderwijzer Mazure vraagt aan den Raad vergunning om te Goes te mogen wonen, daar hij wegens voorgenomen hu welijk geen 'geschikte woning kan vinden en ook geen geschikt bouwterrein te ver krijgen is. Na eenige discussie voreeuigt de Raad zich met het voorstel van R. en W. om te antwoorden, dat de Raad uitwoning uit de gemeente niet in het belang van de gemeente on van hot on derwijs acht. Gedep. Staten vragen advies aan den Raad omtrent een verzoek van den ge meenteontvanger C. M. Elenbaas te Baar land, om verlenging van uitwoning, welke hem tot 1 Mei j.l. was verleend, met be paling dat geen langer verlof daartoe zou worden gegeven. Adressant beroept er zich op, dat hij ondanks herhaalde pogingen geen geschikte woning kan vinden of ge schikt bouwterrein (Laartoe, wat in de toekomst misschien wel het geval zal zijn. Met alg. Stemmen besluit de Raad aan Gedep. Staten te kennen te geven, dat men dat advies nog een paar maanden wil uitstellen, omdat men liet tijdstip van beslissing nog, te vroeg acht. Gedurende dien tijd kan zich wellicht een gelegen heid voordoen. Komt in behandeling' het benoemen van een lid van het Burg. Armbestuur wegens periodieke aftreding van den heer L. Lous, wethouder, met 1 Januari a.s. Het arm bestuur beveelt .aan nr 1 het aftredend lid, 2. M. v. d. Ree. Weth. Lous deel! mede dat hij evenwel niet meer in aan merking komen wil; Het Armbestuur wist dit reeds, doch hoert hem toch op de aan beveling geplaatst. Hij kon de bewuste vergadering van het armbestuur niet bij' wonen. Na eenige discussie, waarbij de heer Boone nog een naam noemt, stelt do heer Walraven voor, de aanbeveling naar bet armbestuur terug te zenden met ver zoek om een nieuwe aanbeveling van 2 personen. In stemming gebracht wordt dit voorstel aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Aan J. D. Lukasse en P. Lokerse wordl op hun verzoek voor twee leerplichtige kinderen ieder, de bijzondere Gereformeer de school te 's Gravenpolder bezoekende, een bijdrage uit de gemeentekas ingevolge art. 13 der L.O. wet 1920 toegestaan, ad f20 per kind en per jaar, ingaande 1 Nov. Bij de rondvraag doet de heer Boone als voorzitter der comm. van toezicht op het L.O., eenige mededeelingen over zijn ervaringen dienaangaande voor en op de laatste vergadering dier commissie, die door de leden met zeer veel belang stelling worden vernomen. Daarna sluiling. Door verschillende brandassurantie- maatschappijen is aan do directie der brandweer een premie Van f100 in het geheel toegekend, voor het krachtdadig optreden vim de brandweer, bij den plaafs gehad hebbenden brand op 14 Oct. j.l. welke zich aanvankelijk zéér ernstig liet aanzien en welke men 'door bet verlee- nen van flinke hulp, spoedig wist te be perken. Oostkapelle. Woensdagavond vergader- da de A. R. Kiesvereen., onder voorzit terschap van dhr P. Comelisse. Door den voorz. werd verslag uitgebracht van de gehouden Centrale. Door Ds Douma werd een referaat geleverd hetwelk een voortzetting was van een in den vorigen winter begonnen bespreking over Kerk en Staat. Spr. wijst er op, hoe de verhou ding tusschen Kerk en Staat in het mid delpunt van de belangstelling staat, en van meerdere zijden aan de A.R. partij ver weten werd dat zij is afgeweken van da belijdenis der vaderen om over te gaan op het Doopersch standpunt. Dit verwijt wordt nader onder de oogen ge zien. Aangewezen wordt dat de Geref. Kerken op de Synode van 1905 een. zin snede uit art. 36 hebben geschrapt, maar dat de A.R. partij dit niet doen kan noch mag en ook niet doen zal. Voor be antwoording van de vraag hoe de A.R. partij' de. verhouding tusschen kerk en staat ziet, verwijst Spr. naar het Program van Beginselen. Tenslotte doet Spr. een beroep op1 alle aanwezigen, om trouw te blijven aan het A.R. vaandel en te volharden in de be lijdenis dat het Koninkrijk Gods zal trium- feeren door geestelijke macht. Eenige be spreking volgde op dit referaat. Ds Douma beëindigde deze vergadering met dankge bed. Souburg. Dinsdag vergaderde dé Ge meenteraad. De behandeling van de ge- meentebegrooting wordt voortgezet. Aan de orde is behandeling begrooting der inkomsten. Dhr Jobse stelt voor bij punt pensioenpremicn voor ambtenaren, om de volle 8Va pCt premie van alle ambtena ren te eischen. Dhr de Visser stelt voor om alle pensioenpremies te doen beta len door de ambtenaren en het salarid van den heer Antheunisso met f 100 te Verhoogen. Beide voorstellen worden na vele en heftige discussies verworpen. In behandeling komt nu punt 77 belas ting op gebouwde eigendommen. Dhr Jansen wil aan het voorstel van het Dag. Bestüur een motie verbinden. Bij hoofdstuk VI openbare werken zegt dhr Cijsouw, dat het hem verbaasd heeft dat B. en \V. bij de belasting op de go- bouwde eigendommen aan dio bewoners, die buiten de kom der gemeente wonen, geen dispensatie willen verleencn. Deze menschen, die veel moeten missen, moo- ten zeker van straatbelasting verschoond worden. Hij dringt aan om die personen vrij te stellen. Dhr Jobse is van meening, dat de belastingen verlaagd moeten wor den. Hij heeft de uitgaven zooveel moge lijk willen beperken, dit is hem niet ge lukt. Nu is er nog een middel voor hem, n.l. de inkomsten te beperken en daarom zal hij tegen de straatbelasting stemmen. Men denkt hiermede te treffen do ge goede ingezetenen, maar dit is niet zoo. De eigenaars zullen de huur verhoogen, dan komt het ton laste der huurders. Ook de kleine eigenaars worden te hoog bezwaard Deze belasting beantwoordt in het geheel niet aan de bedoeling. Ilij zal tegen dit voorstel stemmen. Dhr Jansen zegt, dat deze nieuwe belasting hem mee valt. Toch worden vele menschen zwaar der belast, dan wensehelijk is. Hij vindt tot zijn spijt geen voorstel tot verhooging dor opcenten op de vermo gensbelasting. Hij wil daarom een voor stel doen om de straatbelasting zooveel te remmen en te verminderen ais de ver- moedelijice opbrengst van 100 opcenten op de vermogensbelasting zal bedragen. Ook de kleine vermogens zulleq daan door niet al te zwaar worden belast. De heer de Priester zegt, dal hot voor stel tot heffing van f5000 straatbelasting eensluidend is. Hij wijst er op, dat do nieuwe belasting voorstellen van B. en W. ongeveer f 9000 zullen opbrengen waardoor de inkomstenbelasting zal kun nen verlaagd worden. Wat betreft de ingezetenen, die buiten de kom der gemeente wonen, wijst spr. er op, dat deze toch ook van de betere bestrating en verlichting in de kom der gemeente profiteeren. Na nog lange 'bespreking wordt het voorstel Cijsouw en Jobse om straatbe lasting te doen vervallen met 7 tegen 4 stemmen- aangenomen. Tegen de S.D- A.P. en dhr Meiis. Behandeld wordt hoofdstuk XII belas tingen. Dhr Jobse stelt voor de 80 op centen op de belasting bebouwde eigen dommen, '20 de onbebouwde eigendom men en 80 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting niet te heffen, doch deze to laten, zooals ze voorheen waren. De heer Cijsouw is ook tegen ver hooging der beide eerste belastingen. Dhr Lorier vindt de belasting op de personeele een dubbele belasting. Dezo noemt hij zeer onbillijk. Die is nu wel door het Rijk verlaagd, docli nu verhoogt de gemeente de op centen. Dhr de Priester bestrijdt den heer Lorier. De heeren Buurmond en Lorier repliceeren. Dhr Lorier vraagt, of opcen ten op bebouwde en onbebouwde eigendommen een billijke' belasting vor men. Dhr de Priester antwoordt, dat hij het onbillijk vindt van bet Iljjlc de perso neele belasting te verlagen, daar dezo nu naar de gemeente verschoven wordt. Dhr Melis zegt, dat de schatting van bebouwde eigendommen geschiedt dooï de schattingscommissie- Spreker ziel de moeilijkheid in, de pan den naar de juiste waarde fe schatten. Het voorstel Cijsouw-Lorier-Jobse om 80 opcenten bebouwde eigendommen op 40, en 20 opcenten op 10 te brengen, wordt met 7 tegen 4 stemmen aangeno men. Tegen de S.D.A.P. en dhr Meli Het voorstel om 80 opcenten op do personeele belasting te heffen, wordt mei 10 tegen 1 stem aangenomen, die van den heer Jobse- Dhr Jobse stelt voor de hondenbelas ting niet te verhoogen wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. De inkomsten zijn afgehandeld. Dhr de Priester wijst er nu op ,dat de Raad verschillende posten verworpen heeft- De Raad zal nu naar middelen moeten uitzien, waardoox de begrooling sluitend wordt gemaakt. De begrooting wordt- met 7 tegen 4 stem men aangenomen. Tegen dlirn Jobse, jlo Pagter, de Visser, Cijsouw. De voorz. 'slelt voor, een lantaarn te plaatsen in de Parklaan. Dit wordt aan genomen. De voorz. stelt voor een be slissing te nemen over het geven van een medaille aan de Pluimveevereeniging. Dhr Jansen handhaaft zijn vorig voor stel om de nieuwe vereeniging een me daille te geven. Dhr Jobse is daar tegen, zooals hij gezegd heeft. Het voorstel-Jan sen met 8 tegen 3 stemmen verworpen. Vóór de S.D.A.P. fractie. Dhr Hildemisse vraagt, waarom geen gehoor is gegeven aan zijn verzoek om begrootingscijfers in de courant te plaat sen. Dit zou voor bet publiek zeer ge makkelijk zijn om op de hoogte te komen. De voorzitter zegt, dat B. en \V. dit zullen onderzoeken. Dhr de Priester zegt, dat dit op veel moeilijkheden zal stuiten. De raadsleden kunnen op bun kiesvereen ie in- gen de menschen inlichten. Dhr Melis zegt, dat het niet goed is, de begrooting in de courant te plaatsen. Verder zegt dbr Hildemisse, dat (le Vlissingsche weg van Middelburg naar Abeele verbreed wordt, doch het gedeelte f -J Abeele Souburg I gedaan worden! Dhr Jansen ordening staat, den openbaren ben. Toch is l| straat ge spanna tingen. De voor] eb- lieve jeugd sen meent, dal voorgaan, in v| verboden is. Dl we er nog well ben. Na nog Leenhouts worl ten. De behanl duurde 9>._. uil In den afl Ken in de siJ S. alhier. Doorl kistjes sigaren, I reepen chocolal aan geld rnedef een onderzoek Arnemuiden. de do Gemeeil Eenennaam. Dj gadering mol g] dal boeken te-ontvanger iul zijn ingelvomej Keuringsdienst van den Vlees] 3e kwartaal l| van dr gemeef verschuldigd b I,. OnderwijswJ benevens f 1.551 bet Njjverheida culaires hnude| voor de Ned. de Kon. Nederl vaart. Voor kef Verder deeld| op het adres meente d d. aan den Minisl W., in verband| Middelburg ve schoolgelden >1 met 1927, om zl de Lager Ondcl teil-Generaal an| gelijke navordij jaren niet meer tevens daarbij dal de navordl tot en mot 19'f doo,r den min reed s eon des] ingediend, maal paling, waarbij jaron 1022--1 tf niet mogelijk artikel 4 der \l dende algemeel viiw van het 11 Verder dceldl door 257 eeml haesie is bert] niet en dat bericht, da! dl ging van Nedel aanhangig te Als dijkgral wordt met algl G. Ilorninge. H om verminderi| meenteweide, pCt. van de d Hierna kwni] zoek van een meente opgerirj e eniging sli B. en W. stl in te willigen] bestaande schc thans in gebruil mate le verbou] gelegen lokaal gen, zulks dool De voorz. vj tiging te gever zoeken en rriel gen te conferee exploitatie te De heer Frar| vergaderlokaal kosten van ve] zijn, terwijl ec betering is vd Op een vrn of het lokaal zitter op, dat I den, dat een ren gaat voor ziek- en gymi Dhr Puijpe niet voor berg Dhr Schuit niet te royaal i om te springei toch bij B. e dat er binnen leerkracht zal voor dan het zijn als lesloka enkele jaren v der Lager On< gemeente ver] alsdan zal he beoefening ing krijgen we we ten der gemec Wat de rom derlokaal geeft en W., daar uitoefenen. Waar in he zitting hebber voor de opricl Spr. geeft d dit verzoek ni Dhr Franse nanciëele bezv in dit verbam dragen worde zelf, door mi< Dbr Crucq deze gemeente

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2