ZILVER ^<M>I Land- en Tuinbouw. Hef Vrouwenhoekje. EEN WELKOM GESCHENK. De keuze van een geschenk kost dikwijls heel wat hoofdbre kens. En toch kan het zoo eenvoudig zijn. Geef iets in „Gero"! Een geschenk van Gero-Zilver wordt steeds gewaardeerd. En de collectie biedt ruime keuze niet alleen op het gebied van tafelzilver, doch ook in luxe artikelen, thee serviezen, toiletgarni turen enz. Verkrijgbaar in alle goede zaken. De politieke debatten, die men jaarlijks in de T w e e d e K a m e r, ibij gelegenheid van de behandeling der Staatsbegrooting pleegt te houden, zijn deze week begonnen. Veel nieuws is er tot heden nog niet ge zegd en maar moeilijk kan worden volge houden, dat het alle redevoeringen in „grooten stijl" waren, die werden uitge sproken. In de Gemeenteraden der groote steden vergadert men in dezen najaarstijd dagen en weken achtereen om de begroo ting voor het volgend jaar vast te stellen. Maar wij zouden niet gaarne beweren, dat alle speeches ook inderdaad verband hou den met de gemeentebelangen. Men speelt dikwijls op kosten der gemeente-kas „Tweede Kamertje". In onze provincie was het van de ste den Middelburg, waar deze week de begrooting werd aangenomen. Ruim ne gen uur waren er mee gemoeid, eer men zoover was. De verbinding tusschen Holland en I n d ië kwam ook nu weer aan de orde Allereerst werd medegedeeld, dat op 7 Ja nuari a.s. het publiek van de radio-telefo nische verbinding zal kunnen gebruik ma ken. Vanuit Den Haag, Rotterdam of Am sterdam zal men dus, in de studio geze ten, kunnen telefoneeren mot een opgeroe- pene in Indië. Wat een wonder der tech niek! De tweede verbinding is die per vlieg machine. Het vijfde vliegtuig, dat in de vorige maand de heenreis maakte, is nu op den terugweg naar Nederland. Ook deze prestatie dwingt onze bewonde ring af. Nu we het toch over de luchtvaart heb ben, zij ook nog even herinnerd aan den tocht, dien de Zeppelin Maandag j.l. naar Berlijn maakte. De koene Oceaan- luchtreizigers werden in de Duitsche hoofdstad warm gehuldigd! De aandacht in Duitschland is nu ech te» geconcentreerd op pen ernstige bedrei ging van de economische welvaart des lands. De ijzerfabrikanten in West- Duitschland, dat nijvere industrie gebied, hebben zich niet gestoord aan de bindendverklaring van de arbeidsovereen komst en zijn tot con uitsluiting hunner tienduizenden arbeiders overgegaan. Het behoeft geen betoog, dat zulk een uitslui ting voor de betrokken streek, ja voor het geheele Rijk en ook voor ons land fu nest is. In Amerika heeft men een week van spanning achter den rug. De presidents verkiezing vroeg aller belangstelling. Met verpletterende meerderheid is de republi kein, de bekende Hoover, gekozen. In Engeland moesten de kiezers in 'tvuur voor de Gemeenteraadsverkiezin gen. Het resultaat van die verkiezingen was, dat de arbeiderspartij flinke winsten heeft gemaakt en vol verwachting is rooi de naderende parlementsverkiezingen. InFrankrijkis weer eens na een korts, maai' voor Frankrijk bijzonder lange pauze 'n kabinetscrisis uitgebro ken. Men schijnt daar een sport te maken van het maken en breken van kabinetten. Naar hot schijnt, zal Poincaré opnieuw aangezocht worden een ministerie in el kaar te timmeren. Het is niet onmogelijk, dat de amnestie kwestie in België ook daar leidt tot een kabinetscrisis. Het kraakt er iet-wat. Droef en ontroerend waren de berichten uit China, waar tengevolge van den hongersnood onbeschrijfelijke toestanden heerschen en u i 111 a 1 ië, waar do uitbar sting van den Etna groote verwoestingen veroorzaakte. Hoe gaat ons medelijden uit naar de slachtoffers van deze rampen en hoe behoort ons hart, van dank vervuld te zijn jegens onzen God, die ons van zulk leed genadig verschoonde. Over tuberculose in het algemeen en over pluimvee-tubercoluse in het bijzonder. Van do baci Ier. ie eieren komen we nu tenslotte op de tuberculose. Schijnbaar spring ik maar y.oo'n beeiie van. den hak op den tak. doch wie een beetje op den draai gelet heef;, ziet, act deze precies loopt waar ik hem hebben wil en wel vanaf mijn begin-vraag over het gevaar van tuberculeuze kippen en eieren naai de .kippen-tuberculose toe. Om daar te komen liet ik dus eerst zien wat er zooal voor buitenissigheden in eieren kunnen zitten, die meer onsmakelijk dan schadelijk zijn. Daarna liet ik zien hoe in eieren bepaalde bacteriën terecht kunnen komen, c.a. paradyphusbaeillan en nu zul len we eens zien hoe het met de tuber culose staat. Het is nu eigenaardig de tijd van de kippen-tuberculose, een zeer ernstige ziek te, die ik wil gaan behandelen en aan geven, hoe wij haar uit kunnen roeien. Tevens wil ik daarbij de runder- en var- kenstuberculose bespreken, omdat die er gedeeltelijk mee samen hangen. Do alge'- meene vraag wordt du3 eerst: Kunnen tuberculose runderen, varkens en kip pen menschen besmetten? Over deze vraag is ontzettend veel ge streden sinds 1.881 de beroemde Robeit Koch de menschen-tuberke bacil ontdekte. Reeds vanaf de oudste tijden komt de tu berculose voor, doch pas omstreeks het midden der vorige eeuw bewees Ville- min, dat deze ziekte besmettelijk was. Toen eenmaal de tuberkelbacil ontdekt was ontbrandde een geweldige strijd of de bacillen van runderen en menschen dezelfde waren. Eerst overdreef men in de eene richting, later weer in de an dere, eerst zeide men, dat nu het ge heim der tuberculose van den mensch ontdekt was en deze van de koeien kwam (met de melk enz.), later in 1898 be weerde Dr Smith, dat beide soorten van bacillen zeer sterk verschilden. In 1901 verklaarde Koch op het Tuberculose-con- gres in Londen, dat de bacillen niet de zelfde waren en er geen gevaar was voor menschen door rundertuberculose, zoodat men uit een oogpunt van volksge zondheid de rundertuberculose niet be hoefde te bestrijden. De Engelsche en Amerikaansche regeeringen benoemden groote wetenschappelijke commissies om dit te onderzoeken en deze kwamen tot een ander resultaat dan Koch. Op het con gres van 1908 te Washington gaf Koch toe, dat besmetting van den mensch met rundertuberculose mogelijk was, doch zeer zelden voorkwam. D'e Britsche regeerings- commissie had echter aangetoond, dat vele gevallen van besmetting van men schen voorkwamen en zeer ernstig ook, vooral bij kinderen. Bij kinderen stervende aan buiktuherculose werd deze zelfs in 50 pet. der geva'len door rundertuberksl- baci.len veroorzaakt evenals in vele geval len van lupus bij, volwassenen en kin deren. In 1912 op het wereüd-tuberculose con gres in Rome kwam men tot de volgende conclusies „Besmetting van den mensch met run- dertuberke'.bacillen komt minder voor dan van mensch op mensch doch niettemin is het noodzakelijk alle mogelijke maat regelen te nemen tegen besmetting door rundertuberculose van menschen." In 1913 doe'de Dr Stiles uit Edenburgh op een internationaal congres te Lon den mode, dat van 72 gevallen van tu berculose kin<Wen er 3G voorkwamen bij kinderen beneden 5 jaar en dat al doze geva len met uitzondering van 3 berusten op besmetting met runderbacil len. 84 pet. dezer kinderen was vanaf do geboorte gevoed met ruwe koeienmeik. Door don wereldoorlog werd het on derzoek in deze richting vertraagd. Een der nieuwere opgaven is van 1922 door Dr Griffith op een congres te Londen gegeven. Van 1215 gevallen in Engeland waren er 23 pet. veroorzaakt door runder tuberkelbacillen, zoodat Dt Griffith con cludeerde, dat rundertuberculose een be langrijke 'oorzaak was van menschentubcr culose in Groot-Brittanje, vooral bij kinderan beneden vijf jaar. Uit berekenin gen volgt, dat per jaar in Enge land ongeveer 3000 menschen sterven aan rundertuberkel bacillen en het aantal menschen die niet sterven doch jarenlang lijden als een gevolg van het drinken van besmette melk is veel en veel hooger. In 1927 deelde Dr Griffith mede, dat, v,an 541 geva'len van been- en gewrichts- tuborcul'O'se in Engeland bij personen van eiken leeftijd 18.7 pet. berustte op run dertuberculose. Er zijn natuurlijk veel meer gevallen aan te halen, maar uit wat ik tot nu toe gegeven heb blijkt al voldoende van hoe groot belang voorde volksgezondheid het is ide rundertuberculose met alle kracht te bestrijden, afgezien na»- tuurlijk van het feit, dat de run dertuberculose voor den vee houder enorme schade ople vert. Besmetting van den mensch met vogeltuberkelbacillen komt lang niet zoo vaak voor doch is ook aangetoond. Loewenstein heeft haar bij pluimveehouders gevonden en deelde in 1913 als zijn meening mede, dat vogeltuberculose meer bij den mensch voorkomt dan men denkt. Later hebben verscheidene onderzoekers zulke gevallen gevonden en hieruit volgt dus ook al weer, dat uitroeiing der pluim- veetuberculose een gebieden de eisch is met hot oog op de volksgezondheid. Vogeltuberculose blijkt het gemakkelijkst over te gaan op varkens, waaruit weer volgt, dat men in geen goval zooals thans nog wel op boerderijen gebeurt var kens en kippen in één stal moet houden. Voor de varkenshouderij is de vogeltuber culose een hoogst schadelijke ziekte. Uit een en ander zien we dus, dat al deze tuberculosegevallen hij verschil lende diers oor!en verhand met elkaar hou den au dat de pluiinvee-tufcerculose ge vaar kan opleveren voor den mensch. Nu kunnen in de eieren van tubercu leuze kippen op dezelfde manier ais pul- loromhacillen, bij pullorumkippen, tuber- culosebacillen voorkomen en hiermede zijn we dus weer bij de eieren en de kippen terecht gekomen. Een volgende keer dus over deze hoogst schadelijke pluimvee-ziekte, die een echte winter- ziokte is, meer in het hijzonder. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door abonné's worden ingezonden. Postzegel voor antwoord insluiten. Dr te Hennepe. Antirevolutionaire Ge meentepolitiek, door Mr J W. Noteboom, adj. dir. der Kuy- perstichting. Kampen, J. H. Kok. Wat is er toch veel veranderd de laatste jaren Do tijd ligt nog niet zoo heel ver achter ons, dat de antirevolutionairen ook in de gemeentepolitiek nog weing beteekenden. Eindelijk na jarenlangm strijd is daarin verandering gekomen. Wij hebben nu in tal van gemeenten anti revolutionaire raadsleden, wethouders, burgemeesters. Onze voormannen in die colleges had den vaak een ver van gemakkelijke taak. Niet alleen dat ze zich in de practische vraagstukken, die daar aan de orde ko men hadden in te werken, maar ze kwa men ook telkens te staan voor vragen van principiëelen aard. Ze werden ge roepen tot toepassing van de antirevolu tionaire beginselen in de gemeentepoli tiek en dat terwijl het aan de noodige voorlichting op dit gebied ontbrak. Het Kuyperhuis bracht de gevvenschte uitkomst. Er was daar gelegenheid ad viezen te vragen en de ijverige ad.j dir. van da Kuyparstichting was altijd bereid de noodige voorlichting te geven. Toen liet tijdschrift Antirevolutionaire Staatkunde werd opgericht, werd op nieuw een stap in de goede richting gedaan, doordat de meest belangrijke ad viezen van meer algemeenen aard daar in werden gepubliceerd. Dit tijdschrift werd daardoor een vraagbaak waarvan door velen een ijverig gebruik werd ge maakt. Een bezwaar was nu echter nog, dat die adviezen over verschillende jaargan gen verspreid waren, wat het zoeken niet bepaald vergemakkelijkte. Welnu, ook aan dat bezwaar is nu ti gemoet gekomen, doordat bedoelde ad viezen thans behoorlijk gerangschikt in boekformaat zijn verschenen. De heer Colijn schreef een voorwoord, waarin de Leteekenis van deze uitgave wordt uit eengezet en dan worden na een alge- meene inleiding de volgende onderweipen behandeld: Het gebed in den Gemeen teraad; Misbruik van Gods Naam; Zon dagsrust; Gemeentelijke zelfslandiglieid; Publieke eerbaarheid; Onderwijs; Ge meentebedrijven; Arbeid (ambtenaren en weiklieden, weikloosheid, w nkelsluiting); Grondpolitiek; Volksgezondheid; Finan- tiën; Armenzorg; Benoemingen; Fractie vergaderingen; Kiezers en gekozenen. Als aanhangsel bevat het boek een tiental bijlagen, w.o. een schema van een Gemeenteprogram; het Rapport of advies aan het C.C. der A.-R. 'Partij inzake strafbepalingen tegen Godslastering en vloeken; een desbetreffende verorde ning; de Zondagswet; verordening op winkelsluiting; op kampeeren, enz., ter wijl ook een lectuur-opgave niet ont breekt. Als een bezwaar zagen wij ergens aan gevoerd, dat de aangegeven bronnen vaak niet te bereiken zijn. Wie heeft b.v. S landaard-artikelen van j,aren geleden hij de hand? Deze opmerking is niet geheel onjuist. Maar aan den anderen kant kan toch ook moeilijk worden geëischt, dat in een werk als dit, dergelijke artikelen als bijdragen worden afgedrukt. Waar zou dan het eind zijn? Bovendien, de erva ring leerde ons, dat men aan het Kuy perhuis altijd bereid is de noodige bron nen te verstrekken. Wij begroeten dit boek met blijdschap. Natuurlijk geeft 'tniet op alle vragen een afdoend antwoord. Het is geen auto maat. Maar het is wel een bron, waar van zij, die willen studeeren, in sterke mate kunnen profiteeren. Verwacht mag worden,' dat met name onze Raadsleden en Statenleden dit boek ijverig zullen bestudeeren en van de hierin verwerk te adviezen een dankbaar gebruik zul len maken. Aan Mr Noteboom onzen dank voor dit mooie werk! Stemmen des Tijds. Het Novem- ber-nummer van dit maandblad voor Christendom en Cultuur, bevat de vol gende bijdragen: Verzoening, een schets door W. ten Kate Jr. De grondslag van het medisch beroepsgeheim door Mr A. C. G. van Proostdij. Het leven van Ri chard Cobden, door Mr Dr M. Visser. Een nieuwe sexueele ethiek II, door A. Hijmans. Literaire Kroniek, door Dr C. Tazelaar. Economische Kroniek, door Prof. Dr P. A. Diepenhorst. Leestafel. Uitgeefster van dit altijd belangrijke maandblad is G. J. A. Ruijs' U.-M. Zeist. Geen verificatie maar mystificatie, door Prof. Dr P. A. Diepenhorst. Uitgave N. V. Dagblad én Drukkerij „De Stan daard". In het najaar van 1927 schreef de heer J. E. Vleeschhouwer een hoek g titeld: Actieve Handelspolitiek. Feiten en uilkomsten. Hiertegen schreef Prof. Die penhor;;: oon forsch verweer onder dan titel: Eerherstal der actieve haadelspo litiek. De heer .Vleeschhouwer, diè het met den inhoud volstrekt uiet eens was, stuurde toen Een verificatie de we reld in en in antwoord daarop komt thans Prof. Diepenhorst met deze bro chure, die bedoelt, waar z.i. de zaak waarom het ging vertroebeld werd, de mystificatie te bannen. Een interessante brochure èn om de argumenten, die worden aangevoerd èn ook om de smakelijke wijze waarop Prof. D. zulk een bij uitstek „droog" onderwerp als de handelspolitiek weet te behandelen. Maranatha-kalender. Van den uitgever J. H. Kok te Kampen ontvingen wij den Scheurkalender „Maranatha" voor 1929, bewerkt door Ds J. J. Knap Cz- Wanneer Kok en Knap samen iets on dernemen, dan wordt het iets goeds. Dat blijkt ook weer bij het bezien van dezen kalender. Het schild, met een voorstelling vai? het verhaalde in 1 Kon. 18:37 en 38{Elia op den Karmel) is fraai uitgevoerd even als trouwens de geheele kalender. En de inhoud der blaadjes is, zooals we dat van den zoo rijk begaafden Ds Knap ge woon zijn- Geen wonder dat deze scheur kalender steeds meer gevraagd wordt. Als premleboek wordt beschikbaar ge steld „Rust gevonden", door Johannes- Wij weten niet, wie Johannes is, maat het komt ons voor, dat hij heter een historisch verhaal kan geven dan in ver- i halenden, vorm belangrijke problemen he- i handelen. Het is een leerzaam verhaal, maar de techniek kunnen we niet bewon deren. Gelukkig dat ook hier alweer de smaken verschillen. In een ander blad zagen we opgemerkt, dat de schrijvei bij de behandeling van zjjn stof zeer ge lukkig was geweest. Geïllustreerde Kalenders. Bij de Fa La Rivière en Voorhoeve te Zwolle verschenen weer do bekende geïllustreer de Kalenders „Elf Provinciën" en „Neer- landia". De eerste is een weekkalender mek prachtige kiekjes uit de elf provinciën van ons land en de laatste een dagka lender eveneens met op ieder blaadjè een plaatje. Het is niet noodig, van deze fraai uit gevoerde kalenders veel te zeggen. Zi hebben hun plaats reeds lang veroverd. Wij merken alleen op, dat ook nu weer zoowel aan de keuze der platen als- aan do uitvoering veel zorg is besteed en dat daardoor deze kalenders een mooie en tevens practische wandversiering vor men. Wie deze kalenders nog niet mocht kennen, informeere maar eens bij- zijn boekhandelaar. Zien zal in de meeste ge vallen tot koopen leiden. Teksten, helooningskaartjes enz. Van J. M. Bredée's Uitg. Mij te Rotterdam ontvingen wij eenige model len van hare nieuwe sericn teksten, be- lconingskaartjes, Bijbelsche platen, enz. De uitvoering van de teksten is zeer verschillend. Er zijn er met gekleurde pliten en in zilver gedrukte teksten, bij andere zijn ook de teksten in kleuren gedrukt, maar het ziet er alles even keu rig uit. Over het gebruik van wandteksten wordt verschillend geoordeeld. Ook in dit opzicht zijn de smaken niet gelijk. Maar wie gaarne b.v. op de kinderkamer of al thans bij de bedjes der kleinen een mooie tekst ziet, kan hier terecht. De uitvoering voldoet aan hooge eischen. v Dit geldt ook van de Bijbelsche platen waarvan wij er een paar ontvingen en van de belooningskaartjes, die men op Zon dagsscholen en ook in de lagere klassen der gewone scholen gaarne gebruikt. Wie zich hiervoor interesseert, kan niet beter doen dan bij de uitgeefster even een catalogus te vragen. Men zal versteld staan, niet alleen over de ruime keuze, maar ook over de lage prijzen. Besturen en onderwijzers(essen) van Zondagsscholen zullen dit zeker moeten doen. Hier is een gelegenheid om voor weinig geld de kinderen een genoegen te doen, en tegelijkertijd het zaad des Evan gelies uit te strooien. Hygiëne van het schoolkind. Het volgende zeer belangrijke artikel nemen wij voor onze lezeressen over uit „Voeding en Hygiëne": Zoo vaak treffen wij 's avonds laat nog kinderen op straat, bij partijtjes, enz. aan Waart gij, zooals ik, bij het onderwijs werkzaam, dan zou waarschijnlijk uw eerst opkomende gedachte zijn: „Wat zal die stakker morgenochtend frisch bij de les zijn". Indien gij eens wist, welk een last wij in de school van dit volkseuvel ondervinden. Herhaalde enquêtes, dooi mij en mijn collega's Ingesteld, gaven ontstellende resultaten. „Om 10 uur, 11 uur, 12 uur naar bed' is dan schering en inslag, en dat hij t i aderen van 812 jaar, om van de klei- rere niet te spreken. Ik heb ze vaak b;.. mij laten komen, de ouders, die hier aan schuldig waren. Ze behoorden tot een kleinen middenstand. Ze hadden geen cienstbode, om 's avonds op d? kinderen te passen en waren „dus" genoodzaakt dezen des avonds mee te nemen, als ze viigingen. Die vanzelfsprekendheid van het meenemen loopt parallel met den onwil der ouders, zichzelf op te offeren in het belang hunner kinderen. Praat maar als Brugman, ge krijgt de moest teleurstellende antwoorden: „We zijn het al zooveel jaren gewend, Zondagsavonds naar m'n moeder (.-• gaan." „We zitten do koele weck des avonds thuis." „Hij gaat toch eiken avond vroeg naar bod, wat zal hem nu zoo één avond hin deren?" „Ik ben niet van plan om me heele- maal op te sluiten," Ge krijgt er het besef niet in, dat voor het kind een geregelde nachtrust van 1012 uren noodzakelijk is en dat de ouders daarvoor hun feestjes, of bezoe ken, moeten opofferen. Echter zijn er oo"k aantallen gevallen, dit de kinderen thuisblijven en toch veel te laat naar bed gaan. De wantoestanden in vele gezinnen kan men maar niet zoo van buitenaf bestrij den. Een slappe tucht is zeer vaak de oorzaak, dat de kinderen den baas spelen c-.i eenvoudig het bevel of verzoek naar bed te gaan, niet opvolgen. Hierbij gevoegd het gemis aan inzicht van de ouders in de urgentie van dit vraagstuk, komt men in vele gezinneii tol een nalatigheid in dezen, welker re sultaten funest zijn voor het kind. Alge- moene zenuwverslapping, uitputting, enz. o het gevolg, en het kind wordt naar e. n vacantie-kolonie gestuurd, vanwaar 't „natuurlijk" verfrischt en gesterkt we derkeert, om na eenige maanden, dank ?."i de huiselijke omstandigheden, weer even ver te zijn als te voren. Er is geen heter middel, om de voort schrijdende zenuwachtigheid van onzen tijd, tenminste hij onze kinderen, te voor- r hamsira komen, dan door hen een geregelden, langdurigen, zenuwsterkenden slaap te doen genieten. Enkele recepten. Veldsla. Veldsla kan bereid worden: lo. gestoofd met een melksausje even als andijvie. Houdt men niet van den bitteren smaak, dan wordt zé met ruim water gekookt. De groente slinkt evenals kropsla zeer sterk tijdens het koken. 2o. Tauw evenals kropsla, geheel op dezelfde wijze klaargemaakt. Veelal wordt er een betrekkelijk groote hoeveelheid ge- kookte biet door verwerkt, b.v. op 1 K.G. veldsla'twee gekookte bieten. Gestoofde prei. Op zes hos sen prei rekenen wij 1/j L. water of bouillon, 1/2 ons boter, 10 gram bloem en ongeveer 1/4 deciliter azijn, maak do prei schoon door do worteltjes er af te snijden en de verdorde gedeelten te verwijderen, snijd ze daarna in stukken. Kook ze gaar in kokend water met zout, ongeveer 1/2 :<- 3/i u'jr- Plaats ze 00 het vergiet; maak een sausje van de bouil lon, do boter, de bloem en de ozijn en stoof daarin de prei nog ongeveer tien minuien. Sla van andijvie, Brusselsch lof of molsla. 4 flinke struikjes Brus selsch lof of wel 2 struiken andijvie of 200 gr. molsla, 1 hardgekookt ei, 3 eet lepels slaolie, 2 eetlepels azijn (of ci troensap), 1 theelepel zout, misschien wat mosterd en peper, een gesnipperd uitje of preitje. Snipper de andijvie of het lof in fijne stukjes of pluk de molsla-blaadjes uit elkaar; wasch de groente zorgvuid g en sla ze (in een doek b.v.) volkomen droog uit. Wrijf het harde ei fijn, vermeng het met het zout (misschien ook met de mos terd en peper), roer er de olie en den azijn door en meng dan de sla luchtig met het sausje en "de gesnipperde ui of prei. Vervang 'desverkiezende het sla- sausje door een paar lepels mayonnaise. Enkele wenken. Graniet. „Mijn ervaring met een gra nieten aanrecht en granieten vloeren in keuken en gang is", zob schrijft een huisvrouw aan het Hbld., „dat het on derhoud het beste geschiedt door het graniet zoo nu en dan te schuren met een zacht schuurmiddel en het daarna met wrijfwas te wrijven. Reeds na kor ten tijd verdwijnen ails vlekken van het graniet. De wasbeliandeUng voldoet zoo, dat het lijkt, of er linoleum op den vloer ligt."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6