Kerknieuws. KRAKAM HUIDZALF KRAKAM HUIDZEEP Uw Zenuwen Onderwijs. Gemengd Nieuws. MIJHHARDT'S [verstopping Mijnhardi's Zenuwtabletten Predikbeurten. tabletten tegen Doos 60 ct. Bij Apoth.en Drogisten. ZOGENEVER Vlissingen. De directie van de Mij Zee land noemt het gisteren door ons over genomen bericht uit „Het Volk" aangaan de onregelmatigheden ten haren kantore geheel onjuist. Donderdag ia aan twee ambtenaren, een baas en tien werklieden van de Ko ninklijke Maatschappij de Schelde de gou den medalje voor 40-jarigen dienst uitge reikt. De zilveren medalje voor 25-jarige dienst werd uitgereikt aan twee ambtena ren en de zilveren medalje met vereerend getuigschrift van de Nederlandsche maat schappij voor nijverheid en handel aan veertien werklieden. Allen kregen boven dien een gratificatie van de Sohelde. In totaal hebben thans 170 personen de gouden medalje van de Schelde voor 40- jarigen dienst, 84 ambtenaren en bazen voor 25-jarigen dienst de zilveren medalje van de Schelde en 616 werklieden die van do Nederlandsche maatschappij voor nij verheid en handel. Goes. Unie-avond. Gisteravond werd in liet Schuttershof vanwege het Locaal Comité van do Unie „Een School met den Bijbel" een openbare vergadering ge houden ter herdenking van het Volkspeti tionnement in 1878, waarin als spreker optrad, Ds J. C. llullinann van Wasser- naar. Nadat do wn.-voorzitter, de heer Neder- hand, die do vergadering' opende, een inleidend woord had gesproken, word het woord gegeven aan Ds llullmann, die voor hij de beteekenis van de imposante volks beweging van 1878 schetste, eerst een overzicht gal van den toestand in het begin der vorige eeuw. ünder do Schoolwet van '1806 werd de Bijbel nog niet van de school geweerd. Dit werd anders na 1830 toen do neu- traliteitsgedacbt.e op den voorgrond kwam en het stichten van bijzon dere schollen werd bemoeilijkt. Bij de Grondwetsherziening van 1840 scheen er verbetering to komen; toen toch werd de vrijheid van onderwijs er kend. Deze Grondwet echter bevatte ook do voor het bijzonder onderwijs ellendige zinsnede, dat overal van Overheidswege voldoend openbaar lager onderwijs moest worden gegeven. Breedvoerig schetste spreker den daarop- volgenden strijd, het teleurstellend op treden van Minister v. d. Brugglien en de steeds krachtiger wordende actie voor het oprichten van Chr. scholen, welke ac tie echter door de wet van Kappeyne in 1878 gesmoord scheen te zullen wor den. De toestand scheen hopeloos. Tot wien moesten de voorstanders van de School mot den Bijbel zich wenden? In de eer- sto plaats tot don Koning der Konin gen om 't Hem te zeggen. Er werden door heel het land bidstonden gehouden En dit bidden prikkelde ook tot arbeiden. Niet alleen werd in de Tweede Kamer in den naam des Ileeren met kracht tegen dit ontwerp geprotesteerd, maar er werd ook een grootsche adresbeweging aan den Koning op touw gezet. Het belijdend deel der natie, op 'thart getrapt, zou tot Oranje gaan en den Ko ning verzoeken de dreigende ramp af te wenden. Het petitionnement, in enkele dagen door duizenden geteekend, werd op 13 Augustus aan den Koning aangeboden. Toen stonden daar op Het Loo de nieuwe 'geuzen in de blauwe zaal, waar ze door den Koning zeer vriendelijk werden ont vangen. Vol hoop verliet do deputatie het paleis. Helaas, op 13 Augustus volgde de 17e. Op advies van den Minister die een hoog hartig en krenkend rapport uitbracht, „een monument van partijdigheid", besloot de Koning de wet te teekenen. De wet was tot stand gekomen. Er was rouw bij ons Christenvolk, maar geen moedeloosheid. In tegendeel', ons volk werd wakker. Wat ten doode bedoeld wa? is den Christelijker! scholen, ton leven geworden. Wat de menschen ten kwade hadden gedacht, werd door God ten goe de gekeerd. Er werd geofferd als nooit te voren. En dank zij de tegelijkertijd gevoer de actie op politiek gebied, werd reeds 10 jaar later de weit gewijzigd, terwijl' thans in de Grondwet en de organieke wet de vrijheid en het recht van de bij zondere scholen is gewaarborgd ca we ons mogc-n verheugen in een Christelijk schoolwezen dat nergens in de wereld zijn wederga vindt. En zoo is er roden om' te gedenken de zegeningen die God ons heeft geschon ken. Toch schuilen pr nog gevaren. In de eerste plaats is er het gevaar, dat hei jonge geslacht opgroeit met de gedachte dat de Staat alles doet. met het gevolg dat de band tusschen (le ouders 'en de school losser wordt, terwijl ook bij de onderwijzers, die zich ambtenaar gaan gevoelen, de liefde verslapt. En dan is er het gevaar van de Staatsvoogdij. Rpr. eindigde zijne boeiende rede met een ernstige waarschuwing, om deze geva ren niet licht te achten. Laten we oppas sen opdat de Staat in de toekomst in zijn liefde niet gevaarlijker wordt dan in zijn haatl In zijn slotwoord deelde de voorz. mede, dat waar dit jaar niet aan de huizen wordt gecollecteerd, bij den uitgang een collecte .zou worden gehouden. Eigenlijk jammer. Want nu werden alleen de aanwezigen in 'de gelegenheid gesteld een bijdrage te schenken. Geluk kig is de fout niet onherstelbaar. Het Comité deelt ons n.l. mede, dat Haar aanleiding van een daartoe gedaan verzoek van personen die er niet op ge- rokend. hadden dat de Unie-collecte dit jaar niet aan de huizen wordt gehouden, aan de volgende adressen nog gaarne bijdragen in ontvangst warden genomen: De J. V. op G. G. „In Gods Woord zij onze kracht" te Ziarikzee hoopt volgende week haar 60-jarig bestaan te hordenken. E-n foto van de jubileerende vereeniging. Zittend, het bestuur, in het midden de voorzitter, de heer A. M. den Boer. J Donner, L. Kerkstraat, J Laport, CCM GESCHONDEN GELAAT Vlasmarkt, A. A. Noderhand, hoofd Chr. 1 U»-öUi IU6sEJC.li UCLHH 1 school Westwal, A. C. v.d. Rest, ass.-apoth. I Lange Kerkstraat en Bureau „De Zeeuw", i ICIoetinge. Woensdagavond werd het uit particuliere bijdragen en een subsidie van de kerkvoogdij gestichte Hervormde Ver- leenigingsgehouw geopend door ds Joh. A. Raams. Na gemeenschappelijk zingen van Ps. 68:10 en gebed spraken achtereenvolgens de heer C- Dekker Lzn als president-kerk voogd, die hel gebouw aan den kerke- raaxï overdroeg, ds Raams, die in zijn openingsrede doel en beteekenis daarvan schetste, ds Kamsteeg als vertegenwoor diger van het provinciaal kerkbestuur, ds Nlantz namens de classis Goes, ris Homburg als oud-consulent en ds de Voogd als voorzitter van den ring. i De burgemeester, die met de wethou ders en den secretaris aanwezig was, dankte namens het dagelijksch bestuui j voor de ontvangen uitno-odiging en uitte de beste wenschen voor het doel, met de stichting beoogd. Hierna werd in het keurig ingerichte gebouwtje, dat een 300-tal personen kan bevatten, voor de genoodigden thee ge schonken. Ovezand. De Raad vergaderde giste ren. Aanwezig, de voorzitter, 6 leden en j de secretaris. Afwezig dhr F. J. Schuer- j man met kennisgeving. De vergoeding voor de Bijz. scholen over 1927 wordt vastgesteld voor de R.-K. school op f 1734.99 en voor de Christe lijke school op f 704.67. De drie-jaarlijk- sche afrekening van de beide genoemde scholen weid in orde bevonden. De onderwijzerswoning wordt wederom voor een jaar verhuurd aan het Chris telijk schoolbestuur voor f 300. Tot Lid der Commissie van JoezichY op het Lager onderwijs wordt herbenoemd de heer M. van 't Westeinde. Op heit ver zoek van Vreemdelingenverkeer om sub sidie, wordt afwijzend beschikt. Besloten wordt om in het volgend voorjaar het nog resteerenda gedeelte in de Dreef té bestraten. Wemeldinpe. Door het bergingsbedrijf van Van der Tak en Hoogenboezem is van de Pampusplaat afgesleept het met suiker bieten geladen klipperschip „Ouderzorg", schipper Ver Iley. Vervolgens is door een sleepboot van genoemd bedrijf naar de scheepswerf gebracht het visschersvaar- tuig Gr. 15, hetwelk op de Oosterschelde is aangevaren en daarbij belangrijke ave rij bekwam. Arnemuiden. Bevolking gedurende de maand October. Ingekomen uit. O. er, W. Souburg J- Daviidse A 172; uit Middelburg JV1. de Nooijer B 1; uit Middelburg M. de Nooijer A 94; uit Nisse, D. "Meulenberg en ge zin, C 73; uit Vlaardingen, J. Hag© en gezin, A 153; uit N. en St. Joosland', S. de Kraker C 131; uit St. Laurens, M- Riennens G 4. Vertrokkennaar Middelburg, Oud-o Kerkstraat J. Koppejan en gezin; naar St. Annalaml, Achterweg 55, A. iS. Reij- noudt-Schipper; naar Vlissingen, Papaver- laan 9, J. u© Rijke. Axel. De 24-jarige landbouwers-knecht H., aTliier, die zich bij het scheren ver wondde, is aam d© gevolgen van. bloed vergiftiging overleden. Tholen. Op 18 November a.s. hoopt de hoer S. L. Schot W.Bzn, voorzitter der vïsschersv-ereeniging „Helpt Eikander" alhier, het feit fe herdenken, dat hij 25 jaar als voorzitter dezer vereeniging fun geert- Waar deze vereeniging zeer nuttig philantro'pisch werk verricht als het steu nen van Weduwen en Weezen, van vis- schers, alsmede het steunen Van min vermogende zieke visscheTS en het ver schaffen van steun hij eventueele schade aan vaartuigen en vischtuig, veroorzaakt buiten schuld van eigenaar of visscher en speciaal bet behartigen van de belan gen der visschers wordt behartigd, twij felen wij diet, of het zal den heer Schot die getoond heeft, „de rechte man op de rechte plaats" te wezen, dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Ook is ons j medegedeeld, dat de jubilaris, in eeto speciaal daarvoor te houden ledenverga dering, zal worden gehuldigd. Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburf. B. en W. stellen den raad voor aan den heer G. Goorhuis wegens zijn benoeming is geen sieraad. Huidlijders, tracht direct Uw zieke huid te genezen met behulp van c.e heerlijk geneeskrachtige Vraagt Uw Drogist monsters. tot Commissaris van Politie te Amers foort eervol ontslag te verleenen als •marktmeester, zulks met ingang van 5 November. Tevens geven zij den raad in overweging met ingang van dienzelfden datum en voor den duur der vacature van Commissaris van Politie tot marktmeester t.o benoemen den Inspecteur van Politie le kl., dhr R. A. Avink. Voor onderwijzeres in de nuttige hand werken aan de op te richten 7e klasse- '-chool hebben zich 12 sollicitanten aan gemeld. B. en W. hebben de volgende '.oordracht opgemaakt: mej. C. M. L. Hack, mej. A. M. Lahr, beide alhier, en mej. P. Fleurbaaij te Koudekerke. Naar aanleiding1 van het in hun han den om advies gestelde adres van F. P. de Meyer, wonende Nadorst S 251a met verzoek om aansluiting op het electrisc.h kabelnet, doelen B. en W. mede, dat «laarvoor het net met 360 M. zou moeten worden verlengd. Dit zou een uitgaaf vragen van f 1877-70, terwijl niet meer dan 3 percealen met een geraamde op- nrengst aan jaarverbruik van f 60 in totaal zouden kunnen worden aangesloten. Zoo danige uitbreiding moet derhalve tot de volstrekt niet rendabele worden gerekend, aangezien op den gebruikelijken voet, als garantie meer dan het drievoud van het verwachte verbruik zou moeten worden gegeven. Zeer zeker bestaat dus hier een belang rijk verschil met de uitbreiding van het kabelnet langs Segeersweg enz., waartoe in de vergadering van '12 Sept. werd be sloten. Ten aanzien van die uitbreiding kon immers met vrij groots zekerheid worden verklaard, dat zij rendabel' zal worden. B. en W. meenen, op grond van een en ander, dat adressants verzoek alleen "dan voor inwilliging vatbaar is, wanneer de gebruikelijke garantieverklaring aan B. en B. wordt ingezonden, en stellen voor in dien zin aan hem te berichten. Ingekomen zijn de volgende stukken! Een verzoek van den heer dr H. Rei- lingh om eervol ontslag als gemeentege neesheer tegen 4 Febr. a.s. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. Een adres van het bestuur van Me mu- «iekvereeniging „Excelsior", waarin het er op wijst steeds te kampen te hebben met een minder goeden sta.at der kas, waardoor niet gepresteerd kan worden wat anders mogelijk zou zijn, waarom hel dan ook een subsidie van f250 per jaar vraagt., terwijl het zich als tegenprestatie bereid verklaart, een nader in overleg met JJ. en W. te bepalen aantal gratis concerten te geven. Een adres van een elftal towoners van den Langeviele-singel in de gemeente Koudekerke, waarin zij protesteeren tegen de straatbelasting, temeer daar het on derhoud van den weg onmiddellijk gren zend aan 3e door hen bewoonde per- eelen, alsmede de verlichting van den weg enz. ten laste van Koudekerke komt, waaruit dus voortvloeit, dal de door Mid- «ielburg geheven straatbelasting nogmaals, zij het dan ook in anderen vorm op hun belastingpapieren voorkomt, n.l. als in komstenbelasting van Koudekerke, want elke post, welke "het budget een-er ge meente bezwaart, wordt toch afgewen teld op hare bewoners. Ten slotte vraagt Koudekerke f5 per perceel, tot onder houd der goot, en zoo komen de bewo ners tot de twijfelachtige -eer driemaal te mogen bijdragen voor het onderhoud van een weg, welke in het najaar en winter meer den naam van moddeirput verdient. Daar men van het goede le veel kan krijgen, zelfs van betasting betalen, verzoeken adressanten beleef3, hun tan de straatbelasting te ontheffen. Het reeds in de vorige vergadering aan wezige rapport van den hoofddirecteur der bedrijven, betreffende de groote elec- frische lantaarns. Ten slotte de in de vorige vergadering ingekomen adressen van Hendrikse en Laimbertz en weer een nieuw van laatst genoemde. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJzendoorn, H. v. Eist te Reeuwijk. Te Wassenaar, W. de Lange te Woerden. Te Gameren, Th. Keek te He- teren. Aangenomen naar Thamen a. d. Amstel, J. W. H. Tonsbeek te Appelscha. Bedankt voor Doorn, A. Altena te Rijns- burg. Geref. Kerken. Tweetal te Den Haag-Oost (vac.-G. R. Kuyper), H. W. H. van And el te St. Pan- tras en H. Holtrop te IJmuiden-Oost. Te Sassenheim, H. Holtrop te IJmuiden-Oost en A. G. Wolf te 's-Graveland. Beroepen te Amsterdam (voor de 'Zen ding onder de Joden), Th. Delleman te Giessen-Oudekerk en Giessen-Nieuwkerk. Aangenomen naar Baarland, G. Vonk, cand. te N. Loosdrecht. Bedankt voor Haulerwijk, Westbroek en Ambt Vollenhove, A, C. Vonk, cand. te N. Loosdrecht. Goes. Als leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier zijn her kozen de heeren C. A. Duvekot, J. Gunst, Jac. van Itiet, G. L. Verburg, J. Vleugel, I. Wessel, J. C. v. d. Weert en A. Zon- n-evijlle en is gekozen in de vacature-C. K. Maartense, dhr L. Overg-aauw. Generaal Booth, de leider van het leger des heils, is ongesteld. Gisteren is een bulletin uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat hij aan zenuwuitputting lijdt en zijn toestand tot eenige bezorgdheid aan leiding geeft. Hij moet gedurende ver scheidene maanden absolute rust nemen, waarvan de doktoren een algeheel herstel verwachten. komen tot rust en worden gesterkt door Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Geslaagd aan de Theol'. School te Kampen voor cand.-examen de heer B. W. Ganzevoort te Zwolle. -Benoemd aan de le Thaborschool te Scheveningen de heer I. Harmsen, hfd. der Herv. School te Koudekerke ('t Zand). De nieuwe leerlingen- schaal. „Volksonderwijs" schrijft, dat een zucht van verlichting door de onder wijswereld gaat. door niet-goedkeuring van Let wetsvoorstel-Zijlstra door de Kroon, maar dat de Retgeering daarvoor wat be ters in de plaats stelt, iets, dat den toe stand op dit punt voor alle scholen aan merkelijk gunstiger maakt, d.i. de taak van de onderwijzers verlicht, en onze kinderen onder veel gunstiger voorwaar den dan de laatste vier jaar hun school- opvoeding zullen kunnen genieten. „We krijgen nu niet weer tot 48, m.aar tot 32 één leerkracht. Zoodra dit aantal 33 is, wordt de school een tweemans- school. Is het 73, dan betaalt bet Rijk voortaan drie leerkrachten. Nu was dit pas bij 97 leerl. het geval. Tusschen 73 en 116 leerl. drie, maar al bij 117 vier leerkrachten. Dit is nu pas bij' 145 zoo. „Tot 160 leerl. blijft dit, maar bij 161 geeft het Rijk er vijf. Nu komt de ver zwaring: pas bij elke 50 meer komt dan de volgende, in scholen met zeven leer jaren en volgende dan met 55. Een school net 7 leerkrachten voor 7 leerjaren (de - ïiste toestand) is er een met 261 tot 314 leerlingen, d.i. gemiddeld per onderwijzer 41 kinderen. „Wanneer treedt de nieuwe toestand in? Na a.s. 1 Januari, telkens al3 er aan neming is van nieuwe leerlingen- Dat, is door heel het land verschillend, oph-et platteland veelal met 1 April of 1 Mei, in 3e steden meest op 1 Sept. 't Wordt voor vele -scholen nog een hard gelag zoo lang te irioeten déórworstelen, maar het verschiet is gunstig en dat geeft 1 roost." Geslaagd voor machinisten-examen i'Voorloopig diploma) dhr A. C. A. Johse le Vlissingen. Ned. Herv. Kerk. Zondag 4 November .1928. i oes, vm. Ds de Vries (Zendingspredi- king), nm. Ds Steinz (H. Doop), av. Ds Homburg. Wilhelminadorp, vm. Ds Steinz, nm. geen dienst. Koudekerke, 9.30 u. Ds M. van Empel van Middelburg, 2 uur Ds R. ten Kate (Doopsbediening) 'i Zand, 10 uur Ds R. ten Kate (Zendings rede), 2 uur Dr J. Th. Ubbink. 's-Heer Arendskerke, vm. en n.m. Ds de Voogd van Vlissingen. St. Laurens, Woensdag vm. en nm. Ds v. 't Hoff. Ontploffing in een vuur werkfabriek. Tien d o o d e n. In de i uurwerkfabriek te Gadang heeft een ont ploffing plaats gehad, waarbij tien arbei ders werden gedood. De directeur van ge meentewerken te Malang, ir A. Grünberg, is, toen hij de lijken zag, flauwgevallen en aan hartverlamming overleden. Een bende lommordzwen- delaars ontdekt. Voor eenige dagen is het de crimineelo politie gelukt om na lange opsporingen in de meeste steden van Duitsdhland een bende lommordzwcncle- laars te pakken te krijgen, die in don laat- sten tijd tal van firma's en industrie- ondernemingen aanzienlijk^ schade toege bracht hebben. Drie leden der bende kon den op heeterdaad betrapt worden, terwijl de leider van de bende, oen zekere Adolf Kroeger, en nog 'n bendelid ontsnapt zijn. De bedriegers werden gepakt toen een van hen een vrij groot bedrag wilde opnemen. De verliezen der benadeelde firma's moe ten in. de honderdduizenden loopen. Landhaai. Tc Egmond aan Zee is een kleine haai ongeveer 2 M. lang, aan land gekomen, waarschijnlijk afgedwaald bij de achtervolging van haring. Nadat hij op het strand getrokken was, heeft hij nog slechts enkele oogenhlikken geleefd. Een fantastisch feest. Bij een musicus te Rotterdam is eenigen tijd geleden een man gekomen, die meedeelde, M. deG. te heeten en caféhouder in Vrijen ban te zijn. Hij vertelde, dat hij bestuurslid was van een vereeniging, welke binnenkort een fantastisch feest zou geven, welk feest opgeluisterd moest worden met muziek. Hij was er op uitgetrokken, om 4 musici te engageeren. De Rotterdammer zei, dat hij voor f 65 een strijkje zou kunnen leve ren. De bezoeker zei, dat de vereeniging f 80 had uitgetrokken op de begroeting en dat men ook f80 zou betalen. Do musicus was hiermee natuurlijk bijzonder ingeno men en vroeg, of zijn bezoeker een kopje thee lustte. Van'het eene kopje werden het er vier of vijf en toen word het etenstijd De vrouw van den musicus vroeg den ca fé- bouder, of hij lust had „een aardappeltje mee te prikken". De bezoeker stelde dit aanbod zeer op prijs en men ging aan tafel. De bezoeker bracht hulde aan -de kookkunst van de gastvrouw, maar knoopte er een beschou wing aan vast over de hoedanigheid van de opgediende spercieboontjos, welke in de contrijen van Vrijenban in een veel be tere kwaliteit te krijgen zouden zijn. Het gesprek liep daarna over do groententeelt in het algemeen en die van spercieboontjos in het hijzonder. De musicus liet zich daarbij ontvallen, dat hij altijd wel agra rische neigingen had gehad, temeer omdat -hem de landbouw op den duur voordceli- ger leek dan de muziek. De bezoeker zei, dat hij hem wel zou kunnen helpen aan de betrekking van vei lingmeester. Musicus en veilingmeester zouden heel goed gecombineerd kunnen worden: overdag kon hij dan de koopers en 's avonds -de muzikanten dirigeeren. Nadat in de woning van den musicus nog heel wat toekomstmuziek had geklon ken, is de gast verdwenen. Bij het afscheid bleek', dat hij geen geld bij zich had en do musicus gaf hem f 1.50 moe, welke later zou worden afgerekend. De dag van het fantastische.feest brak aan en verstreek, maar de beloofde auto, waarmee het strijkje naar Vrijenban zou worden gebracht, is niet verschenen. Den volgenden dag is de musicus op eigen ge legenheid naar Vrijenban gereisd en daar bleek, dat de caféhouder M. de G. volsla gen onbekend was, dat het feest alleen in zijn fantasie bestaan moet hebben en dat er geen betrekking van veilingmeester va cant was. Urngevonden. Te Valthe (prov. Dr.) is bij het omspitten der heide een urn gevonden, 3ie er nog mooi uitzag. De urn heeft een middellijn van ongeveer 18 c.M. en is hoog 15 cM. De rand is een beetje beschadigd. De Pilgrim gestrand, net Amerikaansche schoenertje Pilgrim, waarmee kapitein Drake' op zijn eentje over den Atlantischen Oceaan is gekomen, is gisterochtend op de Oosterhank hij Goe- ree gestrand. Kapitein Drake verliet met eigen sloep het scheepje en 's opgenomen door het visschersvaarluig Goeree 17. De Pilgrim ligt op bet droge, ongeveer 1000 meter bewesten den lichttoren West- hoofd. Op het bericht van de stranding is de motorreddingboot Koningin Wilhelmina van Stellendam uitgevaren, die den heer Drake van de Goeree 17 hoeft overgeno men en gebracht naar Stellendam, waar hij ten huize van schipper W. de Jager, van de Koningin Wilhelmina, van -droge kleeren is voorzien. De Pilgrim was op weg naar Antwerpen. Een welgesteld bedelaar. Vóór den ingang van het Anhalter station te Berlijn zat sinds goruimen tijd een man van middelbaren leeftijd, die slechts één been had en talrijke giften van medelijden de voorbijgangers ontving. Dezer dagen herkende echter iemand in den bedelaar een man, die als oorlogs-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2