DE ZEEUW l KINADRUPPELS TWEED Et BLAD. Buitenland. VAN HOOGER ORDE. Bij Paleis Liefelijkheid - Dr. N.NANNING'S EETLU5T-QPWEKKEND. /j.30p.fl. FEUILLETON 1628 - NOVEMBER - 1928 BLIKKEN IN BUNYAN'S PELGRIMSREIZE J. H. KOK TE KAMPEN. VAN VRIJDAG 2 NOV. 1928. No. 29. Geen billijke critiek. Wij lezen in „Patrimonium": Minister Slotemaker de Bruine wordt nu juist niet door de Kamer verwend. Het voorloopig verslag over Hoofdstuk X is weer scherp critisch. Wij hebben evenwel den indruk, dat de critiek niet steeds billijk is. In elk geval heeft de Minister thans een respectabel aantal ontwerpen bij de Kamer aanhan gig: Ziektewet, Drankwet, wijziging In validiteitswet, wijziging Ouderdomswet, wijziging Arbeidswet, Winkelsluitingswet, enz. Met de voorgestelde wijziging van de In validiteitswet zal de Minister stellig suc ces hebben. Het Voorloopig verslag zal weldra verschijnen en, naar wij vernemen, weinig critiek en veel instemming inhou den. Ook met enkele andere wetsontwerpen, geven wij den Minister een goede kans. Meer bepaaldelijk met de Ziektewet en de wijziging van de Ouderdomswet. Of de Winkelsluitingswet spoedig afge handeld zal worden? Wij hopen 'het, maar zijn hier niet zon der vrees. Ook ons scheen van meetaf wij heb ben dat ook in de Kamer uitgesproken 't leggen van een nauw verband tusschen het Werktijdenbesluit voor kantoor- en winkelpersoneel en de wettelijke regeling van de winkelsluiting, niet heel gelukkig. Dit verband is evenwel niet door dezen mi nister voor het eerst gelegd. Tegen het losmaken van dit verband be staat o.i. geen overwegend bezwaar, om dat in de grootere steden gemeentelijke verordeningen op de winkelsluiting be staan. Al moet natuurlijk worden toegege ven, dat een wettelijke regeling beter aan enkele bezwaren tegemoet komt. Het Rijks Psychopathen-Asyl te Leiden geopend. Gistermiddag had in tegenwoordigheid van een groot aantal autoriteiten en an dere genoodigden de officieele opening plaats van 't Rijks-Psychopathenasyl te Leiden, dat is ondergebracht in de gebou wen van het eenige jaren geleden opgehe ven Rijksopvoedingsgesticht voor jongens aan de voormalige Pesthuislaan. De afdeeling voor vrouwen is nog niet gereed. Dit stond evenwel aan de officieele ingebruikneming niet in den weg en gis termiddag heeft de Minister van Justitie mr Donner, het asyl geopend. Aan zijn rede ontleenen we het volgende: De dag van heden brengt met de inwer kingtreding van de Psychopathenwetten de afsluiting van een langen weg van voorbereiding. Meer dan 17 Yi jaar geleden het was 28 Maart 1911 onder het bewind van den Minister mr Robert Regout werd bij de Tweede Kamer aanhangig gemaakt een tweetal ontwerpen houdende voorzienin gen met betrekking tot crimineele psycho- pathen. Het was eerst tegen het einde van het in zoo velerlei opzicht vruchtbare bewind van Minister Heemskerk, dat de wetten den 28en Mei 1925 het Staatsblad bereik ten. Het stichten van een Rijksasyl en 'het betrekken van particulieren in deze zaak, werd verder het naaste program. Wat het Rijksasyl betreft, het finantieel motief liet voor stichting van een geheel nieuwe inrichting geen ruimte. Na vele overwegingen viel het oog op het gebouw te Leiden, dat in 1925 zijne be stemming als Rijksopvoedingsgesticht voor jongens ging verliezen. Naar het Eng else h. 104) „Maiaï mijn huwelijk was wel wat an ders dan 'tuwe, dat gij je nu voorstelt. Ik kende uwe moeder goed en zij; kende mij. Beiden waren wij o>p de proef ge steld door smart, welke wij samen deelden en door afwezigheid en vele zor gen. Wij kozen elkander niet haastig of verblind, maar vrij en met open oogen. Neen Guy", voegde hij er aan toe, ernstig en zacht sprekend „mijn liefde was niet plotselinge inbeelding en geen dwaze hartstocht. Ik vereerde je moeder boven alle vrouwen. Ik had haar lief ais mijzel ven." „Zoo heb ik Louise lief. Ik zou eiken dag voor haar willen sterven." Die vader glimlachte om de heftigheid van den zoon, niet ongeloovig, maar droef. Ondertusschen zat de moeder on bewegelijk en zei geen stoim woord. Plot seling, toen zjj een voetstap hoorde en een zacht tikken aan de deur, sprong zij op en riep op een, toon, welken men nauwe- ïnmiddels werden ook onderhandelin gen gevoerd met particulieren om hun me dewerking te verkrijgen. De vereeniging die te Rekken haar stichting voor psycho- phatenzorg heeft, had aanstonds bij de totstandkoming der wetten haar goede diensten aangeboden. Van Roomsch-Ka- tholieke zijde werd eveneens contact ge zocht en onder Heiloo is in aansluiting aan den bouw van een krankzinnigenge sticht, een psychopatbeninrichting in wor ding. Het is de rechterlijke macht, 'die de eer ste aanraking met de in werking tredende wetten zal hebben. Het is duidelijk, dat zij hier een door haar in zelfstandigheid te vervullen taak krijgt. Ziet de rechterlijke macht een waarlijk niet gemakkelijke taak zich opgelegd ook voor hen, die de verdere toepassing van deze wetten hebben, ligt de toekomst niet scherp afgeteekend. Met name ook bij de opening van dit asyl vermenigvuldigen zich de vragen. Wij openen hier een inrichting en hei den nu rustig de beschikkingen der rech terlijke macht. Vandaar dat in de perso neelsvoorziening met een minimum kan worden begonnen. Zoo staan wij dus nu aan het begin van een nieuwe phase in onze strafrechtsple ging. Zuiverder voldoening aan de eischen der gerechtigheid «enerzijds; doeltreffen der bescherming der openbare orde ander zijds wordt daarvan verwacht. In dien geest moge de toepassing der wetten zijn; tot dat doel moge óók het Rijksasyl voor zijn deei medewerken. Met dien wensch verklaar ik, onder in roeping van Gods bescherming en zegen over den arbeid, die wordt aangevangen, dit Rijksasyl voor geopend. Het eerste vonnis, waarbij een recht bank de opneming van een verdachte in het Psychopathenasyl gelastte, is gisteren door de rechtbank van Dordrecht uitge sproken. De Schelde -kwestie. D'e correspondent van het „Berliner Ta- geblatt" te Brussel verzekert van bijzon- j der goed ingelichte zijde te hebben ver- I nomen, dat BeCgië de jongste van Neder- kndsche zijde voorgestelde kanaalplannen als geheel onmogelijk beschouwt, aange zien het uittoepen van het kanaal in de Schelde bij Bath het grootste gevaar voor de scheepvaart zou opleveren, daar op deze pi-aats te allen tijde botsingen tus schen schepen plaats hebben. De doorvaart door het Hellegat is even eens uiterst gevaarlijk, gezien de daar be staande stroomiiig. De naam Hellegat zegt reeds hoe gevaarlijk deze plaats is. België zou echter accoord gaan met eon kanaal dat iets ten Oosten in de buurt van de Zandvliet de Schelde zou verlaten om nabij Willemstad de zuidelijke monding van de Maas te bereiken. Tegen deze oplossing aldus besluit de cor respondent bestaat echter in Nederland verzet omdat het een begunstiging van de haven van Antwerpen zcu beteekenen, hetgeen men in Rotterdamsche scheep vaartkringen niet wenscht. Het weer in October. Volgens het voorloopig overzicht van 't Kon. Ned. Met. Inst. te Die Bilt van het weer in October 1928 was gemiddeld over de vijf hoofdstations de ochtendtempera- tuur 0,1 graad Celsius te laag; in de eerste en tweede dekade was de tempera tuur respect. 1,0 en 1,8 graad beneden, in de derde 2,4 graad boven normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 20en en den 16en, resp. 6 graden boven en 9 graden beneden normaal. De ge middelde maximum temperatuur was on geveer normaal. De neerslag was in het Noorden van Noord-Holland en in Fries land 10 tot 15 procent, overigens in het Westen en Zuidwesten van het land 25 tot 35 procent beneden normaal, in het Noordoosten 5 tot 10 procent boven en in het midden-oosten en Zuidoosten 10 tot 30 procent boven het normaal. Te De Bilt was het aantal uren zonne schijn 98 tegen 100 normaal. Werkzoekenden, in Frankrijk Vanwege den rijksdienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling is aan de directeuren der districts-arbeids- beurzen een circulaire gezonden, waarin in aansluiting aan vroegere mededeelingen over deze aangelegenheid, de aandacht erop wordt gevestigd, dat zij', die in Frankrijk werk wenschen te gaan verrich- lijks als de hare had kunnen herken nen „Geen toegang! Ga heen." Een briefje werd onder de deur ge schoven. Mevrouw Halifax nam 'top opende 't, las 't werktuigelijk en ging weer zitten; zij lette er niet op, zelfs niet toen Guy 't papier vlug greep. Er. stond maar een regeltje op, inhoudende de wensch van juffrouw Silver om terstond Beechwood te verlaten; het was ondertee kend met haar vollen naam, haar echten naam Louise Eugenie E1'Argent." Als naschrift stond er op:' „Uw stilzwij gen zal ik opvatten als een toestemming om te vertrekken; en morgen vroeg zal ik vertrokken zijn." „Morgen! Morgen vertrokkenI en zij weet niet eens, dat ik haar liefheb. Moeder gij hebt mijn geluk verwoest. Ik zal 'tu nooit vergeven nooit!" Nooit zijn moeder vergeven! Zijn moe der, die hem het leven geschonken had, hem verzorgd had, hem opgekweekt had; die hem had liefgehad met een liefde, ge lijk er geen andere in de wereld bestaat de liefde van een vrouw voor haar eerstgeboren zoon, gedurende al deze een en twintig jaren. Dat was hard. Zwak en onzeker waggelde zijl naar Guy en greep hem bij den arm. „Gij moet ,u kalm houden, öJnders zult ten, noodzakelijk in van een regelmatig, nisterie van arbeid tract, alvorens zich geven om daar te vreemdeling zich staan hem steeds te wachten. het bezit moeten zijn door het Fransche mi- geviseerd arbeidscon- naar Frankrijk te be werken. Indien een daaraan niet houdt, groote moeilijkheden De instelling, van vaste Statencommissies. De commissie uit de Geldersche Staten welke te onderzoeken had, hoe men tot een betere voorbereiding van de behan deling der stukken zou kunnen komen, is met haar rapport gereed gekomen. Het rapport bepleit de instelling van zes vaste oommissies, elk bestaande uit zes leden; en wel voor de volgende bestuursafdeelin- geu: Waterstaat; Wegen; Medische politie en Krankziimigewwezen; Landbouw; Elec- triciteitsvoorziening; Financiën^ Het is de bedoeling om uit elke fractie zoo mogelijk één lid aan te wijzen. 35 JAAR BEPROEFD <J&oedw)vrvendAhk^ ggaga i, STAATSBEGROOTING VOOR 1929. Begrooting van Justitie. Aan het Voorl. Verslag der Tweede Ka mer over de begrooting van justitie is het volgende ontleend: Verscheidene leden hadden met instem ming kennis genomen van de in de troon rede aangekondigde herziening van het huwelijksrecht. Sommige leden merkten op, dat de p r e- v e n t i e v e hechtenis veel te vaak wordt gebruikt als straf in plaats van als maat regel van veiligheid. Verscheidene leden wezen er op, dat de verkoop op afbetaling in ons land onrustbarende afmetingen aanneemt. Deze leden achtten het wenschelijk, dat de minister zou overwegen, hoe dit stelsel binnen redelijke grenzen beperkt kan wor den 'gehouden en vooral hoe verhinderd kan worden, dat den huurkooper alles weer ontnomen wordt op het oogenblik dat hij bijna geheel heeft afbetaald en slechts voor een laatsten termijn in ge breke is. Enkele leden zouden het gewenscht ach ten huurkoop geheel te verbiedend Sommige leden brachten in herinnering dat 'de advocatuur in vroeger dagen algemeen werd beschouwd als een „nohile officium". Zij' vreesden evenwel, dat ge beurtenissen van den laatsten tijd zij dachten bijv. aan hetgeen is voorgevallen bij de strafvervolging inzake 'de Veendam- mer Hypotheekbank deze opvatting in bedenkelijke mate hebben geschokt. De misslagen door advocaten gepleegd, nemen overigens band over band toe. In het ar rondissement 's-'Graven'hage zijn in één jaar tijds niet minder dan 13 advoca ten geschorst, waarvan sommigen voor een tijd van niet minder dan 6 maan den. Deze leden achtten de straffen, die opgelegd kunnen worden, niét streng ge noeg en de publicatie daarvan noodzake lijk. Verscheidene leden drongen aan op een beter systeem van rechtsbij stand aan onvermogenden. In civiele zaken is de toestand thans geheel onvoldoende. Gevraagd werd voorts, of de minister het niet noodzakelijk acht, dat wettelijke maatregelen worden genomen, welke een einde kunnen maken aan den toestand, dat sommige werknemers, zooals handels reizigers e. d. uitsluitend op provisie werkzaam zijn en in het geheel geen vast salaris verdienen. Deze toestand is oor zaak van veel, vaak ergerlijk misbruik. Sommige leden merkten op, dat in den laatsten tijd geklaagd wordt over paf- tjj'dige benoemingen van nota rissen. Naar hun oordeel' is een billijke verdeeiling van de beschikbare plaatsen tusschen de verschillende politieke en godsdienstige richtingen gewenscht. Door enkele leden werd wederom' aan gedrongen pp wederinvoering van de doodstraf. Enkele andere leden wezen op "de nood zakelijkheid van controle op hypo- gij ziek worden. Ik wil niet dat mijn zoon riek zal worden niet om welk meisje ook. Kom, ga zitten hier, naast je moeder." Hij gehoorzaamde. En toen hij haar in de oogen zag en daar geen toorn bemerk te, maar alleen smart en liefde, werd de ionge man weer geheel zichzelf. „O, moeder, moeder vergeef 'tme! Ik Oen zoo ongelukkig zoo ongelukkig!" Hij legde zijn hoofd op haar schouder. Zij kuste hem en omhelsde hem haar iongen, die nooit de hare geheel meer we ren kon, die iemand anders had leeren «iefhebben, nog dierbaarder dan zijn moeder. Na een poos zei ze: „Vader geef Guy de hand. Zeg hem, dat wij, 'them vergeven, lat hij boos op ons was; dat misschien, sens „Eens", vervolgde John, „zal Guy be merken, dat niets ons zoozeer in de we reld ter hart gaat dan het geluk van onze kinderen." Guy zag op, stralend van hoop en vreugde. „O vader 1 O, moeder 1 zult u werkelijk 1" „We willen er nu niet meer over spre ken", antwoordde de vader met een glim lach, „niet voer morgen. Dan zullen wij met ons drieën de zaak rustig bespreken en zien, wat er kan worden, gedaan." theekb'anken en op de gestie van notarissen, voorzoover deze niet valt on der de controle, die door de kamers van toezicht wordt uitgeoefend. Eenige léden klaagden over het' uitge sproken klasse-karakter van de justitie dat, naar hun meeningi, blijkt uit de hooge straffen, die regelmatig wor den geëischt tegen stakers, die tijdens economische conflicten met den strafrech ter in aanraking komen. 'Sommige leden vestigden .wederom de aandacht op het gebrekkige in de organi satie van het politiewezen hier te lande. Zij drongen op een spoedige reor ganisatie aan. Ook de rechtspositie van heit politiepersoneel 'behoort te worden geregeld. Eenige léden hadden ernstige bezwaren, tegen de bepalingen in het reglement voor de strafgevangenis te Leeuwarden, waarbij het toepassen van l'jjifetraffen nog mogelijk wordt gemaakt. Aangedrongen werd pp een spoedige verbetering van salaris en positie van het gevangenispersoneel en op de in voering van een 51-urige werkweek. Door een aantal léden werd ten zeer ste betreurd, dat voor' de reclas- seering niet meer geld op deze be grooting is uitgetrokken. Gemeentebedrijven te Middelburg. De commissies uit den Middelburgschen Gemeenteraad hebben verschillende op merkingen gemaakt inzake de bedrijfs- begrootingen en de daarop door Burg. en Weth. weder gegeven antwoorden. De commissie voor de fabricage zegt, dat de bedi;jjven een beduidende over winst opleveren, althans het electrisch bedrijf en vraagt of er reeds plannen in-voorbereiding zijn om winkeliers eri andere grootverbruikers bijv. door vast rechttarief eenige reductie of tegemoet koming te verleenen, aangezien deze over winst toch hoofdzakelijk door deze ver bruikers wordt verkregen. De commissie kan op de lijst der loo- nen van de waterleiding groot f 9504.67 niet vinden het salaris van den machinist, die den gepensionneerden Alot heeft ver vangen en vraagt of er een opschuiving heeft plaats gehad, zoodat er geen nieu we titularis is gekomen. Nog vraagt de commissie, of er aan hel Vliegkamp te Veere nog steeds stroom geleverd wordt en of er uitzicht bestaat, dat het stroom verbruik in 1929 zoo beduidend zal toe nemen, dat de raming ongeveer f 10.000 hooger kan worden gesteld. De commissie voor de financiën meent dat bij de bedrijfsbegrootingen duidelijk uitkomt dal een raming naar aanleiding van de laatst, vastgestelde rekening dik wijls zonderlinge uitkomsten te zien geeft. De commissie doet aan de hand voor de raming het gemiddelde der uitkomst over 3 of 5 jaar te ne'men. Voor de ge bouwen kan telkenjare na een behoor lijke inspectie vrij nauwkeurig het be drag voor onderhoud gevorderd worden aangegeven- Ten opzichte van het gasbedrijf merkt de commissie op, dat voor den post „on derhoud" de ramingen voor 1926, 1927 en 1928 waren f 1500 en de uitgaven over 1926 en 1927 resp. f 4194C32 en f 4086.89, waaruit blijkt, dat aan het onderhoud nogal een en ander o®|t.hrak, waarmede bij hot opmaken der begroo ting geen rekening was gehouden. De commissie vraagt, of het noodig is voor 1929 opnieuw een vrij hoog bedrag uit te trekken, enkel en alleen omdat in 1927 veel is uitgegeven, en wijst op de toelichting bij de begrooting van 1926, dat na grondige herstelling van alle fa brieksgebouwen dus zeker met ©en klein bedrag zal kunnen worden volstaan. lm het algemeen genomen is volgens de commissie een dergelijke opmerking van toepassing op meerdere 'posten der bedrijfsbegrootingen, voor gasfabriek, wa terleiding en electriciteitsbedrijf. Verder vraagt de commissie betreffen de de gasfabriek o.a. waardoor aanneme lijk gemaakt wordt voor de gewone ver bruikers een toename van 70.000 kub. M- en daartegenover een afname van 50.000 kub- M. voor den grootverbruiker.' Ook of er een aanwijsbare oorzaak aan te ge ven is, waarom het gasverbruik voor '28 werd geraamd o-p 15.000 kub. M., voor 1929 viermaal zoo hoog wordt geschat en waarom de opbrengst van cokes en ookesgruis in 1928 fO.60 en ïO.10, nu Natuurlijk begreep ik wel tot welk resul taat zij zouden komen. HOOFDSTUK XXXII. Laat op dien avond, terwijl ik zat na te denken over alles, wat er gebeurd was, kwam mevrouw Halifax in mijn kamer. Zjj zag rond; vroeg mij, zooafs haar ge- wO'Onte was, of ik nog iets noodig had (Ursula was voo-r mij zoo goed als een zuster) en kwam toen bij mijn leuning stoel staan. Ik wees naar den stoel, waar op zij gewoonlijk ging zitten. „Neen, ik kan niet gaan zitten. Ik moet je goedennacht wenschen", en zij voegde er bij1: „Phineas, gij zijt altoos 'teerst op 's morgens. Wilt gij, John denkt, dat 'thet beste is, dat gij 'tdoet wilt gij 'aan de gouvernante van Maud uit on zen naam zeggen.. „Ja, wat zal ik zeggen?" „Dat wij haar verzoeken Beechwood niet eerder te verlaten dan dat wij, haar hebben gesproken." „Zou 'tniet beter wezen", merkte ik op, „als gjj haar gingt schrijven?" „Dat kan ik niet neen dat kan ik nietik ben zoo moe, we zij;n laat van avond." „Ja; 'tis bijna; morgen. Ik dacht dat gij beiden al te bed waart." „Ik zag in mijn droom dat Christen haast maakte en voortging, opdat hij, zoo mogelijk, daar een onderkomen mocht vinden. Doch hij was nog niet veel verder gegaan of hij trad een zeer nauwen doorgang binnen, die ongeveer tweehonderd schreden van de portierswoning verwijderd was; en terwijl hij, zeer scherp voor zich uitziende, voortging, bespeurde hij twee leeuwen op den weg. De leeuwen waren vastgeketend, maar hij zag hun ketenen niet." Men leze het schoone boek: door Dr. J. H. GUNNING J.Hz. Een kostelijk prachtwerk met fijne platen over de alom bekende Pel- grimsreize. Een onwaardeerbare schat voor eiken Christen. Uitvoerig geïli. prospectus gratis op aanvrage. op resp. f0.65 en f0.20 wordt geraamd. Bij de waterleiding vraagt de commis sie, waar het aan toe te schrijven is, dal de opgepompte hoeveelheid water stijgen de is, en de hoeveelheid brandstoffen, benoodigd voor het oppompen dalende- Inzake den reinigings- en ontsmettings- dienst is de commissie van meening, dat de levensduur van wagens en karren, tuigen, gereedschappen en stalbenoodigd- heden 'te Iioog is gesteld en het afschrij vingspercentage te laag is. In hun antwoord wijzen B. en W. er op, datin den loop van 1928 het gas verbruik door particulieren steeds sta gende was, hij de grootverbruikster (The Vitrite Works) wisselt het aantal afge nomen kub. M. per jaar steeds sterk a,f- Voor 1929 werd het verbruik over '27 als basis genomen. Zooals de toestand nu is, zal, wanneer hij ook over 1929 zoo blijft, de raming belangrijk overschre den worden. In verhand daarmede stellen B. en W. voor, in 1928 en 1929 5 cent per Kub. M. gas te bereKenen, waarmede een jaarverbruik van 400.000 kub. M- wordt overschreden. Onder gasverlies wordt niet verstaan het gas, dat verloren gaat. Die hoeveel heid is met geen mogelijkheid te ramen, doch 't beteekent 'it verschil tusschen hei totaal-aantal kub. M. berekend aan de verbruikers 'en het totaal-aantal kub. M. hetwelk is geproduceerd. Het bestaat uit verlies in de buizen en de hoeveelheden gas die door latere opnemingen worden betaald in een ander kalenderjaar dan waarin zij worden verbruikt. De "hoDigero raming der cokesprijzen steunt op de stijging der cokesprijzen bij het opmaken der begrooting. B. en W. "betwijfelen of bij raming van posten, speciaal nopens onderhoud, van het gemiddelde der uitkomsten van de laatste 3 of 5 jaar, zich ook niet mar kante verschillen zullen vertoonen. De onzekerheid der ramingen voor onderhoud is een gevolg van de mogelijk blijvend© onverwacht© herstellingen der fabrieks gebouwen. B. en W. zijn echter, als de raad het wenscht, bereid naar het gemiddeld© van de laatst© 3 jaren te ramen. In 'da benoodigde hoeveelheid brand stof voor oppompen van water, is daling ontstaan door veranderde wijze van sto ken en verkorting van het aantal pomp- uren. i I Ten opzicht© van de gasfabriek over wegen B. en W. wijziging der tarieven' Over 1927 werd f 11.707.02 meer ont vangen aan verkoop van stroom dan over 1926. Gerekend mag worden op een ge stadige stijging van het debiet. Aan het vliegkamp te Veere wordt nog steeds stroom geleverd. Over 1926 werd abusievelijk teveel aan kahelrecht aan de gemeente vergoed. „Neen; we hebben in Guy's kamer zit ten praten. Zijn vader dacht dat dat beter was." „En is alles in orde?" „Ja", „ja", herhaalde zjj. John denkt, dat 'tzoo moet. Tenminste, dat zij zou weten met welke gevpelens Guy'haar beschouwt. En als, na een proeftijd van een jaar deze gevoelens nog voortduren en hij er mee tevreden is, met een klein inkomen te beginnen, geven wij onze toe stemming voor het huwelijk van onzen zoon" 'tTrof mij hoe de gedachten van de moeder geheel verbleven bij de eene par tij in deze zaak „Guy's gevoelens" „het huwelijk van onzen zoon" etc. D'e mogelijkheid van eenige verhinde ring aan de andere zijde scheen niet bij haar op te komen. „Hij zal niet ver van ons weggaan, ziet ge, Phineas", zei ze, blijkbaar zoekend naar lichtzijden „en zij heeft geen fami lieleden meer in leven niet een. En wat 't inkomen betreft Guy zal al het profijt hebben van de molens te Norton Bury en zij mogen beginnen, gelijk wij hebben, gedaan, in het oude huis te Nor ton Bury het dierbare oude huis." De gedachte aan haar eigen jonge dagen scheen terug te komen en haar smart te verzachten. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5