Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Provinciale Staten van Zeeland. De begrooting van "het B. A. wordt ver worpen met 7 tegen 6 stemmen. De voorzitter zegt dan, dat de bewuste beigrooting thans naar het B. A. zal wor den teruggezonden, dat met de gemaakte opmerkingen rekening zal hebben te hou den. Dhr Hamelink informeert of B. en W. de onregelmatigheden in de administratie van het Woningbouwbedrijf te Sluiskil nooit bemerkt hebben. De voorzitter ant woordt, dat zulks niet was na te gaan. De exploitatierekening bleef bij het be stuur. De balans werd doorgezonden naar Den Haag. De heer Hamelink is met het antwoord niet voldaan. Hij zal nog wel eens verder onderzoeken. Do geheele begroeiing wordt alsnu zon-'' der hoofdelijke stemming goedgekeurd- Rondvraag. Dhr De Bruijno, doet het voorstel, de boomen in de Nieuw- straat op te ruimen. Hierover staken de stemmen, zoodat bet is aangehouden tot de volgende vergadering. Dinsdagavond werd de tweede zitting der Prov. Staten van Zeeland in dit jaar door den commissaris der Koningin, jhr mr J. W. Quarles van Ufford in naam der Koningin geopend. Aanwezig waren 41 leden, afwezig de heer Fruijtier. De voorzitter verzocht de leden op te staan en sprak daarna voor de eerste maal het gebedsformulier, aangenomen in de eerste zitting 1928, uit. Van de leden bleven zitten de vrijheidsbondsche leden Reilingh, Moelker, van Dixhoorn en Eras mus en de 5 soc. dem. Onderdijk, Over- hoff, Catshoek, de Pauw en de Baaxe. Van de ingekomen stukken werden een verzoek van de N.V. Stoomtram Walche ren om subsidie tot dekking van het ex ploitatietekort 1927, bedragende voor het stoomtrambedrijf f 13034.59 en een ver zoek om subsidie voor de verharding van een weg van den Hellegatpolder naar den Groote Huissenpolder om bericht en raad gesteld in handen van Ged. Staten. Het verzoek van het comité tot verkrij ging van eluctriciteit in Goes en omgeving om spoedige voorziening in de behoefte van electriciteit, werd gevoegd bij het voorstel inzake de electrificatie van de middengroep. De overige ingekomen stukken zijnde een dankbetuiging voor de subsidie in de kosten van oprichting van een proef- en demonstratietuin op Schouwen, en enkele Koninkl. besluiten tot goedkeuring van Statenbesluiten, werden voor kennisge- geving aangenomen. Bij de mededeeling over uitgaven door Ged. Staten gedaan uit de posten onvoor zien 1927 en 1923 zeide de voorz. o.a., dat een gratificatie -is uitgereikt aan den heer P. Adriaanse, bij diens 40 jarige dienstvervulling op de griffie. Daar de heer Adriaanse in de vergadering aan wezig was, was spr. overtuigd namens alle leden to spreken, als hij hem ge- iukwenschte en de hoop uitsprak dat dhr Adriaanse nog; meermalen aanwezig zal mogen zijn. De leden gaven blijken van instemming met deze woorden. De mededeeling van de resultaten van het onderzoek naar de werkloosheid in Zeeland werd op voorstel van den voor zitter naar de afdeelingen verwezen. Bij de mededeeling over de uitbreiding van het personeel bij Prov. Waterstaat, stelde do voorzitter voor dit voor kep nisgeving aan te "nemen. De heer Onderdijk acht dit geen mede deeling, doch eep voorstel, omdat het laantal ingenieurs van 2 op 3 wordt ge bracht en wil het punt naar de afdee lingen verwijzen. De voorz. zegt,dat vol gens het reg.ement een derde ingenieur, kan worden benoemd. Hot stuk wordt naar de afdeelingen verwezen. Dit geschiedt op voorstel van den voor zitter ook met do mededeeling (bfelrcf.'en- de het passagiersvervoer op' Zondagen op de lijn HansweertWalsoorden. Aangehouden werden de verzoeken van de „Commissie voor de hvgiëno van het kind in Zeeland" om subsidie voor 1929 en om subsidie voor den autobusdienst tusschen Kamperlandscho veer en Kort- gene (steiger). De electrificatie van de Mid dengroep. Aan de orde kwam nu het voorstel van Ged. Staten om het vraag stuk van de electrificatie van de Mid dengroep voorshands aan tei houden. Dhr Overhof wilde dit stuk naar de afdeelin gen verwijzen. De voorzitter zeide, dat nog in dit jaar nadere mededeelingen, eventueel voorstellen van Ged. Staten te dezer zake zijn te verwachten. Hierop werd z.h.st. tot aanhouding besloten. Al de overig©, reeds vroeger vermelde voorstellen werden naar do .afdeelingen verwezen. Vervolgens werd de vergadering, in af deelingen gesplitst. In de eerste afdeeling hebben zitting de heeren Koster, Adriaanse, Joziasse, Mes, de Jonge, Laernoes, Hendrikse, Cats hoek, Overhoff, Boender, Erasmus, v. d Wart, en de leden van Ged. Staten van Rompu en Dieleman. In de tweede afdeeling de heeren: de Ridder, Kakebeeke, Kodde, de Pauw, Son- ke, Moeiker, v. Waesberghe, Welleman, Reilingh, de Baare>, v. Dixhoorn, Wallicn, en de leden van Ged. Staten v. d. Wejjde en v. d. Putte. In de derde .afdeeling mevr. Bergsma, en de heeren Timmerman, Dumoleijn, Brandsma, van 'tHoff, Fruijtier, v. Oove- ren, Onderdijk, Vogelaar, Boonman, v. d. Beke Callenfels, Staverman pn de le den van Geid. Staten v. Dusseldorp en Stieger. Op vocrstel van den voorzitter werd be- sloten de eerstvolgende vergadering te houden op Maandag 19 November a.s. des namiddags te half twee. Hierop werd deze vergadering gesloten. GemeentebegrooPng van Middelburg voor 1929. Aan de rapporten van de commissies van fabricage cn financiën over de ge- meentebegrooting voor 1929 en het ant woord van B. en W, daarop is het vol gende ontleend. De commissie van fabricage zegt, dat do begrooting klaarblijkelijk staat in het toeken der bezuiniging, hetgeen m t het oog op den toestand der gemeente- financiën alleszins verklaarbaar is. Ook de Commissie van Fabricage heeft zich op dat standpunt gesteld, anders zou zij voor sommige posten gaarne een ho"gor bedrag hebben voorgesteld, met het oog op noodzakelijko vernieuwingen. Waar sommige onderdeden niet altijd uitvoerig zijn toegelicht, vraagt zij aller eerst, waarom de post onderhoud en schoonhouden vaa het raadhuis f300 hooger is geraamd. B. en W. antwoorden, dat nadat in 1928 9 Meter goot is vernieuwd voor f 250.30, nu voor de overige 11 Meter f 309 is geraamd. Do bedoeling is ook nu weer het verfwerx, het loodgieterswerk enz. publiek aan te besteden. Natuurlijk is het wel mogelijk, de herstelling van do ramen der Raadzaal enz. uit. te stollen voor een jaar, doch dan komt men het volgende jaar weer voor dezelfde vragen- De commissie acht den post druk- en bin d w e r k ad f 3000 zeer hoog, vol gens de laatste rekening bedroegen die 'kosten f2803.11. De comm. van financiën meende, dat het jaarverslag aanmerke lijk zou kunnen worden bekort, door het weglaten van allerlei kleinigheden. B. en W. wijzen er op, dat de uitgaven reeds lager zijn geraamd dan over 1927 werd betaald. Het gemeenteverslag is de laatste jaren reeds bekort en zij zijn bereid naar verdere beperking te streven. Bij 'den post verteringen ten hoeve van het bureau van stemopnemi zroeg de commissie van fabricage of „t niet billijk is vergoeding te geven aan leden der stembureaUx, gelijk zulks in an dere gemeenten geschiedt, terwijl de com missie van financiën vraag! of het bedrag niet zeer hoog is voor hetgeen gewocm- lijk verstrekt wordt. B. en W. antwoorden, dat h.i de ge meente zich uitkeering van eventueele vergoedingen wegens werkverzuim kan besparen, zoolang nog kan beschikt wor den over een Voldoend aantal personen, die onvoorwaardelijk bereid zijn hun dien sten in de stembureaux te verleunen. Het op f250 uitgetrokken bedrag ve. min deren zij tot f 125, omdat de uitgaven van f247,20 jn 1928 sloegen op twee verkiezingen (Stalen en Raadt en in 1929 alleen een verkiezing voor de leden der Tweede Kamer wordt gehouden. Bij den post „Kosten van verzekering tegen brandschade" vroeg de commissie van fabricage inlichtingen over de ver spring van het Raadhuis en den ij t o r e n, waarop B. en W. antwoor den, dat het Raadhuis o.a. is verzekerd voor f 1.263.000, waarvan f 18000 voor het meubilair en den Abdijtoren voor 9C0 duizend gulden, beide op beurspolis. De commissies vroegen beide naar de reden van hooge raming van de kosten van officiëele ontvangsten, n.l. f500, tegen Ï300 voor 1928. B. en W- deelen mede, dat zeker reeds üe jaar vergadering van „Het Roode Kruis" en het Congres voor openbare gezondheids- regeling te Middelburg worden gehouden in 1929. inzake de hersHling van den gevel het Raadhuis, waarvoor niets is .uitgetrokken, vraagt de commissie van fabricage of niet mag worden verwacht, dat in 1929 een der nog te vernieuwen beelden gereed komt, terwijl die voor fi nanciën vraagt of de herstelling is stop gezet- B. en \V. deelen mede, dat de her stelling van het Raadhuis zooals die tal rijke jaren met Rijkssteun werd uitge voerd, is voleindigd. Er moet nog een beeld (van Karei de Stoute) worden af geleverd, waarvoor intusschen het res- tant-crediet bij wijziging op de begrooting 1928 is gebracht- Mocht het beeld voor 1 Juli 1929 niet gereed zijn, dan zal dit bedrag op 1929 moeten worden overge bracht. Door beide commissies is de vraag ge steld, of de kosten van bad- en zwem inrichting (f125) ni-et moeten worden verhoogd in verband met het besluit, om de szwemgelegenheid uit te breiden en of er geen ontvangstpost tegenover moet staan. B. en W. antwoorden, dat het besluit tot uitbreiding bij het opmaken der be grooting nog niet gevallen was, men zou nu f 375 meer uitgaven en f 300 inkom sten kunnen ramen, maar daar deze be dragen zeer globaal zijn, is het beter te wachten, tot zij juist bekend zijn en dan de begrooting te wijzigen. Bij- onderhoud van straten en pleinen erkent de commissie van fa bricage, dat de bestrating nog verbete ring behoeft, maar de opmerking werd gemaakt, dat het drukke verkeer in stra ten, die toegang geven tot het centrum der stad, het gewènscht maakt, dat deze straten het eerst in aanmerking ;omcn voor den aanleg van trottoirs. .1 lid van financiën meent, dat deze ,st op dezelfde gronden als voor 1928 op .20 duizend gld in plaats van f25000 Kan worden geraamd. Deze commissie acht het gewenscht, dat meer aandacht wordt geschonken aan het lichten van putten en sporen in de straten, ook om de klin kers en keien minder vlug te doen afslij ten. B. en \V. antwoorden, dat zij reeds meermalen er op hebben gewezen, dat de bestrating nog steeds veel onderhoud en verbetering behoeft. Verlaging van de ra ming zal dan ook persé tot schade strek ken van een'gszins behoorlijk onderhoud der straatbedekking. Buitendien is zij voor 1929 te ontraden, omdat het plan is voor een .verder gedeelte van de Langedelft nieuwe koperslakkeien aan te koopen, die zeer kostbaar zijn en nog elk jaar stij gen in prijs. Aanbrengen van trottoirs in de töegangsstraten naar het centrum der stad is wel gewenscht, maar eischt hooge uitgaven, waarvoor de gewone onder- houdsposl volstrekt ontoereikend is. Inzake de verhooging van den post voor onderhoud van pompen en rio- 1 e n, van f 3635 of f 45..0, vraagt de comm. van fabricage of deze verhooging in verband staat me:t de rioleering der buitenwijken en die van financiën meent dat een verdubbeling der kosten voor schoonmaken enz .der riolen, sedert 1927 f1000 op f2000) niet normaal is en dat f375 voor doorspoeling van het urinoir in den Helm veel te hoog is. B. en W. deelen mede, dat door het bijeenvoegen van enkele onderdeelen de verhooging in 1928 met f 500 maar schijn was, nu wordt wel f 500 meer gevraagd en dat staat in verhand met de rioleering der buitenwijken. De waterspoeling om de 7 tot 8 minuten van het urinoir kost f500 aan water cn is in don zomer beslist noodig voor den winter zullen giroote-re tusschenruimlen worden beproefd en dat zou f 100 vermindering brengen. De commissie van fabricage zou ten slotte iets willen vernemen aangaande het verschaffen van produc tief werk, indien de werkzaamheden aan de „Oranjezon" een einde nemen. B. en W. deelen mede, dat zij overwegen, na beëindiging de-r genoemde werkzaam heden, de weilanden aan den Klevers- kerksche-n weg voor industrieterrein ge schikt te maken. Van de alleen door de comm. van finan ciën gestelde vragen en gemaakte opmer kingen vermelden wij nog de volgende: Do comm. meende, dat waar in 1927 voor werkverschaffing werd uitgegeven f 24.986.20 c-n daarin het rijk heeft bij gedragen f 6323.19, nu bij een raming aan uitgaven van "f37030, een rijksbij drage van ten minste f 7503 kan worden geraamd. B. en W. zijn bereid dit te doen, daarbij aannemende dat de raad zich t.z.t. zal vereenigen met voorstellen, welke zullen worden gedaan om werken uit te voeren, waarbij op een Rijksbijdrage valt. te rekenen. Op een vraag of de post (25 gld.) voor keuring van autobussen en on derzoek naar de bekwaamheid der chauf feurs niet kan vervallen, omdat dit toch reeds doör andere overheidslichamen ge schiedt, antwoorden B. en W„ dat dit nie-t kan, daar het noodzakelijk voorkomt, dat, met het oog op de verleening der vaste standplaatsvergunningen, de bekwaamheid der chauffeurs en de geschiktheid der bus sen zoo sterk mogelijk wordt gewaar borgd. Op een desbetreffende vraag van de comm. deelen B. en W. mede, dat de on- derhoudspost voor den N. Vliss weg van f 2988 door hen wordt teruggenomen, nu besloten is dien weg te vernieuwen. Naar aanleiding van gestelde vragen deelen B. en W. mede, dat de vacature aan school J vermoede'ijk binnenkort zal worden vervuld nu toestemming is verkre gen om een desbetreffende Ic-erkracht te benoemen buiten de lijst van wachtgelders om. Dan zal de toestand aan de U.L.O.- school verbeteren. Nachtelijke vechtpartij. Gis ternacht is in het café „Seinpost" te Rot terdam hevig gevochten met het gevolg, dat de caféhouder L, door een 46 jarigen Griekschen kleermaker P. met een scheer mes aan nek en buik is verwond. De kleermaker, die onder drankinvloed ver keerde, had in het café n.l. ruzie gezocht met ee-nige andere klanten en begon plot seling klappen uit te deelen. De café houder, die een dergelijk optreden in zijn zaak niet wi'de dulden, kwam tusschen beide, waarop de Griek een scheermes voor den dag, haalde en den man, zon der dat deze daarop verdacht was een snede daarmee toebracht aan den nek en vervolgens een steek in de rechterzijde van zijn buik. De man moest naar het ziekenhuis gebracht worden. De Griek, die de vlucht had genomen, kon na een achtervolging worden gearres teerd. In den trein overleden. Een tragische gebeurtenis heeft zich aan het station te Weesp afgespeeld. Toen trein 1660 om 18-35 van Bussum te Weesp arriveerde, stelde een der rei zigers naar later bleek de heer S. wonende Vondellaan te Bussum den conducteur er mede in kennis, dat zijn echtgenoote in den trein bewusteloos was geworden. De dame werd uit den trein gedragen en in de 2de klasse wachtkamer op een stoel geplaatst, doch toen zij niet bij kennis kwam, legde men haar op een draagbaar. Inmiddels was de hulp van Dr Nolst Trenitó ingeroepen, daar op de vraag van het treinpersoneel, of zich wel licht een medicus onder de reizigers be vond, ontkennend geantwoord was. De straks genoemde geneesheer kon, tot groote ontsteltenis van den heer S., slechts den dood constateeren. Vermoe delijk was mevrouw S., die 67 jaar oud was, reeds overleden toen men haar uit den trein droeg en maakte een hart verlamming op zoo tragische wijze een einde aan haar leven. Per ziekenauto van het Roode Kruis werd het stoffelijk overschot van mevr. S. naar hare woninig te Bussum over gebracht. Waar zeeziekte al nietgoed voor is. Op weg van Durham naar Kaapstad werd een zeeschip door zulk zwaar weer overvallen, dat de kooien, waarin een aantal wilde beesten waren opgeborgen los raakten, zoodat de die ren wisten te ontsnappen. Leeuwen en andere verscheurende dieren liepen over het dek, tot groot gevaar van "bemanning en passagiers. Gelukkig werd de storm hoe langer hoe erger en weldra rolde het schip zoo hevig op> de golven, dat alle dieren zeeziek werden en zich na korten tijd gedwee naar hun hokken terug lieten brengen. Het geheele schip herademde Boeren en belasting. Een eigenaardig incident heeft plaats gehad in Wielun bij Kattowitz, waar twee land meters, die geologische opmeiingen de den in opdracht van de regeering, door ongeveer vijftig boeren met dorschvlegels en hooivorken overvallen en zwaar mis handeld werden. Een der landmeters werd met zware verwondingen in een rivier geworpen en later door de politie gered. De boeren dachten ,dat de opmetingen in verband stonden met het vaststellen of verhoogen der grondbelasting. T r e i n v e r t r a g i n g. De stations chef van het Staatsspoorstation te 's Gm- venhaige heeft bij de politie aangifte ge daan, dat het treinverkeer op de lijn 's GravenhageGouda ©enigen tijd ver traging heeft ondervonden. Het bleek, dat van een seinpaal, staande op Haagsch grondgebied, de trekdraden met een ijzer- draad vastgebonden waren, zoodat de seinwachter te Voorburg het sein niet op veilig kon stellen. Een onderzoek wordt, ingesteld. Ontvlucht en weer gepakt. M. de Sm., die in de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen verpleegd wordt en "die 8 November in verband met de Culem- borgsche moordzaak voor de rechtbank te Tiel wegens meineed moet terecht staan, is Zaterdagmiddag uit Veenhui- zen ontvlucht. Het mocht dein ges-tichls- veldwachter Dijkstra gelukken hem te Smilde aan te houden. S. was toen in het bezit van een rijwiel dat hij ergens ont vreemd had. OVER BACTERIËN IN EIEREN. Van typhus en versche Bitjes. In mijn vorig artikel verwees ik naar de witte diiarrhé der kuikens, als voor beeld hoe gevaarlijk bacillen van kippen en kuikens in den dooier van eieren kun nen zitten. Een zeer frappant voorbeeld daarvan Ya;s ik juist dozcr dagen in 'n Amerikaansch veeartsenijkundig tijdschrift. Op 1 Maart j.l. kreeg een groot konijnenfokker in Ne braska van een loonbro-ederij een partij onbevruchte broedeieren, die eenige da gen in de machine gelegen hadden en. na schouwing verwijderd waren. Hij meng de deze eieren rauw met het meel voor de konijnen en voerde dit aan zijn dieren. Het gevolg was, dat binnen 2 dagen er een paar stierven en dat op 12 Maart 125 konijnen, zegge een honderd vijf en twin tig dieren dood waren en er slechts 3 overbleven van de geheele fokkerij. Een reuzen-strop dus vo-or den man die ge- dacht had zijn beestjes goed te doen met lekkere eitjes. Daar schiet me ppeens heel iets anders in, als ik daar spreek van een reuzen-strop en een eigenaar die zijn beestjes goed wou doen. Eergiste ren kreeg ik eenige doode eenden ter onderzoek, mooie Campbells met een brief er bij dat er 's m-opgens vijftien dood rondom den drinkbak lagen. De goede man had wel eens gelezen van drinkwa ter ontsmetten met ijzervitriool of koper vitriool en had nu in plaats van een hêele slappe oplossing, er zoowat een 5 pCt. oplossing van gemaakt. Waarschijnlijk on der het kekenmotief: als een klein beetje helpt dan helpt een hoop dubbel zoo gauw" had hij .gedacht het water eens grondig te ontsmetten met het ge volg, dat hij ineens radicaal van zijn mooie eendjes af was. De binnenwand der maag zag finaal groen van al het kopervitriool. Nu ver der over de konijnenstrop. Bij onderzoek bleek, dat de broedeieren besmet waren met de bacillen dfer witte diarrhé en dat deze binnen enkele dagen ook alle ko nijnen vermoord hadden onder echte ver schijnselen van een algeme-ene bloedver giftiging. Typisch is ook weeT, dat wat bij de kippen bij de z.g. Kleinsche ziekte een hoofd verschijnsel is, n.l. de sterk gezwollen milt, dit ook bij die konijnen een opvallend verschijnsel was. Zoo ongemerkt draai ik nu al heel aar dig in mijn eigenlijk onderwerp, want we hebben nu daar juist een sterk voorbeeld gezien, hoe besmette eieren ook voor andere dieren dan kippen gevaarlijk kun nen zijn. Blijven wij nu eens even bij deze ba cillen der witte 'diarrhé dan hebben we daar te maken met bacillen uit een hoogst gevaarlijke groep, die mefn zou kunnen noemen de „typhus-coligroep", waarvan dus de beide uitersten de typhusbacil en de coli-bacil zijn. De. typhusbacil ver oorzaakt typhus bij den monsch en de colibacil komt vrijwel overal voor zon der veel schade te doen, terwijl hij soms groote sterfte onder jonge dieren veroor zaakt (kalveren, kuikens, enz.) De typhusbacil verschilt nog al van da colibacil, doch er bestaan massa's soorten bacillen die als het ware een overgang vormen en die men para typhus bacillen of para-co-li-bacillen noemt De para-typhus-bacillen nu zijn weer heele kwade rakkers. Er zijn verscheidene soor ten van die o.a. bij den mensch typhus veroorzaken, die de oorzaak zijn van som mige vleeschvergift.igingen, die tegenwoor dig in ons land heel wat duiven doen sterven onder verschijnselen van darm ontsteking of vleugellamheid, die heel wat kamer-siervogeltjes, zooals kanaries, parkietjes, enz., doen sneuve.en, die de oorzaak zijn van kalvarsterfte, varkens pest, muizen en rattensterfte (daarvoor worden ze juist met opzet gekweekt) enz. enz. Al deze para-typhus-bacillcn verschillen onderling weer meer of minder en alles is er nog lang niet over bekend. Zoo heb ik bij eendensterfte ook herhaalde malen para-typhus-bacillen gevonden en ook ge vonden dat deze bacillen met de dooiers overgebracht werden en sterfte onder jon ge eenden veroorzaakten. En daarmee kom ik nu weetr vanzelf op een ander raar geval. Een tijdje geleden stierf in Engeland een meisje van 20 jaar nadat zij een een den-ei rauw gegeten had en bij lijkschou wing werd uitgemaakt dat zij besmet was met para-typhusbacillon uit het eendenei. Van dergelijke gevallen zijn er rne'r be kend, al moet men erg voorzichtig zijn met het treKkén van conclusies. Het is n.l. ook bekend, dat sommige menschen geweldig gevoelig zijn voor eie ren net als voör aardbeien en andere stoffen. Er is een geval bekend, van over gevoeligheid voor eieren in vier achter eenvolgende geslachlcn. Nadat men een dezer personen ongemerkt wat ei in de koffie gedaan had, kreeg hij hevige be nauwdheid, gezwollen oogleden en andere verschijnselen. Ik vpor mij houd dan ook het verband tusschen de para-typhusbacillen der een den en van het gestorven meisje en an deren nog lang niet met zekerheid bewe zen, maar het pertinent ontkennen zooals sommigen doen, acht ik hoogst onjuist- Van die para-typhus-bacillen weten we nog zoo akelig weinig af, als het er op aankomt, maar zeker is wel, dat er bijv. tusschen vleeschvergiftigingshacillen, ba cillen der Kl-ein'sche ziekte en die der wit te diarrhé een nauwe verwantschap be staat, die zich door bepaalde laborato riumproeven met bloedserum gemakkelijk laat bewijzen. Toch blijkt uit de ervaring wel, dat het gevaar in deze richting niet zoo groot is en dat we gerust door kunnen gaan onze eitjes te consumeeren en er desnoods nog veel meer te eten da.n we tot nu toe deden. Dat zal me.een onze Nederlandsclie pluimveeteelt bevor deren. Liefst dan natuurlijk versche eitjes en om dat nog eens duidelijk te maken, eindig ik na dit nare bacteriënpraatj© met een mop, die niet onaardig is. Den volgenden keer gaan we dan ten slotte de vraag der tuberculose eens be kijken. In sommige landen worden de eieren soms netjes in papiertjes gepakt voor ze verzonden worden, bjv. in Australië. Ze gaan dan Keurig verpakt naar Enge land- Nu had een lief jong meisje ergens in Australië ,qp zoo'n papiertje geschre ven: „Dit ei is ingepakt door een jong meisje duizenden mijlen ver van Enge land- Zij wordt voor het knapste en aar digste meisje uit haar streek gehouden en is bereid den man te trouwen, die d:t eitje opeet". Op zekeren dag pakt, een Engelschman dit eitje uit, dat hij in den wjnkel als een versch eitje gekocht had. Direct telegrafeert hij naar Australië „Ik zal je gaarne trouwen." Een poos later krijgt hij een telegram terug: „Erg ver eerd met je huwelijksaanzoek, doch ik ben inmiddels al getrouwd en heb al drie kinderen." Van versche eitjes gesproken. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door abonné's worden ingezonden. Postzegel voor antwoord insluiten. Dr TE HENNEPE. Door A. D., 37 j., landbouwer te Ga- pinge is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg, waarbij hij wegens overtr. v. d. Leerplichtwet werd veroordeeld tot een geld boete van f 10 of 10 d. h. „K r i e g" gespeeld. Voor de ar rondissementsrechtbank te Maastricht stond te recht een scholier uit Vaals, ter zake van mishandeling, den dood tengevolge gehad heb bend van den 12-jarigen Uri. Op 4 Juli hadden zij „Krieg" gespeeld en had de dader zijn kameraad met een stok geslagen en hem achter het oor getroffen. Het O. M. eischt 6 maanden tuchtschool. Vaderliefde. Een chauffeur uit Leiden stond voor de Haagsche rechtbank terecht wegens mishandeling. Op 29 Aug. j.l. heeft hij zijn 21-jarigen zoon met een mes in de linkerzijde gestoken. Verdachte had ruzie gehad met zijn vrouw. Deze ver telde dit later aan den zoon, die partij trok voor zijn moeder. Hierop is een twist ont staan tusschen vader en zoon; ten slotte zijn zij beiden het huis uitgegaan en buiten is het tot een vechtpartij gekomen. Verdachte heeft daarbij zijn zoon met een mes gesto ken. De jongen is een paar weken in het ziekenhuis verpleegd moeten worden. Het O. M. achtte het feit van zeer ernstigen aard. Verdachte heeft zijn zoon op zeer ver- radelijke wijze gestoken en hij mag nog van geluk spreken, dat de jongen niet doodelijk is getroffen. Spr .meende, dat hier geen ter men aanwezig zijn tot oplegging van een voorwaardelijke straf, ondanks een betrekke lijk gunstig reclasseeringsrapport. Eischzes maanden gevangenisstraf. znn van: lil 103)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6