No. Gemengd Nieuws. Wetenschap en Kunst Rechtzaken. Radio-Nieuws. Marktberichten. Burgerlijke Stand. EER Dit nunn CHRISTB de helft van het batig slot wordt be nut voor de verpleging van hulpbehoeven de krankzinnigen en aldus de gemeente- financiën eenigszins hierin worden ont last. B. en W. kunnen zich wel met dezen gedachtengang vereenigen, maar willen opmerken, dat dit batig slot moet bestemd worden voor het noodige kasgeld. Besloten werd, dat B. en W. bespre kingen zullen aanknoopen met het Armbe stuur. Herbenoemd werden' met algemeene stemmen tot leden yan het Burg. Armbe stuur de heeren C. D. Vereeke en G. Zuidweg (dhr Zuidweg werd in 1888 gekozen en heeft nu 40 jaar zitting m dit bestuur). Met alg. st. werd ingewilligd het ver zoek van het Chr. Herv. schoolbestuur om vergoeding ingevolge art. 72 der la ger onderwijswet 1920 voor de aanschaf fing van nieuwe schoolmeubelen "(kasten en nieuwe banken) tot een bedrag Van f875. Ook werd eveneens besloten om een geldleening aan te gaan bij da Bank van Ned. gemeenten te Den Haag., groot f 4250, voor den verbouw van de Chr. Herv. school en de toegestane meubelen. Alsnu kwam in behandeling het voor stel tot grenswijziging der stemdistriclen. Do voorz. deelt mee, dat stemdistrict I gemeente Kapelle 869 kiezers heeft en stemdistrict II gemeente Bieze'.inge 470. Om nu I te ont asten stellen B. en W. voor om de kiezers langs den spoorlijn vanaf wed. H. v. d. Vrie tot en met den stationschef, te Biezelinge te laten stem men evenals die van D'ijkwel, 'dan komt district II op 630 kiezers. Alzoo besloten. Do voorz. deelt mee, dat B. en W. voor stellen tot aankoop van een nieuwe be graafplaats voor het dorp Kapelle. Spr. zelf kan zich met dezen aankoop vereeni gen omdat de raad reeds eerder hiertoe besloot en ook omdat het overgroot© deel dit wenscht. Do minderheid van B. en W. is hier tegen, omdat de wijze van totstandkoming minder netjes was. Op den aankoop van grond van de wed. Oele kon om reeds eerder gemelde reden niet ingegaan worden. Ook speelt de be bouwde kom parten. Het perceel in eigen dom bij Johanna Sela, echtgenoote van W. de Groene, gelegen aan Olivierswegje, leek wel geschikt. De grootte van dit per ceel is 45 Are 79 c.A., de vraagprijs f3500 in totaal. B. en W. adviseeren tot aankoop en vinden dezen prijs billijk. In totaal zal met inbegrip van verschil lende zaken de benoodigde som f5000 bedragen. Dhr van d[er Have begint met te zeg gen, dat hij zjjn stem indertijd gaf voor uitbreiding van de begraafplaats te Bie- zelinge met dien verstande, dat deze ook voor Kapelle zou dienen. Persoonlijk is spr. er niet voor, om dit stuk aan te koopen, maar hij zal er voor stemmen, omdat het grootste gedeelte def gemeente dit wenscht. Dhr v. d. Graaif noemt de prijs niet billijk, integendeel onbillijk. Spr. had ge dacht, omdat liaast hemel en aarde is bewogen en ver gartering op vergadering is belegd, een machtige lijst van handtee- keningein is ingediend, een, protest-ver gadering eveneens noodig was, dat vanuit de burgerij wel iemand zou gekomen zijn met een billijker aanbod en eigenlijk nie mand hiervan wilde profiteeren. Overigens is spreker het eens met dhr v. d. Have, maar zal er niet voor stemr- men. Spr. acht deze uitgaaf onnoodig, gezien de geschikte begraafplaats te Bie zelinge. Dhr Fraanje zal niet in bijzonderheden afdalen. Spr. acht deze uitgaaf evenzeer onnoodig, hij wil het belang der geheel© gemeente dienen en dit laatste kan hij er niet inzien. Hierna stemming. Vóór H. Slabbekoom, J. van Wingen, A. van der Have, en weth. Zegers. Tegen dhr A. v. d. Graaff, P. Fraanje en weth. Zuidweg. Aldus werd besloten tot aankoop met 4 ivoor, 3 tegen. Het voorstel tot aanvaarding van het recht van gebruik en neheer van het perceel sectie B no. 852 der gemeente Kapelle, gelegen aan de spoorlijn bij het station werd gegeven in handen van> B. en W. om naar bevind van zaken te handelen. De voorzitteT verzoekt een kleine ver andering te doen aanbrengen aan de O. L. school voor een te houden huishoudcur- sus- Dit werd met algemeene stemmen ingewilligd, waarschijnlijke kosten f30. Eveneens vraagt de voorzitter machti ging om de door "de burgerij genoemde paravaate "te dempen. Het terrein van de aschbelt moet ont ruimd worden, nu zou deze hiervoor kun nen benut worden. Voorloopig zijn wij dus geborgen. Dhr van der Have is er voor, dat naar terrein wordt uitgezien. Toezegging volgt- De voorzitter deelt ook nog mede in antwoord op de reeds eerder gedane toe zegging aan dhr v. d. Graaff inzake het Tuinbouwonderwijs (het verkrijgen van 'n Tuinbouwschool te Kapelle.) dat binnen kort meer zal kunnen meegedeeld wor den. Bij de rondvraag vraagt dhr v. d. Graaff om verbetering te willen aanbrengen aan het wegje bij A. Rottier. De voorzitter deelt mede, dat dit reeds zou verbeterd zijn, doch de gemeente-werkman heeft het nog te druk gehad met de bestrating te Kapelle. Het oog van den heer v. d. Graaff is,gevallen op den aangnbrachten grond do-or dhr P. Zegers voor zijn nieuw ge bouwde loods. De voorz. zegt: volgens B. en W. is dit niet toelaatbaar. Het is bovendien op gemeentegrond en dus on rechtmatige toe-eigening. Dit kan niet toe gestaan worden. Dhr Fraanje: is het niet aangevraagd? De voorz.: Ween. Dhr v. d. Graaff adviseert tot toepas sing van het desbetreffend artikel inzake deze kwestie. Machtiging wordt hiertoe verleend aan B. en W. Dhr Slabbekoom vestigt de aandacht van B. en W. op de doode hoornen. Spr. wil dezè doen ver vangen. Ook wil spreker een eik plaatsen inpiaats van de doode lindeboom bij A. Lepoeter. Aan het eerste zal de aandacht geschonken worden. Het laatste werd met ingenomenheid aanvaard. Weth. Zegers za.g gaarne, dat ook nu reeds en in den vervolge rondom de kerk een trottoir met leien werd gelegd, inplaats van keien. Aldus werd besloten. Hierna sluiting der vergadering. lerseke. De verzending van oesters is in vollen gang en zeer goed te noemen. Bovendien handhaven zich de prijzen aar dig en brokkelen niet te veel af. Zelfs hoort men al van vraag naar zaaigoed. Een builenlandsche regeering moet haar kweekers zelfs een voorschot van 6 ton hebben toegezegd, tot steun voor hun leege grond en portemonnaie. Iets y t de Iersekenaars niet onwelgevallig is N. en St. Joosland. Een dezer dagen werd den landbouwer V., alhier, mede gedeeld, dat een hem toebehoorend schaap op de schorren verongelukt was en aldaar dood was gevonden. Toen de schaapher der van V. naar de plaats wilde gaan teneinde het beest van de huid te ontdoen, bleek dit bij zijn aankomst reeds te zijn gedaan. De huid was verdwenen. Met een en ander werd de politie in kennis ge steld, en deze vond de schapenhuid reeds gezouten en wel bij zekeren K. op het erf in een ton. Proces-verbaal werd op gemaakt. Souburg. Woensdag vierde de Geref. Knaprnvergadering „Timotheus" haar 17den jaardag. D1© voorzitter van het ouderbestuur, dhr P. J. Arendse, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. Uit het verslag van den secretaris van het ouderbestuur bleek de goede verstand houding tusschen bestuur en leiders. Deze laatste werden dank gezegd voor hun arbeid. Tof bestuurs.eden werden gekozen dhrn A. F. Meijers, P. Vreeke en P. J. Arendse. Uit de verslagen van penning meester, secretaris en bibliothecaris der knapen werd vernomen, dat de ontvang sten en uitgaven bedroegen f 100,421/2 en f91,50, het aantal leden bedraagt 27, ter wijl 5 jongere personen als gast de ver gadering bezoeken. De bibliotheek telt 103 nummers. Dr Wurth sprak namens den kerkeraad een felicitatie uit en bracht den leiders dank voor wat ze gedaan hebben. Ook een afgevaardigde van de Herv. knapenvergadering bracht een fe licitatie uit. Twee opstellen werden gele verd. Verder werd een voordrachten wed strijd gehouden, waaraan zes knapen deel namen. Een drietal prjjzen was beschik baar. De eerste prijs werd bij monde van den leider J. Suurmond Jz. toegekend aan A. Wisse Cz., Welsinge, de tweede prijs aan L. WLlebooidse, Ritthemsche straat, de derde prijs aan A. de Visser. Dr Wurth eindigde met dankgebed. Terneuzen. In de Donderdag gehouden ra" rtq-y ergadering is een verzoek van lui- "Koole om gedurende ,de winter/» maanden in de school te Sluiskil voor oefeningen te houden, onder voorwaarden dat f50 huur betaald wordt, zijnde hef voorstel van B. en W., na eenig© discussie verworpen. Een verzoek van dhr Doeselaar om f,100 verhooging van salaris jcpor het afhalen van medicijnen voor Sluiskil, wordt aangehouden tot de begrooting. De voorz. deelt mede, dat 'them gelukt is, na een conferentie met den Minister van onderwijs van Z. Exc. de toezegging te bekomen, dat inzake de benoeming van hoofd aan de Mulo-school, de eisch orden losgelaten, dat een wachtgiel der moet worden benoemd- Er kan dus thans naar vrije keuze een hoofd worden benoemd. Naar aanleiding van het adres van het Bestuur der Vereeniging voor Handels-on derwijs te Middelburg, houdende verzoek om een jaarlijksche subsidie uit de ge meentekas, is aan B. en W. gebleken, dat één leerling uit deze gemeente genoemde school bezoekt- Waar 26 Februari 1925 besloten is, over 1925 een subsidie te verleenen u:t de gemeentekas aan de R. K. Midc 'rare Schoolvereeniging le Hulst, van 3 pCt- der netto kosten per jaar en per leer ling, berekend met inachtneming van het bepaalde bij artikel 25 der Nijverheidson derwijswet en hel Koninklijk besluit van 11 Juli 1921. St.bld 920, achten B. en W. termen aanwezig ook aan de Vereeni ging voor Handelsonderwijs te Middelburg een subsidie toe te kennen, berekend op denzelfden voet als geschied is voor de R.-K. Middelbare Schoolvereen. te 'Hulst. Na eenige discussie zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Over het adres van den heer W. Scheele Dz., houdende verzoek aan hem een perceel gemeentegrond te verkoopen voor den bouw van een magazijn, en wel óf het perceel grond gelegen ten Noor den van de z.g. kopschool, óf een perceel grond aan de Burgemeester Geillstraat, werd uitvoerig gediscussieerd. B. en W. ■stelen voor èn in het belang der gemeente èn in het belang der bewoners het ver zoek niet in te; willigen. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. om in beginsel' te besluiten een zoo danige toestemming niet te verleenen, aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Alsnu volgen over de begrooting de al gemeene beschouwingen. Dhr W. Bedot betoogt de wenschelijk- heid om de sprekers te rantsoeneeren. 15 minuten in eerste instantie en 10 minuten in tweede instantie. Dhr D. Scheele betoogt, dat hiervan in da practijk niets terecht zal komen. Dhr N. Hamelink kondigt obstructie aan als dit voorstel mocht worden aangeno men. Dan zal behandeling begrooting drie dagen duren. Spr betoogt dat de wijziging in' de samenstelling van het college van B. en W niets heeft uitgehaald. De zaak. is op dep./elfden voet voortgezet. Men krijgt den indruk, zegt spr., dat de wethouders handelen onder den invloed van een ze kere sfeer. Spr becritiseeirt het beleid van den heer Geelhoedt, wethouder. Hij doet de zaken met een .slakkengang af. De heer de Jager, wethouder van financiën, is te pessimistisch. Hierna wordt een pauze gehouden. Ongelukken. Te Harenkarspel is de 66-jarige veehou der S. van een hooizolder gevallen. De man werd dood opgenomen. Gistermorgen werd in een bermsloot, nabij sluis 7, te Helmond het lijk gevonden van den werkman B. te Helmond. Het 6-jarig dochtertje van den heer W. te Woudenberg werd bij het over steken van den weg door een passeerende auto gegrepen. De wielen gingen over hoofd en beentje, waardoor zeer ernstige verwon dingen ontstonden Gisterenmiddag is het zoontje van den groenteboer De V. te Gro ningen van zijn vaders wagen gevallen en onder een pulpwagen, die juist passeerde, terecht gekomen. Een van zijn beenen werd totaal verbrijzeld. Hij is naar het zieken huis overgebracht. Te Tuitjehorn viel de landbouwer St. van een hooiberg, waarbij hij een schedelbreuk bekwam, tengevolge waar van hij onmiddellijk overleed. Door den sneltrein Den HelderAlkmaar is gistermid dag nabij Schagen overreden en gedood de 74-jarige D. te Schagen wonende. De man had op de rails geloopen, maar was ten gevolge van het fluitsignaal op zij gegaan; toen de trein vlak bij was, poogde hij nog de rails over te steken. Te de Punt (Gr.) is de ongehuwde landbouwer W. door een luik van den zolder gevallen en op de plaats dood gebleven. Te Barger Oosterveen (Dr.) heeft een li/j-jarig meisje van den arbeider J. een kan met kokende koffie over zich heen gekregen. Zij is kort daarop overleden. Te Nieuw-Weerdinge is een zoontje van den heer V. op weg naar school, door een wagen met turf geladen, overreden en dood opgenomen. Een jager te Valthermond trof bij het schieten op een patrijs de vrouw van den arbeider B., die op den akker aan het bieten rooien was, met een schot hagel in hoofd en handen. De vrouw is naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Er is geen direct levensgevaar. Te Leiden is een 14-jarige loopjongen die op zijn fiets aan den verkeerden kant van een uit Den Haag komende tram reed, onder de tram geraakt. Hij kreeg den achtersten wagen over zich heen, waardoor hij zeer ernstig werd ge wond; een been werd geheel verbrijzeld. Het 7-jarig zoontje van den arbeider S. te Hoofddorp, liep Woensdag achter een met bieten beladen wagen. Toen de jongen zich weer van den wagen verwijderde, werd hij overreden door een juist passeerende auto. Met ernstige in- en uitwendige verwondin gen is de knaap naar het Elisabeth-gesticht te Haarlem overgebracht. Zjjn toestand is zorgelijk. Zigeunerin-oplicht ster. Doox de politie te Roosendaal werd Dinsdag aangehouden een zigeunervrouw, die van uit Breda, waar zij met haar woonwagen staat, excursies naar Roosendaal beeft ondernomen en daar gelegenheid kreeg slachtoffers te maken. Dinsdagmiddag vervoegde zij zich in een winkel op de Kade en trof daar een zieke vrouw aan, die zij om een aalmoes vroeg. Deze gaf haar eenige broodjes. De zi geunerin, bemerkend, dat de vto-uw ziek was, zei: „U bent ziek, ik kan U beter maken." Aanvankelijk geloofde de vrouw haar niet, doch door haar optreden kwam zij zoo onder haar invloed, dat zij de vrouw in de huiskamer noodigde. Toen deze binnen was, vroeg zij: „Hebt U geld?" De vrouw ledigde haar portemonnaie op tafel en telde vijftien zilveren guldens neer. „Hebt gij niet meer?" vroeg de- zigeu nerin. Op het ontkennend antwoord der vrouw zei de bedriegster: „Ik zal U beter maken, gij zult het zien, indien gij vast vertrouwen hebt en mij deze 15 gulden geeft. Voorts moet U voor 20 cent pepermunt olie koopen en d-eze met wijwater men gen, en vervolgens met 3 palmtakjes, ge doopt in dit mengsel over uw zieke lin kerarm en been wrijven- Daarna moet u de palmtakjes inet eenige vlokjes van Uw haar in een zakdoek (beslist geen nieuwe) wikkelen en dit vereeren. Heil zaam zal de uitwerking zijn, doch u mag geen o-ogenblik aan mij twijfelen." De vrouw die de zigeunerin geheel ver trouwde, gaf haar nog een handvol .pak jes koffie, een pakje suiker, stukken cho colade en een pot jam, ten geschenke, waarna de zigeunervrouw vertrok. De vrouw stelde haar zoon van het gebeurde in kennis, die aangifte deed bij de politie. Nog elders maakte zij een slachtoffer- Zij vervoegde zich in een anderen winkel en meteen zei zij teg-en de jonge vrouw die in den winkel was: „Ik zie, dat ge pas getrouwd zjjt en ik ben helderziend en van God gezonden;." Hoewel confuus door dit optreden, wenschte de jonge vrouw _n:ets met haar te maken te hebben. De zigeunerin zeide daarop: „Wees niet bang vrouw. Geel uw hand en ik zal de toekomst voorspellen." Toen de jonge vrouw ook hieraan geen gevolg gaf, kocht de zigeunerin enkele boodschappen. Toen de winkellade werd opengedaan, stak zij haar handen erin en grabbelde in het geld, zeggende kwartjes met kroon tjes en leeuwtjes te moeten hebben. Op deze wijze ontvreemdde zij acht gulden. De zigeunerin is door de politie aange houden en naar Breda getransporteerd- Een vliegtuig valt op een huis. Een militair vliegtuig is Woens dag boven de stad Prerau naar beneden gestort. Het toestel kwam terecht op het dak van een woonhuis. Op het oogenblik dat het vliegtuig op het dak neerkwam, vioog het in brand, waardoor ook het huis in brand geraakte. Het vuur werd spoedig gebluscht. De vlieger en een be woner van het huis kwamen in de vlam men om. Vreeseljjke positie Dinsdag- rr orgen is te Keulen een in aanbouw zijnd kanaal ingestort, dat gegraven werd voor de afwatering van de rails van de tr.am. S echts een der beide in den kuil wer kende arbeiders kon zich nog in veilig heid brengen. De ander werd bedolven; zijn hoofd bleef echter vrij, zoodat hem versterkende middelen toegereikt konden worden. Ondanks alle inspanning van de brandweer, verliepen de bergingswerk zaamheden tengevolge van buitengewoon groote grondmoeilijkheden zeer langzaam. Toen men den ongelukkige in den nacht tot aan de borst vrijgemaakt had, stortte de grond opnieuw in, zoo-dat hij opnieuw tot aan het hoofd bedolven werd. Men zag zich nu genoodzaakt een dwarsgang te graven naar de plaats waar de onge lukkige lag, ten einde een verder in storten te voorkomen. Eerst Woensdag middag, na een koortsachtig werken van 14 uren, kon de arbeider uit zijn be nauwde positie bevrijd worden. Het was echter reeds te laat, want kort voordien overleed hij ten gevolge van een hartver lamming. De verongelukte had gedurende den geheelen tijd het bewustzijn niet ver loren. Brand in de kathedraal van Doornik. Een hevige brand heeft giste ren over een afstand van 70 M. het hout werk vernield van da zoldering boven het middenschip der kathedraal van Doornik. Men gelooft, dat de brand aan onvoorzichtigheid van loodgieters te wijten is. Het vuur is uitgebroken op dan zolder en in enkele oogenblikken stond een der vleugels van de prachtige kerk in lichte laaie. De brandweer was spoedig ter plaatse en stelde pogingen in het werk om de andere vleu gels te beschermen. Rondom de kathedraal had zich spoedig een enorme menigte ver zameld. Geestelijken trachtten de kunstvoor werpen te redden. Na een uur van harden arbeid slaagde de brandweer er in het vuur te beeprken. De brandweer werd geholpen door een plasregen die net op tijd neer viel. Een kostbaar boek. Het oude Evangelieboek, dat Weenen in dertijd krachtens het vredesverdrag aan Ita lië had moeten teruggeven, waarna het aan een grondig herstel werd onderworpen, is dezer dagen in het geschiedkundig museum van Trente teruggekeerd. Het boek is afkomstig uit de vierde eeuw en wordt op 1.000.000 lire waarde geschat. Het werd te Rome hersteld en heeft een eerbiedwaardige geschiedenis. Het kostbare stuk moet eigendom zijn geweest van den koning der Gothen, Theoderik, die het ver maakte aan zijn trouwen minister Cassio- doro, die in 562 overleed. Het Evangelie is op purper gekleurde per kament met zilveren letters geschreven, slechts enkele namen staan in het goud. Het schrift is zoo mooi en nauwkeurig, dat men eerder van geschilderd dan van geschreven k?n spreken. Helaas ontbreken twee bladzijden, waarvan er één in het Britsch museum te Londen en het andere in het Trinity college te Dublin ligt. Het boek dankt zijn groote waarde aan zijn ouderdom en aan zijn fraaie uitvoering. Kantongerecht te Goes. D'oor den Kantonrechter te Go-es zijn veroordeeld wegens overtreding In een water eiding dienende tot afvoer van des polders binnenwater een visch- tuig plaatsen: W. S., Go-es, f 10 of 10 d. h. Als schipper -een rijkskanail bevarende zijn naam niet op zijn vaartuig hebbende: C. v. D1., Zierikzee, f3 of 3 d. h. Als voren geen reglement aan boord hebben: J. v. H., Terneuzen, 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: A. C. S., Ho-o-- gerheide, f5 of 5 d. h., J. d. V., 'sHee- renbo-e-k, een berisping. Een trekdier zonder toezicht laten staan: S. B., Utrecht, f5 o-f 5 d. h. Me-t een motorrijtuig rijden zonder spie gel J. v. d. M., Rijswijk, f 1 of 1 d. h. Do-or W. S. te Goes is cassatie aange- tc-okend tegen het vo-nnis van het Kanton- go-recht te Goes waarbij hij is veroordeeld wegens -overtreding van 't reg'ement van politie voor de polders of waterschap-pen in Zeeland. De autobuskwest'e. Naar we vernemen zal op 12 Novem ber a.s. door den Hoogen Raad in be handeling worden genomen de zaak tegen P. C. v. d. S., autobusdienst-ondernemer te Goes, die hij vonnis van de Recht bank te Middelburg in hooger beroep we gens overtreding der wet op de ppenbare vervoermiddelen werd veroordeeld tot 2 maal f 10 boete of 2 maal 10 d.h. Programma van Zaterdag 27 Oct. HUIZEN, 340.9 M. Na uur 1870 M. Uitsluitend K.R.O. uitz. 12.301.30 Lunchmuziek. 3 034.( 0 Kinderuurtje. 5.307.00 Gramofoonmuziek. 7.00 7.30 Engelsche les. 7.30800 Knip cursus 8.008.30 Lezing over: Econo mie. 8-20 Concert. De Amsterdamsche O'rkestvereenigm-g. HILVERSUM, 1071 M. 12 30—2 Lunch muziek. 2.003.00 Aansluiting van het Theater Tuschinsky te Amsterdam. 3.304.00 Wenken voor stokers. 4.004.30 Italiaan-sche les voor begin ners. 4.305.00 Italiaattsche les voor gevorderden. 5 005.23 Fransche les beginners. 5.255.50 Fransche les, gevorderden. 5.506 50 Concert door door het omroep orkest. 6.507 15 Duitsche les, beginners. 7.157.40 Duitsche les, gevorderden. 8.05 Soc.- Dem. uitz. ter ge-legenh. v h. 3-jarig bestaan van de V. A. R. A. in de Dieren tuin in Den Haag. D-AVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1.202.20 Octet. 3.50 Concert. 6.20 en 7.00 Muziek. 7-03 Schubert's Winterreis-e, voo-r tenor. 7.35 Muziek. 9.55 Weensche muziek. „RAD'IO-PARIS". 1750 M. 12.50—2-10 Gramofoonmuziek. 8.2011.20 Kin dertheater. LANGENBERG, 469 M. 12.30 Mecha nische muziek. 12.231.50 Orkest- concert. 5.055.50 Orkestconcert. 7.20 Vroolijke avond. HAMBURG, 395 M. 4.20 Muzik. im pressies. Moderne wekken voor fluit c-n piano. 5.20 en 7.'23 Orkestconcert. BRUSSEL-, 509 M. 5.50 en 7.03 Trio concert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.3510 35 Orkestconcert. GOES. Vei ingsvereeniging „Zu'.d Uevc land". Veiling van 23 Oct. Pe-ren: Com- te-sse de Paris 17—23, Soi.dat Laboreur 21—25, Al.lcx. Dro-uillord 813, B-e-nzij van Scho-nauwon 811, B-eurré Clairgoau 12—18, Beurré Bief 1015, Beurr Bache- lier 1216, Groene Chaumontel 81'1, Bruine Chaumonte'. 712, Rietperen 12, IJzorperen 9, Jo-denperen 813, Winter- lo-uwtjos 712, Pondsperen 1014, Win- terbergemo-tten 810, Gieser Wildeman 12—19, K'.eiperen 815, Kroel p'ren 1—5 g d., alles per 100 K.G. AppelsGoud'- roinetten 2147, Landsberger Reinetten 1318, Kasseier Reinetten 811, Anna^ nas R -toetten 914, Baumans Reineiten 12, No arisappel 10—18, Slemp els 1 29, Zure Belelleur 18—2J, Fia ïsi'he Bel lefleur 8—12, Court Pendu 1521, Rem- bo-ur Popu.eon 15—21, Grauwzuur 12 16, Rcine'ite d'Or 612, Zue.e Armgaarde 17—26, Zoete Campagne 1417, Zoete Bellefleur 1218, Zoete Huisman 11, Biomzoet 16—22, Paarskoppen 14, Pomme d'Ora-nj© 15—23, afval- en kroetappels 112 gidalles per 10O K.G. Diversen: Blauwe druiven 89, Mispels 58, Toma ten 39, Kweeperen 10, Spruiten 14 22, Uien 6, Aardappe.en (groote) f 1.70, idem poters 1.40 g d., alles per 100 K.G. Noten 129, Bloemkool 410, Roode kool 5—6, Witte kooi; 5, Savoije kool 43, Kropsla 0.50, Selderij 3.50 gld., alles per 100 stuks; Prei 9 gild., per 100 bos. y'J) Van 1825 October. VLISSINGEN. OndertrouwdJ. A. Sorel, 25 j. en E. P. van der Eijk, 25 j.P. Suurmond, 42 j. en S. C. van den Broeke, 41 jaar. Getrouwd: W. J. Heijliger, 28 j. en B. van der Gaag, 25 j.; R. W. de Vries, 27 j. en L. J. de Visser, 23 j.L. Lippens, (24' j. en G. Visser, 24 j.; K. A. Boot, 23 j. en J. Huijsman, 16 j. Bevallen: C. P. de Rijke, geb. Wielemaker, d.M. A. Verschoof, geb. de Zeeuw, z., G. van de Gruiter, geb. van de Ketterij, d.J. M. van Splunder, geb. Kuijper, z. C. J. I. Hqjllaers, geb. Verberkt, z.M. J. van Loon, geb. de Ruijter, d. Overleden: J. C. de Binsjne, m. v. E. de Zeeuw, 66 j.; M. Masson, wed. van P. J. Barto, 82 j. (Vliss. Crt.) SOUBURG. Ondertrouwd: Jan Johannes van de Werken, 23 j. en Catharina de Punder, 20 j.; Pieter Suurmond, 42 j., wednr v. Sara Sink© en Susanna Cornelia van den Broeke, 41 j. Getrouwd: Klaas van Belzen, jm. 21 j. en Margaretha Kaljouw, jd. 23 j.Cornelis Stroo, jm. 22 j. en Elizabeth Dorleijn, jd. 22 jaar. Geboren: Jan Kornelis, z. v. Jan Cornelis Lokker en Pietemella Seijnstra. Van. 1926 October. IERSEKE. Geboren: Elisabeth Janna, d. v. Marinus Rottier en Jacoba Johanna San- derse; Cornelia Bastiana Maatje, d. v. Dirk Reitsma en Johanna Francina Duinkerke; Pie ter, z. v. Jakob Rothuizen en Christina Jo hanna Minderaa; Johannes, z. v. Johannes Mol en Maria van den Dorpel. Overleden: Johannes Griep, 63 j., echtgen. v. Adriana Helena Janse; Pietemella den Toonder, 67 j., echtg. v. Hendrik Dodmond Cornelia van Stee, 46 j., echtg. v. Adriaan Kooman. Burea Tel.: Ren P B Firma F. Een zei door scha Dit gaa is er wel de schano breken. Maar v wijs of all noodlottig inzicht aa Onze mee kum De tijd achter on organisati Niet in zoo meen tot het bi kracht te Maar da- die van D'e scha weast, mat uit die si Langzan dachten gc gaan inzie» zichzelf Zij hebl die organii nieren de Wij noe: opleiding handelscui hebbon ge wegen ein hun bedr zakelijkhei' dacht gaa heeft een aangenomt terd. Er om de gen Regeeriitg meer zij. Het gov weest, daf stand nieti veel, wat bereikt we De orgs langzaam Maar, de, was middenstai en op eig niseeren, uitzonderii dat van ee in ééne j vereenigd Dóch da gebleken, arbeiderso Zeker, deeren met elkaa gevallen t-raliteit gaf dit ni Want ook aanpa lijk schijn op de be den diepe Soms ljjk, b.v. ting, verg altijd blijf waarloosd En al waardeerii tegemoetk aan den niet zonde middenstai ter in den en niet a En zoo evenals de Pt te een eigen ten, die d; dere org,ar ken. Niet alk ginselen noodzakeli; met het ge altijd den recht h-ebb onze Chr. sterker st dens tan-der Daarom middenstaj zijdig hielc stellen voa taak is en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6