Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Radio-Nieuws. en gedurende 't overige deel van 't jaar 15 reizen per dag gemaakt. De ontvangst be droeg f36.424.91, de uitgaaf f21.568.99, dus een goed slot van f 14.855.92, waar van voor pachters f1884.83 en voor de provincie f 12.971.09. De eindrekening voor de provincie geeft aan inkomsten bovendien f900 pacht, is totaal f 13.871.09- De huur van het veer KortgeneWol- phaartsdijk kost f450, zoodat er een goed slot blijft van f 13.421.09. Pp het veer VeereKamperland werden van 14 Maart tot en met 14 Mei 7, van 15 Mei tot en met 1 Oct. 9 en; gedurende het overige deel van het jaar 6 rei zen per dag heen .en.terug gemaakt. De ontvangsten bedroegen f 10.730.70 en de uitgaven f 7.008-50, alzoo een goed slot van f3722.20. Hiervan komt aan de pach ters f 1116.76 en aan de provincie f 2605.44. De eindrekening voor de provin cie geeft bovendien voor pacht f475, dus totaal aan ontvangsten f3.080.54. De uit gaven waren f4749.68, alzoo voor de provincie een kwaad slot van f 1669.14. Het reservefonds bedroeg op 31 Decem ber 1927 f850.350. Ongelukken. Vrijdagavond ging zekere van Dorst, landbouwer te Leur, ©en boodschap doen bij een buurman. Toen hij om half negen nog niet thuis was, werd men ongerust en ging zijn echtganoote met een der zoons met be hulp van een lantaarn op zoek. De ont steltenis der echtgenoote va t te begrijpen, toen zij haar man niet ver van de wo ning verdronken in 'n sloot vond. Het tragische van dit geval is nog, dat het vorige jaar de oudste zoon, nabij de woning, dood bleef door het instorten van een schuurtje, dat hij hielp afbreken. Van D. was vader van zes kinderen. Gevaarlijke aanhouding. Te Keulen was het Zaterdagmorgen de po litie gelukt, de wegens roof en meermalen gepleegd en het doodschieten van een politiebeambte door de recherche van Gladbeck en Essen gezochte gebroeders Hermann en Heinrich Heidger en Karl Lindemann op te sporen en Lindemann aan te houden, terwijl de gebroeders Heid ger ontkwamen. Bij de vervolging wer den schoten gewisseld waarbij1 een recher cheur en een gendarme zwaar gewond werden. Een der misdadigers moet even eens getroffen zijn. De gewonde recher cheur is inmiddels overleden. De gebroe ders Heidger namen de vlucht in on bekende richting, met een kleine auto, waarvan zjj de inzittenden onder bedrei ging met een pistool dwongen uit te stappen. Kinderen van een wolken krabber gevallen. Uit New-York wordt gemeld, dat twee kinderen van bet dak van een wolkenkrabber zijn gevaLen- De moeder, die met de kinderen in het zich in dezen wolkenkrabber bevindende hotel Surrey logeerde, een dochter van den in 1912 hij de ramp van de „Titanic" om het leven gekomen millionair Tug- genheim, had de kinderen mee naar br' dak genomen, om hen van het uitzicht over de huizenzee te doen genieten. Zij had do kinderen daarbij op het kleine muurtje van het dak gezet. De kinderen verloren echter het even wicht en vielen van een hoogte van 13 verdiepingen naar beneden. Zij kwamen op het dak van het belendende huis te recht, doch waren op slag dood. De moeder viel bij het zien gebeuren van het -ongeluk in onmacht. Noodlottig schot. Zaterdag avond werd een meisje op den straatweg Abbau-Pinnow aangerand. Op haar hulp kreten, kwam een boerenknecht aanlou pen; do aanrander schoot op hem, doch de kogel trof het meisje, dat in het zie kenhuis te Jastrow is overleden. Den da der is men op het spoor. De moord te 'sHei'togen- b o s c h. Omtrent den moord, die Vrijdag nacht te 's Hertogenbosch is gepleegd, deelt men nog, de volgende bijzonder heden mede: D .en van den O', waren den geheelen avond met hun vrouwen uitgeweest en toen het sluitingsuur aanbrak gingen zp luid zingend en tameljjk aangeschoten huiswaarts. Met hun vieren gingen ze naar de bovenwoning van D., die gelegen is in de Walpoort. K. woont in de benedenwoning Aangezien D. geweldig kabaal maakte- bo ven en het meer is voorgekomen, dat hij den geheelen boel kort en klein slüïèg, ging de vtouw haar zwager Thijssen roe pen. Toen Thijssen buiten kwam stonden v. d. O1, en D. hem vermoedelijk op te wachten, want opeens riep' D.: „Moet jo mij hebben?", waarop Thijssen moet geantwoord hebben: „Ik niet'.. Zonder eenige verdere woordenwisse ling of aanleiding ontving Thijssen toen een steek met een vlijmscherp- mes in den linkerschouder, waardoor hem een slagader werd doorgesneden. Stervende werd hij de woning- van zijn schoonzuster binnengedragen. Buiten schijnt intusschen verder te zijn doorge vochten, want ook v. d .0-. en zijn vrouw werden gewond. Intusschen snelden buurtbewoners naar het politiebureau om de p'oliti© te waar schuwen en geneeskundige hulp in te roepen. In de Vischstraat bevonden zich juist twee marechaussees, die, ziende dat er iets aan de hand was, zich naar het troepje begaven, waarbjj zich ook D. bleek te bevinden. Deze laatste zeide tegen de marechaus sees, dat er een vrouw gestoken was, waarop een der mannen uit de buurt riep: „Arresteer D., want die heeft een man doodgestoken". De dader werd daarop gearresteerd. De gemeentepolitie had zich direct naar de woningen der betrokken personen be geven en bij hun aankomst trof zij daaj v. d. O. eveneens bebloed aan; met een mes in de hand liep hij te zoeken, wie zijn vrouw had verwond. Hij werd even eens in arrest genomen, doch moest naar het ziekenhuis worden overgebracht, waar hij ter verpleging werd opgenomen. Ook de vrouw werd daarheen ge-bracht, doch kon na verbonden te zijn weer naar huis gaan Nog werd door de politie gearresteerd C. R., die met een grassikkel in de hand rondliep en verdacht werd de verwon dingen aan v. d. 0. te hebben toegebracht. Gebleken is echter, dat de verwondingen niet met deze sikkel zijn toegebracht en R., die niet ongunstig bekend staat, be weert dan ook, dat hij niemand verwond heeft en de sikkel maar had genomen ingeval ze hem te na zouden komen. Verdachte is vijf en twintig jaren oud, en heeft reeds jaren gevangenisstraf op zijn strafregister, eveneens wegens poging tot doodslag. Het mes, waarmede de noodlottige steek werd toegebracht, moet met opzet mede genomen zijn door den dader, want het is een afgesleten keukenmesje, dat echter vlijmscherp- geslepen was. Hij staat zeer ongunstig bekend hij de politie: v d. 0., die ook verwond weid, staat niet gunstig bekend, terwijl de vetr- slagene een zeer oppassend man was, die nog nimmer met de politie in aanraking is geweest. Nader meldt men nog, dat D. Zater dagmiddag, toen hij met het lijk van Th. is geconfronteerd, een volledige beken tenis heeft afgelegd Honderdjarige. De oudste in woner van Veenendaal de heer Wessel v-an de Loosdrecht is in den ouderdom van 100 jaax en twee maanden over leden. Een indringer. Toen Vrijdag avond omstreeks zeven uur eenige dames den winkel binnengingen van den goud smid Schreuder te Delft, kwam plotseling een man achter de toonbank vandaan, die snel den winkel verliet. De goud smid constateerde daarna, dat zijn winkel lade was gelicht en daaruit eenige bank biljetten van f 10 en wat klein geld wa ren ontvreemd. Verduistering van naai machines. Door een jachtopziener te Zelhem werd op 'tZand onder strooisel een nieuwe Singernaaimachine gevonden, geadresseerd aan zekeren S., vertegen woordiger dier maatschappij te Vo-rden. Naar aanleiding van deze vondst heeft de politie een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat de Singermaatschappij door haar vertegenwoordiger voor een belang rijk bedrag is opgelicht. Vele machines zijn verduisterd en tientallen personen zijn bij deze affaire betrokken. S. is spoorloos verdwenen. Moeder vermoord. Te Klem- ma, bij Dresden heeft een 41-jarige werk ster haar 76-jarige moeder -opgehangen. Daarna overgoot zij zich zelf met spiritus en stak haar kleeren in brancj,, zoodat zij volkomen verbrandde. D-0 daad is waarschijnlijk in een aan val van waanzinnigheid gepleegd. De vrouw was eerst enkele weken geleden uit een krankzinnigengesticht ontslagen. Dame uit een vliegtuig ge vallen. Uit Zürich wordt gemeld, dat een jonge dame, die op haar verzoek meegenomen werd in een militair vlieg- f,iig, dat een vlucht boven het gebied den Jungfrau maakte, Vrijdag op een no-ogte van 1000 meter uit het vliegtuig is gevallen, terwijl dit boven een glet- scher was. De bestuurder van het vliegtuig had niets gemerkt en constateerde op een gegeven oogenblik, dat de jonge dame verdwenen was. Zaterdagvoormiddag is het lijk der ver ongelukte op den g'etscher gevonden. Coöperatieve Landbouwveresniging „Eiland Walcheren". In het Militair Tehuis te Middelburg werd Zaterdagmiddag de algemeene ver gadering gehouden van bovengenoemde vereeniging. De voorzitter, de heer J. H. Geschiere te Gxijp-skerke, wees op de geringe op komst der leden, maar wil daaruit niet een gebrek aan belangstelling zien, wel licht is er te veel vertrouwen in het be stuur. Verder herinnerde de voorzitter aan het overlijden van de commissarissen, de he-e- ren C. Jto-oze en P. Melis Kz„ die in die functie veel voor de vereeniging heb ben gedaan. Hun heengaan is voor allen weer een waarschuwing, te werken zoo lang het dag is. Ook wijdde spr. woorden aan de nagedachtenis vanden heer J. Dommisse te Biggekerke, die zijn taak als lid der commissie voor het nazien der boeken niet meer heeft kunnen volbren gen en die zooveel voor den landbouw op Walcheren heeft gedaan. Hierna bracht de heer Jac. Kasse als secretaris het jaarverslag uit, waarin ook aan de heeren Rooze en Dommisse woor den van groofce waardeering werden ge wijd. (Het verslag was opgemaakt voor het heengaan van don heer Melis). Besloten werd als lid toe te treden tot het Cen traal Bureau uit het N. L. C., daar da bezwaren van verplichte afname, waren vervallen. De omzet is stijgende, hetgeen de zaak weer sterker maakt en den leden ten goede moet komen. Het is voor den secretaris een voldoening te kunnen con- stateeren, dat de zaken wederom goed zijn gegaan; zoodat het bestuur eene coöpe ratie bestuurt, en dient die steeds in bloei toeneemt, hetgeen zeker te danken is aan den steun en medewerking van zeer vele der leden, benevens de wijze waarop di rectie en personeel hun werk verrichten- Hierna werd door don directeur, den heer J. Philips©, het door hem uitgebrach te en in druk aan de leden toegezonden verslag toegelicht. Hij wees daarbij op den omzet, die voor voederartikelen zaai en pootgoed bedroeg in 192719i28 ruim 150 wagens tegen 157 in 16231627, du: 7 wagens minder, de opbrengst was ech ter f 6000 meer namelijk ruim 186 duizend tegen ruim 180 duizend in het vorige ver eenig ingsjaar. De omzet van meststoffen en bestrij dingsartikelen voor planten dekton steeg van ruim 335 tot ruim 346 wagens, de op.' brengst. van 216.000 tot 222.000 gulden. Spr. wees er op, dat het w-eer het oude liedje was, n.l. dat in enkele maanden Ods 2/3 van den geheelen jaaromzet werd genomen, en zeide dat vooral tijdig bestel len geregeld leveren ten goede komt. Spr. kwam dan tot de balans en de verlies en winstrekening. De balans geeft aan bezittingen aan: kas f 12781.43, ge bouwen f 1000, inventaris 'f 100, kassier f 13.232.63, obligaties f 1456.82, voorra len f5461, en aan schulden: fonds wel vaart leden f 700, vernieuwingsfonds f 14000, reservefonds f 16737.16 en saldo f 2594.72. - De verlies- en winstrekening geeft aan verliezen: afschrijving gebouwen f 3688.53, bijschrijving vernieuwingsfonds f 1500, zakken f 230.65, werkloonen f7077.44, al gemeene onkosten f3697.50, uitkeerihg dorpsvereenigingen f 2469.56, saldo f2594.72, en aan winsten: saldo verkoops- rekeninig f 19210.80, huur f763.18, cen traal bureau f 938-80 en rente f345.62 De directeur wees er op, dat aan kas, kassier, obligaties enz. ruim f25.000 in bezit is, terwijl de voorraad zuiver is opgenomen en de gebouwen ,en inventaris zeer laag staan geboekt. Yan de winst ad f 2594.72 wordt voorgesteld nog f50 te bestemmen voor een verhooging met 20 pet. van de uitkeering aan de dorps vereenigimgen, die aanvankelijk totaal be droeg f 2469-56. Spr. licht de cijfers ver der toe, alsook die der onkoistem'ekenmg. De heer Zwagerman (adviseur), daar naar door den yoofzitter gevraagd, geeft als zijn meening te kennen dat er een hijzonder voorzichtig, beheer wordt ge voerd en er van een voordeelige ba lans sorake is, gezien' pok de z.i. lage cijfers voor gebouwen en inventaris. Spr. verheugt zich ten zeerste in "het goed gaan van de coöperatie. De verschillende mededeelingen gaven aanleiding tot een vrij uitvoerige discus sie, waarbij er o.a. naar gevraagd werd of niet te veel voor af- en .bijschrijven werd bestemd en daardoor de prijz-en der arti kelen hooger zijn dan bij anderen. Door den voorzitter en den directeur werd hier op geantwoord, dat het gewenscht is, dal de gebouwen enlz. geheel eigendom wor den, dat men ook moet letten op wal de handel meermalen voor lagere prij zen levert, dat ook het Centraal Bureau handelt als de vereeniging doet en dal men voorzichtig moet zijn. Ook moet men rekenen met de officieele noteering'en en niet lager verkoopen. Evenmin als bijv. hij een boerenleenbank weet men vooruit wat precies de winst kan zijn. Men heeft met op en neer gaande prijzen te maken. Men moet zich aan een bepaalde winstmarge houden. Daarbij komt, dat de vereeniging niet over een aandeelenkapitaal beschikt en men een stootblok moet hebben om moeilijke tijden te kunnen doorstaan. Door anderen werd er o.a. op gewezen, dat al zijn sommige producten iets hooger in prijs, andere weer lager zijn en dat men zich ook ern stig moet afvragen wat de handel zou vra gen als de coöperatie er niet was. Als men f 4000 minder zou willen afschrijven, zou dit 1 pet. minder bedragen voor de koo- pers, maar als men niet zorgt voor goede reserves, zou men bij de minste storing in de zaken bijdragen van de leden moeten vragen. Nu heeft de vereeniging gelukkig vasten voet en practisc'he resultaten, de omzet neemt steeds toe en de rentelast wordt minder; zelfs gaat men rente trek ken. Van andere zijde werd er naar ge vraagd of het algemeen gebruik niet toe neemt en daardoor vanzelf ook dat van de bij de vereeniging betrokken waren. Bij de kolenvereenigingen is men steeds beneden de handelsprijzen; beter ware een fonds voor prijsverschillen. De heer Zwagerman wees er op, dat bij een prijsvermindering van 15 cent per 100 K.G. geen reserve was te maken, maar men moet daarmede oppassen en niet ver geten, dat de coöperatie alles doet om zoo veel mogelijk de kwaliteit te garandeeren en dan moet men niet trachten te concur- reeren met den handel, waarmede men bijna altijd een verschil zal houden. Een der leden wees er nog op, dat als men niet een klein offer aan de coöperatie wil bren gen, men zich een groot offer aan den handel zal hebben te getroosten. Het is juist dikwijls moeilijk daarvan de men- schen te overtuigen. De voorzitter wees er ten slotte ook nog op, dat men weet steeds betere kwaliteiten te krijgen in vele gevallen. Hij zegde ech ter ernstige overweging van de gemaakte opmerkingen toe. Een vernieuwingsfonds is ook zeer gewenscht, omdat de pak'huis- ruimte te klein wordt voor de meststoffen. In verband met de afschrijving op de gebouwen vond de directeur nog gelegen heid er op te wijzen, dat de laatste termijn op den bouw van het nieuwe kantoor is betaald. De heer Louwerse meende ten slotte dank te mogen brengen aan bestuur en directeur voor de wijze waarop zij de za ken beheeren. Op advies van de commissie tot het na zien der rekening, uitgebracht door den heer J. de Visser, werden de balans en de rekening goedgekeurd met dank aan den directeur voor de wijze, waarop hij de commissie bij haar taak terzijde stond. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. H. Geschiere, die zich bereid verklaarde zooveel hem mogelijk is in het belang van de coöperatie werkzaam te blijven. De heer Franse bracht den heer Ge schiere dank voor zijn bereidwilligheid in deze. De commissie voor nazien der rekening, waarin zitting blijven houden de heeren P. de Visser en Jac. de Wolf Jzwerd aangevuld met den heer S, Meijers Bz. te Serooskerke, terwijl de heer C. Lange- beeke te Arnemuiden tot plaatsvervanger werd gekozen. Als commissarissen werden herkozen de heeren J. Geschiere, Melis- ker'ke en H. Verhulst, Westkapelle en ge kozen de heeren Z. Maljaars te Oostka- pelle en J. J. Mesu te Nieuw en Sint Joos- land. De heer Zwagerman werd bij acclama tie tot adviseur herkozen en verklaarde, cut al is zijn steun niet meer zoo noodig als in het begin, hij gaarne om de aange name relaties adviseur wenscht te blijven en in enkele principieele kwesties advies wil geven. Bij de rondvraag werd de kwestie naar voren gebracht of het niet mogelijk was in plaats van om de 14 dagen, om de maand de gelden voor de afgeleverde artikelen te innen. Hiertegenover werd gesteld, dat dit moeilijkheden in de administratie en ren teverlies tengevolge kan hebben. Met dank voor de aangename wijze van behandeling der zaken sloot de voorzitter de vergadering. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 17 October 1928. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel niet behoorlijk uitwijken naar rechts bij het tegenkomen van een motorrijtuig: C. M. B. te Vlissingen f 5 b. s. 5 Id.h. Idem bij het ingehaald worden door een motorrijtuig, terwjjl het verlangen dat uit geweken worde, behoorlijk is kenbaar ge maakt: D. van B., te Arnemuiden, fö b. of 5 d.h. Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: C. M. B.> te Vlissingen fö b, of 5 d.h.; P. B., te Middelburg f 5 b. of 5 d.h.-.; J. 7. d. K. te Vlissingen f20 b. of 20 d.h.; Idem meteen motorrijtuigM. P. V. te Middelburg f 20 of 20 d.h. Met een rijwiel in een bocht binnen de bebouwde kom eener gemeente niet de rechterzijde van den weg houden: A. J. T. te Vlissingen f 3 b. of 1 week t.sch. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: J. v. d. K„ te Vlissingen f 10 b. s. 10 d.h. Rfj-den met een motorrijtuig zondier vol doende remmen: A. F. K., te Middelburg £5 b. of 5 d.h. R(jden met een motorrijtuig zonder spie gel: L. K. V., te Westkapelle f 10 b. of 10 dagen hechtenis. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van de daartoe bevoegde ambtenaren het inschrijvings- biljet vertoonen: J. van B. te Vlissingen f 1 h. oif 1 d. h. Fietsen zonder licht: B. M. te Arnemui den f10 b. of 10 d.h.; W. L. G. te Mid delburg f 3 b. s'. 1 week tuchtschool; _A. D., Arnemuiden f3 b. s. 1 week tuchtsch.: W. H. van H., te Njmegen f\3 b. s. 1 eek tuchtsch.; H. v. d. P. te Vlissingen f5 b. s. 5 d.h.; C. J. B„ te Middelburg f 1.0 b. s 10 d.h.; J. S. te Arnemuiden fö b. s. 5 d. h.; H. C. te Arnemuiden fö b. of 5 dagen hechtenis. Rijden met een motorrijtuig zonder gel dig rjjbewijs: M. P. V., te Middelburg f 3 b. of 3 d.h. Met een rijwiei rijden op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: M. P. V., te Middelburg f5 b. s. 5 d.h. Straatschenderij: A. L. en P. do V., resp. te Oostkapelle en te Gapinge ieder f 15 b. of 1 maand tuchtschool. Geen voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van een onder zijne hoede staand gevaarlijk dier: A. S. te Middelburg: f25 b. of 25 d.h. Een onder zijne hoede staand dier, wan neer het een mensch aanvalt, niet terug houden: W. J. S., te Vlissingen f 15 b. s. 15 d.h. Niet zorgen, dat een door hem op den openbaren w-eig geplaatst voorwerp behoor lijk verlicht is: A. F. te Middelburg fl b. of 1 d. h. Trekdier onbeheerd laten staan: S. W. D. te Middelburg f 19 b. of 10 d.h. Als opkooper in het door hem gehouden register niet onverwijld aanteekening hou den van alle door hem gekochte goede ren: H- G. te Middelburg f50 b. s. 1 m. hechtenis. Als opkooper geen doorloopend regis ter houden: Ch. C. L. te Middelburg: Vrij spraak. Dronkenschap bij derde herhaling, twee maal gepleegd H. IC. B„ te Vlissingen 2 :m. 3 weken hechtenis. Plaatsing in een rjjka- werkinriching voor den tjj i van twee j'&r Zonder daartoe gerechtigd te zjjn, loo- pen ovot eens anders grond: C. P. M. S. van S. te Rotterdam; Ma Fa Ma S. huis vrouw van C. P. M. S, van S. te Rotter dam; J- A. M. v. d. V., te Geldrop, Ca Ma v. d. V. te Geldrop en Ia Ma v. d. Co huisvrouw van R. A. te Sint Amands- herg (België), ieder f3 b. s. 3 d.h.; H- K. B„ te Vlissingen f 15 b. s. 30 d.h.; K. J. te Serooskerke f5 b. s. 5 (d.h.; S. D., te Middelburg f 5 b. s. 6 d.h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn rij den over -eens anders grond: L. L„ te Westkapelle, A. M. te Westkapelle, ieder f10 b. s. 10 d.h.; Te Middelburg op de straat een paard aan eenein persoon benedein 16 jaar ter bewaking toevertrouwen: P. A. te Gapinge f0.50 b. s. 1 d.h. Overtreding artikel 9 der Arbeidswet bij herhaling: L. M. A. K. te Middelburg f 25 b. s. 25 d.h. Als vader van een leerplichtig kind niet zorgen, dat het de school geregeld bezoekt: A. D. te Gapinge f 10 b. of 10 d.h. In eene voor het publiek toegankelijke vergunnings-lokalitcit een persoon inken- nelijken staat van dronkenschap toelaten H. A. V. te Middelburg: Vrijspraak. Als ingeschrevene voor den dienstplicht niet op de daarvoor aangegeven plaats en tijd voor den keuringsraad verschijnen: G. A. van O., te Rotterdam2 maal f 2 boete of 2 m. 2 d.h. Verkoopen van rundvleesch van on deugdelijke samenstelling: J. M. F., te Koudekerke: Ontslag van rechtsvervolging. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kan ton Oostburg, mr J. Erasmus. Door J. L., 37 j., tuinier te Seroosker ke, en J. W. L., 56 j., landbouwer te Grijpskerke, is hooger beroep aangetee kend tegen vonnissen van den kantonrech ter te Middelburg, waarbij zij wegens over treding van de Leerplichtwet werden ver oordeeld ieder tot een geldboete van f 10 of 10 d. h. Eveneens door A. M., 40 j., landbouwer te Oostkapelle, J. K., landbouwer te Melis- kerke, S. M., 42 j., landbouwer te Grijps kerke en G. L., 47 j., landbouwer te Se rooskerke (W.) dit wegens gelijke overtre ding door denzelfden kantonrechter wer den veroordeeld ieder tot een geldboete van f 15 of 15 d. h. Door A. L., 62 j., z. b. te Oost- en W. Souburg is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtre ding van de Motor- en Rijwielwet (als be stuurder van een rijwiel de linkerzijde van den weg houden) werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. h. De Ambte naar van het 0. M. teekende eveneens ap pèl aan. Door W. S. de J., 23 jaar, arbeider te Oost en West Souburg, is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis- van den Politierechter te Middelburg van 9 October j.l. waarbij hij ter z-ake van be- leediging is veroordeeld tot f 25 b. of 10 dag-en hechtenis. Een veldwachter aangeval len. Jn den avond van 26 Juni is te Hoo-geveen opeml 'k geweld gepl-e^gd t"gen den Rijksveldwachter H. Bakker. E-m troep jongens, die in beschonken toestand wa ren is in dreigend© houding met oren messen in de ha.nd op den veldwachter to eg el-o op en, daarbij roepende „jongens, de m-essen los", steekt he n. De veldwacb ter heeft zich eerst met d-en kl-ewang ver dedigd -en daarna drie schoten uit zijn revolver gelost, waarna de aanv,a!Prs op de vlucht zijn gegaan. De veldwachter heeft twee van de aanvallers 'herkend, n.l. H. de V. te Hollandscheveld en J. A. M. te Noord, die voor de rechtbank te Assen terecht stonden. Het O.M. eischte v-oor ieder der verdachten 1 jaar gevan genisstraf. Programma van Maandag 22 Oct. HUIZEN, 1870 M. 8 Concert in het Geb. „De Eendracht" te Rotterdam. Sprs: Ds J. H. F. Remme. Ds M. v. Grieken. Mannenkwar- tet. Declamatie. Viool. Piano. HILVERSUM, 1071 M. .805—11 Concert door het Omroep-orkest. RONIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. 8.20 Moderne muziek. HAMBURG, 395 M. 7.20 Hermann Claudius- avond. Concert. Orkest, vocale en instrumen tale solisten. Pro gr amma van Dinsdag 23 Oct. HUIZEN, 310 9 M. 12 30—1 30 Lunchmuziek. 5.306.30 Gramofoonmuziek. 6.307 Esperantoles. 8.15 Rede van Pater Fe lix Otten over Rome en het Atheïsme. 9 Concert. Het Amsterdamsch salon-orkest. HILVERSUM, 1071 M. 12.30—2 Lunch muziek. 34 Knipcursus. 7.45 Engel- sche les gevorderden. 8.058.35 Boek bespreking. 8.3510.15 Concert doo-r het Omroep-orkest. DAVENTRY ,1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (piano, bariton, sopraan). 1.202.20 Or- kestconcert. 4.20 Orkest-concert. 4.50 Orkestconcert. 6.50 Muziek. 7.05 Schu berts Winterreise voor tenor. 7.35 Muziek. 8.05 Concert. De militaire kapel. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50— 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Trioco-n- cert. 8.35 „La Damnation de Faust", opera. LANGENBERG, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.05 5.50 Orkestconcert. 7.208.15 Orkest- concert. 8.20 Declamaties en liedjes bij de luit. BRUSSEL, 509 M. 6.50 Trioconcert. 8.35 Orkestconcert. 9.25 Fragmenten uit „Philémon et Baucis", opera van Gounod.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6