Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. breiden. Komt het zoover, dan zal te vo ren een demonstratie, ook van belang voor $e landbouwers e.d., worden ge geven. De voorzitter verzoekt zoo mogelijk voortaan mot belangrijke punten voor "de rondvraag een tweetal dagen te voren in kennis te mogen worden gesteld, ten einde vlotte beantwoording te bevorderen. Hierna sluiting. Nieuw- en St. Joosland. Op de daar voor bij uitstek geschikte weide van den heer A. Wisse haddm Vr'.jd g- namiddag ter gelegenheid van de burqe meostersinstallatie de volgende spelen plaats, die alle zeer in den smaak vielen bij het publiek, dat zoowel uit deze als uit omliggende gemeenten in grooten ge tale aanwezig was. Flesschengooien, hardloopen met hin dernissen, stoelendans te paard, ringrij- derij per fiets, idem met versierde tilbury's r.prio'.loo; en, zakloo; en en tonnet'e steken. 's Avonds werd op de muziektent con cent gegeven door de Muziekvereenigirig en zangvereeniging, hetwelk gedeeltelijk werd bijgewoond door den heer Burge meester met zijn familie. De receptie werd flink bezocht. Een prachtig gezicht leverde de laan van het gemeentehuis naar de muziektent op, die met lampions was verlicht. Het is een prettig feest geweest. Geen wanklanken1 werden gehoord. De uitslag der volksspelen is: Stoelen rijden te paard: 1. G. de Feij- ter, 2. Cr. Janse, 3. A. de Jonge, 4. P. Poppe, 5. P. Bliek, 6. 0. v. Leer dam, 7. F. Onderdijlc, 8- C. Baas, 9. P. Koddo, 10. Joh. de Feijter. Spirietloopen: 1. P. Dominicus, 2. C. de Goffau, 3. M. Bliek, 4. I. Hage, 5. I. Meliefste, 6. J. Hage. Zakloopen: 1. S. v. Waarde, 2. Joh. Pleijte, 3. M. Haaftse, 4. J. Koolaard Tonnetje steken: 1. J. Pleijte, 2. J. Bosschaart, 3. C. Bosschaart, 4. Jo 'Frik, 5. Paulus Dellebeke, 6. P. Hage, 7. C. Moens, 8. H. Baas. Flesschon gooien: 1. Tona. Dellebeke. 2. Koos Keur, 3. Rika Goedhart, 4. Dina Versluij's, 5. Sientje Meliefste, 6. Laurinn Meulmeester, 7. N. de Goffau, 8 Jo Keur. Wedloop met hindernissen: i. E. Bos schaart, 2. L. Bosschaart, 3. C. Baas, 4. T. Hoebeke, 5. Iz. Govcrse. Versierde tilbury's: 1. P. Reijnoudt Pz.„ 2. S. Boon, 3. A. Koopman, prijs van oen particulier, 4. C. de Vogel. Ringrijderij mot tilbury's voornoemd: 1. P. Adriaans©, 2. I. Koopman, 3. C. Janse Pz., 4. C. de Vogel. Schietwedstrijd: 1. J. Wisse, 2. Iz. Joos- se; 3. P. v. Leerdam, 4. J. Quist, 5. L. de VissetT, 7. S. Janse, 8- A. Adriaanse, 9. J. de Goffau, 10. A. Brakman, 11. E. Var'lare, 12. Janis Joosse, 13. J. Du- rink, 14. J. de Vries. Ringrijderij op de fiets, meisjes. 1. Je. Kgoon, 2. C. Dellebeke, 3. C. Beekman, 4. Jo Kiompe, 5. D. v. Beetfen, 6. W. Joras, 7. Ca. Bliek, 8. Je v. Waarde, 9. Me. de Klerk, 10. N. Brakman, 11 Lein Japse, 12. M. J. Jansen van Roo sendaal, 13. Jannetje Kiompe, 14. M. Quist. Wcatkapelle. Vrijdag vergaderde d<. raad voltallig.. Op het bekende adres van Armemui- den werd met alg. st. besloten adhaesie te betuigen. Voorgelezen werd daarop een schrijven van Ged. Staten, waarin deze opmerken van oordeel te zijn, dat het raadslid Min- derhoud niet in strijd heeft gehandeld met art. 24 der gemeentewet, door in dienst van den voerliedenibond steenen te ver voeren voor den aanbouw van het gem. slachthuis. De heer W. Huibregtse meen de evenwel het gevoelen van dit. college niet te kunnen deelen. De bond van voer lieden bezit geen rechtspersoon'ijkheid, e vond, dat de voerliedenbond niet als ver- eeniging: kan beschouwd worden. Dhr' B. Louwerse was evenwel van mee ning, dat de Raad zich neer te leggen had bij het oordeel van Ged. Staten- Dhr K. Cijsouw zei, dat Ged. Staten kunnen zeggen, wat zij willen; het be doelde raadslid heeft de centen on'.vangten van de gemeente en dat mag z.i. een raadslid niet. De voorz. las daarop nog eens het desbetreffende art. der gem.wet voor, waarop hij verdere discussie sloot. Daarop deelde de voorz. mede, dat hef. slachthuis nog niet in gebruik kan worden genomen, niettegenstaande het reeds ge heel .is afgewerkt. Dit komt, doo-rdat nog geen rapport is ontvangen over het on derzoek van het water uit de welput, behonrende bij het slachthuis. "Bovendien is ook nog niet ontvangen de goedkeuring op de ingebonden verordening op het hef fen van loonen voor het gebruik van het slachthuis. Daarop werd behandeld de gem. begroo ting 19L9- Niemand der leden wenschte algemeene beschouwingen te geven. De voorz. merkte daarop op, dat de be grooting er wel iets minder gunstig voor staat dan de vorige jaren. Men jpoest daarbij rekening houden met de rente van de leeninig;, aangegaan voor Jiet bou wen van het slachthuis. Daar de fondsen ontbraken, moest de post voor bestrating verminderd worden; de Zuidstraat o.a. kan dit jaar niet verder verbreed worden, daar het de bedoeling is die straatjes een beurt te geven, die het meest moesten opgeknapt worden. Daarna gaf de voorzitter een globaal overzicht van het thans ingediende wets ontwerp, regelcgondo de financieels ver houding tusschen Rijk en Gemeenten. Een verbetering^zal de wet zeker bren gen voor de minder gegoeden door den groo teren aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud. Spr. vond het pen mooie rege ling, indien de gemeenteuitkeering daar door niet te veel gedrukt wordt. Door intrekking van verschillende be lastingen, zou de gemeente c.a. f 18.030 minder ontvangen. Hij hoopte evenwel, dat dit verlies gedekt wordt door de gem lüondsbelasting in het wetsontwerp ge noemd. Van de verteringsbelasting ver wachtte spr. voor deze - gemeente geen groote opbrengst. De gemeente kan den evenwel opcenten heffen op' de gemeente- fondsbel. Alhoewel spr. onmoge'ijk kon zeggen, wat de gevolgen zullen zrjn voor deze gemeente bij aanneming van dat wetsont werp, meende hij toch, dat de/.e gemeente er geen schade bij zou hebben. Daarop kwamon in bespreking de ver schillende posten der begr. Bij den post premie uitkeering aan vde brands mitle- den, vroeg de heer Huibregtse of f30 niet to gering was. Dhr H. de Kam merkte op, dat die post reeds al met de helft verhoogd is. Dhr Huibregtse zei, dat de leden van do brandweer vroeger handelden uit. bur gerplicht, thans werken zij in het. belang van assurantiemaatschappiijen. De voorz. was .evenwel van oordeel, dat de assu rantiemaalschappSjen zeker n'el gemakke lijk zouden verzekeren, indien er goen brandweer in de gemeente was. Naar aanleiding van den laat.sten brand aan den dijk, vond de heer K. Cijsouw hot ongehoord, dat de brandweerlieden den geheelen nacht uit hun bed zijn ge houden. Spr. was van meening, dat de brand gebluscht had kunnen worden, als er beter aangepakt was geworden. iVLa.s. werd daarop besloten deze post te verhoogon en te brengen van f30 op f 100. Bij1 Sen post straatverlichting merkte dhr W. Huibregtse op, dat op zekeren nacht circa 4 uur de straatlantaarns brand den; met het oog op het stroomverbruik .achtte spr. dit niet in het belang 'der ge meente. Bij den post jaarwedde van den! ge meentegeneesheer ontspon zich een breed voerige discussie. De heer K. Cijsouw vond de jaarwedde te laag, en meende dat de raad verplicht was, deze te ver- hoogen. Dhr Huibr. Cijsouw (weth.) zei, dat de jaarwedde van den dokter op f 1C03 komt, n.l. fG50 tractement met vrije wo ning en vroeg den vorigen spr. waar een hoogere jaarwedde uitgekeerd wordt- Hij wees o.a. óp Souburg, waarhij Westkapelle uitblinkt. Dhr Huibregtse meende even wel, dat Souburg en b.v. Koudekerke veel gunstiger gelegen zjjn. Spr. meende, dat men er meer prijs op' moest stellen, dat men een dokter heeft. Dhr Hendr. Cijsouw vroeg zich af, welk salaris men den dokter moest geven, om hem hier te behouden. Hij meende, dat de vorige geneesheer ook was weggegaan, al had deze een salaris van f 2503 geha.d. Weth. Louwerse was van meening, dat men toch geen zekerheid heeft, dat een d,okter zal blijven, al wordt de jaar wedde verhoogd. De voorzitter wees er op, dat het in komen van den dokter bestaat uit salaris met vrije woning met de verdiensten uit de practijk. Sp'r bejammerde het, dat 'ijds Rijk en Provincie de subsidie hebben ingetrokken. Maar, zei spr., de schoen wringt buiten den Raad. Het is reeds meermalen gebleken, dat de ge meentenaren zich nooit geïnteresseerd hebben voor een georganiseerd zieken fonds. Spr. wees hierbij nog dip de treu rige resultaten bij het oprichten van een vereen, voor ziekenhuisverpleging. Daarop werd het voorstel van dhr K. Cijsouw, daarbij gesteund door dhr Hui bregtse, om dezen post te verhoogen met f350, verworpen met 5 st. Vo r stem den de beide voorstellers. Dij den post onderhoud dokterswoning r,g de heer Huibregtse of hierbij oen uoslcundige is geraadpleegd, waarop de vooi'z, antwoordde, dat de gem.-opzich ter een en ander heeft opgenomen. Bij den post buitenwettelijk vervolgon derwijs, zei de voorz., dat B. en \V. dozen cursus alleen zonden willen g«ven. indien zich minstens 15 leerlingen aan meldden. De heer Huibregtse vond dit aantal te ho 'g en zou dit gxar.ie gesteld zien op 10, waartoe werd besloten. Z.h.st. werd daarop de begrooting 1929 vastgesteld op een totaal aan inkomsten en u'itgaven van f42313.75, met een post onvoorzien van f 706.23i/2. Tevens .werd nog besloten een post voor het vervolgonderwijs te brengen op de begrooting 1928- Hierna sluiting. Wissenkerke. Vertrokken: Adriana Stok man, z. b. naar Schiedam; Johannes Cou- mou, Student naar Rozenburg; Pieternella Martina Huiszoon, dienstb. naar Goes; Jacob Robijn, z.b. naar St. Laurens. Gevestigd: 6 Sept., Bastiana Verheij, dienstb., Maiinus Johannes Doebman uit Goes; Jacobus Wondergem, wagenmakers knecht, uit Vrouwepolder. Een griezelige vondst. Bij graafwerken op een bouwterrein te Wor- merveer zijn een aantal doodshoofden en doodsbeenderen gevonden. Wijl hier nim mer een kerkhof geweest is, wint het vermoeden veld, dat men hier te doen heeft met gesneuvelden uit den Spaan- sehen tijd. In 1574 hadden de Spanjaar den Assendelft bezet en ze deden van daar een aanval op Krommenie', dat ver overd werd, en op Wormer, aan de over zijde der Zaan. Hier werden de Spanjaar den na een hevig gevecht bij de Schans (thans do Schansbrug) teruggeslagen en moesten zij hun heil in de vlucht zoeken, achtervolgd door het zegevierende krijgs volk van den stadhouder van het Noorder kwartier, D'iedcrik Sonoy. Daar do terug tocht dor Spanjaarden plaats had over het toen nog kleine dorp Wormerveer in de richting van Krommenie, zijn ver- mo deiijk enke e S aansche vluchtelingen op bovengenoemd terrein achterhaald, ge dood en daar begraven. Inbraken te Katwijk. De in brekers, die een dezer nachten Oegstgeest onveilig hebben .gemaakt, hebben thans blijkbaar beide Katwijken tot hun ope rate terrein gekozen. Daar zijn Zaterdag nacht, evenals te Oegstgeest, vijf inbraken gepleegd. Verscheidene gouden en zilveren voorworpen, alsmede een bedrag aan geld zijn medegenomen. Eenige gebroken inbre; kerswerktuigen zijn achtergelaten. Te Katwijk a.an Zee is ingebroken in hot Protestantsch Weeshuis. Hier .werd f 60 ontvreemd (zijnde het spaargeld van eenige kinderen). In verschil en de kamers is aTes over hoop gehaald. De directeur verklaarde des nachts wel eenig leven te hebben goho rd, doch daaraan geen verdere "aan dacht te hebben geschonken. Algemeene vergadering van het Zeeuwsch Belgische Paardenstamboek. Donderdag werd te Temeuzen een alge meene vergadering gehouden van het Z. B. S. De voorzitter opende de vergadering en zei o.a. De heer W. Staal ,de eertijds zoo enthou siaste voorzitter heeft op 10 Mei 1.1. zonder opgaaf van redenen als lid van onze ver- eeniging bedankt, en het voorloopig bestuur heeft mij als voorloopig voorzitter aangewezen. Het ledental, met 40 begonnen, is zeer uitgebreid, ook aan den overkant der Schelde en bedraagt ruim 300. Het aantal ingeschre ven paarden bedraagt ruim 1250. Den zevenden Mei machten we de Ko ninklijke goedkeuring op onze statuten ont vangen. Bij Ministerieel besluit van 29 Augus tus ontvingen wij van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw de erken ning op grond van de Paardenwet 1918. We hebben nu het recht onze eigen hengsten te keuren voor dekking, en kunnen ons zoo noodig in dezen geheel onafhankelijk maken. Bovendien zal daarvan het gevolg zijn, het niet te onderschatten voorrecht, dat we mede zullen geroepen worden deel te nemen aan de officiëele beraadslagingen in Den Haag over de belangen der paardenfokkerij. Door de Prov. Reg. Com. is in haar laatste vergadering besloten, dat op allo rijkskeuringen de paarden ingeschreven in het Z. B. S. vol komen dezelfde rechten zullen hebben als die uit het N. T. S. Dit besluit verwierf alreeds de ministeriëele goedkeuring, zoodat onze paarden volkomen gelijkgerechtigd zijn met die uit het oude stamboek. Wij kunnen niet nalaten van deze plaats hen, die ons bij onze actie zoozeer gesteund hebben, onzen warmen dank te brengen. De pedigrees zijn ontworpen en liggen ge reed. Reeds werd ons een pedigree gevraagd voor den uitvoer. Het secretariaat, hoewel nog overladen met veel werk, werkt normaal, en kon reeds meer malen den handel bij den aankoop behulp zaam zijn. Ook in het buitenland wordt ge werkt, en niet zonder succes. We zijn daar niet langer een onbekende, maar mogen van velerlei zijde sympathie met ons werk ont vangen, en niet in de eerste plaats bij vele officiëele personen, maar speciaal bij de groote fokkers van naam. We kunnen u van deze plaats meedeel en, dat we met het N. T. S. volkomen „eben- burtig" zijn geworden, en dat in een zoo klein, tijdsverloop. De beteekenis van de erkenning door den Minister wordt nu door den secretaris uit eengezet. Niet alleen, dat we nu onze eigen hengsten mogen keuren voor dekking, indien dat ooit noodig zou blijken, maar ook kunnen we geroepen worden mee te spreken in de be handeling der belangen der paardenfokkerij in Den Haag. Bovendien heeft de erkenning tot ver buiten onze grenzen een zeer goe den indruk gemaakt, waardoor aldaar ver spreide onware voorstellingen zeer spoedig waren achterhaald. De vergadering sprak unaniem als haar meening uit, dat het noodig is een jury voor de keuring van dekhengsten te benoemen, doch dat het te hopen is, dat deze nooit in werking zal moeten worden gesteld. De keuring van dekhengsten wordt als zuivere rijkszaak beschouwd. Slechts noodgedwongen zal men overgaan tot zelf keuren, doch om op allo gebeurlijkheden voorbereid te zjjn, komt het gewenscht voor de commissie te benoe men. Als vaste juryleden worden bij groote meer derheid van stemmen gekozen de heeren: E. B. van Acker te Westdorpe, Pr. de Dob- belaere te Biervliet en H. A. Suy te Krui- ningen. Als plaatsvervangers worden gekozen de heeren: H. de Maat te Stoppeldijk, L. A. J. van Esbroeek te Hengstdijk, D. Fassaert te Stoppeldijk, M. Dieleman te Hoek, Fr. Dek ker Fzn te Terneuzen en P. B. van Hoeve te Axel. Volgens de reglementen zullen alle fokkers die na 31 December lid worden, voor elke overschrijving zoowel uit het Belgische als uit het Nederl. St. f 2.50 per paard moeten betalen. Waar men als lid voor het N. T. S. voor of op 1 November moet bedanken, wil men niet langer verplicht zijn zijn contributie toch te betalen, heeft de vergadering gemeend, dat het goed zal zijn veel fokkers tegemoet te komen, en werd aangenomen, dat alle fokkers, die van nu af lid worden, over 1928 geen contributie meer te betalen hebben. Wie dus nu lid wordt volstaat met betaling van zijn contributie over 1929. Op een daartoe door een der leden gestelde vraag, deelde de voorzitter mee, dat de finan- ciëele toestand niet de minste reden tot on gerustheid geeft ,en dat het voorloopig be stuur de toekomst zeer hoopvol tegemoet gaat en wel in die mate, dat kan worden mee gedeeld, dat nimmer van contributieverhooging, noch van verhooging der inschrijfgelden sprake zal moeten zijn. Alvorens het voorloopig bestuur, dat nu aan zijn opdracht op de stichtingsvergadering heeft voldaan, aftreedt, zegt de voorzitter, meent het nog een voorstel in het midden der vergadering te moeten neerleggen. D'e heer Ph. J. van Dixhoorn is de man, die aan de oprichting van het oude Z. B. S. een grooten stoot heeft gegeven en naast den heer van Oyen sinds dien tijd steeds op de bres heeft gestaan. Hij was een tegenstan der van de ineensmelting in 1914 en van de opheffing van het oude Z. B. S. Steeds is hij de drager geweest van de ideeën, die in het nieuwe .Z B. S. zijn belichaamd. Prakiisch is hij een der corifeeën geweest op het gebied der paardenfokkerij, en veel zeer veel, van wat goed is in Zeeland, is van uit de „schapenstal van Booseshof" uit gegaan. Hoewel hj nimmer heeft deelgenomen aan den strijd voor het nieuwe Z. B. S. meent het bestuur, dat wy zijn vele verdien sten moeten eeren ,door hem als eerevoor zitter van het Z. B. S. te benoemen. Dit voorstel werd met groot applaus begroet. Bij de verkiezingen voor een vast bestuur zfjn benoemd de heeren M. van Fraaijenhove to Axel, Aarn. de Bruijne te Terneuzen, H. de Regt te Terneuzen, A. Leenhouts te IJzen djjke, P. de Maat te Stoppeldijk, Pr. de Dobbelaere te Biervliet, C. Staal te Graauw, L. A. J. van Esbroeek te Hengstdijk en li. A. Suy te Kruiningen. Bij de rondvraag werd de quaestie ter sprake gebracht van het niet uitreiken der medailles aan de indertijd door hst N. T. S. geroyeerde leden. Medegedeeld werd, dat de medailles aan de andere fokkers reeds zijn uitgereikt ,en dat er opschuivingen hebben plaats gehad, zoodat daaruit zou moeten vol gen, dat aan de geroyeerde fokkers geen me dailles zullen worden gegeven. Van een be sluit van het H. B. der Z. L. M. was echter bij niemand nog iets bekend, zoodat door het Z. B. S. nog geen stolling tegen deze quaestie kan worden genomen. Eén der leden bracht echter een brief ter tafel, waaruit blijkt, dat het H. B. nog geen beslissing heeft genomen, en dat de kans „groot is, dat de beslissing zoo zal uitvallen, dat de geroyeerde leden hun me dailles wel zullen bekomen, daar de ingewon nen inlichtingen daartoe aanleiding geven. Hieruit zou moeten voortvloeien, dat het Nederl. Trekp. St. heeft geadviseerd tot uit reiken der medailles, daar de vergadering te Zierikzee aan dat lichaam om advies heeft gevraagd. Niet te verklaren zou echter zijn in dit verband, een opschuiving der medailles die reeds uitgereikt zijn, en wil men zich van eon uitspraak in dezen alsnog onthouden tot meer licht zal zijn verspreid. Veedrijven over den openbaren weu1. Het hoofdbestuur der Holl. Maatschappij van Landbouw heeft bij het Kon. Nederl. Landbou w-Comité erop aangedrongen, een actie te beginnen tot wijziging van de artikelen 3 em; 6, I van het motor- en rijwielreglement of, zoo in deze richting meer succes te ver wachten is, pogingen in het werk te stellen, dat gelegenheid worde gegeven, doze bepa lingen voor bepaalde plat.elandsgemeenten bui ten werking te stellen. Naar de meening van het hoofdbestuur zijn de genoemde bepalingen zeer eenzijdig ten nadeele van het platteland. Mond- en klauwzeer. Te 's-Heer Abtskerke doen zich een paar gevallen van Mond- en Klauwzeer voor on der een. koppel rundvee en een kudde schapen. PluimveetentoonstcJlingi De Provinciale tentoonstelling der V.P.Z. (Vereeniging tot Bevordering van de Pluim veehouderij in Zeeland) wordt dit jaar in de af deeling Oostburg gehouden. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 10 Oct. 1928. De Kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens: le. Als bestuurder van een rijwiel niet behoorlijk uitwijken naar rechts bij het tegenkomen van een motorrijtuig. 2e. Als bestuurder van een rijwiel, buiten nood zaak de linkerzijde van den weg houden J. P. te Koudekerke 2 maal f 5 b. s. 2 maal 5 d. h. Als bestuurder van een rijwiel niet be hoorlijk uitwijken naar rechts bij het in halen van rijdieren: P. P .te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h. Nachtrumoer verwekken: M. H. te Mid delburg f 15 b. s. 15 d. h. Dronkenschap: J. J. te Sliedrecht f 15 b. s. 15 d. h. Idem bij 2e herhaling binnen een jaar nadat de eerste veroordeeling wegens herhaling on herroepelijk is geworden: W. T. te Vlissingen 14 dagen hechtenis. -Dronkenschap, terwijl tijdens het plegen der overtreding nog geen jaar is verloopen, sedert een vroegere gelijke overtreding onherroepelijk is geworden: J. J. t. H. te Vlissingen, drie dagen hechtenis. Te Middelburg wateren buiten de bakken: E. v. W. tê Middelburg f3 b. s. 3 d. h. C. d. W. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h. Te Vlissingen in een café bezoekers hebben gedurende den tijd tusschen het voor de slui ting bepaald uur en 5 uur des morgens: P. F. H. te Vlissingen f 15 b. s. 15 d. h. Te Vlissingen zich als bezoeker tusschen den tijd van sluiting en opening bevinden in een café: W. D., tijdelijk te Vlissingen f 10 b. s. 10 d. h. Overtreding art. 4 par. 1 van het Reg. op de Wegen en Voetpaden: J. W,. te Seroos- kerke 15 b. s. 5 d. i Vrijspraak. Vrijdag en Zaterdag 19 door de arrondissementsrechtbank te Middel burg in besloten zitting behandeld' de zaak tegen W. Chr. V., arts te Middelburg, ver dacht van het misdrijf bedoeld bij art. 251 bis, van het wetboek van strafrecht. Na ver dediging door den heer mr F. W. Adriaanse, wees de rechtbank direct vonnis en sprak verdachte vrij. Geheime distilleerderij. De rechtbank te Assen veroordeelde B. V. te Eenerveld (Norg) wegens het in zijn woning aanwezig hebben van een distilleortoestel en gedistilleerd van te groote sterkte, tot 2 maan den gevangenisstraf en f 153.75 boete subs. 2 weken hechtenis en f 500 boete, subs. (5 weken hechtenis. WISSENKERKE. Gehuwd: Irak de Regt, 29 j. jm. en Pieternella Lena Wisse, 27 j. jd.; Leendert Pieter Dijkwel, 23 .j jm. te Ierseke en Cornelia Ilendrika Sanderse, 25 j. dj. Geboren: 3 Sept., Janus Marinus ,z. v. Cornelis Gillisse en Elisabeth de Looff; 4, Cornelia Elisabeth, d. v. Johannes de Rruine en Lena de Visser; 7, Adriana Anna, d. v. Jan Adriaan Wilderom en Neeltje Adriana dé Smit; Pieter Abraham, z. v. Jacohus Paulus Tazelaar en Catharina Marcusse; Dina Aartje, d. v. Lieven Abrahamse en Ilendrika Cornelia Verburg; 12, Jacobus Nicolaas, z. v.. Adriaan Bakker en Cornelia Poortvliet; 20, Geeitruida Pieternella en Adriana Susanna, d. v. Jan Iman Imanse en Jacoba Adriana rle Smit; 25, Marinus, z. v. Marinus Koole en Margaretha Barendina Visser; 30, Pieter, z. v. Jacob Korshuize en Jacomina Johanna Dingemanse; 8 Oct., Lena Tannetje, d. v. iCornelis Goudswaard en Adriana de Lange. Overleden: 6 Sept., Lourina Lous, 54 j., echtgen. v. Adriaan Flikweert: Levinus Kete laar ,80 j. ,wedn. v. Hendrika Koole; 17, Magdalena Elisabeth Jelderda, echtgen. v. Frans Hendrik Films. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd4 Oct., Joost Breas, 33 j,, wed. v. Maatje Hoogerheide en Adriana Brouwer, 29 j. jd. Geboren: 22 Sept., Dina Neeltje, d. v. Gerard Cornelis Iluige en Adriana Korsuize; 6 Oct., Adriaan, z. v. Pieter de Pree en Wilhelmina Catharina Munter; 9 Oct., Leen dert Thomas, z. v. Dingenis Serier en Ca tharina de Looff. Overleden: 27 Sept. te Goes, Willem van der Slikke, 66 j., echtgen. van Suzanna Meerse; 4 Oct., Martina Lous, 61 j., echtgen. van Mattheus Kunst; 6 Oct., Wilhelmina Hól- lestelle ,55 j., echtg. v. Adr. Hoogerheide; 8 Oct., Gillis v. d. Berge, 63 j., echte v. Geertruida Kramer. KATS. Gehuwd: 27, Leendert van Popering, 28 j. jm. en Helena Pieternella Korteknie, 25 j. jd. Geboren: 5 Oct., Pieter Abraham, z v. Cornelis Jan Verburg en Elisabeth Fiemm KORTGENE. Geboren: 6 Oct, Pi.tr, z. v. Cornelis Nijsse en Maria Boot. (Adv. Bi.'1 Van 311 October. KRUININGEN. Gehuwd: Jan van Koeve- ringe, 47 j. en Jacoba Glerum, 33 j. Geboren: Jaques Angelus, z. v. Louis An gelus Jacobus de Paauw en Magdalena Fre- derika Fransiska Kalle; Pieternella Jannetje en Maria Alwina, d. v. Cornelis Gerrit Zoe te weij en Maria Anna Timp. Overleden: Philippus Cok, 83 j., wedn. v. Adriaan Donirise. (Kr. C.) Programma van 15 October. HUIZEN, 1870 M. 8 Concert. Het Chr. Radio-orkest. Spr. C. Smeenk, lid van de Tweede Kamer. HILVERSUM, 1071 M. 8.05—8.45 Lezing door prof. H. Zwaardemaker: Hardhoorend- heid en luistertoestellen; 8.459.10 Con cert. 9.1011 Kamermuziek door het Con certgebouw Trio. eert. DAVENTRY, 16C0 M, 8.05 internationale liedjes. 8.20 Kamermuziek. 9.55 Con- LANGENBERG, 469 M. 7.20—8.15 Concert. KI in-\\erag-oikest. 8 239 35 Marcel Sal- zer-avond. ZEESEN (Königswusterhausen) 1250 M. 7.50 Intern, programma-uitz. Concert uit Weenen. Programma van Dinsdag 16 Oct. HILVERSUM, 1071 M. 12.30—2 Lunchmu- ziek. 34, Kniples. .5307.15 Con cert door het Omroeporkest. 7.157.45 Engelsche les gevorderden. .8058.35 Boek bespreking. 8.35 „De Vijf Frankforters", blijspel in 3 bedrijven. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 1.30 1.30 Lunchmuziek. 5.306.30 Gramofoon- muziek. 6.307 Esperantoles. 88.30 Spr. Dr L. G. Kortenhorst ,lid v. d. Tweede Kamer. 8.30 „Beatrys" .mysteriespel in 4 tafr. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (so praan, bariton, cello). 1.202.20 Orkest concert. 3.20 Muziekles. 3.40 Muziek. 4.50 Orkestconcert. 6.20 Moderne En gelsche poëzie. 6.50 Muziek. 7.05 Schu berts' pianosonaten. 8.05 Licht orkestcon cert. 9.35 Muziekles. 10 Concert. PARIJS „Radio-Paris", 1750 M. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconoert. 9.0511.20 „Les Pecheurs de Perles", ope- ra-comique. ZEESEN (Königswusterhausen) 1250 M. 4.205.20 Orkestconcert. 7.23 Orkestcon cert, BRUSSEL, 509 M. 6.50 Irioconcert. 8.35 Concert.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6