ONZE KLEEDING. het Houtwerk Leert BOEKHOUDEN en TALEN W. DE GLAS VAN DE LEENING 1928 Bil-' Waterhoudend Vraagt onze tarieven! Regenmantel. (Ned. - Fr. - D. - Eng. - Spaansch) Accountant en Leer. M.O. Boekh. - Gr. Markt 13, Goes Vereeniging voor Lager Onderwijs op Gereformeerden Grondslag Voor voor voor DROGISTERIJ SCNULTE S TMIEME Onze adverteerders zullen met genoe gen vernemen dat het aantal abonné's yan „De Zeeuw" voortdurend grooter wordt, met het gevolg dat ook de reclamewaarde nog steeds toeneemt. 19 Z6 5ZSV. II. Melk is goed voor elk. Onderd.kies pijn, melk, vogels, droom, rem. i 29 September. I. Schrijft beleedigingen in zand en grift genoten weldaden in marmer. Onderd.Tien-gemeten, Linge, Onderdendam, biggen, zijn, thermometer, cel wingerd, mis sen, graf, safier. II. Wie kan keeren de hand des Heeren? Onderd.hand, Kanaan, hek, week, eend, haas, eer, rendier. Goes „Gladiolus", Het ware geluk. „Mig non en Ceacilia", Een beker koud water. Wolfaartsdijk „Leeuwtje", Veilig geleid. Terneuzen „Theeroosje", De pastoor van Jakobswoude. Ossendrecht „Ulist", De Pelgrimsreis van deze wereld naar de toekomende. Oostkapelle „Klaverbloem", Het verhaal van den voerman. Krabbendijke „Fazant", Verleid, maar niet verloren. „Luistervink", In de .vlegeljaren. Oudelande „Moeders jongste", Jessica's eer ste gebed. 's-H. H. kinderen „De gebroeders", Om de dingen, die vergaan. Troostprijs: Kruiningen „J. N.", De zoon van den visscher. Hier volgen weer de nieuwe prijsraadsels. Voor de grooteren I. Mijn geheel bestaat uit 48 letters. Engeland is een 6, 34, 17, 26, 10, 14. Op 't ©ogenblik worden veel 19, 8, 11, 9, 27 en 12, 22, 19, 16, 32, 15 gegeten. 3, 31, 1, 42, 13 is een lekkernij. Fietsen mogen niet op het 4, 39, 2, 7, 20, 18, 41, 39 rijden. 44, 46, 23, 5, 3, 29, 10 is een zomersport. De 36, 45, 40, 48 is een rivier in Limburg. Tegenwoordig wordt er veel aan druiven 25, 35, 37, 24, 28 gedaan. In een 30, 21, 36, 38, 33, 26, 14 staat altijd wat nieuws. Een 44, 47, '43 is een letter. I Ingez. door „Mulderinnetje". II. Voor de jongeren: Mijn geheel bestaat uit 30 letters. Een 23, 19, 20, 26 ,4, 21 wordt door meisjes gedragen. Een 3, 10, 5, 24 ligt over het water. 16, 22, 9, 29 is een meisjesnaam. 1. 14, 2, 6 wordt door bakkers gebruikt. Met een 27, 7, 15, 21 kan men overvaren. Vogels hebben 8, 13, 28, 17, 25, 29. Een 11, 18, 24 is een deel van een jaar. Een 27, 12, 15 gebruikt men op school. JONGENSLEVEN. Den volgenden middag heefschte er toch wel eenige spanning in de Was. Wie zouden de gelukkigen zijn? Eerst hadden ze nog drie kwartier Aardrijkskunde gehad, voordat de schrijf- les .aan de beurt was. Eindelijk waren ze .om; de tijd had voor de jongens en meisjes al' veel te lang geduurd. Jongens, 't is tijd hoor, de boeken weg. Kees, deel jij de schriften eens uit. Anders duurde het altijd nog wel even voordat de atlassen en boeken opgeborgen waren, maar ditmaal ging het zoo vlug, dat Kees nog niet eens klaar was met de schriften, toen er al geen boek meer te zien was. Henk, die gauw even in zijn schrift ge keken had, zag vol blijdschap rond. Jon gens, fluisterde hij; jullie kans is lekker al verkeken hoorl Heb ik 'tniet gezégd, dat niemand zoo mooi schrijven kan als ik. Henk, wat is er te lachen, vroeg Mees ter. Meester, ik lach, omdat ik den prijs heb; ik weet 'tal zeker, niemand die het van mij winnen kan eneen drie zou kunnen halen. Alle jongens eni meisjes lachten. Meester, die eerst nogal' streng gekeken had, moest nu toch ook lachen. Hij begreep wel. Henk bedoelde het als een grapje, soms ging hij wel eens te ver, maar toch was 't een flinke, eerlijke jongen. Hij zou dan ook niet boos worden, en 't ook als grap beschouwen. Nu jongen, daar ben ik blij om, alleen jammer dat je het al weet, maar wel gefelictieerd hoor, en om vier uur praat je er maar verder over. En nujongens en meisjes zal ik jullie geduld maar niet langer op de proef stellen. Eei'st maar de meisjes. De eerste prijs is voorBetsDie heeft zoo haar best gedaan, dat ze hem zeker wel ver diend heeft. Ik was er dan ook gauw mee Waar, om het te beslissen. Hier Bets kom* de inktlap maar halen, en in 't vervolg maar altijd zoo je best gedaan hoor. Met een kleur als vuur en stralende oogen stapte Bets de bank uit. Dank u wel, meester, zei ze ,en ging toen> gauw meer naar haar plaats. Ahe meisjeshoofden werden meer bij elkaar gestoken om 't moois te zien. Mag ik hem ook eens gebruiken, vroeg Mien. Bewaar hem eerst nog wat, zei de altijd kalme en bedachtzame Lena- Ik peem hem eerst mee naar huis, en dan mogen jullie hem allemaal om de beurt gébruiken. Nu meisjes, nu zijn jullie wel klaar hé? De jongens kijken al zoo ongeduldig, dat ik het vqor hen ook maar gauw zeggen zal, zei Meester. Het was niet zoo ge makkelijk als bij de meisjes. Als Karei er geweest was, dan wel', maar nu ging 't eigenlijk tusschen Arthur en Wim. Want in den regel schrijft Arthur mooi er dan Wim, maar door dat ongelukje met zijn pen, was 'tnu juist andersom1. Het spijt me wel, Arthur, ik weet, dat jij ook heel erg je best gedaan hebt, maar toch kon ik je in dit geval de pen houder niet geven. Dus Wimdan is hij voor jou. Wim liep haastig de bank uit, mom pelde zooiets van dank u wel, en ging vlug weer zitten. Arthur zei niet3, hij wou er niets om geven, maar toch't zou ook wel leuk geweest zijn, als hij hem gehad had. En nu Wim juist, die den laatsten tijd zoo vervelend tegen hem was. Hij zag, dat de meester naar hem keek, en ging maar wat in zijn kastje zoeken, an ders zouden ze misschien nog denken, dat hij het naar vond. En Wim?... Daar zat hij nu, met de zoo vurig begeerde penhouder in de hand, maar, nu hij hem had, nu hij werkelijk van hem was, nu vond hij het lang zoo echt niet meer. Hij was er heelemaal niet blij mee en stopje hem gauw weg. Hé, Wim, wat ben jij flauw, dat is geen werk, toe laat ^jen. Toe Wim, laat tne eens kijken of ik de' Koningin voor het raam zie staan, fluis terde Henk. En wat zie je nog meer door die glaasjes? Zeur niet zoo, bromde Wim, je weet toch wel, dat meester het niet hebben wil onder de les. Poeh, zpg, wat ben jij ineens een hei lig boontje geworden, spotte Dirk en dan dadelijk dat ding weg te stoppen, ben je soms bang, dat we het mooie er af zul len kijken? Maar Wim gai geen antwoord meer. Hij had zelf ook geen zin om er door te kijken, hij moest maar aldoor te rugdenken aan die vorige les, aan de pennen, aan Arthur, aan wat hij aan zijn. Moeder verteld had, en aan wat ze tegen hem had gezegd. Waarom had hij Arthur ook geen pen gegeven? Waarom had hij ook niet geluisterd, naar die stem binnen in hem: Wat ik beraad of wil betrachten, Gij kent van verre mijn gedachten. Misschien had hij den prijs dan niet ge kregen, had hij nu geen penhouder, maar had hij ook dat onrustige gevoel niet ge had. Hij zuchtte er van, en won dat het maar vier uur was, dan kon hij naar huis gaan, en werd over de penhouder niet langer gepraat. (Wortft vervolgld.) BIJ PRIVAAT- EN CLUBLESSEN TE ROTTERDAM, VOORMALIG DELFSHAVEN zijn nog af te geven stukken van f 1000—, f 500.— en f 100.— rendeerende S1/^ 'sjaars. Namens de Vereeniging, N. Binnenweg 432. W. J. JUNGERIUS, Penningmeester. WACHT HET NIET AF!! Om In den winter eieren te rapen is het nu hoog tl.H uwe kippen goed te verzorgen. Voor Kippen in beperkte ruimte FLORA'S HOENDERBESCHUIT „A". Voor hoenders op de boerderij FLORA'S HOENDERBESCHUIT „B" en FLORA'S OCHTENDVOEDER. MEEL voor droogvoeder. Vraagt Uw winkelier. Waar niet verkrijgbaar wende men zich t. d. Hoofdvertegenwoordiger JOH. QUINTEN Heernisseweg 6 GOES. HET HU15 MET DE ROODE PILAREN SCHUIN OVER DE MIEUWSTRAAT IN DE j LAMGEDELFTj Men heeft noodlg 3 M. 1.40 M. br. waterprooi of lodenstof. Voert men de mantel geheel dan 3 M. voering 80 of 90 c.M. br„ half gevoerd 1.50 M. Bewerking a. Wanneer de mantel gepast is, en de zakken op goede hoogte zijn bevonden, haalt men de mantel weer uit elkaar en begint eerst met de zakken, dan behoeft men niet de geheele mantel te hanteeren. Men knipt 2 zakhelften met een klepje en 2 zonder. Om nu een zak te maken, legt men de zakhelft no. 1 (zie schema) tegen de aangegeven zaklijn en zakhelft no. 2 tegenovergesteld. Dan stikt men aan den kant de zakhelften door, dan precies op de aangegeven zaklijn inknippen. Nrs. 1 en 2 wórden naar den achterkant gehaald, de breedte van het klepje wordt niet doorgehaald, de naadjes worden aan den binnenkant opengestreken, het klepje op 4 c.M. omgeregen en de zijkanten tegen elkaar ingeslagen, waarna de zijkanten met een stiksel smal op den kant, op den mantel worden gestikt. b. De figuurnaden dichtstikken en openstrijken. c. Het belegstuk vouwt men om naar den goeden kant, nu stikt men aan den bovenkant de revèr dicht tot middenvoor, en den onderkant zoo breed als het belegstuk is op den maat van den zoom. Het belegstuk wordt nu omgeregen naar den verkeer den kant en revèr en stukje voorkant zijn afge werkt. Men zorgt dat men een reep geel katoen of voering ln den voorkant heeft geregen, Stikt men de mantel op den kant door, moet men zorgen de voering mee te pakken, anders eerst vastkruisen (katoen of voering eerst nat maken en droogstrij ken, d.i. voor het krimpen). d. Schouders en zijnaden dichtstikken en open- strijken. e. De zoom omrijgen en vastkruisen. J. De voering ln elkaar stikken, daarna Inzoo men, de zoom der voering apart afwerken, dJL voor het uitzakken der stof. g. De mouwen: Men maakt eerst de patjes klaar, deze worden op een hoogte van 6 c.M. van den onderkant op den voornaad geregen, daarna de naden dichtstikken. Den onderkant omrijgen en vastkruisen, dan de voering dichtstikken en tegen den onderkant zoomen, den bovenkant loslaten. De mouwen worden ingezet (vanaf de voornaad tot 2 c.M. over de schoudernaad, vloeiend inzetten), de mouw op den mouwkant inspelden; men mag vooral geen plooitjes stikken. Nu wordt de mouw voering overgezoomd. Kraag: In de kraag wordt ook voering gedaan, deze wordt uit één stuk geknipt. Men stikt de kraag aan den hals vanaf middenvoor, de rest blijft los. Dan vouwt men de kraag om naar den goeden kant stikt de zij- en gedeelte voorkanten dicht en men keert de kraag om, daarna de kraag onzichtbaar tegen den hals naaien. Men zorgt naturlijk eerst overal gepassepoileerde of geboorde knoopsgaten ln te maken, anders kan men deze bi) kleermakers met de machine laten maken. Ceintuurtje en verdere kleinigheden voltooien het kleedlngstuk. Patr. 90 ct. Maten 42-44-46-48-50 en 52. Water proof niet te warm strijken. 'A/rfüttr fiveïTl RArer»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 7