hr Uit de Provincie. Kerknieuws. W« zullen dus naar oorden tijgen, Mavrides' 1 V2cent Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Rechtzaken VASEUNE- Chesebrough irw ZEN DI Openba Waar ik steeds een PFINCE kan krijgen Daar brengt de Sultane, als door Allah gezonden, Een groote doos PRINCE, in de harem gevonden. EGYPTIAN CIGARETTES MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60c* Laxeer-Tabietten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Sport- en u tabletten bij Verkoudheden en Rheumatiek Op Do Ds CHR. SCHO 0 aanbevolen voorschriften wijziging van de Veewet in voorbereiding, terwijl met in gang van 1 September 1.1. de afgifte van uitvoercertificaten in den sub 5 bedoelden zin is geregeld. Ik had dit antwoord op uw brief aange houden, in de eerste plaats ten einde het in werking treden van laats tbedoelden maatregel af te wachten, maar vooral om, nu de weidetijd ten einde spoedt, en de prophylactische maatregelen dus weder met grooter succes kunnen worden toege past, nogmaals uwe zoo gewaardeerde me dewerking in te roepen. Ik behoef er niet op te wijzen, van welk een groote beteeke- nis het zou zijn, indien er uitzicht bestond op nog anderen steun dan voorlichting der betrokkenen van de zijde der organisaties, zulks in verband met de speciaal tot dat doel gehouden vergadering van Landbouw en Veehandel." Uit het drukkersbedrijf. Het Grafisch Weekblad, orgaan van den Alg. Ned. Typografen-Bond, deelt mede, dat 'het aantal patroons, dat de werkge vers-organisatie met 1 januari a.s. gaat verlaten, thans bekend is. Het aantal uit treders is op zichzelf niet gering. Over het geheele land bedraagt het ongeveer hon derd. Globaal zijn een paar honderd werk nemers in dienst der uittredenden, voor het overgroote deel jonge krachten. Mr v. d. Hoeven, burgemeester van Tho len, die in de totstandkoming van de brug over „De Eendracht" een groot aandeel had Pseudo politieman. Dezer da gen reed de dienstbode G. te Sas van Gent per fiets onder de gemeente Westf dorpe, toen een manspersoon haar aan riep om van haar rijwiel te stappen. Denkende met politie te doen te heb ben, voldeed zij aan diens verzoek. De man verzocht haar een rijwielbelasting- plaatje te toonen. Het meisje had dit niet hij zich, waarop de gewaande politie man haar mededeelde, dan proces-verbaal te moeten opmaken. Hij voegde er aan toe, dgt zij wel een rijksdaalder boete zou krijgen, doch dat zij door dit geld nu dadelijk te betalen, van de zaak af zou zijn. Het meisje gaf daarop den man het geld. Zij vertrouwde de zaak evenwel niet recht en uit een ingesteld onderzoek bleek dan alras, dat zij niet met een,po litieman had te doen gehad, doch met een oplichter. In een kano op de Schelde. De Duitscher R. Brunt, die met een kano onderweg is van Calais naar Antwerpen, had even gerust in de haven van Bres- kens. Toen hij deze haven verliet kon hij tegen den krachtigen stroom niet op. Het bootje sloeg om en de man klemde zich aan de hoot vast, die met hem weg dreef in de richting van de Wielingen. Gelukkig had de heer Bootsgezel, wonende te Bres- kens, een en ander van af het strand waargenomen en kon deze spoedig hulp halen. O.a. ging de heer Jacq. v. d. Heuvel met zijn stoomboot den drenkeling achterop en mocht er in slagen hem bij Nieuwesluis geheel uitgeput aan boord te nemen. De Duitscher had toen reeds 40 minuten in het water gelegen. Middelburg. Op het veel te smalle ge deelte van den Nieuwen Vlissingschen weg, dat tusschen Middelburg en de Abeele waarvan de verbetering reeds is aanbe steed, heeft gisterenavond weder een ern stig ongeluk plaats gehad. Een 18-jarige winkeljuffrouw, wonende tusschen de Abeele en Souburg, begaf zich te ruim 8 uur als gewoonlijk per rijwiel huiswaarts. Op genoemd deel van den weg kwam van de andere zijde een reclameauto aanrijden. Het meisje werd door de auto aangereden en zoowel zij als de auto kwamen in den sloot terecht. De wielrijdster werd bewus teloos en met een groote hoofdwonde per uit Middelburg ontboden auto naar het Gasthuis te Middelburg overgebracht, ter wijl ook de bestuurder van de auto ver wond was. De politie heeft onmiddellijk een aanvang gemaakt met een onderzoek naar de oorzaak van de aanrijding, terwijl de auto in beslag werd genomen. Het rij wiel werd deerlijk gehavend. 1 Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Enkhuizen J. J. Meijer te Menaldum; te Kralingen A.. K. Straatsma te Zandvoort. Aangenomen naar Akersloot H. Bar, cand. te 's-Gravenhage. Bedankt voor Haskerhorne R. J. Beerekamp te Molkwerum; voor Giessendam H. J. v. Schuppen te Oudewater; voor Oudemir dum H. A. Leenmans te Delft; voor Nieu- MET 1 COUPON DIJ IQ SIGARETTEN wesehans ,en Wèhe-Zuiddijk H. Bax, cand. te 's-Gravenhage. Geref. Kerken. Beroepen te Oostwold E. G. v. Teijlingen, cand. te Hillegom. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Utrecht W. Bijleveld te Haar lem. [('If Bedankt voor 's-Gravendeel M. Holtrop te Franeker. Bij Apoth. en Drogisten Zonaag 14 October. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz (H. Av.) n.m. ds Homburg (H. Av.), av. ds de Vries, (dank zegging.) Lokaal Chr. Bewaarschool, vm. ds Hom burg. Wilhelminadorp, vm. ds de Vries (H. Av.), nm. geen dienst. Zes auto's verbrand. Te Zaan dam is gisterennamiddag de auto-verhuur- inrichting en garage van den heer P. Starreveld door onbekende oorzaak afge brand. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat slechts één a.uto kon gered worden. Met. de garage gingen vier per sonen- en twee vrachtauto's verloren. Daar de vloer der garage van hout was, deelde het vuur zich ook spoedig mede aan de mandenmakerswerkplaats van den. heer Chr. Hubach, die in het kelderge deelte gevestigd was.. Ook deze ging geheel in de vlammen op, zonder dat iets kon gered worden. Auto tegen een boom ge botst. Een passagier gedood. Gisternamiddag halfvijf is onder Wijt- gaard (Fr.) een auto, bestuurd door D. Swierstra, landbouwer te Schillaard, op een recht stuk weg uit den koers geraakt. De auto botste tegen drie hoornen en sloeg ten slotte over den kop. Hendrik Bakker, 40 jaar, koopman te Baard, die naast den bestuurder zat, werd dood onder den wa gen vandaan gehaald. De andere inzitten de, Hyltje Bakker, 64 jaar, uit Mantgum, brak een paar ribben en liep uit- en in wendige kneuzingen op. De bestuurder kwam er met een lichte hoofdwonde af; de auto was totaal vernield. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den gisteren de navolgende zaken behan deld; D. B. v. K., 31 j., arbeider te Biervliet!, verdacht van diefstal' van planken. Eisch f50 of 50 d. h. J. de K., 66 j., koopman te Middelburg, was in hooger beroep gekomen tegen aen vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens openbare dron kenschap gepleegd bij herh. werd ver oordeeld tot een hechtenis straf van 3 da gen en 3 mud. opzending naar .een Rijks werkinrichting. Verbalisant als getuige gehoord, ver klaarde dat verdachte op. den bewusten datumi zoó dronken was, dat hij niet wist wat hij deed. Verdachte, door den President onder vraagd, ontkent dronken te zijn ge weest. Een 5-tal getuigen k décharge door ver dachte voorgebracht, verklaarden, met de K. in het café bij de Neve biljaht te hebben gespeeld. Verdachte kon g«ed bil jarten, en was vólgens getuigen niet dron ken. De off. van justitie requisitoir nemen de, zegt, dat verdachte iemand is die ge regeld stomdronken over straat loopt. Aan de verklaringen van de getuigen dé charge hecht Spr. geen waarde. De off vraagt bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. De verdediger van verdachte, mr v. d. Beke Callenfels, advocaat te Middelburg, beweert, dat uit de verklaringen vani He voorgebrachte getuigen voldoende is gebfe. bleken, dat verdachte niet dronken is ge weest, en is hij dronken geweest dan toch zeer licht. Spr. vindt dat opzending naar eenTlijks- workinrichting niet op zijn plaats is. Hef zou volgens verdediger toch te erg zijn als een fatsoenlijk man bij dat gespuis in Veenhuizen moest terecht komen. Spr. verzoekt dan ook verdachte vrij te spre ken subsidiair een lichte straf,op te leg gen. W. J., 46 jaar, caféhouder te Vlissingen was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg, waarbij' hij wegens overtr. van de Motor en RijwielWet ('als bestuurder van een motorrijtuig een weg berijdende waar mee een andere weg zich vereenigt, 'niet genoeg ruimte laten) werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 15 d. h Eisch, bevestiging van het vonnis van den kantonrechter met uitzondering van do straf f5 of 5 d h. R. R., 34 jaar, zonder 'beroep te Mid delbrug, die in hooger beroep was ge komen tegen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en' Rijwielwei (als bestuurder van een motorrijtuig daar mede rijden over een weg op zoodanige wijze en met zoodanige siielheid, dat do veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht) weïd veroordeeld tot een geld boete van f 50 of 1 mnd. hechtenis. Eisch verdachte niet ontvankelijk verklaard in zijn hoogef beroep. J. M., 40 arbeider te Oostkaprllé, was in hooger beroep g-komen t'eg?n een von. nis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding Leerpi.- wet werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 15 d. h. Eisch: bevestiging vonnis van den Kantchkechter piet uit zondering van de straf, f3 of 3 d. h. J. A. de L., 26 j., z.b. te Vlissingen, H. A. V. 36 j. huisvr. A. J. de L. en J. C., 33 j., caféhouder all'en te Vlissin gen, die in hooger beroep waren gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij zij wegens overtr van de Politieverordening van VTissinge® nr. 1 en 2 in de gemeente Vlissingen zich als bezoeker bevinden in een café nè- sluitingsuur, en nr 3 als houder van een café na sluitingsuur bezoekers in zijn café aanwezig hebben, werden veroordeeld tot geldboeten reap, van f 2 en f 10 of 2 en 10 d. h., en voor nr. 3 een geldboete van f50 of 50 d. h. Eisch: voor allen bevestiging vonnis van den kaïf-onrech ter met uitzondering van 'de straf, voor ieder f 10 of 10 d. h. Op 18 Juli 11. plaatste de bootsman K. te Terneuzen zijn rijwiel aan de Westsluis te Terneuzen tegien een aldaar staand schakelhuisje. Toen hij ©ngeveer 3 uur later terugkwam, bleek het rijwiel te zijn verdwenen, benevens een bclastingplnatje Een onderzoek werd ingesteld, maar had geen resultaat. Eenigen tijd later werd een persoon afkomstig uit Rotterdam aan gehouden, die bij confrontatie dezelfde bleek te zijn, die het rijwiel had ont vreemd. Thans stond deze persoon, zekere C. S., 21 jaar, huisknecht te Ro'ter'am 'hans in voorarrest- terzake van diefstal terecht. Verdachte erkende het hem ten laste ge legde feit, en zegt met het rijwiel naar Bergen op Zoom te zijn gereden en het aldaar wegens geldgebrek te hebben ver kocht. De president zegt tegen verdachte: U is gevaarlijk voor de Maatschappij, U doet niet anders dan stelen. De Officier van Justitie, requisitoir ne mende is van meening dat een strenge straf hier op zijn plaats is, daar verdachte reeds 8 maal is veroordeeld, en eischt een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar. De verdediger van verdachte, mr Cal lenfels, advocaat te Middelburg, bepleitte een voorw. veroordeeling. C. P., 30 jaar, werkman te lerseke, verdacht van het beletten van een ambts handeling door personen die verdacht werden van een strafbaar feit te plegen, te waarschuwen dat de politie in aan tocht was. Eisch: f 15 b. s. 15 d.h. W. van B. Rzn, 20 jaar, visscher, A. van B. Rzn, 19 jaar, visscher, R. van B., visscher, 46 jaar, en D. van B., 17 jaar, allen wonende te Arnemuiden, verdacht van mishandeling van W. van Belzen te Arnemuiden op 22 Juni j.l. Eisch voor ieder f 10 b. of 10 d.h. Uitspraak 26 October a.s. Door L. G., 27 jaar, autobus-on dernemer te Vlissingen is hooger beroep aanigeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de motor- en rij - wiehvet werd veroordeeld tot een geld boete van f 15 of 15 d.h. Eveneens werd hooger beroep aan- geteekend door J. A. L., 28 jaar, vee drijver te Middelburg, die bij vonnis van den kantonrechter aldaar, wegens over treding van de Vleeschkeurmgswet werd veroordeeld tot twee .geldboeten, ieder van f25 of 2 maal 10 dagen hechtenis. Door G. A. B., 49 jaar, electrotech- nisch ambtenaar bij de Telegrafie, wonen- te Vlissingen, is hooger beroep aangete kend tegen een vonnis van den kanton rechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet werd veroordeeld tot een geldboete van f25 of 25 dagen hechtenis. Stukken voor dan Gemeenteraad van Middelburg» Electriciteitslevering. B. en W. herinneren er aan, dat zij in hun adres aan de Prov. Staten van 17 Juli mededeelden, dat de Soc. An. bereid was aan de gemeente voor hetzelfde tarief electriciteit te leveren, a's aan de P. Z\ E. M., em dat dit een vermindering van uitgaven van f23.009 per jaar met zich zou brengen. D'oor het besluit van de Staten om geen stroom van de S. A. te betrekken, dreigde bedoelde vermin dering voor de gemeente illusoir te wor den. B. en W. hebben gemeend het daar bij niet te moeten laten en vroegen d.d. 17 Aug. aan de .S A. of zij, wanneer de levering van stroom van een eigen Prov. Centrale uit voortgang mocht hebben, toch bereid was en bleek met ingang van een nadêr te bepaler, datum aan de gemeente stroom te leveren tegen het genoemde nieuwe tarief, zooals aan de P. Z. E. M. aangeboden. Thans kunnen B. en W. me- dedeelen, dat de S. A. zich daartoe inder daad heeft bereid verklaard, doch alleen bij invoering van enkele wijzigingen der bepalingen. Ten eerste, dat de duur der overeenkomst wordt bepaald op 15 jaar, opzegbaar door beide partijen uiterlijk 3 jaar voor de expiratie, en bij niet- opzegging, na expiratie weder te verlen gen is met 12 jaar (thans is de S. A. niet tot opzeggen bevoegd). Verder een wijziging in de kolen-ciausule, die ech ter verre overeenkomt met de eerst toe gezegde, welke gelijk was aan die der P. Z. E. M. B. en W. stellen voor, waar zij de wijzigingen in haar geheel zeer aanne melijk voor de gemeente noemen, de wij zigingen te aanvaarden. De nieuwe overeenkomst zal dan 1 Ja nuari 1929 ingaan. B. en W. herinneren er nog aan, dat zij in den brief van 17 Juli aan de Staten tot besluit schreven: Wij verzoe ken aan U derhalve om, voor het geval Uwe vergadering met de S. .A geen stroomleverings-overeen komst mocht aan gaan (hetgen wij ernstig zouden betreu ren) wel aan Ged. Staten (de P.Z.E.M.) te willen opdragen met de gemeente Mid delburg in overleg te wi len treden over de mogelijkheid gezamenlijk een Cen trale te stichten of eene zoodanige overeenkomst te sluiten, dat aan Mid delburg electriciteit tegen kostprijs zal open-lucht-menscben harden hun lichaam door sport, maar evenals een goede machine door een verwaarloosde smering verwoest zal worden, benadeelt de sport- en open- Iuchc-mensch zijn huid. als hij deze niet met (Spreek uit: Tschiesbro) verzorgt. Dit zuivere natuurproduct Is beter dan eenlg ander middel geschikt voor huid verzorging. worden geleverd door de nieuwe Centrale op te richten door de P.Z.E.M. Van den Raad van Bestuur dor .P Z. E. M. werd d.d. 26 Juli een schrijven ontvangen, waarin o.m. het volgende voor komt: „In het stichten en exploileeren eener centrale voor gemeene rekening zien wij weinig heil; het gemeenschappelijke be heer zou te licht aanleiding geven tof complicaties. Wel zou men een N. V. voor de Exploitatie der Centrale kunnen stichten, maar deze figuur schijnt ons voor dit geval noodeloos omslachtig en kostbaar. Het denkbeeld echter, dat onze Vennootschap den door Uwe gemeente be- noodigden stroom voor haar zal opwek ken, heeft in beginsel onze sympathie en wij stellen ons voor ten spoedigste voorstellen ter verwezenlijking van dit denkbeeld tot Uw ooilege to richten.'' Tol heden zijn deze vo .rstellen nog niet ontvangen en B. en W. hebben gemeend daarop nu niet langer te, moeten wach ten, omdat anders het goede oogenblik om een gunstige stroomleveringsovereen- komst met de S. A. af te sluiten zon voorbijgaan. De Commissie van Financiën kan zich met het voorstel vereenigen, hoewel de nadeelige zijde der overeenkomst is, dat ze ook door de S. A kan worden opge zegd. Gaarne zou de Commissie verne men of er gelijksoortige gevallen zijn, waar overheidslichamen stroom betrekken van oen vreemde Centrale en hoe ia die •gevallen de stroomprijzen zijn. B. en W. zullen hierop zoo mogelijk ter raadsver gadering antwoorden. Let "vooral op den naam Sanapirin daar deze tabletten V/cttia beschermd zijn tegen namaak en vervalsclnng Prijs 25. 40 cn 75 jU Eervol ontslag. B. en W. stellen voor aan mej. J. P. v. d. Feen, om ge zondheidsredenetn- eervol ontslag te ver- leenen met ingang van 1 Jan. 1929 als vakonderwijzeres in Nederl. Taal on Let terkunde aan school G. Verder om eervol ontslag te verlecnm aan den lieer C. Hack als hoofd van school A tegen 1 Februari a.s. wegens het bereiken van den pensioensgerechtigden leeftijd. Uitbreiding straatverlich ting. B. en W .stellen voor in hr-t park van Nieuwenhoven vijf nieuwe lantaarns te plaatsen, waarvan 2 direct en de an dere drie naar behoefte. De kosten zijn ongeveer f 180 per stuk, de jaarlijksche uitgaven voor vier die avondbranders zul len zijn f 13.14 en voor een die politie- lantaarn is f 32.38. Verhuring schuurtje. B. en W. stellen voor, goedkeuring te hechten aan het overschrijven van de huur van een schuurtje in de Zandstraat van P. A. C. Laban op F. F. Konraad. Wachtgeldregeling personeel Meelfabriek. Voorgesteld wordt de wachtgeldregeling voer het personeel van de meelfabriek, waarin de gemeente 25 pCt. bijdraagt, wederom met 3 maanden en dat tot 1 Januari a.s. te verlengen. Gelden voor verbouwing bij'z. school Sin gel straat. B. en W. stel len voor overeenkomstig het verzoek van het Bestuur der Vereeniging „De Christe lijke Burgerschool" voor aankoop van 2 woningen, het bouwen van twee lesloka len, verbouwing van het gymnastieklo kaal, aankoop van meubelen en toestellen, alsmede aanleg van centrale verwarming in de geheele school f 49.220 beschik baar te stellen en daarvoor op de gebrui kelijke voorwaarde een tijdelijke geldlee- ning te sluiten. Nader kwam bericht i,n> dat de raming voor de Centrale verwar ming met f 4090 zal kunnen worden ver minderd. De commissie van financiën ver- eenigt zich met het voorstel doch wijst er op ,dat deze school de laatste jaren belangrijke financiëele offers van de ge meente heeft gevraagd'. Behalve de jaar lijksche vergoeding voor het gebouw, zijn de f788.29 en 131.38, totaal f919.67, kostte de school in 1921 en lf|2:l voor ver bouw reeds f33.000, wat met het thans aangevraagde bedrag ongeveer f 82.000 be draagt voor verbouw. De com. vraagt, of het wel noodig is, naast den post; van f4211 voor de meubileering, nog f339 architecten-honorarium uit te trek ken. B. en W. hebben deze vraag nog aan het bestuur overgelegd, en zullen daar ter raadsvergadering op antwoorden. Zij deelen mede, dat de raming vcor de cen- trale verwa worden verr Dialect den voor c om te voldi Zeeuwsche derzoek om Brand' eigendon met de mak Zoon ee eigendomme in eens wor lijksche be< tot f879.94. Gemeei aanleiding j missie van rekening li bedragen va worden opg< staten. Op enz." worde vacantie.ilag gratificatiën doch ook 1 uitgekeerd i durende lar Deze voo in een verg; op Woensüi Stukken i T eï beno cJommissio vacatures C. D. van I beltallen dc opgemaakt: en D. E. 1 Kamermans drijf en F. Daar II. K. Keriri e Ve Hiermede rechten dank van deelnemi overlijden va Behuwd- en den heer JAC Heinkenszant des avonds Geref. Kerk Missionaris t< Wij wekken langrijke bije De gecomi De gewone der Koningin hebben op 18 WOENSOA VOO Aanvang cur WOENSDAG I Aangif bij het Deurwaarder zal op Woensdag 's namiddags den 's-Grave te Kloetinge, L. WILLEMS contant of v e 2 Kalfkoeiei 2 melkgever 10 Kalfvaarzt 4 lV2-jange Eenige Gi Betaaldag 1 UIT DE een Broo Banl met annex jaren bestaani bestaan oplev richte gebouv bakkerij. Hee flinke tuin. Sta besten stand plaatsen in Z verkocht weg ger en kan Grossierderij. is bereid or maanden bij te beschrijving ernstige reflec gedeelte der hypotheek ge Inlichtingen tore van J. kenszand.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2