Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken. Ingezonden Stukken. Radio-Nieuws. nog niet zoodanig zijn, dat de meeste win keliers zonder schade de voorgestelde maat regelen zullen kunnen dragen. Is hot echter niet mogelijk de regeling langer tegen te houden, dan moet er zeker toch op worden aangedrongen in het ontwerp eenigo wijziging aan te brengen. Bij nader inzien heeft het bureau ingezien, dat het standpunt dat een Rijksregeling de voorkeur verdient boven plaatselijke regelingen, in het algemeen nu niet geheel juist is. Een Rijks regeling is zeker goed om te voorkomen, dat winkels in naburige gemeenten waar geen winkclsluitingsregeling beslaat, concurrcntio aandoen aan winkeliers in gemeenten met winkelsluitingsregeling. Anderzijds is echter een over het geheele lanld geldend gelijk uur voor winkelsluiting wel bezwaarlijk. Het bureau meent, dat in de wet de moge- ifkheid moet worden opgenomen, dat onder goedkeurmg van den Minister in verschil lende gemeonten door de gemeenteraden af wijkende regelingen worden gemaakt, om het zij alle zaken, hetzij die van' een bepaalde branche langer geopend te houden en dit wel of gedurende het gqheelo jaar of slechts gedurende bepaalde maanden. Be beperking, dat do gemeenteraden alleen in bijzondcro gevallen tot dergelijke maatregelen bevoegd zijn, zou moeten vervallen. Inzake do Zondagssluiting wijst het bureau er op, dat in het gebied der Kamer vrijwel alle winkels gesloten zijn, met uitzondering van enkele sigarenwinkels en kleinere banketbakkerswinkels en dergelijke, doch er zijn streken in ons land, waar wel degelijk behoefte bestaat ook 'des Zondags winkels geopend te houden. Ook do wettelijke bepalingen ten opzichte der Zondagssluiting die nen daarom soepeler te worden, zoodat ook, waar noodig, hetzij den geheelen dag hetzij enkele uren, openstelling der winkels moge lijk wordt Onbillijk acht het bureau het, dat zij, die om gbdsdienstige redenen gedurende een geheelen dag in de week hun winkel gesloten houden, deze op Zondag slechts tot 2 uur geopend mogen houden. Eveneens is het onbillijk tegenover winkeliers in die ar tikelen, dat Zondags met geringe eetwaren mag worden gevent. Het recht aan de ge meenteraden toegekend voor alle of bepaalde groepen van winkeliers een bepaalden dag of gedeelte van een dag in de weck sluiting voor te schrijven, acht het bureau verkeerd, daar de winkeliers toch al zoo beknot wor den door de winkelsluiting. De commissie voor de Handelsbelangen deelt het gevoelen van het bureau. Eenige leden meenen, dat het juister is alleen te verzoeken het ontwerp niet aan te nemen en geen verbeteringen voor te stellen, aangezien daar door het advies wordt verzwakt. De inbraak in het Dept. van Justitie. Men zal zich herinneren, dat Zondag 30 September j.l., tijdens de afwezig heid van den concierge, ingebroken is in het Departement van Justitie. Twee geldkistjes werden gestolen met een inhoud van ruim f 12C0 aan contanten. Voorts doorzochten de dieven 3 lokalitei ten van het ministerie en poogden een brand kast open te breken, wat echter niet ge lukte. Gisteren is de politie er in geslaagd de vermoedelijke daders van dezen diefstal aan te houden. Reeds eenige dagen hield een rechercheur den 21-jarigen W. in het oog. Deze W. stond niet bijster gunstig bekend en was bevriend met den zoon van den concierge van het Departement. Uit enkele aanwijzingen bleek, dat \V. meer van het gebeurde moest welen en toen hem dan ook gisteren een scherp verhoor werd afgenomen, viel hü spoedig door de mand en bekende medeplichtig te zijn aan don diefstal. Als eigenlijke dader wees hy aan zijn vriend, den 29-.iarigen de R., een oude bekende van de politie, die thans ook is aangehouden. Het bleak, dat zij zich met valsche slen tels toegang tot hot gebouw hadden verschaft. Reiden zijn in verzekerde politie-bewaring gesteld. Motorfiets tegen een huis. Te Rath bij Keulen is een motorfiets met zijspan- wagen, bezet met twee heeren en twee kin deren, in een bocht van den weg tegen een huis gereden. De kinderen kwamen met den schrik vrij-, doch de beide heeren liepen zulke zware verwondingen op, dat zij in het ziekenhuis don geest gaven. Corruptie. De Utrechtsche recht bank veroordeelde tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van vier maanden, met een proeftijd van drie jaren, den 44-jarigen oud gemeente-architect van de Bilt, wegens het aannemen van een gift als gemeente-ambte naar. De eisch van het O-. M. had geluid: vier maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf. Een ongeluksvogel. Een Holland- sche weduwe, gewoond hebbende te Deurne, was door de rechtbank van Antwerpen ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, we gens mishandeling, overtreding van de wa penwet, enz. Tengevolge van die veroordee ling werd de vrouw onmiddellijk uit het land gebannen en over de Nederlandsche grens gezet. In Nederland gekomen, wou zij een herberg overnemen, doch op het oogenblik dat de akte zou getcekend worden, kwam de Neder landsche fiskus wij zijn niet alleen met zooiets geschoren, doet hot ,,Hbl. van Ant werpen", waaraan dit bericht is ontleend, hierbij opmerken er tusschen en zeide „Gy moogt geen zaait hior o-vernemen, zoo lang ge hier niet regelmatig ingeschreven staat". De vrouw begaf zich naar het stad huis om zich te laten inschrijven, maar daar werd haar toegevoegd: „Madame, gij bestaat niet voor onsGij kunt geen inschrijving bekomen, zoolang gij niet afgeschreven zijt daar waar ge jrandaan komt". De weduwe schreef aanstonds naar het ge meentebestuur van Deurne, om die afschrij ving te bekomen, doch zoo gaat dat maar niet. Men antwoordde haar: „Mevrouw do wet verbiedt ons u af te schrijven, alvorens ge uw achterstallige belastingen voldaan hebt 1" Dit was te sterk voor de rampzalige we duwe. Zij kwam zelf naar Deurne, om haar belastingbiljetten af te halen en te betalen, maar toen kwam de politie en zeide tot haar: „Madame, gij zijt uit het land verban nen en go moogt hier dus niet terugkomen. Wjj sluiten u op voor banbreuk. En aangezien ge nu toch hier zijt, kunt go meteen even de 6 maanden gevangenisstraf uitzitten, die go hier voor uw uitzetting opgeloopen hebt". De rechtbank veroordeelde haar tot 14 da gen gevangenis. Geradbraakt Vlaamseh. In de statiën te Meenen en Wervik, zoo meldt „De Schelde" (en wellicht ook elders) biedt beu- lemania ons volgend „snoeperig" staaltje: „Internationale katholieke Vereeniging do werken tot bescherming der jonge meisjes. „Jonge meisjes noch familie noch kennissen hebbende in de steden waar zij aankomen kunnen zich vol vertrouwen in de spoor- statie aan de Damen met. ons geel en wit lint wenden. Of zich dadelijk aan het lokaal onzer stichting bevogen zie 'hieronder de steden ten adressen onzer lokalen. „(Ne pas se fier aux adresses manuscrites). „(Zich niet aan handgeschriebenen adres- sen vertrauen). Als bruid vermomd. In de ge vangenis La Santé zit thans een jonge vrouw die er van beschuldigd wordt op vernuf tige wyze meer dan honderd restaurateurs te hebben opgelicht. Zij gaf zich uit voor een jonge vrouw, die zoo juist in het huwe lijksbootje was gestapt en nu in de eerste plaats een bruiloftsmaal wilde geven. Gekleed in een trouwjapon bezocht zij een restaurateur en bestelde een diner van der tig couverts, met veel bloemen, die zij zelf zou koopen. Maar opeens kwam zij tot de ontdekking, dat zij haar tasch had thuisgo- laten en zij vroeg daarom den restaurateur, haar 500 francs te leenen. Haar man zou dit bedrag denzelfden avond teruggeven als hij het diner betaalde. Do tafel werd gedekt en voor een uitgezocht menu werd gezorgd. Maar bruid en bruigom en hun gasten ver schenen niet, de restaurateur had voor nie mendal een smakelijk maal bereid en boven dien nog 500 francs verloren. Nadat meer dan honderd restaurateurs er aldus samen voor 50.000 francs waren in gevlogen, was een restaurateur zoo verstan dig eerst eens te informeeren met het gevolg, dat het „bruidje" geknipt werd. Een pechvogel. In de Paul Sin- getf-strassa t.e Berlijn is een gapper op niet alledaagsche wijze tegen de lamp1 ge- loopen. Hij had Unter den Linden een motorrijwiel ontvreemd en was er in volle vaart mee vandoor gegaan. Onderweg kwam hij echter in botsing: met een auto en bij dit ongeluk brak hij ©en been. De politie die hem opnam, had er geen ver moeden van dat de goedgekleede jon geling een dief was, maar zij vond het toch vreemd dat hij zondei* rijbewijs reed. Een nader onderzoek bracht tóen de toe dracht aan het licht. Da jongeman die nu in het ziekenhuis ligt zal na zijn herstel dus terecht moeten staan. Onopgehelderd drama. De recherche te Berlijn houdt zich op het cv.gp.nblik bezig met. de opheldering eener tragedie, die zich Zaterdagavond op de Lehrterbrug te Spandau heeft afgespeeld. Daar werd dien avond een vrouw ge signaleerd, die met haar beide kinderen m tiet water sprong en verdronk. Een arbeider, die het gebeuren van verre zag, deed aangifte bij de politie. Daar echter in den loop1 van den Zon dag geen aangifte van vermissing ont- ••"vngen werd, werd aangenomen, dat de zich, door de avondschemering mis leid, had vergist. Thans heeft zich echter bij de politie ook een schipper gemeld, die verklaarde een vrouw met twee kinderen in het wa ter te hebben zien springen. Tot dusver is echter nog geen der lijken gevonden. Dooi'een heipaal getroffen. Maandagavond had bij een stoomheistel- ling in werking, bij het maken van de persleiding Groningen-Delfzijl, een ernstig ongeluk plaats. Door het losschieten van een heipaal werd een tweetal werklieden getroffen, van wie de een een schedelfrac- tuur opliep, terwijl' de ander minder ern stig werd gewond. Eerstgenoemde is, na verbonden te zijn, naar het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen overgebracht. Zijn toestand is niet zonder gevaar. Beide personen zijn uit Groningen afkomstig. Deensche aardappelen. Aan een artikel van Berlingske Tiden- de ontleent Handelsberichten o.m. D'e Deensche aardappelverbouw-ars schijnen dit jaar betere pootaardappelen te hebben gebruikt en meer te hebben ge daan aan het spuiten van de planten, dan in voorgaande jaren het geval was. 'Er wordt een grootere en gezondere aard appeloogst verwacht, hetgeen in de eerste plaats beteekent, dat Denemarken het vol gende jaar Kopenhagen van 'Deensche aardappelen zal kunnen voorzien, nadat 12 maanden lang de benoodigde aardap pelen uit het buitenland moesten worden geïmporteerd. Daarbij rijst de vraag, wat or gedaan kan worden, om Denemarken een loonenden aardappel-export te verze keren. Wil de teelt, de groote teelt, welke een uitvoersurplus geeft, loonead worden, dan zal "de export moeten geschieden volgens nieuwere methoden dan door de onsystematische vormen van verkoop, welke tot nu toe worden toegepast. De export zal," voorzoover beoordeeld kan worden, in het komende seizoen be gunstigd worden door het aardappelge- brok, waarmede bepaalde landen vermoe delijk te kampen zullen krijgen. Maar in de concurrentie om deze markten te win nen is Denemarken gehandicapt, daar de grootste concurrenten een uitstekend georganiseerde exportcontrole hebben. Uit deze landen worden de aardappelen verzonden met officieel garantiemerk zooals in Denemarken de boter met rijks- merk. Een merk, dat instaat voor kwaliteit en sorteering van de waren. In Denemar ken bestaat niets van dien aard, er wordt zelfs weinig acht op het sorteeren gesla gen. De producenten moeten de noodzake lijkheid van een dergelijk garantiemerk erkennen en een vorm vinden voor een vrijwillige controle van hun producten. Maltakoorts in Nederland. De rauwe mellc van „modelboerderijen" niet ongevaarlijk. Dr J. van der Hoeden, die als veearts verbonden is aan de bacteriologische af- deeling van het Centraal Laboratorium voor de Volksgezondheid te Utrecht, deelt in het Ned. tijdschrift voor Geneeskunde mede, dat hij in een half jaar tijds niet minder dap dertien gevallen van Malta koorts ontdekt heeft in bloed, dat op vermoeden van typhus of paratyphus was opgezonden. De Maltakoorts wordt ver wekt door den abortusbacil, die bij vee besmettelijk verwerpen veroorzaakt. De besmetting wordt verkregen door hulp bij abarteerend vee of door het drinken van rauwe melk of room. Vermoedelijk zijn vroeger niet-herkende gevallen voorgeko men, maar een grootere besmettelijkheid dan vroeger voor den mensch is ook mo gelijk. Wat dit laatste betreft speelt mis- -schien ta veelvuldig toegepaste vaccinatie met levende cultures hierbij een rol. Men heeft reeds kunnen waarnemen, dat bij vaccinatie van gezonde koeien cle melk nog geruimen tijd abortusbacillen bevat. De schrijver is overtuigd, dat „abortus infectie" bij mensch en in ieder geval vrij veel voorkomt. Door samenwerking tus schen behandelend geneesheer en labo ratoriumarts zal zeker nog menig geval kunnen worden opgespoord. Tenslotte vestigt schrijver de aandacht op het voorkomen van abortus infectiosus in z.g, „modelbedrijven" (die ten onrechte) de melk leveren onder waarborg dat zij in rauwen toestand geen schadelijke kie men bevat). Dit geldt te meer omdat der gelijke melk in vele gevallen juist dient tot voedsel van zieken en zwakken, dus in het algemeen personen met geringen weerstand. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 9 October 1928- De volgende personen waren gedag vaard A- I., 23 j., werkman) Th. J. I., 22 j., dienstbode, en J. H., 24 j., scheepsma ker, allen te Vlissingen, wegens verzet tegen de politie te Vlissingen op 26 Aug. 1.1. toen eerstgenoemde ter zake van dron kenschap wend gearresteerd. 'Eisch en uit spraak voor ieder f 10 of 10 d. h. F. J. M., 29 j., landbouwer te Bosch- kapelle, wegens mishandeling van Jozias Zegers te Boschkapelle o,p 11 Aug. 1.1. Eisch en uitspraak f 30 of 30 d. h. (verzet vervallen verklaard"). M. H. D., 44 j., reiziger te Goes, wegens beleediging van M. Mol' te Goes, op 28 Aug. 1.1'. Eisch en uitspr. f 10 of 10 d. h. C. 'V., 32 j., arbeider, Westdorpe, we gens mishandeling, van Magdalena Ceule- naere>, en wegens beleediging van deze te Westdorpe op 4 Sept. 1.1. Eisch f20 of 20 d., uitspr. f 10 of 10 d. h. P. C. W., huisvr., A. V., 45 j., zonder beroep te Clinge, wegens mishandeling van A. Beugels te Clinge op 31 Aug. 1.1. Eisch f20 of 20 d. h. Uitspr. f 10 of 10 d. C. G., 25 j., landbouwersknecht, Wemel- dinge, wegens mishandeling van J. A. de Schipper te Wemeldinge. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. h. A. W., 28 j., schipper, Philippine, we gens het niet voldoen aan een voiderin'g van een kommies bij 's Rijks belastingen oim .met zijn rijwiel halt te houden te Philippine op 19 Aug. 1.1. Eisch en uitspr. vrijspraak. J. C. S., 32 j., zonder beroep, te Mid delburg, wegens mishandeling van Gerrit Melse opi 28 Aug. LI. te Middelburg. Eisch f 15 of 15 d. h., uitspr. f 10 of 10 d. h. E. J. N., 19 j., bakkersknecht te Axel wegens diefstal van een kleine hoeveel heid peii'en te zamen en in vereeniging met 2 anderen, te Axel op 26 Aug. 1.1. Eisch en uitspr. f 10 of 10 d. h. P. K., 36 j., landbouwersknecht te Bors- sele, wegens diefstal van 3 scheepsluiken, toebehoorende aan den Staat der Neder landen, te Borssele op 26 Aug. 1.1. Eisch en uitspraak f25 of 25 d. h. W. H. A., arbeider te Borssele, wegens diefstal van een scheepsluik, toebehooren de aan de-n Staat, te Borssele op 26 Aug., 1.1'. Eisch en uitspraak f25 of 25 d. A. C. J., 63 j., zonder beroep', Bruinisse wegens beleediging van F. D. van Ves- sem en M. de Bruine te Bruinisse op 28 Aug. 1.1'. Eisch en uitspir. f 10 of 10 d. P. J. S., 38 j-, zonder beroep, te Dui vendijke, wegens beleediging van M. Leen 1 dertsa te Looperskapelle op 10 Juli 1.1 Eisch f10 of 10 d., uitspr. f5 of 5 d. M. N., 35 j., metaaldraaier te Vlissingen., wegens verzet tegen een inspecteur van politie te Vlissingen op 18 Aug. 1.1. Eisch en uitspr. 1 mnd. gev.straf voorw. met 3 jaar proeftijd. J. S. d. J., 23 j., fabrieksarbeider, te O. en W. Souburg, was in verzet gekomen tegen het vonnis van den Politierechter van 18 Sept. 1.1. waarbij hij wegens be leediging van L. Dieieman is reroorclee'd tot f 25 of 10 d. h. Eisch en uitspr. bekrachtiging van het verstek-vonnis. Stoom verspreiden over een weg. Is de Provinciale Verorde ning niet goed? Voor de Rechtbank te Middelburg werd gisteren in behandeling ge nomen de strafzaak tegen den machinist C. B. te St.-Jansteen, die door den Kantonrechter te Hulst wegens straatschenderij (terwjjl een motorrijtuig achterop reed stoom uitlaten uit een locomotief, welke stoom zich over den weg verspreidde Waardoor gevaar of nadeel kon worden teweeggebracht, werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 15 d. h., tegen welk vonnis door B. cassatie werd aange- teekend, en ten slotte de Hooge Raad deze zaak ter afdoening zond aan de Rechtbank te Middelburg. Als eerste getuige werd gehoord Dr Maz- zola te Hulst, die verklaarde op den bewus- ten datum met zijn auto onder Hontenisse te hebben gereden, en het uitzicht als toen geheel belemmerd was, tengevolge van het uitlaten van den stoom. Getuige kon niets zien op den weg, en hij vindt het gewoonweg schan de om zoo te handelen. Op een gegeven moment was de stoom even weg (er bleek toen een auto van tegenovergestelde rich ting te komen) doch direct daarop was alles weer stoom. Getuige kon toen weder niet vrij doorrijden. President tot verdachte: Het was immers maar een losse locomotief? Dan had u toch even kunnen stoppen om den dokter te laten passeeren President: Is u doof? Verdachte: neen, mijnheer. Rechter Th. Portheine zegt togen verdachte: U hebt toch in uwe instructie kunnen lezen, dat u zoo min mogelijk stoom over den weg moet laten komen Verdachte: Ja, mijnheer. De Officier van Justitie merkt verdachte op, dat hij als machinist den stoom moet afsluiten indien hij een voertuig tegenkomt, en in dit geval zulks eveneens had moeten doen nu de dokter wilde passeeren. Getuige zegt verder, dat hij er van over tuigd is, dat het zuiver verregaande baldadig heid van verdachte is geweest. Verder worden nog een tweetal getuigen ge hoord, aangaande het uitlaten van den stoom. De Officier van Justitie requisitoir nemen de, vindt verdachte's handelingen niet be vorderlijk voor de veiligheid van het verkeer. Het was niet noodig om op een dergelijke manier te werk te gaan, het was baldadig heid. Uit verdachte's houding is volgens spr. wel degelijk gebleken, dat het opzettelijke baldadigheid was. Spreker vindt 't wensche- lijk, dat aan dergelijke handelingen een einde wordt gemaakt en eischt een geldboete van f 15 of 15 d. h. D-e verdediger van verdachte, Mr K. Ter- laan, te Utrecht merkt allereerst op, dat het proces-verbaal van het Kantongerecht niet klopt met de getuigenverklaringen. Verder is de vraag, valt dit feit onder straatschenderij. Baldadigheid is hier ten laste gelegd. Heeft bij verdachte de wil om te pesten voorge zeten Volgens verdediger is de redactie van het desbetreffende artikel in de Provinciale Ver ordening niet juist, waarin alleen is ver meld dat bij het tegenkomen en NIET BIJ HET INHALEN, de stoom moet worden afgesloten. Men wil volgens spr. in Zeeuwsch-Vlaan- deren deze aangelegenheid aangrijpen om te komen tot een veroordeeling, en alsdan de Maatschappijen er op attendeeren. De bedoeling van verdachte is niet geweest om te plagen en te tarten. De Kantonrechter heeft in zijn vonnis gezegd, dat de noodzake lijkheid van het stoom uitlaten niet gebleken is. Pleiter zegt, dat het ambtelijk bevel in houdt, dat de machinist zoo noodig stoom moet uitlaten. Pleiter is van oordeel dat deze actie zal moeten stranden op de Provinciale Veror dening. Het bewijs in deze is niet geleverd, en vrijspraak zal moeten volgen. De Officier van Justitie repliceerende, zegt, verdachte zag van beide kanten vervoermid delen aankomen en toch liet hij zooveel stoom uit, dat het gezicht op den weg totaal be lemmerd was. Deze man heeft bijna tot Hulst in een gordijn van rook gereden. Uit alles blijkt de baldadigheid van den machinist. D© verdediger dupliceerende zegt, is het feit, dat verdachte stoom uitliet op zichzelf straatschenderij Spr. meent van niet. Het was noodig voor den locomotief, dat stoom werd uitgelaten. Het opzettelijk handelen tot baldadigheid kan. uit de feiten niet gecon stateerd worden. Het is niets anders geweest dan een ongelukkige samenloop van omstan digheden. Pleiter blijft dan ook bij zijn eisch tot vrijspraak. Kantongerecht te Gees. D'oor den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: overtreding Leerplichtwet: C. v. S., 's Heer Arendskerke, A. d. L., Kloetinge, f5 of 5 d. h., M. S„ 's Heer Arends kerke, C. A. H., aldaar, f 10 of 10 d. h.; zonder vergunning loopen op grond die beplant is: N. P. 0., Ierseke, f5 of 5 d. h.; zonder vergunning het bedrijf van lied jeszanger uitoefenen: M. J. M. F., Axel, f 5 of 5 d. h.; te Colijnsplaat leunen tegen een niet daarvoor bestemd voorwerp: M. d. P., P. G., A. J. d. L., Colijnsplaat, f5 of 5 d. h.; met auto te Goes rijden over het markt plein: C. W. W., Vlissingen, geen straf toegepast; te Kapelle met een autobus stoppen op een niet daarvoor aangewezen plaats: •J. P. M., Wemeldinge, f3 of 3d. h.; met een motorrijtuig rijden over een rijwielpad: J. C. Mu Kruiningen, f 10 ol 1 w. tuchtsch.; met motorrijtuig rijden zonder behoor lijk nummer en letter: H. J. V., Kloetinge, f 10 of 10 d. h. met motorrijtuig rijden zonder spiegel: H. L. J. L., Ginneken, fl of ld. h.; met een motorrijtuig do veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: C. v. S., Goes, vrijgesproken, L. U. R., Ierseke, f 25 of 25 d. h., P. K., Kapelle, f 25 of 25 d. h.; met motorrijtuig rijden zonder voldoen de remmen: J. B. F., Bergen op Zoom, f20 of 20 d. h. met motorrijtuig rijden zonder num mer en letter: J. F. F., Roermond, fö of 5 d. h.; met een motorrijtuig rijden op een kruispunt van wegen en rechts niet voor laten gaan: F. B., Kruiningen, f 15 of 15 d. h.; met motorrijtuig de vrijheid en de vei ligheid van het verkeer in gevaar bren gen: C. L. M. v. d. B., Tholen, f25 of 25 d. h.; alsvoren met een rijwiel: C. J. v. D'., Kruiningen, L. B., Ovezande, f 10 of 10 d. h.; mot rijwiel zonder noodzaak de linker zijde van den weg houden: C. K., Goes, f 15 of 15 d. h.; als schipper een rijkskanaal bevarende geen reglement aan boord hebben: A. C. S., Rotterdam, K. B., Arnhem, f2 of 2d. h.; als schipper met zijn vaartuig varende in een rijkskanaal zijn naam niet op zijn schip hebben: G. C., Engelen, J. W. C. v. R., Oudenbosch, f5 of 5 d. h. Hooger beroep aangeteekend door G. H., Borssele, en P. S., 's Heerenhoek, bei den verdacht van het visschen in een anders vischwater veroordeeld tot 20 of 20 d. h. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Prot. Christelijk Tehuis voor Militairen te Breda. Het Comité tot steun van het Prot. Christelijk Tehuis voor Militairen te Breda komt tot de lezers van dit blad met een smeekbede. Geweldig is de arbeid sinds 16 Januari van dit jaar op aller.ei wijzen, onafgebro ken, verricht om de gelden, noodig voor den bouw van een nieuw Tehuis Vj n te brengen. Met groote erkentelijkheid voor den reeds van vele zijden ontvangen steun, heeft het Comité tot nu toe echteo. slechts één derde ontvangen van de som die dringend noodig is. En toch, heit Comité mag den moed niet opgeven; er moet een nieuw Te huis komen. Het thans bestaande vormt een scherp contrast met alle in Breda bestaande inrichtingen van dien a.axd. Och, dat allen die doordrongen zijn van het nut en de noodzakelijkheid van de Christelijke Militaire Tehuizen nu eens een kleinigheid afzonderen, de geiden wa ren dan spoedig bijeen 1 Leg dezen oproep niet naast U neer, maar zendt een gave en doet dat dadelijk, want van uitstel komt zoo dikwijls af stel. Het adres van onzen Penningmeester is Majoor dear Mil. Administratie R. G. G. Riegen te Breda, Gironummer '34018. Namens het Comité voornoemd, Ds J. H. RUYSCH VAN DUGTEREN, Voorzitter. L. KEGGE, Secretaris. Programma van Donderdag 11 Oct. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. N.C.R.V.-uitzendingen 12.301.45 Concert 5.307 Concert. 77.30 Boekhoud- les. 7.30 Cursus Apologetiek door prof. dr J. A. C. van Leeuwen. 8 Concert in Zutphen. Sprs.: Mr J. Dijckmeester, bur gemeester van Zutphen. Ds H. Hummelen en Ds C .J. van Paassen. C'hr. Gem. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria". HILVERSUM, 1071 M. 12.30—2 Lunch- muziek. 6 Concert. 7.30-7.45 Gra mofoonmuziek. '8.05 „De Jonge Her tog" operette in 3 bedr. 11.15 sluiten. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12,i0 Con cert. 1.202.20 Gramofoonmuziek. 2.45 Berichten. '2.50 Voor de scholen. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper van de Westminster Abbey 4.05 Lezing. 4.20 Concert. 5.35 Kinderuuitje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Berichten. 7.05 Liederen van Schubert. 7.20 Lezing. 7.45 LezingTown Life. 8.50 Wireless Singers. 9.05 Gedich tenvoorlezing door Miss Harrison. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 LezingThe way of the world. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Hongaarsch Nation, programma. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 12.20 Protestantsche causerie. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestcon cert. i LANGENBERG, 469 M. 11.30 Mechani sche muziek. 12.251.50 Orkestcon- oert. 5.055.50 Orkest-concert. 7.20 Kamermuziek. HAMBURG, 395 M. 5.20 Orkestconcert. BRUSSEL, 509 M. 6.50 Orkestconcert 7.20 Gramofoonmuziek. 8.3510.35 Orkestconcert met medewerking van so listen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6