DE ZEEUW I geen band! 1 ferkooping. Bouwland leboomen, TWEEDE BLAD. Uit de Pers. VAN HOOGER ORDE. Uit de Provincie. Zoeklichtjes n 1 Va jarige ■zen, 7 October 1928, Instbode Isknecht FEUILLETON „rk kan het niet zeggen, mijn dochter, In alle andere opzichten, bid God, dat ze op je gelijken mag. Muriel, mijn lieveling mijn kind van vrede", zei Ursula, haar met tranen in de oogen omhelzend. ondervinding heb land-Apparaat voor en kinderen ge- een breuk geneest. it op proef! beproefd hebt. kom dan gefaald hebben, daar heb jehad. Zend onderstaand 1 U gratis mijn geïll. boek enezlng toezenden, waarin d-Apparaat is afgebeeld namen van vele personen, >en en hoogst dankbaar ■verlichting, wanneer a Denk er wel aan, dat il issen en geen leugens ge S, die reeds meer dan Indien breuklijdende, 1an nog heden .uo Uw maat en zend waarborg, dat het U T het geld terug. Ik heb gesteld, zoodat rijk zend het op proef, wat ik zeg. U alleen mijn geïll. boek gezien «an zult U even verrukt patiënten, wier brieven pgeborgen. Vul onder' post die nog heden. gens U slijk Ik is ts dan ïatie Coupon KS 2088 A Amsterdam onbedrukte enveloppe volledige inlichtingen eukverband- Apparaat breuken. EIJBOER, Deurw. October 1928, 11/2 uur, aan de e 's-Gravenpolder, n heer CH. KL00S- open: verkooping van te Borssele. art 1929, BETH te Ove- uur te Driewegen, dhr A. de Korte an Mej. de Wed. ar verkoopen: sectie A nos 41, erceelen. gendom in erf en n. jchten te Velde, Suikerpeeën .en OP: lor de Z. L. IUI. flhelminatarwe goedgekeurd 8. JER, Jacobpolder, dorp. OP: I Borssele, Hollen- alléén, of voor )LSKY. Middel- |I 18. ie hulpbehoeven- ilp. Tegen genot Liefst echtpaat ires tL, Kapelle (Z.). Ember een ikkersknecht 7ERMAN, Bak' den aan komende Knecht 3AAIJENS, Kle- ÏOERMAN, aid, Kapelle (Z.) VAN DINSDAG 9 OCTOBER 1928. No. 8. Tegen de Zending. De vorige week hebben wij overgenomen wat de M i d d e 1 b. C r t. schreef over het optreden van den Gouv.-Generaal op Bali waar hij zou hebben toegezegd den gods dienst der Baliërs tegen vreemde indrin ging te zullen beschermen, wat door het Middelhurgsche orgaan werd toegejuicht. Naar aanleiding daarvan schrijft het (C.-H.) „Prat. Zuiden": „Wij prijzeü dit blaJd voor zijn openhar tigheid. Het zegt (niet: het Christendom is de eenig ware godsdienst, zelfs niet: het is in vergelijking met andere de beste, neen, de Baliërs moeten tegen het christendom beschermd worden, omdat hun heidendom mooie tempels, enz. heeft voortgebracht. Wat zal dit blad het jammer vinden dat Julianus de Afvallige den strijd verloren heeft, toen hij stervende uitriep: zoo hebt Gij dan toch overwonnen, Gallileër! Was het anders gegaan, da'n was de godsdienst der Grieken blijven voortbestaan en die had nog heel wat mooier kunstschatten voortgebracht dan die der Baliërs! Mo ge lijk wordt de komst van het christendom in deze streken ook betreurd, want de ver eering van Wodan onder een heiligen eik was toch wel poëtisch! Om van de Her vorming niet te spreken! Roomsche kerken zijn veel mooier versierd dan de onze! De kunst gaat boven de waarheid, boven het zieleheilül Nog eens, wij danken dit Liberale blad voor zijn openhartigheid! Het Liberalis me, dat Moeder de Gans en Roodkapje op de openbare school liet blijven; maar de Bijbel er van verbande verloochent zich zelf niet! Leve het heidendom der Baliërs, weg daar met het EvangelieHier komt het op neer! Wij kunnen God niet genoeg danken, dat ons land van de Liberale ovérmacht verlost is. Kinderaftrek. Het „Hulsgezin" (R.-K.) vestigt'de aan dacht op de kwestie van den 'kinderaftrek in het wetsontwerp inzake de financieele betrekking tusschen rijk en gemeenten. Wordt het ontwerp wet, dan krijgt de gemeente afgezien van hetgeen haar toevalt door afstaan van de halve grond belasting middelen uit het „Gemeente fonds" (plaatsvervanger van de gemeente lijke inkomstenbelasting) en uit de verte ringsbelasting (de personeele belastng on der een anderen naam). Vooral op deze laatste moet bet oog ge vestigd blijVen. Immers, het feit, dat een aantal ge meenten uit het Gemeentefonds minder, zelfs aanmerkelijk minder, zullen ontvan gen dan ze nu aan gemeentelijke inkom stenbelasting plus opcenten binnenhalen, is voor de regeering aanleiding geweest aan de verteringsbelasting groöte rekbaar heid toe te kennen. In de regeling van de gemeentelijke ver teringsbelasting zoo lezen we in de me morie van toelichting is een zeer groote vrijheid aan de gemeenten gelaten, in tal van opzichten en ook b.v. wat aangaat het vaststellen van een huurwaarde-limiet. Het meest hindert ons intusschen, dat de belasting naar den eersten en tweeden grondslag (huurwaarde en mobilair) slechts kan, niet moet, worden verminderd in verband met de samenstelling van het gezin van den belastingplichtige. Deze bepaling mag niet worden gehand haafd. Een groot gezin heeft een grootere wo ning en ook meer mobilair noodig. Er kan zoo pradhtig over worden ge sproken, dat een kinderrijk gezin om hy giënische en zedelijke overwegingen het buiten een ruime wouing niet kan stellen Men ruimt gelukkig, links en rechts krotten op en bouwt behoorlijke huizen, waarbij dè groote gezinnen niet worden vergeten. 87) Naar het HngelsGh. „Hartelijk welkom, Lord „Neen neen niet dien naam, me vrouw Halifax. Noem mij, zooals men mij te St. Omer gewoonlijk noemde broeder Anselmo." De moeder was op bet punt te glim lachen; maar John lachte nooit om bet godsdienstig geloof van iemand, hoe dwaas ook. En zoo was voortaan „broeder Ansel mo" bijna een lid van het huisgezin pp „Rose-Cottage". Wat zou de graaf hebben gezegd, in dien een vogeltje naar hem gevlogen was te Londen en hem verteld had, dat zijn eenige zoon, de erfgenaam van zijn titel en politieke meeningen, geregeld en open lijk want geheime vriendschap was tegen ai "onze wetten en regels ver keerde met John Halifax, den fabrikant, John Halifax, den radicaal, gelijk hij nu En dan werd genoemd. Bovendien, wat zou die adellijke vader wel gezegd hebben, als hij geweten had, Beflt. i Maar als nu de wetgever zegt: de ge meente kan voor den grondslag huur waarde rekening houden met de samen stelling van het gezin, maar ze kan het ook iiiet doen, dan is de mogelijkheid niet uit gesloten, dat het groote gezin door de ver teringsbelasting straks extra getroffen wordt, terwijl het naar recht en reden, extra ontlast behoorde te worden. De personeele belasting kent den kinder aftrek, de verteringsbelasting behoeft hem niet te kennen. Deze achteruitgang mag niet worden toegelaten. En wij begrijpen niet, hoe de regeering thans tot een facultatiefstelling van den kinderaftrek durft te komen, terwijl inte gendeel het kinderrijke gezin aanspraak kan doen gelden op ruimer ontheffing dan het tot dusver ten deel viel. Wat ook hlijve, dit behoort in'ieder ge val te worden veranderd, dat de gemeente een groot gezin voor de volle huurwaarde kan aanslaan. Met een voorschrift zonder meer, dat op de samenstelling van het gezin moet wor den gelet, zijn we niet tevreden: er dienen bepaalde percentages van aftrek in de wet te worden vastgelegd, opdat niet sommige gemeenten van de bepaling een paskwil maken. De kwestie van den kinderaftrek hebbe nu reeds in onze kringen volle aandacht. BRIEF UIT MIDDELBURG. XXX Amice, Het verslag over den toestand der ge- ineente Middelburg, waarover wij in on zen vorigen brief spraken, omvat ook het middelbaar en het voorbereidend hoo- ger onderwijs, al wordt het middelbaar onderwijs ook, we weten niet om welke reden, in het verslag over het jaar 1927 voor het eerst^ naar we meenen, gemist. Hieruit blijkt, dat de Hoogere Burger school te Middelburg einde 1907 181 leer lingen telde en in December 1917 zelfs 218 leerlingen, terwijl het gymnasium al daar van 32 leerlingen bij 't einde van 1906 steeg tot 57 bij 't einde van 1917 en zelfs tot 66 leerlingen bij den cur sus 1927/28, dus in twintig jaar ver dubbelde. Deze cijfers geven te denken. Immers ze bewijzen, dat bij; de ouders in onze omgeving de begeerte om hunne kinderen met het hooger onderwijs te doen kennismaken met ruim honderd procent is toegenomen. En, al is de moge lijkheid niet uitgesloten, dat het aantal leerlingen der Hoogere Burgerschool te Middelburg n a 1917 eenigszins is afge nomen, het feit dat sindsdien ook te Vlissingen een H.B.S. *is geopend en een belangrijk aantal 'leer.ingen telt, bewijst af doende, dat, over geheel Walcheren ge nomen, de lust om zijn kinderen meer dan gewoon lager of uitgebreid lager on derwijs te doen genieten, aanzienlijk is vermeerderd. We willen hier dan ook de vraag eens stellen: Heeft dit verschijnsel ons, Chris- ten-ouders, ni^t iets te zeggen? Wij weten, dat het de bedoeling was van den liberalen minister Thorbecke om door de oprichting der Hoogere Burger- i scho'en in de zestiger jaren den midden- stand en de gezeten burgerij allengskens J te liberaliseeren, evenals bij den liberalen j minister Kappeyne in 1878 het uitge- sproken plan bestond om door het zoo genaamde neutrale lager onderwijs het gansche Nederlandsche volk de zegenin gen van het ongeloof op de secteschool der modernen te doen genieten. Deze bom is verkeerd gesprongen. De „vrij zinnigheid" heeft door haar fanatisme en zucht om de niinderheid te onderdrukken zelf het loodje gelegd en met de voor standers van den Bijbel op de school is het gegaan als met den palmboom, die groeit in de verdrukking. Het jaar 1920 heeft door de wet-de Visser de kroon gezet op de vrijmaking van het Chris telijk onderwijs en in onzen brief wezen wij er op, dat met den achteruitgang van het Openbaar onderwijs de voort gaande bloei van het Bizonder onder wijs gepaard gaat,zoodat zelfs in Zee- lands hoofdstad meer dan de helft der kinderen de bizondere scholen bezoekt. Ook op het gebied van het Middelbaar en Voorbereidend hooger onderwijs gaat het den goeden weg op. Het is nog niet langer dan een vierde eener eeuw geleden, dat er slechts twee of drie Chris telijke gymnasia bestonden, tgrwijl van een Christelijke Hoogere Burgerschool nog geen sprake was. Aan dézen droe ven: toestand is gelukkig een einde ge komen. Het getal Christelijke gymnasia en H. B. scholen is reeds verre van on aanzienlijk. In de meeste provinciën is de eene na de andere opgericht, terwijl ook reeds vele Chr. lyceums bestaan, d.w.z. inrichtingen, die zoowel het ka rakter van een gymnasium als dat van een H. B. school vertoonen en waar eerst in de hoogere klassen eene split sing tusschen deze beide inrichtingen wordt gevonden. Zijn wij goed ingelicht dan bestaan er in Harderwijk en Zutfen inrichtingen van onderwijs, die gecombi neerd zijn uit Gymnasium, H. B. school en-Kweekschool van onderwijzers en on derwijzeressen. Dit heeft men in deze beide plaatsen blijkbaar zoo ingericht om de krachten voor liet Chr. onderwijs te eonoentreeren. En nu mijne vraag aan de Christen ouders in Zeeland: Waarom moeten wij in deze provincie nog een Chr. Gymna sium of Chr. Hoogere Burgerschool, al of niet vereenigd in een lyceum, missen? Waarom komen wij bij het overig deel van ons vaderland in dit bpzicht achter aan en kan men te dezen aanzien spreken van het donkere Zuiden? Gaan wij de herkomst van de leerlingen, die b.v. de beide Hoogere Burgerscholen en het Gym nasium op Walcheren bezoeken eens na, dan zien wij dat een groot deel hun ner van Chr. huize is en gevormd wordt door zonen en dochteren uit orthodox Hervormde en Gereformeerde gezinnen. En al deze kinderen worden toevertrouwd aan het onderwijs van, op een paar uit zonderingen na, leeraren, die hoogstens neutraal zijn, voorzoover dit althans mogelijk is doch wier onderwijs in allen gevalle aan alle Christendom vreemd is. En nu is de vraag: Mag zulk een toe stand zoo blijven? Wij vragen slechts en leggen deze vraag aan de consciëntie van alle Christen-ouders, die voor hun kinderen op de lagere scholen geen neu traal of liever godsdienstloos onderwijs wenschen, doch er zich mede tevreden moeten stellen, zoodra hun kinderen mid delbaar of voorbereidend hoogei onder wijs moeten ontvangen. Reeds lang had te dezen aanzien (Ie hand aan den ploeg moeten zijn geslagen. Voor ditmaal laat ik bet hierbij. Met vriendelijken groet, METELLUS. D'e suikercampagne. Gisteren werd door de Coöperatieve Suikerfabriek te Sas van Gent een aanvang gemaakt met de campagne. Door de N.V. Suikerfabriek Sas van Gent zal over acht dagen daarmede be gonnen worden. Inmiddels zijn de verzendingen voor de fabrieken in Noord-Frankrijk ook reeds in vollen gang. Naar officieuse mededeelingen zal dit jaar een kwantum van omstreeks 100 millioen K.G. naar Frankrijk gaan. De vredesbrief. Naar wij ver nemen zijn mevrouw B. van Leeuwen- Drost en de heer mr M. W. G. van der Vour, beiden wonende te Middelburg, Maandag 8 October door den minister president, jhr mr De Geer, in particuliere audiëntie ontvangen ter aanbieding van den Nederlandsclien Vredesbrief, welke door 11421 personen boven 21 jaar ge- teekend is (enkele lijsten zijn nog in rondgang). De Minister heeft daarbij toegezegd den inhoud van den brief ter kennis te zul len brengen van den Ministerraad en de Ministers individueel, speciaal zijn ambt genoot van Buitenlandsche Zaken. Hij heeft voorts getuigd van de zeer vrede lievende gezindheid van de tegenwoordige en vorige Nederlandsche regeeringen en er in het bijzonder den nadruk op gelegd, dat de Regeering al het mogelijke doet en zal blijven doen ter bevordering van het Vredeswerk. Goes. De voormalige appelstroop-fa briek achter het station alhier, zal zeer waarschijnlijk worden aangekocht door de ooöp. melkfabriek te 's H. Arendskerke. Over enkele voorwaarden moet nog over eenstemming worden bereikt. De koop is' tot stand gebracht door den makelaar W. L. B. J. Dekker alhier. Een naakt loop er. Eenige inwo ners van Goes, die Zaterdagavond te Middelburg een vergadering hadden bijge woond, keerden in den nacht van Zater dag op Zondag per autobus naax1 hun woonplaats terug. Toen de autobus over den 's H. Ilendrikskinderendijk Goes na- derde, bemerkten de inzittenden, naar de Goesche Crt. meldt, op den weg bij het café „Oranjeboom" een gedaante. Zij waarschuwden den bestuurder en deze bracht de autobus tot stand. Spoedig bleek, dat men te doen had met een man die geheel naakt zich in de na bijheid van de bus bevond. De inzitten den besloten den naaktlooper te omsin gelen en hem naar het politiebureau te Te Duindigt werden rennen en draverijen gehouden. Prijzendraverij over 2000 M. Rabenhaubt gaat het eerst over <Je eindstreep. dat zijn eenige zoon, voor wien, als men zeide, hij reeds een schitterend huwelijk bedacht had even schitterend in finan cieel opzicht als dat, wat hij; voor zijn dochter had klaargemaakt dat Lord Ravenel vaderlijk en halfverliefd omging met John Halifax' dochtertje, de blinde Muriel. Hij zeide, „dat zij hem zoo gOed maak te" ons kind van vrede. Hij kon naar haar zitten kijken, als ware zij zijn schutsengel zijn beschermheilige. En de kleine xneid hield erg veel van hem, verheugde zich in zijn gezelschap als haar vader weg was. Maar haaE vader ging haar boven alles. De voor naamste band tusschen haar en Lord Ravenel of „Anselmo" als hij wilde, dat wij hem zouden noemen was de muziek. Hij leerde haar het orgel bespelen in de leege kerk, welke dicht bij was. Geduren de de lange zomer-avonden zaten zij bei den uren op het ongel, terwijl ik beneden luisterde; terwijl ik haast niet kon ge- looven, dat zulke hemelsche klanken door die kleine kinder-vingers konden worden voortgebracht. Juist in dezen tijd zag haar vader haar minder dan gewoon lijk. Hij had het erg druk met zijn zaken, Slechts twee maal in de week kon men hét groote waterrad, de vreugde van on zen kleinen Erwin, gelijk het eens die van zijn vader was geweest, zich langzaam zien bewegen. Muriel miste het geluid van het water het geschrei van de waterhennen en het geruisch van het rietj maar boven (alles miste zij haar vader, die het te druk had om uit zijn molen bij ons te komen en bijna nooit een vrij oogenblik had, zelfs niet voor zijn kleine dochter. Hij maakte die verwonderlijke nieuwig heid een stoommachine. Hij was reeds in Manchester en elders geweest en had gezien hoe de nieuwe kracht aangewend werd .door Arkwright, Hargeaves, en an deren; zijn eigen genie en mechanische kennis deden 't overige. Hij werkte vroeg en laat dikwijls met eigen hand ge holpen door de mannen, die hij' mede gebracht had uit Manchester. Want 'twas noodig 't geheim te houden vooral in ons primitief dal totdat de zaak klaar was. Het domme, eenvoudige molen-volk als zij Zaterdags om hun loon kwamen, stonden den hoop ijzer en steen aan te gapen en waren benieuwd waaraan „de meester" bezig was. Maar hij was zoo geheel „de meester" met al zijn vriende lijkheid, dat niemand durfde te vragen of er zich mee in te laten. HOOFDSTUK XXVII. Da zomer liep ten einde. De morgens werden koud en mistig. We hielden er mee op om Muriel op onze morgenwande lingen mee te nemen. John nam nu de gewoonte aan haar eiken dag om twaalf uur, naar den molen te halen en haar rond te dragen in zijn armen. Vaak zag ik de ruwe vrouwen in den molen, met hun blauwe schorten voor, stilstaan en, ernstig „den meester en de kleine, blinde juffrouw" na zien. Ik denk, dat het volk in. den molen fce Endexley daarom zoo rustig aanzag, dat de nieuwe machinerie werd opgezet, om dat zij zoo sterk onder den indruk ver keerden, dat mijnheer Halifax een goed' vader was. Het begon vervelend te worden te En- derley en wij begonnen te verlangen naar den gezelligen haard te Longfield. „De kinderen zullen naar huis gaan, terwijl zij er allen veel beter uitzien dan toen ze hier kwamen, denkt gij 'took niet, oom Phineas?" Vooral Muriel?" Op deze vraag kon ik slechts een zwak toestemmend antwoord geven, waarna ik wel moest opstaan en wegloopen, den kend hoe blind liefde was. Elke liefde, behalve de mijne, welke de gave had om den droevigsten kant van de dingen te zien. Toen ik terugkwam, vond ik moe der en dochter geheimzinnig met elkan der spreken. Ik giste waarover het was, want ik had Ursula hooren zeggen, dat Met voldoening las ik in het hoofdarti kel van Zaterdag, dat de leiding der Anti- revol. partij voornemens is bij de candi- daatstelling voor de Tweede Kamer een andere methode te volgen, waardoor de invloed der plaatselijke Kiesvereenigingen grooter wordt. Ik had er ook iets van gehoord. Het Plan schijnt ook te zijn niet met één maar -et een groot aantal candidatenlijsten u te komen, en dus zooveel mogelijk te gaan m de richting van het vroegere dis; eten- stelsel. Ik vind dat prachtig. Wat mij echter frappeerde is dit, dat onze Kiesvereenigingen in andere provin ciën vrij volledig op de hoogte zijn. Laat is overleg gepleegd met de plaatselijke lei ders en van de daarna gevoerde besprekin gen wordt nu in meerdere Kiesvereenigin gen mededeeling gedaan. Hier in Zeeland echter hoort men daar van niets. Leidende personen blijken niets gehoord te hebben. Hoe dat komt weet ik niet. Maar 't feit valt niet te weerspreken. En dat is heel jammer, omdat op die manier de animo voor velen nog al meer vermindert en de goed bedoelde pogingen van de partijleiding worden gedwars boomd. OPMERKER. Goes over te brengen. Do „arrestatie" ge schiedde zonder eenige moeilijkheid en* men dwong den man in de autobus plaats te nemeu. In Goes werd de nachtelijke wandelaar, diei tijdens het vervoer zeer zonderlinge antwoorden gaf, aan de politie overgegeven. Bij het politioneel' onderzoek kw ca men te weten, dat de aangehoudene ee.n Duif scher was en dat hij teekenen van krank zinnigheid vertoonde. Zondag is hij op last van den burgemeester vaii s Heer Arendskerke, in wiens gemeente de ra on is aangehouden, in het r.k. ziekenhuis „St. Joanna" voorloopig; ter verpleging opgenomen. in den nacht der arrestatie begaf do politie zich nog naar dei plaats waar de krankzinnige naaktlooper was aangetrof fen. Men vond daar do kloeding, (lie cfè ongelukkige zich van het lichaam had gescheurd,, en een paspoort. Het portret van den betrokkene was evenwel uit den pas verdwenen. Men kon nagaan da.t do naam van den Duitscher H. N. was, dat hij vermoedelijk uit Vlissingen kwam én op weg was naar Rotterdam. Oud-Vossemeer. De boot welke van Nieuw- op Oud-Vossemeer des nachts kon gebruikt worden om in de laatste plaats een arts te halen bij ernstige ongesteld heden, zal verkocht worden omdat door aanstelling van een arts in eerstgenoemde plaats, zelf deze onnoodig is geworden. (M. Ct.) Serooskerke. (W.) De gemeenteraad hield gisteren een openbare vergadering. Alle leden waren present. Tot loco-bur gemeester is benoemd wetli. A. Goèd- bloed, tot plaatsvervanger weth. Joh. Won- dergem. Ingekomen is de begrooting vah den straatweg naar de Oranjezon in ontv. en uitgaaf op f300. B. en W. stellen voor den pensioengrondslag voor den grafdel ver vast te stellen op f90. B. en W. stellen ook voor wederom voor 2 jaren ontheffing te vragen aan Ged. Staten voor onderwijs in lichamelijke oefeningen voor de leerlingen van de lagere scholen. Alzoo besloten. Op een aanvrage van 'dhr C. P. van Dalsen om ontheffing hondenbelas ting werd afwijzend beschikt. B. en W. steilesn voor adhaesie te be tuigen aan 't adres van den raad van Arnemuiden (uitkecsring LX).). Alzoo be sloten. B. en W. bieden den raad de begroótin'g voor 1929 aan, die artikelsgewijze wordt behandeld. Ze bedraagt de som' van f32.978-89Vz in ontv. en uitg. met een post voor onvoorzien van f 1213.14. Nu komt in behandeling 't schoonhou den van 't slachthuis. B. en W. stellen voor 't wekelijks schoon _e laten maken indien er in geslacht is, tegen 1 gid. per keer. De voorzitter opent hierover de beraad slagingen, wat tot resultaat heeft, dat zij het maar liever aan het kind' moesten zeggen 't zou zoo iets wezen voor haar om er naar te verlangen iets om haar den volgenden winter mee te amuseeren. 'tls een groot geheim, hoor!" fluis terde de moeder, nadat zij het verteld had. „O ja?" en het kleine gezicht, kleiner dan ooit, naar het mij voorkwam, kleurde vroolijk. „Maar ik zou veel liever een kléine zuster hebben als 'tu belieft! Alleen" en 'tkind werd plotseling ernstig „zal1 zij wezen zoo als ik?" „Mogelijk wel; zusters lijken vaak op elkaar." „Neen, dat bedoel ik niet; maar u weet?" en Muriel raakte haar eigen oogea aan. Na deze vertrouwelijke mededeeling, op welke Muriel erg trotsch was, sprak zij gedurig over de luster, die op komst was, totdat „kleine Maud" dat was de naam, welken zij voor haar had ge kozen, een werkelijkheid was gewor den in de huishouding. H' (Wordt vervolgd.) 11 J'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5