Kerknieuws. Uit de Provincie. Onderwijs. Gemengd Nieuws. ■i~_ Telegrammen. nog deze begrooting zal verdedigen. Een en ander zal hg eearst nog nader be spreken met het hoofdbestuur van den Vrijheidsbond. De .N R. Crt. weet hieromtrent nog het volgende te vertellen: De heer Boissevain, die een der Z.g. tijdelijke wethouderszetels bezet, openge- komen door de weigering der sociaal democraten om met twee plaatsen in het college van B. en W. genoegen te nemen, zal nu de plaats van zijn partijgenoot djr Vos krijgen en deze, die tweede was op de hjst van den Vrijheidsbond voor do Tweede Kamer, zal hem opvolgen als Kamerlid, tenminste als het hoofdbe stuur van den Vrijheidsbond bereid is, hem een vaste plaats op de candidaten- lijst voor de algemeene Kamerverkiezin gen van het volgend jaar te verzekeren, zoodat hij zeker zou zijn van een her nieuwing van zijn mandaat. Zoo althans luidden onze inlichtingen. Krijgt hij die verzekering, dan zal' hij waarschijnlijk zéér binnenkort als wethouder aftreden, misschien nog vóór do behandeling van de gemeentebegroo- ting voor 1929, zoodat er spoedig een vacature in het college van B. en *W. zou moeten worden voorzien. Het waarschijn lijkst lijkt, dat hiervoor candidaat zou worden gesteld een Vrijheidsbonder, b.v. do voorzitter van de fractie, mr J. Rut gers, of een vertegenwoordiger van een der burgerlijke fracties. In dit verband hoorden wij den naam noemen van den heer G. Baas Kzn., lid der anti-revolutio naire fractie. Tenzij men bij deze ge legenheid nog eens rje kwestie van de beide tijdelijke wethoudersplaatsen aan do orde zou willen stellen en de so ciaal-democraten nu bereid zouden zijn ge noegen te nemen met twee zetels1 De opvolger van Mr van Gijn. Vaar men weet, heeft do leider der liberale fractie van de tweede Kamer, mr Av Gijn, medegedeeld, dat hij zich voor deze functie niet langer beschikbaar kan stellen na. afloop van hot loopend parle- niej ;aire jaar. Wij vernomen, thans, da.t dr F. F.. Posfhuma, de oud-min'ster van Land bouw door het bestuur van deu Vrijheids bond is aangezocht als l'oider der fractie in de Kamer op te willen treden. Men zal hem dan een vaste plaats op een der lijstencoinbinaties aanbieden. V erstrooidheid. Men schrijft aan' de Maasbode: Volgens het verslag in de „N. R. Ct." dor Algemeene Vergadering van .„Volks onderwijs'' Zaterdag 1.1. zeide de Voorzit ter mr Harm Smeenge: „Een andere zaak, die oplossing noodig hoeft is het onderwijs aan de rijpere jeugd. De commissie voor dit onderwijs vordert nog maar steeds niet met haar •Vfccrk, misschien doordat ze bij de kosten berekening kwam tot een grootere uitgave van 21/2 millioen gulden, terwijl gezegd was, dat de reorganisatie het onderwijs niet duurder mocht maken." Wanneer men nu weet, dat onder-voor zitter dier Commissie is mr Harm Smeen- ge, dat de Commissie reeds Juli 1.1. haar mede door Mr Harm Smeen- ge onderteekend rapport aan de Koningin hoeft uitgebracht, en men dan ook stel lig in de Troonrede de aankondiging voor een wetsontwerp ten behoeve van de rijpere jeugd had verwacht heeft men hier gewis te doen met een buitengemeen sterk geval van verstrooidheid. Middernachtzending. Onder den titel: „Met Zegen Be kroond" ging heden ter perse een boek met grepen uit de geschiedenis van veer tig jaren der Wed. Middernachtzending Vereeniging. D'e heer J. W. van Munster, secretaris der Vereeniging, die in verschillende ste den des lands, gedurende 38 jaren aan het werk leiding gaf, vertelt in een achttal de aandacht spannende opstellen, van het veelzijdig en rijk gezegend werk, dat, vooral in de eerste jaren, onder veel tegenstand en hoon werd verricht. De opstellen zijn getiteld: „Geen half werk", „Kwam niet in de Poort", „Pa van der Stenr en zijn arbeid", „Hoe het was en hoe het ging", „De onge huwde moeder en haar kind", „Veranderd getij" en „Soli Deo Gloria". Het boek zal in de eerste week van November verschijnen, zoodat het nog voor den herdenkingsdag, die D'.V. op 14 November a.s. te Amsterdam zal plaats vinden, gereed zal zijn. Het Kamerlid Joekes. Het lid der Tweede Kamer mr Joekes is gisteren, na een langdurig verblijf in Indië. hier te lande teruggekeerd. Zouteiande. Maandagmiddag vergaderde de Gemeenteraad voltallig. Na lezing der notulen merkt dhr von Brucken Fock op, dat het hem gebleken is, dat zijn vraag in de vorige vergadering aan B. en W. gedaan, inzake het onderwerpen van bouwplannen aan de goedkeuring van de Schoonheidscomm., door sommigen ver keerd is begrepen. Spr. wilde er niet mee zeggen, dat hij de gebouwen, waarvoor de goedkeuring niet was 'gevraagd, mindei mooi vond. Procesverbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger door B. en W. wordt voor kennisgeving aangenomen. Aan een adres van het Gemeentebe stuur van Arnemuiden aan den Minister van Onderwijs, etc., inzake uitkeeringen ex art. 104 der L. O. wet, wordt adhaesie betuigd. Ingekomen is een verzoek van de vereeniging „Rijwielpad Walcheren" om da subsidie van f 10 te brengen op f 25 per jaar. B. pn W. stellen voor de gevraag de subsidie te verleenen. Dhr von Brucken Fock is sterk voor het voorstel van B. en W. en zegt, dat het wenschelijk is, dat het gedeelte van het Rijwielpad dat bij de gemeente in beheer is, verbeterd wordt. Dhr Koppejan zegt, dat bij inwilliging van het verzoek Zouteiande vergeleken met VÜssingen te veel zal betalen. Vlis- singen betaalt nu f250 per jaar en het Burgerlijk Armbestuur alhier betaalt f25 en als de gemeente nu ook f 25 per jaar betaalt, staan wij gerekend naiar het in wonertal veel te hoog. Spr. is er ook voor da.t de Gemeente haar eigen pad in orde brengt. Dhr Adriaanse heeft nooit geweten dat het Burg. Armbestuur ook f25 per jaar aan "de Vereen. „Rijwielpad Walcheren" gaf. Gezien deze subsidie en in aanmer king genomen dat een deel van het pad bij de gemeente in onderhoud is, zou spr. het bij f 10 willen houden. Dhr Maas wil het eigen gedeelte in orde maken en de subsidie verhoogen. Dhr von Bruc ken Fock zegt, dat men in dit verhand geen rekening moet houden met hetgeen het Burg. Armbestuur geeft. De voorz. merkt op, dat men het eigen pad niet moet beschouwen als enkel rijwielpad, maar meer ten gerieve va.n de eig'en inwoners. Spr. vindt oen subsidie van f 25 niet te hoog, gezien hoe na wij aan het pad liggen. En in het volgend jaar komt er materiaal disponibel voor verbetering van het eigen gedeelte. Spr. meent, dat. de beste weg ïs: het eigen gedeelte opknappen en de gevraagde sub sidie geven. Het voorstel -s an B. en W. wordt met G1 st. aangenomen. Dhr Koppejan stemde tegen. Nu komt. weder aan de orde de bouw van een slachthuis. Het voorstel van dhr von Brucken lock waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten, wordt nu met 43 st. verworpen. Voor stemden do heeren Adriaanse, Koppejan en von Brucken Fock. Dhr Koppejan merkt op dat de begrooting nu weer verhoogd is en in totaal f4250 bedraagt. Dit ge bouw wordt volgens Spr. voel to duur. Hij raadt B. en W. aan om' het voorstel terug te nemen en met dhr P Koets te onderhandelen. Dhr Koets is volgens spr. genegen om een slachthuis bij hem te laten inrichten en wil zich voor 80 jaren verbinden. Dit zou de gemeente een f300 a f 400 kosten, alzoo een voordeelig ver schil van duizenden. Dhr Adriaanse sluit zich hierbij aan. Dfir von Brucken Fock wil ook deze oplossing in studie nemen. De voorz. zegt, dat deze zaak op vreemdsoortige wijze is binnengebracht. Wilde dhr Koets in dezen iets doen, dan had hij een schrijven moeten zenden aan B. en W. of den Raad. Een vorige keer is er met dhr Koets onderhandeld en toen wil de hij het monopolie hebben. Nu het vuur hem aan de voeten gelegd wordt schijnt hij alle concessies te willen doen. Spr. weet van dhr de Waard, dat er een wetsontwerp is waarbij wordt bepaald, dat er geen noodslachtingen bij particulie ren zullen mogen geschieden. Dus later zal de gemeente toch een slachthuis moe ten bouwen. Dhr Adriaanse zegt, dat er iets in het voorstel van B. en W. is waaraan hij nooit zijn stem zal geven. B. en W. willen f2000 uitgeven voor een winkel, die niet noodig is en om trent Ide opbrengst waarvan men in het duister tast. Diir Koppejan zegt, dat dhr de Waard zooveel gezegd heeft waar op men geen scaat kan maken. Spr. ver wijt den voorz., dat hij met geen cijfers voor den dag komt. Dhr Strooi verdedigt den bouw van den winkel en zegt, dat deze winkel moet dienen om de andere uitgaven te dekken. Dhr Koppejan zegt, dat het wel moei lijk is, gezien wat er voorgevallen is, om met dhr Koets te onderhandelen maar het gemeentebelang moet bovenal gaan. Dhr Adriaanse zegt geen achterdocht to hebben inzake de voorlichting van B. en W., maar Spr. heeft niet veel vertrouwen in dhr do Waard. Hij wil met dhr Koets op goede voorwaarden in zee. Dhr Maas wil deze zaak aanhouden tot een volgende vergadering en in dien tijd met dhr Koets onderhandelen. Na veel bespreking werd tenslotte het voorstel van dhr Koppejan, om met dhr Koets te onderhandelen, aangenomen met 43 stemmen. De heeren Jan se, Stroo en Maljaars stemden tegen. Nadat de begrooting 1928 op enkele punten was gewijzigd, deed de voorzitter mededeelingen inzake de wegsverbetering De voorbereidende werkzaamheden zijn aardig opgeschoten. Het ontwerp1 van. den nieuwen weg van Westkapelle naaf Zouteiande is dooT Ged. Staten goedge keurd. De aanlegkosten Van dat gedeelte zijn begroot op f165.000. Hoeveel de ge meente in de aanlegkosten zal moeten bij dragen is nog niet bekend en evenmin hoe 'de onderhoudsplicht zal worden ver deeld. De gemeentebegrooting 1929 komt nu aan de orde. Bij' de algemeene beschou wingen vraagt dhr Koppejan, hoever B. en W. nu gekomen zijn met de uitvoering der politie verordening. Hoe staan de za ken nu? De voorz. zegt, dat hij niet weet, hoever men gevorderd is aangezien hij daarvan niet voortdurend wordt op de hoogte gehouden. Bij behandeling van den desbetreffenden post wordt op voorstel van dhr von Brucken Fock met alg. st. besloten om het fietspad in het volgend jaar te ver beteren. De begrooting werd aangenomen met een totaal aan inkomsten en uitga ven van f 11.543.49V2. Daarna weid de begiooting van het burg. armbestuur met een totaal aan inkomsten en uitgaven, van f 79II.49V2 goedgekeurd. Bij He rondvraag merkt' dhr Koppejan op, dat het schoonhouden der straten soms wel wat te wenschen over Iaat. Dhr von Brucken .Fock zegt, dat Zou teiande veel goeds heeft, maar geen bosch. Spr. zou gaarne zien dat B. pn W. zich in verbinding' stelden met den Directeur der Domeinen en den Polder Walcheren om tot aanplanting te geraken. De voorz. zegt toe met de betrokkenen te zullen spreken en dan later hiervan mededeeling te zullen doen. Sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dielfshaven C. B. Holland te Huizen. Aangenomen naar Fredeiiksoord L. Meeth te Kantens. Bedankt voor Wilnis S. Goverts te Olde- broek; voor Brandwijk W. Deur te Schoon hoven. Geref. Kerken. Drietal te Leens A. H. Piersma te Sleen, W. J. Smidt te Dwingeloo en II. de Zwart te Twijzel. Beroepen te Warffum II. de Zwart te Twjj- zel; te Sellingen J. Dijk, cand. te 's-Gra- venhage: te Sassenheim IJ. van der Zee te Amsterdam-West. Bedankt voor Oostwold J. Maaskant te Echten. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Meppel J. v. d. Knijf te Reeu- wijk. Bedankt voor Broek o. Akkerwoudo J. Drenth te Broek op Langendjjk. Geref. Gemeenten. Tweetal te Aagtekerke A. de Blois te Dirks- land en J. Overduin te Werkendam. Remonstrantscho Gera. Beroepen te Gouda H. Cramer te Zwam- merdam. Baptisten Gemeenten. Bedankt voor Leeuwarden J. v. d. Schans te Haarlem. Gifton en legaten. De Diaconie der Nederd. Herv. Gem. te Uithuizerrneden (Gr.) ontving namens wijlen mevr. M. Wes- terdijkWelt een schenking van f 2000. De weesinrichting Huisduinen (inrichting voor weezen, onverzorgde- en voogdijkinde ren) ontving van N.N. voor nieuwen bouw een gift groot f 10.000. Good op de hoogte. In „Het Volk" van gisteren kon men 't volgende lezen: Ds G. H. Kersten het Kamerlid is, naar men weet, predikant te Rotterdam en heeft daar een eigen gemeente, omdat hij zich bij geen der orthodoxe richtingen wenscht te voegen". Vooral dat „naar men weet" is kostelijk. Want men behoeft toch waarlijk niet zoo heel veel van kerkelijke zaken te weten, om bekend te zijn met het feit, dat Ds K. predikant is bij de Geref. Gemeenten. HAAMSTEDE. Het was Zondag voor de Geref. Kerk alhier een blijde dag, toen zij na een langdurige vacature, weer een eigen herder en leeraar mocht ontvangen. Na des morgens bevestigd te zijn door Ds J. J. Miedema van Groningen met een predikatie over Jesaja 527, deed 's middags cand. U. Elgersma zijn intrede met een pre- dicatie over Jesaja 618, welke predicatie beëindigd werd met de gebruikelijke toespra ken. De nieuwe predikant werd toegesproken door den heer v. d. Meij, die hem namens kerke- raad en gemeente hartelijk verwelkomde en op wiens verzoek gezongen werd Psalm 372. Vervolgens voerden nog het woord Ds Hoek van Zonnemairo als afgevaardigde der classis Zierikzee, die de blijdschap der classis ver tolkte, nu het aantal predikanten weer me' een vermeerderde en op wiens verzoek ge zongen werd Ps. 1211. Namens de Chris telijke school werd het woord gevoerd door den heer v. d. Berg en namens de kerk van Zierikzee door den heer D. Mulder, waar na gezongen werd Ps. 1304. Tenslotte voer de nog het woord Ds Binsbergen, Ned. Herv. pred. te Haamstede, die den wensch uit sprak, dat er tusschen hem en Ds E. ondanks de kerkmuren, die hen scheiden, een broe derlijke samenwerking mag zijn. Diep ont roerd dankte Ds E. de verschillende sprekers. De kerk was overvol. Onder de aanwe zigen werden om. opgemerkt het college van B. en W, van Haamstede en Burgh en Ds Boogaard, Ned. Herv. pred. te Burgh. De oude kerk te Amsterdam. Wegens de sterk verminderde belangstelling voor dezen dienst, heeft de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam, naar men weet, eenige maanden geleden beslot©1 den avonddienst in de Oude Kerk op te heffen. Deze avonddienst was sedert men- schenheugenis een doopbeurt. Zondagavond is nu voor het laatst de doop daar bediend en daarmede eindigt een traditie van meer dan drie en een halve eeuw, en vermoede lijk zelfs veel langer. Voorganger was Ds P. J. de Jong, die sprak over de roeping van Samuël en aan het slot met een enkel woord dezen laatsten doopdienst herdacht, daarbij de hoop uitsprekend, dat zij, die gewoon wa ren hier hun vaste plaats in te nemen hunne liefde zouden overbrengen op een ander kerk gebouw. Examen Waterbouwkundig ambtenaar. Bij het te Middelburg in September en October afgenomen examen Wa terbouwkundig opzichter, uitgaande van de groep Waterbouwkundige Ambtenaren in Zee land, van den Bond vac Technische Amb tenaren in overheids- en in semioverheids- dienst, slaagden van de 55 candidaten "de volgende 30 heeren: P. Boddingius te Veere; E. de Bruijne te Middelburg; J. Cfjsouw te Wemeldinge; L. M. van Domme te Kortgene; J. Dekkqr te Schore; C. F. Dieleman te Westkapelle; J. D. Dormaar te St.-Annaland L. Geldof te Oostkapelle; A. K. Giljam te Scherpenisse; J. W, G. Heunks te Rotter dam L. J. Hoeksma te RotterdamD. M. Korstanje te Wemeldinge; M. Knop te VÜs singen; L. J. Lagedijk te Arnemuiden; W. van Leeuwen te Assendelft; A. J. de Looff te Wissenkerke; A. Meeuwse te Arnhem; A. P. M. Mol te Rilland; P. J. Muller te IJmui- vden; W. J. M. Nieuwelink te Wjeringen; S. P. Oud te Goes; J. Palmers te Haarlem; Th. Pellemans te Rotterdam; H. J. Poppe te Middelburg; P. Rosseel te IJzendjjke; J. C. Visser te Grave; F. J. Warren te Vlissin- gen; H. L. van der Zelle to Wieringen; A. de Zeeuw te Koudekerke en J. Zwagemaker te Tholen. Men maakt er ons op opmerkzaam, dat 'de naam van den benoemden inspecteur L. O. te Middelburg niet is C. de Wit, maar C. Wit. Ongelukken. Het 4-jarig doch tertje van een schipper, die met zijn vaartuig nabij den Hillegommerdijk te Haarlemmermeer lag, viel in een onbe waakt oogenblik over boord. Hoewel hot kind spoedig weer op het droge was, kon de ontboden geneesheer, die gerui- men tijd trachtte de levensgeesten weder op te wekken, slechts den dood consta- teeren. De postbode S., die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op den rijksweg te Geleen door een autobus over reden werd, is aan de gevolgen over leden. Vrijdagmiddag was een knecht van de firma v. L. te Assen bij het graanpakhuis bezig zakken meel op een wagen te laden. Hij had. het ongeluk van den wagen te vallen, waarbij hij ernstig aan het hoofd werd verwond. Gisteren is hij aan de bekomen verwon dingen overleden. Zaterdag heeft op de in aanbouw zijnde ammouiakfabriek van de Staatsmijn Maurits te Lutterade een ernstig ongeval plaats gehad. D'e Oos- 'tenrijksche timmerman K. is bij zijn werk zaamheden door tot heden onbekende oor zaak van een hoogte van ongeveer 16 meter naar beneden gevallen. Hij was op slag dood. Beestachtige bokspartij. Bij een bokswedstrijd om het kampioenschap van Italië te Florence heeft de houder van den titel, Sili, zijn tegenstander „knock out" geslagen, doch op zoo'n hardhandige wijze, dat deze, Cecchi ge naamd, een schedelbreuk kreeg, zoodat hij kort daarop overleed. Flink zoo. Op den Kweekerijweg te Den Haag is Zaterdagavond een heer, die met zijn verloofde daar wandelde, aangerand door twee mannen. Zij dreig den den heer met mishandeling indien hij hun geen geld gaf. De man was hier echter niet toe geneigd en gaf een der aanranders een dusdanigen klap, dat bei den het hazenpad kozen. Geval van wraakneming te Zegge? D'e landbouwers te Zegge en omgeving verkeeren den laatsten tijd in groote onrust, ten gevolge van het veel vuldig voorkomen van veemishandeling. Zoo werd in den nacht van 23 op 24 Sept. een paard van landbouwer Coolen en in den nacht van 1 op 2 dezer een paard van landbouwer Geerts afgemaakt. Daar beide landbouwers raadsleden zijn, wordt aan wraakneming gedacht. D'e po litie stelt een uitgebreid onderzoek in. Inbraak met moord. Te Darm stadt is gisternacht in het Neue Palais, bewoond door den vroegeren groothertog van Hessen, ingebroken en een moord aanslag gepleegd. Toen de hofmaarschalk graaf Kuno v. Hardenberg te ongeveer twee uur in den nacht thuis kwam en zijn vertrekken be trad, werd hij door eenige personen over vallen en door steken en slagen zwaar gewond. D'e inbrekers ontnamen daarop den bewusteloozen man zijn sleutels en eigenden zich bijna alle aanwezige voor werpen van waarde toe. Ongestoord ver lieten zij met hun buit het paleis en sloten de kamers van buiten af. Graaf Hardenberg kon de politie nog alarmeeren. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij urenlang bewusteloos terneder lag. De politie volgt reeds een bepaald, spoor. De an ti-t 011' en-act ie. In den nacht vdÜ Zaterdag op' Zondag is de zware ijzeren tolboom van den Soestdij- kerstraatweg nabij Hilversum uit zijn hengsels verdwenen. Zondagmorgen werd hij in het nabijzijnde bosch teruggevon den. Tot heden is niet bekend wie de daders van dit misdrijf zijd. Vermoed wordt dat men hier met een kwajongens streek te doen heeft. De politie te Hil versum stelt een ernstig onderzoek in. Wraakzuchtige testamen ten. In het Engel'sche H oogerhuis is een wetsontwerp tegen de wraakzuchtige tes tamenten van gekrenkte echtgenooten! in gediend. Lord Astor, die e*r zeer voor ijvert, heeft als voorbeeld een reeks der gelijke uiterste wilsbeschikkingen aange haald, welke hij* persoonlijk kent en die z.i. bewijzen dat de wraakzucht van ge krenkte echtgenooten geen grenzen kent. Zoo is korten tijd geleden in Londen een koopman overleden, die zijn vrouw hij testament één shilling heeft vermaakt (d.w.z. onterfd; de Engelsche wet kent geen onterving en daarom laat iemand, die dit 'n bepaald persoon toch wil doen, hem één shilling: na, „to pay of with a shilling", dan is voldaan aan de weit en zijn vermogen van 72.000 p.st. aan personen, van wie hij wist, dat ze vij anden van. zijn vrouw watem. Lui een Afrikaa.nsche poëzie. Aan een Afrikaanschen dichtbundel „Die Nuwe Boord" (De nieuwe boom gaard) van C. M. van den Heever, is het volgende gedicht ontleend, dat blijkbaar in Holland is ontstaan: Deur weilande groen. Deur weilande groen van die gras, deur die geel van velde vol tulpe, langs grassaad ge- streel deur windebewoging dat kabbel en duik en vol is die lug van die blomme se ruik; Langs donkexhlou water, langs fluitjies- rietkuiwe, langs rimpTende panne, al raatTcnde skuiwe die trein met sy rilmiese skokke, en gly 'n wereld van dinge die rame verby. 0 hart wat maar altijd nog hewiger slaan, ek leun teen 'die boesom van stemmingo aan, gaan skokkende voort, en so ver soos ek ry skets die oog soos 'nskilder 'n wereld in myl ander testament bepaalde de echtgenoot dat na zijn dood zijn vrouw liet huis slechts zwaar gesluierd mocht verlaten op straffe van 20.000 p.st. to verliezen. Het heele haar nagelaten vermogen zou dadelijk aan een weldadige instelling ver vallen, zoo ze het in haar hoofd mocht krijgen te hertrouwen. In Nottingham ver maakte een man aan zijn heele familie één shilling- Een andere bepaalde tesla- mentair, dat zijn vrouw een farlhing (I1/4 cent) zou krijgen. De mededeeling daarvan moest haar per ongefrankoerden brief worden gezonden. Op' eendere wijze zijn er ook testamen ten van vrouwen. Roofoverval te New York. Een brutale roofoverval is gisteren in een groote juwelierszaak op de 12e verdieping van een wolkenkrabber aan do beroemde Fifth Avenue gepleegd. Twee gemaskerde bandieten hielden met revolvers het aan wezige personeel en de klanten in be dwang. Twee andere schurken namen on derwijl een hoeveelheid sieraden ter waar de van een half millioen guldon uit de vi trines. Zonder dat iemand een hand uit stak konden de heeren den buit in hun zakken steken en er van door gaan. Estlandsche socialist ver moord. Eenige weken geleden werd de Estlandsche socialist Soosi door eien schot door het raam van zijn woning vcrmoonL Algemeen werd aangenomen dat een poli tieke moord was gepleegd. De verdenking viel op den communist Making. Reeds vroegen' heeft deze een aanslag op Soosi gepleegd. De politie heeft kunnen vaststellen, dat Making in den nacht waarin de moortl werd gepleegd gedurende twee uur zijn huis .pad verlaten, tang genoeg om de daad te plegen. Éénjarig kind door kokende the© gedood.. Een ernstig ongeluk had Zaterdagmiddag plaats in het gezin van den timmerman M. te Aalsmeer. De vrouw had juist thee gezet, toen het jongste kind, een jongen van ruim één jaar kans zag den pot met zijn kokenden inhoud naar zich toe te trekken. De pot viel om en het kind kreeg alles over het lichaam. Hoofd en borst waren erg verbrand en de ter hulp geroepen geneesheer oordeelde overbrenging van het kind naar het ziekenhuis noodzake lijk. Nog denzelfden middag is het in zeer zorgelijken toestand naar Amsterdam vervoerd, waar het in den loop van den nacht is overleden. Het middel tegen migrai- n e. De ongelukkige Pool-expeditie van generaal Nobile heeft verschillende her inneringen wakker geroepen aan dien an deren Poolontdekker, Fridjof Nansen, die in 1895 den gevaarlijken tocht ondernam. Op zekeren dag werd Shaw eens voor-' gesteld aan. Nansen, en het eerste wat Shaw den beroemden ontdekker vroeg was: Meneer Nansen, hebt u lichamelijk geen nadeelen behouden uil al de vreese- ljjke beproevingen, die u in die ruwe noor der-streken hebt moeten doormaken? O ja, antwoordde Nansen, ik heb dik wijls last van -ondraaglijke migraines. Hebt u nooit geprobeerd een middel te ontdekken tegen de migraine? Neen Wel, meneer, zei toen Shaw, dat is het wonderbaarlijkste waar ik ooit van gehoord 'heb. Uw geheele leven hebt u er aan besteed om de Noordpool te ontdek ken, waar geen enkel sterveling ook maar een greintje om geeft, en het is nog nooit in uw hersens opgekomen om eens te pro- beeren een middel tegen de migraine te ontdekken, waar de heele mehschheid u dankbaar voor zou wezen 1 Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Oct., 2.30 u. Berlijn 59.3H/2—59-33V2 Brussel 34.65—34.68 Parijs 9.73V29.751/2 Londen 12.095/8—12.09% New York 2.493/8—2.49i/2. Vlassingen krijgt f250.000 voor een nieuw Ziekenhuis. VLISSINGEN. Van iemand, die onbe kend wenscht te blijven, heeft de ge meente Vlissingen f250.000 gekregen voor den bauw van een nieuw ziekenhuis.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2