Gemengd Nieuws. Rechtzaken. Burgerlijke Stand Krabfoendljke. Donderdag j.l. had al hier de jaarlijksche schietwedstrijd plaats van den Bijz. Vrijwilligon Landstorm. Cver 't algemeen word er heel goed gescho ten, hoewel de beste schutters enkele punten lager bleven dan 't vorig jaar. De uitslag was als volgt: Hoogst aantal te bereiken punten 100. J. de Vrieze 90 p.; J. Benou 90 p.; P. Tramper1 90 p.; M. Korstanje 89 p.; C. Goud 88 W. Timmerman 88 p.; C. v. Strien 86 p.; W. Cuzoe 86 p.; G. Spijk 86 p.; J. Bij de Vate 86 p.; A. Wagenaar 86 p.; J. Kriekaaid 86 p.; I. v. d. Berge 84 p.; L. Houtekamer 84 p.; H. Schou- wenaar 82 p.; J. Moerland 77 p.; C. Ot- terloo 77 p.; P. v. Elsacke-f 75 p.; A- de Goffau 74 p.; J. C. Kriekaard 72 p.; J. Poortvliet 71 p. en vooii'ts nog enkele personen, die hier eenigo punten bene den bleven. Voorloop ig zijn de schietoefeningen ■weer gestaakt. Mogen we hen, die nog geen lid van den Bijz. Vrijwilligen Land storm zijn, en hot kunnen wezen, nog eens opwekken ook toe te treden? leder kent toch 't doel van dit Nationale in stituut? Ellewcutsdijk. Donderdag vergaderde de Gemeenteraad. Aangeboden werd de ge- meentebegrootinCT voor het dienstjaar 1929 met een einde ij rcr in ontvang en uitgaaf van f 24031,99% en een post voor onvoor ziene uitgaven van f 556,57 Op een verzoek van de Vereeniging ter Bevordering van het Vreemdelingenver keer op N. en 'Z. Beveland om subsidie werd afwijzend beschikt. Aan het bekende adres van den Raad van Arnemuiden gericht aan den Minister van Onderwijs enz. betreffende de toepas sing van art. 104 der L. O.-wet zal ad- haesie betuigd worden. Behandeld werd een verzoe'k van Ged. Staten van Zeeland tol wijziging van art. 1 sub 3o. der Bouwverordening, omdat daarin wordt verboden het plaatsen van hekken en afheiningen buiten de rooilij nen, als gevolg waarvan het niet mogelijk is vóór een woning eenige afsluiting te hebben, waartoe art. 679 van het Burg. "Wetboek echter wel de bevoegdheid ver leent. B. en W. stellen voor de verordening overeenkomstig het verzoek te wijzigen. He heer Klooster zegt; dat het hem toe schijnt, dat het verzoek van Ged. Staten is geboren uit het voorgevallene onlangs bij het Vereenigingsgehouw, alwaar in strijd met de Verordening een af heining is ge plaatst en toen door spr. daartegen bij Ged. Staten geprotesteerd werd, hij 't tra- ditioneele bericht ontving, dat geen termen gevonden werden om tusschenbeide te ko men. Opmerkelijk is het, dat hij, toen hij van de beslissing van Ged. Staten bij de Kroon in beroep ging, hem ter kennis werd gebracht, dat er geen strijd met de wet aanwezig geacht werd. Nauwelijks hebben dus twee hoogere administratieve lichamen verklaard dat het raadsbesluit destijds overeenkomstig de Verordening was genomen, of één daarvan dringt op wijziging der gewraakte bepaling aan „omdat deze is in strijd met de wet"! De 'heer Meulenberg stelt voor, de be slissing op het vrerzoek tot een volgende vergadering uit te stellen, om de geleger heid te hebben te onderzoeken in hoeverre de mededeelingen van den heer Klooster juist zijn. Het voorstel van B. en W. werd verworpen met de stemmen der beide wet houders voor. De heer Meulenberg stelt voor, in de eerstvolgende vergadering deze zaak nog eens nader onder de oogen ,te zien, het geen wordt goedgevonden. De hondenbelasting wordt van resp. f 2 en f 1 verhoogd tot f 4 en f 2. De opcenten op de Vermogensbelasting-hoofdsom wor den voor het eerst ingevoerd en bepaald op 50 en evenzoo opcenten op de hoofdsom der Rijksinkomstenbelasting ten geta." van 50, een en ander te rekenen sedert i Mei 1929. ArnemuSofen. Alhier moet opgericht zijn een Staatk. Geref. Kiesvereeniging. Als voorzitter fungeert dhr B. v. d. Ketterjj. Zoutelande. Zaterdagmorgen is alhier op het strand het lijk aangespoeld van een ongeveer 30 jaren oud zijnd manspersoon. Het was bijna geheel ontkleed en de identiteit is niet meer vast te stellen. Op het hemd kwamen de letters O. N. in rood voor. 350 JAAR PROTESTANTSE HE EERE- DIENST IN DE GROOTE KERK TE GOES. Gistermorgen werd in de godsdienst oefening in de Groote Kerk te Goes het feit herdacht, dat het Vrijdag j.l. (5 Octo ber) 350 jaar geleden was, dat de eerste Gereformeerde prediking in deze kerk was gehouden De T. .01 ganger, ds J. de Vries, gaf in zijn .inleidend woord enkele historische bijzonderheden oveT de voor Goes zoo bewogen dagen van September en Octo ber 1578. Aan hetgeen enkele geschied-schrijvers (Te Water en Bor) ov-er de gebeurtenissen van die dagen maedeelen, ontleenem wij het volgende: Het duurde vrij lang, ee-r Goes zich aan de zijde van den Prins van Oranje schaarde. Go-es is met geheel Zuid-B-eve- iand onder de heerschappij der Spanjaar den tot 1576 gebleven. Daardoor bleef ook de deur voor de Hervorming gesloten. En zelfs in 1576, toen dan eindelijk Goes en geheel Zuid-Beveland zich onder het bewind van den Prins van Oranje stel de, werd in de bekende satisfactie nadruk kelijk bedongen het alleenrecht van uit oefening van den R.-K. godsdienst. En dat niettegenstaande toen reeds de zg.n. Gentsche bevrediging wa9 gesloten! Toch bleek het onmogelijk den Geref. godsdienst geheel en al buiten de stad Goes te sluiten. Er werden in h-et geheim binnen de stad wel predikaties geliouden. Later begon men zelfs min of meer open lijk in „zekere huizinge", in de 's Heer Hendrikskinderenstraat waar thans het agentschap der Nederlandsche Bank is gevestigd, godsdienstoefening te Jiouden. Men kan dan ook niet zeggen, dat' op 5 Oct. 1578 de eerste Geref. prediking in Goes is gehouden. De mannen der Hervorming meenden recht te hebben om bij elkander te komen op grond der Gents-che bevrediging. Daar uit viel toch allerminst op te maken, dat het den Gereformeerden in Zeeland ver boden was, hun godsdienst in het open baar uit te oefenen, al had dan de Over heid van Goes getracht, dat voor Goes wel gedaan te krijgen. Toen bovendien nog de z.g.n. Religions- vrede van 22 Juli 1578 in Goes bekend werd, gesloten tusscban Aartshertog Mat thias en de Generale Staten, waarbij den Gereformeerden in alle provinciën van Nederland toegelaten werd zich „aan de Magistraten aan te bieden, die hun bekwa me plaatsen zullen aanwijzen om te hoo- ren en te plegen de Goddelijke diensten van hun religie", besloten de Gereformeer den te Goe-s voor hun recht o-p te komen De predikant van der Goes heeft dan ook op Zondag 28 Sept. 1578 aan den Magistraat van Goes een request aange boden, waarin de Gereformeerden mee- deelen, zich met -geduld een tijdlang be holpen te hebben met een „sakere hui zinge", doch dat die nu te klein gewor den is, waarom zij voor hun godsdienst oefeningen vragen de beschikking over de kerk van de kruisbroeders of van het Zusterhuis. De aanwezige leden van den Magistraat gaven ten antwoord, dat hun college- niet voltallig was en verzochten -daarom twee of dirie daig'en uitstel van beslissing. De predikant had daar voor zich geen be zwaar tegen, maar hij was bevreesd, dat hij zjjn volgelingen daarmee niet tevreden zou kunnen stellen. Zijn vermoeden werd bewaarheid. Zijn volgelingen wilden dadelijk antwoord. De predikant ging daarvan ten s-tadhuize me- dedeeling doen. Ook de Magistraat voelde de moeilijkheid van het geval, daar dege nen, „die beneden waren", wapenari) .frij zich hadden en allerlei dreigementen uit ten. D-e Magistraat stelde toen een z.g.n. Apostille op, waarin met veel omhaal van woorden de kerk van het Gasthuis ter beschikking werd gesteld. 4c De predikant met .eenige anderen werd binnengeroepen, en hun werd dit besluit medeige-de-eld. Maar dit viel niet in goede aarde. Zij antwoordden: „dat de Pap-en daar mochten prediken" en bleven bij hun eischde kerk van het Zusterhuis of der kruisbroeders. En wed gemerkt hebbende, dat van den magistraat door bedreiging heel wat gedaan te krijgen was voegden ze daar onmiddellijk aan dat bij weigering een van beide ker ken zou worden ingenomen. De Magist 'aat gaf tos en stelde de kruis- broederskerk ter beschikking. In allerijl werden de ornamenten, juweelen enz. uit deze kerk verwijderd en nog di-enzelfden dag werd er een dienst in gehouden. -- Toch voelde de Overheid der stad, dat de zaak nog niet uit was. Den anderen dag, Maandag 29 Sept., ontbood de Magi straat weer den predikant met nog een zijner mede-standers en vroeg hun_ of ze nu tevreden gesteld waren en zei hun> dat, zoo z,e nog iets hadden vo-or te dra gen, ze het nu moesten doen. nderdaad hadden de heeren eenige ver langens, o.a. het gebruik van „de heele convents der kruisbroeders", een toelage op het predikantstraktement van f400 per jaar, een bepaling, dat de Roomsche processie-s en ceremoniën voortaan bin nen en niet buiten de kerken zouden plaats hebben en dat de Gereformeerden hunne dood en op het kerkhof van de Groote Kerk zouden mogen begraven. En wonderlijk nog weer vroeg do Magistraat of dat nu alles was. Zoo niet, dan moesten ze het nu voor bren gen. Dan kon in eens alles afgedaan worden. Maar terwijl men over dit alles aan het praten was, kwam het ontstellende bericht te-n Stadhuize, dat men in de Groote Kerk bezig was de beelden en altaren stuk te. smijten. Predikant en ma gistraat stonden perplex. Eenige leden van den magistraat gin gen met den predikant naar de Groote Kerk, en trachtten de beeldenstormers met hun vernielend werk te doen ophou den. Maar hun woorden hadden niet de minste uitwerking. Alles wat aan sie raad en ornament in de kerk was, werd vernield. Dezelfde verwoesting: vond ook plaats in andere kerken op Zuid-Beveland. Er verliep-en nu enkele dagen, 's Zater dags 4 October had op> het Stadhuis een conferentie plaats tusschen de predikanten van Vlissingen en Veere en enkele ke-rke- raadsleden uit die gemeenten met de Burgemeesters van Goes. Er weid kort en goed gevraagd om den anderen dag Zondag 5 October godsdienstoefening te mogen houden in de van beelden gereinigde Groote Kerk. Geantwoord werd, dat daarop' nu niet kon worden beslist, „zonder advies van de gehee-le Wet en Gemeente". Toegezegd weid, dat die den andoren dag zou ver gaderen. Genoemde p-redikanten merkten echter terstond op, dat alle wanordelijk heden voor rekening van de Overheid kwamen. i 's Zondags had inderdaad bedoelde bij eenkomst plaats, die ook bijgewoond werd door de Walcheirsche heeren. De predi kant van Vlissingen voerde in die ver gadering, als dat noodig was, het woord en verdedigde het gedaan verzoek. Ook nu weer -werd met dreigementen gewerkt: werd het verzoek niet ingewilligd, dan zou de kerk met geweld genomen worden. De Magistraat beriep zich op de be kende satisfactie en beweerde, dat het niet aan hem stond het verzoek toe te staan. Tevens herinnerde hij de Gerefor meerden aan hun bewilliging met de kruisbroed erskerk. De predikant van Vlissingen wees ear op, dat de Magistraat reeds de satis factie was te buiten gegaan door het be schikbaar stellen van de kruisbroeders kerk. Do rest „roerde hem niet". Hij „bedankte de heeren voor de antwoorden op hun verzoek van de grote kerke ge- daen en was van mening op 't selve woord te gaan prediken in de voorschre ven grote kerke". Hij vroeg om de sleu tels, waarop geantwoord werd, dat die bij den koster waren, „die se hen niel soude weigeren". De heeren gingen naar den koster. Des kosters vrouw woes hen de sleutels. Eeni- cg-en van het gezelschap namen ze, open den de kerk; deden de klokken luiden en zoo werd op dien vijfden October 1578 nog 'des voormiddags d© eerste Her vG-rmde dienst in de Groote Kerk van Goes gehouden. Ds Joh. Gerobulus uit Vlissingjaa pireek te er dien motrgen. Ziehier de iet-wat simpele beschrijving van de ongetwijfeld zoo rumoerige, maar toch ook voor het Protestantisme op Zuid- Beveland zoo belangrijke September- en Octob-erdagen van het jaar 1578. Aangezien niet bekend is, waarover ds Gerobulus op 5 October 1578 gepreekt beeft, had ds de Vries als tekst voor zijn prediking van gistermorgen gekozen Joh. 737 en 38, dezelfde woorden, waarover gepreekt is, toen voor de eerste maal godsdienstoefening werd gehouden in het huis in de 's Heer Hendrikskinderenstraat- In den dienst van gistermorgen werden gezongen: Ps. 100, Gezang 3:1 en 3 (na de Geloofsbelijdenis), Gezang 52:13, Ps 484f en 6, en Gezang 2214. Gelezen werd Jesaja 65. Een Gentsch kind gered door een doofstommen Neder lander. Op een der pleinen te Gent speelden dezer dagen eenige kin-deren, ter wijl een schilder aan zijn ezel zat te wer ken. Plotseling zetten de kinderen het op een loopen, doch de schilder, de heer Fred. Brouwer uit Rotterdam, die doofstom is, kon natuurlijk hun geschreeuw niet hoo- ren. Aan -de beweging van het water be merkte hij echter, -dat er iemand in geval len moest zijn. Hij bedacht zich geen oogenbli'k, sprong gekleed te water en slaagde er in, het reeds zinkende meisje te grijpen. Twee andere personen hadden zich ook reeds te water begeven. Eén hunner ging aan de ballustrade hangen en greep het kind, dat de kunstenaar hem toereikte. Tal van menschen uit de omgeving brachten ■den moedigen vreemdeling hulde en men haastte zich om hem droge kleeren te ver strekken. De arrestatie van Lieber- m a n n. De inspecteur der Haagsche poli tie, die in verband met de arrestatie van Liebermann in Helsingfors, zich naar Fin land begeven had, is Zaterdagochtend weer teruggekeerd in Den Haag. Hij heeft eenige weken in Finland ver blijf gehouden en met de autoriteiten al daar besprekingen gevoerd, welke hoofd zakelijk betrekking hadden op de moge lijkheid van de uitlevering van Lieber mann naar Nederland. B randstichting. Te Veenhui- zen is in arrest gesteld de verpleegde K., die aldaar in een schuur bij een boerderij, waarin veldstroo aanwezig was, brand heeft gesticht. In donker B e r 1 ij n. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te B-er- lijn een wachtmeester der politie in bur ger overvallen door een uit tien leden be staande inbrekersben-de. Voor een lokaal in het Noorden van Berlijn werd een politiebeambte, die in ci viel gekleed was, door de onverlaten over rompeld en neergeslagen. De wachtmees ter, die dit zag, schoot toe, maar werd om singeld. Men greep hem bij de keel en loste zelfs schoten op hem. Niettemin wist -de wachtmeester zijn be lagers onder bedreiging mét de wapenen naar binnen te drijven. Maar juist toen hij zich als ambtenaar gelegitimeerd had, -ging het licht uit, waarop men hem in het donker nogmaals te lijf ging. De wachtmeester schoot toen links en rechts op zijn aanvallers, hij ver wondde een drietal inbrekers ernstig. Drie anderen konden door toeijlende beambten der politie geboeid worden. Plotselinge rijk-dom. Uit Te- terow in Mecklenburg wordt gemeld, dat een Poolsch echtpaar, waarvan de man landarbeider is, van een voor korten tijd in Amerika gestorven bloedverwant 21.000.000 Mark heeft geërfd. Hoewel het Poolsche consulaat te Berlijn getracht heeft, het plotseling rijk geworden echt paar te bewegen naar Polen terug te kee- r-en, heeft het dit geweigerd en geant woord, dat zij in Mecklenburg wil blijven De gevolgen van een twist. Vrijdagnacht te ongeveer half 2 heeft op de Oostenburgergracht te Amsterdam een twist plaats gehad tusschen de twee ge broeders Kuisman, die op Kattenburg geen onbekenden zijn. He twist liep zoo hoog, dat de politie tusschenbeide moest ko men. S. Huisman had zijn broer door een winkelruit gesmeten, doch toen de politie te hulp kwam, verzoenden z(j zich met elkaar en richtten zich tegen den politi-e-agent, die eenige klappen op het hoofd en in het gezicht kreeg. Spoedig kwam een collega te hulp, die het raad zaam achtte een der gebroeders te ar resteeren. Toen beide agenten den aange houdene J. Huisman opbrachten, werden zij daarin belemmerd door den broeder, die een der agenten wist te leiden naar het z.g.n. Waaigat. De agent werd van een steenen trapje getrokken en kwam op een steenen muur terecht. Klaar blijkelijk had H. de bedoeling den agent in het water te gooien. Zijn collega kwam hem toen te hulp. Toen er ten slotte geen mogelijkheid meer bestond om uit de handen van de tierende en schreeu wende gebroeders te komen, die niet wil den rusten, voordat de agent in het wa ter lag, werd een sommatie gegeven. Daarop loste een der agenten een schot, dat S. H. in de maagstreek trof. De man werd in vrij ernstigen toestand naar het Wilhelmina gasthuis vervoerd, terwijl J. H. gearresteerd werd en in het po litiebureau werd opgesloten. Frisch zwemmen. De meeste drijvende badinrichtingen in de Seine te Parijs worden 's winters opgeborgen. Bij het wegruimen van een daarvan vond men Vrijdag onder den vloer van ee-n der baden de overblijfselen van eep lijk, namelijk het onderdeel van de romp en de beide beenen. De rest was door het water weggespoeld. De doktoren verklaarden, dat het lijk daar minstens zes maanden verbleef. Geep der zwemmers en baders had er dezen zomer iets van bemerkt. Door een insect gedood. Een 27-jarige botanist werd te Perpignan door een insect gestoken boven het linker oog. Het wondje zwol buitengewoon op en ie gestokene moest weldra naar een kli niek worden overgebracht, waar hij kor ten tijd daarna overleed. Fraude te Deventer. Naar het Vad. ter oo-re kwam, is te Deventer een belangrijke fraude bij het doen van aan gifte voor de zakelijke bedrijfsbelasting ontdekt. Het onderzoek in deze zaak is nog hangende. Ontploffing. Vrijdagmiddag heeft in de ververij-afdeeling van de textiel fabriek der firma van Heek en Co. te Enschedé een ontploffing plaats gehad, tengevolge waarvan twee arbeiders brand wonden overgebracht. Enkele andere ar beiders, in de nabijheid .werkzaam, kre gen lichtere kwetsuren. De oorzaak van het ongeval is onbekend. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 3 Oct. 1928- De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Met een rijwiel, niet behoorlijk uitwij ken naar links bij het inhalen van een voertuig: L. P. te Middelburg f5 b. s. 5 d. h. Met een motorrijtuig niet behoorlijk uit wijken naar rechts bij het ingehaald wor den door een motorrijtuig: L. G. 'te Vlis singen f 15 b. s. 15 d. h. Met een rijwiel, buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: A. L. te O1.- en W.-Souburg f10 b. s. 10 d. h.; Da. G. te Koudekerke f3 b. s. 3 d. h.; J. W. S. te O'ost- en West-Souburg f5 b. s. 5 d. h.; A. W., gedomicilieerd te Rotterdam f5 b. s. 5 d. h. Met een motorrijtuig in een bocht bin nen de bebouwde kom eener gemeente niet de rechterzijde van den weg hou den G. M. te Delft f 1 b. s. 1 d. h. Met een motorrijtuig een weg in ver boden richting berijden: B. L. B. Roo sendaal f3 b. s. 3d. h. Met een motorrijtuig over een weg laten rijden, terwijl het niet voorzien is van een spiegel: M. J. S. te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h. Idem met een voertuig: G. K. te Aag- tekerke: ontslag van rechtsvervolging; P. de K. te Heinkenszand f 3 b. s. 3 d. h. Met ten rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: P. H. J. te Middelburg 'f3 b. s. 3 d. h.; P. W. M. te 's-Heerenhoek f 15 b. s. 15 d. h. Fietsen zonder rem: M. van B. te Arne- muiden f3 b. s. 1 w. tuchtsch.; J. J. M. te Middelburg f10 b. s. 2 w. tuchtsch Fietsen zonder licht: K. A. te Melis- kerke f5 b. s. 5 d. h.; J. L. P. F. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h.J. R. t H. te Oost- en West-Souburg f5 b. s. 5 d. li. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op eerste vordering het rijbewijs vertoo- nen: C. A. O. te Goes Ï0.50 b. s. 1 d. h.; G. M. S. te Delft f10 b. s. 10 d. h. Strooperij: J. W. te Westkapelle f5 b. s. 1 w. tuchtsch., K. v. B. te West kapelle f5 b. s. 1 w. tuchtsch. Niet zorgen, dat een op zijn last op den openbaren weg geplaatst voorwerp behoorlijk verlicht is: J. de M. te We melding© f5 b. s. 5 d. h. Idem een door hem op den openbaren weg geiplaatst voorwerp: J. Ch. K. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h. Trekdier onbeheerd laten staan: J. M. te Zoutelande f10 b. s. 10 d. h. Nachtrumoer verwekken: C. A. de P., f 15 b, s. 15 d. h.; P. J. f 15 b. s. 15 d. h., beiden te Middelburg. Dronkenschap: G. C., gedomiciliëerd te Rheden f 15 b. 9. 15 d. h.; J. G. Z. te Utrecht f 10 b. s. 10 d. h.; P. J, w te Middelburg f 15 b. s. 15 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn in de maand Juni loopen op eenig hooi land: P. C. K. te Vlissingen f 5 b. s. 5 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo pen over eens anders grond, waarvan de toegang op eene voor hem blijkbare wijze door den rechthebbende is verbo den: G. P. te Domburg f5 b. s. 5 d. h.; M. S. te Arneimuiden en L. M. te Artie- muiden, beiden geen straf opgelegd we gens de lichtheid van het feit en de omstandigheden waaronder het is ge pleegd; Me. Ja. v. K. te Wemeldinge f3 b. s. 3 d. h.; G. de J. te Waarde f5 b. s. 5 d. h.; J. v. B. te Vlissingen f 15 b. s. 15 d. h.; P. D., gedomiciliëerd te Middelburg f 15 b. s. 15 d. h. lo. Terwijl men jaagt niet voorzien zijn van eene jachtacte. 2o. Jagen in gesloten jachttijd. 3o. Terwijl men jaagt op grond, waar een ander tot het genot van de jacht gerechtigd is, niet voorzien zijn van een schriftelijk bewijs van den tot dat genot gerechtigde: C. M. te Ga ping©: één maand tuchtsch. voorw. met een proeftijd van twee jaren. Te Middelburg, terwijl men tot den dienst bij de brandweer is aangewezen, bij brandspuitoefening niet tegenwoordig zjjn: J. v. d. H. te Middelburg f0.50 b. s. 1 d. h. Te Nieuw- en St.-Joosland met een motorrijtuig binnen do bebouwde kom der gemeente harder rijden dan 20 K.M. per uur: J. v. W. te Zaltbommel f 15 b. s. 15 d. h. idem met een motorrijwiel: J. L. te Oost- en West-Souburg £10 b. s. 10 d. h. Als vader van een kind niet zorgen, dat het leerplichtig kind de school ge regeld bezoekt: J. W. L. te Grijpskerke f 10 b. s. 10 d. h.; L. J. te Serooskerfce f 10 b. s. 10 d. h.j C. L. te Serooskerfre f 15 b. s. 15 d. h.; S. M. te Grijpskeiike f 15 b. s. 15 d. h.; J. K. te MelisWeike f 15 b. s. 15 d. h.; A. M. te Oiosllkapelle f 15 b. s. 15 d. h.; H. v. d. W. te Hom burg f5 b. s. 5 d. h.; S. P. te Domburg f 1 b. s. 1 d. h. Overtreding Warenwet: W. H. te Vlis singen f 10 b. s. 10 d. h.; A. J. te Oost- en West-Souburg f5 b. s. 1 w. tuchtsch. Terwijl het hem uit den aard zijner betrekking niet vrijstaat in een (tram) rijtuig gaan, terwijl de trein in beweging is: J. P. L. te Middelburg f10 b. s. 10 d. h. Zonder vergunning van den Commis saris der Koningin over de kanaalgronden met een voertuig rijden: D. de L. Middelburg f5 b. s. 5 d. h. Te Vlissingen, wanneer in het belang der openbare orde voor het verkeer een bepaalde richting moet worden aange wezen, zich daaraan niet onderwerpen: F. J. G. v. S. te Vliss-ingein 2 d. h. Met een of meer anderen wederre-chte lijk o.p den openbaren weg een an'deir op hinderlijk© wijze blijven volgen: P. J. .W; C. H. en' G. H., allen te Vlis singen, ieder 1 d. h. lo-. De kennisgeving, voorgeschrev. n in artikel 7 deï Vleeschkeuringswet 1919 niel overeenkomstig de daar bedoelde voor schriften do-en. 2o. In de gemeente Mid delburg als houder van een gestorven slachtdier in strijd handelen met het be paalde in artikel 10 der verordening op den vee- en vleeschkeuringsdienst: J. A. L. te Middelburg twee maal f25 b. s twee maai 10 d. h. Met een motorrijtuig niet behoorlijk uit wijken naar links bij het inhalen van een rijwielG. A. B. te Vlissingen f25 b. s. 25 d. h. met niet-ontvankelijkver- klaring der civiele vordering, zijnde liet gevorderde bedrag hooger dan f50. Van 19 Sept.4 Oct. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Jan Abrahamse, 24 j. jm. te Kapelle en A-dri- ana Verbrugge, 22 j. j-d.; Jan Kaaijsteker, 22 j. jm. en Tannetje Elizabeth Houteka mer, 16 j. jd. Gehuwd: Marinus Huijssen, 36 j. jm. en Maria Franeina Visser, 32 j. jd. -Geboren: Job Marinus, z. v. Johannes Traas en Dina van de Visser. WESTKAPELLE. Gehuwd: Jan de Witte, 22 j. en Johanna Cijsouw, 23 j. Van'26 Sept.3 Oct. KRUININGEN. Ondertrouwd: Jan van Koeverin-ge, 47 j. te Wemeldinge en Ja- coba Glerum, 38 j.; Jan Philippus Blok, 27 j. en Maatje Dek, 24 j. Geboren: A-driana, d. v. Dingenis Kole en Gornelia Kole; Klazina Jozina, d. v. Cornells Vermue en Antonia Goense. Overleden: Pieter van Kruijssen, 82 j., wednr. vein Pieternella van de Pas. (Kr. Crt.) COLIJNSPLAAT. Gehuwd: 20 Sept., Abraham Jacob Wolse, 25 j. jm. te Drie wegen en Adrian-a Wilhelmina Karreman, 21 j. jd. 'Geboren: 16 Sept., Sea Hendrika, d. v. Kornelis Jan de Vos en Neeltje Hooger- hei-de. KATS. Geboren: 8 Sept., Maria Catha- rina, d. v. Jan Geelhoed en Fransina de Smit. Levenloos aangegeven, een kind van het mann. ges-lacht van Gorneiis van Driel en Gatharina Tollenaar. KORTGENE. Levenloos aangegeven, 23 Sept., een kind van Pieter Meerman en Levina Johanna de Moor. (Adv. bl.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6