\r 0 Handwondjes Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Rechtzaken Gemengd Nieuws. Telegrammen. Financieële Berichten. Marktberichten. Burg goes, iiuv Duitse zaken en landbouw aan de organisaties op landbouwgebied ter beoordeeling toe gezonden ontweTp-pachtwet, besloten, in de komende maanden een omvangrijke schriftelijke en mondelinge propaganda te voeren, om de spoedige tot standkoming van een pachtwet te bevorderen. Voor dat doel zal een strijdkas gevormd worden, waarvoor ieder der ongeveer 4000 leden f 2.50 zal moeten bijdragen. Nederland in den vreemde. Ter gelegenheid van het onlangs te Glasgow gehouden congres van de Bri tish Association for the advancement of Science heeft de heer Ir J. W. Thierry Hoofdingenieur bij de Zuiderzeewerken, voor de vereeniging „Nederland in den vreemde" in de section „G" (Enginee ring) een voordracht gehouden over de droogmaking der Zuiderzee. De voordracht welke, met het oog op de belangrijkheid van het onderwerp, aan het hoofd van de reeks technische voordrach ten op het programma was geplaatst, had groot succes. De vertooning van de lan taarnplaatjes, voorstellende de portretten van dr Ir c. Lely en dr Ir Wortman ver wekte spontane bijvalsbetuigingen. De voordracht is gepubliceerd in het tijd schrift „Engineering" no. 3269. doen pijn bij den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging. Reinig ze altijd dade lijk en behandel ze verder met Doos 30-60-90 ct. PUROL f P. I. Somer. Onze vroegere hoofdredacteur dhr J. Buijse schrijft ons: Sta mij toe als oud-strijder voor de A.-R. beginselen in Zeeland, een enkel woord te wijden aan de nagedachtenis van den trouwen Zeeuw, wiens naam hier boven staat, en hef bericht van wiens overlijden mij zoo getroffen heeft. Piet Somer behoorde in den politie leen strijd tót mijn beste vrienden. Hij heeft mij in vaak moeilijken arbeid steeds krachtig ter zijde gestaan. Van wie nog in leven zijn, zwijg ik- Maar van de nu overledenen was hel drietal Anton Dekker, Jan de Jonge Nzoon en Piet Somer mij 't meest dierbaar, ook al werd laatstgenoemde's optreden niet zoo gezien als van de bedde anderen. Daartoe was hij le bescheiden en was hij zich te zeer zijn minderheid bewust- Maar een kracht was hij als de beide andere genoemden, zij het dan ook een stille kracht. Op betrekkelijk jeugdigen leeftijd tot de kloeke belijdenis van zijn Heiland ge bracht, heeft hij' deze belijdenis volge houden op alle terrein des levens. Kerk, Chr. Onderwijs, zoo Hooger als Lageir en Middelbaar, Chr. vereenigingsleven, ve lerlei Chr. Arbeid en de Chr. Staatkunde hadden de liefde van zijn hart. Hij steunde die alle naar vermogen. Aan de propagan da voor de A. R. partij hij verkiezingen gaf hij zijn heelen persoon en van de A.-R. propagandaclub was hij een der trouwste leden. De Goesche vrienden gedenken dank baar zijn ijver voor het Miljoenplan, een ijver, waarin hij ook door zijn voorbeeld tot navolging prikkelde en tot meedoen wist te bezielen. Niet tot openbaar optreden in verga deringen bekwaam want de gave van het woord was hem niet gegeven be wees hij nochtans als stille kracht vaak onwaardeerbare diensten. „Laat mij maar doen", hoorde ik hem menigmaal zeggen. En had hij dit gezegd, dan kon men er op rekenen, Üan deied hij ook wat, of ging hij ook wat doen in het belang der goede zaak, dia hem lief was. Met weemoed zie ik terug op dien tijd van hartelijke, broederlijke samenwerking met hen die reeds zijn afgereisd, of die nog met mij trachten bezig te zijn met zich voor die afreis voor te bereiden. In deze stemming staar ik ook mijn vriend Somer na, en schrijf ik zijn naam bij in de rij mijner gestorven medestrij ders, die tijdens hun leven mijn taak in zoo menig opzicht hebben verlicht en mijn leven hebben veraangenaamd. De Heero onze God trooste en sterke de weduwe van mijn vriend, ook door mijn zwakke woord van herinnering aan den geachten overledene. J. BUIJSE. Nijmegen, Ruisdaelstraat 47. Middelburg'. Het nieuwe veilings gebouw. Door het bestuur der Coöpe ratieve Veilingsvereen. Walcheren W. A. is bij ondeihandsche aanbesteding opge dragen aan A. Kelfkens te Dordrecht het maken van een paalfundeering en aaiii Th. J. van Doorn te Krabbendijke het bouwen van een veilingsgebouw. Met deze werken zal nog deze week worden be gonnen. Het gebouw, dat een oppervlakte heeft van 1200 vierk. M. zal op het stations- emplacement komen tussc-hen het station en den overweg bij den Ouden Vlissing- Bchen weg. Hansweert. Gisteren is alhier door de douane in beslag genomen circa 1800 liter- spiritus welke frauduleus was in gevoerd uit België door het zeilschip „Neeltje", schipiper Faasse. De spiritus was verborgen onder de lading steen. Het schip is door de ambtenaren jn. beslag genomen. Schore. Dhr M. Snoep alhier is aan gewezen als brugknecht aan de Schore- brug in los-vasten dienst en belast met den nachtdienst. In de ledenvergadering van het zie ken- en ondersteuningsfonds „Onderlinge Hulp", alhier, weird besloten om de uit- keering bij ziekte met f0.25 per dag te verhoogen en aldus te breugen op "f 1.50 per werkdag. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oppenhuizen, J. G. Ho oyer te Diemen. Te Warns, E. Pot te Opende. Te Parrega c.s., R. J. Di. Beerekamp te Molkwecrum. Aangenomen naar Nuenen-Geldrop, E. A. J. Plug te Someren. Geref. Kerken. Aangenomen naar Den Helder, F. Tol lenaar te Pernis. Bedankt voor Oldebroek, L. J. Allaart te Hillegersberg. Voor Doornspijk, F. Tol lenaar te Pernis. Voor Warns werd, P. v. d. Marei te Krabbendam. Voor Sur- huisfcerveen, C. Stam te Alteveer (Dr.) .Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Schiedam, P. de Groot te Rotterdam en P. Zwier te Papendrecht. Geref. Gemeenten. Beroepen te Moercapelle, A. de Blois te Dirksland. Bedankt voor Ierseke, G. H. Kersten te Rotterdam. Vrij Evang. Gem. Bedankt voor Ierseke, J. Kareis© te Veendam. Proponeeren. De kerkeraad der Chr. Geref. Kerk te Urk besloot aan de classis Amsterdam, waaronder zij ressor teert, voor te stellen een zijner ouder lingen, den heer G. Post, toe te laten als oefenaar. De rekenplichtigheid van een predikant. Het Gerechtshof te Leeuw,arden heeft bevestigd het vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij kerk voogden van de Ned. Herv. Gem. te Oude en Nijehorne niet ontvankelijk zijn ver klaard in hun vordering aan den predikant Ds H. J. Pynacker Hordijk, om aan hen rekening en verantwoording af te leggen van het door hem gevoerd wordende be heer der pastoriegoederen. Candidaten. Door de Classis Arnhem der Geref. Kerken is praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer G. Smeenk, Theol. cand. aan de Vrije Universiteit, wonende te Arnhem, dio zich nog niet beroepbaar stelt. Wel is hij bereid des Zondags voor de Geref. Kerken op te treden. Zending D r J. H. B a v i n c k. Naar gemeld wordt, koestert de Geref. Kerk van Delft het voornemen, onder nadere goedkeuring der Classis Den Haag, ten tweeden male te beroepen Dr J. HL Bavinck, van Heemstede, als derde miss. predikant op het terrein van Solo. Dit geschiedt in verband met het feit, dal de verschillende bezwaren ten op zichte van den arbeid, die Dr Bavinck noopten den eersten keer te bedanken, door verdere correspondentie met Solo konden weggenomen worden. Vrije Universiteit. Onlangs sprak Ds Buskes in „Woord en Geest" zijne verwondering uit over de benoeming van Dr L. v. d. Horst tot hoogleeraar aan de V. U., daar het toch een bekend feit is, dat Dr v. d. Horst in den strijd voor Dr Geelkerken een vooraanstaande plaats heeft ingenomen en dat hij vierkant tegenover Assen staat. „Ik schrijf deze woorden niet neer om onrust te stoken. Ik wil er alleen op wijzen, dat men aan de Vrije tegenover het volk den schijn aanneemt het met Assen eens te zijn, maar tegelijk een man tot boogleeraar benoemt, van wien ieder een weet, dat hij tegen Assen zeer ern stige bezwaren heeft." Naar aanleiding hiervan merkt Prof. Hepp in „De Beformatie" op: „Totnogtoe hadden wij den indruk, dat ds Buskes er niet van hield dingen en personen in 'n verkeerd daglicht te plaat sen. Maar hij maakt het ons wel moeilijk. Waarom verzwijgt hij, in dit bericht in „W. en G.", dat dr L. van der Horst zich niet alleen uit „W. en G." heeft teruggetrokken, maar voor geruimen tijd reeds met de schismatieke Kerk van Am sterdam-Zuid heeft gebroken en tot de Geref. Kerk is teruggekeerd?" Voor het candidaats-examen theolo gie zijn aan de Vrije Universiteit geslaagd de heeren I. Groenenherg te 's Gravenhage en D. Warnink te Amsterdam. Middelburg. Naar de „M. Crt." ver neemt zal het aantal predikantsplaatsen in de Ned. Herv. Gemeente te Middelburg worden teruggebracht op vijf, zoodat in de bestaande vacature zesde pr.pl. niet zal worden voorzien. Zierlkzee. Naar wij vernemen zal Dt J. v. Lonkhuizen, beroepen pred. bij de Geref. Kerk alhier reeds met ingang van a.s. Zondag zijn arbeid hier aanvan gen. Ds v. L. zal dan voorgaan in den Dienst des Woords, en de verschillende catechisatiën houden. De officieele intrede en bevestiging kan eerst later plaats heb ben in verhand met het feit, dat verschil lende stukken hierop betrekking hebbende nog uit Chicago worden verwacht. Arnemuidan. Tot ouderling der Geref. Kerk werd gekozen de heer D'. v. Bel- zen Kz. Geslaagd voor examen M. 0. akte K5 (Hoogere Wiskunde) dhr D. P. Meijler te St. Laurens. 400 sollicitanten voor één vacature. Naar aanleiding van een op roep van B. en W. van Arnhem hebben zich ruim 400 sollicitanten voor een be trekking van onderwijzer of onderwijzeres aangemeld. In verband met dit 'groot aantal sollici taties ligt het in het voornemen van B. en W., om evenals dat in Amsterdam en Den Haag geschiedt, een lijst van benoembaren aan te leggen, waarop een 20 a 30-tal sol licitanten wordt geplaatst, dat voor een be noeming in aanmerking komt. Komen er vacatures, dan kunnen deze door een keu ze uit deze lijst worden aangevuld. Op deze wijze wordt het voor B. en W. overbodig om in de eerstvolgende jaren opnieuw op roepingen te plaatsen. Zaterdagmiddag hield de afdeeling Walcheren van de vereeniging voor Chr. onderwijzers in de Chr. Kweekschool te Middelburg een algemeen© vergadering, welke goed bezocht was. Na de gebruikelijke opening deelde de voorzitter, dhr R. v. d. Welle mede, dat hij in de laatste bestuursvergadering tot voorzitter was gekozen en dat dhr W. de Wolf te Veere zijn benoeming tot be stuurslid heeft aangenomen. Hij riep eeni- ge nieuwe leden een hartelijk welkom toe. De heer B. J. de Meij te Ritthiem hield daarna een lezing over: Marnix van St. Aldegonde. Vrij uitvoerig gaf hij van dezen vrijheidsheld uit het begin van de» 80-jarigen oorlog een levensbeschrijving. Hij liet ook duidelijk zien, wat Marnix op kerkelijk, staatkundig en letterkundig ge» bied heeft gedaan in het belang van land en kerk. In het bijzonder werd ook mel ding gemaakt van het 14-jarig verblijf van Marnix op zijn kasteel te West-Sou burg:. Naar aanleiding der lezing volgde eenige discussie. Naar we vernemen zal op 24 Oct. a.s. voor het Gerechtshof te 's-Hage in hooger beroep' worden behandeld de zaak tegen H. M., inzake de gas kwestie te Middelburg. Hooger Beroep. Door F- J- G. v. S., vertegenwoordiger van den Nederl. Metaalbewerkersbond, wonende te Vllis- singem is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis van den Kantonrechten te Middelburg,, d.d. 3 October 1928, 'waar bij hij wegens overtreding der Alg. Pol. Verord. van Vlissingen (niet doorloopen op bevel der politie) werd veroordeeld tot 2 dagen principale hechtenis. Door den Ambt. v. h. O- M. werd in deze zaak eveneens hooger beroep aan geteekend. Poging zrjn eigen kind' te verdrinken. Zondagavond kreeg de40- jiarige A. te Maastricht twist met ziji^ vrouw. Hij nam haar jaet kind, dat zij bij zich had, af, en wilde het over de borst wering in de Maas gooien. De omstan ders wisten hem echter op tijd het kind te ontrukken. A. die in staat van dron kenschap verkeerde, werd in verzekerde bewaring gesteld. Jongendoor depolitiedood geschoten. Zaterdagavond is in een café aan den Noordwestbuitensingel te Den Haag een Telletje ontstaan, waarbij opgeschoten jongens het te kwaad heb ben gekregen met een agent. Door een vrouw uit de buurt werden andere agen ten gewaarschuwd, zoodat er spoedig drie ter plaatse waren, die trachtten, de on rustverwekkers mede te pennen. Een der jongens kwam zijn makkers te hulp en gaf een agent een klap in zijn gezicht- Daar het verzet van de zijde van het publiek dreigende afmetingen aannam, trok een van de drie agenten zijn revolver en loste twee schoten. Een dier schoten heeft den jongen getroffen, die naar het ziekenhuis overgebracht, aldaar aan zijn wonden is overleden. Het is de 19jarige schor, rsteenveger H. Brand. De agent die door den hevigen vuist slag een lichte hersenschudding kreeg, moest naar .zijn woning worden over gebracht. Een goederenwagen bij UtTecht ontspoord. In den nadht van Zaterdag op Zondag is op het baan vak tusschen Maarssen en Utrecht een wagon van een goederentrein uit de rails gesprongen. De wagon werd een eind meegesleurd, waardoor de rails verwron- jgMp» weiden. Hierdoor werd het spoor ge heel versperd. Hoewel men onmiddellijk met het ber stel van de baan is begonnen, konde'ir eerst Zondagmiddag om 3 uur de treinen weer over hel naar Utrecht gaande spoor rijden. Tot dien tijd moesten alle treinen van en naar Utrecht over een enkel spoor geleid worden, tengevolge waarvan een groot oponthoud ia het treinverkeer' is ontstaan. D'EN HAAG. Benoemd tot voorzitter der. Alg. Rekenkamer de heer G. C. Baron van Asbeck, lid van die Kamer. DEN HAAG. De politie-agent, die Zater dagavond bij een vechtpartij den 19-jari- gen schoorsteenveger B. heeft doodge schoten, is buiten dienst gesteld moeten worden. Het gebeurde heeft hem zooda nig aangegrepen, dat hjj het bed moet houden. VEENDAM. Het uit 63 man bestaande frsoneel van de aardappelmeelfabriek O. Meijer te Zuidwending bij Veendam is wegens niet vervulde looneischen heden in staking gegaan. AMSTERDAM. Bij de Directie der Ned.- Ind. Luchtvaart Mij. is het volgend tele gram van de bemanning der H.N.A.F.D. jngekomen: Bender Abbas 8 Oct. Vertrok ken uit Bushir om 7 uur, aangekomen te Bender Abhas om 12 u. 30. Alles wel aan boord. Gaan morgen door naar Karachi. DEN HAAG. De Haagsche Rechtbank heelt afgewezen het verzoek van Mr L. P. D., directeur der Discontobank voor Crediétinstellingeu om schadeloosstelling wegens zijn aanhouding in verband met de Liebermann-affaire. DEN HAAG. Het bericht, dat de Minis ter van Waterstaat tegen het dagblad „de Telegraaf" een aanklacht wegens smaadschrift heeft ingediend, behoeft jn zooverre verbetering, dat de Justitie deze zaak ambtshalve heeft aangevat. DEVENTER. Gisteravond is op den straatweg van Apeldoorn naar Deventer bij het oude tolhuis, een auto, bestuurd door zekeren G. uit Twelloo, bij het uit wijken voor een stilstaanden auto tegen een boom gereden. De auto is totaal vernield. Drie inzittenden werden licht gewond en moesten zich onder medi sche behandeling stellen. Brand in de „Amstelland". LONDEN, 6 Oct. Aan boord van het Nederlandsche s.s. „Amstelland." is brand in een der bunkers uitgebroken. Het vuur beeft zich reeds aan de lading meegedeeld en neemt in hevigheid toe. Men is over gegaan tot het lossen der lading. De- bunkers en ruim drie worden onder water gezet. Blijkens een door de Directie van de Kon. Holl. LJoyd uit Rio de Janeira ontvangen telegram is de brand aan boord van de „Amstelland" gisteren gebluscht. Wat de lading aangaat: 1200 ton mais is zwaar beschadigd. Men is begonnen de lading van ruim drie te lossen. BREDA. Het ligt in het voornemen van H. M. de Koningin om op Vrijdag 19 October a.s., vergezeld van Prins Hen drik en van Prinses Juliana de Kon. Mil. Academie ter gelegenheid van haar eeuwfeest te bezoeken en de uitvoering van een gedeelte van heit feestprogram bjj te wonen. DOETINCHEM. Gisteravond omstreeks 10 uur jverd door de tram naar Terborg een man aangereden en gedood. Uit de bloedsporen viel af te leiden, dat het ongeluk plaats vond bij Kemnade, docht het werd ruim een K.M. verder ontdekt. Het lijk van den man was onherkenbaar verminkt. HUNCTION CITY (Amerika). In den afgeloopen nacht brak brand uit in de tot slaapgelegenheid ingerichte vleugel van de Rijkswerkinrichting te Ohio. De brand nam een grooten omvang aan. Reeds zijn 15 lijken gevonden, terwijl 50 gevangenen lichte verwondingen oplie pen en 8 ernstig letsel bekwamen. De lijken konden nog niet geïdentificeerd wor den. Men denkt aan kwaadwilligheid van de zijde der gevangenen, die hoopten op deze wijze te kunnen ontvluchten. FRIEDRICHSHAVEN. De Zeppelin is heden te 13 u. 30 gestart voor een korte proefvlucht. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 9 Oct.: Matige tot wellicht krachtige, Zuide lijke tot Z.-Westelijke wind. Zwaarbewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk enkele re genbuien. Weinig verandering ia tempe ratuur. Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 765 Licht op voor fietsers: Dinsdag 5 u. 52. Oblsptie-leenireg. Onder verwijzing naar een in dit num' mer voorkomende advertentie vestigen, wij hiermede de aandacht op de uitgifte eener 5 pCt. obligatieleeninig groot f40.000 ten laste van de Vereeniging voor Christe lijk Middelbaar en Voorbereidend Hooger .Onderwijs (Christelijk Lyceum) gevestigd te Harderwijk. Onderhands is reeds geplaatst een be drag van f 15.750. De vereeniging besloot tot deze uitgifte over te gaan, teneinde te voorzien in de behoefte aan Kasgeld. Van de Vereeniging gaat uit het Chris telijk Lyceum te Harderwijk, hetwelk om vat, een afdeeling Hoogere Burgerschool, een afdeeling Gymnasium en een afdeeling Kweekschool. Het Lyceum telde bij den aanvang van den loopenden cursus 1927 1928 161 leerlingen. De cürsus 19,28 1929 zal vermoedelijk met ruim 180 leerlingen aanvangen. Het Lyceum geniet Rijkssubsidie vol gens de bepalingen der betrokken wet ten, terwijl bovendien de gemeenten Har derwijk, Ermelo, Putten en Nijkerk een schoolgeldsubsidie toekenden ten behoe ve van de leerlingen uit de betrokken! gemeenten benevens dat d© gemeente Har derwijk ook een bijdrage geelt in het jaarlijksche tekort naar de bepaling van artikel 36 quater der Middelbaar-ondenf wijswet. Jaarlijks zal minstens f 1000 worden af gelost. Wisselkoersen. Amsterdam, 8 Oct. 2.30 uur. Berlijn 59.3459.36. Bïussel 34.65—34.67. Parijs 9.731/29.75V2- Londen 12.09%12.091/2. New-York 2.49%—2.49i/2. V' Rotterdam, 8 October 1928. Veemarkt. Aanvoer: 440 vette Run deren; 192 vette Kalveren; 999 Schapen en lammeren; 1422 Varkens. Prijzen per (Va K..G: Koeien 2833, 4345, 48—50, Ossen 37,5, 4143 en 4648, Vette kalveren 57,562,5, 67,5 72,5, 8082,5, Schapen 3035, Lam meren f20f25 per stuk. Varkens 35,5 —36. Koeien en ossen aanvoer minder dan vorige week, handel kalm, prijzen iets flauwer dan vorige week. Een enkele puik- besta koe nog tot 2Vï cent boven 110- teering. Stieren geen aanvoer en dus geen noteering. Vette kalveren aanvoer ruim, handel matig, prijzen, ongeveer gelijk aan vorige week. Een best kalf nog tot 7l/2 cent boven noteering. Schapen en hun- meren iets minder aangevoerd, handel gewoon, prijzen ongeveer gelijk vorig© week. Varkens zeer ruim aangevoerd, han del redelijk. Door den grooten aanvoer waren de prijzen lager dan vorige week. Zaden: Blauw Maanzaad f35f37, Karwijzaad f35f37, Lijnzaad (voeri blauw f 16f IB, idem (zaai) wit f 18 f 20, Koolzaad f23—f25. Vlas: 750 K..G blauw f 1.20—f 1.30. 6800 K.,G Holl. geel f 1.15—f 1.30, 6000 K.G. Groningsch f 1.10fl.20, 500 K.G. Dauwroot £1f 1.10. 'Handel slepend. Aardappelen: Bri elsche E igenhei- mers f3f 3.50» Zeeuwsche Eigenheimers f2.75f3, Blauwe Eigenheimers f2.80 f3.20, Zeeuwsche Bonte f 3.75f 4, Zeeuwsche Blauwe f3.75f4, Poters f2 f 2.20, Bevelanders f 2.70f3, alles per H.L. Westlandsch© zand 78 ct. per K.G. Aanvoer gewoon, vraag redelijk. Graanmarkt. Tarwe met klein aan bod hooiger betaald, verkocht van f 11.75 f 12.05, voerkwal. van f 11.50f 11.65, gerst Chevallier f 12f 12.50, rogge f 11 f 11.50, haver f 11f 11.65, kleine gr. erwten f 18f 21.50, schokkers bij tame lijk aanbod lager verkocht, bruine boo- nen tamelijk ter markt van f40.50f42, alles per 100 K.G. GOES, 6 Oct. Exportveiling Tomaten. A f 12.70, B f 6, G f 6 per 100 K.G. Kleine veiling. Peren: Beurré Hardy 24 32, Beurré de Merode 15, Beurré Bache- lier 12, Beurré Napoleon 17, Beurré Clair- geau 1016, Soldat Laboreur 1619, Doyenne du Gomice 42, Bonne Louisse d'Avranches 2438, Triumphe de Vienne 37, Triumphe de Jodoigne 1527, Nou veau Poiteau 1018, Cons, a la Cour 13, George Bauchet f 1116, Josephinis de Malines 14, Calabasse Oberdickt 14, Com- tesse de Paris 1619, William's Duchesse 1115, Maagdeperen 1618, Bezy van Schonauwen 1012, Winter Bergemotten 13, Winter Suikerijen. 1012, Winter Louwtjes 911, Groene Chaumontel 10 12, Bruine Chaumontel 1014, Berge- motte d'Esperen 10, Jodenperen 1012, Rietperen 1012, Gieser Wildeman 12— 18, Kleiperen 1114, St. Remey 13, Pondsperen 1014, Afval- en Kroetperen 26 gld., alles per 100 K.G. Appels. Goud Reinetten 2044, Lands berger Reinetten 2229, Lady Hennyker 22, Sterappels 2431, Groninger Kroon 2228, Zure Bellefleur 2227, FTansche Bellefleur 14, Gelber Bellefleur 28, Court Pendu 17, Reinette d'Or 12, Pomme d'Oranje 1922, Zoete Campagner 19 22, Zoete Bellefleur 1418, Zoete Ruster 13, Huismanszoet 12, Afval- en Kroet- appels 314 gld., alles per 100 K.G. Diversen. Blauwe Druiven 71, Groene Noten 30, Tomaten 14, Aardappelen (groote) 3, idem (poters) 23, Wortelen 3, Princesseboonen 18, Wagenaarsboonen 13, Groene boonen 11 gld., alles per 100 K.G.; Meloenen 1218, Bloemkool 318, Roodekool 56, Savoijekool 45, Kropsla 0.10, Prei 1.30 gld., alles per 100 stuks; Selderij f 1.20 per 100 bos; Fazanten 0.55 1.67, Patrijzen 0.66 gld., beide per stuk. GOES, 8 Oct. Groene boonen 6, Aard appelen 2.70 gld., beide per 100 K.G., Komkommers 46, Kleine Meloenen 11, Bloemkool 111, Roodekool 4, Savoijekool 46, Wittekool 4, Andijvie 2.80, Kropsla 2.20 gld., alles per 100 stuks; Patrijzen 70 cent per stuk. KAPELLE-BIEZELINGE, 5 October Doyenne du Gomice 56, Noveau Poiteau 14—20, Gomtesse de Paris 1620, Jode- peren 1216, Maagdeperen 1719, Groe ne Chamontel 1216, Conseil a la Cour 814, Pondsperen 1213, Gieser Wilde man 1519, Kleiperen 1217, Beurré Clairgeau 14—22, Beurré Diel 1218, Du chesse Williams 714, Val- en Kroetpe ren 38, Hondsmuil 1622, Zure Belle fleur 1625, Goudreinette 1726, Ster appels 23, Lanes Prince Albert 1522, Landsberger tier 15, Po Court Pendu 18, Hollands z 1823, Kroet we Druiven 64 appels (kriel) Roodekool 3- kool 3, Andijvi 100 stuks. MIDDELBU men, 26 j. en 28 j. en M. J. Bevallen: P man, d. stanjo, 28 j- torn el la van phaartsdijk, 01 Geboren: en Fidelia M< Over de r ZAAMSLAC nelis Baveko, De Heer en VEEN—DUV dank aan God boorte van hu S Terneuzen, 7 Heden ov" droefheid, z zeer geliefde huwd- en PIETE in den oude jaar. De Heere zwaren we Wed. Vrouwep Heden o kalm, tot onz onze Man, Grootvader, IJOHANNIS ln den oude jaar. Uit aller na Wed. C. L Wemeldinge Voor de vel neming ons bet van onzen geli Behuwd- en wij onzen welg Ui W Zoutelande, 8 Door omstan prachtige Duits naamd „Asor" met stamboom liefhebbers of f J. BL 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2