Gemengd Nieuws. Rechtzaken SUPPOSITORIA Marktberichten. Radio-Nieuws. diodistributie, ontspon zich een breede dis cussie. Dhr Bakker acht deze distributie niet goedkooper dan aanschaf, en denkt dat de gemeente door palen en draden last zal krijgen. Ook is de keuze der stations bij de distributie beperkt. Ook voor den heer D. Scheele zijn aan deze zaak scha duwzijden verbonden. Beter acht hij het, nog eens af te wachten. Dhr W. Bedet deelt dit gevoelen, terwijl dhr P. v. Cad- sand om principieele redenen wil geacht worden er tegen te zijn. Enkele leden spre ken nog nader over storingen die eige naars van toestellen zullen ondervinden en die veroorzaakt kunnen worden door het distributie-net. De voorzitter licht een en ander nader toe, en merkt op, dat overleg gepleegd zal worden om de leiding overal waar dit kan ondergrondsch te maken, en het net langs de huizen met zoo weinig mogelijk palen. Toestemming wordt aan do Maatschappij verleend (10 tegen 2 st). Ook inzake het instituut schoolartsen, zulks naar aanleiding van het door Ged. Staten medegedeelde voorstel van het Groene Kruis in Zeeland, ontstaat breed voerige bespreking. B. en W. stelden voor, aan Ged. Staten te berichten, dat dit voor stel niet voor uitvoering vatbaar is. Dhr Hamelink wilde hieraan toegevoegd zien, dat de raad evenwel in principe bereid is, doch deze zaak niet in handen wenseht van een particuliere vereeniging, terwijl de wenschelijkheid wordt uitgesproken van districtsgewijze optreden. In aansluiting op diverse opmerkingen licht dhr Hamalink zijn aanvullingsvoor- slel nader toe, welk voorstel, in stemming gebracht, met 4 tegen 8 stemmen wordt verworpen, waardoor dus is aangenomen, dat aan Ged. Staten bericht gezonden wordt, dat het plan als in het voorstel van het Groene Kruis genoemd, niet voor uit voering vatbaar is. Men doet dus momen teel niets anders dan dit bericht zenden, en stelt geen nader onderzoek in. Voor de rondvraag had geen der leden iets belangrijks. De openbare zitting werd geschorst voor een geheime zitting, waar na sluiting volgde. Hoek. Dinsdag vergaderde de Gemeente raad. Ingekomen was een procesverbaal van kasopname bij den gemeente-ontvan ger en den boekhouder van het Gem. Electr. Bedrijf, waarbij alles in orde werd bevonden. Een schrijven van de firma Philips te Eindhoven, houdende aanbieding van ra dio-installaties ten dienste der lag. scho len, tegen den halven üandelsprijs. Z. h. s. wordt afwijzend besloten. Adhaesie wordt betuigd aan het voorstel „Arnemuiden" omtrent art. 104 der L. 0.- wet 1920. Verzoek der tuinbouwvereeni- ging „Hoek" te Hoek, om over de jaren 1928 en 1929 een subsidie te mogen ont vangen uit de gemeentekas van f 75 per jaar, teneinde eventueele kosten van een tweejarigen cursus te kunnen dekken, voorts een verwarmd en verlicht leslokaal beschikbaar te stellen. Z. h. st. wordt aldus besloten. Tot dekking van de kosten van aan schaffing van een motor-brandspuit wordi besloten tot het aangaan van een geldlee- ning ten bedrage van f 2535, met een af- lostermijn van 10 jaar. De begrooting voor 1928 voor het Alg. Burg. Armbestuur wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 2940. De begroo ting voor het Gem. Electr. Bedrijf wordi na breede bespreking in ontvang en uit gaaf op f 13.411,20K vastgesteld. Het salaris van den ambtenaar der se cretarie wordt verhoogd met f 100. Voor onderhoud gemeentehuis is geraamd f 150. Wordt op voorstel van J. D. de Feijter weer verhoogd tot f 200 per jaar. De heer Jansen vindt den post voor extra-uitkeering voor uitgetrokken werk- loozen niet noodig. Er wordt toch misbruik van gemaakt, gezien er menschen om kc nen, die het niet noodig hebben. De voorz. antwoordt, dat B. en W. van oordeel zijn, dat de uitkeering wel noodig is. De heer Jansen vindt de verdeeling niet in orde. Hij zou in besloten vergadering hiervan meer kunnen zeggen. „Er staat in de toelichting", aldus de heer Jansen, „dat verdiensten beneden 9 gld. voor de helft moeten worden afgetrok ken, maar dat wordt niet gedaan, dus nu krijgt iemand, die recht heeft op 9 gld, uit keering, wanneer hij b.v. 8 gld. verdient, toch die volle 9 gld. en dat is niet de be doeling van den Raad". Do voorz. Dan is het niet gebeurd volgens de regeling. De voorz. zegt, beter toezicht toe. Met alg. st. wordt de begrooting vastgesteld in ont vangst en uitgaaf op f 68.632,74. De voorz. sluit de vergadering. HERZIENING RIJKSTELEFOON TARIEVEN. Mededeelingen van het hoofd bestuur der posterijen en tele grafie. Zooals is medegedeeld in de toelich ting op het ontwerp-begrooting voor 1928 van de inkomsten en uitgaven van de posterijen, de telegrafie en telefonie, is een herziening van de locale en inter- locale tarieven in studie genomen. Deze arbeid is thans zoover gevorderd» dat pmtrent hetgeen, behoudens goedkeu ring van hoogerhand, op dat gebied ver moedelijk verwezenlijkt kan worden, me- dedeelingen zijn gedaan aan de Kamers van Koophandel en andere belanghebben de lichamen. De locale telefoondienst. Het ligt in de bedoeling voor den Lo calen telefoondienst het z.,g. gesprek- k e n-t a r i e f in te voeren. Het volgens het gedachte systeem ver schuldigde bestaat uit twee bestanddeel?n: Ie. een jaarlijksch bedrag als huur voor het min of meer individueele deel der te gebruiken installaties, het zoogenaamde grondbedrag en 2e. een bedrag per aangevraagd lo caal gesprek (inkomende gesprekken tel len niet meel. Voor de berekening van het aantal lo cale gesprekken worden van de uitgaande riet medegeteld: a. de aanvragen van interlocal© of in ternationale gesprekken: b. aanbiedingen van telegrammen per telefoon; c. gesprekken, welke niet worden ge voerd wegens bezet zijn van de gevraagde aansluiting. Door het gTondhedrag en c.q. een ver goeding voor eens bij de ingebruikgeving van de aansluiting worden in het algemeen de kosten van aanleg en onderhoud van de aansluiting goed gemaakt, de hefffing voor da gesprekken dient hoofdzakelijk om de kosicn van de verkeersafwikke ling te dekken. Met inachtneming hiervan is gestreefd naar zoo laag mogelijke grond- bedragen en een redelijke vergoeding per gesprek. Naar gelang de netten meer aanslui tingen tellen, neemt het grondbedrag eeniigszins toe wegens het met het aantal toenemen van de kosten per aansluiting. Voor zooveel in bijzondere gevallen de gesteldheid van een net uit een oogpunt van techniek of exploitatie daartoe aan leiding geeft, zal ook daarmede rekening gehouden moeten worden bij de bepaling van het grondbedrag. Welk tarief hier te lande zal ingevoerd worden, kan nog niet gezegd worden, aangezien alle factoren voor de samen stelling er van nog niet beschikbaar zijn. Wel kan reeds worden medegedeeld, dat vermoedelijk niet meer dan 3'cent per gesprek gelieven zal worden, een bedrag, aanzienlijk lager dan in Duitsch- land en Zwitserland per gesprek verschul digd ie. Als vrijwel vaststaande kan verder aan genomen worden, dat de grondbad'ragen de in Duitschland en Zwitserland gelden de in het algeméén niet zullen overtref fen; voor een dieel zelfs aanmerkelijk da,ar beneden zullen zijn. Aldus zal als grond bedrag volgens de plannen hi'er te lande door een ieder belangrijk minder betaald behoeven te worden dan de tegenwoordige vaste abonnomentsbedragen, hetgeen o.m. de plattelandstelefonie zeer ten goede zal komen. Het laagste grondbedrag zal waarschijnlijk f24 per jaar zijn; het hoogste zal vermoedelijk f48 bedragen. Het is niet wenschelijk, de grondbedra- gen met een lager bedrag dan f 24 te doen aanvangen. In verband met het geringe aantal gesprekken, dat sommige aangeslo tenen voeren, zouden vele aansluitingen te weinig opbrengen. Nog kan worden vermeld, dat volgens de plannen de totale opbrengst van de gesprekkosten en grondbedragen zal blij ven beheden het totaal der thans als abonnementen verschuldigde bedragen. Het ligt voorts in de bedoeling te be vorderen, dat de thans verschuldigde bij drage in de kosten voor het tot stand ^gen van een telefoonaansluiting meermalen bestempeld met de minder juiste benaming van „entreegeld" ten bedrage van f 25 in netten met niet meer dan 109 aansluitingen en van f50 iru 4e grootere netten, wordt afgeschaft in de eerst bedoelde netten en tot. f 25 vermin derd in de overige netten.-Tot een alge- heeleafschaffing van een bijdrage in de kosten, welke ook in het buitenland ver schuldigd is, kan nog niet worden over gegaan. De buiten bet minimumtariefsgebied van een net voor een aansluiting verschuldig de jaarlijksche bijdrage van f 2 per 100 M- ke niet ongunstig afsteekt tegenover net afstandsgeld in het buitenland ver schuldigd zal volgens de p'annen t tf 1.50 per 100 M. verminderd kunnen worden. Als liggende in de Lijn van het hiervoor uiteengezette, beoogt de administrate ook een herziening van de bedragen, verschul digd voor n eventelef oon -aan sluit ing en e'ni hulpapparaten. Aangezien "Tie gebruikma king van deze inrichtingen het teiefonee- ren bevordert, zal het tarief daarvoor in verband met de invoering van het gerp tk- kentarief, waar mogelijk rationeelex wor den ingericht. Verwacht mag worden, dat het nieuwe tariefssystedm de ontwikkeling van de telefonie ze,er ten goed© zal komen. De achterstand op telefoongebied in Neder land (er zijn bier ongeveer 3 telefoons per 100 inw.) vergeleken met Duitsch land en Zwitserland zal spoediger kun nen verdwijnen. De interlocale telefoondienst. Het tarief bedraagt thans tot 15 K.M. f0.20 en over grooteren afstand f0.50 per gesprekseenheid. De differentiëering van het tarief naar den afstand bevredigt het billijkheidsge voel en spoort aan tot het gebruik van de telefoon over korten afstand. Uit de prak tijk is naar voren gekomen dat een ver dere doorvoering van die differentiëering, in navolging van hetgeen op dit gebied in het buitenland plaats vond, wensche lijk is. Gebleken is, dat er behoefte bestaat aan vermeerdering van het aan tal zones voor het verkeer binnen niet te groote afstanden. Voor het verkeer tusschen dichtbij elkander gelegen plaatsen wordt thans van de telefoon weinig gebruik gemaakt. De verklaring daarvan is dat men het be drag van f 0.20 nog te hoog acht in ver band met de andere hulpmiddelen, waar over men beschikt om spoedig van ge dachten te wisselen. Een en ander heeft tot de conclusie geleid, dat voor dicht bij elkander gelegen plaatsen een lag er e eenheidsprijs dan f 0.20 dient te gelden èn dat de overgang in het tarief van f 0.20 tot f0.50 te groot is. Met betrekking tot het in vele geval len te hooge tarief van f0.20 binnen een afstand van 15 K.M. zal invoering van een tarief van ten hoogste f0.10 voor afstanden tot en met 7.5 K. M., waardoor het bestaande ta rief tot de helft wordt teruggebracht, de thans zich voordoende bezwaren grooten- deels ondervangen. Aangenomen mag wor den, dat het verkeer op korten afstand er vrij sterk door zal toenemen. Daar dit interlocale verkeer op korten afstand tor wille van de kostenbeperking op de wijze van locaal verkeer afgewik keld dient te worden en daarvoor speciale technische voorzieningen noodig zijn, zal het vermoedelijk niet mogelijk zijn ter zelfder tijd voor alle plaatsen het ge dachte kleine tarief in te voeren. Vorder is nagegaan voor welke afstan den boven 15 K.M. een tarief van f0.35, een bedrag dat het midden houdt tusschen de bestaande taxieven van f 0.20 en f 0.50, passend zou zijn. Berekeningen aan de hand van sta tistische gegevens hebben uitgewezen, dat de invoering van een tarief van f0.35 voor afstanden van meer dan 15 K.M. t/m 35 K. M., bezien van be- drijfsstandpunt, voor het tegenwoordige mogelijk is. Uit den aard der zaak zou het uitstrekken van deze tariefsverlaging over een verderen afstand dan 35 K.M. het publiek meer voordeel bieden, doch dan zou in verhouding tot hetgeen voor andere thans mede aan de orde zijnde telefoontariefsverlagingen noodig is, het bedrijf voor dit onderdeel een te groot geldelijk offer moeten brengen. Van de invoering van de beoogde tari- fiëering voor het interlocaal verkeer zal het publiek in breede leringen de voor- deelen genieten. De plaats, welke de tele foon in het economische leven inneemt, zal aan Jielangrijkheid winnen, hetgeen als een niet te onderschatten maatschap pelijk belang moet worden beschouwd. Ongelukken. Te Vinkeveein is de 72-jari,ge rietdekker V. van het dak van een boerderij gevallen. De oude man was- bijna onmiddel.ijk dood. Gisteren middag is in de fabriek van de Noriet- Maatschappij te Zaandam een ernstig on geval giebeurd. D© arbeider De B. uit Amsterdam geraakte met zijn arm bekneld tusschen een brekerij machine. Nadat hij onigeveer drie kwartier had vastgezeten, slaagde men er in den ongelukkige uit te vijzelen. In zeer zorgwekkenden toe,stand is ''hij naar Amsterdam overgebracht. - Bij sluis O. te 's Hcirtogenbosch is uit de Zuid-Willemsvaart het lijk opgehaald van een onbekenden man, vermoedelijk van zekeren van D., een ongehuwd brood bezorger te 'sBopch. Het 9-jarig zoon tje van J- te St. Willibrord, dat Zondag door een vrachtauto werd overreden, is aan de bekomen verwondingen pverleden. Brand in een klooster. Gis ternacht is bij de paters van Mil Hil trap pisten St. Paulklooster te Arcen, Klein Vink met veel uitgebreide bezittingen, een hevige brand uitgebroken. Om ruim één uur werd de brandweer van Venlo te hulp geroepen om met 500 meter slang te ko men. Toen de zware motorspuit in de na bijheid kwam, geraakte zij in een moeras, hetgeen een vertraging gaf in 'het water geven. De stallen en hooischuren, alsmede de hooizolders, gingen alle in vlammen op, zoo ook veel landbouwgereedschappen. De geheele hooi- en 'korenoogst, die juist was binnengebracht, is verloren. Het vee, onge veer 60 koeien, 10 paarden en een 100 var kens, is gered. Het klooster ligt in de nabijheid van uit gestrekte bosscben. Aan de andere zijde van den weg liggen talrijke hooibergen, die dank zij de richting van den wind onaan getast gebleven zijn. Oorzaak is onbekend. Schipbreuk. Aan de kust der Azoren is het Duitsche s.s. Maria Pinango in den storm gezonken. De geheele beman ning, kon gered worden. Het schot van den preek stoel. Eienigen tijd geleden heeft ds F. Noriris tijdens de godsdienstoefening den koopman Ripp neergeschoten. De recht bank heeft dominee nu vrijgesproken, om dat hij uit noodweer heeft gehandeld. Ds Norris .geeselde in zijn preek de onge rechte rijken, die een onwaardig leven lij den en. zinspeelde daarbij op den koop man Ripp, van wien hij' zei, dat hij door zijn aanwezigheid de kerk schond. Op dat oogenblik stond de aldus gequalificeerde op, een revolver in de hand. Bliksemsnel trok ook dominee uit zijn achterzak zijn wapen en vuurde. Ripp stond bekend als iemand, die door speculaties rijk was geworden, maar nog nooit één cent voor een weldadig doel had gegeven. Eerst enkele dagen te voren had hij een arbei der op de gemeenste wijze mishandeld en was gedagvaard voor de rechtbank. Toch niet alledaagsch, een dominee die in de kerk een lid van zijn gemeente neerschiet. De autobuskwesti e-L i e f- broer. Uit Bergen oA Zoom wordt ge meld, dat door bemiddeling van den nieu wen Comm. der Koningin inzake de auto buskwestie-Liefbroer, beide partijen het over ©en regeling- eens zijn geworden!. Er is een maatschap gevormd, zoodat de dienst voor gezamenlijke rekening re kening uitgeoefend zal worden. De technische leiding 'is opgedragen aan den heer Liefbroer en de admini stratie aan de Tram, terwijl de belang hebbenden bij een goed verkeer in de maatschap vertegenwoordigd zullen wor den door een tweetal commissarissen, als hoedanig zullen optreden de burgemees ters van Woensdrecht en Putte. Het smokkelen langs de grens. Het smokkelen aan de Holland- sche grens, in de buurt van Kerkrade, neemt hand over hand toe. Op allerlei ve hikels, voornamelijk auto's en rijwielen, die des nachts bij voorkeur zonder licht zoo snel mogelijk rijden, worden de smok kelwaren, koffie en tabak, in den vorm van sigaren en sigaretten, over de grenzen naar Duitschland gebracht. De veiligheid van het verkeer wordt daardoor mede in gevaar gebracht. Er gaat haast geen dag of nacht voorbij of de beambten moeten van hun vuurwapenen gebruik meken, doch het aantal beambten is te klein om met eenig succes den strijd tegen de smok kelarij te kunnen aanbinden. De winkels op Hollandsch gebied langs de grens ma ken sinds langen tijd weer goede zaken. Tegen een autobus opge botst. Gistermiddag reed te Oegsfgeest de artist Koi'pershoek uit Amsterdam op zijn rijwiel naast do stoomtram, welke in de richting Leiden reed. Hij was zoo druk in gesprek met een der reizigers, die op het balcon van de tram stond, dat hij niet bemerkte, dat er een Brockway auto bus naderde. Hij reed er pardoes tegen op, met hot gevolg, dat zijn rijwiel geheel werd veirnield en bij zelf vrij1 ernstige verwondingen opliep. Hij is, na voorloo- pig verbonden te zijn, met een auto naar zijn woning te Amsterdam vervoerd. Een laffe grap. Tijdens een bios coopvoorstelling te Gavar bij Bilbao riep een laffe grappenmaker: „Brand I" waar door eem begin van paniek onder de toe schouwers ontstond. De gemoederen wer den evenwel spoedig door-personeel van den bioscoop en door politie tot bedaren gebracht. Verschillende personen zijn licht gewond. De politie zoekt den schuldige. Het Ned er 1. s.s. C e 1 a e n o. Bij de firma Hudig en Veder te Rotterdam kwam het radio-bericht binnen, dat, gedu rende den zwaren storm, zes reddingboo- ten verloren gingen en geringe dekschado werd geleden. Jammer genoeg valt echter een menschenleven te betreuren, namelijk dat van een matroos zeer waarschijnlijk geen Hollander die in Argentinië werd aangemonsterd. Thans is alles op de „Celaeno" in goede orde. Het schip vervolgt zijn reis en zal circa 600 mijlen van Kaap Race verwij derd zijn. Lloyds seint nog nader, dat de luiken beschadigd zijn. Deze worden nu hersteld Botsing tusschen tram en woonwagen. Bij den „Driesprong" te Teteringen is de stoomtram, uit de richting Breda, in botsing gekomen met een woon wagen van Janvier, die getrokken werd door een tractor en naar Princenhage reed. De tractor kon nog juist passeeren, doch de machinist van de tram kon, of schoon hij krachtig remde, niet verhinde ren, dat de locomotief den aanhangwagen in de flank greep. De woonwagen, waarin zich acht per sonen bevonden, werd geheel vernield. Di rect werden de kermende lieden uit den chaos van planken, ijzer, huisraad enz. verlost. Wonder boven wonder was niemand ernstig gekwetst, behalve een meisje van 16 jaar, dat nog al eenige ernstige kneu zingen bad bekomen. Aanhouding van een ont vluchten krankzinnige. In een der vorige nachten wilden de te Ittervoort nabij de Belgische grens surveilleerende rijksambtenaren een zich daar bevindend verdacht uitziend persoon aanhouden. Op de sommatie tot stilstaan ging deze echter aan den haal. De kommies B. zette hem achterna en wist hem in te halen. Het aanhouden ging evenwel niet zoo gemak kelijk, aangezien de onbekende zich krachtdadig verzette. Bij de ontstane wor steling, waarbij de vreemdeling uitriep: „Laat los, ik ben een moordenaar", sloeg bij met een mes van zich af, waardoor B. ernstige verwondingen aan zijn handen opliep en verdachte gelegenheid kreeg er met zijn bagage weer van door te gaan. Door 'bet lossen van een drietal schoten, welke doel troffen, viel hij weer in handen der ambtenaren, die hem vervolgens naar den opperwachtmeester der marechaussee te Grathem overbrachten. De op hem be vonden goederen bleken bij onderzoek af komstig te zijn uit de woning van kapelaan Frissen te Grathem, waar dien nacht in gebroken was. De inmiddels ontboden ge neesheer, die de wonden van den verdach te onderzocht, constateerde slechts schampschoten, welke niet van ernstigen aard waren. Na te Roermond ter beschikking van de justitie te zijn gesteld, bleek weldra, dat men te doen had met den Zaterdagnacht uit het krankzinnigengesticht te Venray ontvluchten L. uit Maastricht, die reeds meerdere jaren in gevangenissen en krankzinnigengestichten heeft doorge bracht. Hij werd weer op transport naar Venray gesteld. Door den Kantonrechter te Middel burg is gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen F. J. G. v. S. te Vlissingen, ver dacht van overtreding van art. 17 A. P. V. Vlissingen, het zich niet onderwerpen aan de bevelen der politie, en verdachte over eenkomstig den eiseh van den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie veroordeeld tot een hechtenisstraf van twee dagen. Hinderlijk volgen. Door P. J. W., C. H. en G. H., allen te Vlissingen, is appèl aangeteekend tegen bet vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij zij wegens het hinderlijk volgen (art. 426bis W. v. S.) zijn veroordeeld tot een hechtenisstraf van één dag. Door den ambtenaar van het O. M. is eveneens tegen dat vonnis geappelleerd. Inbrekers die het halve land afwerkten. Voor de Arnhem- scbe rechtbank stonden terecht M. v. 0. en J. v. d. V. uit Amsterdam, die wegens ver schillende misdrijven gedetineerd zijn in het Huis van Bewaring te Arnhem. Aan bekl. waren ten laste gelegd o.m. inbraken in een aantal villa's te Mook en te Ede. Van O. bekende het hem ten laste gelegde. De andere ontkende en gaf voor v. 0. nooit te hebben ontmoet. Na het hooren van verschillende getui gen, wees de officier van Justitie jhr. mr Nahuijs er op dat deze verdachten Lim burg, Gelderland, Brabant en Utrecht af gestroopt hebben: zij hebben nog meerdere veroordeeiingen in het vooruitzicht. Spr. eischte tegen v. 0. een jaar en drie maan den en tegen v. d. V. twee jaren en zes maanden gevangenisstraf. Door P. G. van der S., 34 jaar, auto busdienst-ondernemer te Goes, is cassatie aangeteekend tegen het vonnis der Recht bank te Middelburg van 28 Sept. j.l waarbij de verdachte, met bevestiging van bet vonnis van den kantonrechter, ter zake van het houden van een autobusdienst zonder daartoe vergunning te hebben, is veroordeeld tot 2 geldboeten elk van 10 gulden of 2 maal 10 dagen hechtenis. Door L. B., 22 jaar, koperslager, M. M., 20 jaar, koperslager, J. v. d. B., 21 jaar, scheepmaker, D. P., 23 jaar, scheep maker, C. V. K., 21 jaar, ketelmaker en G. P. P., 33 jaar, fabrieksarbeider, allen te Souburg, is 'hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den politierechter te Middelburg van 18 September j.l., waarbij zij ter zake van beleediging van L. Diele- man te Souburg zijn veroordeeld tot f 25 of 10 dagen hechtenis ieder. Dr. H.NANNING'S (Zetpillen tegen aambeien.) GOES, 4 October. Peren: Doyenne du Cornice 3259, Bonne Louisse d'Avran- ches 24—45, Ducbesse d'Angoulême 15 18, William Ducbesse 1118, Soldat La- boreur 1218, Triumphe de Vienne 26, Comtesse de Paris 2027, Comte de Flan- dres 712, Beurré Hardy 2737, Beurré Glairgeau 1225, Beurré Bach flier 9 14, Beurré Durandeau 1827, Beurré Diel 1114, Beurré d'Arenberg 1018, Groene Chaumontel 1015, Bruine Chau- montel 1114, Lange Perzikperen 14, Be- zy van Schonauwen 812, Nouveau Poi- teau 917, Zwijndrechtsche Wijnperen 1314, Maagdeperen 1217, Fransche Maegdeperen 10—12, Roem van Vlaande ren 817, Dorothea Royal 9, Jodenperen 812, IJzerperen 1112, St. Remey 12 14, Rietperen 812, Suikerijen 11, Foppe- peren 10, Winter Louwtjes 712, Winter Suikerijen 10, Brederode 8—18, Ponds peren 1013, Gioser Wildeman 918, Kleiperen 1018, Afval- en Kroetperen 28 gld., alles per 100 K.G. Appels: Sterappels 2037, Groninger Kroon 20—34, Cox Oranje Pipping 26 56, Goud Reinetten 2244, Lemoenappel 20, Lanes Prins Albert 20, Notarisappels 16—24, Adam's Permain 1218, Transp. de Croncels 19-25, Present van Lunteren 2429, Zure Bellefleur 1832, Fransche Bellefleur 1117, Zoete Bellefleur 1620, Zoete Campagner 1423, Zoete Armgaar- de 26, Herfstblomzoet 1019, Gelderscbe Holaart 22, Kandijzoet 2226, Pomme d'Oranje 1924, Afval- en Kroetappels 3 10 gld., alles per 100 K.G. Snijboonen 829, Perfectboonen 22, Groene boonen 1315, Blauwe druiven 55 69, Tomaten 18, Spinazie 15, Spruiten 11-14, Stekuien 23, Aardappelen (po ters) 2.40, idem (kriel) 0.90 gld., alles per 100 K-G.; Noten 0.90, Meloenen 1530, Pompoenen 9, Bloemkool 1117, Roode- kool 6, Wittekool 56, Savoijekool 46 gld., alles per 100 stuks; Rapen 5, Kroten 5, Wortelen 2.80, Selderij 2.30 gld., alles per 100 bos; Hazen f 1.61f 1.71 per stuk. Programma van Zaterdag 6 October. HUIZEN, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.30 Concert 34 Kinderuurtje 5.307 Gramofoonmuziek 77.30 Cursus 7.308 Knipcursus door Mevr. J. HendrikseKnapen 88.20 Tuin- bouwhalfuurtje 8.20 Concert en opera- comique. HILVERSUM, 1071 M. 12.30—2 Lunch- muziek 24 Aansluiting van het Thea ter Tuschinsky 44.30 Italiaansche les 4.305 Italiaansche les voor gevorder den 5.306 Lezing 67.45 Concert door het Omroeporkest 8 Soc.-Dem. uit zending. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst 1.202.20 Octet 3.50 De Militaire kapel 6.20 Harp-kwintet 7 Harp- kwintet 7.05 Schubert's piano-duetten 7.35 Muziek. 9

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6