ink 152,- [IE DE ZEEUW :kem' TWEEDE BLAD. Vi te koop, cnecht cht FEUILLETON VAN H00GER ORDE. Uit de Provincie. 4 1 9 0/ /O Ï1NNE* heeft een an smaak. Ig voedsel, shoudgeld. J ling, |PE, Buttinge' ïRMAN, Kapelle (Z.) larden om wil RS, Vrouwe- POOLSE Jz.. :i riende Meld )LE. Souburgt et Mei vtaagd, urens, Noord- VAN VRIJDAG 5 OCTOBER 1928. No. 5. HET RIJK EN DE GEMEENTEN. Het wetsontwerp tot herziening van de financiëele verhouding tusschen Rijk esn Gemeenten wordt niet overal met enthou siasme begroet. Het Handelsblad b.v. is niet ge heel gerust ter zake van de gemeente lijke autonomie en zegt verder om,: „De groote vraag blijft voor ons be halve die van billijkheid of er in de vooigestelde regeling een sterke prikkel tot zuinigheid voor de gemeenten ligt, zonder dat haar autonomie in nog groo- tere mate beperkt wordt dan de" laatstle jaren door allerlei maatregelen toch al geschied is. Men kan zich afvragen, of daarmede niet de quadratuur van den cirkel, d'e steen der wijzen of wel „de ex- prestrein die aan allo tusschenstp-tionS stopt" wordt geëischt: en toch zullen wij het ontweTp ook aan een dergelijkeneisch moeten toetsen." Het Huisgezin, R.K., merkt, na eerst een overzicht van het ontwerp te hebben gegeven het volgend'e op: „Resumeert men, met weglating van kleinigheden, het geval, dan blijkt: dat we, in plaats van rijksinkomstenbe lasting en gemeentelijke inkomstenbelas ting, 2 maal rijksinkomstenbelasting zul len hebben te betalen, waarvan de een© voor het rijk; de andere voor de ge meente bestemd is; dat we de personeele belasting1, onder een anderen naam, voortaan aan de ge meente zullen hebben te betalen. Zou het, als we van de forensenbe- lasting afzien, heel veel verschil hebben gegeven, indien het Rijk zich had be paald tot het afstaan der 16 millioen uit de grondbelasting aan de gemeenten, en voor het overige alles bij het oude had| gelaten? Is dit nu de geweldige hervorming, waarvan men had gedroomd? Vergeet niet, dat al die financieel-ad ministratieve wijzigingen een geweldigen omslag en rompslomp zullen meebengen, en dat de dreigende opcenten op de Ge- meentefondsbelasting 'n Damocleszwaarld blijven voor de dierbare gemeentenaran. En hoe denkt de Minister van Finan ciën, of liever want zijn tijd duurt het wel uit: de nieuwe wet zal eerst in 1931 in werking treden hoe zal zijn opvol ger vhet miilioenengat in de rijksfinan ciën moeten stoppen? Is het goede financiëele politiek, dat een minister van Financiën een wissel trekt dien hjj niet behoeft te honoreeren en voor welker honoxeering hij ook geen maatregelen neemt?" De Amsterdamsche wethouder van Fi nanciën de heer Von Freytag D'rab- b e toonde zich in een gesprek met ver tegenwoordigers van de pers teleurgesteld. Wat ik, zoo zeide hij, in dit ontwerp zie, is een revolutie op het gebied van de gemeentelijke belasting^ techniek en een ontnemen aan de gemeenten van bijna elke mogelijkheid om in eigen behoeften te voorzien, voor zoo ver die behoeften door het bestuur van de gemeenten zijn aangegeven. Daarom acht ik dit wetsontwerp ver werpelijk, ook al ontken ik niet, dat er in de regeling en ook in de toelichting (in de toelichting vooral 1) wel iets be koorlijks zit. Een groot bezwaar is, dat de progressie algemeen is, dus gelijk voor het heele land. Er is geen rekening mee gehouden, dat f2000 in Amsterdam iets anders beteekent dan f2000 in b.v. Puttershoek; er is geen rekening gehouden met de verschillende samenstelling van de bevolking, b.v. in een luxe-gemeente en in een werkstad. Voor beide is niet de zelfde progressie mogelijk. Een tweede groot bezwaar is, dat men aan de gemeenten weinig of geen mo gelijkheid laat, in eigen behoeften te voor zien. De mogelijkheid, welke aan de ge meenten wordt gelaten, is, dat zij een verteringsbelasting kunnen heffen, welke echter niet anders is dan een personneele Het brandende s.s. „Yser" uit Antwerpen, dat op weg was naar Bordeaux en tenge volge van ontploffing van cbrysolet in brand vloog. Maandag werd het s.s „Yser" naar Antwerpen gesleept. Naar het Engelseh. 84) o— De ziekte had het blinde kind niet erg aangegrepen, zij zag er liever uit dan ooit, geloof ik. Ze leek wat ouder misschien, maar er was nog meer „engelachtigs" in haar gekomen. „Gevoelt Muriel zich wel geheel weer sterk en wel?" vroegen vader en moeder nu en dan om beurten, als zij naar haar keken en dan antwoordde zij telkens „Heelemaal beter". In den namiddag, toen de jongens in de keuken speelden, en John en ik voor de open deur stonden, luisterend naar 't neerdruppen van den regen in den tuin, hoorden we, nadat 't zoolang stil geweest was, Muriel's „stem". „Vader, luisterl" zeide de moeder zacht, terwijl zij haar arm in de zijne stak, zoo als hij daar in de deur stond. Zacht en langzaam klonken de tonen uit de oude piano zij speelde een van de oude kerk liederen. De ouders zagen elkander aan hun harten waren vol dankbaarheid en vreugde. belasting, naar schablonei van de be bos taande." Verder zeide de heer Dtabbo het is te betreuren, dat de forensenbelasting wordt afgeschaft, terwijl hij als zijn groote be zwaar noemde, dat in zoo sterke mate aan de autonomie der gemeenten wordt getornd. De heer Wibaut, die in „Het Volk" een voorioopigie bespreking aan het ont werp wijdt, vreest dat door de vervan ging van de inkomstenbelasting door een verteringsbelasting het beginsel van draagkracht in het gedrang zal komen. Wij moeten, zegt hij, de nieuwe gemeen telijke verteringsbelasting nog uitgewerkt zien, die ook met bereikbare progressie genoeg opbrengt voor het gemeentelijke leven en toch de kleine inkomens, in het bijzonder van groote gezinnen met kleine en middelmatige inkomens, niet onredelijk zwaar treft! En zoolang wij die niet zien, achten wi; iedere uitschakeling of ver zwakking van het beginsel van „draag kracht" in het gemeentelijk belastingstel sel ©en sprong achteruit." Verder wijst hij er op, dat dit wets ontwerp "de omwenteling brengt van heel het gemeentelijke belastingwezen, de omwenteling van heel het Nederlandsche belastingwezen. Aan de gemeente wordt de bevoegdheid ontnomen tot het heffen van een eigen, inkomstenbelasting. Het is het over hoop gooien van den financieeten grondslag, waarop het Nederlandsche ge meentelijk beheer is gebouwd." Zooals men ziet, de critiek ontbreekt niet. En dat hindert ook niet- De egalisatie van de gemeentelijke be lastingdruk, hoe mooi ook op zichzelf, kan ook te duur worden gekocht. Overigens schijnt de kans dat dit ont werp nog voor da verkiezingen wet zal worden niet zoo heel groot. De Staatscommissie met wier rapport Minister de Geer zich niet vereenigen kon, heeft eenige jaren noodig gehad eer zij met een voorstel' kwam. En, de Re geering zelf heeft ook nog ruim een jaar noodig gehad eer zc een ontwerp in diende. Men kan dan nok nauwelijks verwach ten dat de beide Kamers bij alle andere werkzaamheden die reeds op het program staan, ook dit ingrijpende ontwerp nog voor de verkiezingen zullen afdoen. Na de Schelde-s taring. Wij onüeenen aan „De Metaalbewerker" het orgaan van den Chr. Metaalbewerkers- bond het volgende: De leiders van den modernen mietaal- bewerkersbond kunnen het schijnbaar nim mer laten om degenen, waarmede z" in een staking hebben samengewerkt, bij hel eindigen te bekladden. Ook in Vlissingen, waar gedurende langen tijd een staking is HOOFDSTUK XXVL „"Wat een gelukl Het daglicht begint te lengen. Ik geloof, dat dit de akeligste win ter is, welken ik ooit gekend heb. Is 't niet zoo, mijn kleine dochter? Wie bracht je deze viooltjes?" Terwijl John dit zeide ging hij in een hoek van mijn arm-stoél zitten, waarin Muriel altoos gedurende de thee in allerlei bochten neer lag. Hij nam het 'kleine gezicht tusschen zijn handen en vroeg haar: „Wanneer zij met hem uit wandelen ging?" „Wat denkt ge, moeder is de kleine meid isterk genoeg?" Mevrouw Halifax aarzelde en zei iets over „Oosten-winden". „Toch denk ik, dat 'thaai goed zou doen als zij de Oosten-winden trotseerde en buiten speelde als de jongens doen Zoudt ge dat niet willen, Muriel?" Het kind riep: „O, neen!" „Dat komt, omdat zij een meisje is en natuurlijk niet zoo sterk als de jongens; is 't niet, oom Phineas?" hernam de vader „Muriel zal 'heelemaal weer sterk wor den als 't warme weer komt. We hebben ook zulk een strengen winter gehad!" zei de moeder vroolijk, terwijl zij een kopje room in schonk voor haar dochter, aan wie, met algemeene toestemming, 't rijk ste en beste in huis gegeven werd. geweest, tin waar gedurende de staking de eenheid behoorlijk was. heieft de Voor zitter van den Al gem. Metaalbewerkers- bond het niet beneden zijn waardigheid geacht, op de vergadering waar. tot ophef fing werd besloten tegenover onzen Bond unfair op te treden. Hij zei o.m.: ^,De weerstandskas van den Modernen Bond is niet uitgeput. We. hadden het minstens nog zoo lang kunnjen uithouden. Wij weten echter dat de Christelijke bond is uitgeput. Daarmede moeten wij rekening houden." Zoo iets noemen wij unfair. De verklaring, dat zij er mede hadden rekening te hou 'en, dat onze Bond was uitgeput) is met de waarheid volmaakt in strijd'. Financiëel hadden ook wij den strijd kunnen voortzetten. Maar, wanneer aatei een staking een behoorlijk einde kan wor den gemaakt, meenen wij- dat dan ook het eind er komen moet. Dat hebben toch ook de leiders van den Alg. Bond bewe zen met de loodgietersstaking. 'tls ook hier weer het oude lied. Gedurende de staking schijnbaar eerlijk met elkaar samen werken, maar aan het einde trachten de genen waarmede is samengewerkt, een trap te geven. Waarlijk, het is unfair. Nóg erger wordt dit, als wij er op letten, dat het vóór de vergadering van den Alg. Bond reeds vaststond, dat de leden het voorstel zouden aanvaarden. Dit blijkt voldoende uit het feit, dat toen Danz gesproken had en de stemming Bij acclamatie had uitgewezen dat hun leden vóór het voorstel, dus vóór werkhervat ting waren, aan Danz en van Spamjning onder daverend applaus een groot bloem stuk werd aangeboden. Zulke bloemstukken komien toch maar niet uit die lucht vallen. Die moeten tocb al voor dien tijd besteld en vervaardigd zijn. Wij kunnen dan ook heel goed begrij pen, dat Danz zooals ons is medege deeld verbazend ontstemd was over die bloemaanbieding. Hiermede tocb was, dat doorzag hij wel aanstonds, zijn heele be- -toog om toch de leden maar te doen besluiten het werk te hervatten omdat de Chr. Bond was uitgeput, door eigen leden en bestuur der afdeeling gelogenstraft. Ook de leden van den Alg. Bond waren niet voor doorstaken in deze situatie. Het voorstel vonden ook zij een behoorlijk voorstel tot oplossing. Dhr Wetsolaar schrijft o.m.: Een mooi stuk strijd met een goed resultaat is gevoerd- De ratelende slag van 'den arbeid zal weer klinken over de Scheldestad. Moge deze strijd voor allen medege werkt hebben om te komen tot verhou dingen in het bedrijfsleven, waardoor de vrede wordt bewaard, het recht wordt bevorderd en aller belang wordt ge diend. Voor allen geldt thans weer het slag woord: arbeid en organisatie, opdat de „Ik heb gisteren met mevrouw Tod ge sproken," zeide John, „zij kan ons allen hebben. Jongens, zoudt gij graag naar En- derley gaan?" „Is 't absoluut noodig, dat we gaan?" vroeg moeder, die sterk aan 'huis was ge hecht en Longfield reeds als haar oog appel liefhad. „Ik denk van wel, tenzij ge mij alleen naar Enderley wilt laten gaan!" Zij schudde 't hoofd: „Wat, met die moeilijkheden aangaande de molens? Hoe kunt ge toch zoo lichtzinnig spreken?" „Niet lichtzinnig, lieve alleen vroo lijk. Die moeilijkheden moeten we nu een maal verdragen. Waarom ze niet zoo goed mogelijk opgenomen? 'tZal niet lang du ren laat Lord Luxmore doen, wat hij wil. Als wij, zooals ik je gezegd heb, Longfield voor één zomer weer verhu ren aan mijnheer Ralph, zullen we genoeg overhouden, om den molen geheel in orde te brengen. Als mijn landheer het niet doen wil, zal ik het doen en er een stoommachine in zetten ook." Dit laatste nu was een vermetel plan, dat we in onze huiskamer te Longfield met z'n drieën, gedurende menigen win teravond hadden besproken. Aanvankelijk had het mevrouw Halifax weinig aange staan in die dagen toch werd al het nieuwe met schrik gadegeslagen en zij geleden schade hersteld en verworven rechten gehandhaafd worden. Trouwe plichtsbetrachting, nauwgezette arbeid, versterking van de organisatie en vóór alles beleving van onze beginselen ook in den arbeid, zullen zijn tot heil van allen. Wjj brengen in de allereerste plaats een woord van welgemeenden dank aan onze besturen en leden in Vlissingen, Souburg, en Middelburg. Zij hebben in het heetst van den strijd getoond, te weten, wat ze moesten doen. Trouw aan de leiding van den Bond stond steeds op den voorgrond. Medeleven en sympathie voor elkander werd steeds betoond. Onze leden hebben zich als 'trouwe, Christelijke strijders ge dragen. Geen enkele wanklank werd yer- nomen, geen verkeerde daad is gedaan. Wii danken God daarvoor, want dit is van beduidende beteekenis voor de door werking van de Chr.-sociale beginselen in Zeeland. Een woord van hijzonderen "dank aan het kleine Comité, dat zich beijverd heeft om de oplossing van het conflict naderbij fe brengen. Het waren de predikanten Hartjes en Kruijswijk en de geestelijke adviseur van da R. K. Vakbeweging te Vlissingen, pastoor Groen. Dez© zijn, onder de gunste Gods, de instrumenten geweest, die den strijd heb ben doen beëindigen, den1 vrede hebben gebracht. Aan de beëindiging van hef conflict te Vlissingen hebben deze mannen met ernst gewerkt. Dat bet hun gelukt is danken wij aan Ham!, Die de zaken zoo heeft willen leiden. Meer will'en wij er nu niet van zeggen. Het is genoeg. In onzen kring wordt menschenverheexlijking uit den booze ge acht. De juiste waardeering van den ar beid dezer mannen is op haar plaats gebracht ais wij zeggen, door Gods be stel, alS instrumenten in Zijn hand is de vrede gekomen. De Vereeniging voor Zie kenhuis verpleging op Zuid- en Noord-Beveland neemt nog steeds geleidelijk in ledental toe. Op I October, toen de vereeniging dus een kwartaal in werking was, was haar ledental reeds de 5000 gepasseerd en bedroeg het 5148. Reeds is aan 24 leden, dia in een zie kenhuis moesten worden opgenomen, een uitkeering gedaan. Cijfers als deze bewijzen wel dat de vereeniging in een groote behoefte voor ziet. Het ligt in de bedoeling van het Be stuur binnenkort de propaganda ter hand te nemen in die gemeenten op Zuid- en Noord-Beveland, waaruit nog slechts wei nigen als lid toetraden. Chr. Besturenbonden. Ook dit jaar organiseert het Chr. Nat. Vak verbond weer districts vergadering en met de afgevaardigden der Chr. Besturenbon den, waar o.m. de in den komenden winter te voeren propaganda-actie kan worden besproken. Voor de Zeeuwsche Chr. Besturenbonden zal de districtsver gadering op Zaterdag 13 October te Mid delburg worden gehouden. O.m. komt in bespreking „de taak dei; Besturenbonden ten opzichte van het sociaal-politiek pro gram van het C.N.V." Bietenrooiers naarDuitscfa- land uit Westelijk Noordbra bant en Tholen. Gistermorgen ver trok van Bergen op Zoom wederom een ploeg van 19 man naar Duitschland voor het rooien van suikerbieten. Zij waren afkomstig 8 uit Stavenisse, 4 uit St. Anna.la.nd en 7 uit Ossendrecht. De ontvanger der directe belastingen enz. G. Scfauuring is verplaatst van Breu- kelen naar Hontenisse. In verband met het einde van den Zomertijd in den nacht van Zaterdag op Zondag a.s. herinneren wij er aan, dat de winkels, barbierszaken, enz. alhier vanaf Maandag a.s. des avonds te a c h t uur ge sloten moeten worden. Des Zaterdags kun nen ze tot elf uur geopend zijn. Goes. Vandaag is het 350 jaar ge leden (5 Oct 1578), dat de Groote Kerk voor den Protestantschen eeredienst in gebruik werd genomen en de eerste open bare predicatie er is uitgesproken en wel door ds Johannes Gerobulus uit Vlissin- gen. Naar wij vernemen zal dit feit in de zou ook zoo hebben gedacht, als zij niet vertrouwen had gehad op haren man!. Maar nu glimlachte zij als er sprake was van de stoommachine. „Lady Oldtower vroeg mij vandaag er over; zij zeide* dat zij hoopte, dat gij u zelf niet zoudt ruïneeren, gelijk mijnheer Miller te Glasgow1 ik zei, dat ik er niet bang voor was!" Haar man zag haar vroolijk aan. ,,'tls gemakkelijker het vertrouwen van de menschen te winnen, als men door zijn eigen huisgezin wordt vertroüwd." „Ja, wees niet bang, ge zult je for tuin wel maken, in spijt van Lord Lux more. Want den geheelan winter had John ondervonden, hoevele zorgen een verkre gen wensch met zich bracht; vooral, om dat, als de graaf gezegd had, zijn Lord schap „een goed geheugen" bezat. De Kingswell-verkiezing werd op honderd wijzen aan hem gewroken; hij verdroeg dat dapper, imaar toch was de strijd tus schen macht en recht, onderdrukking en stoeien tegenstand, hevig. Het zou nog mieer gespannen hebben, als niet onze buurman, mijnheer Ralph Oldtower, dien John tenslotte „zijn vriend" was gaan noemen, steeds John's zijde gekozen had. Niet vele weken later waren wij allen te Enderley. Wij kwamen daar door het dial, waar John's lakenmolen stond. Op godsdienstoefening van a.s. Zondagmor gen herdacht worden. D.V. hoopt alsdan as J. de Vries een gedachtenisrede uit te spreken. Het Bestuur van den Chr. Besturen bond alhier vergaderde reeds met de af gevaardigden der diverse aangesloten or ganisaties om 'de wintercampagne te re gelen. Het ligt in de bedoeling het tienjarig bestaan van den Bond op gepaste wjjze te herdenken. Ook zal wederom een spreker worden gevraagd, de Chr. sociale beginselen in een openbare vergadering uiteen te zetten. Tevens zal zoo mogelijk het onderwerp: „de kerk en het sociale leven" dezen winter in een speciale samenkomst aan de orde worden gesteld. Ook enkele kwesties, den practischen arbeid betreffend, werden besproken. Nisse. In de Woensdagavond gehouden raadsvergadering waren alle leden aanwe zig. De gemeentebegrooting voor 1929 werd behandeld en voorloopig vastgesteld op f 20.366,22 Y> in inkomsten en uitgaven met een post voor onvoorzien groot f 563,09 Y>Aan het adres van Arnemui- den in zake een bepaling in de L.O.-wet werd adhaesie betuigd. Met ingang van 1 Januari 1929 werd benoemd als lantaarn opsteker P. Bosman Jac.z. Wissekerke. Loop der bevolking gedu rende de maand September 1928. Ver trokken: Adriana Stokman, z. b., naar Schiedam; Johannes Coumou, student, naar Rosenburg; Pieternella Martina Huiszoon, dienstbode, naar Goes; Jacob Robijn, z. b., naar St. Laurens. Ingekomen: Bastiana Verheij, dienstbo de; Marinus Johannes Doeleman, uit Goes; Jacobus Wondergem uit Vrouwenpolder, Wemeldinge. Loop der bevolking gedu rende de maand September 1928. Digeko- men: J. K. G. Steketee van Ierseke naar (nieuw bouwplan) geh. met J. J. van Oos ten; C. Snoep en gezin naar Oranjeboom straat B 85; Wed. Joh. FluijtWissel en P. C. Fluijt van Middelburg naar W. Ka naaldijk G 4d; Wed. P. Mannievan der Have, van Dreischor, naar Oranjeboom straat B 88. Vertrokken: P. C. Fluijt naar Broeker haven, KI. wegland 182 gem. Bovenkar- spel; G. A. Drost naar Hoensbroek, Kou- wenstraat 210; J. Vermeulen en gezin naar Dordrecht, Lijnbaan 75rood; J. F. Bolle naar Kapelle, Maalstede B 10. Souburg. Gevestigde of vertrokken per sonen ^gedurende ae laatste helft der maand September. Gtvestigd: Mej. C. T. Goedbloed, Vrij- burgstr. C 79 van Helder; P. Weijberg en gezin, Tuindorp D1 37 van Vlissingen; D'. J. van den Berg, Middelb.straat A 184 van Vlissingen; J. J.van der Meer, Nieuwe Vliss. weg C 179 van 's Heer Arendskerke; H. Jansen en gezin, v. Tumhoutstr. E49 van Tholen; P. van den Hoek, Middelb. straat A 199a van Den Haag; Mej. M. Boogaard, Paspoortstr. B 360 van St.- Laurens. Vertrokken: Mej. M. D. E. Shemmler, Middelb.straat A 271a naar Vlissingen; Mej. P. Bavidse, Nieuwe Vlissingsche weg C 144 naar Vlissingen; Mej. M. C. Pies, Vlissingschestr. B 292 naar Den Haag; J. J. de Ferjter, Kanaalstr. A 85 naar Rhenen; L. Suurmond, Vlissingsche str. B 315 naar Bergen op Zoom; Mej. M. Bos- schaartDee, Bermweg B 4 naar Ber gen op Zoom; H. van Zalen, Vlissing sche str. B 267 naar Rotterdam; R. v. d. Meer, Vlissingsche str. B 306 naar Rot terdam; Mej. M. v. Moolenbroek, Zand weg C 41 naar Oostkapelle. Ternauzen. Donderdagmiddag 'kwam de raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het Burg. Armbestuur betreffende 'het verstrekken van gegevens. Dhr Hamelink had gaarne gezien dat dit antwoord anders ware geweest, en had ■hierbij gaarne motieven. Hij vraagt rich af of regelementswijriging niet noodig zou zijn, want de Raad staat toch boven bet Burg. Armbestuur. Voorts wordt bet ver zoek van den consulent voor Landbouw onderwijs tot gebruik van een schoollokaal op de gewone voorwaarden toegestaan. Inzake 'het voorstel, om aan de Zuid- Nederl. Radio Distributie Maatschappij ta Vlissingen vergunning te verleenen boven gemeentegrond draden te hebben voor Ra- onze wandelingen waren hij en ik hier dikwijls voorbijgekomen en hadden wjj staan luisteren naar den eentonigen val van de miniatuur Niagara en gekeken! naar het onophoudelijk ronddraaien van bet groote waterrad. Weinig hadden wij gedacht, dat John ooit eigenaar van de zen (molen worden zou en dat hij aan) zijn eigen jongens de werking ervan zon verklaren. Het was heerlijk, hoewel half melahkoliek, Enderley weer te zien. „Enderley is nog juist hetzelfde, Phi neas. Twaalf jaren hebben geen veran dering gebracht behalve in ons" en! hij zag teeder naar zijn vrouw, die iets verder stond met hare drie jongens. „Ja, ja", zij is in gedachten verzon ken. ,/tIs beter dan het was; beter dui zend malen." Van verre ontdekte mevrouw Tod ons al en zij wachtte ons op bij de poort; rij was wat gezetter en nog blozender. In haar vreugde was zij zoo buiten baar zelve, dat zij de moeder aansprak met juffrouw March, waarop "Ursula schrok, een kleur kreeg en haar oogen naar da kerk richtte. ,,'tls in orde juffrouw mevrouw meen ik. Tod heeft de orders van mijn heer Halifax opgevolgd en er veel bloe men en heesters geplant." (Wordt vervolgd.) A

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5