Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Zoeklichtjes. Bieten rooien Laatste Berichten. Rechtzaken over het jaar 1928 te oordeelen naar de thans bekende opbrengsten wel 10 ft 12 millioen .hoogcre ontvangsten zal maken dan in 1927, toen de rekening ook reeds sluitend was en de staatsbegrooting elk jaar zeer groote overschotten laat zien, gaat accöofd met het voorstel van den Persoueelraad aan de diverse bonden te doen om aan de Directie een uitkeering iu een., të vragen van een halve maand bezoldiging, met een minimum van f 70, en verzoekt het geheele spoorwegper sonele' met groote kracht voor dezen eisch ie gaan strijden. Trage uitvoering der Ongeval 1 en wet. De heer Hermans heeft den minister van Arbeid er op gewezen, dat de toeken ning van cngevalleaintkeering aan hen, die daarop ingevolge de Ongevallenwetten aanspraak hebben, met den moesten spoed dient \te geschieden, maar dat o.a. den werkman Struiwig, te Arnhem, wien 13 Juli in verband met ^jj'n dienstbetrekking een ongeval is overkomen als gevolg waarvan hg sedert 6 Augustus niet meer heeft kunnen werken nog 'steeds de hem toekomende uitkeering, trots herhaal de aanvraag, is onthouden. Z.i. is eèni zoodanige vertraging ia de uitbetaling der ongcvalsuilkecring in strijd met de bedooling van den wetgever en een behoorlijke administratieve uitvoering eener sociale verzekeringswet, en hij vraagt dert minister te onderzoeken of hier sprake is van nalatigheid van de zijue der Rijksverzekeringsbank of van den betrokken Raad van Arbeid en maatrege len te nemen, opdat den getroffene alsnog onverwijld recht worde gedaan en tevens in de toekomst gevallen als deze worden voorkomen. De vliegtochten naar Indië. Aneta seinde 25 dezer uit Batavia: Het eerste postvliegtuig werd op de étappe PalepabangBatavia geëscorteerd door drie ïeger-vlicgtuigen. Te 10-40 kwam het op het. vliegveld Tjililitan in zicht. Nadat dc drie legiermachinos gedaald wdr ren, maakte hét toestel van knpitein Kop pen eenige rondjes boven het veld; om 10.49 streek het op zeer vlotte vrijze neer. Er was een groot nantai belangstellen den op het vliegveld verzameld, onder (wie de leden van den Raad van 'Ned.- Indië, .hoofden van departementen van algeméén bestuur, enz. Het vliegtuig werd enthousiast toegejuicht. Behalve de beide bestuurders, Koppen on Ken gen, en 'de heer Zimmerman, redacteur van het week blad d'Oriënt, bevond zich in de cabine mevrouw Kengen, die het vliegtuig tot Palembang was tegemoet gevlogen en 'in de cockpit naast haar echtgenoot had plaats genomen. Kapitein Kengen vertelde d'en Aneta- vertegemvoordiger, da,t de reis op schit terende wijze verloopen was. Alleen bo ven Hongarije en op 'het traject Rangoon- Sengora had men last gehad van yuil weer. Nadat allen waren uitgestapt, werden de vliegers door den vertegenwoordiger van de Ned.-Indische Luchtvaart-Maat schappij, den heer Nieuwenhuis, glecom- pïimenteerd en welkom geheeten. De assistent-resident van Meestetf-Cor- -nelis, d© heer Catalani, voerde het woord namens den heer Ilillen, gouvernenr van West-.Tava, en sprak eveneens eenige wel- jkjotnstwoorden'. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar het stationsgebouw, waar een koe le dronk werd genoten, terwijl twee me caniciens der Indische Luchtvaartmaat schappij het toestel nakeken. Na de controle van de machine ver trok het postvliegtuig om half twaalf naar Bandoeng. Do voor Batavia bestemde post zakken, weiden onmiddellijk uitgeladen /en naar de stad verzonden. GEZOND VERSTAND. In het blad van „het denkend deel der natie", zegt de R o 11 e r d., worden soms wonderlijke onthullingen gedaan omtrent het liberalisme in Nederland, en via schrijvers van ingezonden stukken wordt het Nederlandsche volk voorgehouden, dat er ten slotte maar één groep is van „fijne lui", en dat zijn de liberalen. In verband met de burgemeestersbenoe ming te Rotterdam, die geen partijbenoe ming is Mr Kan 'heeft het immers zelf gezegd geeft de „N. R. Crt." een aar dige oplossing van het geval. Nu weten wij, waarom de Rotterdam mers gepasseerd moesten worden. Wij lezen in de „Nieuwe Rotterdamsche Courant": Arbitrage. Waar rood en zwart, in stad en land, Eikanderen bestrijden, Daar zegt' terecht gezond verstand: „Er heei-sche geen van beidenl" Zoo werd loyaal Een liberaal In Rotterdam genomen, Opdat als 't spant Gezond verstand Eens tusschenbei kan komen. Jan ten Hove. Gezond verstand'het monopolie van de liberalen. Gezond verstand noch bij rood, noch bij zwart te vinden. Gezond verstand een liberaal, dus een linksche, moet uitspraak doen in een strijd tussohen het'socialistische en hot Christe lijk beginsel. O, gij bekrompen Christenen, gij een voudige belijders met uw klein stel her sens! Stumperige stakkers hoe dankbaar moet ge niet zijn, dat er in Den Haag een Minister is met gezond verstand, die een man, niet uit uw eigen benauwde krin getje en dus met gezond verstand, als toeziende voogd over u heeft willen aan stellen. Waren de vorige dagen, toen het libera lisme in deze landen heerschte, niet beter dan de tegenwoordige? Toen had gezond verstand alleenheerschappij, toen ging al les prima in Staat, Kerk en Maatschappij. En ij) de Scholen, welk een eldorado I Dien tijd krijgt ge nu terug, lieve, dom me Christenenl Heel liberaal zal in uw strijd een man met gezond verstand tus- schenbeide komen. De gemeentesecretaris, de salarisverhoo- ging en de gefingeerde Raadsvergadering. Die Raad van State, afdeeling geschil len van bestuur, heeft behandeld het be roep van den Raad van Stoppeldijk te gen het besluit van God. Staten van Zee land tot niet goedkeuring van het raads besluit tot ontslag van den secretaris- ontvanger der gemeente v. Z., wegens te korf schieten in do uitoefening van zijn functie. Ged. Staten, aanwijzingen van fraude wel aanwezig en slordigheid bewezen achtende, meenden echter, dat er geen voldoende grond bestond voor een zoo ingrijpende straf als bet verleenen van ontslag. Mr L. N. Deckers, lid der Tweede Kamer, trad op als gemachtigde van Stop peldijk. Hij: constateerde, dat het hier niet alleen om de belangen van den betrok kene en zelfs niet om die van de ge meente Stoppeldijk gaat, doch om dit al gemeen belang, dat de ambtenaren in ons land er van doordron gen moeten zijn, dat z ij eerlijk en onkreukbaar behooren te zijn. De Ned. Bond van Gemeen teambtenaren moet dan ook op houden met op te komen voor de particuliere belangen van ieder lid, dat fouten heeft ge: maakt, welke niet mogen wor den geduld. Het is voorgesteld, als of het hier een dorpsruzie, een kwes tie van „dorpspolitiek" geldt, doch dit is onjuist. De feiten bewijzen, dat het hier om geheel iets anders gaat en dat de betrokkene in hooge mate slordig en onbetrouwbaar is geweest. Waar moet het naar toe met het gezag op het plat teland, als een man met een positie als de betrokkene had, welke positie hem tot een machtig man in zijn gemeente maakte, niet betrouwbaar is? Dat er, zoo als Ged. Staten hebben betoogd, niet voldoende toezicht op hem is uitgeoefend, is geen excuus, en dat hem te veel functies waren toevertrouwd lag slechts aan hemzelf, die, zonder daartoe om fi- j nancieele redenen gedwongen te zjjn, naar allerlei bijbetrekkingen dong. Hot is bijna onbetwistbaar, dat de be trokkene de notulen van een raadsverga dering op 17 Maart 1925 gefingeerd heeft en dat deze vergadering, waarin hem een salarisverhooging zou zijn toegekend, nooit gehouden is. Verschillende man daten zijn niet te vinden, rekeningen van het armbestuur, waarvan hij administra teur was, zijn zoek geraakt, waardoor controle niet mogelijk is; het bevolkings register is niet bijgehouden; ten laste der gemeente is door den betrokkene gespeculeerd in Belgisch geld; bewijzen van Nederlanderschap werden nu eens kosteloos, dan weer tegen betaling ver strekt, doch de gemeente ontving het geld niet; als ontvanger betaalde hij man daten uit, die niet door den wethouder waren geteekend. Deze en andere feiten staan vast en een organisatie als de Bond van Gemeen teambtenaren moest zich wel tienmaal bedenken eer zij de verdediging op zich nam. Wie den man een dienst wil be wijzen houde hem verre van een finan cieel verantwoordelijken post en boven dien is zijn handhaving rechtstreeks in strijd met het gemeentebelang. De vertegenwoordiger van den Bond van Gemeenteambtenaren, optredende voor den betrokken secretaris, betoogde, dat dit geval helder belicht het gebrek aan een onpartijdige rechtspraak voor ambtenaren. Onder den invloed van de dorpspolitiek te Stoppeldijk, den school strijd aldaar, zijn de feiten opgeblazen en is den secretaris ontslag verleend. Ondanks het feit, dat Ged. Staten de zaak in onderzoek hadden, kon de raadsmeer- derheid op hun uitspraak niet wachten; do secretaris moest worden ontslagen. Tegenover de rede van den heer Deckers stelde spr. het feit, dat de rechter den betrokkene niet heeft veroordeeld, het geen een streep door de rekening van de raadsmeerderheid was. De eene beschuldi ging na de andere is ineengezakt en daarom kwam men later met de z.g. gefingeerde notulen, welke naar alle waar schijnlijkheid betrekking hebben op een nabespreking van een raadsvergadering en in het geheel niet gefingeerd zijn. Allerlei feiten zijn niet bewezen. Welis waar zijn er fouten gemaakt, doch die zijn van veel geringer beteekenis dan men wil doen gelooven. Het is wel tee kenend, dat de beschuldiging van specula, tie telkens wordt herhaald, al is daar geen enkel bewijs voor en al heeft de rech ter geen aanleiding gevonden den secreta ris daarvoor te vervolgen. De tegenwoordige chef van den betrok kene, de gemeente-secretaris van Amster dam, onder wien op sprekers verzoek, hij zeer tijdelijk te werk is gesteld, is' over zijn werk volkomen tevreden. Hij heeft te Stoppeldijk vooral als administrateur van het olectirisch bedrijf fouten gemaakt, omdat hij van den technischen kant geen verstand had, maar nu wil men hem de verantwoordelijkheid voor het misluk ken van dat bedrijf in de schoenen schuiven. Hij sloot zich aan bg Ged. Staten, die het ontslag een veel te zware straf achten. De Kon. beslissing volgt later. De waterleiding in Z. Vlaanderen. Naar de Ax. Crt. meldt zal morgen te Terneuzen een vergadering gehouden worden van de secties met het moderamen van het Waterleiding-comité, teneinde het eindrapport te behandelen dat door de sectie's is samengesteld. Het rapport geeft, naar men het blad mededeelt, ten opzichte van de rentabili teit van de waterleiding een zeer gunstig oordeel, zoodat te verwachten is, dat het getal tegenstanders aanzienlijk zal ge slonken zijn, en -de gemeenteraden, voor- zoover zij op den uitslag van het sectie- onderzoek hebben gewacht, we1' voor de zaak zullen zijn. „Onder de bestaande omstandigheden, zoa schrijft het blad verder, is althans een ontbinding' van de Vennootschap, waarop aanvankelijk is aangestuurd en waarvan dit onderzoek een direct gevolg is geweest, niet meer te voorzien." Goede buren. B. en W. van Ber gen op Zoom stellen den Raad voor (250 beschikbaar te stellen als bijdrage in de kosten van het afsteken van een vuurwerk bij de officieele opening van de Thool- sche brug. De belangen onzer gemeente, aldus de toelichting, zijn door de totstandkoming van bovengenoemde brug ten zeerste ge baat, en daarom ligt het naar onze mee- riing op den weg van Bergen op Zoom om zijn belangstelling op de een /oi andere wijze te toornen. Ook eischen van goe'de nabuurschap vorderen, dat de gemeente Bergen op Zoom zich bij die gelegenheid niet onbei- tuigd laat. De brug over de Een dracht. Het schijnt thans vast te staan dat de brug over de Eendracht te Tholen 10 October, althanis in de week van 8 op 13 October voor het verkeer kan wor den opengesteld. Verschillende autoriteiten zijn in verband hiermede uitgenoodigd, terwijl van H. M. de Koningin bericht is ingekomen, dat zijzelve verhinderd is deze plechtigheid te verrichten, doeli een vertegenwoordiger zal zenden. Inmiddels heeft zich een commissie uit de burgerij gevormd, waarvan het Be stuur bestaat uit de heerem C. A. H. Stoutjesdijk, eere voorzitter, G. Amsinig Jr. voorzitter, E. v. d. Velde, vice-voorzitter, I. Jonk, secretaris, D. H. v. d. Velde, penningmeester. Aan B. en W. van Tholen is het' eere lidmaatschap aangeboden terwijl da heel W. Moelkor, l'id van de Prov. Staten van Zeeland tevens in het eere-comité zitting heeft, met de heerem Notarissen D'. van de Velde en Th. Lunenburg. De feestelijkheden zullen bestaan in kinderspelen, des namiddags een optocht, waarbij een uitbeelding zal1 worden gege ven van het verkeer in verschillende tij den, tractatie van schoolkinderen, uitdee- ling aan behoeftigen, des avonds lampion optocht gevolgd door een vuurwerk. Door de goede zorgen van den voorzit ter van het comité wordt in een der gemeentegebouwen een verkeerstentoon- stelling ingericht, waartoe reeds medewer king is verkregen van de Stoomvaart Mij. „Nederland", de Kon. Ned. Lucht vaart Mij., de Stoomvaart 'Mij. „Zeeland", terwijl aan do Ned. Spoorwegen en een drietal' vereenigiingen op toeristisch gebied uitnoodigingen zijn gericht otrt aan de tentoonstelling deel te nemen, waaraan de Kamer van Koophandel in Westelijk Nc «rd-Brabant, behoudens goedkeuring van den Minister, een subsidie vei leende. Middelburg. Gisterenmiddag te ongeveer kwart voor zes, heeft op het Jaagpad langs het Kanaal' door Walcheren ter hoogte van' de Abeele een aanrijding plaats gehad. E.en motorrijder reed een zich eveneens in de richting Vlissingen beglevenden wielrijder aan. Beiden kwa men, te vallen. De motor en het rijwiel waren beide deerlijk gehavend. De wiel rijder kwam er met énkele lichte verwon dingen af, maar de motorrijder, die per tram maar Vlissingen verder ging, moest zich wegens een ernstige schouder-ont- wrichting onder geneeskundige behande ling stellen. Twee jonge dames, voor wie de wielrij der had willen uitwijken, kwamen met den schrik vrij. Goes. Gisteravond hield het Locaal-Co- mité der Unie „Een School met den Bij bel" een vergadering. Besloten werd bin nenkort een openbare vergadering te hou-; den ter herdenking van het volkspetition nement nu 50 jaar geleden en van de gToote daden Gods ten opzichte van het Christelijk onderwijs. Nel. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (18e predikanlts- ptaats), J. A. v. Sefms, te Nijmegen; A. Adriani te Baarn; en D. Trompte Heerlen. Beroepen: te Rijnzaterwoude, J. Lek- kerkerker, cand. te Snelrewaard. Te Charlois (Rotterdam), M. G. Gerritsen, te Amersfoort. Te Akersloot H. Bax, cand te 's'Gravenhage. Bedankt voor Nieuw-Stadskanaal, S- Ybema te Hijkersmilda. Geref. Kerken. Beroepen te Drachtster-Compagnie R. Schippers, cand. te IJsselmonde. Aangenomen naar Scheveningen (4e pr. pl.) E. J. Wientjes te Oudshoorn. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te 's Gravenzande K. Grom te Nieuwpooit. Giften en legaten. D» A. M. Donner te 's Gravenhago, penningmeester van de Theol. School te Kampen, ont ving een legaat van wijlen Mej. H. J. Bruins te Wijhe, groot f 1003, waarvan f 500 voor de Theol. School en f 500 voor haar studiefonds. Ds A. G. H. van Hoogenhuyzen heeft wederom van N.N. duizend gulden bntvangen voor de Eltheto Kerk en voor de Willem de Zwijger Kerk, ieder f500. De Salatiga-zending te Utrecht heeft van G. L. Bar. v. B. eeu gift van flOOO ontvangen. Een kerkelijke kwestie. Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft volgens „De St." het vonnis van de Rechtbank aldaar bekrachtigd in de procedure van den kerkeraad der Geref. Kerk te "Nije- minium1 c.s. tegen ds S. P. Vermeer. Zooals bekend is, had ds Vermeer ven zocht den kerkeraad der Geref. Kerk in N.V. in vrijwaring te mogen oproepen, terwijl de kerkeraad der Geref. Kerk in N.V. gevraagd had, zich in de procedure tusschen ds Vermeer en de Geref. Kerk in Oud Verband, te mogen voegen en tus- ischenkomen. Reide verzoeken waren bij vonnis der Rechtbank van de hand gewezen, welk vonnis thans door het Hof is bekrachtigd. N ed erl. B ijb el Ge'lïoo t s ch a p. In de Dinsdag gehouden algemeene verga dering der afdeeling Midden-Kennemerland van het Nederiandsch Bijbel Genootschap memoreerde de voorzitter, dat de afdee ling in het eerste jaar van haar bestaan drie bestuursleden door den dood had verloTen, n.l'. de secretaris, dr S. van Leeuwen, de penningmeester, de heer R. R. Posthuma en de vice-voorzitter, ds W. Luikinga, allen te IJmuiden. In; bet bestuur werden gekozen ds D. J. van Katwijk, geref. predikant te Velsen, tot secretaris ed de heer J. Nijhout te IJmuiden tot penningmeester, benevens ds J. D. van Calcar te Beverwijk en mej. J. Meyer te IJmuiden. Zendingsconsulaat.Het Ned. Bijbel Genootschap heeft in samenwerking met de zendingscorporaties en kerken die in het zendingsconsulaat verbonden zijn, tot tweeden zendingsconsul benoemd dr S. C. Graaf van - Randwyck. De eerste zenldingsconsul is dr N. A. C. Slotemaker de Bruine. De heer van Randwijck is een zoon van den burgemeester van Amersfoort. Hij studeerde te Utrecht in de rechten en was eenigen tijd werkzaam bij het Hooge Commissariaat van den Volkenbond te Danzig. De heer en mevrouw van Rand- wijck denken eind October het vaderland te verlaten,, in December deel te nemen aan de vergadering der Wereld-Federatie van Chiisten-Studenten in Britsch-Indië en dan vandaar naar Batavia te gaan, waar zij in het begin van Januari ver wacht worden. - De verspreiding van den B ij b e 1. Op de onder Baldwins leiding gehouden jaarvergadering van 'tBritsch en jbuitenlandsche Bijbelgenootschap bleek, dat het Genootschap in 1927 417.295 pond sterling heeft ontvangen of 20.950 pond sterling mieer dan in 1926. Het aantal bijbelvertalingen is met 15 vermeerderd en op 603 gekomen. Er zijn tot dusver door het Genootschap 9-936.7i4 bijbels of bijbeldeelen in omloop gebracht, waarvan ruim een millioen in Indië, 3.640.000 in China en 442.000 in Afrika. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan 2e Ger. School te Vlissingen mej. M. Ha- rinck, thans assistente aan de Christ, school jte Nieuw- en St.-Joosland. Ongelukken. Gistermiddag had te Bussum een tragisch ongeluk plaats. Het 15- jarig meisje B. reed met een vriendin ter hoogte van de Gooibergstraat; plotseling haak ten de sturen in elkaar, waardoor het meis je kwam te vallen. Een juist passeerendo auto kon niet meer stoppen en overreed het kind. Gedurende het vervoer naar het Ziekenhuis overleed het slachtoffer. Gis teravond is de 63-jarige in het H. te Rot terdam, toen hij te dicht bjj de tramrails liep, onder een motorwagen geraakt Het schijnt dat de man zoo zeer in gedachten verdiept was, dat hjj de tram niet heeft opgemerkt Hjj is met een schedelbreuk, een gebroken linkerdijbeen en een gebroken rech* teronderbeen naar het ziekenhuis vervoerd. Diaar -is hjj kort na aankomst .overleden, Noodlanding. Gistermiddag is te Ridderkerk in een weiland het militair vlieg tuig no. 538 wegens een defect aan den motor gedaald. Door het korte landingsterrein kwam het door de snelle vaart in een langs het weiland liggende sloot terecht, waardoor de schroef werd vernield. De inzittenden, ser geant H. Hendriks en B. Vermeulen ,van Soes- terberg, kwamen met den schrik vrij. Autobus in brand. Men meldt uit Sliedrecht: Een autobus welke gisteren avond naar de garage reed om benzine te vullen, geraakte plotseling in brand. De 12 inzittenden konden zich spoedig in veiligheid stellen. De brandweer bestreed het vuur krach tig, doch kon niet verhinderen, dat de auto bus geheel uitbrandde. De conducteur van de bus bekwam eenige brandwonden. Verzeke ring dekt de schade. Het idierde vliegtuig naar Indië vertrokken. AMSTERDAM. Hedenmorgen precies op deni aangegeven tijd te haH zeven Eenigen tjjd geleden heeft men in de bladen een publicatie kunnen lezen dat belastingontduikers die zich vrijwillig aan meldden, niet gestraft zouden worden, maar mot bijstorting van het ontbrekende konden volstaan. Het „Vaderland" weet nu échter te ver tellen, dat zich verschillende gevallen heb ben .voorgedaan, dat te goeder trouw op biechtende belastingschuldigen toch zwaar beboet werden, omdat na hun bekentenis de insfpocteur verklaarde „reeds op het spoor te zijn geweest van de ontduiking". Nu heb ik met het belastingontduikers gilde, dat soms voor geen klein gerucht vervaard schijnt te zijn, weinig medelijden. Zij beJiadeelen niet alleen 's lands schat kist, maar zij zijn ook oorzaak, rfat an dere burgers, en inzonderheid zij, die een hescheidcn maar vast salaris hebben, ge dupeerd worden, en veel meer moeten be talen dan noodig is. Maar eerlijk is eerlijk. En zelfs tegenover de oneerlijke be lastingontduikers zal de fiscus zijn woord gestand hebben te doen. OPMERKER, Kloven, ontvellingen, schrammen en andere huidverwondingen ver zacht en geneest men snel met Doos 30 en 60 ct. PUROL is het derde postvliegtuig naar Indië, de H NAFC, van Schipho'l gestart. Er werd 196 K.G. post meegenomen. Eerste be stuurder is E. A. J. Prillwitz, tweede be stuurder le luit. J. M. J. Wegner, terwijl de werktuigkundige F. Lischer als, me canicien de vlucht meemaakt. De belangstelling van de zijde van bet publiek was heden nog grooter dan bij het vertrek van het eerste en tweede vlieg tuig. Hot vliegtuig is te 10 u. 15 te Neuren berg aangekomen. BATAVIA. (Aneta-Vas Diaz.) Het twee de vliegtuig, de II NAFB, is hedenmor gen 6 u. 8 (plaatse!, tijd) van Allahabad vertrokken en te 11 u. 15 in Calcutta aangekomen. AMSTERDAM. H.M. de Koningin is he denmorgen half tien, na een verblijf van een week in de hoofdstad, naar Den Haag vertrokken. S1TTARD. Op de mijn Mauritis zijn twee mijnwerkers, Kramer uit Lutterade en Lu- zar uit Joego-Slavië, onder vallend ge steente bedolven en van do buitenwereld afgesloten. Men vreest voor hun léven. Met het reddingswerk Ï3 direct een aan vang gemaakt. KERKRAD®. In de mijn Willem Sofia is de 29-jarige ongehuwde mijnwei'ker Ma ger uit Gulpen van een hoogte van 10 Meter gevallen. Hij is aan de bekomen verwondingen overleden. GRONINGEN. Alhier is een 20-jarig meisje door een luxe a.uto gegrepen. Ze bekwam een ernstige schedelbreuk en is in het Ziekenhuis opgenomen. I/ONDEN. Reeds zijn 42 dooden, slacht offers van de ontploffing te Melilla, gebor gen. Hot aantal gewonden bedraagt 220, waaronder velé vrouwen en kinderen. GOES. Hedenmorgen te ongeveer acht uur is de manufacturier C. J. Tilroe uit de Ganzepoortstraat met zijn auto, waar mee hij zich naar Middelburg wilde be geven en waarin mede gezeten waren zijn vrouw en zijn broer, de heer E. Tilroe, uit de Lange Vorststraat, door onbekende oorzaak hij verloor plotseling de macht over het stuur van den steilen 's Heer Hendrikskinderendijk, bij de woning van den heer Oudkerk, gereden. De inzittenden bekwamen allen uitwen dige verwondingen aan gelaat, armen en beenen, en wérden door dr v. d. Berg, die spoedig ter plaatse was, verbonden. Ze hadden echter aeen ernstig letsel be komen en konden huiswaarts keeren. De auto, die niet verzekerd was, was geheel vernield, zoodat de schade voor den heer Tilroe groot is. Aan de ba, gage van de heeren Tilroe was geen schade toegebracht. De Gulemborgsche moord zaak. Naar „Het Volk" verneemt, heeft het i.z. de Gulemborgsche moordaffairo door de justitie nader ingesteld onderzoek tot resultaat gehad, dat overeenkomstig de verklaringen van mej. Haveman, de ge broeders Gollé de schrijvers van de ano nieme brieven zijn, in verband waarmee tegen Anton en Jacob Adriaan Gollé rechtsingang is verleend ter zake van meineed. De verdedigers van Klaas Sweris heb ben van den minister van justitie een schadevergoeding voor 'hun cliënt gevor derd. Het blad verneemt tenslotte nog, dat Sweris dezer dagen van het Departement van Justitie de toezegging heeft ontvan gen, dat hem een bedrag van f 1500 zal worden uitgekeerd. Een zeldzaamgeval. Eenigen tijd geleden had zich voor den Krijgsraad te 's-Hertogenbosoh te verantwoorden S. Z., 40 jaar, adjudant-onderofficier-in structeur van het 6e reg. veld-artillerie te Leiden. Verdachte had de Leerplichtwet

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2