8 Gemengd Nieuws. Wetenschap en Kunst Berichten over onze Adverteerders. I I, 111 1.' algemeene stemmen aangenomen (de heer Eversdyk, lid van het Burg. Armbestuur had zich verwijderd). Op een vraag der commissie waarom aan IX Weststrate f5 per week wordt gegeven voor ver zorging van Johanna de Waard; het be drag van f5 komt hun te hoog voor, daar dit meisje zelf ook verdient, ant woordt de heer Eversdijk, dat ook het Burg. Armbestuur deze vergoeding te hoog vindt, doch geen ander te vinden is die voor minder genoemd meisje bij zich wil doen inwonen. De heer Straub vindt niet goed, dat het batig slot van den dienst 1927 in de begrootiag voor 1929 is opgenomen, omdat thans geen zuiver beeld van ont vangst en uitgaaf wordt weergegeven; im mers het batig slot is bezit en dient alzoo niet in da begrooting te worden opgenomen. In behandeling komt de gemeentebe- grooting voor 1929. De heer de Rijk vangt aan met het houden van alge meens beschouwingen en zegt, dat hij met genoegen kan constateeren dat hij, die hier voor het eerst in deze gemeente de S.D.A.P. vertegenwoordigt, in den Raad thuis hoort en zich thuis gevoelt. Verder zegt hy, dat bij de behandeling deT begrooting rekening dient te worden gehouden met de eischen die worden gesteld en die hoe langer hoe hooger worden. By de desbetreffende posten zal hij zijn ideeën, de belangen der arbei dersklasse, trachten te bevorderen. De uitgetrokken post van reis- en ver blijfkosten van het Gemeentebestuur en de ambtenaren ter secretarie enz. vindt de heer Zweedijk nogal hoog. De voor zitter zegt, dat voor elke categorie f25 is uitgetrokken, dus in totaal f 50. Hij zegt, dat het van belang is dat deze post op dit bedrag wordt vastgesteld op dat eventueel te houden vergaderingen en andere reiskosten hieruit kunnen worden bestreden en niet telkens wijziging der begrooting noodig is. De heer Straub zou gaarne vernemen of het lid zijn van de vereeniging van Nederlandsche Gemeenten ook vooideelen voor deze gemeente oplevert. De voorz. somt enkele voordeelen op, waarop de heer Straub zich met den post contributie kan vereenigen. De heer Zweedijk had gaarne dat pre sentiegeld voor de leden van een stem bureau wex'd uitgetrokken: Met 6 tegen 1 stem (de heer Evei'sdij-k) wordt besloten f 25 uit te trekken en het bedrag te bepalen op f5 per lid en per zitting. Bij den post schilderen der ambte- a'aarswoning vraagt dhr Hoogstraate of zulks niet wat vroeg gebeurt; hy acht het in het belang van het huis, dat nog een jaar wordt gewacht; ook zal dat van financieel belang zijn. Deze post blijft gehandhaafd met 4 tegen 3 st. (dhrn Hoogstrate, Straub en Zweedijk). By den post belooning van den gemeen tewerkman zegt dhr Buitenhuis dat het de bedoeling van Burg. en Weth. is om dezen in vasten dienst te nemen. Hij acht een belooning van f 17 per week, waarvan dan pensioen nog afgaat en n'etto f 15.50 overblijft, te weinig, en stelt voor 'dit bedrag te bepalen op f 936..per .jaar, alzoo netto f 17.per week. De heer Hoogstraate wil' nog'iets ver der en stelt voor f965.doch dit voor stel wordt met 2 tegen 5 st. (voor dhrn. Hoogstraate en de Ryk) verworpen. Het voorstel van dhr Buitenhuis wordt hierna met alg. st- aangenomen. Dhr de Rijk zou ook gaarne zien dat de werktijd en 't verlof van dien werkman werd geregeld. Hierop wordt geantwoord, dat zulks bij instructie kan worden be paald. By belooning kweekelingen aan de openb. school vraagt dhr Buitenhuis of de belooning daarvan wettelyk geregeld is. Hy meent, dat hier een onwettige toestand bestaat; immers die kweekelingen geve», hier les zonder onder toezicht te staan van een onderwijzer; hy' zelf acht dit van geen belang, daar het bevoegde krachten zyn en de school er by gebaat is- doch vraagt, of men hier niet mee vast kan loopen. De voorzitter zegt, dat hy dit niet gelooft. De heer Buitenhuis stelt voor elke kweekeling f 100.meer te geven en hun jaarwedde te bepalen op Ï600. Hierover staken de stemmen (voor dhrn Hoogstraate, Buitenhuis en de 'Rjjk, tegen dhrn Eversdijk, v. Liere en Zweedijk), de heer Straub hield zich buiten stem ming), zoodat het voorstel verworpen is. Bij de bijdragen van het Burg. Armbe stuur zegt dhr de Rijk dat hij deze bijdragen uit den booze acht. Immer? deze bijdragen 'brengen de op te bren gen belasting ongeveer f2009 lager. En wie profiteeren hiervan? De belastingbe talers, zegt spr., en dus de beter ge situeerden, hoewel deze f 2000 bestemd zyn voor de armen. Heeft het Burg. Armbestuur te veel geld, dan kan het dit nog wel aan andere dingen geven. Hij stelt voor de bijdragen te schrappen. Dhr Straub merkt pp, 'dat het burg. armbestuur o.a. f 1500.geeft in de kos ten van verpleging van armlastigen, hier tegen is toch zeker niets te zeggen. Im mers, wanneer deze menschen normaal rwaren zouden ze door het burg. arm bestuur moeten worden onderhouden; zou het voorstel van den heer de Rijk wor den aangenomen dan zouden deze men schen alleen voor rekening van de ge meente komen. Ook de bijdrage in het lager onderwys acht spr. op zijn plaats. Het voorstel van den heer De Rijk wordt hierna verworpen met 1 tegen 6 stemmen. By het hoofdstuk belastingen stelt de heer de Rijk voor om het aantal opcen ten op de Rijksinkomstenbelasting van '83 te verhoogen tot 100. De nevenbelas ting, dia niet progressief is, waarin dus W De veerpont „Moerdijk" heeft schade onder water en staat thans voor onder-' zoek op de electrische helling der N. V. Scheepsbouw-Mij v.h. de Groot en van Vliet te ''Slikkerveer. Niettegenstaande het schip onder water voor en achten zeer scherp en middenscheeps zeer rond van vorm is, staat het door byzon- dere_ maatregelen geheel recht. Met behulp van een zeer zware electrische draaihelling was het mogelyk deze zware veerpont binnen, twintig minuten geheel op het droge te zetten. de meest gegoede en de minst gesitueerde evenveel betalen, die dus onbillijk is, kan dan terug gebracht worden tot een opbrengst van f 4000, wat dus al een heele stap vooruit is. S.preker stelt ge noemde verhooging voor, hetgeen met 1 tegen 6 stemmen wordt verworpen. Hierna wordt de begrooting in zijn geheel vastgesteld en wel op f 54100.71, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 1056.63 wat den gewonen dienst betreft en op f600 kapitaaldienst. De post opcenten grondbelasting be draagt f 1872.37, op de Rijksinkomsten- belasting f 14520, op de Vermogensbe lasting f4000; belasting naar het inko men f 72,00. Hierna sluiting. Gemeenfebegroofing van Vlissingen. Volgens het rapport van het onderzoek der gemeen tebegrooting van Vlissingen in een niet openbare bijeenkomst der leden van den gemeenteraad werd bij de alge- meene beschouwingen door een lid mede gedeeld, dat hij zich met het urgente plan van B. en W. niet kan verenign en een andere volgorde en uitbreiding der punten zou wenschen. Hij zegde verder een motie toe om 25 pCt. van de op brengst der belasting op de publieke ver makelijkheden voor cultureele doeleinden te bestemmen. Een tweede motie, die deze spr .aankondigde, zal betrekking heb ben op de toekomstige ontwikkeling van Vlissingen als badplaats, daar, naar zijn meening, de gemeente veel te weinig plantsoenon heeft, daar die door den obouw in het villapark zelfs zijn in gekrompen. Een ander lid mist in den goleidebrief bij de begrooting een ant woord op zyn vraag betreffende de even- tueele invoering van een dansverbod. By de artikelsgewijze behandeling der uitgaven werd door enkele leden het woord gevoerd over de buitengewone po litiemaatregelen in verband met de staking bij „de Schelde". Een dezer leden gaf ernstig in overweging de politiemacht in te krimpen en oefende critiek uit over het optreden der politie. Z.i. worden de relletjes uitgelokt door de politie en staat deze niet boven de partijen. Een ander lid dringt erop aan, dat due menschen gelijk worden behandeld en vraagt of het noodig is, dat raadsleden of wethouders zich bij het uitgaan der fabriek in de bewuste drukke stadsge deelten ophouden. Voorts worden de stra ten naar zijn oordeel onnoodig of te vroeg afgezet. Aangedrongen werd op het stichten van een zwemschool, welke met subsidie der gemeente of geheel door deze zou zijn te exploiteereneen lid meende dat de bouwkosten niet meer dan flO.OOO zou den bohoeven te bedragen. Een der leden wees er op, dat de sub sidie ten behoeve van de Zeevaartschool telkens automatisch verhoogd wordt zon der dat de gemeente eenige medezeggen schap heeft en merkte op, dat een groot gedeelte van het bestuur van deze school berust bij de directie van „de Schelde", hetgeen hij een ongewenschte toestand noemt. lnzae de nog steeds hangende zieen- huiskwestie vroeg een lid of het de be doeling van B. en W. is, dat het college van regenten ook bij het nieuwe zieken huis betrokken zal blijven. Hij meent, dat dit college daar niet meer op zijn plaats zal zijn. Hij acht het ongewenscht, dat de voorzitter van regenten als administratieve kracht werk zaam is en komt er met klem tegen op, dat, zooals hy meent, regenten den raad feitelijk willen uitschakelen. Een ander lid houdt een beschouwing over de ziekenhuiskwestie en zou gaarne inzage hebben van het rapport van re genten betreffende het door de Kroon aan den Raad uitgebracht advies, en zou hij willen weten welk gebruik van de klassokamers in het gasthuis gemaakt is. Het ziekenhuis-vraagstuk moet tot een op lossing worden gebracht, maar spr. meent, dat B. en W. niet de juiste oplossing hebben gevonden. Hij kan niet inzien, dat er beslist door de gemeente voor een be hoorlijke gelegenheid tot ziekenverpleging moet. worden gezorgd. Spr. vraagt of er thans voldoende gelegenheid voor zieken verpleging aanwezig is en constateert, dat in het St. Josephziekenhuis een over compleet aan bedden is. Hij meent, dat het niet juist is dit overcompleet te ver- grooten door een nieuw ziekenhuis te bouwen en zou eerst bij het St.-J-o-seph- gesticht willen informeeren op welke voor waarden daar verpleging kan geschieden. Hij acht het Gasthuis niet onbruikbaar, hetgeen z.i. blijkt uit het advies der re geering. Het is niet noodig, dat op 2 plaatsen gelegenheid tot opereeren is. Voor en aleer over de urgentie van een nieuw ziekenhuis gepraat kan worden, zullen z.i. eerst de andere mogelijkheden onderzocht dienen te worden. Een ander lid meent, dat dan eerst het principe-besluit ingetrokken zal dienen te worden. W-eer andere leden betoogen, dat het afsluiten van een contract met het St.- Josephziekenliuis niet alleen op de kosten, doch in de eerste plaats op principiëele gronden afgestuit is. Zy wenschen de gemeentelijke ziekenzorg niet uit de han den te geven en willen de menschen niet dwingen in het St. Josephziekenhuis ver pleegd te worden. Indertijd zijn twee voor waarden door het bestuur afgewezen en wel, dat de helft der verpleegsters pro testant zou moeten zijn en dat de ge meente medezeggingschap zou krijgen. D'eze leden zijn echter ook van oordeel, dat bij de 'behandeling van deze begroo ting een principiëele uitspraak zal moe ten komen. Een lid meent, dat de gemeen te ook moet betalen voor armlastige R.-K. patiënten, die in het St.-Josephziekenhuis opgenomen wenschen te worden, doch acht het niet gewenscht, dat B. en W. zich officieel met het St.-Josephzieken- huis in verbinding stellen. Ten slotte verklaart nog een lid zich in principe voor verpleging in een nieuw gemeentelijk ziekenhuis, doch is van mee ning, dat zulks thans om financiëele rede nen nog niet mogelijk is. In verband met het zeer uitoenloopen der subsidie-bedragen voor het burger weeshuis stelt een lid voor de saldi over meer jaren te verdeelen. Een lid wijst wederom op de wensche- lijkheid van een andere werkwijze 'door het burgerlijk armbestuur, nu worden er kunstmatig paupers gekweekt en er moet getracht worden armlastigen te reclassee- ren, zulks als sociaal werk en om de gemeente-financiën te helpen. Hij verzoekt B. en \V. de oprichting van een bureau voor sociale aangelegenheden te bestu- deeren. Ook bespreekt hij de zorgkwes- tie en wijst o.a. op wieden der plantsoe nen als licht werk voor herstellende t.b.c. patiënten. Voor de vele jonge werkeloozen bepleit hij de oprichting van cursussen voor bet leeren van een beroep, of be roepsomvorming, c.q. in samenwerking met Middelburg, en na vooraf gepleegd overleg met „De Schelde". Bij den post, „steun a.an uitgetrokken werkloozen" vraagt een der leden of te dezer zake dit practisoh werk is ver richt. Hij zou gaarne weten hoeveel voor dit doel is uitgegeven. Bepleit werd ver betering van de toegangwegen naar hef strand bij de z.g. „Tweede Duinen" en het maken van een 5-tal eenvoudige trap pen over de duinen. Van de overige gemaakte opmerkingen noemen wij nog in het kort de wensch van invoering van een telefooncentrale, betere huisnummering, bezwaar te-jen te veel ambtenaren bij gemeentewerken en tegen de wijze van financiëering van de zen tak van dienst; vragen naar uitgaven voor bestrating en wensch elijkheid van vaststellen van een urgentieplan vooi wegenverbetering in de eerste 5 jaar. Meer zorg voor de lichaamsontwikkeling vooral voor leerl. der 7e klasse school werd bepleit. Inlichtingen werden ge vraagd over de verplaatsing van het sport terrein ten behoeve der R. II. B. S.> opdat het bestaande terrein voor bouw grond kan worden aangewend. In over weging werd gegeven -voor de leerlingen, die van uit de gemeente de Ambachts school en de Industrie en huishoudschool te Middelburg bezoeken een gelijksoortige regeling te treffen tot het verleenon van vrijstelling van schoolgeld, gratis ver strekken van boeken enz. als toot da R. H. B. S. geldt. Een ander lid merkte op, dat het nog al eens voorkomt, dat de leerlingen we gens plaatsgebrek afgewezen worden. Hij zou dienaangaande in ovefleg willen tre den met de besturen dier scholen. Nog werd geklaagd over te weinig concerten in het Bellamypark en werd verplatsing van de tent naar het terrein bij de zg.n. gaaischieting bepleit. Een der leden wees erop, dat een paar ingezetenen als lid der groentevei'ing werden geweigerd, terwijl toch indertijd gezegd is, dat ieder lid kon worden, ter wijl een ander lid een onderzoek zou willen naar de mogelijkheid om een einde te maken aan het steeds terugkomende tekort van dit bedrijf, bijv. door de koo- pers meer te laten betalen. Nog zou een lid de opslagplaats van vuil willen verplaatsen naar een terrein achter Zwanenburg en willen trachten dien grond in erfpacht of eigendom van het Rijk te krijgen, mede om ze inge val van werkloosheid Je kunnen bebos- schen. Brandstichting? Woensdag middag, tijdens het sluitingsuur der win kels, werd door omwonenden brand ont dekt in de vleeschbouwery- van G. van M., in de Bagijnenstraat te Beverwijk. Daar de beheerder van de zaak afwe zig was, moest de politie zich door het forceeren van een deur, toegang tot den winkel verschaffen. Het bleek dat een pak vet op de ijskast lag te branden» welke merkwaardige omstandigheid de achterdocht der politie opwekte. Met enkele emmers water werd het onbeteeken-ende brandje gebluscht. Het verdere onderzoek wees uit, dat het vuur onder verdachte omstandigheden ont staan moest zijn. In de kamer wprd op een tafel een boeveelheid verbrand pa pier gevonden, terwijl voorts de vloer en de trap overdekt waren met couran ten De filiaalhouder werd dan ook on middellijk gearresteerd, terwijl inmiddels de justitie gewaarschuwd werd. Des na middags arriveerde het parket uit Haar lem tot het instellen van een onderzoek Op last van het parket is da slager a's verdacht van brandstichting in verzeker de bewaring gesteld. Watergebrek in de Betuwe. Naar wij vernemen heerscht in de Be tuwe, tengevolge van de aanhoudend-?! droogte en den lagen stand van het bui ten- en binnenwater een zoodanig ge brek aan water, dat het vee in de weide gedrenkt moet worden. De boeren moeten met tonnen 'het water aanvoeren. Een gestolen koe. Dinsdag kwam bij een landbouwer uit Bergschen- hoek die te Rotterdam ter veemarkt was, een man, die hem vroeg of bij geen beste koe wilde koopen. De landbouwer zei, dat bij het beest wel eens wilde zien, de man gipg weg om het te ha len, doch kwam niet terug. Toen de a.s. kooper des avonds thuis kwam, vertelde zijn vrouw hem, dat twee mannen 's middags een koe gebracht had den en op hun wei neergezet. De baas had haar besteld, hadden ze gezegd, of hij den volgenden morgen in een ca- fétje in Rotterdam wilde komen, dan zou den ze bet wel eens worden over den prijs. De boer, die bet zaakje niet vertrouw de, waarschuwde de politie ,die den vol genden morgen in het bewuste cafétj-a de mannen aanhield. Het bleek, dat zij de koe, den vorigen dag op de veemarkt hadden gestolen. Beiden, da 43-jarige los- werkman J. D. en de 43-jarige grondwer ker C. D„ zijn in verzekerde bewaring gesteld. Doodgereden. Gistermorgen is door den trein van de Z.H.E.S.M., wel ke om 7 uur uit Den Haag vertrekt- een honderdtal meters voorbij de Laan van Nieuw Oost-Tndi'? een 24-jarige Duit- scher, vermoedelijk handels -e'ziger, over reden. De ongelukkige werd vreeselijk aan het hoofd verwond en was op slag ge dood. Wat d-e man op de spoorlijn te maken had, is niet bekend. Klappen in plaats van geld. Gistermorgen vervoegde zich bij -eanhnd bouwer te Nieuwer-Amstel de vertegen woordiger van een incasso bureau ter ver effening eener oude schuld. De landbou wer, die de vordering gedeeltelijk ont kende, maakte zich daarbij zoo kwaad, dat hij den incasseerder met zijn klomp een geduchten slag op het hoofd toebracht Waardoor een bloedende wonde ontstond. Toen hij daarna den beambte nog met een bijl te lijf wilde, koos deze ijlings h-et hazenpad. Tegen den hardhandigen schuldenaar zal een aanklacht worden ingediend. Een vliegster omgekomen. Te Brookland is een jonge Engelsche vliegster met haar toestel naar 'beneden gestort en omgekomen. Zij maakte haar tweede vlucht. Dit is het eerste geval in Engeland dat een vrouw die zelf stuurt een noodlottig ongeluk heeft gekregen. De staking in Drente. Uit Dordrecht meldt men, dat van de 77 aan gewezenen, die Vrijdag j.l. terugkeerden, 29 opnieuw naar Witteveen zijn vertrok ken, -daar zij niet tot de stakers konden worden gerekend. Van de overigen hebben 47 gevraagd, opnieuw tewerkgesteld te mogen worden. Een sergeant ernstig ge wond. Te Valkenburg heeft een vrij ern stig ongeval plaats gehad, tijdens de lager- oefenlngen. De «erg. Van der Steen, uit Deurne, raakte, toen hij op zijn rijwiel, met groote vaart, den Couberg afreed, dé macht over het stuur kwijt. Hij viel door de vitrines van de firma Smeet-s aan de Muntstraat. Met een ernstige hoofdwonde en een beenbreuk werd de sergeant opge- Domen en, nadat hij door het Roode Kruis verbonden was, naar het hospitaal te Maastricht vervoerd. Wat Is eigenlijk Margarine? Wie den laatsten tyd zijn dagblad heeft bijgehouden, heeft ook aan margarii. moeten denken. De sprekende adverte-ntiën zijn aannie mands aandacht ontsnapt. Margarine, leder heeft er over hooren praten. Maar om nu in 'tkort te zeggen wat margarine nu eigenlijk is, zie dat valt nog niet mee. Welnu, wie er belang in stelt, die leze met aandacht de brochure door Van den Bergh's Fabrieken te Rotterdam groote schaal verspreid, ter gelegenheid van het in den handel brengen van een nieuw merk MARVA (margarine voor allen) een zusje van de bekende B ue Band, maar goedkoop er. Hoewel overtuigd, dat Marva op z'cb- zelf al aantrekkingskracht genoeg heeft, wil de fa. toch het gebruik door een pak kende reclame bevorderen, en wel de volgende wijze: le. Men knipt alle Marva- en Blue Band-advertenties, welke tusschen 1 Sept. en 6 December in ons blad versch nen en zendt die in voor 11 December 1928 (van elke advertentie één exenv plaar) naar do N.V. Verkoopcentrale Ver. Margiarinefabrieken, Nassaustraat 3 Rot terdam. Alleen bierdoor reeds verzekert men zich een boekwerk. 2e. Men zegt, welke van de adverten ties men als de beste beschouwt en gee daarbij de reden op waarom juist die advertentie beter is dan da andere. 3e. Men beschrijft de etalages, welke men in eigen woonplaats het best ge slaagd acht en waarom men die het mooist vindt, onder vermelding van naam en adres van den winkelier. Advertenties en etalages zijn gemakke lijk te herkennen aan het Mar va-mei en de typische blauw geruite verpakkin D-e Verkoopcentrale der Ver. Marg rinefabrieken zendt zoo mogelijk voor December 1928 als Kerstverrassing aa:. iedereen, die de verkoopcentrale alle tus schen 19 September en 6 December vet schenen advertenties do-et toekomen, interessant boekwerk. Bovendien worden een groot aantal ex- tra verrassingen beschikbaar gesteld voor diegenen, die de vragen 2 en 3 het be hebben beantwoord. Dus naast een goedkoop- val heerlik pakje boter krijgt een ieder de gelegenho: een aardige Kerstverrassing te ontvangen Jungens' Bona. D-oor Ant. Jurgen's Margarinefabriek- bij het advertentielezend publiek we bekend is een nieuw merk margarii „Jurgen's Bona" in den handel gebracht En als deze firma iets do-et, dan doet het goed. Om te beginnen zorgt voor rrima kwaliteit. D-at is al vel maar 't is rtiet genoeg. Want het publi k moet het ook weten. Vandaar dat ee pittige reclame-campagne on. touw wel gezet in den vorm van pakkende adv.-r tentiën en keurige kleurige rectamepla'e?. die sterk de aandacht trekken. Geen wor. der? dat „Jurgens' Bona" plotseling eer. groote bekendheid verwierf. Van Van Damme's piano- en or gelhandel te Vlissingen, ontving n wi: een eenvoudig, keurig uitgeroerd boekje „Een verklarend woord voor het Neder! publiek over het orgel, de piano en d- kunstspelpiano". Het is een uitgave van den Nederi Bond van piano- en orgelhandelaren. Hubert Cuypers schreef in een voor woord bij dit boekje o.m.: „Een vluchtig- blik in den inhoud is reeds voldoende om te constateeren, dat aan alle vragen d - van belang zijn bij de aanschaffing van een piano of orgel, aandacht wordt s schonken. Het is mij in de laatste jar- van mijn langdurige practijk gebleken, d de hier behandelde onderwerpen reeds lang aandacht verdienden en ik heb_ de overtuiging, dat dit geschriftje, én voor den reëelen pianohandelaar én voor het publiek gun t g? resultaten zil cp-1 veren „Het Kerkorgel." Onder dezen ti tel verschijnt bij de orgelbouwers A. S J. Dekker te Goes .een periodiek, die or aanvraag verkrijgbaar is en die .voor mu ziekliefhebbers hee-1 wat interessan'? biedt. Zoo wordt o.a. een beschrijving gegeven van een electrisch kerkorgel dat geplaatst zal worden in de Elthetokerk ie Amsterdam. Het orgel zal' worden ge plaatst boven het spreekgestoelte, terwijl de sp-eeltafel zich aan de overzijde van de kerk bevindt. Hierdoor is de organist natuurlijk veel beter in staat te hooren hoe zijn orgel klinkt wat betreft s-terkle en nuanceering. Verder een beschrijving van nieuwe of gerestaureerde orgels, w.o. van het „Residence Organ", een voor Engeland bestemd electrisch salon-pijpoï -gel, dat wanneer het gereed is, meer dan f30.030 zal hebben gekost. Wel' een be wijs dat de Nederlandsche en speciaal de Goesche orgelbouw meetelt. 0-ndef de -opgenomen foto's is er een van "het or gel in de Evaag. Luth. Gom. te Middel burg, waarvan de restauratie aan de fa- Dekker werd opgedragen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6