KG. nhuis en Erf, BOUWLAND en en Kuipen Staten-Generaal. VAN HOOGER ORDE. Is nieuw Motorrijwiel Uit de Provincie. draadje, /rouwen, hun nu kwaliteit deelen ïand te koop iets Menwagen. pachten Roeden) FEUILLETON gevraagd i 420 k van den eigenaar: mooisten stand van iwdorp. Het huis is ouwd, en voorzien van electrisch licht, enz. éérste Hypotheek be- bevragen bij Make- DEE. te Nieuwdorp, schte inlichtingen ver- er net Renteniers- igel, gem. Koudek., lelburg. Prachtig wo- Notaris HIOOLEN. KOOP; bij D, BOOGERD. 's-Heer Arendskerke, r ingaande rooven* «urgschen straatweg bij e. briefjes inleveren vóór ten kantore van Isaac tr inlichtingen verkrijgb. aangeboden, landbouwers en andere rijs billijk. EVERS. Wijnhandel, Middelburg. te huur gevraagd Landerijen, onver- ADR, VADER. ;g E 100, M'burg. de zeedw VAJ^ VBIJDAG 21 SEPT. 1928, No. 301. TWEEDE blad. TWEEDE KAMER, Diverse commissies. In de vergadering van gisteren werden benoemd tot leden van de gemengde com- 'tnissie voor de stenografie, de heeren van Vu uren, Marchant en dr De Visser. In de vaste commissie voor privaat- en strafrecht de heeren: Heemskerk, Mar chant, van Sasse van Ysselt, Duys, van Scliaik, mej. Katz en Knottenbelt. Tot leden van de vaste commissie voor de belastingen de heeren van Vuuren, J. B van Dijk, J. Ter Laan, Arts, Snoeck Henkemans, De "Wilde en van Gijn. Tot leden van de commissie voor open bare werken, verkeers- en waterstaats- aangelegenheden de heeren Bomans, van der AVaerden, J. J. G. van Dijk, Krijger, Ebels, Drooglever Fortuyn en Korten- 'IOjQ de commissie voor de verzoekschrif ten werden benoemd de heeren Suring, Bierema, Langman, Cramer en Bijleveld. Afdeelingen. Benoemd werden tot voorzitters de hee ren Dr De Visser, Nolens, Albarda, van Gijn en Heemskerk en tot 2e voorzitters de heeren van Schaik, Marchant, J. J. G. van Dijk, Vliegen en Aalberse. Regeling werkzaamheden. Do Voorzitter stelde voor op Dinsdag 2 October te beginnen met het afdeelings- ondcrzoek van de Rijksbegrooting en van een groot aantal wetsontwerpen, w.o. dat betreffende den rechtstoestand van Amb tenaren. Het wetsontwerp tot regeling der Win kelsluiting zal thans nog niet worden on derzocht in de afdeelingen. Aldus beslo ten. Interpellaties. De interpellatie-v. d. Heuvel betref fende den toestand van de suiker-industrie en eventueele maatregelen, welke hierte gen genomen zouden kunnen worden, werd toegestaan. De voorzitter stelde voor, de interpel- latie-D e Visser over de maatregelen, door de regeering genomen ten aanzien van de internationale meeting van com munisten op 26 Aug. j.l. te Arnhem, niet toe te staan, aangezien het hier een af gedane zaak betreft en deze gemakkelijk bij de begrooting kan worden behandeld. De heer L. d e V i s s e r (G. P.) kwam hiertegen op en zag in dit voorstel een aanmerkelijke beknotting van bet inter pellatie-recht. Er dienen oogenblikkelijk maatregelen te worden genomen, opdat niet meer voorkomt wat ten aanzien van de meeting te Arnhem is geschied. De heer Oud (V. D.) achtte het over het algemeen juist, niet te interpelleeren over zaken, die binnenkort ter sprake kun nen komen. In dit geval zag bij echter geen verschil tusschen het karakter van beide interpellaties. Nu de eerste is toe- geslaan, zal spr. tegen het voorstel van den voorzitter stemmen. De heer Albarda (S. D. A. P.) zeide, dat de Kamer zeer voorzichtig moet zijn met het weigeren van een interpellatie- verzoek, aangezien gemakkelijk een pre cedent geschapen wordt. Indien blijkt, dat inderdaad onbillijke maatregelen zijn ge troffen, kan dat een volgenden keer een andere groep overkomen. Echter achtte ook spr. het beter, de zaak bij de begroo ting te behandelen, daar anders de inter pellatie toch pas na de begrooting aan de orde kan komen. Hij gaf den beer De Visser in overweging, bet verzoek in te trekken. Doet de heer De Visser dat niet, dan zal spr. toch het voorstel van den voorzitter niet kunnen steunen. De heer Nolens (R.-K.) steunde het voorstel van den voorzitter. Het voorstel werd aangenomen met 46 tegen 23 stemmen. Besloten werd tegen Dinsdag 16 Octo- °r^6 *6 s^en een aalllal wets- 73.) Naar het Engelseh. X 7. Uitvoerige lasten prijs worden in- letter M Bureau ..De John, hoewel zeer beleefd, was toch iet wat teruggetrokken. Het gesprek aan ta- e liep hoofdzakelijk tusschen de Lady en haar gastheer; zij sprak zelden met vrouwen als er een man bij was. Het gesprek gmg over Keizer Napoleon en Lord. Wellington, Lord William Behtinck en de bardinische politiek en de echtelijke wisten op Garlton House 1). en de al les beheerschende politieke kwestie ran a Par., de Katholieke Elmancipatie. ZIJ ö®11 flink voorstander van deze h.nlri68 ,m!j? vader' Gij hol,, hem na, morgen?" d® verkiezin£te Lingswell, „Ik kan dat nauwelijks een verkiezing noemen", antwoordde John. J* "11 verkiezing! 'tWas hiet meer dan nacht aoem'n&Jioor enkele arme boeren, f eis vau mijnheer Rnthwood en Lord uxmore, gedaan, die enkele goudstukken ITT^ ,Tan Wales, de latere George 8 gescheiden van zijn vrouw. ontwerpen, o.a. dat betreffende de Indi sche Staatsregeling, wijziging L. O.-wet, Mijnrecht, wijziging van de regeling' van het recht van beroep in belastingzaken, wijziging van de 'bevorderingswet voor de landmacht, interpellatie-v. d. Heuvel, mo tie-Vliegen en -v. d. Bergh betreffende bu ren woningwet-woningen. De heer L. d e V i s s e r (G. P.) verzocht thans ook zijn interpellatie betreffende Kurt Vogel aan de orde te stellen. Hij merkrte op, dat de Kamer reeds langen tijd geleden toestemming gaf voor deze inter pellatie. DeV oorzitter zeide toe, bij de eerst volgende regeling van werkzaamheden een voorstel ten deze te zullen doen. Aldus besloten. De heer Drop (S. D. A. P.) verzocht te mogen interpelleeren over den toestand in het mijnbedrijf, mede in verband met bet stijgend aantal ongevallen en het ongeluk met doodelijken afloop dn de Staatsmijn Hendrik. Op dit verzoek zal In de eerstvolgende vergadering worden beslist. De vergadering werd verdaagd tot 16 Oct. 's middags 1 uur. Ned. Werkl. Verb. „Patrimonium". Het recht van werkstaking1. In de gisteren voortgezette vergadering van „Patrimonium" kwamen aan de orde' de conclusies van bet rapport over hef recht van werkstaking. 1. Werkstaking, opgevat als eenzijdige verbreking van bet arbeidscontract, an ders dan om zeer dringende redenen, is ongeoorloofd. 2. Als dringende redenen kunnen niet gelden eischen, waarvan de vervulling niet ligt in de macht van den werkgever bij wien gestaakt wordt. 3. Z.g. politieke, sympathie- en protest stakingen zijn steeds te veroordeelen. 4. Stakingen van ambtenaren en van spoorwegpersoneel zijn ongeoorloofd, wijl de wet én terecht ze verbiedt. 5. Stakingen in bakkerijen, ziekenhui zen, lichtfabrieken en waterleidingbedrij ven zijn in den regel altijd te veroordee len, wijl het algemeen belang daardoor te ernstig wordt geschaad. 6. Werkstaking is niet ongeoorloofd', omdat zij een aanranding is van het pa- troonsgezag, doch omdat zij contractbreuk is. 7. Een beroep op uitspraken der Heilige Schrift, die., blijkbaar doelen op de ver houding van eigenaar en slaaf, ten einde werkstakingen te veroordeelen, moet met de meeste beslistheid worden afgewezen. 8. Het is beter om van patroonsgezag dan van patroonsleiding te spreken, ten einde de verhouding tusschen patroon en' arbeider te kenmerken. 9. Dit gezag is echter niet onbeperkt» doch vindt zijn natuurlijke begrenzing in den aard van het arbeidscontract. 10. Werkstaking na afloop vaneen ar beidsovereenkomst is wettelijk steedsi, ze delijk niet altijd geoorloofd. 11. In doorsnee is de schade, die werk stakingen aanrichten, grooter dan de voordeelen, die er door behaald worden. Op dien grond zijn werkstakingen in den regel te veroordeelen. De gewestelijke organisatie Noord-Hol land had ia dit verband een motie inge diend, waarin werd uitgesproken, dat eerst over de kwestie van gezag of leiding van den patroon moet worden 'beslist. Ook een motie-Utrecht was in dit ver hand ter tafel. Na een korte toelichting van den voor zitter, vereenigde de vergadering zich met het prae-advies van het bondsbestuur, luidende „Het Verbondsbestuur moet "deze mo-, tie ontraden. Voor de juiste beoordeeling van 'de conclusies, door Mr de Vries ge steld, is een voorafgaand debat over: „gezag of leiding" absoluut overbodig. ImmeTS Mr de Vries stelt zich niet op het standpunt, dat het „gezag" van den patroon de „werkstaking" zou verbieden." Utrecht wijzigde zijn motie, die nu aldus luidde: „Het Ned. Werkl. Verbond „Patrimo nium" in 45ste algem. vergadering te Dordrecht bijeen, kennis genomen hebbende van de stel lingen (conclusie) van het rapport over Werkstaking door den weled. gestr. heer Mr S. de Vries Czn te 's Gravenhag'e, lid ontvingen voor hun "diensten en dat was alles. „Wie is de candidaat, Lady Caroline?" „Een jonge mijnheer, met gering ver mogen, maar uitstekende hoedanigheden, die uit Napels met ons teruggekomen is." „Daar de verkiezing morgen is, is zijn naam natuurlijk geen geheim?" „O, neen, Vermilye, mijnheer Gerard iVermilye, kent u hem?" „Ik heb van hem gehoord." Toen hij dit zei, zag hij Lady Caroline recht in 't gezicht. Zij sloeg haar oogen neer en begon met haar armbanden te spelen. Beiden spraken zij niet meer over de Kingswell-verkiezing. Spoedig daarop gingen we van tafel en Guy stond er op om „de mooie dame" mee te nemen achter in den tuin, om een prachtige lelie voor haar te plukken, de geliefde lelie van zijn moeder. Ik zei, dat ik eerst per missie zou vragen en men liet mij terug gaan. Ik vond Jóhn en .zijn vrouw in een ernstig, zelfs pijnlijk gesprek. „Beste," zei hij, „ik heb 'tal lang ger weten, 'maar als zij niet hier was geko men, zou ik je niet bedroefd hebben door 'tte vertellen." „Misschien is 'tniet waar,' 'zei Ursula warm. ,',De wereld is spoedig genoeg klaar om valsche leugens over ons, vtou- ran de Commissie van Advies 11e Agen dapunt.), Overwegend, dat de afdeeling IJssel- monde in 1926 heeft gevraagd, of het tijd werd, dat Patrimonium zich nader verklaart over het in 1891 op het Chr. sociaal congres aanvaarde beginsel ten opzichte van werkstakingen, constateeren- de, dat Mr S. de Vries Czn. in zijn terzake gegeven inleiding, resumeerende, tot de conclusie komt, dat de stellingen (conclu sie) die het Chr. Sociaal Congres in 1891 aannam, nog geheel door ons kunnen worden onderstreept, besluit: Mr S. de Vries Czn dank te zeggen voor de genomen moeite en gaat over tot de orde van den dag." Mr S. de Vries Czn merkte op dat men niet moet schromen om zijn mee ning te zeggen. Te zeggenhet is de moei te niet waard om over. de conclusies te spreken is een grofheid, die spreker in Patrimonium niet verwacht. Utrecht accentueerde, dat gé'en en kele grofheid voorzat. Maar Utrecht is het niet geheel eens met Mr de Vries en wil zich ook niet binden. Utrecht handhaafde derhalve zijn ge wijzigde motie. Ook Vlissingen kan met de meeste conclusies van Mr de Vries niet meegaan. Want dan kunnen we de Chr. Vakorga nisatie wel op zij zetten, wijl dan het allerlaatste middel, dat ons soms opge drongen wordt, de Chr. vakorganisatie uit de hand genomen woTdt. Enschedé heeft eveneens enkele be zwaren tegen de conclusies van Mr de Vries. Mr de Vries wees er op, dat hij niets anders heeft gedaan dan voldoen aan de hem door het bondsbestuur ge geven opdracht. Verwijten vallen dus op dat bestuur terug. De voorz. adviseerde den heer Kruit hof de motie-Utrecht in te trekken. Deze is daartoe tot zijn leedwezen niet bereid. ■Do heer D ouwe-s (bondsbestuur) is met den heer Kruithof van oordeel dat er verschil van meening is, waarom hij be spreking juist wel gewenscht acht. De lieer Kruithof merkte nog op, d'e laatste opmerking van Mr do Vries volkomen te onderschrijven. De gewijzigde motie-Utrecht in stem ming gebracht., vereenigde 72 stemmen op zich, terwijl 72 stemnrnii tegen werden uitgebracht. Waar er twijfel rees aan de juistheid der stemming, deed de voorzit ter opnieuw stemmen. De motie vereenigde wederom 72 st op zich, terwijl 72 st. tegen werden uit gebracht. Krachtens het bepaalde in het huis houdelijk reglement werd de motie geacht te zijn verworpen. (Voor vervolg zie Eerste Blad.) Keuringsdienst van Waren, Goes. II. Omtrent brood, koek en gebak wordt het volgende opgemerkt: Van de 316 monsters wittebrood had den 65 een te laag gewicht aan droge stof. Waar d'e verschillen gering waren, werd nog met een mondelinge of schrifte lijke waarschuwing volstaan. Tegen 5 bakkers, die niettegenstaande herhaalde; waarschuwingen, doorgingen met het bak ken van brood met te laag gewicht aan droge stof, werd proces-verhaal opge maakt. Bruinbrood bevatte steeds een voldoen de (hoeveelheid droge stof. Bij 2 hak kers moest aanmerking gemaakt wordien' op liet brood, dat op een onzindelijlk|e vloer gebakken, een vuile korst had. Op roggebrood, waaronder 2 monsters krenténroggebrood, die een aanzienlijk^ hoeveelheid krenten bevatten, behoefde geen .aanmerking gemaakt te worden. Melkbrood gaf weinig reden tot aan merkingen, slechts 2 ma,al behoefde aan merking gemaakt te worden op een te laag gewicht der droge stof, 1 maa.l op een iets te laag gehalte aan melkvet, 1 maal op afwezigheid van het merk M B Bin 3 maal wegens de aanwezigheid van een onduidelijk merk. Door de keurmeesters werden boven dien ter 'plaatse 8058 brooden gewogen. Tevens werd toegezien op het voorko men van bakkerseczeem, waarin een aan wen, te verzinnen." „Ons vrouwen!" Zeg dat niet Ursula. „Ik wil mijn vrouw niet in denzelfden adem genoemd hebben met haar." „John." De zachte toon riep hem terug tot zijn beter ik. „Vergeef me! maar ik wilde niet, dat er de minste smet op mijn vrouw zou komen. Ik kon de gedachte niet verdragen, dat zij zich zou inlaten met een licht zinnige vrouw een vrouw, ontrouw aan haar man." „Ik geloof 'tniet. Caroline was dwaas, zij was nooit slecht. Luister 1 Als 't Waar was, hoe kon zij dan nu lachen met onze kinderen? O John bedenk zij heeft geen kinderen." Het diepe medelijden van Ursula's hart ging over op dat van haar man. „We zullen nog wat wachten voor we oordeelen. Lieve, gij zijt een beter Chris ten dan ik." Den geheelen namiddag betoonden zij beiden meer dan hoffelijkheid vrienf- (lelijkheid aan deze vrouw op wie, gelijk John wel wist, de gansche wereld reeds 'met den vinger wees om haar beirekking tot mijnheer Gerard Vermilye. En zij van haar kant werd geheel en al „schaap- herderin", voedde d'e vogels met Edwin, deed haar juweelen af en gaf ze aan Walter om er mee te spelen, ja, zy j merkelijke verbetering kwam. Gold vroe ger dit eczeem als ongeneeslijk, de erva ring heeft geleerd, dat er wel degelijk) kruiden voor gewassen zijn. Een per soon, die bekend stond als een hopeloos gieval, ble,ek totaal genezen te zijn. Een partij koek ongeveer 500 stuks welke bij onderzoek geheel doorwoe- kerd bleek te zijn met schimmel, wierd| opgeruimd. Van 23 monsters botergebak moest bij 3 aanmerking; gemaakt worden wegens het niet uitsluitend gebruik van botervet. Graanproducten. Op 45 monsters maizena behoefde geen aanmerking ge maakt te worden, vier monsters aardap pelmeel, afkomstig uit België, droegen geen of een verkeerd opschrift op dej verpakking. De verkoopers ontvingen een waarschuwing om in het vervolg óf deze pakken niet meer te verknopen óf ze te voorzien van een opschrift. Wegens schimmel werden 10 pakken rijstebloem tot veevoeder opgeruimd, we gens mijt 8 pakken roggebloem en 5 pakken rijstebloem. Vijftien halen ry stameel, die een sterke schimmelproef gaven, werden voor vee voeder opgeruimd, evenals 7 balen bloem die tengevolge van slechte bewaring be dorven was. Jam, marmelade, enz. Eer mon ster jam bevatte glucosestroop, de par tij zou voortaan als huishoudjam geëti ketteerd worden. Een dergelijk monster bleek toevallig verkeerd geëtiketteerd te zijn. Beide leveranciers werden gewaar schuwd. Een partijtje bestaande uit 10 potten van een op marmelade gelijkende waar» werd weg'ens bederf vernietigd, evenals 8 partijen huishoudjam te samen bestaan de uit 198 polten, die zoodanig: veront reinigd was door zand, dat ze ongeniet baar was. Al deze partijen, waren afkom stig van één fabrikant. Twee partijen be staande uit 107 potten, welke een te laag. suikergehalte hadden, werden naar dein fabrikant 'teruggezonden. Kaas. b oter, mar garin e. Het on derzoek van de kaas gaf geen aanleiding tot opmerkingen, behalve een monster, dat als volvet verkocht, uit kaas van 40 plus bestond. Tegen een verkooper, die bedorven kaas verkocht, werd proces-verbaal op gemaakt. Aan twes monsters kaas, die ingezon den waren, omdat men mieende, dat ze tot vergiftiging aanleiding hadden gege ven, kon niets afwijkends bespeurd wor den, Dat de verschijnsele'n niet aan de kaas moesten worden toegeschreven, bleek wel duidelijk daaruit, dat ze op het laboratorium zonder nadeelig gevolg ge consumeerd werd. (Wordt vervolgd.) De droogte. In verband met het groote watergebrek is te Hulst verboden het reinigen met water van trottoirs, stoe pen, glazen en gevels. De goedkoopo retour-biljet ten op de Prov. booten. De Veri keerscommissie der Zeeuwsche Handels- reizigersvereeniging heeft met genoegen kennis genomen van het feit, dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg met steun van die te Teirneu- zen een verzoek zal indienen bij Ged. Staten van Zeeland om de goedkoop© re- tourbiljelten op de Prov. booten een ge heel jaar door verkrijgbaar te stellen. In een vergadering van de Commissie vhn Toezicht op den Prov. Stoomboot- dienst werd op 18 November 1926 door de commissie uit de Z.H.V. dit purit reeds besproken. Echter mocht zij op 1 Dec. d.a.v. bericht ontvangen, dat daar overwegende bezwaren tegen bestonden 'met het oog op de bijdragen van het Rijk in het tekort en kon de gènoemde cbmmsisie van toezicht om' daartoe te geraken hare medewerking niet verleenen. ■Op 19 Maart 1928 werd eveneens op de Verkeersconferentie in de Abdij door een lid der Verkeerscommissie dit punt onder de aandacht gebracht, doch mocht zij op 15 Juni 1.1. vernemen, dat naar ern stig 'gevreesd werd, nog grooter tekorten op de exploitatie van die diensten het gevolg zouden zijn, zoodat Ged. Staten geen ifitzicht op vervulling van den wensch konden geven. Waar echter de Z.H.V. naar de doorloo- pende invoering van deze biljetten zoo zeer verlangt, ziet zij met belangstelling de resultaten tegemoet en hoopt zij dat de waschte zelfs 't blanketsel bij de bron af en kwam binnen, met bleeke, natuur lijke rozen op haar verlepte wangen. Zij scheen zoo gelukkig, zoo onschuldig, kin derlijk blij, dat ik meer dan eens John en Ursula blikken van verstandhouding zag wisselen en ik zag, dat zij blij waren, dat zij de goddelijke liefde waren ge volgd, welke „geen kwaad denkt". Na de thee gingen wij allen naar buiten gelijk de gewoonte was op zomeravonden; de kinderen speelden terwijl' vader en moeder arm in arm wandelden, zooals zij gewoon waren om soms uren met el kander te praten, in de schemering. Lady Caroline wees naar hen. „Ziet, Adam en Eva gemoderniseerd; Baucis en Philemon, toen zij jong waren. Wat is het toch heerlijk jong te zijn!" Ze zei dit met een zucht alsof ze bevreesd was voor de dagen, welke over haar zouden komen de donkere 'dagen. „Men is altoos jong," antwoordde ik, „als men elkander liefheeft, zooals zij doen." „Liefde! wat een ouderwetsch woord. Ik haat 'tl Het is zoo hoe zoudt ge dat in 'tEngelseh uitdrukken? zoo déchirant. Ik zou niet „une grande pas sion" willen hebben voor de wereld." „Made liefde tusschen getrouwde men- schen, liefde voor de kinderen en "kuise- beide Kamers van Koophandel met haar. haar streven succes mogen hebben. Kieetlnga. Donderdagavond kwam de Raad dezer gemeente in een openbare ver gadering byeen. Voorzitter de Burgemees ter. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken a. Schrijven van Ged. Staten of Bi- schaffing van de kermis te 's Heerenhoek bij den Raad bezwaar oplevert. Wordt besloten mede te deelen dat zulks get a bezwaar oplevert. b. Schrijven van het Gemeentebestuur van Arnemuiden om adhaesie te betuigen aan' een door hem gericht adres aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen om wijziging van art,, lö-j, der Lager Onderwijswet 1920, in die r voege, dat de schoolgelden kunnen wor den afgetrokken van de te betalen bij drage in de aan schoolbesturen toekomen- de vergoeding. Met algemeene stemmen wordt besloten hieraan adhaesie te betui gen. c. Verzoek van J. Weststrate om uit- breiding van het gasbuizennet in het Vo gelzangspad. Wordt besloten tot uitbrei ding over te gaan. d. Schrijven van P. Bal om uitbrei ding *van het gasbuizennet in de Groe ernstig te overwegen. De voorzitter deelt mede, dat een 8-tal verzoeken om aan sluiting zijn ingekomen; hij vindt dat vooralsnog niet tot uitbreiding kan wor gden overgegaan. De heer Buitenbuis vraagt of het niet mogelijk is de beslis sing hieromtrent uit te stellen tot een volgende vergadering, opdat wellicht nog verzoeken om aansluiting binnen komen, wanneer ten minste waar is dat zooals in bet schrijven van Bal is gezegd, meer dere ingezetenen in de Groe geen verzoek, om aansluiting hebben gedaan alleen om dat door hen reeds tweemaal een ver zoek aan den gemeenteraad is gericht en daar afwijzend is op beschikt. Wan- neer hef deze menschen werkelijk ernst is om gas te hebben dan zullen zij nog wel een verzoek inzenden. Dan kan eerst deze zaak ernstig worden overwogen. Wordt besloten deze zaak tot eer vol gende vergadering aan te houden. e. Verzoek van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer om een subsidie. B. en W. stellen voor geen subsidie te verleenen omdat zij de werking van Vreemdelingenverkeer niet van zooveel belang voor deze gemeente achten. De heer de Rijk daarentegen is ren tegenovergestelde meening toegedaan; hij acht Vreemdelingenverkeer wel degelijk in het belang van deze „gemeente en is voor het verleenen van een subsidie. De heer Straub acht steun, meer op den weg van het particulier initiatief. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met 6 tegen 1 stem aangenomen. f. Verzoek van het bestuur der Porno- logische vereeniging om voor het houden van een tuinböuwcursus een verwarmd en verlicht schoollokaal te mogen ge bruiken tegen door den Raad te bepa len vergoeding en een subsidie te mogen ontvangen gelijk aan die vergoeding. B. en W. stellen voor het verzoek om gebruik te mogen maken van een verwarmd en verlicht schoollokaal .in te willigen tegen een vergoeding van f 5 per winterhalfjaar, en op dat om een subsidie afwijzend te beschikken. De heer Straub vraagt hoeveel leer lingen er uit deze gemeente voor der cursus zijn. De voorzitter zegt, dat hem dit niet bekend is. De heer Straub zegt, dat wanneer alle leerlingen uit deze gemeente afkomstig zijn, hij zich met het voorstel van R. en W. kan vereenigen. Wanneer dit even wel niet het geval is clan zou hij gaarne zien, dat het bestuur der vereeniging rich wendde tot do gemeenten waaruit leerlin gen dezen cursus bezoeken, om bij te dra gen, ponds pondsgewijze, in de werkelijk gemaakte kosten, die spreker toch wol op f40 raamt. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met 4 tegen 3 stemmen (de heeren. Straub, de Rijk en Zweedijk) aangeno» Kl&H. y In behandeling komt hot rapport der commissie tot onderzoek der reken iri over 1927 en de begrooting voor 1929 van het Burgerlijk Armbestuur. Het voor stel der commissie om de rekening en begrooting goed te keuren wordt met lijk geluk daarin gelooft u toch?" Zij richtte haar mooie oogen op mij; zij zagen verschrikt als dia van een vo gel, welke in het üet van den vogelaar is verstrikt. „C'est impossible impossible!" Toen de avond viel en de jongere kin deren naar bed waren gebracht, werd zij wel ietwat ongerust, dat haar rijtuig niet verscheen. Ten slotte kwam er een' fakei te voet. Zij vroeg boos, waarom er geen rijtuig voor haar gezonden was?" „Mijnheer gaf geen orders, Mylady", antwoordde de man, ietwat ruw. Lady Caroline werd bleek door toom en vrees wellicht door beide. „U hebt de vraag van uwe meesteres niet geheel beantwoord,*' zei mijnheer Halifax. „Mynheer zegt, mijnheer ik vraag mylady wel excuus, dat ik 't herhaal maar hp zegt: „De dame ging uit tegen (mijn wil en dat zij thuis kan' komen Wanneer en hoe zij wil"." „De dame", barstte in lachen uit, lach te hevig en lang. „Zeg hem', dat ik dat zalf Zeg hem, ik zal dat is 'tgemakkelijkst!1" John zond den Jakei de kamer uit en Ursula zei zoo iets, „dat men zoo niet spreken, moest, waar een knecht by was." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5