l Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Land- er J I 1 Stat.en-Generaal. Uit de Provincie. Onderwijs. r I Ontmoedigd wordt echter niet 'hij, die leeft bij en uit de belijdenis van Dordt, Gods Raad zal bestaan. De secretaris, de 'heer G. Baas uit Am sterdam, deed mededeeling van enkele in gekomen stukken. Daarna werd diens ver slag in bespreking gebracht. De afgevaardigde van Hilversum wilde meer practischen arbeid door Pa trimonium doen verrichten. We theoreti- seeren te veel en verliezen de greep op de massa en zeker op de jeugd. We dienen een program van wenschen in, maar moeten veel van het gevraagde zelf doen. De afgevaardigde van Leiden 'breekt een lans voor den jeugdarbeid. We hebben er nu lang genoeg over gepraat en ge schreven. Het wordt nu tijd voor daden Van onze jongelingen wordt 70 a 80 pet. niet meer gegrepen door de jongelingsver- eenigingen. Zoovelen gaan er voor onze beginselen verloren. Spr. doet eenige me- dodeelingen over den jeugdarbeid te Lei den. De voorzitter dankt den secretaris voor .zijn uitnemend verslag. De heer mr H. B ij 1 e v e 1 d, afgevaar digde der A.-R. Kamerclub, noemt het een zegen en een verkwikking een vergadering als deze bij te wonen. Als we op sociaal gebied waarlijk Christen willen zijn,- ge voelen we elkander niet te kunnen missen. Jezus Christus is toch de spil van al onzen arbeid. Zij, die op Christelijk sociaal en politiek gebied werken, hebben elkaar noo- dig. Spr. aarzelt niet om te zeggen, dat do Christelijk sociale arbeid primair is in den arbeid der Christelijke politici en Overheidspersonen. We moeten het niet in de eerste plaats van de Overheid ver wachten, als zoovele vraagstukken in on zen tijd om een oplossing roepen. De voorzitter dankt hartelijk voor deze woorden en hoopt op een regelmatige samenwerking tusschen de sociale en poli tieke werkers. De secretaris, dhr G. B a a s, merkt op, dat een secretaris niets anders kan ver melden dan historie, wat er werkelijk ge beurd is. Maar overigens is het goed. el kaar te wijzen op onze tekortkomingen. Er is door de afdeelingen een massa practische arbeid verricht, daarvan is spr. zeker maar het aantal afdeelingen, dat mededeelingen had ingezonden, was veel te gering. Dat moet een volgend jaar vollediger geschieden. Spr. merkt nog op, dat de vakvereeni- gingen een groot deel van den practischen arbeid hebben overgenomen. We zullen dus op algemeen, principieel gebied moe ten blijven. Spr. noemt do Zondagsrust. Elke afdeeling konne haar plicht. Met de opmerking van Leiden is het Verbondsbestuur het eens. Speciaal de groote-stadsafdeelingen hebben hier een taak. Er is een permanente Commissie waar men advies kn krijgen. In verschil lende plaatsen wordt reeds jeugdwerk ge daan. Een groote moeilijkheid is het ge brek aan jeugdleiders. De behandeling van rekening en begroo ting moet worden uitgesteld wegens ziek te van den penningmeester, den heer Grondijs, fieide zullen zooi spoedig moge lijk in het orgaan gepubliceerd worden. Den penningmeester zal een telegram, inhoudende den wensch voor herstel, wor den gezonden. In behandeling komt het rapport over het Jubileumfonds. De afgevaardigde van Rotterdam zegt, dat Rotterdam niet voldoen kan aan het verzoek om nog gelden in te zamelen voor het Jubileumfonds. Den Haag wil de rente vacn het Jubi leumfonds bestemmen voor versterking van het fonds zelf. Amsterdam ziet ook geen kans f5 per lid in te zamelen. Arnhem merkt op, dat, wanneer iedere afdeeling had ingezameld, wat zij gedaan had, er f 130.000 bijeen zou zijn. Utrecht meent, dat er te weinig be langstelling voor het fonds is geweest. Deze afd. ziet geen kans, om die belang stelling nu grooter te maken. Na verdere bespreking werd conclusie 5 over 't opnieuw bijeenbrengen door de afd. van f 5 per lid, vanwege de vele bestrijding tot vandaag aangehouden. De andere conclusies inzake belegging gelden enz. werden aangenomen. In de vergadering van hedenmorgen werd het concept-program van wenschen in verband met de a.s.. verkiezingen, be houdens .enkele wijzigingen, vastgesteld. Voorts word een motie aangenomen, waarin de algemeene vergadering als hare stellige verwachting uitspreekt, dat nog in deze parlementaire periode zullen wor den behandeld de wetsontwerpen inzake rechtstoestand ambtenaren, Winkelsluiting en Ziekteverzekering. De vergadering verklaarde zich ten sterkste voor het behoud van de bepa ling omtrent winkelsluiting op Zondag. Aan H. M. de Koningin werd een hulde- telegram gezonden. Den burgemeester van Dordrecht, die ter vergadering aanwezig was, werd een speciaal woord van dank gebracht voor den schitterenden boottocht. (De vergadering duurt voort.) Jhr. Mr D. E. van Lennep. Naar gemeld wordt, heeft jhr mr D. E. van, Lennep bericht aan de Provinciale Staten van Noord-Holland gezonden, dat hij bedankt als lid van Gedeputeerde Sta ten. Tegen den burgemeester. Een aantal toonaangevende ingezetenen vani de gemeente Diepenveen, heeft aan de Koningin een adres gericht, waarin wordt verzocht den burgemeester, den heer M. Kuipers, bij het eindigen van zijn ambtstermijn, niet weer te benoemen, om dat men grieven heeft tegen zijn beleid. OPENING STATEN-GENERAAL. H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Hendrik tijdens het voorlezen der Troonrede. Encephalitis na inenting. In de week van 9 tot en met 15 Sept. 1928 zijn geen gevallen van encephalitis na inenting ter kennis van het Staatstoe zicht op de Volksgezondheid gekomen. Mr J. B. Romans. Naar de Maasbode verneemt bestaat bij mr J. B. Bomans het voornemen bij de aanstaande candidaatstellirig voor de Tweede Kamer zich niet meer voor een mandaat beschikbaar te stellen. Het wetje-Zijlstra niet geteekend. Naar aan het „Huisgezin" uit den Haag van welingelichte zijde wordt medege deeld, zou de regeering niet bereid zijn haar medewerking te verleenen tot het tot stand komen van het wetje-Zijlstra, maar Zou ze voornemens zijn met een tusschen- voorstel te komen, gunstiger dan het 48- stelsel. Het Kamerlid Ketelaar. Onlangs werd bericht, dat de heer Kete laar, omdat hij het Kamerlidmaatschap moeilijk met het wethouderschap van Am sterdam kan combineeren, zich niet meer voor de Tweede Kamer beschikbaar zou stellen. Gemeld wordt thans uit goede bron, dat dit bericht uit de lucht is gegrepen. De heer Ketelaar heeft zoodanig besluit nog geenszins genomen. EERSTE KAMER. Ini de vergadering van gistermiddag werden herkozen tot leden van de huis houdelijke commsisie de heeren de Vos van Steenwijk (C.H.) en Rink (Lib.) Tot leden van de gemengde commissie vcor de stenografie werden herbenoemd de heeren Haffmans, Polak, Slingenberg, tot leden der commissie voor de verzoek schriften, de heeren An erna, Hermans, Steger, Gelderman en Pollema. Ter tafel werd gebracht het adres van antwoord op de Troonrede, ter behande ling waarvan de Kamer 'in de afdeelingen ging- Do vergadering werd daarna verdaagd tot hedenmorgen 11 uur. DE FINANCIEELE VERHOUDING TUS SCHEN HET RIJK EN DE GEMEENTEN. Het Nederlandsch Gorrespondentiebu- reau bericht: Op onze vraag aan den minister van financiën, of hij ons inlichtingen kon ge ven over het tijdstip, waarop het in de Troonrede toegezegde voorstel tot herzie ning van de financieele verhouding tus schen het rijk en de gemeenten zal wor den ingediend, verklaarde de minister, dat de indiening spoedig kan worden ver wacht. Hij had zeide Zijne Excellentie in het vorige najaar verklaard, dat hij hoopte dat hat voorstel in September 1928 de Kamer zou kunnen bereiken en alsdan vóór de verkiezingen nog zou kunnen wor den afgedaan. Hij stelt er prijs op te be vorderen, dat dit plan, althans wat de uit voering door de regeering betreft, wordt gevolgd. In dit zelfde verband vroegen wij in lichting over de zinsnede iri de Troonrede, luidende: „De financieele toestand blijft tot soberheid manen, niet het minst omdat de zware lasten, door de verschillende pu blieke lichamen op de bevolking gelegd, een duurzame verbetering van den econo- mischen toestand belemmeren". Is hierin vroegen wij gelijk er uit afgeleid is, een verwijt aan de gemeenten te lezen? De minister antwoordde: Ik begrijp niet boe iemand op die gedachte gekomen is. Hetzelfde „verwijt" zou dan immers mede tot het rijk gericht zijn en de 'beide vóór gaande jaren zelfs uitsluitend tot het rijk. Verleden jaar luidde deze zinsnede: „De financieele toestand blijft zorgeischend, in de voornaamste plaats omdat de zware lasten, op de bevolking gelegd, de herle ving der welvaart en de verruiming der werkgelegenheid vertragen". Een jaar vroeger was een clausule van gelijke strek king opgenomen. Dat thans van „verschil lende publieke lichamen" gesproken wordt heeft slechts deze beteekenis, dat sober heid voor 'het Rijk (natuurlijk kan in een Troonrede alleen daarvan sprake zijn niet slechts noodig is tot vermindering van eigen belasting, maar ook om de gel den te vinden welke de herziening van de financieele verhouding van 's Rijks schat kist zal vorderen, d. w. z. tot vermindering van gemeentebelastingen, die dikwijls zonder schuld van de gemeenten veel te hoog zijn opgevoerd. Verder sprak zijne Excellentie er zijn afkeuring over uit, dat men de strekking van het komende wetsontwerp in verband gebracht had met een weekblad-artikel van één zijner hoofdambtenaren, die aan de voorbereiding van dat wetsontwerp part noch. deel heeft gehad. In 't algemeen voegde zijne Excellen tie 'hieraan toe is 't altijd bedenkelijk, wanneer men ambtenaren betrekt in de critiek op een minister. Gewoonlijk gaat dit in dien vorm, dat men daden van een minister, waarvoor hij de verantwoorde lijkheid draagt, op den rug schuift van een ambtenaar. De ministers plegen daartegen dan met nadruk op te komen. Weinig minder ongepast noemde de minister het, wanneer men omgekeerd een minister aanvalt op een artikel van een hoofdamb tenaar en daarnaar den inhoud van een toekomstig wetsontwerp beoordeelt. Het is in ons land gewoonte besloot de minister dal aan ambtenaren een redelijke vrijheid gelaten wordt tot het pu- bliceeren van hun meeningen, vooral in een wetenschappelijk tijdschrift. Men brengt die goede gewoonte in gevaar door deze meeningsuitingen tot punt van aan val tegen een minister te maken. Middelburg. Door B. en \V. dezer ge meente is met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag verleend als brandmeester aan dhr F. Koole en is benoemd tot Brandmeester de heer K. J. van Loo, thans onder-brandmeester en tot onder brandmeester de beer W. A. Joziasse. Gisterenmiddag geraakte het 6-jarig zoontje van G., wonende aan de Hoog straat alhier al spelende aan den Kou- steensehen Dijk in de Kade. Reeds was de kleine een paar maal onder geweest, toen de 23-jarige W. Schuihverve, wo nende aan het Hofplein per rijwiel aan kwam. De jongeman bedacht zich geen oogenblik sprong van zijn fiets en daarop, niettegenstaande hij slechts een matig zwemmer is, te water. Hij mocht het geluk smaken den drenkeling te grijpen en hem met hulp van toegeschoten per sonen aan wal te brengen. De jongen heeft zeker zijn leven aan het moedig optreden van S. te danken. Zoo is dan ook gisteravond het laat ste van het dozijn muziekuitvoeringen, die het Middclburgsch muziekkorps op het Molenwater moet geven, door goed weer begunstigd, evenals de 11 anderen, die, wat zeker nog zelden is gebeurd, allen op den oorspronkelijk vastgestelden da tum konden worden gegeven. Zooals wij wel verwacht hadden was het enorm druk om de tent en met zeer groote aandacht is de uitvoering der verschillende num mers gevolgd. Meerdere malen werd door applaus de dankbaarheid der aanwezigen voor het geboden genot getoond en dit was vooral het geval na het laatste num mer „Caprice sur un thême allemand" en na de toegift, de krachtige Marche Lorraine. Tijdens den opbouw en den duur der kennis zal de politie op de Markt het éénrichtingssysteem toepassen, voor wat betreft het verkeer met rij- en voer tuigen, w.o. ook Trjwielen. Men zij ge waarschuwd zich ten deze naar de aan wijzingen der politie te gedragen. Heden kwamen nog 878 passagiers en 13 auto's met de motorveerboot over voor een bezoek aan de Markt. Vlissingen. Naar „Het Volk" verneemt; heeft de steunbeweging van hiet N.V.V; ten behoeve van de stakers bij „De Schel de" tot nu toe opgebracht ruim f33.000. Niet den laatsten Vrijdag van Sep tember, doch eerst medio October beeft de eerstvolgende vergadering van fien gemeenteraad plaats, en zal daar tevens de begrooting worden behandeld. Helnkenszand Dinsdagavond werd al hier een vergadering gehouden met het doel een mondharmonicaclub op te rich ten. Een 20-tal personen had gehoor ge geven aan den oproep. Staande de ver gadering gaven zich 9 personen als lid op. Een bestuur werd gekozen bestaande uit de heeren A. Nijsse Wz., C. Nijss Jz. en W. Mallekoote Wz. De leiding is in handen van den heer S. van den Boom gaard. lerseke. Op de internationale Bakkers- tentoonstelling te Brussel (meer dan 1000 inzenders) heeft de alom bekende bakker H. van Leerdam voor zijn twee inzendin gen waterbrood en melkhrood de twee hoogste onderscheidingen weggedragen. Hij kreeg voor beide inzendingen gouden eerekruis met hoogste ouderscheiding. Domburg. Maandagavond vergaderde de afd. Domburg van de Vereeniging Zieken- huisverpleging op Walcheren, in de zaal van dhr Moggri. Het eerste gedeelte der vergadering droeg een openbaar karakter, waarin door dlir P. Dourleijn een inleiding werd gegeven, speciaal voor de niet aan geslotene aanwezigen, over het doel en het belang wat de vereeniging beoogde. Op deze inleiding en over het reglement en statuten, welke eveneens werden voor gelezen, volgde een geanimeerde bespre king. Alle %iet aangesloten aanwezigen gaven zich als lid der afd. op. In de daarop gehouden huishoudelijke vergadering werden definitief tot bestuurs leden gekozen: de heeren J. de Jonge, P. Dourleijn, M. Reijnhoudt Jr, M. Huijsse en Adr. Provoost Pz., door het bestuur werden de functies onderling verdeeld, de drie eerstgenoemden treden op als voor zitter, secretaris en penningmeester. Tot bode werd benoemd de heer S Provoost Pz. De in Juli j.l. met pl.m. 75 leden opgerichte afdeeling is reeds gegroeid tot 225 leden. Wesfkapelle. Woensdagavond trad in die consistoriekamer alhier voor de afdeeling van de vereeniging „Ziekenhuis,verpleging op Walcheren" voor leden en belangstel lenden op de heer L. Ondexdijk uit Middelburg. De vergadering was slechts bezocht door 10 personen. Vergeleken met andere dorpen, is hier de animo om zich als lid van deze ver eeniging op te geven, niet groot. V.elen meenen, wat ook uit de gestelde vragen en opmerkingen in de vergadering bleek, dat de contributie te hoog is en dat een dergelijke plaatselijke vereeniging goed- kooper zou werken. Aan de hand van verschillende gege vens, 'deed spreker uitkomen, dat cen tralisatie, ook op dit gebied, goedkooper moet werken. Spr. was van oordeel, dat men bij ruime toetreding, ook van het platteland, in de toekomst zeker tot uit bouw der vereeniging zal kunnen komen zoodat ook patiënten tegemoet gekomen zullen kunnen worden in de kosten van operatie, en zlekenvervoer. Spr. zou het wgnschelijk achten, dat het bestuur van 3e Groene Kruis afdeeling deze zaak verder aanpakte. De heer van der Wal, die den spreker bad ingeleid, dankte hem voor zijn dui delijke uiteenzetting. Arnemuidan. Tot de vereeniging Zie- kenhuisverpieging op Walcheren zijn al hier 852 leden toegetreden. Voor de lichting 1929 zijn dienst plichtig: A. v. Belzen No. 5; Corn. Boone No. 2; L. J. Lagendijk no. 11; W. Kusse no. 1; L. Meulmeester no. 4; J. M. de Meul- meester 10. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudemirdum, H. A. Leen- mans Te Delft. Te Neerlangbroek P. de' Looze te Renkum. Te Hoogvliet Th. G. Tonnon, cand. te Den Haag. Te Ferwerd G. de Wijk te Vlagtwedde; te Gorin- chem J. H. Schuurmans Stekhoven te Spijkenisse. Aangenomen naar Ameid'e E. Schim* mei te Lunnteren. Naar Katwijk aan Zee (hulppr.) J. Roodenburg, cand. te Lei den. Naar Beilen, O. S. Jellema te Davos. Naar Saaxum A. Loutsma cand. te WarnSi Bedankt voor Oud-Beijerland, S. C. v. Wijngaarden te Veenendaal. Voor Leliens A. Loutsma, cand. te Warns. Geref. Kerken. Beroepen te IJlst, H. Th. van Munster, te Lollum. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Broek onder Akkerwoude, J. Drenth te Broek op Langendijk. Vrij Evang. Gem. Beroepen te lerseke, J. Karelse te Veen- dam. Baptisten Gem. Beroepen te Leeuwarden, J. v. d. Schors te Haarlem. Ds A. Ringnalda. Hedenmiddag is met zijn gezin te 'sGravenhage gear riveerd teneinde enkele maanden verlof bier te lande door te brengen, Ds A. Ringnalda, predikant bij de Geref. kerk van Soerabaja. Zendingsconsulaat. Met het oog op den steeds zich uitbreidenden ar beid van het Zendingsconsulaat, stelt het Hoofdbestuur van het Ned. Bijbelgenoot schap voor, tot de benoeming van een tweeden Zendingsconsul over te gaan. D.V. zullen 25 September a.s. ter zake van het consulaat samenwerkende Zen dingscorporaties vergaderen om hierover te oordeelen. Voor tweeden Zendingscom- sul is (je aandacht gevestigd op Dr S. C. Graaf van Randwijck. Onthulling van een gerestaureerd kerk- in de St. Janskerk te Gouda. Gistermiddag had in tegenwoordigheid van de Koningin-Moeder en den Prins der Nederlanden de plechtige onthulling plaats van het gerestaureerde kerkglas no. 22 in de Groote of St. Janskerk te Gouda. Toen H.M. en Z. K.H. de kerk betraden, zette de organnist Henri de Man een pastorale in. Het gereserveerde gedeelte der kijrk was geheel gevuld met belang stellenden, waaronder Z.Exc. de minister van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, mr Waszink en zijne Exc. de Com missaris der Koningin in Zuid-Holland, Jhr dr H. A. van Karnebeek, voorts dr G. Vissering, voorzitter van het uitvoe rend comité, prof. jhr ir. B. W. F. van Riemsdijk, C. van Krimpen en dr D. G. Noordijk, resp. voorzitter en secretaris van de restauratie-commissie, ir J. Schou ten, restaurateur, Jos. Cuypers, P. Vis ser, referendaris dep. van onderwijs, dr ir G. W. van Heukelom, dr S. S. Hoog- stra, voorz. commissie van oppertoezicht prof .dr K. Martin en tal van kerkelijke en gemeentelijke autoriteiten. Nadat de wnd pres. kerkvoogd, de heer C. van Krimpen de hooge gasten had ver welkomd werd het woord gevoerd door Dr G. Vissering, voorz. van het uit voerend comité, Ir J. Schouten, die enkele technische toelichtingen gaf en burgemeester Gaarlandt. Bij het verlaten van de kerk door da vorstelijke personen, werklonken de ftr- gelklanken van het Wilhelmus. Hare Ma jesteit en de Prins begaven zich hierna naar het stadhuis, vergezeld van minis ter Waszink en minister van staat, Jhr van Karnebeek, Mevr. NieszNoothoven van Goor bood H.M. namens het gemeen tebestuur bloemen aan. In de raadszaal werden de raadsleden en het voltallige college van wethouders voorgesteld. Al vorens de gemeente te verlaten, maakte H.M. nog een groote rondrit door det gemeente, waarbij vooral de nieuwe wij ken der stad in oogenschouw werden ge nomen. Overal werd zij door groote volks menigten hartelijk toegejuicht en op tal van plaatsen werden bloemen aangebo den. De stad had door de vele uitgesto ken vlaggen een feestelijk aanzien. Te vijf uur verliet H.M. weer de gemeente. Z.K.H. was reeds onmiddellijk na de ont vangst ten stadhuize vertrokken. P r o f. d r C. P. H o 1 s t. f Te 's-Gra- venhage is gisteren op 76-jarigen leeftijd overleden prof. dr C. P. Holst Gzn., oud- hoogleeraar in de werktuigkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft. Vrije Universiteit. Gister middag heeft prof. dr A. A. van Schelven het rectoraatschap van de Vrije Universiteit van Amsterdam overge dragen aan prof. dr C. Ch. Aalders, na een rede waarin de lotgevallen der uni versiteit behandeld werden. Het aantal studenten bedraagt 400. De uitbreidings plannen staan er gunstig voor, zei prof. Van Schelven. Er is goede hoop, dat vóór 1 Januari 1931 aan den eisch der wet in zake stichting van het begin van een wis- en natuurkundige faculteit zal kunnen worden voldaan op een wijze, die ook ons zelf niet al te onbevredigend laat. Hervormingsdag in Duitschland. Verleden jaar is er in Pruisen druk gediscussieerd over het aJ of niet vacantie geven aan schoolleerlin- gen op den 31en October. De Pruisische Minister heeft volgens „Das Evang. Deutschland" besloten, dat aan onderwij zers en leerlingen, die de kerkelijke vie ring van dezen dag willen bijwonen, ge oorloofd verzuim gegeven mag worden, met dien verstande, dat waar een groot percentage onderwijzers en leerlingen dien dag niet ter school komen, de school ook gesloten mag worden. Ongelukken. In het grootzieken- gasthuis te 's-Hertogenbosch is overleden de 13-jarige ambachtsschoolleerling Vos uit Den Dungen, die Dinsdagmorgen bij het op een stoomtram springen er onder terecht kwam, waarbij hem een been ver brijzeld werd, dat nadien geamputeerd moest worden. Een driejarig meisje van P. v. H., te Ottersum, is bij 't spelen met lucifers in brand geraakt. De kleine bekwam ernstige brandwonden en is, naar de „N. Venl. Crt." meldt, in 't ziekenhuis te Gemoop aan de gevolgen overleden. Een 6-jarig dochtertje van den land bouwer K. te Hooge Hexel bij Wierden verwondde zich dezer dagen aan het hoofd. Hierdoor ontstond bloedvergifti ging, waaraan het kind is overleden. De 6-jarige A. Kuipers te Nistelrode is overleden, vermoedelijk door het eten van vergiftige bessen. Doodelijk ongeluk. Gisteren reed te Aalsmeer een tweetal boerenwa gens achter elkander op den Middenweg van den Oosteinderpoelpolder, toen plot seling de vier paarden, door onbekende oorzaak, op hol sloegen. Van den ach tersten wagen werd de bestuurder, de 68- jarige landarbeider J. Hagoort uit Nieu- wer-Amstel, tegen den grond geslingerd en een eindweegs meegesleurd. Nabij den spoorweg werden da .paarden tot stil- etand gebracht. De wond te zyn en e ,,.r overleed hy. 1>< deren vagen werd der tot stilstand ge wagen werden de peil landarbeider t< pen, doch zy hadd dig letsel bekomen Onder den dagmorgen de sne het station Amersf de 32-jarige spoor bezig met papierp nen, opzij. Hy wen een rangecrenden genovergestelde ri< werd het linkerbee reden en brak vei been bij den enkel pijn in den rug e Z. werd per brancE overgebracht. Een spoo eens oen Wolffber a ht van Zondag Itiga Moskou in ver van Smolensl trein geloopen. E groot aan lal wago vele reizigers gew Opium. Gi te Rotterdam een ii in de Delistraat, w betrapte 'bij de bei opium is in beslag neezen zijn in ve steld. Vreemde teerd. In den i Woensdag zijn in Br.) gearresteerd Italiaan. Zij ware gekomen. Dinsdagi bezoek aan de kei dat zij het inlerieu namen. Daar korte Zwaluwe een ke werd de politie heeft de heeren in ken in het bezit te stel inhrekerswerk volver en een groo hun auto is in bes Groote f Helmond. Giste een groote uitslaai brieksgebouwen dc aan den Kanaaldij is ontstaan in de p geweldige hoeveel pier en zaagmeel h de zich in korten dat de nieuwe s grootste en nieuw een prooi der vlar trommelkamer en f werden evenmin g die met vol perso; bepaalde zich er i den der fa. J. A. F houden. Groote vo bestemd konden or De schade beloopt den. Het grootste ged geruimen tijd niet Buiten vangst. Na een weken keerde do gisteren met de bi 35 last pekelharinj rij in de haven vai de aankomst te IJ ning de geheele v werken, zoodat no staat op het dek la Het notariska Dezer dagen we: toor van wijlen dei sen zijn betalingen dat de erfgename: hebben aanvaard. Men deelt nu aa dat de nalatensch taris R. door zijn kinderen) aanvaar van boedelbeschrij weet, voortvloeit, passiva niet defin de erfgenamen ve: eenige betaling te Het bericht, dat is onjuist. Aard< In Buitendijk aardappelziekte. V bouwers komt zoo Op het bouwlanc te geen last. Subsidie Ne Op de Staatsbeg bedrag van f2000 aidie aan den Ne organisatie genoot Bijkssuibsidie van de noodzakelijke lx uitgaven werd het meer toegekend. M is de genoemde perkt in haar we voor den Nederl. ti gelen achterwege niet de noodige aai ken aan de propa; tuinbouw in het dient de Ned. Tuir herhaaldelijk van gelegenheden, geli toen de organisati uoot. Op grond vai - X

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2