NHU1S No. 299 Woensdag 19 September 1928 42e Jaargang flink rwoonhuis, EERSTE BLAD. Buitenland, Belangrijkste Nieuws. del FANOY, met Schuur oonhuis gevraagd STEEDJE >f te koop: hwitteboonen de rekening, en Fokstieren. Dienstbode. agmeisje Dit nummer bestaat uit 2 bladen. ir a.s. begint een vanSchouwvenster, in Uitkijk, Timotheus, euwe abonné's wor- ne aangenomen door Middelburg mdere Couranten en advertentiën in alle ijsverhooging Vlahonie Kabinetten, enkasten, Gepolit. en andere Tafels, ting- en Gespikkelde se Stoelkappen en 1EUNISSEN, nderdijk - M'burg. kw. Rundvl., z. been vleesch 80 ct., zware jer Kilo. Vet en mager Vlasmarkt, M'burg. i. R. STRUVE te ornemens op October 1928, /2 uur, in het koffle- idschap", bewoond Wattel te Oostka- verkoopen voor paarden, en Brouwerij weg 118, eigen gebruik, aags voor den ver- 12 en van 24 uur >dag van 1012 uur. VING TE KOOP en Dingenis de Mul: aan de Wilhelmina- het recht van opstal den vollen eigendom c gelegen tuin, samen centiaren, laatst be- Joh. de Mul. de betaling, uiterlijk 8. etten in te leveren >ber a.s. ten kantore KRAM te Kapelle, ipsvoorwaarden ter n het centrum van ging en prijs onder van dit Blad. gevraagd eten Bouwland of Jouwland. Gelegen Zuid-Beveland. L. B., Bureau „De lburg. an de Spiegelstraat Wilhelminastraat 9. OOP: Dij P. WISSE Szn Ie koop Wemeldinge. dering Drieling e Tilbury te koop Te bevr. v. d. VEN singel, Middelburg. ONGE—MEIJER, Grenadier", Goes, ier NET MEISJE, dster in klein gezin, C. P. Boekhandel irg. ar) gevraagd van ot 3 uur. Brieven v. d. Blad te Goes. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Bureau: Lange Vorststraat 70, Goes. Tel.: Redactie en Administratie no. 11. Postrekening No. 44455. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUI J, L. Burg. Tel. no. 259. VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post f3.—' Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 ci V Bij abonnement belangrijke korting. ZIJ, DIE ZICH THANS OP „DE ZEEUW" ABONNEEREN, ONTVAN GEN DE TOT 1 OCTOBER A.S. VER SCHIJNENDE NUMMERS GRATIS. DE ADMINISTRATIE. V Db kerk er bulten. De „Nederlander" deed ongetwijfeld een goed werk, door nog eens in herinnering te brengen de groote bezonnenheid en den eenvoud van den Christen-staatsman Mr AE. Baron Mackay. Naar aanleiding van het optreden van Mr de Savornin Lohman in de dagen van de doleantie waarschuwde de hoer Mackay, hoezeer ook erkennende, dat staatslieden in de eerste plaats Evange liebelijders moeten zijn, om toch niet uit het oog te verliezen, de verplichtingen* die op den staatsman als zoodanig rus ten. In dit verhand schreef hij aan den heer Lohman o.m. het volgende: „Waren wij te 'sHage vergaderd, ik zou voorstellen aan onze vrienden, een stuk te publiceeren, waarin wij verkla ren, dat zij al hetgeen te Amsterdam geschied is, laten voor de verantwoor ding' van degenen, die aldaar handelend zijn opgetreden en als anti-revolutio naire Kamerleden ons niet geroepen achten, ons daarin eemigermate te men gen, als zijnde een zaak die niet te maken heeft met de politiek en geheel op kerkelijk terrein te huis behoort." De „Nederlander" dit memoreerende, wijst met ingenomenheid op de beza digdheid en scherpzinnigheid van Mackay die met kalme beslistheid de scheidslijn trok tusschen het terrein van den staat en dat der kerk. Hij was de man, die in alle oprechtheid de leuze in practijk bracht: „de kerk er buiten." Het Christelijk-Historische (hoofdorgaan deed zeker een goed werk op deze hou ding van Mackay nogeens de aandacht te vestigen. Vooral in verkiezingsdagen is er vaak »en streven niet om „de kerk er bui ten te laten" maar om uit propagandis tische overwegingen de kerk in den po- litieken strijd te betrekken, teneinde op deze manier eenig politiek gewin te be halen. Mackay zou van zulk een optreden niets moeten hebben. Lohman zou zulk een opzettelijke ver troebeling nooit hebben goedgekeurd. En 't stemt tot voldoening, dat de „Ne derlander" zich op hetzelfde standpunt plaatst. V Eenvoud! en bescheidenheid. De candidaatstelling voor colleges als de Tweede Kamer brengt voor de lei ding der diverse partijen altijd heel wat moeilijkheden. Daar is de moeilijkheid om personen, die werkelijk wat bettekenen te bewegen zich voor .een candidatuur beschikbaar te stellen en ze te brengen op de plaatö 1 die ze krachtens hunne capaciteiten be- hooren in te nemen. Maar daarnaast is «x nog die veel grootere moeilijkheid, die men heeft met de vele gegadigden, die zichzelf bij uitstek „bekwaam en ge schikt" achten. Wie weieens van nabij zulk een candi daatstelling heeft meegemaakt, staat ver- baasd^ over het groot aantal liefhebbers, die zichzelf trachten vooruit te werken, en die in allen ernst meenen, dat daar door het landsbelang wordt gediend. Werkelijk groote mannen handelen an ders. De „Nederlander" we.es nog dezer da gen op <je groote bescheidenheid die vijlen Mr AE. Baron Mackay kenmerkte. Toen men hem in 1884 tot voorzitter der Kamer wilde kiezen, schreef hij aan Lohman heb steeds het oogenblik dat ik lid der Kamer werd, beschouwd als een van de minst gelukkige, om niet te zeg gen, ongelukkige oogenblikken mijns le vens. X oor een goed deel ontrukt aart mijn rechterlijken werkkring, mijn rechter lijke carrièïe geknakt en gebroken, om te treden in het publieke strijdperk, waar ik alle geschiktheid voor mis, en, nu wilt gij het leed1 nog vergrooten. Gesteld al eens, dat ik geschiktheid had voor pre- a'o,nti 'k meor achtbaarheid, meer deftigheid, meer aplomb, eon krachtiger Bfcem, meer gevatheid had, dan ik be rth idan doen ex zioh toch nog zeeri groote bezwaren, die ik niet kan oplossen, voor". Welk een eenvoud! meTkt de Neder lander hierbij op. En deze springt te duidelijker in het oog, voor wie zich herinnert, welk eert uitnemende voorzitter der Tweede Ka mer Baron Mackay is geweest. Wij vree zen tegenwoordig wel eens, dat derga-* lijke zware posten meer worden geam bieerd, dan dat er voor wordt terugge deinsd." Wij vreezen, dat deze vrees van het Chr. Hist, hoofdorgaan niet zonder grond is. Er zouden heel wat minder moeilijk heden zijn wanneer de bescheidenheid en eenvoud die eon man als Mackay kenmerkten meer gevonden werden. DE OPENING DER STATEN- GENERAAL. Een kijkje in de Ridderzaal. „Het Vaderland" gaf omtrent de ope ning van de Staten-Generaal door H. M. de Koningin de volgende bijzonderheden: In de Ridderzaal, waar het zonlicht de kleuren van tapijten, uniformen en ambtsgewaden in gloed zette, woonden vel'en de plechtigheid bij. Van de Eerste Kamér waren behalve den voorzitter, baron van Voorst tot Voorst, die in generaalsuniform 'gekleed was, aanwezig de heeren de Vos van Steenwijk in het ambtscostuum van Ka merheer der Koningin, de Gjjselaar in het ambtscostuum van burgemeester, v. d. Bergh, Jansen, Anema, 'Gelderman, de Jong, de Veer, Arntz, allen in het ambts costuum van lid der Eerste Kamer, Ver- kiouteren in het ambtscostuum van lid der Prov. Staten! van Noord-Holland, Smeenge, Fransen, v. d. Lande, Heerkens Thijssen, Blomjous, v. Emden, Slingeiv berg, Diepenhorst, v. Lanschot, Briët, Ste ger, v. d. Hoeven, Westerdijk, allen in ambtscostuum van lid der Eerste Kamer, Moltmaker en Polak in jacquet, Pollema in rok, Rink in ambtscostuum met witten ministerspantalon. Van de leden der Tweede Kamer wa ren ...pan wezig de heeren Lovink in het ambtscostuum van directeur van den'Iand- Wouw in Ned.-Indië, J. J. C. v. Dijk inl ambtscostuum met de witte ministers pantalon, Zjjlstra, de Wilde, in ambts costuum;, Veraart in professorale toga, Tilanus in kapiteitsuniform, Bijleveld en v. Gijn in ambtscostuum met de witte mi nisterspantalon, mevr. Bakker Nort, Boon, Fleskens, Bierema, Anient, Beumer, Mar- chant, Deckers, v. Sasse van Ysselt, allen in ambtscostuum, Duymaer v. Twist in ge neraalsuniform', Leenstra in ambtscos tuum, Ketelaar in rok, Krijger, K.orten- horst, Boissevain, allen in ambtscostuum, Weitkamp in gekleede jas, v. Wijnbergen, v. Schaik, in ambtscostuum. Kersten en Zandt in rok, Heemskerk in ambtscos tuum met de witte ministerspantalon, Droogleever Fortuyn, Snoeck Henkemans, Braat in ambtscostuum, Scbokking in ambtscostuum met de wits ministerspan talon, Ruys de Beerenbrouck in ambts costuum met de witte ministerspantalon en de kenteekenen van kamerheer in bui- terigewonen dienst der Koningin, dr 'de Visser in ambtscostuum met de witte ministerspantalon, mej. Westerman, mej. Meijer, Van Rijckevqrsel, Staalinan in ambtscostuum, v. d. Heuvel, Oud, Heu- kel's, SmeeUk, allen in rok, v. Braambeek in1 jacquet, Bakker in 'gekleede jas, Cramer in jacquet, Lingbeek in smoking, v. 'd. Bergh, Kleerekoiper, in jacquet, Engels in rok, Vliegen, Loerakker in jacquet, v. Rijzewijk, H. G. Hermans, Schaper in rok, Gerhard in oolhertcostuum, v. d. Heide, v. d. Sluis, in' jaquet, Schouten, Kui per in rok, Langman in gekleede jas, v. Rapipiard, J. B. van Dijk, in ambtscos tuum, Albarda, Duys in' jacquet, Nolëns in het ambtsgewaad van huisprel'aat van den Paus, K. ter Laan in jacquet, mej. Katz in ambtscostuum, Ebels in rok. De leden van het Kabinet hadden tegen over den troon plaats genomen. Verder waren, als steeds, tal van leden van het corps diplomatique met hun da mes aanwezig. De meeste gezanten waren in ambts costuum of uniform; enkelen, waaronder die vain Duitschl'and, 'Oostenrjjk, I'sjecho- Slowakije en Amerika, in rok. Voorts bevonden zich de verschillende Hooge Staatscolleges, de Raad van State, de Rekenkamer en de Hooge Raad, vrijwel voltallig in de zaal. Bovendien werden onder de talrijke aanwezigen opgemerkt de oud-president van het Permanente Hoi van Internationale Justitie, dr Doder en de secretaris-generaal van het Permanente Kof van Arbitrage, baron Michiels van Verduynen, de oud-Gouverneur-Generaal van. Nederlandsch-Indië mr Foek, in zijn gouverneur-generaals-uniform, schitteren de van goud; de Sultan van Koetei en de tweede landsgroote van Koetei, Pan- geran Ario Tjoltro-, beiden in hun In disch adel-kostuum, met witte pluimen op den hoed, alsmede Teukoe Oemar, de zoon van den bestuurder van het landschap Endjong, die in rok was, en de Regent van Mr Cornelis, Abdoerach- man, in zijn ambtscostuum als regent, vergezeld van zijn echtgenoote. Ook bevonden zich onder de aanwezi gen de Directeur van het Kabinet dei Koningin jhr mr van Tets, de Commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, Minister van Staat Jhr Mr van Karnebeek, de waarnemende burgemeester va.n 's-Gravenhage, dr van der Meulen, de President der Haagsche Rechtbank mr du Mosch, de secretarissen-generaals van verscheidene Departementen, o.a. die van Buitenlandsche Zaken, jhr mr Snoeck Hur- gronje en van Defensie, mr Woltman en vele andere hooge staatsambtenaren en bof dignitarissen, de Gouverneur der Re sidentie, Generaal-Majoor Insinger en an dere opperofficieren. De Koningin droeg een turquois-blauw toilet, met daarbij passenden hoed in de zelfde kleur met aigrette, terwijl de Prin ses een zalmkleurig toilet met stroohoed in dezelfde kleur droeg. De Prins was in admiraalsuniiorm. De drie vorstelijke personen droegen het lint en het orde- teeken van het Grootkruis in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Bij het binnenkomen en verlaten der zaal werd de Koningin begeleid door baron de Vos van Steenwijk, de Prins door Jhr van Sasse van Ysselt, de Prinses door Mr Slingenberg. Onmiddellijk nadat de vorstelijke per sonen op de zetels van den troon hadden plaatsgenomen, de Koningin op den mid delsten troonzetel, ter rechterzijde de Prin ses, links de Prins, ving de Koningin de voorlezing van de troonrede aan, welke in enkele minuten beëindigd was. Toen de Koningin den troon verliet, hief de beer Duymaer van Twist, zijn gepluimden steek zwaaiende een „Leve de Koningin" aan, gevolgd door een drie werf hoera, waarin de aanwezigen staan de geestdriftig instemden. Onmiddellijk daarna riep de heer van Rappard „Leve de Prinses", eveneens gevolgd door een driewerf hoera, door de zaal overgeno men. De sociaal-democratische Kamer leden namen aan deze huldebetuigingen geen deel, wel stonden zij op bij het binnentreden en het verlaten der zaal door de vorstelijke personen. Vriendelijk neigend begaven dezen zich door het middenpad der zaal naar den uitgang. De plechtigheid was geëindigd; de zitting der Staten-Generaal voor het nieuwe parlementaire jaar was weder geopend. Een schipbreuk op het Huron-meer. Volgens een telegram uit Owen Sound, in Ontario, is het stoomschip Manasoo, dat reizigers en goederen aan boord 'had, Zaterdag -met zijn bemanning van zeven tien koppen en vier reizigers gezonken. Vijf menschen zijn zestig uur later op een vlot aangetroffen door het stoomschip Manitoba, dat hen opnam. De eerste ma chinist Mc Gutc'heon is echter -kort daarna tengevolge van hetgeen 'hij verduurd had bezweken. Zestien menschen worden ver mist en zijn vermoedelijk omgekomen. Huwelijken op jongen leeftijd. Er is vastgesteld dat er in Engeland in het jaar 1927 druk is getrouwd. Precijs 308.370 paren werden in 'het huwelijk ver- eenigd, niet meer of minder dan 28500 méér dan 'het voorafgaande jaar. Opmer kelijk was echter dat de trouwlustigen zoo jeugdig waren, haast angstwekkend jong. Immers, 58000 paartjes waren onder de 21 jaar, 34 bruidjes niet ouder dan vijftien en'12 bruidegomszestien jaar oud. Tegenover ben staan echter 1295 mannen en 363 vrouwen, die ouder dan 70 jaar waren, en het 'huwelijk nog aandurfden. Het. geboortecijfer was zeer gering: 654.712; sedert 1855 was bet zoo laag niet geweest. Kamerontbinding en verkiezingen. Gisteren is een officieel decreet versche nen waarbij -de tegenwoordige Italiaan- sc'he Kamer met ingang van 27 November ontbonden worden verklaard. De nieuwe verkiezingen worden 24 Maart gehouden en 21 April d.a.v. zal het nieuwe parle ment bijeenkomen. Builenpest In Mendsjoerlje. Naar bet Indo-Pacifique-agentschap uit Peking meldt, breidt de builenpestin Mandsjoerije zich uit. D'e Ghineesche en Japansche autoriteiten hebben maatrege len genomen om de ziekte te weren. De proefvlucht van de graaf Zeppelin. Het luchtschip, graaf Zeppelin, is gis teren om 3.25 's middags uit de hal te Friedrichshaven gehaald en onder groot gejubel van een geweldige menigte opge stegen. Het luchtschip ging dadelijk naar het Westen en kruiste boven bet Boden- meer. Te 7.10 uur was het schip weer in de hangar teruggebracht. Dr Eckener was over het verloop van deze proefvlucht ten zeerste verheugd. Hij verklaarde, dat de snelheid alle verwach tingen heeft overtroffen en dat men voor het vervolg 'kan rekenen op een gemiddel de uursnelheid van 120 K.M. Ook de bal last heeft voortreffelijk gefunctionneerd. De ventilatie van het luchtschip is zoo goed, dat 'hij het luchtschip gaarne zou willen inrichten tot een „Luftkurort". De' snelheidsproeven zijn gehouden op het traject Friedric'htshafenRabensburg. De grootste hoogte, die heden is bereikt, be droeg 1400 meter. Dr Eckener verklaarde verder, dat hij van plan is de volgende proefvlucht a.s. Donderdag te houden. Tot de menschen, die getuige waren van den eersten tocht van het nieuwe lucht schip behoorden o.a. graaf en gravin von Brandenstein, schoonzoon en dochter van wijlen graaf Zeppelin. Verschillende ver tegenwoordigers van 'het rijk, van Wurt- temherg, en van de internationale pers waren 'aanwezig. Rusland en Polen. De Russische zaakgelastigde te War schau heeft bij de Poolsc'he regeering ge protesteerd tegen een rede van den Wol- hynischen wojwode, Jusefski, waarin de ze tot losscheuring van een bepaald gebied van sowjet-Ruslamd aanmaande. De Pool sc'he regeering heeft geantwoord, dat zij het geval zal onderzoeken. Hef amnestie-vraagstuk In België, Uit Brussel word gisteren aan de N. R. Crt. gemeld: Den heelen dag hadden binnen en buiten het parlement, in sommige ministerieele kabinetten en elders nog bijeenkomsten en wisselingen van gedachten plaats in ver- vand met het amnestievraagstuk, dat het bestaan van de huidige liberaal-katholieke regeeringscomhinatie in gevaar brengt. Do Antwerpsche burgemeester, van Gauwelaert, die als leider van de katho lieke Vlaainsche groep wordt beschouwd en zooals bekend samen met andere Ka merleden een amnestievoorstel indiende, dat de meerderheid der Vlamingen vrijwel bevredigt, had ten paleize een onderhoud met koning Albert. Op het zelfde oogenblik hielden de ministers een kabinetsraad en werd naar een compromis gezocht, waar door een crisis zou kunnen worden ver meden. Jaspar stelde voor de regeering buiten de 'kwestie te laten, het regeerings- voorstel, geredigeerd door den minister van justitie, Janson, dat prescriptie voor straffen van maximum 10 jaar voorziet, maar dr Borons niet vrijstelt, in te houden en de Kamer te laten beslissen over het voorstel-van Cauwelaert. 'Op 11 November zouden eenige gratie- maatregelen worden afgëkondigd en wan neer de amnestiewet voor den Senaat zou komen, zou deze dank zij de verleende gra tie toc'h elk belang verloren hebben en dus toc'h verworpen worden. In den loop van den dag werd echter duidelijk, dat sommige katholieke demo craten met deze formule geen genoegen konden nemen, zoodat feitelijk geen com promis bereikt is. Woensdagochtend vergaderen de katho lieke en liberale groepen ten einde een de finitief besluit te nemen. Minister Janson zelf wil van geen invrijheidstelling van dr Borms weten, terwijl verder de Kamer leden Max, Lemonnier, Pater en Briart in ieder geval zullen tegenstemmen, zelfs wanneer de regeering haar prescriptie- voorstel mocht indienen. Alles zal dus af bangen van de houding der katholieke de mocraten. De Kamervergadering van Woensdag middag wordt dan ook in politieke kringen met groote belangstelling tegemoet gezien. Van haar verloop zal het afhangen, of het kabinet Jaspar zich verder zal weten staande te houden of zijn ontslag aan den koning zal aanbieden. Een andere koers in Mexico? Uit Mexico City wordt gemeld: De mi nister van Binnenlandsche Zaken heeft een circulaire gezonden aan de gouver neurs van alle bondsstaten, waarin hij hun instructie geeft alle kerken te openen, die als gevolg van het religieus conflict gesloten waren. Binnenlands De opening van de Staten-Generaal. De Staatsbegrooting voor 1929. Indische vorsten door de Koningin ont vangen. Revolutionaire actie tonder de soldaten? De jaarvergadering van „Patrimonium". Een Staatsleening van f42 mibioen. Buitenland. De proefvlucht van die „Graaf Zeppelin". Het amnestievraagstuk in België. Een andere koers in Mexico? De tornado in West-Indië. Deze s tap beteekent geen verandering in de tot dusver gevolgde regeeringspolitiek in de religieuze kwestie, daar de geeste lijkheid verplicht blijft zich aan de con trole van de leekencommissie te onder werpen. Niettemin is deze stap ongetwijfeld een daad van verzoening tegenover de katho lieken en het begin van 'bet einde van het religieus conflict. De samenzwering tegen Primo de Rivéra. Het vermoeden dat de inhechtenisne mingen op groote schaal van verdachte Spanjaarden, in verband met de tegen den dictator ontdekte samenspanning, voor een groot deel te verklaren zouden zijn uit den wensch van de regeering om malcon tenten tijdelijk te laten verdwijnen, opdat zij de feestelijke viering van Primo's vijf jarig dictator-jubileum niet zouden storen, schijnt gegrond te zijn geweest. Uit Madrid wordt namelijk nader ge meld dat vele menschen „ujt voorzorg" in hechtenis genomen waren en dat het mee- rendeel hunner alweer vrijgelaten is. De dictatuur beeft dan zichzelf geken schetst door het jubelfeest van den staats greep niet met een amnestie te vieren, maar met het tegendeel ervan: vrijheids- berooving op groote schaal. Wij zullen nu a,fwachten, zegt de „N. R. Crt.", waaraan wij dit bericht ontleenen, wat er na volledige ontbolstering nog als kern van het vermeende complot over blijft. Het moge waar zijn dat er onder het Spaansche volk een sterk verzet tegen de dictatuur bestaat, uit ideëele en niet ideëele redenen, maar de regeering zal nog moeten bewijzen dat deze stille oppositie plotseling georganiseerd werd tot het sa mengaan van liberalen, republikeinen en communisten. Zeven millioen francs verduisterd. Een groote Antwerpsche graanfirma bad aan baar hoofdkassier een chèque ten bedrage van zeven millioen francs ter incasseering gegeven. De man, die het vol ste vertrouwen der firma genoot, is sedert twee dagen verdwenen, zonder dat bij het bedrag aan zijn firma heeft overhandigd Een vrouwelijke 'bediende, die er van ver dacht wordt aan deze verduistering mede plichtig te zijn, is gearresteerd. D'e kas sier is met zijn buit vermoedelijk naar Frankrijk gevlucht, om vandaar naar Ar gentinië scheep te gaan, daar bij Argen tijn van geboorte is. De recherche stelt een onderzoek in. Hoover vóór idte beschermende tarieven. In een rede tijdens de campagne voor de presidentsverkiezing beeft Herbert Hoo ver, de republikeinische candidaat, ö'pL nieuw den nadruk gelegd op de noodza kelijkheid het hooge beschermende tarief te handhaven ten einde da huidige loon schaal der Amerikaanlsche arbeiders te behouden en de Amerikaansche /nar'kten tegen overstrooming door buitenlandsche goederen te beschermen. Hoover beval eveneens de handhaving der immigratie-restricties aan ten einde de buitenlandsche werkkrachten buiten bet land të houden. Den algemeen en toestand der Ameri kaansche industrie noemde Hoover zeer bevredigend. De handel 'in bitumineuze steenkool .en de textielindustrie herwon nen evenwel slechts ten deele hun voor spoed. De regeering zal al het mogeljjke moeten doen om ze te herstellen. Korte berichten. De Keulsche „Pressa" zal niet ver lengd worden, zooals van verschillende zijden was aangevraagd. De sluitingstijd blijft bepaald op 14 Qctober. De sluiting zal met feestelijkheden gepaard gaan. Met het tweevoudig doel huwelij ken in do hand te werken en een nieuwe bron van inkomsten te openen, heeft d© Grieksche minister van financiën besloten een vrijgezellenbelasting in te voeren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 1