Laatste Berichten. Telegrammen. D8 tornado boven West-I ndiü. Rechtzaken Marktberichten. Burgerlijke Stand Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Co's BANK - GOES Ucht op voor fioteers: .Woensdag 7 u. 38. «geven. De toestand op het eiland haart nog zorg. Een groot gedeelte is jo0r het vuur vernield en bedekt met pUiti en asch, waardoor het ongeschikt fs v0or landbouwdoeleinden. p0 bevolking heeft nagenoeg al haar wauwen verloren, vischvangst is voor- loopig uitgesloten. Werktuigen zijn, voor z00ver noodig, reeds verdeeld, zoodat bin- neIL afzienbaxen tijd de aanmaak van nieuwe prauwen verwacht kan worden1. Ongelukken. Een 74,-jarige in- ff0Der van Leerdam stak gisterenmiddag op het Vreeburg te Utrecht den rijweg „ver. Hij werd gegrepen door een auto» die den ouden man tegen den grond slin gerde. De man kreeg zeer ernstige hoofd wonden. In de Rijksklinieken, waarheen hij werd overgebracht, is de man aan de gevolgen van het ongeval overleden. Zondag is naar het ziekenhuis te Den Haag gebracht de 9-jarige Jacoba W., die op het sportterrein Houtrust bij het kogelstooten een ijzeren kogel tegen het hoofd kreeg- Het kind kreeg vermoedelijk een schedelbreuk. De arbeider M. uit Etten had het ongeluk bij het afbreken van een kalkoven aan de fabriek Stand- daarbuiten van een stelling te vallen. Hij kwam met het hoofd op den grond te recht en is, naar het gasthuis te Ooster hout vervoerd, aldaar aau de bekomen verwondingen overleden. Te Haarlem is de 5-jarige G. hij het spelen in het Spaarne gevallen en verdronken. Te Maasbracht is Zondag' uit de Maas opge haald het lijk van den arbeider P. afkom stig uit Susteren. Uit het Eindhovensch kanaal te Geldrop is het lijk opgehaald van da 19-jarige imej. L. te Geldrop. Gefingeerde inbraak. Zondag morgen deed, zooals reeds gemeld, de wisselloopex L. te Coevorden aangifte) dat er in zijn woning inbraak was ge pleegd. De dief was door het opschuiven van een raam binnen gekomen en een bedrag van f3500 werd vermist. Uit het politie-onderzoek is echter ge bleken) dat van inbraak geen sprake was. Wel kwam vast te staan, dat L. een deel van het vermiste bedrag had opgemaakt en de rest begraven, welke op de aan geduide plaats is teruggevonden. Proces verbaal wegens valsche aangifte is tegen L. opgemaakt. Moord op een scholier. Za terdagavond is in het huis van zijn ouders te Weenen een 14-jarige scholier, de zoon van een majoor, vermoord gevonden. Het lijk was in een koffer verstopt. Het on derzoek van de politie bracht aan het licht) dat de huisonderwijzer, die den jongen les gaf, spoorloos is verdwenen. Onfortuinlijks wereldreizi gers. Onze Amsterdamsche globe-trotters 1. W. Greef en Willem J. Weiss, die met hun paard de reis om de wereld zouden ondernemen, zijn te Parijs niet gelukkig geweest. Terwijl zij over de boulevard St. Martin reden, is het dier, waarschijn lijk van vermoeienis, plotseling neerge stort en doodgebleven. Het geval ver wekte op den drukken boulevard die noo- dige opschudding. Vergiftiging do or padde stoelen. Te Munchen is een familie door het nuttigen van zelf geplukte pad destoelen vergiftigd. De vader en een 8V2-jarig zoontje zijn reeds overleden. De moeder en een jongen van zes jaar moes ten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Een internationale dief. De aangehouden dader van de inbraken in de keïk en de tramloods te Heithuijzen is gebleken te zijn de Rus Iwan Lefkow, afkomstig uit Omsk, hij is 36 jaar oud. Met deze aanhouding schijnt de politie een goede vangst gedaan te hebben. Vermoed wordt, dat de aangehoudene tal van andere inbraken met de justitie te vereffenen heeft en dat hij ook debet is aan de kerkdiefstallen, welke de laat ste dagen in verscheidene Limbungschd gemeenten plaats hadden. Ofschoon anal- phabeet spreekt deze Rus de meeste) Europeesche talen. Tal van in België en Frankrijk door hem gepleegde diefstallen heeft hij be kend; obk iu Italië schijnt hij aan het werk geweest te zijn. Hij bracht reeds ©enige jaren door in de gevangenissen te Brussel en Antwerpen. Stationsdiefstal. Maandagmor gen kwam het personeel van het station Leerdam tot de ontdekking, dat onge nood© gasten des nachts een bezoek aan het gebouw gebracht hadden. Men had die brandkast geforceerd en een aanmerke- hjke som, men vermoedt drieduizend gul den, ontvreemd. Van de(n) dader(s) is tot nog toe geen spoor te ontdekken. Hoe Lieb'er man'n in de val liep. Omtrent Liebermann's arrestatie worden nog aan de Tel', de volgende bij zonderheden uit Helsingfors gemeld Eeibermaim whs op 19 Augustus 1.1. uit Riga via Reval te Helsingfors aangek»- men- De politie te Riga was hem juist °P het spoor gekomeft zij wilde hem arïesteeren, doch hij slaagde er 'in op het laatste oogenblik te ontkomen. Hij moest evenwel een groot deel' van zijn geld achterlaten, want bij een huiszoeking vond men veertigduizend Hoil'andsche guldens. Lieberman ondervond bij het binnenko men van Finsch gebied geen moeilijkhe den, wijl hij een valsche pas bezat. Ook onder een valschen naiam nam hij te Helsingfors zijn intrek in het hotel Cos mopolite. Na twee dagen vertrok hij ech ter naar een pension en vandaar naar de badplaats Bando, waar hij een kamer) huurde in een Fransch hotel, onder den haam, van Joseph Berliner.' Intusschen had evenwel de detective Bmdgrin uit Helsingfors vernomen, dat er zich een verdachte buitenlander in het hotel te BSndö ophield. De detective stelde daarop een onder zoek in en onderzocht ook de lijsten van voortvluchtige buitenlandsche misda digers. Daarop bezocht hij „Berliner" in zijn hotel en vroeg diens pas te zien. Deze antwoordde evenwel, :dat hjj zijn pas op het Duitsché gezantschap had laten liggen, hetgeen een leugen bleek te zijn. Toen de detective zich onmiddellijk daar op weer naar het hotel begaf, was „Ber liner" gevlogen. Dank zij zijn ijverige nasporingen slaag de Lindgrin er in, het spoor van den vluchteling te volgen. Hij constateerde, dat de verdachte zich bij een anderen bui tenlander te Helsingfors ophield en slaag de er in, hem in diens woning te arres teeren. Toen hij Liebermann bij diens waren naam noemde, verloor deze zijn koelbloedigheid geheel eft zooals gemeld, poogde hij zelfmoord te plegen. Telkens weer riep hij uit, dat hij onschuldig was en dat het slechts ging om mislukte bank- transacties. Het bleek, dat Liebermann zich herhaaldelijk had vermomd. Zoo had hij zich eenige malen op straat begeven met een langen valschen baard. Bij zijn arrestatie was "hij in het bezit van twee honderd dollar. De Finsche politie onderzoekt thans de aangelegenheid en zal! maatregelen ner men voor Liebermann's uitlevering. Autoh'ustewater. Een autobus, die te half drie van Lemmer naar Sneek vertrekt, kwam gistermiddag op een onbe- waakten overweg bijna in botsing met de stoomtram, die 2.20 uit Lemmer naar Joure vertrekt. D'e autobus reed in eien sloot en de vijftien inzittende passagiers werden door elkaar geworpen. Sommigen bekwamen lichte verwondingen. Allen konden door de nooddeur en het luik gered worden. De auto was beschadigd. Poging tot opruiing. Heit was te voorzien, dat van revolutionaire zijde een of .andere manifestatie was te ver wachten bij; gelegenheid der manoeuvres in Limburg. Deze is ^au ook niet uit gebleven. Dezer dagen ontdekte men op zekere gelegenheden in de Maastrichtsche kazer- ne opgeplakte briefjes, die een zeer op ruiend karakter droegen. Er zou zelfs in aangedrongen zijn om op de Koningin, wanneer zij; .in Limburg zou komen, te schieten. Er is een onderzoek ingesteld, dat op eenige moeilijkheden stuitte, daar men de daders niet wilde aanwijzen. Toch werden eenige soldaten uit Overijsel als verdacht vastgehouden. Het onderzoek duurt nog voort. Nog meer tol-oorlogen uit gebroken. Zondagmiddag, hebben een groot aantal automobielen een aanval ondernomen op den tol te Zaandijk. Toen de pachter, de heer Maarten Swart, de file zag aankomen, heeft hij den tolboom geopend en de auto's zonder betaling doorgang verleend. De uit een 60-tal wa gens bestaande stoet, heeft daarop ver schillende malen de tol gepasseerd zonder betaling te worden gemaand. Bij het uitblijven van de verwachte en gewenschte processenvetfbaal, is de colonne naar de aan de gemeente Krom menie behoorende tolbrug over de Nauer- na'scho vaart gereden. Hier gelukte het de vooruitrijdende auto zonder betaling te passeeren, doch voor eea volgende gelegenheid had gevonden ditzelfde te doen, waren aan weerszijden van de brug de hekken gesloten en daarmede het auto verkeer zoowel als de passage voor wiel rijders en voetgangers gestremd. Tegen den brugwachter is door de Wormerveer- sche politie procesverbaal) opgemaakt we gens belemmering van het verkeer. De hekken bleven evenwel voor doorgang gesloten. Toen na enkele uren wachten nog steeds geen wijziging in den toestand was gekomen, heeft de colonne zich op gemaakt om de Noorderbrug te Koog a. d. Zaan met een bezoek te vereeffen, doch op hun terugtocht vonden zij den' tol te Zaandijk gesloten. Hier werd eveneens tegen den tolwachter procesverbaal1 op gemaakt Van 6 uur tot kwart voor 8 heb ben de auto's die het geheele verkeer langs de Zaanstreek ontwrichtten, voor den Zaandijkertol gestaan, om ten slotte na betaling van het verschuldigde huiswaarts te gaan. Ook uit andere plaatsen komen soortgelijke berichten. Een nieuwe oplichterstruc. Een nieuwe vorm van oplichting!, die voor den oplichter bijna geen gevaar brengt, wordt thans in de schouwburgen en bios- coopbureaux te Parijs toegepast. De op lichter vraagt twee of drie plaatsen voor een voorstelling en geeft een biljet van 500 frs. ter betaling. Wanneer hij het te veel heeft teruggekregen, vraagt huj plotse ling of de kassier een biljet van duizend francs kan wisselen. Terwijl deze met het wisselen bezig is, neemt de oplichter niet alleen het wisselgeld op, maar ook het biljet van 500 frs., waarmee hij de plaat sen betaald heeft en waarvoor hij het teveel reeds heeft teruggekregen. In negen van de tien gevallen realiseerent de kas sier niet tijdig wat er gebeurt, zoodat de oplichter met een winst van ongeveer vierhonderd francs weggaat. Deze wijze van doen is daarom weinig gevaarlijk voor hem zelf, omdat, als de kassier het merkt, de oplichter duizend excuses maakt en zich op een vergissing beroept De politie is thans gewaarschuwd en houdt scherp toezicht, zoodat dit spel letje wel niet lang meer gespeeld zal kunnen worden. Het Hbld. meldt, dat achttien toon aangevende Duitsche rijwielfabrikan ten, die rijwielen van 'bepaalde merken ver vaardigen, een overeenkomst aangingen. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Sept., 2.39 u. Berlijn 59.4259.44 Parijs 9.739.75 Brussel 34.6534.67 Londen 12.095/s12.10 New-York 2.49s/8—2.495/s DE OPENING VAN DE ZITTING DER STATEN-GENERAAL. De vereenigde zitting van de Staten- Generaal is hedenmiddag door H. M. de Koningin, die vergezeld was van Prins Hendrik en Prinses Juliana met het ge bruikelijke ceremoniëel geopend. Er was, dank zij; mede het schitterende weer, voor deze plechtigheid veel belang stelling. De kleurige stoet waarmede H. M. zich naar het Binnenhof begaf, werd door duizenden toeschouwers gadege-sla ëen- De vereenigde vergadering werd gepre sideerd door den Voorzitter der Eerste Kamer, den heer van Voorst tot Voorst. Deze benoemde tot leden der Commis sie van in- en uitgeleide, de ledeu der Eerste Kamer de Vos v. Steenwijk, Slin- genberg, Diepenhorst, de Wit en v. Gel deren en de leden der Tweede Kamer Mevr. Bakker—Nort, van Sasse van IJselt, Schokking, Beumer, v. Schaik, Ridder van Rappard, Zijlstra, v. Gijn, Tilanus en Bierema, die H. M. met gevolg naar den troon begeleide. Nadat H. M. de Koningin met duidelijke stem de troonrede had voorgelezen, verliet de stoet de Ridderzaal. Evenals bij het vertrek uit het paleis weerklonken kanonschoten, terwijl de mu ziek aan de plechtigheid luister bijzette. Nadat de Commissie van; Ontvangst in de vergaderzaal was teruggekeerd werd de vereenigde vergadering door den voor zitter gesloten. Verduistering van loon. Dezer diagen vervoegden zich bij de politie te Hoek eenige personen, die werk zaam waren geweest bij het lassen van grondstoffen voor den aanleg van een nieuwen weg onder die gemeente, met de mededeeling, dat de aannemer van het werk, zekere W. te Hoek, hun week loon had' achtergehouden. Bij een door de politie ingesteld onderzoek bleek W. naar België te zijn uitgeweken. Gisteren is W. door de politie te Ber gen op Zoom aangehouden en ter be schikking van de justitie gesteld. Tot Rijksveldwachter ter standplaats Kwadendamme is door den Minister van Justitie aangesteld' A. M. Langenbarg. Verplaatst van Kwadendamme naar Hoofdplaat is de rijksveldwachter F. de Bilde. VLISSINGEN.De toestand van den jongeman, die Zondagavond alhier bijeen vechtpartij in den buik werd gestokea> is thans gunstiger. De dader, zekere M., is onder Noord-Kraaijert aangehouden en ter beschikking van den Commissaris van politie te Vlissmgen gesteld. VLISSINGEN. In de gisteren alhier ge houden vergadering' van de vereenigmg „Rijwielpad Walcheren" werd besloten tot aankoop van een stuk bosch onder Val- kenisse) teneinde een doorgaand padMid- delburg-Zoutelande te krijgen. De voorz., de heer C. A. van Woelderen, wekte tot extra steun op om dit plan uit te kun nen voeren en hoopte, dat velen, die dit tot nu toe verzuimden, lid zullen worden. Verbetering. In het stnk be treffende den waterafvoer op Walcheren, stond, dat aannemer van het uitdiepen, van den watergang bij Vlissingen was die heer Geluk, dit moet zijn de heer Gqedegtebuure uit Tholen. DEN HAAG. Hier ter stede is aangehou den en in verzekerde bewaring gesteld' de ongeveer 35-jarige E. K., gevangenbe waarder in de Bijzondere Strafgevangenis te Scheveningen. Hij wordt verdacht be hulpzaam te zijn geweest bij de onlangs plaats gehad hebbende ontvluchting van 4 gevangenen. DEVENTER. Gisteravond 9 uur is op den onbewaakten overweg te Hoenloo on der de gemeente Diepenveen, een vracht auto uit Gist door een motortrein aange reden. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. De auto werd totaal vernield en de trein licht beschadigd. WEERT. Gisteren is de oudste inwoner van Weert, mej. Chr. de Haan, overleden. Zij was geboren "7 Februari 1826. AMSTERDAM. De staking in het lood- gietersbedrijf te Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Haarlem is heden opgehe ven. De arbeid zal morgen hervat wor den. De arbeiders, die 6 dagen vacantie met behoud van loon, hadden geëischt krijgen 4 dagen vacantie met behoud van loon. Deze regeling zal in 1930 in het collectief contract worden opgenomen. Meer dan 1000 dooden. NEW-YORK. De berichten over den omvang van de tornado, die gedurende de laatste 5 dagen over West-Indië heeft gewoed, worden bevestigd. D© Amerikaan- sche regeeringscommissaris op het eiland Porto Rico bevestigt, dat de aangerichte schade meer dan 100 millioen dollar be draagt De helft van de uit 8 millioen zielen bestaande bevolking is dakloos. On- eveer 300.000 p°rsonen worden door ongersnood bedreigd. Sinds 3 dagen heb ben ze eten noch drinken gehad. Boven dien dreigt het uitbreken van epidemiën. Volgons voorloopige schattingen bedraagt het aantal dooden op Porto-Rico meer dan 1000. Behalve op de Fransche eilan den zijn ook nog dooden te betreuren op de eilanden onder Engelsch bestuur, n.l. 55. Op Amorikaansch gebied op de kust van Florido zijn tot nu toe slechts 2 doo den gemeld. Volgens een te New-York ont vangen doch nog niet bevestigd telegram zijn te Boycton bij 't instorten van een school 40 kindexen bedolven. BENDER ABRAS. (Aneta-Vaz Dias.) Gisteren is het postvliegtuig N.H.F.A. hier na een goede reis aangekomen. De af stand van Bagdad werd in 8Va uur afge legd. De vliegers vertrekken vandaag naar Karachi. BENK0ELE.N. (Aneta-Vaz Dias.) Heden morgen is een zware brand uitgebroken in de Chineesche kampong. De schade wordt geraamd op f400.000. Door J. M., 40 jaar, arbeider wo nende te Oostkapelle, is Sooger beiroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding der Leerplichtwet word veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 15 d. h. Een maand per kip. De Adv.- Gen. hij het Gerechtshof te 's-Hertogen- bosdh eisöhte tegen den sigarenmaker F. S. ie Tegelen wegens diefstal van 8 kippen van het 'klooster St. Arnoldushoeve te Bel- feld 8 maanden gevangenisstraf. Verduistering van aan deel e n. De assuradeur D. te Maastricht deed bankzaken met mad. L., een weduwe, die lezen noch schrijven kon. In 1926 slo ten heiden een overeenkomst tot oprich ting van een bioscoop. De weduwe, depo neerde voor f 21.500 aandeelen op een ■bank. D. werd voor het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch ten laste gelegd, dat hij zich die aandeelen heeft toegeëigend. De weduwe wist niet te vertellen hoe het zaakje in elkaar zat, maar de president constateerde, dat het een groote knoeiboel was. Verd. ontkende en beweerde dat de aan deelen zijn eigendom waren. De adv.-gen. eisöhte vrijspraak op 'grond van gebrek aan bewijs, doch de president vermaande verd. om de weduwe schadeloos te stellen als 'hij haar benadeeld heeft, wat verd. weersprak. Maar zij is toch maar al haar geld kwijt, merkte de president op. GOES. 18 Sept. Nieuwe tarwe fll f 11.25, gerst chevallier fllf 11.50, ha ver f 10.50, kookerwten f21f22, kroon- erwten f 21f 24, schokkers f 20f 25, br. boonen f38f40, maanzaad f40—-f41, mosterdzaad f 28- Aanvoer klein, handel gewoon. Eieren p. 100 f6.70, middenpr. p. 25 fl.67i/a, wihkelpr. 8 ct.; boter p. kilo f 2.20, middenpr. p. pond f 1.10, winkelpr. f 1.20. Fabrieksboter verkocht k £1.20, Een deneieren 16.70 p. 100, kleine eieren 4 cent. V.P.N. Aanvoer 15953 eieren. Prijs f7 p. 100 stuks. MIDDELBURG, 17 Sept Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Wa genaars 1011, Stoksnijb-oonen I 1825, Stoksnijboonen II1016, Stamsnijboonen I 1318, Stamsnijboonen II 710, Stok- princes 2224, Stamprincessen 1821, Spinazie 1215, Postelein 814, Uien 4 5, Zeeuwsche blauwe aardappelen 4 4,5, idem poters 22 Yt, Suikerboonen 8 15, Roem van Holland 1923, Tomaten 1 2, Blauwe druiven 7178 cent, alles per K.G.; Karoten 24, Peau 46, Uien 45, Radijs 23, Selderie 45, Roode Kool 36, Savoije Kool 39, Meloenen 1830, Zesweeksche Meloenen 2025, Netmeloe- nen 950 cent, alles per stuk; Andijvie 35 85, Kropsla 2090, Bloemkool 20130, Komkommers 2560 cent, alles per kist; Augurken I 2835, idem II 2025, idem Hl 1015 cent, alles per 100 stuks. KAPELLE. Groote veiling van 17 Sept. Kroet 5.60 gld. p. 100 k.g. Kleine veiling. Doyenne du Comice 23, Beurïe de Merode 1620, Bre Wilhel- mina 18, Williams Duchesse 1420, Sol daat Lahoureur 1218, Duifjesperen 12, Maatschappij-peren 12, Rietperen 1216, Pondsperen 1113, Bre Angelines 1620, Jodeperen 12, Maagdeperen 1517, Bre Claiigeau 1217, Bre Lebrun 1318, Val peren 15, Transparante de Cronsels 1522, D. Bellefleur 1517, Blanke Schijfjes 1216, Hondsmuil' 16, Sterap pels 2225, Val Appels 58, Prinsesse boonen 8—12, Tomaten 26, blauwe druiven 6575, snij boon en1 18—22, per- fectboonen 18 gld. alles p. 100 k.g.; Augurken 0.120.25, bloemkool 49 gld., beide p. 100 stuks. VLISSINGEN. Veiling van 17 Sept. Late Mauwe 4142, aardappelen 32 ct. p. 10 k.g.; uien 56, spinazie 1112, poste lein 13, suikerboonen 11,514,5 princes- sen 1720, dubbele princes 11,512, snij- boonen 15-28, pronkboonen 88,5, tomaten 1-2,5, Karei v. Wurtemb. 11, Tafel v. Bod- daert 16, Sold. Lahoureur 14-18, Maagde peer 18, Scharl-peer 11, Bre Merode 15-16, Keswick 15—16, Souvenier de Con gres 19, Calabaa C'arafon 18, Maagde peer 18, Tr. de Jodoque 13, W. Du chesse 1015, Triumph de Vienna 28 31, blauwe druiven 6281, Warners- king 12, Scharlaken 11—12, Marguerite Marrilat 30, St. Remi 13, Be Lurandeau 1213, Carbonkel 9, HondsmuJ' 13, Be d'Arembeig 15, Clairgeau 12—13, Lands berger reinet 15, Bramen 22—15, B.er- gemot 11, hl. pruimen 32, perJkpeer 9, Calville 25, Tuinzoet 18 ct., alles per k.g.; roode 'kool 2—8,5, witte kool 3,5 —4,5, Savoije kool 3—8, bloemkool 2 33, komkommers 5—8, netmeloenen 31 45, suikermeloenen 2534 ct. alles p. stulc, selderie 1,56, prei 810,5, uien 1,53, peen 8,510, kroten 45, ram menas 1,52, rapen 35, dahlia 10 15, asters 3 ct., alles per bos. Andijvie 65—100, kervel 810, peterselie 4—10, sla 45115 ct., alle3 per kist. augur ken 2235 ct. p. 100 stuks. GOES. Geboren: Jacobus z.v. Lam- brecht Moerland en Neeltje Smit. Overleden: Elisabeth Vertregt, 71 onjgehuwd. Van 115 September 1928. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: N. J. van Damme, jm. 28 j. en J. N. J. J. Poleij, jd. 28 j. Bevallen: P. van Sluis geb. Huijsman, z.; L. B oogaart geb. Sinke, d.; A. Aar- noutse geb. van Sparxentak, d.; L. van Vlaanderen geb. de Kaon, d.; A. P. van de Velde geb. Roose, z. Programma van 19 September 1928. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend .N C. R. V.-uitz. 12.30 1.45 Concert. 56 Kinderuurtje. 7.308 Declamatie. Een Afrikaanseh pro gramma. 8 Uitz. u. d. Groote Herv. Kerk te Workum. Sprekers, muziekkorps, Geref. Gem. koor, Kinderkoor, orgel. HILVERSUM, 1071 M. 12.30—2 Lunch- muziek. 4—5 Maak het zelf! Rubriek van mevr. SchaakeVerkozen. 67.30 Concert. 8 „De dochter van den Tam boer-Majoor", operette in 3 bedrijven. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Bal ladeconcert voor bariton en piano. 1.202:20 Orkestconcert. 4.20 Klassiek concert. 7.35 Madrigalen, gezongen door de Radio Zangers. 8.05 Militair concert. PARIJS. „Radio-Paris" .12.50 Concert. 4.05 Orkestooncert. 8.50 Concert. LANGENBERG, 469 M.' 12.30 Mechani- sche muziek. 1.252.50 Vocaal con cert. 6.056.50 Kamermuziek. 8.20 Concert. BRUSSEL, 509 M. 6.50 Orgelconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50—10.35 Galacancert. Stoomvaart Mij. Nederland. BALI uitr., pass. 14 Perim'. KANGEAN, 17 v. Amst. te Hamburg. PR. DER NEDERL., uitr., pass. 15 Perim. ROTTI, thuisr., 17/9 v. Colombo. CHR. HUYGENS, uitr., pass. 16 Gibralt. PRINSES JULIANA, thuisr., 16 v. Al giers. ENGGANO, 15 van Amst. n. Batavia. Ned. Stoomboot Mij. ORANJE NASSAU, thuisr., 15 v. Parama ribo n. Madeira. SIM. BOLIVAR, uitr., 15 v. Dover m Barbados. Rotterd. Lloyd. TOBA, 17 v. Batavia n. Roti, DE LI thuisr., 16 te Suez. IINDRAPOERA, thuisr., 17 v. Sabang. KERTOSONO, uitr., pass. 16 Ouessant. MADIOEN, uitr., .16 te Padaog MENADO, thuisr., pass. 15 Perim. MODJOKÉRTO, thuisr., pass. 15 Fini- sterre. SIBAJAK, uitr., 17 te Sabang. TAMBORA, thuisr., 17 te Suez. TERNATE, thuisr. ,pass. 15 Finisterra. TJERIMAI, uitr., pass. 16 Kaap del Armi. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 19 Sept.: zwakke tot matige zuidelijke tot westelijke wind. Meest licht tot half be wolkt. Weinig of geen neerslag. Weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 2 uur..

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3