Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Radio-Nieuws. schikt zijn collega ran Financiën. Wel licht kon men in die mededeeling een aanwijzing vinden ran de oorzaak waar om nog niet tot uitvoering van dat donr hem noodig geachte werk kon worden overgegaan. Hij zou echter voor het vol gend jaar ernstig rekening houden met den uitgesproken wensch. Voorts wees hij op de mededeeling vanwege de He- geering. in antwoord op de vragen "an het lid der Tweede Kamer, de heer Kor- tenhorst, dat opdracht is gegeven tot het ontwerpen van een uitbreidingsplan der havenwerken te Ter Neuzen. Met betrekking tot het tweede punt wees hij op de plannen die voor het dec tri sen bewegen der bruggen reeds zijn gemaakt. Het betrekken van stroom on dervindt sinds het in exploitatie brengen, dor Prov. EHectr. Centrale geen bezwaar. Alvorens tot uitvoering van het werk moet worden overgegaan, zijn echter on derhandelingen noodig met België, dat daarin medezeggenschap heeft. Hij sprak Ce hoop uit, dat deze zaak eerlang tot een beslissing zou kunnen komen. Met betrekking tot de in bespreking gebrachte wegen, verwees de Minister naar het Prov. Wegenplan. Daarin zijn de besproken wegen opgenomen. Ondanks daarop nader aangedrongen werd bleek dat voor deze vraag van hem geen tege moetkoming te verwachten is. Door bemiddeling van het lid der Kar iner, den heef Van 'Mell'e, kwam ter kennis van het Bureau een voornemen tot verdere beperking van de uren van openstelling van het post- en telegraaf kantoor te Breskens. Na een daaromtrent ingesteld onder zoek en overleg met den heer Van Melle heeft het Bureau bij breed gemotiveerd schrijven den Minister van Waterstaat de bezwaren onder het oog gebracht, die een verdere beperking van de uren van openstelling van het kantoor te Bres kens zou tengevolge hebben. Het Bureau de verschillende practische bezwaren naar voren brengende, gaf als zijn meening te kennen, dat in een zoo drukke getij-ha ven als Breskens, aangezien eb en vloed zich niet naar vastgestelde uren regelen, handel en scheepvaart en ook wel' het reizigersverkeer steeds over post en telegraaf behooren te kunnen beschik ken, en voor zoodanig kantoor een uit zondering behoort te worden gemaakt, indien het bij telling der door het kantoor verkregen aantal punten volgens den ne stelden algemeenen regel tot beperking van de uren van openstelling zou lei den. Er behoort "hier rekening te wor den gehouden met den aard van het verkeer. Dreischor. In zijn kwaliteit als voor zitter van de P. Z. E. M. en vergezeld! van een tweetal ambtenaren dier maat schappij, bezocht Woensdagmorgen do Commissaris der Koningin deze gemeen te. Na door den heer burgemeester over den plaatselijken toestand inzake deeüec- tril'icatie te zijn ingelicht, heeft Z. Exc. aan hem toegezegd, ds stroomgarantie voor deze gemeente te zullen intrekken, het net aan te leggen in de bebouwde kom, zooals die bij de verordening om schreven is, mits de bewoners dan ook dadelijk aan het net aansluiten on vol doende aanvraagformulieren worden in gevuld. (Z. Nieuwsb.) Zierlkzee. Vrijdagavond kwam de af- deeling „Patrimonium" in vergadering bij een. De voorzitter, dhr W. de Kam, open de de vergadering op de gebruikelijke, wijze en wekte de aanwezigen op, in do a.s. wintercampagne met opgewektheid den arbeid ter hand te nemen, temeer, •waar nog veel valt in te halen, met het oog op het nog korte bestaan van. dd aiaeeling. Daarna werd de agenda besproken voor de a.s. Bondsvergadering te houden te Dordrecht op 19 en 20 September. Vooral de conclusies van Mr S. de Vries Czn, inzake werkstaking, werden breed voerig besproken. Niet met alle conclusies kon de vergadering ongewijzigd meegaan. Speciaal werden bezwaren ingebracht te- gsn den laatsten zin van conclusie 11, waarin alleen op grond van het nadeel, dat een werkstaking meebrengt, het neer leggen van den arbeid in den regel te ver- oordeelen is De. vergadering was van oerdeel, dat door deze conclusie aan de andere stellingen de beteekenis wordt ontnomen. Met betrekking tot andere conclusies kwam nadeTe toelichting gewenscht voor.' Nog werden de werkzaamheden gere geld voor de a.s. vergaderperiode. Het was een aangename, doch slecht be zochte vergadering. Aagtekerke. Vrijdagavond had door den Burgemeester J. Bos&elaar, tevens voor zitter der vereeniging, de uitreiking plaats van het vaandel der Afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm, waarmede de Afd. op 27 September a.s. hoopt op te trekken naar den Landstormdag te 's Gravenhage. De voorz. der vereen, deelde mede, dat voldoende gelden waren Bijeengekomen voor aanschaffing van een vaandel als mede voor de reis, en dankte de ingel-' zetenen Toor hun steun. Daarna reikte spreker het nieuwe vaan del over aan den leider dhr D. Hugemse» en beval het in de goede zorgen der ver eeniging aan. Dh'r Hugen.se dankte den voorzitter voor het gesprokene en ook de ingezetenen dezer gemeente voor de medewerking ter verkrijging van het vaan del. Het vaandel is keurig' uitgevoerd, en afgeleverd door den heer Wilïemsz, kunst schilder te Oostkapelle. Hierna had plaats het uitreiken der prijzen door de leden op den ouderlingen schietwedstrijd op Zaterdag 8 Sept. j.l. behaald: le prijs J. de Voogd mot 79 punten; 2a A. Provoost 79 p.; Sa W, Jongapier 79 p.: 4« A. Dakker 77 p.; 6e A. Bosm- laar 77 p.; 6e P. Maljaars Jz. 77 p.; 7e J. de Visser Jz. 76; 8e D. Hugense 7G p.; 9e A. Verhage Jz. 76; 10e Jac. Jobse 75 p.; lie K. Roel33 74 p.; 12e A. Jobse 74 p.; 13e S. Wisse 74 p.; 14e M. v. d. Driest 74 p.; 15e S. de Visser Lz. 74 p.; 16e Joh. Simonse 74 p.; 17e "H. Peper 73 p.; 18e P. Maljaars Pz. 73 p.; 19e L. Louws 73 p.; 20e J. Adriaanse 7>2 p.; 21e J. de Lange 72 p.; 22e P. de Visser Pz. 72 p.; 23e Jac. Moens 69 p.; 24e L. Meijers 69 p.; 25e A. Verhage 68 p.; 26e S. Blaas 67 p.; 27e W. Bimmel 66 p.; 28e W. Wouterse 67 p. De extra-prijs van do wed. Abrahamse, bestemd voor den laagsten schutter, viel ten deel aan W. Wouterse. Ongelukken. In Staatsmijn Wil- helmina is Vrijdagavond een ernstig on geluk gebeurd. De 39-jarige mijnwerker H., uit Kerkrade, was in een transporf- ophraak bezig met reparatiewerk. Op een zeker oogenblik viel h\j en was hij op slag dood. De man laat een vrouw en vier kinderen aebter. Te Zutphen is de 52-jarige W. in de gracht achter het zie kenhuis geraakt en verdronken. Te Herpen bij Oss is het bijna tweejarig kindje van Van R. onder het rad van een melkwagen gekomen. Het wiel ging het kind over het hoofd. De kleine bleef dood op den weg liggen. Te Kruisland is het 7-jarig dochtertje van den arbeider B. door een wielrijder overreden. Het kind bekwam een hersenschudding en verkeert in levensgevaar. Te Asten is een 2-jarig zoontje van V. in een poel nabij de ouderlijke woning verdronken. Ernstig ongeluk bij de ma noeuvres in Limburg. Tijdens de manoeuvres in Limburg heeft ten Noor den van Munstergeleon een ernstig onge luk plaats gehad met een zwaar geladen vrachtauto, die in volle vaart van een hoogte kwam afrijden en een luitenant en een motorrijder tegen een motorvoertuig aanslingerde, zoodat de laatstgenoemde ernstig gewond werd. Waarschijnlijk heeft hij een bekken- en een blaasfractuur. De man is naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd. De officier, luitenant Knight, is- er met een voetkneuzing afgekomen. De laatste van het viertal uitbrekers aangehouden. Zater dagnamiddag tegen zes uur is de laat ste van het viertal onlangs uit de Bij zondere Strafgevangenis te Scheveningen ontsnapte inbrekers, de 23-jarige F. F. van dor Meer, aangehouden. Een rechercheur zag hem op het Zieke te Den Haag loopen en hield hem onmid dellijk staande. Het leek hem aanvankelijk wellicht wel wat vreemd, dat Van der Meer daar zoo maar, op klaarlichten dag, in de Residentie wandelde, doch er was voor den rechercheur, die hem zéér wel kende, geen twijfel mogelijk. 'tWas Van der Meer. De politieman nam hem daarop me© het hoofdbureau, waarbij v. d. Meer generlei poging deed om zich te verzet ten, en na een kort verhoor is hij ver volgens naar de Scheveningsch© gevan genis teruggebracht. V. d. Meer pastte de taktiek der volko men zwijgzaamheid toe en beeft tegen den commissaris gezegd: „Vraagt u mij niets, want ik zal op geen enkele vraag antwoord geven". De gearresteerde zag er niet verkom merd uit. Zijn lichamelijke toestand is zeer goed. Wel kreeg men den indruk, dat hij het ten slotte als een opluchting voelde, dat hij weer gepakt is. Het zenuwsloopen- 6 ■■staan schijnt hem wel te hebben aan- V p-fcXit. De onbewaakte overwegen. Op den onbewaakt.cn overweg tusschen Oosthuizen en Warder is door den snel trein ,die te 9 uur te Hoorn arriveer de de vischventer Albert Koning uit Vo- lendaxn overreden en gedood. De man was nog gewaarschuwd den overweg niet meer over Steken. Het uitzicht is daar goed. Het lijk was vTeeselijk ver minkt. Kinderverlamming. Te Nieuw-Schoonebeek is in een viertal' ge zinnen kinderverlamming geconstateerd. Een oud riool volgespoten in plaats van ontgraven. Bij de verbreeding van een straat in Londen moest een oude rioleering van gresbui- zen onbruikbaar worden weggehaald. De leiding had een lengte van 460 M. en een diameter van 0.23 M. De diepte waarop de leiding gelegen was bedroeg 0.75 M. tot 1.80 M. onder straatpeil. Het ontgraven zou dus nog al grondverzet hebben ge kost waarom men besloot een goedkoo peren weg te kiezen n.l. het 'Volspuiten van de buizen met beton. Men deed zulks vanuit twee schachten op een maxi mum onderlingen afstand van 126 M. Bij het terugtrekken bleef de cementspuit soms haken achter de kragen van de buizen en moest dan worden uitgegraven. Dit nam niet weg dat het werk zeer snel gereed kwam en een aanzienlijke bespa ring werd verkregen. Twist. Sinds eenigen tijd bestond er oneenigheid tusschen G. S., te Opheus- den en den huurder van een kamer in zijn woonhuis. Toen S. Woensdag van de een den jacht thuis kwam, ontstond wederom twist, waarbij S. uit zijn jachtgeweer een schot op zijn huurder heeft gelost, die een zeer ernstige verwonding aan zijn beenen kreeg, tengevolge waarvan hij naar het ziekenhuis te Arnhem moest worden over gebracht. S., dia gevlucht was, heeft zich later bij de politie aangemeld. Hij la aaar Tlel overgebracht en opgesloten. Een vreemdeling kan zijn pension niet terugvinden. Er doet zich op het oogenblik in Den Haag een eigenaardig geval voor. Een Duitach- sprekende vreemdeling, zekere M., die Woensdag met den trein te 's-Gravenhage is aangekomen, heeft dien dag daar ter stede een pension gezocht. In een taxi heeft hij verschillende pensions bezocht, waarvan hij de adressen uit advertenties had leeren kennen. Geen van deze beviel hem echter en hij zond den chauffeur weg. Toen hij later op een wandeling door de stad een opschrift zag „Kamers te huur", ging hij naar binnen en kwam met de pensionhoudster tot een accoord. Dies toog hij op weg naar het station om zijn koffers te halen. Buiten gekomen zag hij een leege taxi staan, waarvan de chauffeur even si garetten was gaan koopen. Hij kwam daarna met den chauffeur overeen, dat deze mee zou gaan, om de koffers over te brengen. De chauffeur bracht vervolgens den vreemdeling met de koffers weer naar het pension terug. Eenigen tijd later wilde de vreemdeling een bezoek gaan brengen aan de stad. De pensionhoudster schreef toen haar adres op een briefje, dat zij hem meegaf. Dit briefje is de Duitscher echter in den loop van den avond kwijtgeraakt, waarvan het gevolg was, dat hij zijn pension niet meer terug kon vinden. Ook den volgenden dag heeft hij de geheele stad nog eens door kruist, echter zonder eenig resultaat. Ten einde raad heeft de vreemdeling, die thans tijdelijk een ander onderdak heeft gevonden, zich tot de politie gewend, in de hoop, dat wellicht de pensionhoudster met het oog op zijn uitblijven, daarvan aan gifte zou hebben gedaan. Ook daar moest hij evenwel teleurgesteld worden, zoodat hij nog moet wachten tot de pensionhoud ster of de chauffeur, die ook het adres kent, zich bij de politie komt aanmelden. SPORT EN CULTUUR. Nu de Olympische Spelen in ons vader land weer eenige weken achter den rug zijn, kan men iederen dag in de kranten nog berichten lezen over de huldiging van hen, die voor ons land daarbij overwin ningen hebben behaald. Dit geeft „Inter viewer" in „De Sportkroniek" de volgende opmerking in de pen: Marietje Braun is als heldin gevierd. De bokskampioen Van Klaveren als een zegevierend veldheer binnengehaald. De wielrijder Van Dijk in open rijtuig, vol met bloemen, door de residentie gereden. Onze dames-turnploeg geestdriftig gehul digd. En onze ruiters werden, aan de grens van hun woonplaats opgewacht, met lauwerkransen overladen. En nu zijn die allen wel niet, als in de oudheid gebruike lijk was, van de belastingen vrijgesteld, daarvoor zijn wij tegenwoordig te zuinig, maar zij zijn toch bejubeld als de banier dragers der vaderlandsche eer, als de aan stekers van de fakkels der vaderlandsche glorie. Prachtig. En waarom zouden wij hun dat alles niet van harte gunnen? Toch: ik huiver even, werkelijk, ik hui ver even als ik er aan denk, dat de mees ten van die sportlui reeds bekend en ge vierd en vermaard en beroemd zijn op een leeftijd, waarop zij nog aan het begin van hun maatschappelijke loopbaan staan. Zij zijn tot nationale helden gepromo veerd, men werpt bloemen op hun weg, hun naam is op aller lippen, hun portret aan ieder bekend, zij staan in het hei-flit sende zonlicht der populariteit, alle ver- eerende en verheffende bijvoegelijke naam woorden, waarover onze taal beschikt, zijn hun gegeven en de meesten van hen hebben nog niet eens een plaats in de maatschappij; zij zijn beroemd, maar het leven kennen zij nog niet en de levens strijd moet nog voor hen beginnen. En in hun geruischlooze studeer-ver- trekken zitten onze werkelijk groote man nen: onze natuurkundigen en onze medi cijnmeesters, onze schrijvers en onze mu sici, onze dichters en onze denkers, zitten zij, die werkelijk de banierdragers der be schaving zijn, de pioniers van het men- schelijk weten, de gravers in den harden, moeilijken bodem der kennis, de delvers van het goud van wetenschap en kunst, zitten zij, die de schatkamers van den menschelijken geest voor ons ontsluiten en wie van de massa kent hen? "Wie noemt hun namen, als hun portret in een tijd schrift staat? Wie 'gaat naar een station, om hen te bejubelen als zij aankomen of zij in het buitenland zich hebben onderschei den? En hun vermaardheid, hun be roemdheid, hoe is die verworven? Na een lang leven van zwaren, stagen, vorschen- ■den arbeid, veelal volbracht in lange nachten, waarin geest en ziel tot hoogste spankracht werden opgevoerd. Wie wijst hen na, als zij op straat loopen? Daarom: laat ons het nut der sport er kennen, laat ons hen loven die zich op dit gebied onderscheiden, maar als de massa hen bejubelt en bebloemt, laat ons dan diep in ons zelf dit erkennen, dat de dra gers en de wegbereiders der hoogste cul tuur eenzaam hun zwaren weg gaan, door de menigte voorhijgeloopen, omdat zij de 100 meter niet seconde korter afleggen dan een ander, en omdat zij hun tegen stander niet voor tien tellen tegen den tloer kunnen slaan. Overdreven sportvereering en overdre ven persoons-vergoding van sport-men- schen is een gevaar voor de cultuur. Goede sport is onmisbaar, maar de onsterfelijken en de beroemden van 17 a 20 jaar oud zijn tenslotte niets anders dan de clowns der beschaving, ®ij ziin de aapjes-op-een- •tokje, die door de vluchtige gunst der massa op en neer worden geschoven. De cultuur wordt vooruitgebracht in de stille vertrekken, waar de werkers zitten en de denkers en do massa joelt en host langs hun ramen en kent hen niet. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Geachte Redactur, Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte in Uw blad voor o. s. waarvoor bij voorbaat mijn dank. Wat reeds geruimen tijd verwacht werd begint aan den horizon ter kimme te verschijnen. Dezer dagen kon men in Uw blad de opsomming van mogelijkheden beluisteren om gedeeltelijk ons eiland van leidingwater te voorzien. Op zichzelf be zien, kan die poging en voorziening niet anders dan worden toegejuicht, ware het niet, dat hieraan een bittere nasmaak vastzit. Het is niet denkbeeldig, dat deze voor ziening zoodanig in het vat wordt ge kuipt, dat de individueele vrijheid wordt vermoord en dwang opgelegd. De „stijfkoppige" Zeeuw is echter ner gens meer benauwd van dan van dwang in welken vorm ook: stemdwang; vaccine- dwang, straks: waterleidingaansluiitngs- dwang en in de toekomst electriciteits- dwang? Jammer, dat de vrijheid in onzen tegen- woordigen „democratischen" tijd zoo er barmelijk door sommige machtsbedeelden wordt onthalst. Wanneer men nuchter, in resumé, dat rapport beziet, dan leest men a.m. „Nood zakelijk wegens vuile en slordige platte landers; Technisch zeer wel uitvoerbaar; De draagkracht der bevolking niet te bo ven gaande; enz." Of nu werkelijk nood zaak hier aanwezig is betwijfel ik ten sterkste. Oppervlakkig bezien, dan zou men bij het aanschouwen van sommige ontvangbakken bijna het woord „nood zaak" laten ontglippen, doch letten wij op feiten, dan halen wij de schouders op. Immers, heeft niet in Middelburg de z.g. „Para-typhus" geheerscht en wij „vuile" plattelanders met ons „vuil" re genwater, hebben gelukkig geen last van die ziekte gehad. Hadden wij nu maar een zuiverwerkenden filter in het gebruik aan onze regenwaterbakken, dan konden wjj later, bij momenteele onbruikbaarver- klaring van ons water het misschien nog redden met een beteren fi.ter, doch dit is slechts aan waterleidingen bescho ren om te doen geilden en gerust te stellen. „Technisch" houd ik mij niet bevoegd om te oordeelen, maar noem eens in onze verlichte eeuw een technisch pro bleem, dat niet tot de mogelijkheden be hoort. Zou men dan technisch voor wa tervoorziening staan? „Financieel de draagkracht, enz." Het zou al fataal belachelijk zijn, dat e i g e naars van panden de aanlegkosten niet zouden kunnen dragen. Of wordt bedoeld de Gemeenschap, Rijk of Provincie? Dat naar werkverruiming en machtsuit breiding wordt gestreefd, niemand zal het afkeuren, maar laat dat dan geschieden zonder individueele vrijheidsaanranding. Het rapport maakt ook gewag van de bereidvaardigheid voor aansluiting van velen uit Domburg, Oostkapelle en 0.- en W .-Souburg. Zeer wel mogelijk, die het kan en wil neme het, doch waar de be hoefte niet bestaat blijve dwang achter wege. Waarom zijn b.v. hier ter plaatse, waar het leidingwater reeds meer dan 30 jaar doorstroomt geen aansluitingen, dan bij een Predikant, Dokter, Hoofdonderwijzer, enz., die in hoofdzaak de gemeenschap de aanlegkosten doen betalen en lokali teiten waar het door een Wet wordt opgelegd? Omdat men algemeen overtuigd is, dat leidingwater voor ons plattelanders abso luut niet tegen regenwater kan worden uitgespeeld. Laat men als proef in onze Gemeente eens een referendum uitschrij ven voor vrijwillige aansluiting van de bewoners van het pand, met natuurlijk beta ing der aanlegkosten door hen, voor eene zuivere verhouding, of onder de eigenaren met de kosten voor hun reke ning? De uitslag zou hier wel niet twij felachtig zijn maar vernietigend voor aan leg- Wil men pressie van hooger hand, om dat men in dat 's feer het een volks belang acht, laat men dan tot naasting dor waterleidingen overgaan en den finan- ciëelen druk generaliseeren door Rijks- bemoeiïng. Ik hoop, M. d. R., dat binnen afzien- baren tijd alle Walchersche Gemeenten van leidingwater worden voorzien, maar ook van e.eclriciteit, maar dat de bevoeg de autoriteiten zoodanige besluiten en 'maatregelen treffen, dat alle onnoodige dwang voor den vrijheidsvo&jenden Zeeuw niet plaats hebbe. Conservatief 1 In geenen deele. Slechte 10 pCt. benevens 10 pCt. Modern, 10 pCt. Optimist, idem Pessimist ,enz. juist tot de vo-le 100 pCt. is bereikt, welke een monsch met vele gebreken bekwaamt voor zijn maatschappelijke roeping. Hoogachtend, Uw dw. abonné, P. KESTELOO. Serooskerke (W.), 14 Sept. 1928. Coëp. Kunstmestfabriek te Vlaardlngen. Aan het jaarverslag over het bedrij.fa- jaar 1 Mei 192730 April 1928 ontleenen wjj bat volgande: Zooals in het vorige jaarverslag werd medegedeeld, had de fabriek met een pro ductie van c.a. 180.000 ton vrijwel het maximum bereikt. In het afgeloopen jaar werden c.a. 175.000 ton gefabriceerd en afgeleverd, waarvan ongeveer 38.000 ton aan de leden. De zwavelzuurfabriek werkte het ge heele boekjaar regelmatig. Hoewel de ge middelde kostprijs van het zelfgemaakte zwavelzuur niet lager was dan die van het aangekochte zuur, is het bezit van een eigen zwavelzuurfabriek in tijden van groote zwavelzuurschaarschte als wij thans beleven, toch van zeer groot belang ge bleken. De in onze beido voorafgaande jaar- verslagen gemelde ongunstige conjunctuur op de superfosfaatmarkt hield dit jaar aan, zelfs nam de concurrentie op ver schillende markten nog belangrijk aan scherpte toe, zoodat het financiëele re sultaat van het afgeloopen boekjaar niet bevredigend is. Wij willen hierbij niet onopgemerkt la ten, dat de ledenprijs, verminderd met de vrij ho'Oge gemiddelde vracht, niet onzen kostprijs dekte. Al mag de naaste toekomst van ons bedrijf niet te optimislisch worden beke ken, wij kunnen toch wel mededeelen, dat de vooruitzichten voor het loopende boekjaar .zich iets gunstiger laten aan zien. Aan onzen steiger en in onze binnen haven hebben geladen en gelost 138 stoomschepen en 802 binnenschepen. Teneinde voldoende te kunnen afschrij ven, is, daar de exploitatie de gewone afschrijving niet toeliet, eon bedrag van f 74.172.631/2 ten laste van de reserve geboekt. Wederspannige broeders. Gisteren stonden voor de arrondissements rechtbank te Zwolle terecht Gerard en Hendrik Jan van de B., uit Oud-Leusden gem. Dalfsen, de eerste wegens weerspan nigheid, de andere wegens poging tot zwa re mishandeling van ambtenaren in func tie. Gerard was door den kantonrechter te Ommen veroordeeld tot een geldboete, maar had deze niet betaald. Nu trokken 21 Juni de rijksveldwachter Joor en de gemeenteveldwachter de Lange er op uit om hem op te halen voor het ondergaan van de subsidiair geëischte hechtenis. Bij het huis van de van der B. stond Gerard. Toen hij weigerde mee te gaan, grepen de veldwachters hem aan. Gerard verzette zich heftig en riep zijn broer te hulp. Deze bewerkte eerst den rijksveldwachter met de vuisten en vervolgens met een paal. De rijksveldwachter kwam te vallen en nu vloog Hendrik op den gemeenteveldwach ter af, die nog steeds den slaanden en schoppenden Gerard vast had. Ook deze kreeg een paar slagen met den paal, waar van één met zooveel kracht op zijn schou der kwam, dat de paal brak. Het was een zeer kritieke situatie, zoodat de rijksveld wachter zijn revolver trok en na een waar schuwingsschot Hendrik in het onderlijf schoot. Hendrik zakte in elkaar. Eerst werd per auto de zich steeds heftig ver zettende Gerard naar het gerechtsgebouw te Zwolle overgebracht en toen Hendrik, na verbonden te zijn, naar het ziekenhui i. Beiden hebben een ingeroesten haat te gen alles wat politie en justitie is. Tegen Gerard werd 3 maanden, tegen Hendrik, die nog niet geheel genezen is, 6 maanden geëischt. Programma van Maandag 17 Sept.: HUIZEN, 1870 M. 7.308 Zangles door Jac. Ph. Caro. 8 Concert. Spr. G. F. Boulogne en eenige leden der Nat. Land stormcommissie. Chr. Harmonisvereen., tenor en orgel. HILVERSUM, 1071 M. 8—9 Solisten concert. 9.S011.10 Populair concert door het omroeporkest. DAVENTRY, 1600 M. 7.35 Madrigalen door de Radio Zangers. 8.05 Fluitcon cert. 8.20 B. B. C.-Promenadeconoert. LANGENBERG 8.20—9.15 Concert. 9.20 Phantastische Geschichten. Concert door strijkkwartet. PARIJS. „Radio-Paris". 8.05 Concert. BRUSSEL, 509 M. 8.20 Gramofoon-mu- ziek. 8.50 Concert. ProgTamma van Dinsdag 18 September: HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend K.R.O. uitzend'ngen. 12.30 1.30 Lunchmuziek. 67 Gramofoon- muziek. 8 Avond: in Tegel n. H LVERSUM. 1071 M. 12.30—2 Lunch muziek. 67.15 Concert. 7.157.16 Lening door Mr P. J. Dam: De nieu we Wet op de N.V.'s DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Con cert. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.05 Gramofoonmuz'ek. 7.35 Madrigalen ge zongen door de Radio Zangers. 8.20 Kamermuziek. PARIJS, „Radio-Paris". 12.50 Orkest concert. 4.05 Concert. 9.05 Concert, m. m. v. solisten. LANGENBERG, 12.30 Mechanische mu ziek. 1.25—,2.50 Concert. 5.20 —6 05 Concert. 6.05—6.50 Concert. 8.20— 9.30 Concert. 9.35 „Der Admiral" van Oskar Weasel. BRUSSEL. 509 M. 5 21 Gramofoonmu ziek. 5.50 Orkest-onoert. 6.50 °r kestconcert. 7.20 Pianoconcert. B.2Ö 10.35 Orkestconcert in den Dierentuin te Antwerp en.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6