DE ZEEUW fytfEEPE BLAD. Uit de Pers. VAN HOOGER ORDE. Uit de Provincie. de sluiting der kamers. VAN maANDAG 17 SEPT. 1928. No. 297. Rechteloosheid. Tien jar*® gel®"!611 vo,er ,e,6n sc-hrik r 0ns land, toen bij Weesp een trein verongelukte en in de veertig dooden ^Thans wordt in een der bladen aan deze -amp herinnerd- En er wordt, zij het 'erloépS) vermeld, dat er nu nog pro- essen loopende zijn ingevolge de ramp. Wij willen aannemen, merkt de „M.aa&- wdie" op' dat dit bericht iuis,t is' Doch dan zijn wij zoo vrij er de con fusie uit. te trekken, dat Nederland gieép ■echtszekerheid biedt aan zijmbur- ,ers Zulk traineeren van processen, tot- lat do rechthebbenden overleden zijn, of ien jaar in bekrompen omstandigheden .ebben moeten, leven, is een smaad en ien schande. Rechtbanken, die dat .slepen van rechts - redingen in de hand werken door maar andelOOS de gevraagde termijnen toe te staan en meer no^ de advocaten, die ar ictief debet aan 'zijn, zijn gespeend van rechtsgevoel. Reeds dikwijls is er hevig geklaagd, tor deze gevallen, die wij' op gezag ran een ónzer bladen aannemen, stellen ie rechteloosheid in schril licht. Zaterdagmiddag drie uur beeft de Mi- lister van Binnenl. Zaken en Landbouw, dr J. B. Kan, gekleed in bet ministeiieele imhtscostuum en getooid met de linten en iterren zijner Nederlandsche en buiten- andsche hooge ordeteekenen, in naam der ioningin het tegenwoordige zittingsjaar Ier Staten-Generaal gesloten verklaard. 'Nadat hij ten Koninklijken paleize in iet Noordeinde ontvangen was door den ,n ambtscostuum gekleeden hofmaar schalk der Koningin, baron de Smeth, reed de minister even vóór drie uur van jet paleis af in een met twee paarden be spannen galakoets, welke voorafgegaan en ,'evolgd werd door afdeelingen huzaren, raar het Tweede Kamer-gebouw. Intusschen waren in het Kamergebouw 19 leden van de Eerste en 16 leden van de Cweede Kamer bijeengekomen. De heer Van Voorst tot Voorst, voorzit ter van de Eerste Kamer, bekleedde den roorzittersstoel. De Voorzitter deed door den 'griffier van le Eerste Kamer voorlezen een Koninklijk 3esluit van 7 September j.l., waarbij de ninister van Binnenlandsche Zaken en landbouw wordt gemachtigd zich te bege ren naar de vergadering van de Staten- deneraal, ten einde in de vereenigde ver gadering der beide Kamers de zitting in ïaam der Koningin te sluiten. De Voorzitter benoemde een commissie, lie den Minister in het gebouw zal ont vangen eh uitgeleide doen. De commissie bestond uit de leden der Eerste Kamer, de ïeeren Diepenhorst en Gelderman en de eden der Tweede Kamer, de heeren Van Aiuren, Van Schaik, Van Gijn en Tilanus. Nadat de Minister was binnengeleid, jlaatste deze zich achter de ministerstafel tn hield de volgende rede: Hare Majesteit de Koningin heeft mij >pgedragen de zitting der Staten-Generaal n Haren naam te sluiten. Het gemeen overleg, door de Grondwet teboden, heeft ook in het af te sluiten zit- ingsjaar menige vrucht afgeworpen, lank zij uwe medewerking, kon onder Heer een vermindering van belasting 'laats vinden, die aan de volkswelvaart ilechts ten goede kan komen. De Koningin heeft mij opgedragen u laren dank te betuigen voor uwen ijver en ïwe toewijding aan 's lands belang. In naam der Koningin en daartoe door iaar gemachtigd, verklaar ik deze zitting ier Staten-Generaal te zijn gesloten. De Minister werd door de commissie utgeleide gedaan. FEUILLETON - Naar het Engelseh. Q-z o Haar man bekeek 'twerk en legde 't ;eer neer; na een poos zeide hi)": .Zoudt ge erg teleurgesteld zijn als ve t,en slotte niet naar Longfield girn >611 „Niet naar Longfield gaart!" uit dezen u troep bleek, hoezeer zij er naar ven- angde. "Omdat ik bang ben 'tis bard, ik maar ik ben bang, dat we 't uet kunnen doen. Spijt 't je erg?" „Ja," zei ze eerlijk en openhartig, .met zoo zeer voor me zelf, als wel roor onze kinderen." „Ja, die arme kinderen." Ursula ging snel door met haar naai- verk eenige oogenblikken, toen zag .ze feer op naar haar man, opnieuw geheel Toolijk; „Nu, John zeg 'tme. Wees niet lezorgd voor de kinderen. Zeg 'tme." Hij vertelde haar, zooals hij dat altoos Jewoon was, van enkele verliezen, welke uj dien dag geleden had kwade schul- l(;n bi zijn zaak welke 't, zoo niet od- Hogelijk, dan toch tea minste onveratan- Nadat de commissie in de vergaderzaal was teruggekeerd, sloot de Voorzitter de vereenigde vergadering. Korfbal. Zaterdag had het le gedeelte der korlbalseriewedstrijden voor Walcheren plaats op 'tZand bij Middel burg. De uitslagen der wedstrijden luiden als volgt: D.O.S,.—TjO'.B. 1—D.O.s,— V.I.O.S- 3—0; V.I.O.S,—T.O.P. 3—1. Zaterdag 22 dezer gaat het 2e gedeeï'.e dezer wedstrijden op het Gem. Sport terrein te Middelburg. Kampioenschappen van den Zeeuwschen Athletiek- bond. Op het Militair Oefeningsterrein te Middelburg hadden Zaterdagmiddag de wedstrijden plaats voor het kampioen schap van den Zeeuwschen AthletiekboncL De uitslag voor de kampioenschappen voor dames waren: 80 M. hardloopen: 1. K. Daniëlse 10.8 sec., 2- M. de Munck 11 sec. Speerwerpen: 1. L. Sturm 17.61 M., 2.' K. Daniëlse 16.67 M., 3. A. Maartense 13.62 M. Kogelstooten: 1. L- Sturm 5.80 M., 2. K. Daniëlse 5.59 M., 3. A. Maartense 5.44 M. Hoog,springen: 1. K. Dianiëlse 1.25 M., 2- M. de Munck 1.15 M., 3. L. Sturm 1.10 M'. Verspringen met aanloop: 1. K. Daniëlse 4.14 M.; 2. L. Sturm 3.38 M., 3. A- Maartense 3.35 M. Deze dames zijn all'e leden van Achilles te Middelburg. Natuurlijk werden de eer ste prijswinsters kamipioen, wat ook bet geval is met de hierna te noemen eerste prijswinners. Voor de heeren waren de uitslagen:. 100 M. hardloopen: le J. Schipper 12.1 s'ec.; 2. C. Sinko 1$.3 sec.; 400 M. hardloopen: 1. C. Sinke 61 sec.; 2. P. Kambier 63 sec.; 3. A. de Jong van V.I.O.S. -. 800 M. hardloopen: 1. P. Kambier 2 m. 24 sec.; 2. C. Sinke 2 m. 4(5 sec.; 1500 M. hardloopen: 1. A. Kambier 5 m. 4 sec.; 2. C. Sinke 5 m. 25 sec.; Voor 3000 M. waren geen deelnemexsi. Speerwerpen: 1. J. J. Schipper 38.11 M.; 2. A. de Jong van V.I.O.S. 33.88 M.; 3. P. Kambier 32.98 M. Discuswerpen: 1. J. J. Schipper 30.45 M.; 2. A. Verhulst |26.73 M.; 3. P. Kam bier 25.38 M. Kogelstooten: 1. J. .T. Schipper 11.17 M.; 2. A. Verhulst 9.30 M.; Polsstokhoogspringen: L. A. de Jong van Wilheknina 2.65 M.; 2. G. Antheu nisse van „Wilheknina" 2.60 M.; Polsstokverspringen1. C. Sinke 8.02 M.; 2. A. d'e Jong van Wilhelmina 7.28 M.; 3. C. Maartense 5.95 M. Verspringen met aanloop: 1. J. Schip per 5.90 M.: 2. A. Verhulst '5.75 M-; 3. G. Antheunisse vau Wilhelmina 5.47 M. Hoogspringen met aanloop: 1. A. Boe ket van Wilhelmina 1.50 M.; 2. J. J. Schipper 1.45 M.; 3. G. Antheunisse van Wilhelmina 1.45 M. Viermaal 100 M. estafette: 1. C. Sin ke, J. J. Schipper, A. Verhulst en 'J. Schipper in 52,2 sec.; 2. J. C. van Nop pen; A. de Munck, J. van Offenbeek en G. Antheunisse van Wilhelmina 52.4 sec. De deelnemers, bij wrier namen geen vereeniging is genoemd, zijn alle lid van de Middelb. Athletiekvereen. „E. M. M." De gemeente Burgh is toegetreden tot de regeling, vervat in het werkloos heidsbesluit 1917. De waterafvoer op Walche ren. Zooals bekend, heeft het bestuur* van den polder Walcheren kort achter elkaar twee belangrijke besluiten geno men tot verbetering van den waterafvoer van het deel van den polder ten westen van het Kanaal door Walcheren. Het eerste besluit werd. genomen in de na jaarsvergadering van 1927 en betrof het maken van een nieuwen watergang van Koudekerke naar Vlissingen en het twee- da besluit was om na jaren van plan nen daarvoor, nu definitief 'óver te gaan tot bet stichten van een electrisch ge- maat te Middelburg, hetwelk het water in het Kanaal' zal loozen. Terwijl de uit voering van het tweede plan nog wacht op beëindiging der onderhandelingen met Gedep. Staten over de concessie voor de dig, maakten nieuwe uitgaven voor dat jaar te doen. Ja, hij moest, zoo mogelijk, zich een beetje beperken. Ursula luisterde, zonder een vraag of iklacht. „Is dat alles?" vroeg ze ten slotte zacht. „Alles." „Geen nood. We zullen wel andere ge noegens voor de kinderen uitvinden." „We hebben zooveel genoegens, 'tis niet zoo erg dit eene op te geven." Hij sprak, fluisterend: „Ik zou alles kunnen opgeven, behalve hen en jou." Zoo eindigde deze zaak; ten minste Voor dit jaar was oiize Arcadische droom Verkeken. Maar John's gezicht bleef nog betrokken, 't scheen, dat zijn zorgen hem dezen avond te zwaar vielen. Ursula bleef druk bezig met haar werk, nu eu dan pratend over kleinigheden, opdat hij haar angst over hem niet zou bemerken. Toch bemerkte hij 'tten slotte. „Neen, ik ben niet ziek, wees niet bang. Alleen doet mijn hoofd zoo'n pijn laat mij 'thier neerleggen, als de kinderen doen." Hij legde z'n hoofd tegen z'n vrouw's (schouder, daar rustte 'tarme, ven- moeide hoofd totdat 't langzamerhand z'n bedrukte trekken verloor en weer "t oude gezicht werd, even rustig als een van "die kleine gezichten, op hunne bedjes boven. stroomlevering, aangezien het gemaal op Koudekerksch grondgebied komt, is het eerste plan reeds in een ver gevorderden staat van uitvoering gekomen. Zaterdagmorgen hebben wij gaarne ge bruik gemaakt van de gelegenheid om met de leden van het Dagelijksch bestuur enkele commissarissen, den griffier, den ingenieur en den opzichter van den Pol der een tocht naar die nieuwe werken te maken. Vanaf het Polderhuis in de Abdij te Middelburg werd met een der autobussen van de stoomtram Walcheren het eerst gereden naar de nieuwe brug, die in ,den weg .tusschen Middelburg en Koude kerke is gemaakt. Van daar af kan men het begin van den watergang, dat is bij den Steenheulweg, zien. Terwijl de bestaan hebbende sprink een omweg maakte om bij 'den Koudekerkschen weg te komen, js de watergang van den be- staanden bij den Steenheulweg recht op den Koudekerkschen weg geprojecteerd. De brug is gelegd eeniigszins schuin in den bestaanden weg en maakt voor on- ingewijden daardoor een eigenaardigen in druk, maar ingewijden weten, dat reke ning is gehouden met het project van den nieuwen weg MiddelburgWestka- pelle, die hier een afsnijding van bestaan de bochten zal vormen en dan zal de brug voor dezen weg 'juist in de goede richting liggen. Onder deze brug bevindt zich een af- sluitschuif, waardoor het zoete water ten noorden van die brug zoo gewenscht,, kan worden opgehouden. Er werd verder gereden, om spoedig weer uit te stap pen bij de plaats, waar men nog druk aan het maken van den watergang is. De watergang krijgt een bodemdiepte van 5 of 6 M. De volle breedte is op dit deel van het traject 16 M., doch verder op enkele meters minder, wat bij onze verdere wandeling duidelijk zichtbaar was. Pij het graven van den watergang, welk werk is .aangenomen door 'de N.V. „Ma- we" te Middelburgs moet tusschen de 40 en 50 duizend kub. M .grond worden verzet en een 70-tal werklieden, allen inwoners van Walcheren vinden er werk aan. Naast de menschelijke kracht voor het eigenlijke graafwerk, is ook andere kracht noodi'g, voor het vervoer van den grond met kipkarretjes. Hier doen de paarden goeden dienst, maar worden op een deel van het werk daarbij krachtig ter zijde gestaan door een kleine locomotief. Voor het maken van een brug in de trambaan, is tijdelijk een omlegging van die baan gemaakt, die aan stevigheid niets te wen- schen overlaat. Van af de werken voor die brug, volgde het gezelschap den wa tergang tot het einde, waar deze aansluit bij de voormalige grachten van een der forten van Vlissingen, die thans een deel der suatiewerken vormen. Hier ein digt bet door 'de Mawe uitgevoerd wor dende werk. Waar blijft nu .al die grond, die wordt weggegraven? zullen vele lezers vragen. Die grond wordt ten deele gebruikt voor het vormen der wallen van den water gang, maar overigens wordt hij met kip karren gebracht op de landerijen in de omgeving om deze op te hoogen en daar door voor 'de toekomst zeker beter te maken. V-oor de schade, die de eigenaren het eerste jaar zullen lijden, wordt bij ontvangst van een bepaalde boeveelheid grond een vergoeding per H.A. toege kend. ALs men de breedte van de vroe gere sprink, die nog hier en daar is waar te nemen, vergelijkt bij die van den nieuwen watergang, dan begrijpt iedere leek, welk een groote verbetering in den waterafvoer bier moet zijn ver kregen. Alleen het maken van den nieuwen watergang en de aansluiting op den be staanden van Middelburg naar Vlissingen, zou echter niet voldoende zijn geweest. De tweede zou niet voldoende diep zijn om het meerdere 'water naar de wacht- sluis te vervoeren, en daarom is men uit de gewone onderhoudskosten bezig ook daarin verbetering te brengen. Dit werk, dat door 'den heer Geluk uit Tho- len is aangenomen, is ook door het ge zelschap bezocht en wel bij den Bosch- weg te Vlissingen, waar de watergang ten deele is droog gelegd en belangrijke uitdieping plaats heeft. Ten slotte werd van welke de slaap ongetwijfeld al lang alle gedachten aan Longfield verbannen bad. Tenslotte viel ook hij in slaap. Ursula hield baar vinger tegen mij op, dat ik mij niet zou verroeren. Het getik van de klok in den hoek, en 't geknetter van 't vuur, op den haard waren "de eenige geluiden in de kamer. Zij naaide rustig verder totdat 't werk af was, toen liet zij 'top haar schoot vallen en ging stil zitten. Haar wang leunde zacht tegen John's haar en in baar oogen, welke 't kleine kleedingstuk nauwkeurig schenen te bezien, zag ik groote heldere tranen zich verzamelen en neervallen. Maar zij zag "helder, ja gei- lukkig, alsof zij dacht aan deze geliefden man en kinderen haar 'eigen voor haar behouden in gezondheid en vrede ja, en in dat, wat beter nog is dan die liefde, in eenigheid van liefde. Voor deze oneindige zegeningen, voor den troost, dat zij zijn troost was, voor de heerlijkheid, dat zij deze, zijn kinderen, mocht opvoeden in de vreeze Gods en tot eer van hun vader voor deze zegenin gen, echte vrouw en moeder als zij wa3, zou zij den rijkdom van de gansche we* rold niet hebben willen verruilen. „Wat is dat?" Wiij schrokken allen op toen plotseling do bel luidde door 'thuis klonk, John wakker makend en de kin deren bang in hun bed. Een lakei van door hef Tuindorp naar den Singelweg te Vlissingen gewandeld. Ook hier wordt een belangrijk werk uitgevoerd, doch niet cLoor den Polder. Het is de gemeente Vlissingen, die hier een flinke breede brug laat bouwen voor verbinding met het stadsgedeelte, dat aan de andere zijde van den Watergang in de laatste jaren is verrezen. Deze brug wordt in gewapend beton uitgevoerd. Na bezichtiging van den brugbouw werd weder in de bus plaats genomen1 en naar Middelburg teruggereden. Middelburg. Zondagmorgen ontmoette een agent van politie alhier een man, die een dood kalf op een kruiwagen vervoerde. Des middags werd geconsta teerd, dat het kalf geslacht was en werd de vleesclikeuringsdienst gewaarschuwd. Het geslachte kalf werd in beslag genomen en weg gevoerd en tegen den man pro cesverbaal opgemaakt wegens overtreding der vleeschkeuringswet, in casu slachten zonder vooraf kennis te hebben gegeven. Door de politie is 'aangehouden ze kere C., wonende te St.-Laurens als ver dacht van den diefstal van 650 eieren in een bergplaats van de Coöp. Veilings ver. „Walcheren", aan het station. De man werd aan de justitie voorgeleid en naar bet Huis van Bewaring overgebracht. Vrijdagmiddag had op den tramsingel een aanrijding plaats tusschen de tram en een vrachtauto. D'e bestuurder van de auto had een verkeerde berekening ge maakt en raakte met zijn wagen bekneld tusschen de tram en eon paal van de electrische geleiding. Deze paal werd ern stig beschadigd en ook de auto kwam er niet ongeschonden af. Het onderzoek der politie wees uit, dat de bestuurder nog geen 18 jaar was en onbevoegd tot bet besturen van een auto, zoodat dit muisje nog wel een staartje zal hebben. Goes. In de Vrijdag alhier gehouden a'.gerneene vergadering van de afdeeling Zeeland van den Algemeenen Ne- derlandschenPoliti ebond, nam dhr J. W. Perrels uit Veere, die gedu rende 20 jaar voorzitter der afdeeling is geweest, doch zich niet meer herkies baar had gesteld, als zoodanig afscheid van de afdeeling. Bij: monde van den vice- voorzitter, den heer R. A. Avink uit Mid delburg, werd. den scheidenden hartelijk dank gebracht roor alles wat hij gedu rende dien langen tijd voor de afdeeling heeft gedaan, zulks onder aanbieding van een blijvend aandenken als blijk van waar deering. Do heer Avink werd met bijna algemeene stemmen als bestuurslid her kozen. Hansweert. De verplaatsing van de ma rechaussee P. Vliegenthart te Apeldoorn is ingetrokken en is in .zijn plaats geko men de marechaussee J. Buscop. Onze vroegere dorpsgenoote rnej. S. de Raad is benoemd tot wijkverpleeg ster te Krabbendijke. Rniand-Bath. Zaterdagnamiddag onge veer 3 uur waren eenige Belgische heeren uit' Essen bezig in de schorren bij de Woensdrechtschehaven onder deze ge meente, met visschen. Een hunner zekere heer R. uit Essen, oud 57 jaar, viel plotseling neer en bleek bij onderzoek reeds te zijn overleden. Wolphaarisdijk. Begunstigd door prach tig zomerweer en opgeluisterd door het muziekgezelschap „Euterpe" van Hein- kenszaud", werd Vrijdag j.l. het feest ge vierd van de schoolkinderen, ter eere van de installatie van den burgemeester, hetwelk eenige weken was uitgesteld. Des middags om 1 uur werd de burgemeester toegezongen op het plein der openbare school te Ocstkerke, waar alle kinderen van de drie scholen samen waren ge bracht. Onder leiding van dhr van Wijck, hoofd der Chr. school werd den burge- meesteir en zijn echtgenoot» een 3-tal liederen toegezongen, die door den heer v. Wijck waren samengesteld. Door de jongste leerlinge werden aan Mevr. bloe men aangeboden. Na den zang ging bet in optocht over Oud-Sabbinge, waar op het schoolplein de kinderen werden ge- tracteerd op limonade. Verder .ging het terug naar de openbare school te Oost- kerke, waar de kinderen werden getrac- teerd op krentenkoeken, chocolade en li monade. Na de tractatie ging het in op tocht naar 't terrein aan den Keidijk. Daar Lord Luxmore bracht een brief. Toen de moeder dit wist, liep ze, ietwat veront waardigd, naar boven om de kinderen weer stil te doen zijn. Hij had mij niet gezegd wat 'twas; toen ik waagde 'tte vragen, antwoordde hij zacht „straks!" Toen zijn vrouw binnenkwam gaf hij haar den brief, zonder een woord te spreken. Zij uitte een kreet van vreugde. Zeker, de leidingen Gods met ons waren wonder baarlijk. Mr .John Halifax. Mijnheer, „Daar uw vrouw, Ursula Halifax, se dert eenigen tijd, den leeftijd bereikt heeft, welke haar vader vastgesteld had als haar meerderjarigheid, zoo wil ik, binnen een maand aan u uitbetalen al 't geld, kapitaal en interest, haar toekomende en tot nu toe in mijne handen berustend, als voogd, overeenkomstig het testament van wijlen Henry March-Esquire. v Ik ben, mijnheer, Uwe Richard Brithwood." „Wonderlijk 1 Wonderlijk 1" Was al les, .wat ik kon zeggen. Dat de eene slechte man, in zijn eigen belang, een .ander slecht man zou moeten beïnvloeden tot een daad van recht en dat hun gemeenschappelijk kwaad 'doen voor ons nu 'tgoede moét bewerken! En dat dit juist gebeuren moet in onzen tijd van nood terwijl John's kracht hem scheen te zullen begeven. 1 werden door de kinderen verschillende volksspelen uitgevoerd, o.a. hindernisloo- pen, tonrollen, blokjesrapen enz. Na de spelen ging het in optocht terug naar de .openbare school te Oostkerke, waar de kinderen nogmaals werden getracteerd op limonade en elk een prijsje ontving. De tractatie der schoolkinderen geschied de geheel voor rekening van den burge meester, alsook de bedeeling der armen uit de gemeente, welke bedeeling bestond uit krentenbrood. Alle optochten, zoomede de volksspelen, werden opgeluisterd dco* genoemd muziekgezelschap, hetwelk des avonds nog een concert gaf op een tent op het schoolplein te Oostkerke. Aan het einde van het concert dankte de voorzitter der feestcommissie dhr M. Kloosterman, den burgemeester voor de gulle tractatie der schoolkinderen en de bedeeling der armen, de onderwijzers voor hun krachtige hulp bij het feest voor de schoolkinderen, zijn mede-commissieleden voor de prettige samenwerking en de vrouwen der commissieleden voor hun hulp, betoond bij de tractatie der kin deren, en tenslotte allen, die, op welke wijze ook, hadden medegewerkt om dit feest zoo schitterend te doen s'agen. Laten wij nu vlaggen en wimpels opbergen, doch niet voor een tijdperk van 10 jaar, zoo- algi nu is gedaan, want in 10 jaar is in deze gemeente geen feest gevierd, maar ieder weet wie er D.V. 31 Aug. 1930 haar öOsten geboortedag viert. Laten wij dan wederom .feest vieren (en als het kan en dit kan zeker'als de noodige sa menwerking bestaat) onder de opgewekte tonen van een eigen muziekgezelschap. Haedekenskerke. In de raadsvergadering van Vrijdagmiddag waren met kennis geving afwezig de heeren de Regt en S'teijn. Medegedeeld wordt dat volgens ont vangen bericht van het Burg. Armbestuur bij kasopname bij den ontvanger van dat 'Middel, diens boeken en kas in orde bevonden zijn. Aangeboden wordt daarna de gemeon- tebegrooting' voor 1929 in ontvang en. uitgaaf op f37040.79 met een post wn. f961.61V2 voor onvoorzien en f10500 plaatselijke inkomstenbelasting (1928 f 10.000). Zal worden ter visie gelegd. Zonder hoofdelijke stemming woiclt op voorstel van B'. en W. afwijzend be schikt op de subsidie-verzoeken van de Vereenigingen voor Vxeemdelingenverlce.f r en Dialectonderzoek te Goes. Aan A. Oele zal1 voor den verbouw van zijn perceel een stukje gemeentegrond worden verkocht gkoot plm. 3 vierk. M. tegen f10 den hoop. Het leggeld van do sui kerpeeën tegen den havenberm' wordt na eenige discussie bepaald op1 f 5 per vieric. meter. Bij de rondvraag wordt op ver zoek van den heer Roone toegezegd dat do gemeentebegrooting nadat de termijn van ter visie-legging is verstreken, deze bij de raadsleden circuleeren zal. Daarna sluiting. Terneuzen. Door de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwscb- Vlaanderen werd Zaterdagmiddag een al gemeene vergadering gehouden. Aan inge komen stukken en mededeelingen ontleo- nen wij bet volgende: De voorzitter deelt mede, dat in ven band met zijn uitstedigjheid, dhr Neete- son als waarnemend voorzitter met den secretaris, op 12 April 1.1. ingevolge een van de Kamer uitgegaan verzoek, ter ge legenheid van het bezoek van ZE- den Minister van Waterstaat aan Z--V1?.an deren, een bespreking met den Minister heeft gehouden. Daarbij werd gepleit voor; le. Uitvoering van het aanhangig plan tot uitbreiding der losplaatsen aan het spoorwegstation te Terneuzen, en gewe zen op de noodzakelijkheid van uitbrei ding der bestaande werken en opslag terreinen; 2e. de wenschelijkheid van el'ec- trificatie der bruggen te Sas van Gent en Sluiskil; 3e. de wenschelijkheid van opne ming van den weg AxelRoode Sluis en SchoondijkeLJzendijke grens in het Rijkswegenplan. De Minister merkte naar aanleiding daarvan op, dan blijkbaar toen nog te veel te hebben gezegd, en wees er op, "dat bij maar voor een deel heeft te beslissen omtrent de uitvoering van werken. Im mers, al is hij volkomen overtuigd van de noodzakelijkheid van eenig werk, dan nog moet hij kunnen beschikken over de daar voor noodige middelen, en daarover be- „O, John, John! nu behoeft ge niet zoo hard meer te werken l" Dat was de eerste uitroep van zijne vrouw, toen zij de armen om hem heen sloeg, met tranen in de ooren. Hij was ook opgewonden. Nu zijn last zoo plot seling van hem afviel, gevoelde hij eerst hoe zwaar hij geweest was hoe ver schrikkelijk de verantwoordelijkheid hoe neerdrukkend de vrees. Dank Godl Nu zjjt gij in elk geval geheel bezorgd gij en de kinderen!;" Hij ging zitten, zeer bleek. Zijn vrouw knielde naast hem en sloeg de armen om zijn hals jk ging zacht de kamer uit. L I v' i Toen ik weer binnenkwam "stonden zij bij den haard zij zagen er beiden vroolijk uit, als twee menscben, wien een onverwacht geluk ten deel gevallen was. Ik wenschte hen eemigszins komiek geluk met de zaak. „Ja, hg is nu een rijk man denk er om, Phineas, dat je je broeder met extra respect behandelt." ,JEn je zuster ook; ze is nog jong en mooi is 'tniet? Hoe prachtig zal haar die grijszijden japon staan f" „John je moet je schamen 1' jij de vader van een gezin 1 jij die weldra de grootste fabrikant te Enderley wezen zult (Wordt vervolgdOi

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 5