üit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Sas corruptie in Oud-Beij- Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Go's BANK - GOES Licht op voor fietsers: vorniii Lokman zou dua tegelijk met den heer Knottenbelt naar Nederland terug gaan. Hij heeft Java en Bali bezocht en zou naar Zuid-Sumatra gaan. Na aldaar eeni- ge ondernemingen te hebben bezocht, zou de reis verder gaan naar Palembang. Ver volgens PalembangBenkoelen per auto. Vandaar per boot naar Padang om dan de overlandreis PadangMedan te maken. Mocht hij daartoe in de gelegenheid zijn, dan zou hij ook nog een bezoek aan Atjeh brengen. AFSCHAFFING GRONDBELASTING. In de algemeene vergadering der Geld. Overijs. Mij- van Landbouw werd door den voorz. Mr. A. G- A. ridder van Rappard, aangedrongen op afschaffing van de grondbelasting. Die belasting, zoo zeide hij, moge niet hoog zjjn, wat de boer aan belastingen be taalt, vormt een respactabel bedrag. In tijden van hoogconjunctuur moge die be lasting niet zwaar drukken, in tijden van laagconjunctuur is dat heel anders. In de Nederlander heeft de heer D- Alkema te Alphen a. d. Rijn er terecht op gewezen, dat de grondbelasting een onbillijk ka rakter heeft, daar de industrie, die in den regel veel hooger winst kan boeken dan de landbouw, hiertegenover geen soort gelijke belasting kent. De grondbelasting is een zakelijke be lasting, ze heeft dus altijd een bepaalde bron van inkomen tot voorwerp en treft dat Inkomen onafhankelijk van de om standigheden, waarin de persoon ver keert, die het geniet. Ze kleeft daarop als het ware. Do belastingplichtige wordt hier niet aangesproken als lid der gemeen schap, doch als beheerder van een ver mogen op welk inkomen de Staat een zeker recht uitoefent. Zoodoende drukt deze belasting bepaaldelijk op den boeren stand, on.dat een groot deel van onzen bodem in handen is van de gebruikers. Spr. v.- es er voorts op, dat dodr het ge- br:k aan cultuurgronden en goede moeren- plaatson, jonge landbouwers bijv. om maar te ku. .non blijven in den stand, waarin ze /.jjn opgevoed -tegen elkaar opbieden en onmogelijk booge prijzen betalen. Daarbij wordt geen rekening gehouden, J>ij het be halen vau den koopprijs, met de q$> het gord drukkende grondbelasting. Is deze zakelijke belasting op zich zelf reeds een onbillijke heffing, erger wordt het nog, wanneer de Staat van deze belasting op- c.nten heft, gelijk thans het geval is. Be effectenbezitters zijn bevoorrecht bo ven de landbezitters. Het is indertijd een groote fout ge weest, dat men de grondbelasting niet heeft afgeschaft, toen de vermogens- en inkomstenbelastingen werden ingevoerd. Die fout kan hersteld worden. De land bouwers moeten de tjpm gaan roeren. Tot zijn vreugde had'spr. geconstateerd, dat ook in andere groote landbouwmaat- schappijen dit vraagstuk een punt van be spreking heeft uitgemaakt. Moge een alge meene actie in landbouwkringen het daar heen leiden, dat deze onbillijke heffing spoedig tot het verledene z.al behooren. Vlissingen. Gisteren werd een werkwil lige, die zijn kinderen naar de Zondags-' school bracht en dan naar de kerk wil de gaan, dermate door stakers gevolgd, dat hij zijn kerkgang moest opgeven. Drie der volgers werden door de marechaussee gearresteerd en kregen een verbaal we gens hinderlijk volgen. Gisterenavond ontstond op den Bou levard een vechtpartij tusschen een ige Vlissingsche en eenige Middelburgsche jongens, waarbij van het mes gebruik werd gemaakt. ËJen der Vlissingers werd dermate in den built gestoken, dat hij naar het gasthuis moest worden overge bracht. Zijn toestand was hedenmorgen nog zeer ernstig,. Hij kon niet worden verhoord. De politie stelt een onder zoeik in. Zaterdag; werd het 50.000ste bad genomen. .De betrokken bader ontving een aandenken. 'e H, Arendskerxe. In den nacht van Zondag op Maandag is 'door onbekende oorzaak brand ontstaan in een klamp stroo, toebehoorende aan "W. de Jonge op de Graszode. Aangezien er geen gevaar bestond voor uitbreiding, is de hulp van de brandweer niet ingeroepen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Longerhou en Schettens T. Kloek te Goudswaard; te Schel'luinen (hij Gorinchem) J. R. G. Langhout te Lienden. Bedankt voor Wouterswoude D. PLan- tinga te Linscihoten. Geref. Kerken. Beroepen te Oldebroek, L. J. AHaart te Hill'egersberg-Terbregge; te Goënga-Sy- brandaburen, J. H. Beumee te 2e Exloër- mond, te Zierilczee D? J. van Lonkhui zen te Chicago; te Den Helder F. Tol lenaar te Pernis; te Maastricht E. F. Na- wijn, cand. te Groningen; te Surhuister- veen C. Stam te Alteveer; te Wanswerd a. d. Streek P. v. d. Marei te Krab bendam. Bedankt voor A. J. Polder en voor Lutjegast H. v. d. Zanden te Wapenveld. Geref. Gemeenten. Beroepen te Borssele, A. Verhagen te Middelburg. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Dordrecht A. M. Berkhoff te Amsterdam. -Beroepbaar. Tot de Evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk zijn toegelaten door het Prov. Kerkbestuur van Utrecht de heer G. J. Derksen, theol. cand. wonende te Wierum (Fr.); door dat van Friesland de heer R. van Dam, wo nende te Oude Pekela. DsW. Breukelaar. Men schrijft van bevoegde zijde uit Santpoort aan D e Stand aard: Reeds een paar maanden was de Geref. Kerk van Santpoort in correspondentie met Ds Breukelaar, van Zaandam. Ds B. vraagt zijn emeritaat aan en komt met 1 April 1929 D. V zich te Santpoort vesti gen. Dit bericht is door den kerkeraad ontvangen. 1 Was al zeker dat Ds Breu kelaar kwam en dat is ook medegedeeld op de Dinsdag gehouden Classisvergade- ring te Haarlem, doch de datum is eerst thans vastgesteld. Ds J. L. Jaspers, die tot op heden de geestelijke bearbeiding van deze gemeente waarnam, is door lichaamszwakte genood zaakt zijn werk neer te leggen. In zijn plaats komt Ds W. Breukelaar. Beroepingswerk. De nieuwe Kerkelijke Kiesvereen. „Het Evangelie" in de Ned. Herv .Gem .te Amsterdam, heeft het volgende drietal aan het Kies college voorgesteld, ter voorziening in de bestaande predikantsvacature: A. Adriani, Raam; D- A. van den Bosch, 'sGraven- hage, en J. F. van Duyne, Zaandam. Het drietal, dat de (conf.) „Vrienden kringen" voor deze vacature voorstelt, is W. J. Keiler te Nieuwkoop, O- J. Schweit zer, te WoTkumi en A. Al'tena te Rijnsburg. Theol. Sckoolte Apeldoorn. Voor het toelatingsexamen tot de Theol. Schooi der Qhr. Geref. Kerk slaagden Ario candidaten. Er hadden zich niet min der dan 23 adspiranten voor het examen aangemeld, zoodat 20 candidaten werden afgewezen. Nieuw kerk orgel. In het kerk gebouw der Geref. Gemeente te Bruinisse (Z.) zal een pijporgel worden geplaatst. In een daartoe belegde vergadering onder leiding van den predikant, ds Vreugden- bil. besloot men het orgel te bestellen hij de orgelbouwers A. S- J. Dekker te Goes. De kosten, bedragende ruim 6500 gulden, hoopt men uit giften te kunnen bestrijden. Stichtelijkwoord. Cand. J. L. Bakker te Zeist (vroeger te Hilversum) verkreeg van do Classis Zwolle der Geref. Kerken één jaar verlenging van het hem gegeven verlof om de Geref. Kerken te die nen met het spreken van een stichtelijk woord. - Hef meest gekochte boek. Bijbels vinden nog steeds den besten af trek van alle hoeken in de Bngelsch spre kende naties. Het jaarverslag van het Britscho bijbelgenootschap voor 1927 r28 meldt, dat er nog nooit zooveel bijbels zijn verkocht als in de afgelooperi 12 maanden, uitgezonderd het jaar 1915, toen er 2-000.000 exemplaren werden ver kocht. Er zijn dit jaar 2-213.467 bijbels aan den man en aan de vrouw gebracht of 531.477 meer dan in 1926'27- Vooral in Canada en Australië is de verkoop groot. De j-eugd zonder Bijbel. Onlangs heeft men op de Engelsche volksscholen een onderzoek ingesteld met. betrekking tot de verhouding der Engelsche volksjeugd tot den bijbel. Dit onderzoek .ging uit van de Engel sche Bijbelvereeniging. Da „Christian World" publiceert nu het resultaat. De enquête werd in vijftig willekeurig gekozen scholen gehou den. Het bleek, dat ongeveer de helft der manlijke en 40 percent der vyouwelijke leer lingen geen bij bel bezaten. Volgens de gegevens van deze vijftig scho len bezitten van de zes millioen kinderen, die in Engeland de volksscholen bezoeken, twee en drievierde millioen kinderen geen bijbel en bezoeken anderhalf millioen kinde ren geen Zondagsschool. Het plan bestaat nu om een zeer goedkoope bijbeluitgave voor schoolkinderen ter perse te doen gaan, en om deze dan op de scholen te verspreiden. Rilland-Bath Gistermorgen werd door Ds J. S. Hartjes uit Vlissingen in de Ned. Herv. Kerk alhier tot zijn dienstwerk in geleid Ds A. A. Wildschut, overgekomen uit Hoogersmilde met de tekstwoorden uit Joh. 21:15, 16, 17, telkens de laatste regels. Des namiddags verbond Ds Wild schut zich aan zijn gemeente met de woorden uit Rom. 1:16 middelste ge deelte. Goes. Zooals wij reeds meldden slaag de te Amsterdam voor bet po-liitie-diploma de heer J. van der Kreek© alhier. Men verzocht ons nog te melden, dat hij: werd opgeleid door de Arnhemsche School voor schriftelijk onderwijs, Rosendaalschestraat 240, Arnhem, Dir. J. van der By. Provincial® vergadering; r. Chr. Onderwijzers en Ond. essen in Zeeland. Zooals reeds eeTder werd medegedeeld, zou dez© Provinciale Ver gadering, welke telken jare gehouden wordt, ditmaal het karakter dragen van een excursie naar Gent. Door z-eor velen uit Walcheren, Z.-Beveland, en Zeeuwsch- Vlaanderen is aan dezo excursie deel genomen. De deelnemers van Üo overzijde der Schelde arriveerden met de boot van plm. 9.30 in Trineuzen, vanwaar in een viertal autobussen naar Gent, werdi ge reden. Door eenig© stagnatie onderweg was het te laat -geworden, om vóór de gemeenschappelijk® lunch de aangekon digde vergadering te houden. Hierdoor) kwam o.m. ook te vervallen pitnt 3 ran die agenda: inleiding van den secretaris, d® :heer C. T. Nobels C.Jzn van Sluiskil, over: Gent, zijn historie en zijn merk waardigheden. Dhr Nobels vond echter nog wel gelegenheid verschillende bij zonderheden omtrent de stad en hare bezienswaardigheden mede te deelen, zoo dat de deelnemers toch ©enigermate ge oriënteerd waren. Indien aan den wensch van velen, om deze excursie een vol gend jaar te herhalen, gevolg kan wor den gegeven, zal er h openlijk genoeg zame gelegenheid zijn, tot het houder! van deze inleiding, welke voor de ex- cursisten zeker bijzondere bekoring biedt. De samenkomst in het „Tehuis aller Vlamingen: Uilenspiegel" werd, bij afwe zigheid van den voorzitter, de heer W. 't Hooft, gepresideerd door den heer La- vooij van Middelburg. Na den maaltijd volgde het bezoek aan enkele van Gent's merkwaardigheden, aan het Gravensteen, St. Baafs kathedraal en Belfort. De deel nemers kregen een goeden indruk van de schoonheden dezer stad en hare ge bouwen. Het vertrek uit Gent was bepaald op plm. 7 uur. Te omstreeks acht uur arri veerde men in Terneuzen, waar de deel nemers uit Zuid-Beveland en Walcheren per boot van 20.40 huiswaarts gingen, Deze excursie met haar plm. 70 deel nemers, kan, mede dank zij de zorgen van den secretaris, zeer goed geslaagd genoemd worden. Het is niet te verwon deren, dat men van verschillende zijden den wensch uitte, ©en volgend jaar nog maals naar Gent te gaan. Geslaagd voor politiediploma met aanteekening J. Zwijgers en A. Vermerris, beiden te Vlissingen. Om parasiteeren te vo>or- komen. De rector-magnificus der Rijks universiteit te Groningen maakt bekend, dat bij schrijven van den 'Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen dd. 27 Juli 1928 is bepaald, dat zij, die voor het onderwijs aan een der Rijksuniversi teiten wonschen te worden ingeschreven daarvoor een tweetal photo's in klein formaa.t z(.g. pasphoto's) moeten over leggen, beide aan de achterzijde voorzien van hun naam. Dit ministerieel schrijven is, naar wordt medegedeeld, afgekomen in verband met het feit, dat aan do universiteiten en vooral in Leiden was dat zeer sterk het geval niet-ingeschreven studenten de colleges volgden, wat hun mogelijk was door do onvoldoende controle of tengevolge van het feit, dat zij de in- schrijvingskaart van wei-ingeschreven stu denten bij zich hadden en voor dezen doorgingen. Aan deze onwettige praktijken is thans een eind gemaakt door een foto op de inschrijvingskaart en een foto met hand- teekening op het bureau der universiteit. De Unie-collecte bracht op te 's-Gra- venpolder (Geref. kerk) f 17,42 en te Krab- bendijke f 123,95. Een lyceum dat vijf midda gen in de week vrij geeft. „De Morgen" schrijft: Bij wijze van proef is bij 'het R.-K. Lyceum voor meisjes te 's-Gra.venhage een geheel nieuwe dagorde voor de leerlingen ingevoerd. De lessen zullen zooveel mogelijk in de ochtenduren gegeven worden, waardoor slechts op Dinsdag- en Donderdagmiddag (voor de 2e klasse ook op Maandagmid dag) nog een tweetal lesuren noodig zijn. Deze regeling heeft het voordeel, dat bijna alle lessen en vooral die in de moei lijkste vakken in de ochtenduren, de meest vruchtdragende, zijn ondergebracht. Bo vendien behoeven de leerlingen slechts twee dagen per week den vaak langen weg van huis naar school en terug tweemaal af te' leggen. Bijna eiken dag beschikken de leerlingen over middag en avond, zoo dat het huiswerk met grooter zorg dan tot nu toe kan gemaakt worden, terwijl er meer tijd over zal blijven voor het huise lijk leven. Na enkele maanden zal worden uitgemaakt of de oude regeling zal moe ten terugkeeren of wel de nieuwe kan ge handhaafd blijven. Een notariskantoor staakt z ij n betalingen. Zaterdag vervoegde zich een landbouwer uit Appelscha bij het notariskantoor Rambonnet te Assen om betaling te vragen van geld, dat onder beheer was van den, nu 3 weken geleden overleden, notaris Rambonnet. Het bleek, dat aan de verplichtingen niet kon worden voldaan en aangifte bij, de politie is nu gevolgd. De overleden notaris stond goed b'ekend en genoot algemeen vertrouwen. Hij had een zeer druk kantoor en had zitting in zeer veel plaatselijke vereenigingen. Men kon dan ook geen inlichtingen geven, hoe groot de verplichtingen wa ren. Wèl deelde men mee, dat de familie (de weduwe en zoons) de nalatenschap niet hebben aanvaard. De weduwe is naar Noord-Holland vertrokken. Het kantoor is gestoten. Vele kleine luiden uit Assen en ver in den omtrek zijn het slachtoffer ge worden. Inbraak bij: een wisselïoo- per. Gistermorgen ontdekte de wissel- looper Lanjouw te Coevorden, dat een raam van de voorkamer was openge schoven. Bij onderzoek bleek, dat inbre kers aan het werk waren geweest. Een bedrag van 3500 gulden wordt vermist. De politie stelt een onderzoek in. Droge gist in tabletten. Te Londen is een nieuwe fabriek geopend waar men uit bietsuikerstroop gist maakt en in tabletten perst, die dezelfde diensten als gewone gist zouden bewijzen, maai niet bedierven. Op de bakkerstentoonstel ling te Islington (Londen) zijn de pro ducten van de fabriek voor het eerst te zien. De tabletten bevatten, naar de uitvinders verzekeren, levende cellen en <Ie belangrijke B-vitamine. Twee tweelingen en een drieling. Te Stratum is het geziu van A. Schellekens—Donkers vermeerderd met een tweeling. De eerste maal werd ook een tweeling geboren en in 1926 een drie ling. De xinderen zijn allen welvarend. Nog een typhoon. Een ty phoon heeft de laatste twee dagen enorme schade aangericht langs de kust in de streek van Sjanghai. Talrijke Ghineezen zijn verdronken. Tengevolge van de slag regens zijn alle verbindingen volkomen verbroken. Sinds 1905 is Sjanghai niet door een dergelijke overstrooming geteis terd. De Fransche concessie en het Ame- rikaansche Marinierskamp staan jnder Iwater. De laatste 24 uur is 18 c.M. regen gevallen. 1 a n d. Ook te Oud-Beijerland heeft de directeur van het gemeentelijk gasbedrijf zich aan corruptieve handelingen schul dig gemaakt, meldt de Tel. Dezer dagen werd deze zaak in een gesloten zitting in den gemeenteraad behandeld. Het re>- sultaat der besprekingen was, "dat besloten werd, om het aanbod van. Ben directeur tot terugstorting van het door hem ont vangen bedrag aan steekpenningen ad f2381.75 in de kas van het gasbedrijf te rug te storten, te aanvaarden. Auto-ongeluk. Zaterdagmiddag reed de heer L- uit Amsterdam met een auto, waarin nog twee personen hadden plaats genomen over den Langeweg tus schen Nieuwe- en Rijnwetering, toen de wagen plotseling slipte, omsloeg en na eerst tegen een boom gebotst te 2ijn, in een sloot geraakte. De heer L. kon zich nog met moeite redden; de andere inzit tenden sloegen door de kap heen en kre gen verschillende meer of minder ernstige verwondingen. (Iel.) Ernstige trambotsing. Gis termiddag omstreeks 4 uur is in de Plan tage Middenlaan te Amsterdam een mo torwagen van lijn 21 op een bijwagen van lijn 9, die voor een tramhalte stil stond, gereden. Het achterbalcon van lijn 9 en het voorbalcon van lijn 21 werden zwaar beschadigd. Twee passagiers wer den gewond. D© een, een heer, bekwam een kwetsuur aan de hand, terwijl de ander, een dame; klaagde over pijn in den rug. De beide gekwetsten .konden, nadat hun de eerste medische hulp ver leend was, naar huis gaan. Het ongeluk is veroorzaakt, doordat ondanks het krach tig remmen door den bestuurder, de mo torwagen van lijn 21 is doorgegleden. Familiedrama's. Te Berlijn heeft Zondag een familiedrama plaats ge had. In de vroege morgenuren kwam het in de woning van den 47-jarigen museum beambte W. Engel tot een hoogloopenden twist over de kinderachtige vraag, met wie de beide kinderen, een dochter van vijftien en een zoontje van acht jaar, hun. Zondagsuitstapje zouden maken. Het huwelijksleven der ouders was om verschillende redenen dein laatsten tijd niet bijzonder gelukkig. De ruzie van gisteren ontaarde echter in een tragedie, doordat de zuster van de vrouw, die op visite was, partij voor haar zuster trok. Hierdoor ontstak de man in een zoo hevige woede, dat hij een revolver trok en in het wilde om zich heen schoot. Het eerste schot trof zijn vrouw in het hoofd; zij was onmiddellijk dood. Do schoonzuster werd door drie kogels ge troffen, n.l. in de borst, de buik en den rug. Haar toestand is hopeloos. De vijf tienjarige dochter snelde op haar vader toe; deze vuurde in zijn blinde woede ook op het meisje, doch miste haar. Zij liep daarop de straat op en riep luidkeels om hulp. Toen een politieman met haar 'de ouderlijke woning weer binnenging, vond hij slechts het achtjarig zoontje onge deerd. De jongen was uit angst onder de sofa gexropen. AMSTERDAM. Het bericht, dat dezer dagen verscheen, omtrent den datum van invoering van het pensioenfonds in de grafische vakken is als voorbarig te be schouwen. Wel wordt door de desbetref fende commissie druk gewerkt aan de voorbereiding van de invoering van dit fonds, maar een bepaalde datum is nog niet vastgesteld. AMSTERDAM. Na de overdracht van het rectoraat promoveerde heden aan de Universiteit alhier tot doctor in de han delswetenschappen de heer F. M. Wibaut Promotor was prof. dr H. Frijdai. DELFT. De politie heeft den 25-jarigen schipper Visser gearresteerd wegens mis handeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, van zijn vrouw van wie hij gescheiden leeft. Ze moest naar het Ziekenhuis worden vervoerd. Ook de moeder van V., die aan de mishandeling deelnam, werd gearresteerd. ENSCHEDE. Nabij de halte Broek- deurne (Lonneker) was een aantal1 werk lieden bezig wagons te Iaden. De 27-ja- rige K. Roxum geraakte tusschen de buf fers bekneld en werd gedood. Hij laat «»n vrouw, ea dri« kinderen achter. Liehermann gearresteerd. HELSINGFORS. De politie te Iielsing1- fors is er in geslaagd, den voortvluchtigen directeur van de Discontobank te Brus sel, wiens uitlevering door de Nederland- sche politie was gevraagd, te arresteeren. Liebermann was het laatst te Riga ge zien en was daarna verdwenen. Onder een valschen naam had hij in verschil lende hotels vertoefd. Zaterdag nam hij in een particuliere woning te Helsingfors zijn intrek. Toen de politie in den nacht van Za terdag op Zendag in de woning bin nendrong, deed Liebermann een poging zelfmoord te plegen, die op het laatste oogenblik werd verijdeld. De gezondheidstoestand van Lieber mann is tengevolge van het maandenlange vluchten en heen en weer trekken van dien aard, dat hij niet verhoord kon worden. De storm in Amerika. LONDEN. Volgens de laatste berichten uit New-York zou het aantal slachtoffers van de tornado te Portorico tusschen 1000 en 20CO bedragen, terwijl het aantal dakloozen ongeveer 10.000 zou bedragen. De materiëele schade bedraagt 100 mil joen dollar. Hevige branden en aardver schuivingen hebben de verschrikkingen van den storm vergroot. Groote stukken vielen van de bergen op de huizen. De oogst is totaal verwoest. Er is te Portorico gebrek aan levens middelen. Men vreest het uitbreken van besmettelijke ziekten. Deze stormramp is de grootste, welke ooit het Midden-Amerikaausche eilanden- gebied geteisterd heeft. De tornado heeft thans, zooal's gevreesd werd, Florida bereikt. Ook hier is groote schade aangericht. De bevolking van Tampa vlucht in paniek. GENEVE- Naar vernomen -wordt, over weegt de Chineesche regeering te Nanking uit den Volkenbond te treden, in verband met de niet-herkiezing va.n China in den Raad van den Volkenbond. PARIJS. De Fransche minister van fi nanciën heeft medegedeeld, dat de po gingen om Amundsen te vinden moeten worden beëindigd. De kruiser Straszburg zal uit het hooge Noorden terugkeeren. Stoomvaart Mij. Nederland. CHR. HUYGENS, uitr., p. 14/9 Ouessant. ENGGAN'O, uitr., 15/9 v. Amsterdam. ROEPAT, 15/9 van Java te Amsterdam. KARIMATA, thuisr., 14/9 te Marseille. JAN PZ. COEN, 15/9 van Amsterdam te Batavia. SALAWATIE, tlhuisr., pass. 15/9 Perim. Ned. Stoomboot Mij. VAN RENSELAER 12/9 te Curapao. STUYVESANT, Barbados n. Amsterdam, p. 14/9 Assoren. Rotterd. Lloyd. KOTA RADJA, 13/9 van R'dam te Bata via. SIBAJAK, uitr., 14-/9 van Colombo. G0R0NTAL0, uitr., 13/9 te Singapore. MADIOEN, uitr., 13/9 te Sabang. KERTOSONO, uitr., pass. 15/9 Dun'ge- ness. TAPANOELI, thuisr., 15/9 van Port Said. M0DJ0KERT0, thuisr., pass. 15/9 Sa- gres. SIT0EB0ND0 15/9 van Hamburg te Rote terdam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 18 Sept.- Zwakke tot matige Z.-O. tot Z.-W. wind, toenemende bewolking, waarschijnlijk nog weinig of geen regen, aanvankelijk iets warmer. Stand van hedenmiddag 2 uur.. Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 767. Dinsdag 7 u. 40. Amsterdam, 17 Sopt., 8 u. Borljjn 59.42—59.44 Brussel 84.6534.68 Parijs 9.739.751/2 Londen 12.095/8—12.10 j&ow-York 2.49^—g.49^

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2