Uit de Provincie. Kerknieuws. Ondi Predik ning der luchtverkeerdiensten op Java bjj te wonen. Deze opening zal vermoe delijk: in de tweede helft van October geschieden. De generaal denkt ongeveer een maand in Ned.-indië ie vertoeven. De prins naar de Zuiderzeewerken. De prins is voornemens op Vrijdag 28 Sept. a.s. een bezoek te brengen aan de bij en aan de Noord-Hollandsche kust in uitvoering zijnde Zuiderzeewerken. ZENDINGSDAG VAN DE CLASSIS MIDDELBURG DER GEREF. KERKEN. Rede van D'S A. Merke- lijn uit Magelang. Zooals wij gisteren reeds meldden, sprak gisteren op den Zendingsdag van de classis Middelburg der Gerei. Kerken, ge houden in den tuin van het Schutters hof te Middelburg, de Missionaire Die naar des Woords, uitgezonden door de Zeeuwsche, Noord-Brabantsche en Lim- burgsche Gerei. Kerken, D$ A. Merkelijn te Magelang, over zijn arbeid aldaar. Voor een groote, aandachtig luisteren de schare vertelde Db Merkelijn op een voudige, boeiende wijze van den Zen- dingsarbeid op het Zeeuwsche terrein. Op dit terrein bevinden zich ze s C h r. scholen voor Westersch onderwijs, waarop 1200 h 1300 leerlingen uit de Javaausche en Chineesche wereld en 100 uit de Europeescho kringen gaan. Er zijn in die scholen 30 Hollandsche leerkrachten werkzaam. 'Met dank mag erkend, dat deze scholen zich een goeden naam hebben verworven: zelfs de stich ter der Sarekat Islam stuurt zijn kind naar een dezer Chr. scholen. En dat het onderwijs op onze Chr. scholen vruchten draagt, is reeds meermalen gebleken. In aansluiting aan dezen schoolarbeid is men begonnen met het oprichten van Zondagsscholen en knapen- en meisjesvereeni gingen en van een leeszaal voor de rijpere jeugd. Behalve de reeds genoemde, meer Wes- terscho scholen, zijn er op het zendings terrein acht inlandsche scho- 1 e n, waar het onderwijs in de inlandsche talon door inlandsch personeel gegeven wordt. Ook deze meer eenvoudige scho len heeft God willen gebruiken als in strument voor sommigen om tot het Christendom te komen. Verder is er de colportage- arbeid. Vier colporteurs trachten ge regeld Bijbels en Chr. boeken te ver knopen en twee colporteurs zijn er, die speciaal in een kiosk arbeiden. De colporlage-boekhandel maakt, dat deze col- porlage-arbeid tot heden zichzelf kan be druipen. In een groote oplaag worden iedere maand twee blaadjes verspreid. De ontwaking op Java maakt dit noodig. Al lerwegen komt er meer vraag naar lec tuur en helaas worden er reeds vele sme rige, vuile boeken -op Java geplaatst Daarom is er zoo groote behoefte aan Christelijke lèctuur. Van groot belang is de dienst der barmhartigheid. In het hulphospi taal te Parakan worden iederen dag 40 k 60 Javanen verpleegd en wordt hun dagelijks het Evangelie verkondigd. Zijn ze genezen, dan krijgen ze bovendien later bezoek van een Java'anschen helper. De medische zending draagt vele vruch ten. En dat is te begrijpen. Do bewezen barmhartigheid laat een *"diepen indruk achter. Jammer, dat Zeeland nog geen groot Zendingshospiiaal heeft. Alle zen dingsterreinen zijn het daarin voor. Onze Zeeuwsche medische zending is nog zoo zwak en we moeten zoo sukkelen. Het is meer dan tijd, dat dit kostelijkZendings middel veel meer tot z'n recht komt. Wel wil Spr. zijn hartelijken dank be tuigen voor de kist uit Zeeland, die hij jaarlijks voor het hulphospitaal te Para kan en do armenkolonie te Blondo ont vangt. Betreffende Blondo deelt Spr. mede, dat het daar een heerlijke plaats is voor het zaaien van het Evangelie-zaad, waar veel zegen ontvangen wordt. Het zijn daar arme menschen, stumperds, maar heer lik is het, er te vertoeven, er te pre diken en er de Sacramenten te bedienen. Alle menschelijke heerlijkheid valt hier weg, maar op het hoogst schittert de liefde van God, bewezen 'aan de arm- sten der samenleving. De moeilijkste arbeid is wel het h u i s- be zoek. Tien helpers zijn 'geregeld in dit werk bezig. Iedere week worden -L 150 Javaansche gezinnen bezocht. Groot is het wantrouwen, waartegen de helpers te strijden hebben. In vele geval len worden ze aangezien voor Hollanders, voor dezulken, die overgeloopen zijn. De Evangelieverkondiging heeft iedere week in 14 gemeenten plaats. Op 12 dezer plaatsen wordt door Spr. het H. Avondmaal bediend. Elke week worden 21 catechisaties gehouden. Vraagt men nu naar de Zendings vrucht, dan wil Spr. er voor waar schuwen, alleen te letten op de vrucht, die .geteld en gezien kan worden. De gangen van den loop van het Evangelie zijn dikwijls verborgen. Wie zal zeggen, hoeveel menschen er den Bijbel en de blaadjes lezen? Maar de cijfers, die gege ven kunnen worden, getuigen toch van rijken zegen. Sedert het vorige verlof van Spr., dus 7 jaar geleden, is het aantal Christenen op het Zeeuwsche Zendingsterrein ver drievoudigd. Toen waren er 200, nu zijn we een eind over de 600. D'e ambten in een Javaansche gemeente zijn inge steld en in Augustus j.l. zou te_ Mage lang een Javaansche dominé zün intrede ;)Jn doen. Er is reien te over, om den Naam des Heer en groot te maken voor hetgeen tot stand is gekomen. Een half jaar geleden was oud-mi nister Colijn in Magelang. Hij heeft er den Zendingsarbeid gezien, heeft verga derd met de gemeente en was bijzon der onder den indruk van den zegen Gods. Dertig jaar geleden waren, zoo zei de heer Colijn, dr Pruys en ik de eenigst^ Christenen in Magelang. En zie nu eens de kerken en de scholen. Den Heere zij dankl Er zijn echter helaas ook teleur stellingen en er is een opkomen de tegenstand. We mogen daarover niet zwijgen. Spr. hoopt, dat het vernemen hiervan het gebed voor de Zending zal doen toenemen, want nergens hoeft Spr. meer behoefte aan dan aan de voorbede der gemeente. Als teleurstellingen noemt Spr.: de wei geringen der regeering, om subsidie toe te kennen voor scholen en hospitalen, maar ook het afvallen van hen, die hoor den naar de stem van het Evangelie en zoo goede hope boden. Aangrijpend wa ren de voorbeelden, die Spr. daarvan noemde. Opmerkelijk is ook de houding van de .pers. Vroeger was het zoo, dat de toon der Hollandsche, in Indië verschij nende, bladen tegenover de Zending on vriendelijk was, terwijl do inlandsche bla den woorden van waardeering bevatten voor het werk der Zending. Maar nu is het juist omgekeerd. De Europeesche pers heeft een veel vrien delijker houding aangenomen. Haar te genstand is geluwd. Maar de inlandsche pers biedt schier niet anders dan verzet en tegenstand. Er wordt actie gevoerd tegen de subsidies van regeeringswege voor scholen, etc. Nauwkeurig wordt na gegaan of de regeering geen vriendelijker houding aanneemt tegenover het Chris tendom dan tegenover de andere gods diensten. De inlandsche pers tracht het Christendom verdacht en bespottelijk te maken. Al die tegenstand gaat uit van de Mo- hammedia, de voornaamste Mohamme- daansche vereeniging. Er zijn zelfsi van verre Mohammedaanscho leeraars naar Java gekomen, omdat de geruchten gin gen, dat het Mohammedanisme op Java afbrokkelde. Genoemde vereeniging stuurt jongelui naar Mohammedaansche universiteiten en doet verder in alles de Zending na: verspreidt lectuur, zendt colporteurs uit, die het de Christelijke colporteurs moeilijk maken, richt verder hospitalen op, opent poliklinieken en sticht armenhuizen, al les om te laten zien, dat het onwaar is, dat het Mohammedanisme geen barmhar tigheid kent. Mohammedia zendt ook helpers naar de desa's uit, die zelfs de samenkomsten der zending bijwonen en daar in debat de Christen-helpers bestrijden. 'Zoo is er een groeiend verzet tegen, het Christendom. Een Javaan, die Chris ten wil worden, ontmoet dan ook zooveel tegenstand. Het wordt hem zoo moeilijk gemaakt. Ontroerende verhalen gaf Spr. hiervan. Soms heeft ook die tegenstand een tegenovergestelde uitwerking en ontsluit hij deuren, die eerst gesloten waren. In ieder geval is die tegenstand, die actie van den Satan, het bewijs van de werking van Gods geest onder de bevolking van Java. Wij moeten echter, aldus Spr., haat met liefde beantwoorden. De oprichting va51 een zendingshospitaal zou het prachtigste antwoord zijn op de tegen werking uit Javaansche kringen. Zulk een hospitaal zal veel geld kos ten. Maar we hebben immers altijd om zegen op het Zendingswerk gebeden? Moe ten we dan als men meent, dat de uiterste grens van het kunnen bereikt is den arbeid der zending gaan inper ken en den bloei tegenhouden? Maar volgens Spr. kan niet warden gezegd, dat er niet meer voor de zen ding gegeven kan worden. Laten we luisteren naar het Zendings bevel van onzen Heere Jezus Christus, dat met zooveel nadruk is gegeven. Het is krachtig en duidelijk. Als dat niets zegt, kan Spr. geen enkel ander argu ment noemen. Niemand, die God vreest, kan nalaten voor den arbeid der Zending te bidden en te offeren. Ds D. Scheele te Middelburg sprak hierna een kort slotwoord, waarin hij er den nadruk op legde, dat op de leden der Zeeuwsche Geref. Kerken de dure verplichting rust, den arbeid van Ds Merkelijn in 'Magelang mogelijk te ma ken. Laat ons hem niet onthouden, wat hij zoo dringend noodig heeft De gemeente moet een Zendingsgemeen te zijn. D's Merkelijn moet den steun hebben en ondervinden van de kerken- die hem uitzonden. Daarom, aldus Spr., geeft uzelf, uw gebed, uw liefde en uw gaven voor het Zendingswerk. Nadat D's Scheele nog had medegedeeld, dat er voor f 200 aan entréebewijzen was verkocht en de collecte in de pauze f 207 had opgebracht en door allen staande Ps. 72:11 was gezongen, eindigde Z.E.erw. dezen welgeslaagden Zendingsdag met dankgebed. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. De kansen op stichting van een museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes, zijn sinds een vorige publicatie, niet on belangrijk gestegen. Het Gothische huis op de Turfkade is door de Ver. „Hendrick de Keyser" te Amsterdam aangekocht; de voor dien aan koop benoodigde som, door de Vereeniging tot stichting van een Museum te Goes als subsidie te storten, is bijeen. En het pand kan door deze vereeniging van de ver. „Hendrick de Keyser" voor het beoogde doel worden gehuurd- De eerste tevens zeer belangrijke stap is dus gezet! Vast staat dus reeds: le. dat bedoeld fraai pand behouden blijft; 2e. dat de voorgevel binnen niet te lan gen tijd geheel gerestaureerd wordt; 3e. 'dat voor een te stichten Museum een zeer geschikt en fraai onderdak, is gevon den. Doch nu komt het voorloopig Comité, onder dankzegging aan de ve len, die reeds steun verleen den, nogmaals en dringend tot hen, die nog niets van Zich deden hooren, met het vriendelijk verzoek, hun medewerking aan de verdere voltooiing der plannen niet te onthouden. Voor de tot standkoming van het zoo nuttige doel, is minstens nog noodi'g: a. een bedrag van vier a vijfdui- zend gulden voor de inrichting van het museum; b. een meerdere jaarlijksche contribu tie van ongeveer vijf honderd gul den, voor de exploitatie van het mu seum. Dit nu kan o. i. door Zuid- en Noord- Beveland te samen gemakkelijk bij elkaar worden gebracht, mits men de handen in één slaat en voor deze zeer belangrijke zaak gevoelt. En daarom nog eens: Helpt de stich ting van een museum te Goes bevorderen, door flinke bijdragen in ééns en door jaar lijksche contributiën naar vermogen en draagkracht en geeft van uw steun zoo spoedig mogelijk kennis aan den penning meester, den heer J. M. van Bommel van Vloten te Goes. Het voorloopig Comité: G. A. Hajenius, Voorzitter. J. M. van Bommel van Vloten, Penningmeester. Joh. Pilaar. J. A. Wilton van Reede. Mr J. H. M. Stieger. Mr J. W. Goedbloed. A. L. van Melle. J. I. van Ballegoyen de Jong. A. M. Overhoff. E. C. van Dissel. T. van Heel. J. de Kruyter. P. G. G. Rothuizen, Secretaris. Goes, 14 Sept. 1928. Zeeuwsche ringrijderij te Rotterdam. Voor de Zeeuwsche ring- rijdei'ij, welke a.s. Dinsdag op de Nenijto te Rotterdam .gehouden wordt, is thans definitief ingeschreven door1: 1. I. Groenewege en mevr. Groenewege, van Hoedekenskerke; 2. J. C. Koert en mevr. Koert, van Wolf aartsdijk; 3. H. v. fwaarden en mevr. v. Iwaarden, van (Wtolfaartsdijk; 4. M- R. v. Iwaarden en mevr. v. Iwaarden van Heinkenszand; 5. A. I. v. Dijko en mevr. v. Dijke van Nisse; 6. A. Shake en mevr. Sinke, van Kloe- tinge; 7. M. v. Liere en mej. C. Harinck, Van 'sH. Abtskerke; 8- K. v. Lange- raad en mevr. v. Langeraad, van Kamper land; 9- O- Geluk en mevr. Geluk, van Kruiningen en 10- M- Geluk en mevT. Geluk van Kruiningen; 11. M. Krijger en mej. C- Harinck, van 'sH. Abtskerke. De jury voor de ringrijderij zal bestaan uit leden van het Bestuur van de Zeeuw sche Ringrijderij te Goes. Bij Kon. besluit is, als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de eere penning in brons en eeiï loffelijk getuig schrift toegekend aan H. in den Bosch, (arbeider te Zierikzee. Goes. Omtrent het Gotische huis op de Kade. dat eigendom wordt van de ver eeniging Hendrik de Keyser en dat straks zoo mogelijk tot een museum zal' worden ingericht, schrijft de heer O- Visser in het Handelsblad; Het pand is, hoewel niet geheel, dan toch ten naastenbij geheel1 gaaf. De top boven de bovenste trappen is, hoewel ook reeds van vrij hoogen ouderdom, niet meer oorspronkelijk. De heer Visser meent, den bouwtijd van 'tpand te moeten schatten als te lig gen in de eerste vijftig jaTen van de zestiende eeuw. Den ingewijde zal het op vallen, dat toen de toepassing van den Gothischen bouwstijl reeds tot het verle den behoorde en wij geven hem daarin gelijk. Een eigenlijk Gothisch huis is het niet, eerder een Renaissance-huis met Gothische reminixensen. De vorm en versieringen van den gevel staan sterk onder den invloed van de Vl'aamsche Renaissance; wie Brugge heeft gezien en wie den stijl van de oude Dorische hui zen kent zal dit toegeven. In geheel het Zuiden hebben de Go thische vormen veel langer nagewerkt dan in het Noorden. Dat inderdaad het ipand niet ouder kan zijn dan boven is aangegeven, wordt bewezen door de ogief- vormige versieringen van de balksteutels, Renaissance bij uitnemendheid, in stede van den klaverbladvorm, dien men voor deze constructiedeelen bij den Gothischen stijl aantreft. Eu aan de echtheid van de oude balklagen, samengesteld uit moer en kinderbalken, hoewel ten deele door plafonds etc. aan het oog onttrokken, valt nauwelijks te twijfelen. Jonger dan wij veronderstellen kan het ook be zwaarlijk zijn; boven den ingang toch stond voorheen een gelukkig nog aan wezigen steen met het wapen, den dub belen arend van keizer Karei V. In later tijden zou men diens embleem waar- schjjnljjk niet meer voor versiering heb ben gekozen. AANVANG VAN DE HOLLAND-INDIEVLUCHTEN. Op het vliegveld Schiphol waren Woensdag de vijf vliegtuigen, die voor do start naar Indiië gereed staan, voor het publiek tentoongesteld. De vijf toestellen met als inzet Luitenant Koppen, die als leider der vluchten optreedt. Fraai gesmede ankers, waarvan er geen ontbreekt, sieren den gevel. Op hun plaats nog staan en hun ouden vorm nog hebben de vensters. Schoonmaak en restauratie van den ge vel zal niet achterwege kunnen blijven. Gelukkig zijn het geen al' te dikke pleis ter- en verflagen, die de steienen bedek ken. Bevolking. Ingekomen: N. Stui- Venberg, zonder beroep, van Nijmegen, Blaaubeenstraat 3; E. V. Winkelaar, z. beroep, van Oostvoorne, Westhavendijk 6; A. M. Bastiaansen, religiense, van Rot terdam, Stalstraat 3; L. K. van Zaltborn- mel en gezin, procuratiehouder, van Mid delburg, Wühelminastraat 80; H. van Lo kexen Campagne, land. ingenieur, van Wag'eningen, Voorstad 11; W. H. J. Tiele- mans en echtgenoote, bedrijfsleider druk kerij, van Kloetinge, Ganzep. straat 14a; Iz. Pleijte, schildersknecht, van Krabben- dijke, Lange Vorststraat 33; L. Engstler, orgelmaker, Van Aigen (D.), Westsingeï 55; M. C. Sturm, dienstbode, van Wissem- kerke, Violenstraat 36; D. J. in 't Veld dienstbode, van Tilff(B.) Blaaubeenstr. 3; Vertrokken: J. C. vanFraassen, leerl. Verpleegster, paar Rotterdam, Ooglijders- kliniek; D. de Kok, bakkersknecht, naar Veere; H. B. Schikker, dienstbode, naar Amsterdam, Jacob Obrechtstraat 67; J. A. van Heel, scholier, naar Middelburg1, Giststraat; A. Snoep, dienstbode, naar Koudekerk®, N. Vlissingscheweg 132; J'. Kakabeeke, student, naar Hoorn; J- A. Antonisse, leerl. verpleegster, naar Delft Gasthuis; H. Zuidema, leerl. verpleegster, naar Dordrecht, Ziekenhuis, Reeweg. Kapelle. Onder voorzitterschap van dhr W. Glas kwam de vereen, van Oud-ïeerl. van de Tuinhouwcursussen in een flink bezochte vergadering bijeen. Welkom wer den inzonderheid geheeten do hoofdonder wijzers R .v. d. Hoek van Biezelinge en Jansen Verplanke van Kruiningen. De voorz. wenschte hen geluk met de behaab de acte Tuinbouw en hoopt dat ook de vereen, hiervan mag profiteeren. Besloten werd o.m. om in overleg'met den Rijkstuinbouwconsulent een lezing te doen houden over platglascultuur en den verbouw van Tomaten. Op dhr de Rakker uit Naaldwijk werd het oog gericht. Ook dhr Adema zal aangezocht worden voor een lezing over ziektebestrijding. Vooral wees de voorzitter op de bestrij ding van luizen. Dhr J. v. Willigen te Nieuw-Borgvliet zal uitgenoodigd worden om practische beschouwingen te geven over Bijenteelt. De voorzitter zegde toe een lezing over Emelten en de penningm. een over zwarte bessen en de bestaande ziekten, getoetst aan ervaringen opgedaan in Engeland. De tuinman van „Eureka" hoopt te spreken over Dahlia's. Meegedeeld werd dat nog enkele personen ontbreken voor een te vormen Groententeeltcursus. 14 hadden zich bereids opgegeven. Nog spoe dige opgave is gewenscht. Ook voor den straks te volgen Tuinbouwcuïsus, leider dhr F. B. de Graaf. Dhr Barends uit Goes deelde een en ander mee van de gehouden tentoon stelling te Schoondijke. Hans weert. De marechaussée P. Vlie- genthart te Apeldoorn, wordt met ingang van 14 dezer overgeplaatst naar Hans- weert. Op het Kanaal had een aanvaring plaats tusschen de motorschepen „Nellie 2" en „Virginia" waarbij beide schepen belangrijke averij bekwamen. Na voor loopig te zijn gerepareerd konden de schepen de reis naar hun bestemming voortzetten. lerseke. De kreeftenvangst is nu reeds afgeloopen en met een terugblik op 't seizoen kan gezegd worden, dat. het een heel gewone, tamelijke vangst is geweest, in tal minder dan vorig jaar. De voor raad is nu ook overal op. D'e Olympiade is wel oorzaak geweest van beteren prijs dan andere jaren. Buitenlandsche worden ïriomenteel niet nagehouden. H»edek«nskerke. Dinsdagmiddag vloog bij het aandraaien van den motor een der autobussen, die den dienst Hoedekens kerkeGoes onderhouden, midden in hot ülprp in brand. De smid Do R. snelde direct toe met een bij hem aanwezig brandblusch-apparaat, terwijl door ande ren het vuur werd bestreden met 'zand, dat toevallig weigens een bouwerij daar in die buurt in ruime hoeveelheid aan wezig was, zoodat dit ongeval met ge ringe schade aan de autobus afliep. Dreischor. Dinsdagavond 1.1. hield ook hier de heer Bonman vanwege de P.Z. E-M. een causerie over de aanstaande eleotrificatie. Van 'het stellen van vragen werd doo.r de talrijke aanwezigen, een matig gebruik gemaakt. Ook hier werd weder geprotesteerd door de bewoners van den Boogerdweg, Papenblok en gtoof- weg, tegen de willekeur van do P.Z.E.M. waarbij zij bij: verlangde aansluiting, ver plicht werden gesteld stroomgarantio te storten en 't net te betalen. De aanwe zige wethouders sloten zich hierbij aan; zij noemden het plan der electrificatie der zoo klein genomen bebouwde kom een teleurstelling en de onderhandelingen mei de P.Zi-E-M. van onaangemamen aard. (Z. Nsb.) Amerikaansch protectionisme. In het laatste nummer van 'het periodiek „Het Kerkorgel" deelt de firma A. S. J. Dekker te Goes mede, hoo een eenvoudigo annonce, aangeboden aan het Amerikaan- sche vakblad „The Diapason", geweigerd werd, ofschoon de Amerikaansche indus trie door 40 pet. invoerrechten beschermd wordt. Het schrijven luidt als volgt: Mijne Heeren, Wij ontvingen zoo juist uw vriendelijken brief met opgave voor een advertentie. Ongelukkigerwijze kunnen wij op het oogenblik geen Europeesche adver tenties opnemen. Zooals u gemakkelijk zult begrijpen, zijn de Amerikaansche or gelbouwers, wier loyale steun in de laatste 17 jaar de uitgave van „The Diapason" mogelijk maakte, zeer gevoelig inzake me dedinging uit Europa. Het opnemen van advertenties van U of andere voortreffe lijke orgelbouwers uit andere landen zou door hen als een geringschatting der Ame rikaansche houwers uitgelegd kunnen worden. Vertrouwend, dat u onzen toestand zult begrijpen, verblijven wij met vriendelijke groeten Uw dw. Thé Diapason (w. g.) S. E. Gruenstein. „De Tijd" merkt hierbij op: Europa mag wel de filmen van Holly wood, het kauwgum en de veertien punten van Wilson importeeren, maar van het bestaan van een Europeesche Industrie mag het Amerikaansche publiek zelfs per advertentie niet vernemen; het wordt ter- wille van de inlandsche industrie eenvou dig onder curateele gesteld. En dat in het land der „liberty"! En dat bij een invoer recht van 40 procentl Wanneer onze vrijhandelaren ook maar een tiende van die Amerikaansche „gevoe ligheid" hadden, niet voor hun mooie be ginselen, maar voor onze nationale wel vaart! Ned. Herv. Kerk. Drietal te Gorinchem, J. H. Schuurmans Stekhoven te Spijkenisse, L. D. Poot te Haarlem en A. D. Meeter te Leiden. To 'sGravenhage (vac.-Dr A. "Troelstra) J. Nauta te Sexhierum, L. D. Poot te Haar lem en I. Voorsteeigh te Gouda. Beroepen te Doorn, E. Jongens te Gies- sen-Oudkerk; te Rozenburg, L. M. J. S. Hexfkens te Drachten; te Oostermeer H. C. J. Van Deelen te Adorp; te Wassenaar S. IJbema te Hijkersmilde; te Nnenen, E. A. J. Plug te Someren; te Ouddorp, P. J. Steenbeek te Kampen. Geref. Kerken'. Tweetal te Siddeburen, P. Boes te Beet gum esn J. Los te Oudega.' Aangenomen naar Kielwindeweer, J. A. Winter, cand. te Bierum. Chr. Geref. Kerk, Beroepen te Zierikzee, TO. Bijleveld te Haarlem. Gouden jut derl. Herv. predikan Hoevelaken, h. p Wielenga, emer Jonken morgen den 50 jaar resp. te B cn Leerbroek het den. Beroeping vergaderde het kies vormde Gem. te 's men tot het forme in de vacaturo on tof'ring van Dr A. Ür werden don waarvan één van vrij« stemming vei van Sex bi er um 201 Haarlem 181 en Ds men 106 stemmen, de Conf. kiesveree Belijdenis". Boven VonTstecgh te Goud de derde plaats had plaat» tusschen Ds sleegh, die toen re men verkregen. Ooi van beiden de mei de 2e herstemming 103 en Ds Voorstee Ds Bruins, H.G.l Over 14 dagen za uitgebracht. Emeritaat, tijd vraagt Ds J. v lierv. predikant te taat tegen 1 Janua Beroep ba Utrecht der Chr. Gt neerd 'volgens Art. gesteld bij de Chr. ons land, de heer Reeuwij'k bij Gouda Het Prov. Ke Brabant met Limbi golicbodiening toog we.ij, cand. te Utre delhamis. Tot den Cur kundig Opzichter ti do heeren: J. v. d. J. L. Bolkenbaas, CaTO, Middelburg; E J. II. Kramer. Kort L. Ph. Pclcaar, lei Schraaf, Wilhelmin: Vlissingen; J. D. V J. van Wouwe, Bru Dordrecht; J. Van van den Broecke, P. do Jonge, Midd Kruiningen; J. K. I Luitwieler, Vlissing gem: B. J. van Oi A. Pot, Vlissingen; burg; P. de Witto Geslaagd to junct-commies-Verif lastingen de heer II Bij het door bond afgenomen ei diploma met aante A. Kleijbencher te Leenhouts, Vaassei ploma verwierven c te Kerkwerve; C. M. van Dijke te 0 der Laan te Honten te Goes; P. M. Mi Cb. iverbeeke te E ter te Goes. Universiti Kon. besluit van noemd tot lid van toren der Rijksuniv A. I. M. J. baron v: de Tweqde Kamer i Utrecht. Prof. Mr V wij vernemen is de hoogleeraar en het de Kamer der Stal TO. v. d. VTugt, de uitgaande. Prof. v. het oogenblik op z Middelburg1. Tot de Avondschool v vijs alhier, zijn d toegelaten C. J. Ad I'. f. Alewijnse, P. Van der Bliek, J. c C. Caljouw, C. J. van Delfs, A. H. E hriëlse, W. Goemai Hertogs, P. Jellem: J- van Loo, J. J. H. Meerman, W Picterse, P. Sinl a t» Tilroc, J. i \r )yalraven> H. «e Middelburg, A. en, Baiendse, M. van Iren T S Koudekerke, 'c.' Be Joosland, J. Lalnp( Boone, J. Meijer, J Withagen, J. de Wi Oost- en West-Sou: Veere*3 n"00sk<irke' leerling Zondag 1 n„ Ned. E Biezelinge, v®. werao. CoÖL!®- dhr do vm. en geen diia

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2