Bij Scheren Afloop Verkoopinp, Aanbestedingen enz Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Posterijen en Telegrafie. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand Marktberichten, excursie de fort- schedels, ëedigd als stand, de ijk. Dinsdag- ij het naar t der Kon. n, die niet het bevel word pro- pl'egenheid over den Christelijke ;se, welker J. H. G. nderen. hoopt men 5 lezingen) zeker twee uisterd. Op J. Couvée r den Kerk ten wij in ling te Rot- C niet vast- D.V. weer m van den Ingwersen, onderhou- st besprak, et interieur s menschen! ïklang" zal en te Gro- naar het bij mooie werft ochten' er den Bij- aarlem zal r over „De en de Chris ten en be- 3. De oude eniging zoo liet in lier en en hen om lid te og niet zijn. og niet lang op, dat als ;ich als lid gezin van hebben tot jaar. heeren Ds N. J. Bast- ouwer, pen- CJ. M. Kegge, ggers, secre- ezer heeren de 62ste al- aderlandsche gevestigd te n te Goes op ichting 1929 jeloot de ge- De personen met 51 heb- ir niet afge- iroederdienst vorden inge- Zaterdag j.L „Hendrik de an. tot, en ook inzake aan- e 11 van den Bjggeloorke. Benoemd tot weger aan de coöperatieve weegbrug de heer A. Sim pelaar alhier. Rltilwm. De gemeenteraad hield giste ren oen openbare vergadering. Verschil lende ingekomen stukken werdein voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van 't bestuur der Ohr. school was in- cekomen, waarin het den gemeenteraad adviseert niet op 't adres der Ged. Staten aangaande schoolartsen in te gaan, doch 7,oo noodig den gemeentearts als school arts te benoemen. Besloten werd de zaak aan te houden. Afwijzend werd beschikt op het verzoek der Ned. Vereen, voor den Volkszang, om een jaarlijksche bijdrage van f5. Op foorstel van Bj. en W. werd aan de commissie voor -Vakonderwijs aan po litiepersoneel met algemeen© stemmen een jaarlijksche bijdrage toegezegd van f5. Aangeboden werd de rekening der ge meente over 1.927. De ontvangsten be droegen f 14686.77Vz en de uitgaven f 14104.24.V2, alzoo een goed slot van f 582-53. Tot het nazien der rekeningen werden benoemd de heeren P. J. de Pag- ter en J- Leijnse. pij de rondvraag zeide dhr W- Cevaal bet wenscLelijk te achten, dat de wegen belasting overgebracht werd naar de op centen van de. grondbelasting. Hij vond het onbillijk, dat alleen de aangelanden de wegenbelasting betalen, daar goede wegen een algemeen belang is. Na eenige discussie werd besloten de wegenbelas ting te handhaven. Dhr J. de Pagter wees op den gevaar lijken bocht aan de Weverstraat bij zijn hofstede, voor de auto's. .Verder zei hij, dat het ondoenlijk is om van 't Wegje met een met hooi geladen wagen op zijn hofstede te rijden, nu 't verboden is' door de Dorpsstraat te rijden. Hij vroeg daarom verbetering op genoemden hoek van den weg. Na eenige discussie werd besloten dat de burgemeester zal onderzoeken op welke .wijze de weg op die plaats kan worden verbeterd. géén Pijn en naschrijnen of stuk gaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogmade, Th. G- Tonnon cand ,.te 'sGravenhage; te Renning- In'oek, W, Hamilton of Silvertonhil te Bergum. Aangenometl naar Metslawier, J. van.' Rossom, cand .te Gouda. Bedankt voor Barneveld, I. Kievit te jBaarn. Chr. Geïef. Kerk. Bedankt voor Utrecht, (vac. G. Wisse)', G Salomons te Amersfoort. D s B- Zoete, Herv. pted. te Ave- reest, hoopt 20 Rept. den dag te her denken, waarop hij 25 jaren geleden bij deze gemeente zijn intrede deed. Hoe wel het in zijn bedoeling lag, dezen dag in stilte te doen voorbij gaan, bereidt de gemeente zich toch voor, om hem den 20sten September van haar waardeering te doen blijken. Ds Zoete was voor dezen predikant te Grijpskerke, Augusti- nusga en Lopik. - D s A. A. Wildschut nam Zotndag jJ. afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Hoogersmilde, welke hij' bijna 3 jaar heeft gediend. Hij hield een predikatie over Efeze 3:19 a, waaraan hij* liet vooraf gaan toespraken tot verschillende colleges en personen. Hij werd toegesproken door Ds B. R. Knottnerus, van Vries, Ds J. H. C. van den Hoff,' van Veenbuizen en door den consulent Ds S. Ybema Van Hykersmilde, op wiens verzoek de Ge meente den naar Rilland-Bath Veï- trekienden leeraar toezong Ps. 1214. Ds A. Dekkers, em.-predikaitt van de Geref. Kerk te Gerkesklooster- Stroobos, die zich voor eenige jaren te \riezenveen heeft gevestigd en de Geref. Kerk aldaar, Voor zoover zijn krachten dit toelieten, diende, zal binnenkort Vrie- zenveen verlaten en zich metterwoon te Driebeigen vestigen. Prof. D r H. H. Kuyper. Naar we vernemen is het medisch onderzoek van Prof. Dr H. H. Kuyper, hoogleeraar aan de Vrije Unviersiteit, die ter observatie m het Diaconessenhuis „Bronovo" te sGravenhage is opgenomen, bevredigend- De hoogleeraar zal voorloopig in „Bro- vernemen is het medisch onderzoek ,van zal plaats hebben. Prof. Br i£. visscher. Uit zijn (pud-leerlingen heeft zich een comité ge vormd, om prof. Dr H. Visscher, hoog leeraar aan de Universiteit te Utrecht en lid der Tweede Kamer, te huldigen bij gelegenheid van zijn zilveren jubileum als hoogleeraar. Daarin hebben zitting genomen de Ned. Herv. predikanten K. J. v. d. Berg te Amersfoort; R. Barttema te Zeist, H. A. de Geus te Huizen, J. F. II- Remme te Amsterdam, Dr J. Severijn te Dordrecht en Prof. Toorn te Rotter dam. Het comité zal neg worden uitgebreid. Geref. Kerken in Herst Ver band. Gisteren kwamen de Geref. Ker ken in Herst. Verband te Scheveningen in classicale vergadering bijeen. Het mo deramen was als volgt samengesteld: Ds H. Hasper, praeses, Ds G- Vermaat van Baarn, assessor, en Ds P- A. Si He vis) Smitt van Haarlem, scriba. De kerk van Amstelveen werd in het Kerkverband op genomen. Inzake de vraag of het gewenscht is tot een indeeling van classes over te gaan, werd besloten het deputaatschap te continueeren, dat dan op de volgende vergadering een nader advies zal uit brengen. Besloten iferd in principe aan art. 69 K.O. het volgende toe te voegen: „en voorts de liederen welke door de kerken gezamenlijk hieraan worden toe gevoegd." Deputaten werden benoemd voor het ontwerpen van een regeling voor de Kerk visitatie. Ook werden deputaten benoemd met de opdracht om te overwegen in hoeverre het wenschelijk is de orde voor het kerkelijk leven opnieuw te formuleeren. Te 10 uur 's avonds sloot de heer K. W. v. d. Toon en van Zandvoort de ver gadering met dankzegging. Uit Zeeland was aanwezig Dr E- Scheps, voor de kerk van Middelburg. Een nieuw kerkelijk week blad. Naar we vernemen, zullen de Geref. Kerken in Herst. Verband met ingang van 1 Oct. a.s. bij Bosch en Keuning in Baarn een eigen kerkelijk weekblad het licht doen' 2ien, onder redactie van de heeren Ds C. Vermaat te Baarn, Da S. P, .Vermeer te Oudemirdum en H. A- v. 'd. Hoven v. Genderen, hoofd eeneï Chr. school te Rotterdam. Aardenburg. A.s. Zondag 16 Sept., zal in de morgengodsdienstoefening de Gere formeerde Kerk alhier geïnstitueerd wor den. Wel vergaderden de leden der Geref. Kerk van Oostburg die te Aardenburg wonen, eiken rustdag in eigen kerk, doch nu voortaan vormen zij een afzonderlijke gemeente. Tevens zal1 de bevestiging plaats hebben van 3 ouderlingen en 2 dia kenen. Waarschijnlijk zal ds M. v. .Wijk van Oostburg in dezen dienst voorgaan. Des namiddags zal Ds J. Bi- Vanhaelen van Hoek het H. Avondmaal bedienen. Prof. Nelemans. Prof. Ir. J. Nelemans, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, zal aan het einde van den cursus '19281929 aftreden, in gevolge de bepalingen der Hooger Onder wijswet. Dr W. Nawijn, conrector aan het Geref. Gymnasium te Kampen, her denkt dezer dagen het „feit, dat hij 25 jaar aan dit gymnasium verbonden is. Geslaagd vo(or de hoofdakte te Rot terdam de heer W- K. J. Risseeuwi lei Groede. In totaal hadden voor "3e examens hoofdacte te Rotterdam zich aangemeld 77 vr. en 297 mannel. candidates. Terug getrokken hebben zich 6 vr. én '36 man- nel. candidaten. Geslaagd zijn 30 vr. en 92 mannel. candidaten. Toepassing art. 104 der L. O.-wet 1920. Door den raad der ge meente Arnemuiden is d.d. 31 Aug. 1.1. een adres aan (Len Minister van) Onderw., Kunsten en Wetensch. gezonden van' den volgenden inhoud: „Geeft eerbiedig te kennen de Raad der gemeente Arnemuiden; „dat de gemeente Middelburg na hef gewezen arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden van den leni Juni 1928 is overgegaan tot navordering op deze ge meente van de over de jaren '1922 tot en met 1925 van de uitkeeringen ex. artikel 104 der Lager Onderwijswet 1920 afgetrokken schoolgelden; „dat, al moge deze vordering als .wet tig worden .aangemerkt, zij "toch in elk geval als een grove onbillijkheid moet worden geacht; „dat ook het College van Gedep. Sta ten dezer Provincie blijkens rondschrijven van 17 Juli 1925 nr 14, le afd- de wen- schelijkheid heeft te .kennen gegeven om bij de uitvoering van vorengenoemde wetsbepaling, aftrek van de schoolgelden toe te passen (eene meaning, welke blij kens dat schrijven ook die der Regeering was); „Redenen, waarom adressant zich tot Uwe Excellentie wendt niet het ver zoek te willen bevorderen, dat wets wijziging ten aanzien van dit punt spoedig aan de orde worde gesteld en dat daarin tevens wordt bepaald, dat aanspraken op navordering over voorgaande jaren niet mogelijk kunnen zijn." Aan alle gemeenteraden in Nederland wordt verzocht aan dit adres adhaesie te willen betuigen. Ongelukken. Te ELburg is een man door de tram overreden. 'Hij was onmiddellijk dood. De 25-jarige K. te Assen, Üie Zaterdagavond te Smilde van zijn motor weid geslingerd, is in het zie kenhuis aan de gevolgen overleden. Te Wijk is het 7-jaxig zoontje van den heer R_, dat plotseling de straat overstak, door een aiuto overreden. Het kind is kort daarop overleden. De 34-jarige landbouwer B., woonachtig te HeUen- doorn, had het ongeluk in zijn woning op de deel te vallen, waafbij hij een beenfractuur opliep. Hij is aan de ge volgen overleden. Te Scheemda is de 45-jarige arbeider v. d. S. onder hol lende paaiden in een sloot geraakt en met ernstige inwendige kneuzingen op genomen. Zijn toestand baart zorg. Te Zutphen is zekere W. in zijn kosthuis van de trap gevallen en dood opgenomen. De arbeider W., die de vorige week te Alkmaar van den waagtoren was geval len, is in het ziekenhuis aan de gevol gen overleden. Weer een vergiftigings- geval? Reeds maakten w(j melding van hot tragische vergutigingsgeva. tea huize van de famLie Bierscnenk in de olaghex- straat te Rotterdam. Maandagavond heelt zich, eveneens bij een familie Biersoheuk de vader van dat gezin is een broer van Bierschenk uit de Slaghekstraat welke in de Schiidstxaat woont, ook een merkwaardig geval voorgedaan. Twee kinderen uit dat gezin, een 15- jarig meisje en een 13-jarige jongen weiden namelijk gisterenavond plotseling onwel, naar zij beweerden, na het eten van worst. Een dokter werd gehaald. Deze achtte het geval vrij ernstig en liet de beide kinderen naar 'het ziekenhuis over brengen. Hot merkwaardige van dit voorval is, dat de kinderen beweren, de worst te hebben gekocht in een winkeltje in de buurt, terwijl het politioneel onderzoek heeft uitgewezen, dat de betreffende win kelier al sedert langen tijd geen derge lijke worst, als door de kinderen gegeten, heeft verkocht. De mogelijkheid van sug gestie wordt dan ook niet uitgesloten geacht. Een man die zijn eigen graf bezoekt. Uit Straatsburg wordt ge meld: Een Elzaser, Schley geheeten, vertrok in 1894 uit Straatsburg om in Amerika zijn geluk te beproeven. Toen hij dezer dagen te Straatsburg terugkeerde, kwam hij tot de ontdekking, dat hij officieel dood was. Toen hij 34 jaar ge.eden ver trok, deelde hij niemand mede, waarheen hij zich zou begeven. Korten tijd 'na zijn vermissing vond men in het bosch een lijk, dat men voor het stoffelijk overschot van Schley hield. Onder zijn naam is het toen begraven. Een van de eerste dingen, die Schley na zijn terugkeer deed, was vergezeld van eenige vrienden, een bezoek te bren gen aan zijn graf. De politie staat thans voor de moeilijke taak uit te zoeken van wien het lijk is, dat 34 jaar geleden op naam van Schley werd begraven. Groote brand in een kam pong. Uit Batavia meldt Aneta: Een geweldige brand verwoestte gisterenmid dag 'n uitgestrekt complex van uit bilik opgetrokken woningen in de kampong Kwitang Lebak. De brandweer was moei lijk te Jb er eiken vanwege de diensten, die waren ingesteld voor de bewaking van den Pasar Gambir. Tevens hadden tengevolge van gebrek aan een voldoen de politiemacht geweldige verkeersopstop pingen plaats, die de uitoefening van de taak van de brandweer bemoeilijkten. Toen de brandweer tenslotte na ©enigen tjjd arriveerde, had men de grootste moei te hgt brandende complex te bereiken, vanwege de afgelegen ligging, zoodat men nagenoeg werkeloos moest toezien, ter wijl de brand zich steeds meer uitbreid de. Eerst na geruimen tijd slaagde men er jn eenige slangen op "het vuur te richten, doch toen was het pleit reeds beslecht. Nagenoeg alles op het terrein van eenige honderden vierkante meters was platgebrand. De militairen en de pad vinders verrichtten goede diensten. Een bevolking van omstreeks negen honderd personen heeft have en goed verloren. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De oorzaak is onvoor zichtigheid. Vergiftige dampen. Sinds vele maanden klagen de bewoners van de over zijde van het IJ te Amsterdam over de schade, die door giftige dampen, afkom stig van de zwavelzuurfabriek, voorheen Ketjen en Co., wordt toegebracht aan de gewassen. Vooral de volkstuintjes schij nen veel van de kwade dampen te lijden te hebben. Reeds vier maanden geleden heeft de directie der zwavelzuurfabriek beloofd maatregelen te zullen nemen om in de zen toestand, die op den duur onhoud baar is, verandering te brengen. Tot nog toe echter is men die 'belofte niet nar gekomen. Het „Hbl." schrijft nu oker deze kwes tie het volgende: Wat we in het IJ-bosch zagen was in derdaad ontstellend. In den Oostelijjken hoek, waar veel berken staan, kregen wij den indruk of er een boschbrand had gewoed. De bladeren zijn bijna geheel weg en die welke nog over zijn, zijn zwart gebrand. De bladeren van kastan jes en Amerikaansche eiken zijn bruin, tal van struiken zijn bladerloos; de ruïne is groot en ook het jonge kweekgoed heeft geleden, hoewel in geringere mate, omdat de omringende hooge boomen „den eer sten stoot" .opvangen. In de volkstuintjes, althans in die, welke het dichtst bij de fabriek liggen, is de toestand al niet veel beter; de groenten zijn geheel vernield, de struiken zijn verschroeid. Wij hoorden, dat kip pen, die spinazie, welke was „aangetast", te eten hadden gekregen, stierven. De bewoners van de Vogelstraten kun nen vaak de ramen niet geopend houden omdat de damp uit den fabrieksschoor steen anders naar binnen dringt. Het in ademen van dien damp of het al dan niet schadelijk voor de gezondheid is laten wij in het midden geeft een weeïge zoeten smaak in den mond, wat niet aangenaam is. Spoorwegongeval te Bor- culo. Gisterenmiddag is op het stations- emplacement te Borculo tengevolge van verkeerden wisselstand de locomotief van een goederentrein op een drietal goede renwagens ingereden. De wagens werden totaal vernield. Van de twee arbeiders, die met het lossen der wagens bezig wa ren, kreeg da een, zekere S., een ernstige hoofdwonde, de andere, M., werd licht aan den rug gewond. Uitden trein geworpen. Tus- schen Bremen en Hamburg is het lijk van den heer Nordmann, den directeur van de Delmenhorster marinewerf, met verbrijzelden schedel gevonden. De gerechtelijke moordcommissie met den officier van justitie heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld en neemt aan, dat de heer Nordmann terwijl hij sliep, bestolen of overvallen is en, toen hij zich teweer stelde, uit den trein is geworpen. De wonden aan den schedel zijn volgens de meening der commissie door den val op de rails veroorzaakt. Alle voorwerpen van waarde, die de ongelukkige bij zich had, zijn verdwenen. Alleen zijn jas en zijn hoed, die naar het schijnt eveneens uit den trein zijn geworpen, werden ge vonden. De heer Nordmann was 52 jaar oud en laat een vrouw en vijf kinderen achter. Door wespen gedood. Te Putt- bus op het eiland Riigan heeft een dok ter, die zich op weg naar een patiëntt bevond, in een wespennest getrapt. De woedende insecten vielen den man daar op aan; hij werd zoo toegetakeld, dat hij aan bloedvergiftiging overleed. Eet meer visch maar deugdelijk el Dr v. Hamel Roos schrijft in het Maandblad tegen de Ver- valschingen: Het is in den laatsten tijd gebruike lijk wij zouden bijna zeggen „mode" geworden om overal commando's te ver kondigen in den vorm van „Eet meer van dit of eet datzander eenig verder commentaar, doch behoorde men er evenwel met groote letters bij te zet ten: Maar let in de eerste plaats op de deugdelijkheid!" Dat deze waar schuwing goeden grond heeft, wordt voor het artikel visch o.a. bewezen door een mededeeling in het verslag van den Zut- phenschen keuringsdienst, waaruit bleek dat in blik geconserveerde makreel, elft, zeelt en haring, afgekeurd moesten wor den, omdat er belangrijke hoeveelheden metaal van de blikjes in den inhoud was overgegaan n.l. niet minder dan 620 1720 m.gr. tin per kg. visch 1 Verder werd in verschillende plaatsen „Nieuwe" Roll, haring gevent, welke oude koelhuis- haring bleek te zijn. Een hoeveelheid visch van 118 partijen werd door dezen keuringsdienst afgekeurd. Voor wat nu de mogelijkheid betref! van schadelijken invloed door vischge- bruik, moge nog 'het volgende aange haald worden. De ziekten waaraan visschen onderhe vig zijn, schijnen van geringe beiteekenis voor den mensch te zijn: slechts enkele gevallen worden in de litteratuur vermeld van vischziekten welker verwekkers en toxinen wellicht gevaar opleveren voor den mensch. Bijl hoóge uitzondering is tuberculose bij visschen waargenomen. Zij schijnen niet vatbaar te zijn voor cholera, typhus en paratyphus, doch kun nen wél de smetstofdragers dezer ziekten zijn. Tegen het gevaar voor den mensch van het opnemen van parasieten (lint wormen, enz.) kan men zich wapenen door koken «of braden van de visch en vooral door voorzichtig te zijn met uit het buitenland geïmporteerde geoonser- veerde visch. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Sept, 1.30 uur. Berlijn '59.42—59.44 Brussel 34.6734.69 Parijs 9.73—9.75 Londen 12. lO1/»—12.10 K New-York 2.497»2.49 Met het stoomschip „Vesndam" der Holland-Amerikalijn is naar wij vernemen naar New-York vertrokken het lid der Rijkscommissie voor graadsmeeting en waterpassing, Prof. Dr F. A. Vening Mey- nes ,om op verzoek van het Carnige-insti- tuut slingerwaarnemingen te gaan uitvoe ren in de Golf van Mexico. In den loop van December zal Prof. Vening 'Meynes naar Nederland terugkeeren. AMSTERDAM. Vanmorgen zijn door den geneeskundigen dienst naar het 0. L. Vrouwen Gasthuis vervoerd een 50-jarige vrouw met haar dochter, die in een beker chocolade vergif hadden gemengd en dit opgedronken. De vrouw, die door haar man was verlaten, scheen zich dit erg aan te trekken. Bovendien lieten de maat schappelijke omstandigheden der vrouwen te wenschen over. De politie stelt een on derzoek in. GLASGOW. De universiteit van Glas gow heeft Prof. Dr Zeeman uit Amster dam benoemd tot doctor honoris causa in de rechtswetenschappen. ROME. Te Sestri Levante (prov. Ge nua) heeft een hevige brand gewoed in de gemeentelijke bureaux die onderge bracht zijn in het historisch Giristiniani- paleis. De schade bedraagt meer dan 100.000 lire. BERLIJN. Dé Hugo Stinnesoarpoiratie, de moeder-maatschappij van het Stinnes-con- cern, deelt mee, dat de heer Hugo Stinnes Junior, heden, in verband met het tegen hem hangende onderzoek, al jijn functies en al het beheer van binneni- en "buiten- der der maatschappij, volgens aanwij- feehikking heeft gesteld. Alle zaken der (maatschappij en de dochter-maatschap pijen zullen door den tegenwoordigen lei der der maatschappijen, volgens aanwijs zingen van den Raad van Beheer, «worden voortgezet. De Raad van Beheer deelt mede, dat de Hugo Stinnes-corporatie en de door haar gecontroleerde en bij haar aangesloten maatschappijen nimmer op eenige wijze iets 'te doen hel ben gehad met de zaken welke op he. oogenblik den heer Hugo Stinnes worden ten laste gelegd. Opgave betreffende het postkantoor Middelburg over de maand Augustus '28. Aan bovengenoemde kantoren werd, in dep loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 43.653,56 en terugbetaald f 40.533,69. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f3119,87. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 39. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie -op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f2250 en afge schreven f 2350. Derhalve minder in- dan afgeschreven f 100. Het aantal nieuw uit gegeven staatsschuldboekjes bedroeg 3. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Geachte Redactie. U zoudt me een gpoot genoegen Hoen het volgende op' te nemen in Uw veel gelezen blad: Wanneer men dezer dagen 's avonds te Kamperland naar de .post moet, b.v. om negen uur; dan ergert ondergeteeken- de zich. Wanneer men niet gewapend is met een flinken zaklantaarn, is het ondoenlijk zich op straat te begeven van wege de donker. Het Gemeentebestuur van Wissenkerke heeft de gewoonte om Kamperland pas van lantaarns te voorzien op 1 October, al is het nu zooals juist deze maand, reeds vroeg donker, daar het laatste kwar tier reeds 6 Sept. geweest is. Wanneer men nu door de gemeente Wissenkerke zelf rijdt, baadt men in elec- trisch licht. Zou het nu niet mogelijk zijn dat de lichtvoorziening op straat 'te Kamperland geregeld werd naar de maan- toestand en dat zoodoende b.v. half Sept. begonnen werd met den Veerweg vol doende van licht te voorzien. Ais men zijn belastingbiljet thuis krijgt rekent men er toch niet mede dat Kamperland wat stiefmoederlijk wordt bedeeld. Ik kan me niet begrijpen dat hieraan niet eens go- werkt wordt, '.tRlijft elk jaar 't zelfde; precies 1 October, donker of niet, de traditie getrouw. Ik kan niet begrijpen dat een 6-tal vertegenwoordigers van Kamperland bij 't Gemeentebestuur van Wissenkerke hierop niet eens de aan dacht vestigen. Of ondervinden deze heeren hiervan geen last Wanneer een vreemdeling toevallig gelogeerd is op Kamperland om dezen tijd, en men gaat om negen uur nog even uit, dani vindt hjj dit echt „middeleeuwsch". Ik geloof dat dit juist het goede woord voor deze toestand1 5sl 'tWare te wenschen, dat onze vroede vaderen hieraan eens een einde maakten en dat Kamperland niet precies op 1 October, maar des noods 1 September van voldoende licht werd voorzien. Moge dit ingezonden stuk het zijne er toe bijdragen. Een Belastingbetaler. Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zeeland is heden te Middelburg aanbe steed het verbeteren van de keibestrating en het aanleggen Van een rijwielpad, op een 'gedeelte van den Rijksweg van Bres- kens naar de Belgische grens, tusschen de K.M.-palen 0 en 5. Raming f 25.250. Inschrijvers waren: P. J. van de Sande, Breskens f 26.213; Iz. G. Dubois, Breskens f 24.890; M. Wandel, Schoondijke f 23.994; en A. J. Cambier, Breskens f 21.850. Borsselen. Bij de aanbesteding van den Citterspolder voor het leggen van winter- krammat bleek de eenigste inschrijver te zijn dhr J. Wolse te Ellewoutsdijk, voor f 11.49 per 100 M2., aan wien het werk is gegund. MIDDELBURG. Bevallen: C. Sinke, geb. Overwijfc, z.; A. Izeboud, geb. van Leer dam,. z. Overleden: I. R. Vreke, 83 j., weduwe v. Tb. A. de Rugter. GOES. Gehuwd: Laurens DuVekot, 24 j. en Jacoba Glerum, 21 j. Over de maand Augustus 1928. 's-HEER ABTSKERKE. Gehuwd: 29, Jacob Hans Tannninga, 24 j. jm. te Gees en Jannetje Johanna Bostelaar, 27 j. jd. 31, Dirk van de Velde, 21 j. jm. te Oude- lande en Wiilemina Geertruid de Jonge, 19 j. jd. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche vei ling, Warmoezierstraat 3739, waren gisteren aangevoerd 135.000 eieren. Prij zen: kipeieren f4f 7.95, eendeieren f4 f 7.45, beide per 100 stuks. GOES, 11 Sept. Exportveiling Tomaten. A f 12.60, B f8.40, G f 10.80, GG f5.10, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Peren. Beurré d'Amanlis 1630, Beurré de Mer-ode 1228, Beurré van den Ham 1219, Beurré Lebrun 14 19, Beurré Hardy 1730, Beurré Glair- geau 1416, Beurré Wilhelmina 1015,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3