Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Posterijen en Telegrafie. Rechtzaken. Marktberichten. Burgerlijke Stand Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDRIKSE Go's BANK - GOES nr L. Dingemanse 172 p.; 5e pr. f de' Bue 170 p.; 60 pr. J. M. Hou tman 170 P"; 7e pr" Jac' LamPert 8e pr- W. Kesteloo 151 p. Kerebaan. cylinder: le pr. L. J. Kes- tei()0 een kruisje; 2e pr. J. M. Houterman ^Hoogste serie, cylinder: L. J. Kesteloo jjamp met P. d.e Bue) medaille. Clinae- Ben dezer dagen is ten nadeele den landbouwer 'de B. alhier, tijdens zijn afwezigheid, uit een 'kast in diens wo- ing een geldsbedrag van ongeveer f40 (,nlvTeemd. De politie stelt een onder zoek in. Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten over de op 9 Mei vast gestelde verordening tot wij-zdging der Ver. van Alg. Plaatselijke politie, stellen B. (,ri \y. voor te melden, dat dit schrijven den raad tot de volgende beschouwin gen aanleiding geeft: Inderdaad zou het taalkundig wellicht juister zijn in art. 31 te spreken van wegen, die „gesloten zijn verklaard" en niet van wegen, die zijn afgesloten", ofschoon het niet nood zakelijk wil voorkomen om in de onder havige- verordening dezelfde terminologie te gebruiken als in de nieuwe Motor- en Rijwielwet en het nieuwe Motor- en Rij wielreglement. De woorden „zijn afgeslo ten" kwamen ook reeds in het ongewijzig de art. 31 Voor en moeilijkheden bij de toepassing hebben zich nimmer Voorge daan. Voorshands wordt derhalve geen behoefte gevoeld aan nadere wijziging, die trouwens Ged. Staten ook niet aanbe velen. Het overige der missive berust klaarblijkelijk op -een misverstand, daai het den raad niet bekend is, dat ook eene verordening als bedoeld in art. 8 Van het Motor- en Rijwielreglement aan het oordeel, kennisneming of goedkeuring van Ged. Staten zou zijn onderworpen. De raad verzoekt wel spoedig bericht van .ontvangst van het gewijzigde art. 31 der Politie-verordening. Voorgesteld wordt een tijdelijke geld- leening aan te gaan van f5900 in ver band .met bet leggen van een nieuwen waterleiding-zinker bij de Koningsbrug door de firma C. de Ruijter te Giesendam. Ten einde te kunnen voldoen aan verschillende verzoeken, vragen B. en W. een crediet van f 6171.52 voor het leglgen van een hoofdkabel van het electrici- teilsnet vanaf den Kanaalweg langs Se- geersweg, Segeerssingel, Schroeweg en Ouden Wissingschen weg. B. en W. stellen voor aan de Alg. Woningbouwvereniging ften renteloos voorschot te verstrekken van f 2000.42 ter dekking van het tekort over het ex ploitatiejaar 1927/1928, voor zooveel be treft het complex woningen aan het Ba- gijnhof. Voorgesteld wordt 2 c.A. grond Nan het rijk te koopen voor f 15, omdat daar een klein deel van het kantoorgebouw van de Bataafsche petroleum-maatschap- pij bij de Meelfabriek is komen te staan en dezen grond dan toch weer in erfpacht aan genoemde maatschappij uit te geven. Daar bij de formuleering van de op te maken notariëele akten terzake der erfpachts-uitgifte van gemeentegrond aan den Blauwendijk aan A. C. de Vos, zich enkele moeilijkheden voordoen, als niet juist genoemde nummers van kadastrale perceelen, het vergeten van een kleine strook grond enz. leggen B. en W. een verbeterd besluit ter vaststelling over. Daar zich Voor het Openbaar Ver volgonderwijs weer 7 jongens en 14 meisjes hebben aangemeld, deelen B. en W. mede, dat zij op 3 September j.l. den nieuwen cursus 1928/1929 hebben doen aanvangen, geheel gelijk aan dien van 1927/1928, met den heer J. Lampert weer als hoofd, den heer F. J. A. L. Visser als onderwijzer en m'ej. C. M. L. Hack als onderwijzeres. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van mr F. N. Wilbrenninck, commandant der Middelburgsche Burgerwacht, om hem en den Secretaris van de Burgerwacht vrij stelling te verleenen van den dienst bij de Brandweer, daar de burgemeester bij het voorkomen van brand etc. nu al het recht heeft om militaire hulp in te roe pen, zoodat de kans op een eventueel oproepen van de Burgerwacht zeer ge ring zal zijn. Nog worden ter vaststelling aange boden de 9de wijziging van de begroo- tmg 1.928 en d'e 6de wijziging opnieuw, dit laatste omdat Ged. Staten bezwaar hadden tegen het niet gedekt zijn Van een uitgaafpost van f468, waarvoor B. nu eene tijdelijke 'geldleening in de wijziging opnamen. Ned Herv. Kerk. Drietal te Winschoten (Evangelisatie) R- J- D. Reerekamp te Molkwerum, D. Louweree te Wijckel en A. Wartena te Nwmw-Dordrecht Geref. Keiken. Tweetal te Helder T. L. Kroes te .mnerwold en F. Tollenaar te Pernis. Beroepen te Anjum J. H. Kroeze 'te t o"'11'.r Hoogezand-Sappemeer W. Schmidt te Dwingeloo. Dhr. Geref. Kerk. tweetal te Hillegom G. Salomons te Amersfoort en P. Zwier te Papendrecht. Geref. Gemeenten. Tweetal te lerseke A. de Blois te DIrks- n en G. H. Kersten to Rotterdam. Bevestiging. De nieuwe predi kant der Ned. Herv. Gem. te Heinkens- zand zal op 4 Nov. a.s. worden bevestigd door zijn vader, Ds A. van Kooten te Rot terdam. Kerkbouw. Te Katendrecht (Rot terdam) zal vanwege de Ned. Herv. Ge meente te Feijenoord een kerkgebouw ge sticht worden aan de Hillevliet. Nieuwe predikantsplaat sen. Te Katendrecht (Rotterdam) heeft de Kerkeraad der Geref. Kerk in beginsel besloten tot het beroepen van een vier den predikant. Tegen Januari a.s. zou een vierde ge legenheid voor godsdienstoefening wor den ingesteld. Omtrent een ra ander zal in een Ge- meenteveTgadering op Donderdag 20 Sep tember a.s. nader gehandeld worden. Uit de-ze besluiten blijkt ,hoe sterk de Geref. Kerk van Katendrecht uitbreidt. Tot November 1919 bezat de Kerk nog slechts één dienaar des Woords, pas vorig jaar werd de derde kerk in gebruik ge nomen en deed de derde dienaar des Woords zijn intrede, terwijl nu weer tot het beroepen van een vierden predikant zal worden overgegaan. Emeritaat. Het provinciaal kerk bestuur te Utrecht heeft tot de Evangelie bediening in de Ned. Hervormde Kerk toegelaten den heer Th. G. Tonnon, catnd. te s'-Gravenhage. Kerkelijke quaestie opge lost. Naar wij vernemen is de quaes tie in de Ned. Herv. Gemeente te Kaar den, die daar zoo langen tijd het kerke lijk leven verduisterd heeft, n.l. de sala- rieering van den oudsten predikant, ds F. W. Drijver, opgelost. D'e Kerkvoogdij heeft besloten, vooral door tusschenkomst van ds Dorgelo, om het salaris van ds Drijver fe brengen op gelijke hoogte van dat van ds Dorgelo, tevens mei vergoe ding van huishuur. Een en ander met terugwerkende kracht tot het tijdstip waar op ds Dorgelo in funotie is getreden. Bovendien is het emeritaatspensioen met f 500 verhoogd. Emeritaat. Ds F. W. Drijver, Ned. Herv. predikant te Naaxden, die eenige jaren geleden zijn 40-jarig ambts jubileum heeft gevierd, heeft met ingang van 1 Nov. a.s. emeritaat aangevraagd. GOES. Voor het 2de gedeelte van 't Donder dag j.l. te Dteventer gehouden analyst-examen, slaagde Me.j M. C. Mange, "alhier. Wiskunde in Egypte. De Russi sche geleerde, Wi. W). Struve, is aan het slot van de ontcijfering van den z.g. „mathema- tischen papyrus" van de Ermitage, een papy rus, die 3700 jaar oud 'js. De resultaten van het werk van Struve kunnen .sensationeel genoemd worden. De vijf meter 'lang:e papyrus is, volgens Struve, geschreven door een Egyp- tischen leerling, die in de XVIIIde eeuw voor onze jaartelling leefde. Hij bevat rijf en twin tig wiskunde opgavenrekenkundige (regel van drieën), algebraïsche, meetkundige. Bijzonder belangwekkend zijn twee vraagstukken (de be rekening van het volume van een afgeknotte pyramide en van de oppervlakte ,van een balven bol), voor de oplossing waarvan de Egyptische leerling dezelfde formules gebruik te, welke ook de tegenwoordige leerlingen toepassen. Het schrift van den onbekenden Egyptischen leerling, dat op wonderbaarlijke wijze bewaard is gebleven, geeft ons aldus een nieuwen kijk op de .wiskundige vaardig heid der Egyptenaren. Dat de Egyptenaren uitstekende mathematici waren, wist men reeds lang, maar de „mathematische papyrus" maakt ons duidelijk, hoe ver 'hun bekendheid met de wiskunde ging. Vereen, van Chr. Onderwijzers: De vereeniging van Chr. Onderwijzers enz., schreef vorige week het 5502e lid in, waar mede zij het 51/21 duizendtal passeerde. Chr. ML O. en V. H. O. In de Commissie van Beroep is door het (personeel van de bij den Bond van ^ereenigingen voor Chr. Mid delbaar Onderwijs en Voorbereidend Hooger Onderwijs aangesloten Scholen tot plaats vervangend lid herkozen Prof. Mr 'L. J. van Apeldoorn, die de herbenoeming aanvaard heeft Geslaagd voor examen tuinbouwkunde 1. o. de heeren R. van der Hoek te Biezelinge; J. Ch. P. Jansen Verplanke te Kruiningen en P. E. M. Kuijpers te Kloosterzande. Geslaagd voor' politie-diploma dhr. ,J. P. Jasperse te Vlissingen. u Openbare School opgehe ven. Te Zaamslaig en wel in de Groote Huy.s sen sp older zal, volgens Raadsbesluit de Openbare School opgeheven worden. De nu op te heffen School heeft enkele jaren geleden f30.000 gekost, terwijl op 20 minuten af stands ervan een Bijzon dere School stond. Maar de linkerzijde zou en moest een Openbare School heb ben. Een paar jaar heeft deze 40 k 50 leerlingen gehad, later slechts 10 12. En nu is zij er spoedig.... geweest'! Brand teNaarden. Zaterdagmiddag brak in het dicht bebouwde deel van Naar- den een brand uit, die ,zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Uit een schuur achter het perceel van den heer ,J. Kos, waarin 40.000 K.G. hooi was opgeslagen, sloegen plotseling de vlammen. Omwonenden waar schuwden terstond de brandweer, die spoedig ter plaatso was. Do schuur ,met inhoud ging echter geheel in de vlammen op. De vlak in de nabijheid staande Groote Kerk liep door den vonkenregen ernstig gevaar. Een der dakspanten vatte vlam. Met .handblusch- apparaten kon erger worden voorkomen. De belendende perceelen konden dank zij het krachtig optreden der brandweer worden be houden. De oorzaak van den brand is onbe kend. 1 Nederlander te Keulen gear resteerd. Te Keulen is de firmant van de firma Vermet Fuchs te Tiel, de heer Ver met Sr., met eenige andere heeren gearresteerd, daar hij meesterknechts en arbeiders van de Aktien Gesellschaft für Stickstoffdünger te Knapsack bij Keulen, die daar een groote azijnfabriek bezit, heeft trachten te bewegen fabrieksgeheimen te verraden. De firma Vermet Fuchs produceerde tot dusver in Nederland azijnzuur volgens het z.g. graukalkprocédé, dat met het te Knap sack toegepaste procédé van vervaardiging van azijnzuur uit calciumcarbid technisch geen gelijken tred kon houden. Nadat een eerste proefneming, dit procédé ook op de Neder- landsche fabriek toe te passen met een ont ploffing was geëindigd, trachtte de heer Ver met, althans volgens de Duitsche bladen, door het aanstellen van Duitsche vakarbeiders het tekort aan kennis en ervaring aan te vullen. Hij stelde zich daartoe door bemiddeling van een vroegeren voorwerker van de A. G. für Stickstoffdünger te Knapsack in verbinding met verschillende meesterknechts en arbeiders van deze fabriek. In den loop der besprekingen begaf de heer Vermet zich persoonlijk naar Keulen om van een meesterknecht uitvoerige détails te verkrijgen en een contract met hem af te sluiten. Daar echter de meesterknecht hiervan zijn patroon op de hoogte had gesteld, was het de politie te .Keulen mogelijk Ver met te arresteeren en het geheels materiaal in beslag te nemen. Arbeidersleed. De koninklijke druk kerij „Floralia" te Assen heeft aan het ge- heele personeel, groot 45 man, ontslag ge geven, wegens liquidatie. Vijf leden van het technisch en vier van het kantoorpersoneel hebben thans de officieele mededeeling ont vangen, dat zij door de firma Enschedé te Haarlem zullen Worden overgenomen. Alle .ar beiders boven de 50 jaar .zijn gepasseerd. Onder dezen is er één met 57, één met 49, één met 40 en velen met 35, 30 en 25 dienstjaren. Ook het pensioen, dat aan den vroegeren hoofdboekhouder eenige jaren geleden was gegeven, is ingetrokken. 1 Auto met 4 personen te water. Ter hoogte van de Wiericker Schans in de gemeente Bodegraven reed Zaterdagmorgen een personenauto, waarin vier jonge menschen gezeten waren te water met ,het noodlottig gevolg, dat de elfjarige Brunt 'uit Bodegraven verdronk. De knaap was even te voren inge stapt. Terwijl de chauffeur het portier dicht maakte, liep de auto tegen een steen, waar door de wagen een zwenking maakte én in de sloot geraakte. Allen konden gered worden behalve het knaapje Brunt. 1 Vergiftige soep. ROTTERDAM. Na het nuttigen van op gewarmde soep deden zich Zaterdag in het gezin van B. Bierschenk, aan dé Slag- hekstraat, vergiftigingsverschijnselen voor. Een jongetje van 5 jaar is in den loop van den Zondag overleden. De vrouw en vier andere kinderen zijn in ernstigen toestand in het ziekenhuis opgenomen. Vermoedelijk 'hebhen zich in de soep, die in een gesloten pan was bewaard, te veel bacteriën ontwikkeld. De 'toestand van de vrouw en de 4 kin deren was hedenmiddag bevredigend. De oudiste vrouw van Nederland overleden. Zondagmorgen is in den leeftijd Van bijna 106 jaar te Hengstdijk overleden de Wed. E. Asselmande Witte, de oud ste vrouw van Nederland. In November 'zou ze 106 jaar geworden zijn. DEN HAAG. Bij Kop. Besluit is met ingang van 20 Sept. a.s. benoemd tot Commissaris der Koningin in Noord-Bra- bapj; Mr A. B. G. M. Van Rijckevorseb lid der Tweede Kaïner en Voorzitter van den Raad van Beroep (ongevallenverzeke ring) te 's-Hertogenbosch. MUIDEN. De burgemeester Van Muiden beeft den Minister van Waterstaat tele grafisch. Verzocht maatregelen te nemen tot het Voorkomen van verkeersstagna ties door de weigering Van automobilisten om tol te betalen. De eenige mogelijkheid is: opheffing Van den tol. Vrceselijk ongeluk. ROME. Gedurende het autorennen te Monza reed de Italiaansche renner Ma- terassi met een Talbolwagen met een' snejü- heid van 125 mijl per uur op de tribune in. De wagen doeg eenige malen over den kop. Achttien toeschouwers werden gedood .en 26 gewond. De renner werd uit den wagen geslingerd en overleed in het ziekenhuis aan de gevolgen. Ondanks dit feit en'de groote conster natie onder het publiek (Velen vieDen flauw) weiden 'de wedstrijden toch Voort gezet. Daarna deden zich nog twee on gevallen voor. Een Fransche renner reed in volle vaart tegen een paal, maar bleef ongedeerd. Een andere, Italiaansche, ren ner reed ook, door het springen van een brand, op de tribune in. Hij kon zijn wagen nog tot stilstand brengen. Ondanks de protesten van het publiek werden ook toen de wedstrijden nog voortgezet. HAMBURG. GisteTaVond is op de Elbe een passagiersschip met 300 personen door een Engelsch stoomschip langs zij geramd en ernstig beschadigd. Het wru ter drong' in de machinekamer. Er ont stond oen paniek. Tal van passagiers wer den gewond. Zeven hunner moesten naar een ziekenhuis worden vervoerd. Eón per soon wordt VetrmiBt. MüNCHEN. Bij Triënt kwam een snel trein in botsing met een goederentrein. De machinist werd ernstig gewond. Twee goederenwagens geraakten evenals de eer- te wagens van den D-trein, in brand. Er zijn geen dooden ,maar wel vele ge wonden. Opgave betreffende het postkantoor Goes over de maand Augustus 1928. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 16.234,32 en terugbetaald f 15.180,05. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 1054,27. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 20. Wisselkoersen. Amsterdam, 10 Sept., 2.30 u. Berlijn 59.4259.45 Brussel 34.67—34.70 Parijs 9.739.7534 Londen 12.1012.103/a New York 2.49 34—2.49% Door W. J., 46 j., caféhouder te Vlis singen, is hooger beroep aangeteekend te gen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij' bij wegens overtr. van de Motor- en Rijwielwet werd veroor deeld tot een geldboete van f 15 of 15 d. h. met toewijzing der civiele vordering tot een bedrag van f 5. Faillissement. Door de recht bank te Middelburg is heden failliet ver klaard G. G. Nobels, koopman te Terneu- zen. Rechtercommissaris Mr J. J. van der Hoop, Rechter. Curator Mr M. Tichelman te Terneuzen. Rotterdam, 10 September1. "Veemarkt. Aanvoer; 595 vette run deren, 234 vette kalveren, 1205 schapen en lammeren, 1136 varkens, Prijzen per ha.lVo k.g.; koeien 3337, 4547,5, 5062,5; ossen 41, 45—47, 50; vette kalveren 5560, 70—72,5 80— 82,5; schapen „,30—36, lammeren f22 f28 P'. st.; varkens 39. Koeien en ossen aanvoer flink, handel redelijk, prijzen weinig veranderd. Een puik beste koe nog tot 2,5 cent Ijoven noteering. Stieren niet aangevoerd. Vette kalveren ruim aangevoerd, handel' kajrn, prijzen ongeveer gelijk vorige week. Een bost kalf nog tot 5 cent boven not.eering. Schapen en lammeren aanvoer behoorlijk, handel vlug, prijzen iets beter dan vorige week. Varkens aanvoer ruimer, bij aan vang redelijke handel' met vermoedelijk slechte afloop. Prijzen van vorige week konden nog gehandhaafd blijven. Zaden. Blauw maanzaad f 35!f 37, Varwij zaad f 33f 35, Lirjnizaad (voer)> blauw f15f16, lijnzaad (zaai) wit f17 f 17-50, koolzaad f21f23. Vlas. 500 k.g. blauw fl.15fl.25, 7000 k.g. Holll geel f 1.05—f 1.30, 5000 k.g. Gronimgsch flfl.30. Handel zeer kalm, vraag zeer beperkt. Aardappelen. Brielscbe eigenhei mers f2.60—f3.30, Zeeuwscbe eigenhei mers f2.40f2-70, blauwe eigenheimers f2.60—f3, poters f 1.75—f2.10, Zeeuw- .sche bonte f3f3.50, Zeeuwscbe blauwe f3£3.50, nieuwe Westl. zand ronde f7 f 8. Aanvoer behoorlijk, vTaag'tamelijk. Graanmarkt. Tarwe minder prijs houdend verkocht f 11.40f 11.75, voer- kwaliteit f 11f 11.25; gerst chevallier f 11.75—f 12, haver f 10.75f 11, soms iets meer; kleine groene erwten naar kwa liteit f20f23.50, schokkers f21-f 24.50, alles per 100 K.G. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland, te Goes, Veiling van 8 'September 1928. Exportveiling TomatenA f 13.30, B .f 7.70, C f 13.10 en CC f5.60 .per IOO K.G. Kleine Veiling: Peren: Beurró Hardy 17— 24, Br. de Merode 914, ;Br. d'Amanlis 13 24, Br. Lebrun 11—20, Br. Wilhelmina 10— 14, Br. Clairgeau 8—14, Br.'Durandeau 10 13, Br. Beukers 1013, Seigneur d'Esperen 16—21, Spaansche Wjjnpeeren 1518, Cala- basse Carafon 813, Triumphe de [Viénne 2037, Marguerithe Marillat 1417, Willi' am's Duchesse 1017, Soldat Lab'oreure .10—* 15, Jutteperen, 1826, Maagdeperen 1316, Dr Jules Guyot 1418, Cons, [k la Couz 912, Souvenier de Congrés 1215, Clapp'S Favorite 1218, Vijgeperen 1015; Lange Perzikperen 1214, Bon Chretien William's 1012, Dubbele Bergemotten 1012, Rondé Perzikperen 911, Diamantperen 710, Duif- jesperen 611, Schellebellen 1011, Marne- pjjnperen 911, Blanke Jutten 9, RietpereD 11, Knudperen 810, Afval- en Kroetperen 16 gld., alles per 100 E-G- Appels: Transperant de Croneels 2243, Signe Tillish 18—29, Manlis Codlin ,1721, The Queen 1622, Lemoenappel 1826, Oranje Reinetten 1620, Bauman's Reinet- ten 1214, Notarisappel 1821, Sterappels 1419, Jacques Lebel 1316, Codlin Kes- wiek 812, Bismarck 1114, Koolappel 9 11, Ganzerodes 1012, Ganzebout 1114, Bondsmuilea 1214, Gulderlingen 911, Grof- zuur 1113, Cilini 10, Clasieappel (810, Tuinzoet 1012, Blomzoet 1011, Zoete Rib- beling 1314, Zoete Lantaarn 13, Blanke zoete Ermgaardo 12, Afval- en Kroetappels 2—9 gld., alles per 100 'K.G. Pruimen: Roode Eicrpruimen 4554, Abrikoospruimon 39—62, Reine Victoria prui men 28—38, JeUereonslö, Reine Claude Vio lette 41 gld., alles por (100 K.G. Ddvoreoa: Blauwe druiven GO—63, Moer beien 31, Tomaten 6—3, Uitschot idem 1— 2, Snjjboonen 1120, Dubbele princessen (16, Rente gevers 2028, Perfectboonen 23, Groe- neboonen 016, alles per 100 IL.L Meloe nen 47, Augurken 0.150.39, erziken jÏ2, Bloemkool 3—11, Roodekool 3- 4, Meloenen 1520, Snij boon en 16—20 gld., i '1 f per 10Q stuks. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beveiand te Goes. Veiling van 10 Sept. ,1928. Sniiboonen 1423. Dubbele Princesseboonen 1516, Princesseboonen 1221, Perfectboonen 12—21, Rentegevers 18, Tomaten 3—7, Aard appelen 3 gld., alles per ,100 K.G. "Meloenen 4145, Kleine idem 1016, Komkommers 2—6, Augurken 0.21—0.35, Snijbooaen 0.19, Kropsla 5, Bloemkool 5—22, Roodekool 18, Wittekool 3, Savoyekool 3—5 gld., alles per 100 stuks. t MIDDELBURG. Gehuwd: J. Peper kamp, 24 j. en D. Catsman, 20 j.; F. J. Pieterse, 26 j. en J. A. M. Francbimont, 27 j.; J. de Wijze, 28 j. en G. Koster, 26 j. Bevallen: E. G. van Steenhuijsen geb. BaJbijn, z.; T. Davidse geb. Mulder, d.; T. J. Wondergem geb. van Keulen, z. GOES. Huw.-afk.: Markus Willem van den Berge, 27 j. en Cornelia Neeltje Kram mer, 25 j. te Kloetinge; Pieter Gunst, 25 j. en Maria de Graag, 26 j. te 's-H. Abtskcr- ke, onlangs te Arnemuiden. Van 29 Aug.5 Sept. KRUININGEN. Gehuwd: Cornells Kixxm- been, 25 j. en Johanna Wilhelmina van Dalsen. Geboren: Antbonetta Cornelia, d. v. Fransiscus Servaas Steutel en Cornelia Jan&en; Willem J., z. v. Maxinus de Bel en Maatje Kievit; Maria Adriatia, d. v. Adriaan Durinck en Maria Cornelia Zoe- teweij. Overleden: Suzaima (Maria lei Bleu, 71 ïj., wed. v. Jan van de Parel; Mat- thijs Waverijn, 76 j., wedn. van. Maria Gok; Magrieta Koole, "95 j., wed v. Matthijs ,Kant. Van. 24 Aug.6 Sept. (WEMELDINGE. Ondertrouwd: J. P. Korstanje, 22 j. jm. te Kapelle en J. T. Bolle, 18 j. jd. Gehuwd: J. de Bourgraaf, 27 j. jm'. en J. Lindenbergh, 27 j. jd. Geboren: Anthonie, z. v. Anth. Meljaord en A. M. Dronkers. Overleden: te Goes, Cornelia, '6 j,, 'd. v. Jac. Wabeke en A. v. d. Schraaf, COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 1 Sept., 'Abraham Jacob Woise, 25 j. jm. te (Drie wegen en Adriana Wilhelmina Karreman, 21 j. jd. Getrouwd: 30 Aug., Izaak Platschoare, 25 j. jm. en Cornelia Catharina Bakker, 19 j. jd. Geboren,25 Aug., Jacoba Wilhelmina, d. v. Johan Carel Anton Varel en Cor nelia v. d. Perjl5 Sept., Jannetje Din- gena, d. v. Willem Anthony Kole en Neeltje Visser. 1 1 KORTGENE. Geboren: 28 Aug., Willem Adriaan, z. v. "Engel Josephus van do Linde en Dirkje Pieternella Klein29 Aug., Johanna Maria, d. v. Corneüis Ver sluis en Wilhelmina Catharina van Heel; 30 Aug., Leendert Dirk, z. v. Jacob poort vliet en Geertruida Johanna Wolse. (Adv. BI.) Stoomvaart Mij. Nederland. J. P. OOEN, uitr., 8 te Colombo. MANOERAN, uitr., 5 v. Swettenham. P. C. HOOPT, thuisr., 7 v. Singapore. SOEMBA, thuisr., 8 v. Hamburg naar Amsterdam. - Kon. Ned. Stoomboot Mij. VAN RENSSELAER 7 van Amsterdam te Barbados. >n Rotterdamsche Lloyd. TJERIMAI, uitr., p. 8 Ouessanti SOEKABOÉMI 8 v. Rott. n. Hamburg. SLAMAT, thuisr., 8 v. Marseille. IN'SULINDE, uitr., 8 te Batavia. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den aVond van II Septembers Matige Westel. tot Z.-W. wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets wanner. Stand van hedenmiddag B uur.. Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 762. Licht eft voor {lettor» Dinsdag 7 u. 57. i !jj 22

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3