MIJWHARDT'S Uit de Provincie, Brand?! Brand!! Zoeklichtjes. Bijkantoor Goes, IViarkt 16. tabletten tegen verstopping sluit van het Partijbestuur, dat thans ook is heit eenstemmig besluit van den Partijraad, hem niet meer te beschou wen als vertegenwoordiger van de S. I>. A. P. in het parlement." Zoo komt er dus langzamerhand eenig licht over de geheimzinnige ziekte van Stenhuis. Hij woordt waarschijnlijk als „te lastig in het gebruik" op zij geschoven. Hij moet voor het Kamerlidmaatschap bedan ken en zal niet meer als vertegenwoordi ger van de S. D. A. P. worden erkend. Een andere vraag is of Stenhuis zich zal laten schuiven. Burgemeesters vacatur e te Rotterdam. „De Clrt." heeft getracht nadere inlich tingen te krijgen over het bericht, als zou mr P. Droogleever Fortuyn, lid der Twee- da Kamer, en oud-Wethouder van Den Haag aangezocht zijn voor het burge meesterschap van Rotterdam. Ziehier, wat uit de onmiddellijke omgeving van den minister werd medegedeeld: „Het eenige, wat wij u kunnen zeggen, is, dat deze geruchten niet zijn tegengesproken". Hoog bezoek op Java. Voor een studiereis van eenige weken door Java, werd eind Augustus te Priok verwacht, een gezelschap, op het gebied van handel on bankwezen vooraanstaan de personen uit Japan, waaronder een ex-minister van financiën en ex-president van de Bank van Japan, de president van de Kamer van Koophandel in Yokohama, en eenige directeuren van groote handels lichamen in Japan. J. Burgen, t In het St. Elizabethsgesticht te Alkmaar is overleden de heer J. Burger, burge meester van Wattnenhuizen en Haren karspel, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland voor de R.K. Staatspartij, hoofdingeland van het Hoogheemraad schap Noord-Hol)!. Noorderkwartier. Ned. Bond van J. V- op G. G. Op den jongden jubileumbondsdag van den Ned. Bond van Jong. dings vereen, op Geref. Grondslag met Hemelvaartsdag 1.1. te heheveningcn gehouden, werd besloten ioud-minister 11. Colijn to benoemen tot ©erelid. Vorige week heeft een commissie uit het bondsbestuur 'in het Kuyporhuis te 's Gravenliage den oud-minister dit eere- lidraaat. chap aangeboden, zulks bjj monde van den 2en secretaris van den bond, den heer J. Wijnbeek van Zwolle. Zeer gevoelig heeft de heer Go lijn. voor deze hulde dank gezegd, accentueerend hoe hij een overtuigd voorstander van de honds idee is. Jhr Mr Dr N. C. de Gijse 1 aar. Van de merest bevoegde zijde verneemt de „Ned.", dat het bericht als zou Jhr Mr Dr N. 0. de Gijselaar het voornemen te kennen hebben gegeven binnenkort als lid van de Eerste Kamer te bedanken, van allen grond ontbloot is. Fascisten in Indië- Dezer dagen arriveerde in Indië de heer G- Vaccaro, een afgevaardigde van de Pa.rtito Nacionale Fascista Italiano, de Fascistische partij in Italië, ,naar Indië gezonden met het doel om de daar wo nende Italianen te vereenigen in een fas cistische corporatie, als onderdeel van bo vengenoemde nationale partij. Het. doel hiervan is, oin te bevorderen de vaderlandsliefde en wederzijdschen bij- Stand onder de leden en da beste ver standhouding tusschen de Nederlandsche en Italiaansche gemeenschap, een en an der met volle inachtneming van de wetten van het land. Verlaging van port in overweging? Naar de Tel. verneemt, wordt op het ocgenblik de mogelijkheid van een ver laging van het port voor locaal briefver keer, alsmede voor stukken, die voor het buitenland bestemd zijn, onder de oogen gezien. Wordt aan de bestaande voornemens gevolg gegeven, dan zou het port voor locale brieven boven twintig itot en met honderd gram worden ge bracht op 10 cent, en van locale brieven boven honderd tot eri met tweehonderd gram op vijftien cent. Wat het buitenland-porttarief aangaat, loverweegt men .het port voor brieven van vijftien tot twaalf en een halven cent te verlagen en'dat voor briefkaarten van tien tot zeven en een halven cent. Zondingsdag. Vanwege de Clas sis Walcheren dor Geref. Kerken zal a.s. Donderdag des nam. te half twee een Zendingsdag worden gehouden. Als spre kers zijn aangekondigd Ds A. C. Heij, die een openingswoord zal spreken, Ds A- Merkelijn, met verlof hier te lande, die een zendingsrede hoopt te houden en T>s D- Scheele, die met een slotwoord zal eindigen. Wij vestigen gaarneop dezen zendingsdag, waar men ook gelegenheid heeft een man uit de practijk te hoorén, de aandacht. Men zie de advertentie in dit nummer. Do brug te Tholen. Er heeft zich te Tholen een comité gevormd uit de burgerij om bij gelegenheid der inge bruikstelling van de brug over de Een dracht, daaraan een feestelijke stemming te geven Athletiek. Zaterdag a.s. zullen op het Militair oefeningstormn te Middel burg de kampioen- en recordwedstrijden van den Zeouwschen Athletiekbond plaats hebben. Deze wedstrijden zullen bestaan uit A voor dames 80 M. snelloop, speer werpen, kogelstooten, ver en hoogsprin gen met aanloop; B voor heeren i00> 400, 800, 1500 en 3000 M. hardloopen, speerwerpen, discuswerpen, kogelstooten» hoog- en vèrspringen met aanloop, pols- stokvèrspringen en 4 maal 100 M. esta fette. Aan dezen wedstrijd kunnen alleen leden van den Zeeuwschgn Athletiek bond deelnemen. Zaterdag j.l. had de competitiewed strijd E.MjM.V.I.O.S. plaats voor de athletiekcompetitie van genoemden bond, de uitslag was 3730 punten. Door dezen uitslag is E. M. M. kampioen der com petitie geworden. De eindstand luidt: E. M. M. 3 gewonnen, 1 verloren, 146i/a p. voor en 1171/s tegen; Wilhelmina 3 gewennen en 1 verloren, 137i/a p. voor en 1211/2 p. tegen. V. I. O. S- allq' 4f ver loren, 112 p. voor en 154 tegen. Patrimonium. Zaterdagmiddag vergaderde te Middelburg in het Militair Tehuis het Bestuur van de gewestelijke organisatie Zeeland van Patrimonium) onder voorzitterschap van den heer W. A. den Hollander. O.m. werd besproken de houding Van de Redactie van „de Zeeuwsche 'Kerk bode" ten opzichte van het weigeren van het kerkgebouw der Geref. Kerk op een der Walcliersche dorpen voor het houden van een vergadering voor Patrimonium. Betreurd werd, dat genoemde Redactie niet de weergave der feiten, ingezonden dooT den voorzitter dezer vergadering, heeft willen opnemen en dus niet aan beide partijen gelegenheid heeft gege ven deze zaak toe te lichten. De ver gadering achtte het feit in het jaarver slag van den secretaris volkomen in over eenstemming met de waarheid weerge geven. Als afgevaardigde naar de a.s. Bonds vergadering te Dordrecht werd benoemd dhr J. Louwersc te Serooskerke. Nadat de agenda dezer vergadering besproken was, kwam aan de orde do vaststelling van het winterplan. Besloten werd in den a.s. winter in Middelburg en Vlissingen en zoo mogelijk in Goes to vergaderen en enkele "sprekers uit te noodigen in die vergaderingen het woord te voeren. Ook zullen in enkele dorpen op Walcheren en Zuid-Beveland propa ganda vergaderingen worden gehouden, teneinde te trachten er afdeelingen op te richten. Ook worden enkele wenken gegeven voor het practisch werk der afdeelingen. Middelburg. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van 60OO eieren uit een goederenloods aan het station, ten nadeele van de veilingsvereeniging „Wal cheren". Gistermorgen "had. in een woning in de Gortstraat een hevige vechtpartij plaats tusschen G- C. en zijn neef R. G. Oom en neef gingen elkaar te lijf met stoelen en ander huisraad, dat er slecht afkwam. Beide mannen werden vrij ern stig toegetakeld. De politie kwam aan het geval te pas en vond aanleiding tegen R. 0- proces-verbaal op te maken wegens poging tot zware mishandeling. Vlisslngen, De stakers ontwikkelen weer meer activiteit, bij het volgen van werkwilligen, en een dezer moest Zater dag in een winkel vluchten. Later kwam de politie hem te hulip. Alhier is een meisje zoo door een wielrijder aangereden, dat zij in het zie kenhuis moest worden opgenomen. Goes. Het bestuur der Oudheidkundige Vereeniging „de Bevelanden", gevestigd alhier, organiseerde Zaterdag j.l. een ex cursie naar Nieuwlande, oen der verdwe nen dorpen op het Verdronken land van Zuid-Beveland. Een veertigtal dames en heeren uit allle deelen van Zuid- en Noord Beveland ver- eeniigden zich des namiddags te twee uur in de Openbare Lagere School te Oostdijk, gemeente Krabbendijke. Na een woord van verwelkoming door den Voorzitter der Vereeniging, de heer P. C. de Gelleke, hield de leider Van de excursie, de hieer J. M. de Nooijer, hoofd van genoemde school te Oostdijk, tevens bestuurslid der Vereeniging, eeno lezing over de geschiedenis van Oostelijk Zuid- Beveland, gevolgd door eene toelichting van wat op het terrein te zien zou zijn. Enkele kaarten, teekeningen en voorwer pen verduidelijkten het gesprokene. Vóór den tocht onthaalden de heer en mevrouw de Nooijer de deelnemers öp ververschingen. Daarna begaf het gezelschap zich naar de slikken, waar de overblijfselen van het voormalige doTp werden bezichtigd. Na terugkomst aan den zeedijk werd door jlen Voorzitter met een woord van dank aan den leider en aan de deelne mers, deze tweede excursie van „de Be velanden" 'beëindigd. Het aantal leden was tot 89 gestegen; tijdens de excursie meldden zich nog drie leden aan, zoodat het ledental thans 92 bedraagt. Degenen, die de lezingen in bet aan staande winterseizoen wenschen bij te wonen, sluiten zich aan bij „de Beve landen" en wenden zich tot den Voor zitter der Vereeniging, Re heer P. C. de Gelleke te Góes. Hevige brand. Hedennacht even na twaalf uur werd brand ontdekt in een garage van den 'heer G. v. Strien, aan het Jacob Valckeplein, hoek Einmastraat. Het bleek al direct, dat de garage niet meer te redden was. Het gebouw stond, spoedig in lichte laaie. Wel gelukte het nog twee auto's naar buiten te brengen, maar ook dezen hadden reeds erg van het vuur te lijden gehad. Verbrand zijn: één autobus en 8 auto's, 5 motorfietsen, 30 a 40 fietsen, 150 ban den, een motor, twee carosserieën en ver der een groote partij onderdeelen van rij wielen en auto's. Alles was op beurspolis verzekerd. Het spreekt vanzelf, dat ook de belen dende perceelen groot gevaar liepen. Het mocht gelukken den niet verzekerden in ventaris van de aangrenzende slagerij in veiligheid te brengen. De slagerij zelf be kwam natuurlijk eenige brand- en veel waterschade. De zich boven dé slagerij bevindende woning, bewoond door den heer Goedhart, had het erger te verantwoorden. Er was n.l. een deur tusschen deze woning en den zolder boven de garage. Enkele vertrek ken van deze woning zijn dan ook voor een deel uitgebrand. Het mocht ook hier ge lukken de meeste meubelen in veiligheid te stellen. Onnoodig te zeggen, dat zeer velen naar den brand, die op grooten afstand zicht baar was, kwamen kijken. Het was een ge weldige vuurzee, waaruit wellicht door de benzine die zich in de auto's bevond, nu en dan vuurstralen omhoog schoten. De bur gemeester en verschillende autoriteiten waren ook op het terrein van den brand aanwezig. Van verschillende zijden hoorden wij, dat het zoo lang duurde, eer de brandweer op voldoende wijze water gaf. Wel werd vrij spoedig met één straal water gegeven, maar er verliepen wel drie kwartier na het constateeren van den brand, eer dit aantal vermeerderde. Het bleek ons, dat den mannen van de brandweer in dezen geen schuld treft, maar dat de oorzaak daarvan gelegen is in de organisatie der brandweer, 'het systeem van wekken, enz. Deze zaak mag wel eens_de volle aandacht van ons Gemeentebestuur hebben. De motorspuit, die ook was uitgerukt, behoefde niet te werken, daar met de slan gen op de waterleiding alles te bereiken viel. Het mocht de brandweer gelukken, na dat ze met vier stralen het vuur had aan getast, en dank zij de windstilte, den brand te beperken tot de garage en een deel der bovenwoning. Te ongeveer 3 uur werd het spuiten beëindigd. De oorzaak van den brand is onbekend. Sluit Uw Brandverzekering bij de Nieuwe HAVBANK Kent gij onze Alompolis? Wij verzekeren uitsluitend op Vaste premie! Vraagt inlichtingen Dir. W. L. B. J. DEKKER. Gelijk reeds eenigszins bekend, zal te Goes aan het Postkantoor den derden Zaterdag van iedere maand van half vier tot vijf uur nm. een z.g. philatelisten- loket geopend zijn voor den verkoop van postwaarden aan verzamelaars. Dit loket is alhier geopend geworden dank zij de daarvoor gevoerde actie van de afd. Goes en Omstreken van de In tern. Vereen. „Philatelica". Waar een der gelijk loket slechts als uitzondering in enkele plaatsen wordt geopend, is het voor die jeugdige afdeeling een aardig succes. Vanaf a.s. Zaterdag 15 September zullen o.m. ook verkrijgbaar zijn a'.le thans in omloop zijnde zegels met waterpaerk met z.g. rol- of automaattanding en voorts ver schillende poststukken van Nederland en Koloniën. Verder voor zoover nog aan wezig de Nederlandsche waarden van vroegere uitgiften en koloniale postwaar den, benevens de tegenwoordige zegels. Een ieder kan aan dit loket koopen. Personen die niet in de gelegenheid zijn aan het loket te koopen, b.v. personen uit de pmliggende dorpen e.a., kunnen aan den heer J. M. Meijler, Bversdijkstraat 3 te Goes, secretaris van gemelde afdee ling, opgaaf doen van de verlangde ze gels, die dan voor aankoop zorg zal' dragen. Een en ander geheel belangeloos. Echter moet natuurlijk tegelijk bij de aan vraag het bedrag voor de toezending wor den gevoegd. 's-H. H. kinderen. Zaterdagmiddag half twee brandde alhier een stroo- en hooi- Iklamp van dhr Du v. d. V- af. Door de gunstige wind was er geen gevaar voor de schuur. Om ongeveer 3 uur was de brand gebluscht. De oorzaak van den brand was het spelen met lucifers door eenige kleine kinderen. ierseke. Vooï een overvolle zaal hield de Weled. Gestr. heer J. Moerdijk voor de vereen, voor CShr. Winterlezingen zijn aangekondigde lezing: „Zuid-Afrika vroe ger en thans". Na een inleidend woord van den voorz. begon spreker met het uiten van een gevoel van grooten dank dat het hem ver gund werd, na een ruim 40-jarig verblijf in Z--Afrika, eerst als onderwijzer, later als inspecteur bij het onderwijs, weer eenigen tijd onder verwanten en vrienden in Holland te mogen verkeeren. Met ont roering herdacht spr. de velen, waaronder zijn ouders, die hij niet mocht wederzien. Tot zijn onderwerp gekomen, schetste hij allereerst Zuid-Afrika in zijn groote uitgestrektheid met zijn gebergten en kop jes, zjjn onbeteekenende rivieren en wei nige goede havens, om daarna over te gaan tot de geschiedenis van Z.-Afrika. O.m. herinnerde Spr. aan den Hollan der Joh. v. Riebeek, die in 1652 een ko lonie vestigde aan Kaap de Goede Hoop. Deze vrijburgers zjjn de eigenlijke stamva ders van het Boerenvolk. Dat het Zeeuw sche element onder deze kolonisten niet ontbrak, toont spreker aan, door er op te wijzen, dat vele woorden in de Afri- kaansche taal sterk herinneren aan het Kruiningsche dialect. De tegenwoordige Z-Afrikaansche be volking stamt voor 50 pet. af van Ne derlanders, voor 27 pet. van Duitschers, voor 17 pet. van Franschen en bestaat voor 6 pet. uit andere nationaliteiten. De grootste invloed op karakter en lontwikkeling is uitgegaan van de Ne derlanders en Franschen. Het Duitsche element liet geen blijvenden indruk na. Uitvoerig stond spr. stil bij de taal der Z.-Afrikaners. Het 17e eeuwsche Ne- derl. was langen tg'd de taal van het volk, de taal op den kansel, de taal van „Het Boek", den bijbel. Ook thans nog is in 't gebed vaak dit „Hoog-Hollandsch" de voertaal. Pas in 'de laatste jaren is men bezig Psalmen en Evangeliën in het Afrikaansoh over te zetten. De scholen waren voor 40 jaar nog ver van het ideaal. Geëxamineerde onderwij zers kwamen sporadisch voor. Timmerlui, metselaars, verloopen advocaten, wierpen zich als zoodanig op tegen vergoeding van kost en inwoning, of zooals 't ergens voor kwam, „voor 2 glaasjes peer dag en 's Za terdags een flesch vol". Als leerboek had men toen: „Trap der jeugd" met halsbrekende spellerij. Van literatuur was geen sprake. Het eenige wat men kende, was: Stich telijke liederen van Groenewegen, de preeken van Brakel en Smytegeld ear vooral niet te vergeten „Vader Cats", dio naast den bijbel de eerste plaats innam. Wie mocht meenen, dat het tegenwoor dige Afrikaner volk zich Nederlanders voelt vergist zich. Ze weten zich een nieuw ras, Nederlanders met niet-Neder- landers, geen Hollanders, maar Afrika ners. En toch, de eenheidsdrang, kenmerk van elke natie, is lang zoek geweest. Pas den gemeenschappelijken nood in den oorlog van 189919Ó2 bracht de eenheidsgedachte sterk naar voren. Se dert dien tijd is 't bewust één natie. Vervolgens stond spr. stil bij kenmer kende eigenaardigheden, die verband hou den met de geschiedenis van land en volk; do krachtige lichamelijke ontwikke ling, in verband met het vrije rustige leven in de natuur, ver van alle demora- liseerende invloeden der 'Eiiropeesche sa menleving. Het zelfvertrouwen van den Boer, zoo krachtig ontwikkeld, sprak .zich wel heel sterk uit in liet verhaal van den Engel- schen leeuwenjager, die zich door den Boer liet voorlichten: „Je volgt het spoor. Als je nergens steenbokken ziet, weet dan, dat de leeuw dichtbij is. Ais zijn gebrul weerklinkt, laad dan je geweer. Als hij op je toe komt springen, niet dadelijk schieten, maar wachten tot hij op 20 passen afstand zich legt, tot den Üoodelijken sprong. Trek dan af." En toen de Engelschman vroeg: „En als ik dan mis?", wie der aanwezigen heeft toen in zijn verbeelding het spot achtige lachje niet gezien op 't gezicht van den Boer, bij zijn antwoord: „Ja, dan moet je een ander plan maken". Hoe kan .een Boer zich voorstellen: missen op 20 passen afstand I Als volgende karaktertrek noemde gpr. da groote gastvrijheid, inzonderheid bij de in isolement lévende landelijke bevol king. Het meest aantrekkelijk was ons de Boer in zijn ware godsvrucht. Be Bijbel troost in moeilijke tijden. De waarheden, waarmede menig onzer .zoo kan sollen, zijn hun in hoogein nood geworden! tot ervaringsbegrippen. Ook uit eigen persoonlijke ervaring haalde Spr een voorbeeld aan, waardoor duidelijk uitkwam, hoe een léven van moeite en strijd als dat van het Afrikaan- sche broedervolk aan den godsdienst in houd geeft. Na nog ettelijke, soms leuke, voorbeel den van uitdrukkingen, waaruit bleelk, hoe vertrouwd de Z-Afrikaner is met z'u Bij bel, besloot de spreker zijn met aandacht gevolgde rede. Vrouwepolder. In de Vrijdagmiddag ge houden Raadsvergadering deelde de voor zitter mede, dat de gemeente in verband met het bekende arrest van den Hoogen Raad inzake de tospassing Van art. 101 der L. O. wet, thans voor eene onvoor ziene uilgave komt te staan van pl.m. f 2000, waartegenover eene ontvangst van pl.m. f600, alzoo een tegenvaller van pl.m. f 1400. De voorzitter betreurt het. dat ondanks de uitspraak van den Minister van Onderwijs, dat hem een aftrék van schoolgeld logisch voorkomt, de gemeente thans door de beslissing van den Hoogen Raad, weder op zulke hooge kosten wordt gejaagd en stelt na mens B. en W. voor het adres van de gemeente Arnemuiden af te wachten, ten einde daaraan zoo' mogelijk adhaesie te betuigen. M.a.s. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Daarna deelt da Voorzitter mede, dat alvorens kan worden overgegaan tot be noeming: van een gemeente-ontvanger, door den Raad het bedrag der door dien Ambtenaar te stellen zekerheid moet wor den vastgesteld en stelt hij namens B. en W. voor het bedrag dier zekerheid vast te stellen op f2000. Aldus besloten. Daarna wordt de instructie voor den gemeente-ontvanger vastgesteld. Vervolgens deelt do Voorzitter made, dat zich voor de betrokking van ontvan- gër vier sollicitanten hebben aangemeld. Bij de gehouden stemming verkreeg dhr Geerso 3 en dhr Suurmond 4 stem men, zoodat dhr J. Suurmond is benoemd In het Handelsblad vond ik een ver slag van een conferentie voor „Vrijzinnig, Kerkelijk Jeugdwerk", waarvoor bij de vrij zinnige jeugd niet bijster veel belangstelling blijkt te bestaan. Een der sprekers, Ds Hoekstra, die meer speciaal over de Groningsche jongeren handelde klaagde over slapheid en traag heid in het aangrijpen van de mogelijkheid tot geestelijke en stoffelijke verheffing. Tocb achtte hij het niet geheel onmogelijk, hen „uit de klei te trekken". Een andere spreker, Ds J. J. Meijer, ver telde een en ander van zijn veeljarige er varing in Friesland. Hij had wel moedge vende ervaringen, maar moest toch klagen over een materialistische inslag zoowel by de meisjes als bü de jongens. In vele ge zinnen zoo klaagde hij, ontbreekt de ideëele sfeer. De geestelijke grondslag is weg. Het zedelijk besef verloopt. Een deel der jeugd dreigt af te glijden naar eon troostelooze levensvervlakking. Maar déze predikant zag toch ook nog een lichtpunthet uiterlijke b ij beige- zag is gelukkig verdwenen. Toen ik dit las dacht ik als vanzelf aan ónze Christelijke jeugdbeweging waar bet Bij belgezag nog in eere is. Ik geof too, het is daar ook niet alles goud wat er blinkt. Er valt daar ook wel een cn ander to klagen. Maar toch, wat wordt daar vaak gewerkt, gestudeerd. Wat een heerlijke geestdrift 'komt daar" soms tot' uiting. Welk oen sterke dam biedt die bloeiende en krachtige Christelijke jeugdbeweging tegen de levensvervlakkeaide stroomingen die haar bedreigen. Welk een voorrecht, niet alleen wat betreft het geestelijke, maar ook wat betreft het natuurlijke leven, dat daar de Bijbel, het Woord van God met zyne beloften voor het heden en de toekomst, nog in eere is. OPMERKER. Doos 6 Oct. Bij Apoth.en Drogisten. roet ingang van 1 Oct. 1928. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. den Raad voorstellen een bedrag van f35 uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de brandspuitlieden voor het door hun verrichte blusschingswerk bij den brand op de hofstede „Banenburg". De heer Kesteloo meent dat een ver goeding van f 1 voor eiken brandweer man niet to hoog genoemd kan wor den. Volgens spr. hebben pl.m. 90 per sonen aan het blusschen van den brand deelgenomen, door de Verzekeringsmaat schappij is een premie van f40 aan do brandspuitlieden uitbetaald, waarom hij voorstelt dit bedrag van gemeenteweg'.) aan te vullen met een bedrag, dat aan elk der brandspuitlieden f 1 per persoon zal kunnen worden uitbetaald. Dit wordt met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. Daarna deelt de Voorzitter mede, dat B. esn VV. den Raad voorstellen voor de maanden Juli tot en met September voor de uitvoering van do werkzaamheden van het ontvangerschap een vergoeding van f 80 te geven, welk voorstel met 5 togen 2 stemmen wordt aangenomen. Bij de rondvraag vraagt dhr Langebeeke wat B. en W. denken van het doen maken van een brandput in de afd. Gapinge en van het verleggen van het voetpad nabij J. Langebeeke. Nadat de Voorzitter heeft medegedeeld, dat dit bij B. en W. nader zal worden besproken en B. en VV. in een volgende vergadering met voorstellen te dezer zake zullen komen, wordt de vergadering met dankzegging door hem gesloten. Gapinge, Zaterdag hield de schietver- eeniging „Prins Hendrik" alhier weder haar gewonen jaarlijkschen schietwed strijd waarvan de uitslag is als volgt: Personeele baan, buks, max. 200 pun ten: le pr. P. de Bue 186 p.; 2e pr. P. Joziasse 185 p.; 3e pr. L. J. Kes teloo 184 p.; 4e pr. C. Langebeeke 184 p.; 5e pr. L. Dingemanse 182 p.; 6e pr. W. Kesteloo 181 p.; 7e pr. J. M. Hou terman 180 p.; 8e pr. C. v. Maldegem 179 p.: 9e pr. G. de Nood 1179 p.; 10 pr. Joh. Vos 178 p.; lie pr. Jac. Wattel 174 p.; 12e pr. L. Wisse 174 p.; 13e pr. J. Versluijs 174 p.; 14e pr. L. Sturm 169 p.; 15e pr. A. de Bue!168 p.; 16e pr. L. 'Mersie 168 p.; 17e pr. P. Looise 164 p.; 18e pr. A. Geldof 161 p.; 19e pr. M. Hoogerheide 157 p.; 20e pr. J. Bakker 157 p.; 21e pr. A. Westiorp ,154 p.; 22e pr. C. Vos 137 p.; 23e'pr. Jac. Lam port 130 .p.; 24e .pr. M. Dingemanse, 25e pr. A. Dingemanse; 26e pr. P. v. Moolenbroek; 27e pr. P. Delbeeke. Vrije baan, buks, max. 300 punten le pr. L. Dingemanse 291 p.; 2e pr. L. J. Kesteloo 290 p.; 3e pr. P. Joziasse287 p.; 4e pr. P. de Bue 285 p.; 60 pr. Joh. Vos 279 p.; 6e pr. W. Kesteloo 278(p.; 7e pr. J. M. Houterman 273 p.; 80 pr. C. Lan gebeeke 270 p.; 9e pr. L. Sturm 270 p.; 10e pr. G. de Nood 268 p. Eerebaan, buks: le pr. P. Joziasse eerekruisje; 2e pr. L. Dingemanse me daille. Hoogste serie, buks: L. J. Kesteloo, medaille, .geschonken 'door 'den WelEd. heer Burgemeester. Vrjje .baan, cylinder, max. 180 p.: le pr. L. J. Kesteloo 175 p.; 2o pr. P. do Bue .174 p.; Se pr. P. Joziasse 173 p.;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2