iMndis muuuffaSMm Wat er deze week voorviel. Uit de Provincie. HetZeeuwsche hoekje. Leestafel. Gemengd Nieuws. Dammen. Het Vrouwenhoekje. Het was deze week druk met de ver gaderingen in binnen- en buitenland. Wat ons eigen land; betreft kwamen o.a. de Christen-Werkgevers en de Christen-geheelonthouders in algemeene vergadering bijeen, terwijl de neutrale middenstanders hun con gres hielden. In eerstgenoemde vergade ring sprak da voorzitter, de heer Van der Bom, een kloek en krachtig woord, dat waard is overdacht en betracht te worden door alle Christen-werkgevers. Zij, die het Middenstandscongres bij woonden, gaven van minder principieel besef getuigenis. Zij konden nog niet eens de Zondagssluiting der winkels, door Mi nister Slotemaker de Bruine voorgesteld, accepteeren. Wel kon de winkelsluiting na 's avonds 8 uur ('s Zaterdags na U uur) genade in hun oogen vinden. Deze week is ook de 19e Jaarbeurs te Utrecht geopend. Voor deze mooie in stelling behoeft geen belangstelling meer gewekt te worden. Zo heeft reeds in den loop der laatste jaren groote bekendheid verworven. Ook nu was de deelname ver blijdend. De Koninklijke familie heeft in het midden dezer week een bezoek aan Zwolle en aan de landbouwtentoonstelling aldaar gebracht. Voor de a.s. week staat een bezoek aan Rotterdam, en speciaal aan de Nenijto, op het program. Ook Minister Kan, de bekende reizende minister, bleef deae week weer niet in het Haagje. Hij. reisde gisteren naar Zeeland af, zal er enkele visscherijen bezichtigen, bezoekt de werken aan de Oranjezon te Vrouwepolder, waar Mid- delburgsche werkloozen te werk gesteld zijn en zal vandaag de tuinbouwtentoon stelling te Schoondijke openen, die he laas ook op Zondag zal geopend zijn. Zelfs zijn tegen morgen groote feeste lijkheden georganiseerd. Dat er in Zeguwsch-Vlaandp- ren op sociaal-economisch gebied nog veel is te verbeteren, is wel gebleken uit do beschrijving van do toestanden op het gebied van Kroondomein. Daar mag wel eens frissche wind door heen waaien, die dan meteen maar wat oudé opvattingen en begrippen moet meene men. Zelfs een zoo mooie, nuttige wet als de Landarbeiderswet kan er niet eens uitgevoerd worden. 1 Van de buitenlandsche vergaderingen noemen wij die van den Volkenbond en van zijn verschillende sub-commis sies. In de Volkenbondsvergadering heb ben reeds verschillende staatslieden het woord gevoerd. De Nederlandsche minis ter Beelaerts van Blokland heeft er zijn meening over de ontwapening ,de eco nomische tarieven en de minderheden- kwesties krachtig en duidelijk uiteengezet. In Duitschland sprak en schreef men Veel over de billijkheid van een spoedige ontruiming van het R ij n 1 a n d, maar ook trokken sterk de aandacht de berichten over de Stinnes-affaire. Hieruit is weer eens gebleken, dat men op financiers van naam geen betrouwen moet stellen. Ze houden er soms me thoden op na, die niet sterk genoeg ver oordeeld kunnen worden. We zijn nu gekomen aan het eind van het Noordpool- of Italia drama. Het is wel duidelijk, dat men voor Amundsen geen hoop meer kan koesteren. Deze koene Noordpoolreiziger is gevallen als slachtoffer van wat hij als zijn plicht beschouwde. Er valt over de vliegsport nog meer te anelden. De beide Oceaan-vliegers Hassel en Kramer, die men als verloren waande, zijn in leven. Ze zijn op Groenland te recht gekomen. Met een andere Oceaan vliegtocht van Frankrijk naar Amerika is mon nog niet voorspoedig. De vliegers moesten op Casablanca landen. Ten besluite herinneren wij aan het vreeselijke vliegongeluk in Frank rijk, waarbij vijf personen, onder wie minister Bokanowsky, om het leven kwa men. Hoe zijn we alle uren in levensgevaar! □e staking aan „De Schelde". In de „Metaalbewerker", orgaan van den Christ. Metaalbewerkersbond, schrijft de heer W(etselaar) het volgende: Wij moeten deze week beantwoorden de vraag van den heer Jac. Welleman, burge meester van Krabbendijke, lid van de Muziek met open ramen en deu ren. Denkt om de buren. ii' i Vorige week .het Raadsverslag van Goes inziende, las ik, dat een der A.-R. Raads leden tot B. en W. het verzoek had gericht om te komen met een verordening, verbie dend het maken van muziek met open ramen en deuren. Ik wil dit Raadslid op deze plaats daarvoor een woord van dank bren gen. De omstandigheden hebben m.i. een ver ordening, als de bier gevraagde, in onze steden langzamerhand noodzakelijk gemaakt. In de dorpen staan behalve dan in de meestal kleine kamers de huizen niet zoo dicht op elkaar gebouwd en hindert de een niet zoo spoedig den ander. Maar in de steden wordt het voor iemand, die van rust houdt, zoo zoetjes aan een onhoud bare toestand. Zoo liep ik om maar Iets te noemen laatst op een Zondagavond bij heerlijk zomer weer over de markt te Goes. Waar het Prov. gtaten van Zeeland. De vraag, komt hierop neer: Durven beide partijen het aan om het geschil tusschen de directie van „de Schelde" en haar werklieden te onderwerpen aan het oordeel van een onpartijdige commissie, die na kennis name van alles wat op het geschil be trekking heeft, een eerlijk vonnis zal vel len, en het daarna publiceeren? De bedoeling is dan, om het geschil toe te vertrouwen aan een aantal personen van wie vaststaat, dat ze als onpartijdige menschen naar recht en billijkheid zullen oordeelen. Reeds eerder is een zelfde klank verno men, uilgestooten door den oud-wethouder van Vlissingen, den heer Van Niftrik, terwijl ondergeteekende na enkele weken staken reeds de gedachte heeft gelanceerd om het conflict door arbitrage tot oplos sing to brengen. Toen is daar echter naar 't schijnt geen aandacht aan geschonken. Wat wel te verklaren is, want wij weten dat de kwestie daarom zoo moeilijk is, omdat aan arbitrage verbonden is, onaf scheidelijk verbonden is, een onderzoek over de geheele lengte en breedte en diepte van de zaak. Een vergelijking zal dan moeten worden gemaakt met gelijksoortige bedrijven als „de Schelde", de daar verdiende loonen en andere algemeene arbeidsvoorwaarden. Komt men dan tot de conclusie, dat er inderdaad verschil is, hetwelk wettigt een toegeven aan da verzoeken der werklie den, dan is men nog niet klaar, want dan stuit men op het bezwaar van den kant van de directie, dat het bedrijf de gevraagde verhooging en verbetering van de arbeidsvoorwaarden niet kan betalen. Dan krijgt men de kwestie van Se z.g.n. ongunstige ligging van de plaats, waar het bedrijf uitgeoefend wordt met de zeer prealabele vraag of dit op het bedrijf of op de arbeidsvoorwaarden moet drukken, zoadat de commissie ingevolge de ver klaring van do directie, dat het bedrijf het niet kan betalen voor de 'consequen tie komt to staan van boekenonderzoek. Zonder boekenonderzoek kan men de vraag, of het bedrijf de gevraagde verbeteringen kan dragen, niet beantwoorden. En voor hen, dus ook voor den ge ach ten steller der vraag, moe te n wij mededeelen dat n de Metaalbond èn de directie van „de Schelde" afwijzend staan tegen het boekenonder zoek. Dit is steeds door den Metaalbond als het standpunt der werkgevers naar voren geschoven. Daarom kan het conflict door arbitrage niet worden opgelost. Wij voor ons willen wel open lijk verklaren dat w ij, zeker z ij n- de van onze zaak, het aan zou den durven. R ij w i e 1 gestolen. Woensdagna middag 1.1. is ten nadeele van den land bouwer G. te Retranchement, in den So- pliiaj. older onder de gemeente Oostburg een rijwiel ontvreemd. Do politie stelt een onderzoek in'. Het gestolen Belgische jacht. Het Belgische jacht Squibs is gisteren vlotgebracht en door Smits Ber gingsbedrijf te Hansweext afgeleverd. Het heeft eenige lekkage. Middelburg1. In de vergadering van den gemeenteraad op Woensdag a.s., des na middags te 2 uur, komen aan de orde: Onderzoek geloofsbrieven. Beëediging en installatie nieuw Raadslid. Ingekomen stukken. Benoeming lid, Commissie Voor de Strafverordeningen, lid Bestuur Mid- delburgsch Muziekkorps, lid Commissie van onderzoek bezwaarschriften, straat belasting en vergunningsrecht en Hoofd Centrale 7e klasse school. Vaststelling verordening tot verkoop sterken drank gedurende den kermistijd 1928. Advies met betrekking tot verordening tot wij ziging Algemeene Politie-verordening. Af wijking verordening openbaar Vervolg onderwijs. Voorstel om afwijzend te be schikken op verzoek tot wijziging veror dening Brandweer. Tijdelijke geldleening voor waterleidingbedrijf. Voorstel met be- breidingswerken Duinwaterleiding. 9e wij ziging Gemeente-begrooting 1928. Her nieuwde vaststelling 6e wijziging Gemeen- tebegrooting 1928. Crediet voor uitbreiding electrisch kabelnet. Dekking exploitatie verlies 1927/1928 Woningcomplex Bagijn- hof. Aankoop Rijksigrond en erfpachtsuit gifte aan Bataafsche Petroleum-Maat- schappij Nadere vaststelling Raadsbesluit nopens toen ook rustig moge geweest zijn, daér niet Vanuit verschillende café's en melk- salons, waarvan de deuren en ramen zoo wijd mogelijk open stonden, klonk luidruch tige muziek. Hier een reuzen-orgel, dat „mu- ziek-voor-den-dans" maakte, daar een elec- trische piano, ginds jasz-band (oftewel Iawaai- muziek) en daartusschen geschreeuw en gejoel van opgewonden bezoekers. Men moet in zoo'n omgeving maar wonen. Het komt er dan natuurlijk van, dat de rustige burger ondanks de warmte zijn ramen sluit, wil hij nog wat genieten van de Zon dagsrust. Maar het komt mij toch meer bil lijk en gewenscht voor, dat de café-houders het doen. Ik mag toch aannemen, dat zö muziek maken voor hun gasten en niet voor de buren in wijde omgeving en het straatpubliek. Maar het is niet alleen de café-muziek, die hinderlijk is. Behalve piano- en orgel- hebben we de laatste jaren in steeds toenemende mate ge kregen de radio-muziek. Sommige gemeenten zijn ware „radio-neston" geworden. En voor al als een radio-distributie don menschen I het radio-genot tegen een bedrag van plm. erfpachtsuitgifte gemeentegrond Blauwen- dijk. Bezwaarschrift belastingen. Ie Sup pletoir kohier Straat- en hondenbelasting Serooskerke (W.). Onder zeer groote be langstelling had gisteren de begrafenis plaats van wijlen den heer P. de Visser Jz. Toen de kist in de groeve was neer gelaten trad naar voren de Burgemeester Jhr W. Z. van Teijlingen. Deze memoreer de in korte woorden wat dhr de Visser als raadslid en als Wethouder voor de gemeente is geweest. Hij is de laatste van den kring raadsleden, die, toen spr. in deze gemeente burgemeester werd, zit ting in den raad had. Spr. noemde als bijzondere eigenschap van Wethouder de Visser zijn degelijke voorstellen in den raad en in 't dagelijkscb bestuur. Met hem is heengegaan een werkkracht wiens ledige plaats in de gemeente zal gevoeld worden. Nu nam Ds Van Dijk het woord, die namens den kerkeraad en de gemeente hier aan God dank bracht voor al het geen de overledene als ouderling in het belang van kerk en gemeente gedaan heeft. Het hoofd der Chr. school, dhr de Wolf, herdacht hierna wat dhr de Visser is geweest voor het Chr. onderwijs in deze gemeente. Hij besloot met het ver zoek aan de talrijke aanwezigen om te zingen Ps, 103:8 en 9, waaraan doior allen voldaan werd. Namens 'de A.-R. Kiesveree'niging sprak dhr P. Melis Wz. en herinnerde, wat de overledene heeft gedaan vanaf de op richting der vereenigdng totdat hem la ter 't eerevoorzitterschap werd aangebo den. Zijn vele werk spoort ons aan om op den ingeslagen weg voort te werken. Tenslotte kwam het oud-hoofd der Chr. school, dhr Versluijs, aan het woord. Spr. herdacht hem als Vriend en als stoere wierker voor het Christelijk onderwijs ge durende het groot aantal jaren, dat spr. in deze gemeente als hoofd der school gearbeid heeift De eenige zoon van 'den .overledene dankte diep onder den indruk Van de groote belangstelling voor de eer aan zijn overleden vader bewezen. De baar werd grafwaarts gedragen door den kerkeraad. Daar achter volgden fa milie, vrienden, de gemeenteraad, het be stuur der Chr. school, het bestuur der a.-r. kiesverceniging en een schare be langstellenden. Boefjes. De politie te Leiden heeft aangehouden twee jongens van elf en een van acht jaar, die zich hebben schuldig gemaakt aan inbraak in een woonschip aan den Morschsi.igel te Leiden. Zij haddon al reeds eenige dagen gadege slagen, dat, wanneer do eigenaar van de woonschuit deze verliet, hij de sleutels in een hoekje op het dak der schuit deponeerde. Van de gelegenheid, dat de eigenaar we derom de schuit verliet, hebben ze toen ge bruik gemaakt om de sleutels te bemachtigen en zoo binnen te komen. Een bedrag van 16 gulden hebben zij ontvreemd, waarvoor zij lekkernijen en sigaretten hebben gekocht. Plotslelinge dood. Terwijl de 37-jarige wachtmeester der Kon. Marechaussee van Sp. te Zevenbergen gisterennamiddag in de woning van den landbouwer v. M. te Langeweg onder de gemeente Zevenbergen op onderzoek was, werd hij plotseling onwel en gaf binnen eenige oogenblikken den geest Van Sp. laat een vrouw met 5 jeugdige kinderen na. De spaarkous. Rij een winkelier te Maastricht ontstond brand. Men slaagde er in het vuur te beperken doch een bed werd een prooi der vlammen. Dit zou ern stige gevolgen gehad hebben voor 'den eige naar, want de man verhaalde de politie, dat hij zijn legerstede bezigde als safe voor een kous met f4000. Aanstonds trachtte men, de kousschat te redden en op het laatste oogenblik is dit nog gelukt. f 2.50 per maand bereidt, kan men wel zeggen, dat het meerendeel der ingezetenen 's avonds aan Huizen, Hilversum of Daventry aange sloten is. Nu heb ik niets tegen de radio op zichzelf. Van harte gun ik ieder, die er van profi- teeren wil, dit genoegen. Maar ik heb er wel wat op tegen, dat mijn buurman mij ongevraagd laat meegenie ten van wat hij zelf een genot vindt En dat meestal niet op karige wfjae. Het schijnt wel! dat musiceerende of naar de radio luisterende menschen vaak erg vrien delijk tegenover hun baren zijn. Alle ego ïsme is hun vreemd. Of het kan ook zijn, dat ze het van de inspanning spoedig erg benauwd krijgen en al heel gauw de ramen en deuren openzetten. Natuurlijk reken ik met het geval, dat alle huizen niet even solied gebouwd zijn. Daar zijn er, die, wat men noemt nogal „gehoorig" zjjn. Daartegen valt vanzelf weinig te doen. Maar wel kan ik levendig begrijpen de klacht van een inzender in een der Zeeuwsche bladen. Deze Bchreef laatst, dat zijn buur man hem keer op keer belette dea Zondags- De Nieuwe Opvoeding, door Dr H. Bavinck. 2e druk. Kampen, J. H. Kok, 1928. De oorlogsellende laaide nog met leven- verwoestende en gelukwegvretende vlam men door Europa, toen de eerste druk van dit werk verscheen. Het boek be>- doelde met de .nieuwe opvoeding niet die opvoeding, waarmee men bijzonder in oorlogstijd de jeugd zocht te bearbeiden, maar getuigde van de begeerten en voor nemens der menscbheid in dat opzicht voor den tijd, die met den vrede aan zou breken. Die begeerten en voornemens werden door Dr Bavinck beschreven, in hun onderiingen strijd of samenhang ge schetst, aan de beginselen van de H. Schrift getoetst en op bun rechte waarde geschat. Zoo werd het een der beste werken, die we van Dr Bavinck ontvingen. Nog herinner ik me den indruk, dien het bij zijn eerste verschijning op me maakte. Toen de langbegeerde vrede kwam, heeft dit boek vaste richting gegeven aan ve ler gedachten over de daarin behandelde vraagstukken. Aanmerkingen behoeven er niet op "gemaakt te worden. Voor een geestverwant van den Schrijver is dit hoek slechts bron van bewonderende dankbaarheid en uitgangspunt van de be schouwing over do moderne opvoedings gedachten. In do inleiding geeft de nu overleden hoogleeraar een kort overzicht van de algemeene toekomstidealen in de voor naamste toenmaals oorlogvoerende lan den. Daarna bespreekt hij de algemeene kenmerken der nieuwe opvoeding, het (vaak brutale, mensch onteerende en Gods geboden vertredende) streven naar de verbetering van het mensohelijk „ras", de empirische psychologie, de toegepaste psychologie, de schoolorganisatie. En hoofdstuk na hoofdstuk beëindigt hij met bijzonder leerrijke, diepsnijdende beoox- deeling. In zijn ruim 100 bldz, een mees terwerk! Dankbaar mogen we wel zijn, dat van zulk een werk do herdruk onveran derd verschijnt. Worde er nu ook naar gegrepen door 'vele Christenen (en ande ren 1). Voor het verstaan van onzen tijd is dit boek een onwaardeerbaar hulp middel. Het wordt bijzonder aanbevolen aan allen, <jie bij het onderwijs en de opvoeding betrokken zijn. Weer hijzon der aan de Christelijke onderwijzers en ■onderwijzeressen. Waarom? Bijzonder, omdat Dr Bavinck hun hun eigen le vensarbeid zal leeren zien in het groot verband van den strijd voor Jezus' Ko ninkrijk en van de bewegingen in de woelige volkerenzee. Zoo zal het on der Gods zegen hun roeping heer lijker maken. K. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, (e adresseeren aan P. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Oplossing probleem No. 55. Auteur: W. Dommisse, Bergen op Zoom. Stand. Zwart: 10 sch. op 7, 8, 9, 10,12,16, 18, 20, 26 en .36. Wit: 10 sch. op 21, 27, 29, 32, 34, 38, 42, 43, 47 en 49. Oplossing. Wit: 29—23 38—33 27—21 49-^4 42X22. Zwart: 18X40 26X17 16X29 40X38. Oplossing probleem No. 56. Auteur: J. Daane, Zoutelande. Stand. Zwart: 12 sch. op 4, 7, 8, 9, 12, 14, 18, 20, 22, 23, 26 en 45. Wit: 13 sch. op 21, 25, 27, 30, 34, 37, 38, 40, 41, 42, 48, 49 en 50. Oplossing. Wit: 37—31 48—43 21—17 38—32 50— 44 42—37 43—38 49—44 34X43 30X10 25X1. Zwart: 26X46 22X31 12X21 46X28 28X50 31X42 42X33 50X39 45X34 4X15. In dit probleem zijn nog meerdere op lossingen mogelijk. De auteursoplossing is schitterend. Oplossing probleem No. 57. Auteur: J. Rendering, Amsterdam. Stand. Zwart: 11 sch. op 7, 8, 12, 14, 17, 18, 19, 21, 22, 23 en 40. morgens wat langer te slapen dan in de week. Al vroeg werden ramen en deuren opengezet en klonk, lang niet zachtjes, de radio-muziek. Ook nam ik zelf vorigen Zondag waar, dat een radio-handelaar uit een zijner krach tigste toestellen tot 's-avonds laat de muziek door de stille straat liet klinken. Een raam stond toevallig openl En ook dit wil ik niet verzwijgen evenmin wil ik prijzen diegenen, die 's Zon dags hun orgel fortissimo alle registers open bespelen, daarbij gezamenlijk allerlei liederen zingendmet ramen en deuren open. Nogeens, ik hond van zang en muziek, ik juich het toe, als men op die wijze ge zelligheid in het gezin brengt en de kinderen van de straat probeert te honden, maar men moet toch, vooral als men rondom in de buren zit, ook aan anderen denken. Hier geldt ook: „wat gij niet wilt, dat u geschiedt, doet dat ook aan een ander niet". De samenleving wordt onhoudbaar, als wo alleen mot onzo eigen gewoonten en ver langens rekening houden. Maar waar er nu eenmaal menschen zijn, die dit helaas doen, Wit: 11 sch. op 15, 26, 31, 33, 35, 38, 41 tot 44 en 48. Oplossing. Wit: 43—39 35—30 80—24 15X11 26X10. Zwart: 40X49 49X47 47X20 17X6. Oplossing probleem No. 58. Auteur: P. Kleute Jr., Den Haag. Stand. Zwart: 10 sch. op 2, 8, 10, 12, 13, 14, 17, 18, 22 en 29. Wit: 10 sch. op 24, 25, 26, 27, 31, 33, 38, 43, 48 en 49. Oplossing. Wit: 26—21 38—32 43X23 27X9 25X5. Zwart: 17X37 37X39 18X20 14X3. Oplossing probleem No. 59. Auteur: D. A. L. Schrödor, Amsterdam Stand. Zwart: 9 sch. op 7, 8, 9, 13, 15, 18, 19, 30 en 35. Wit: 9 sch. op 22, 25, 27, 32, 34, 37, 40, 43 en 44. Oplossing. Wit: 44—39 25—20 27—21 32X1 1X47. Zwart: 35X33 30X48 48X28 15X24. Goede oplossingen. ontvangen van: P. Boone te Nieuwdoip; A. Braamse te Nieuwdorp; „Dammer" te Goes; J. Daane te Zoutëlande en W. Dom misse te Bergen op Zoom. Probleem No. 61 (7e Wedstr.-probleem). Auteur: P. Kleute Jr., Den Haag. 1 2 8 4 5 47 48 49 50 Zwart: 7 ech. op 8, 9, 16, 20, 24, 29 en 30. Wit: 7 sch. op 17, 21, 27, 33, 40, 45 en 48. Wit speelt en wint. Oplossingen binnen 8 dagen na laatste plaatsing in elke maand. Correspondentie. J. D. te Zoutelande en W. D. te Bergen op Zoom. Problemen ontvangen. Worden, indien geschikt, geplaatst. Tomaten. Er is dit jaar een overvloed van toma ten. De prijs is niet hoog en waar speciaal de laatste jaren van medische zijde zoo zeer is aangedrongen op meerdere con sumptie van tomaten, raden wij onze le zeressen aan, voor zoover ze dit nog niet deden, eens een proef er mee te nemen Hieronder volgt een viertal recepten. Tomatensoep. 1 L. water, wat zout, 1 pond tomaten, 3 lepels boter of Delfrite, 3 lepels bloem, desverkiezend wat kruide rijen als een takje selderij, een stukje ui, 1 laurierblad, 2 Maggi-blokjes, wat ci troensap of Maggi-aroma. Kook de gewasschen oma ten met water, zout en desverkiezend wat kruiderijen Zeef alles en bind het vocht met boter en bloem. Maak de soep zoo noodig nog af met Maggi-aroma en wat citroen. De bloem kan men vervangen door maizena, griesmeel, vermicelli, macaroni, sago, enz. Tomatensaus. Vt L. water, wat zout, Yi pond tomaten, 3 lepels boter, 3 le pels bloem, 2 bouillonblokjes, een stukje ui, 1 laurierblad, wat peper. Kook tomaten met water, zout en krui derijen. Zeef alles en bind het nat met bo ter en bloem. Dien deze saus over hard gekookte eieren, bij gekookte visch, door rijst, macaroni, of stoof in deze saus rest jes koud vleesch. Gebakken tomaten. Snijd harde tomaten in dikke plakken, bestrooi ze met peper en zout en bak ze vlug met weinig boter Delfia of Delfrite lichtbruin. Geef dit bij biefstuk, spiegeleieren, enz. Tomatensla. Overgiet mooie groote kan het noodig zijn, dat de Overheid hier regelend optreedt Mocht de Gemeenteraad van Goes even wel voorloopig nog willen volstaan met aan de burgerij een vriendelijken wenk in dezen te geven en met het maken van een veror dening nog liever wat willen wachten, dan hoop ik toch, dat hij gezien zijn tegen woordige samenstelling nu eens zal be sluiten tot het verbieden van muziek in café's en dergelijke inrichtingen op Zondag. Enkele jaren geleden is dit verzocht door verschillende Christelijke vereenigingen, maar de Raad wei gerde toenmaals daaraan te voldoen. Voor vreemdelingen, die des Zondags even in een Restaurant vertoeven is zulk een muziek niet noodig. Trouwens het zijn juist niet de deftige hotels, waar men des Zondags luidruchtige muziek maakt. De Overheid be hoeft er waarlijk niet aan mede te werken, dat allerlei jongelui mede door do muziek verleid worden een groot gedeelte van dea Zondag in de café's door te brengen. LUCTORa kalmeeren en worden gesterkt door Buisj» 75ct. Bij Apoth en Dro'cten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6