Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Financieële Berichten. Telegrammen. Marktberichten. dhr Chr de Visser. Daar het rijden om den beker veel tijd kostte e<n er veel zou moeten worden gekampt werd door de oommissie besloten te loten, waarmee één der rijders geen genoegen nam. Hij gaf daaraan bij het uitreiken der prijzen op ongepaste wijze uiting, zoodat deze ringrijderij niet in goede har monie werd beëindigd. De eerste prijs werd behaald door M. Koo'.e met 14 r., C. Stroo 2e pr. met 12 r., Al. de Visser 3e pr. met 12 r., J. Olijslager 4e pr. met 12 r., C. de Visser 5e pr. met 11 r., P. de Visser 6e pr. met 11 r., Jao. Louwerse 7e pr. met 11 r., J. Tilroe 8e pr. met 9 r., J. Janse 9e pr. met 9 ir., A. Koppejan 10 pr. met 9 r., S. Koole He pr. met 9 r., P. Verhoef 12e pr. met 8 r.. P. Rooze 13e pr. met 8 r., 'M. Adam- se 14e pr. met 6 r., L. Verhoef 15e pr. met 6 r., J. Polderman 16e pr. met 5 r., P. Roogesteger 17e pr. met 5 r., A. Schout 18e pr. met 4 r., C. de Visser 19e pr. met 4 r., C. Janse 20e pr. met 2 r., H. Janse 21e pr. met 1 r. De potlepel werd gewonnen door L. Verhoef. De eereprijs een medaille van dhr W. N. Jobse werd gewonnen door C. Stroo met de meeste volgsteken. Daarna werd namens de ringrijders har telijk dank gebracht aan allen die hebben medegewerkt tot het welslagen van deze ringrijderij. Om half drie had een kindertractatie plaats, 's Avonds om 8 uur werd een concert gegeven door het fanfarekorps „Oefening na den Arbeid" van Ritthem. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Mastenbroek (toez.), J. Enke laar te Ouderkerk a. d. ÏJssel. Aangenomen naar Stedum, Dr J. J. Wol- dendorp te Warmond. Bedankt voor Beesd, Dr J. J. Woldendorp te Warmond. Voor Zoeterrneer-Zegwaart, G. Verdoes Kleijn te Dordrecht. Geref. Kerken. Drietal te Arnhem (vac. wijlen Ds J. G. Kunst), J. Doupia te 's-Gravenhage-Oost, Dr K. Dük te 's-Gravenhage-West en P. N. Kruis wijk te Vlissingen. Te Sassenheim F. A. den Boeft te Amersfoort, P. N. Kruijswijk te Vlissingen en IJ. v. d. Zee te Amsterdam- West. Tweetal te Ten Post, A .H. Piersma te Sleen en H. J. Winter, cand. te Bierum. Tweetal te Scheveningen (4e pred. pl.), J. H. Rietberg te Maassluis en E. J. Wientjes te Oudshoorn. Beroepen te Oosthem, J. Dijk, cand. te 's Gravenhage. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Zierikzee, W-. Byleveld te Haar lem en Joh. v. d. Vegt te Doesburg. P. Hoekstra t In den ouderdom van 72 jaar is op Urk overleden na een lang durig lijden, de heer P. Hoekstra, vader van Prof. Dr T. Hoekstra van Kampen. De heer Hoekstra diende tot zijn dood de Gerei kerk van Urk als ouderling en was mede oprichter en vanaf 1905 hoofd der Geref. Zondagsschool. Prof. D r H. H. K u y p e r, Hoog leeraar aan de Vrije Universiteit te Amster dam, is naar de „Stand." meldt gisteren opgenomen in het Diaconessenhuis „Bronovo" te 's-Gravenhage. De Hoogleeraar zal eenigen tijd ter observatie in deze inrichting ver blijven. Kerkinstitueering. Zondag heeft Ds J. E. Reyenga, van Ureterp, de nieuwe ambtsdragers te Siegerswoude in het ambt bevestigd, waarmede de institueering eener Gerei Kerk aldaar een feit is geworden. Het aantal leden van de nieuwe gemeenten be draagt 140, n.l. 60 belijdende en 80 doop leden. Het geschil te Oldemarkt. Om trent een vele jaren bestaand geschil tus- schen de kerkvoogden der Ned. Herv. ge meente te Oldemarkt en ds J. J. van Dijk aldaar, betreffende uitbetaling van geldelijke opbrengsten over al die jaren van pasto rale goederen, is men thans tot overeenstem ming gekomen. Genoemde predikant, die zich sedert korten tijd met ziekteverlof te Oegstgeest gevestigd heeft, zal tengevolge deze beslissing alsnog een bedrag van f25.000 voor schadevergoe ding worden uitgekeerd. Da F. Muller, voorheen te Krab- bendijke, nam Zondag j.l. wegens vertrek naar Eindhoven, afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Gorinchem, met een predikatie over 2 lim. 3 vers 14. Aan het einde werd den scheidenden leeraar een hartelijk woord- toe gesproken door ouderling I. C. Mortier, waar- ai hem Ps. 1214 werd toegezongen. De kerk was stampvol. Goes. Voor het eindexamen van dein --irsus voor Waterbeu wkun- *5 Opzichter alhier, slaagden, de volgende heeren: P. Boddingius, Veiere; Oijsouw, Wemeldinge; J. A. Dekker, eere; p. j_ Gabriels e, Middelburg; M. Vhssingen; A. P. M. Mol, Rilland; A. Mol, Geersdijfc; B. G. Netelenbos, oernaotud; H. J. Poppe, Middelburg; S. j-'., 6 Regt, Kortgene; P. Rosseel, LTzen- J. e; M. Verjaal, Dreischor; L. de Vries, gingen; A. J. de Wit, Goes; A. de j ,,W' Koudekerke; E. de Bruijne, Mid- L p r6> C. T. Dielemam, Westkapelle; Kortgene; D. M. Koratanje, Wemeldinge; J. de Vos, Nieuwland. Examen Fransch L. 0. Voor de examens L. O. waren ingeschreven 493 mann. en 284 vrouw, candidaten; vóór het sehriftel. examen hebben zich terugge trokken resp. 52 en 30 cand.; na het sehriftel. examen resp. 117 en 60; zijn af gewezen 128 mann. en 69 vrouw, candi daten; zijn toegelaten 192 mann. en 125 vrouw, candiidaten, dit is resp. 44 pet. en 49 pet. van hen, die aan het schriftelijk examen hebben deelgenomen. Geslaagd voor examen tuinbouwkun- de L. O. dhr E. J. F. Lansu te Zuiddorpe. Pil x/zvivuxcuA, T r ootnaycuoj Etten; L. J. Lagendijk, Arne- f J:ID A. J. de Looff, Wissenkerke; W»^ ■issen> Middelburg; S. P. Oud, p vr TaQ Wall, Hillegersberg; Vlissingen; L. M. v. Damme, Ongelukken. Te Zelhem is het vierjarig zoontje van ter H. in een pot met kokend water gevallen. De kleine is kort daarop overleden. Gistermiddag is de 26-jarige electricien G., wonende te Marum, toen hij, zich naar zijn werk te Ureterp begaf, met zijn motorrijwiel in een vaart van 80 K.M. tegen een boom gereden. Met zware verwondingen is hij, naar het Ziekenhuis te Groningen ge bracht, waar hij hij aankomst bleek te zijn overleden. De 20-jarige chauffeur de V., wonende te Bloemendaal, die per rij wiel in de richting Haarlem reed, is over reden -door een 'luxe-auto, waarvan de bestuurder door het koplicht van een tram werd verblind. De V. werd ernstig ge wond. Zijn toestand is zorgelijk. Op het etationsemplacement te Nijmegen is de 46-jarige stationsbeambte van B. door den sneltrein gegrepen en onmiddellijk ge dood. Mislukte aanslag op een D-t rein. Maandag zijn op het traject In- s terburgMatheninken drie hoopen stee- nen op de buitenste rails van het spoor gelegd even voor den D-trein 56, die te 8.17 uur van'Koningsbergen was vertrok ken, deze plaats moest passeeren. De trein reed evenwel over de 'hindernis -heen en verbrijzelde de steenen. Er is geen schade veroorzaakt. Voor het aanhouden van den dader heeft de spoorwegdirectie een beloo- nling van 300 mark uitgeloofd. Auto met twintig meisjes te water. Gisteren is een auto van de Turmac-fabriek waarmee ongeveer twin tig meisjes uit 's-Heerenberg naar de fa briek tot Zevenaar werden vervoerd, biji Didam door verkeerd uitwijken van een anderen auto in de sloot gereden. De chauffeur Toiling uit 's-Heerenberg werd ernstig gewond. Alle meisjes op een na kregen verwondingen en werden in bet -ziekenbuis te Zevenaar verbonden. Zijn pleegouders bestolen. Een 16-jarig pleegkind van den landbou wer J. de W. te Herpt heeft bij afwezig- beid der pleegouders uit een 'kast een be drag van f 50 en een doosje met gouden ketting, oorbellen, broche en ringen gesto len. De politie beeft den jongen te Haar steeg aangehouden. Het gestolene was nog in zijn bezit. 90 uren levend begraven. Zondagnacht is het der reddingsbrigade gelukt een 19-jarigen mijnwerker in de mijn Maria, gemeente Alsdorf bij de Nor derlandscbe grens gelegen, die enkele da gen geleden onder afvallend gesteente van de buitenwereld was afgesneden te redden De mijnwerker had slechts geringe ver wondingen opgeloopen, doch uit voorzorg is hij naar het ziekenhuis gebracht. Hij whs 90 uren levend begraven geweest. Gevaarlijke stier. Zondag middag wilde te Nieuwer-Amstel een landbouwer aan den Amsteldijk een op stal staanden stier Iatein fotografeeren. Voor dat doel werd bet dier naar buiten gebracht en door den zoon van den land bouwer stevig vastgehouden. Net toen de fotograaf bet dier op de gevoelige plaat wilde vereeuwigen wist bet beest zich los te rukken en snelde op den helper van den fotograaf toe, die in een oogwenk tegen een muur werd geslingerd en daar met een paar gebroken ribben werd opgeno men. Het dier werd met groote moeite overmeesterd. Het slachtoffer werd per auto naar een der Amsterdamsche zieken huizen overgebracht. De gepakte uitbreker Ger- b e r. Gisterochtend is Gerber in Den Haag aan een verhoor onderworpen. Hij deelde daarbij mede, dat Groeneveld en bij reeds lang bet plan hadden te ontvluchten. Daartoe hadden zij zich reeds geoefend in verschillende atbletiscbe toeren, die bun bij de ontsnapping te pas zouden kunnen komen. Z.g. onder bet stoeien wisten zij bet zoover te brengen, dat de een met slechts een klein aanloopje op de schou ders van den ander zou springen. Deze metbode hadden zij willen bezigen om over den gevangenismuur te komen. Het bleek echter niet noodig te zijn, daar zij zich konden bedienen van een 'bezemsteel met touw, zoodat zij zich zonder moeite aan den muur konden optrekken. Toen zij eenmaal buiten de gevangenis waren, zijn zij van elkaar gegaan en heb ben elkaar sinds dat oogenblik niet meer terug gezien. Gerber is in de richting van bet Hol- landsche Spoorstation geloopen en beeft kans gezien, door over een hek te 'klim men op bet emplacement te komen. Zonder gezien te worden is bij in een trein gekropen, welke hem naar Amster dam bracht. Enkele oogeriblikken voordat de trein stil hield, sprong bij uit den wa gon en wist weer ongemerkt weg te komen In Amsterdam 'had 'hij verschillende vrienden, die 'hem voortgeholpen hebben Omtrent deze vrienden die hem gehol pen hebben, wëigerda hjj iets mede te dee- lea. Een Nederlander in een Berlijnsch ziekenhuis geweerd. Uit Berlijn wordt gemed, dat het Berliner Tageblatt ten strijde trekt tegen een ven ouderde bepaling, waardoor buitenlanders in de klinieken van de Berlijnsche zie kenhuizen niet kunnen worden behandeld. Het blad vertelt, dat gisterochtend een Nederlandsch saxofonist, van der Kloot geheeten, bij een auto-ongeval in de na bijheid van Oraniënberg, zich ernstig had gewond. Elen boerenmeisje verbond hem ern Van der Kloot kon met zijn reisgenoo- ten de terugreis naar Berlijn aanvaar den. Toen hij in zijn woning aankwam, viel hij betwusteloos neer. Een jonge vrouw bracht hem daarop naar da vlak in de nabijheid gelegen kliniek van het AcLemacherziekenhuis. De verpleegster, die dienst deed in de kliniek, verzocht den geneesheer den patiënt, die veel pijn leed, terstond te onderzoeken, wat niet ging, daar nog drie andere patiënten v*óór wa ren. Toen van der Kloot eindelijk bij den geneesheer werd ontboden, constateerde deze, dat de patiënt buitenlander was en beriep zich terstond op de bepa ling. Hoewel' van der Kloot dringend ver zocht hem te: helpen, daar hij niet wist, wat met zijn arm gebeurd was, en de pijn steeds heviger werd, antwoordde de ge neesheer, dat hij hem niet zou onderzoa ken, daar hij zich niet in .levensgevaar bevond. In weinig beleefde woorden werd van 1der Kloot uitgenoodigd het ziekenhuis te verlaten, men zeide hem niet eens, waar hij wel hulp kon vin den. Een chauffeur voor het ziekenhuis wist raad en bracht den patiënt naar een nabijgelegen .station voor eerste hulp bij ongevallen, waar van der Kloot ver bonden werd, nadat was gebleken, dat hij een vinger van de rechterhand had gebroken. Bosch- en heidebrand. Gis termiddag woedde onder de gemeente Kaatsheuvel over een groote oppervlakte een groote bosch- en heidebrand. Het vuur dreigde een zeer grooten omvang aan te nemen. Hulp is ontboden om den brand te stuiten. Verschillende huizen en met riet gedekte boerderijen liepen gevaar. Slachtoffer van de weten schap. Te Athis-Mons is als slachtoffer van de X-stralen in den ouderdom van 50 jaar overleden Fernand Dnicretet. In 1914, toen hij reeds vijftien operaties had moeten ondergaan ten gevolge van zijn werk met X-stralen, werd hij' ingelijfd bij den radio-telegrafischen militairen dienst. In 1917 werd hij blind, later kreeg hij het gezicht gedeeltelijk terug en begon weer aan zijn werk. Zijn achttiend© operatie, die hem voor geheel© blindheid behoedde, onderging hij in 1926. Het volgend jaar moest hij! weer een opera tie ondergaan. Hij sprak daarbij deze woorden; „Wat doen een driehonderd slachtoffers als ik er toe, vergeleken bij de duizenden zie ken, dia door ons werk gered kunnen wor den?" Thans is hij gevallen als slachtoffer van de wetenschap; waaraan hij in letterlijken zin zijn leven heeft gewijd. En tot den laatsten dag heeft hij zijn medewerkers met raad: en inlichtingen bijgestaan, meldt de Tel. Brand bij Gent. Gistermiddag heeft een ernstige brand de gebouwen vernield van een groote chemische fabriek te Wondel- ghem bij Gent. Be hulp van de Gentsche brandweer moest worden ingeroepen. Eerst na verscheidene uren slaagde men er in het vuur meester te worden. Van de fabriek staan alleen nog de muren overeind. Op een gegeven oogenblik ontplofte een hoeveel heid van 1100 liter benzine met een ver vaarlijken slag; van de ruiten ver in de omgeving bleef er niet één heel. Vier arbei ders zijn licht gewond. Die schade bedraagt vele millioenen. Luchtvaartverdrag van Pa rijs. Het Ministerie van BuiteriLandsche Zaken maakt befkend, dat het gezantschap der Nederlanden te Parijs op 22 Aug. j.l. tot da regeering der Fransche Repu bliek een mededeeling heeft gericht, hou dende de toetreding van Nederland, Ne- derlandsch-Indië. Suriname en Curacao tot het Internationaal Luchtvaartverdrag van "Parijs van 13 October 1919, alsmede tot de protocollen van Londen van '27 Oct. 1922 en 30 Juni 1923. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Sept., 2.30 n. Beirlijh 59.40—59.43 Brussel 34.6634(69 Parijs 9.721/2—9.751/2 Londen 12.097s12.107s New-York 2.491/42.401/2 TERUGBLIK OP KONINGINNEDAG Van 1898 tot 1928. De liberale journalist D- Hans schrijft in „De Indische Post": De tijd gaat snel'. AJ3 een wolk langs een storm-hemel Zie: het is al weer vijf jaaf geleden, dat onze Koningin haar zilveren regee- ringsjubileum vierde. Op 31 Augustus is zij dertig jaar aan het bewind geweest En dit was aanleiding voor mn eens te onderzoeken, en met cijfers te demon- streeren, wat er op parlementgebied in die regeerings-periode onzer Koningin alzoo veranderd is, wat zij dus heeft „meegemaakt". 'Zij heeft in die dertig jaar in' totaal negen kabinetten doen optreden ('teerste en tweede ministerie-Ruys afzonderlijk ge rekend'). ,Van die 9 kabinetten waren er 5 rechts, 2 liniks en 0 extra parlementair, totaal heeft de Koningin ruim 17 jaar geregeerd met rechtsch bewind, 7i/2 jaar met een extra-parlementair en 5Vs> jaar met een linksch. Daarbij heeft zij in totaal 95 verschil lende ministers zien komen en gaan. Als ik dit cijfer meedeel, bedoel ik daarmede natuurlijk alleen de definitief benoemde ministers, niet de waarnemen de, de tijdelijke, de ad-interim-ministers Alzoo dus heeft de Koningin 95 verschil lende bewindslieden benoemd en be- eedigd. Zij waren als volgt over de Departe menten verdeeld: Oorlog Financiën Koloniën Waterstaat Marine Justitie Buitenl. Zaken Binnenl. Zaken Landbouw Arbeid Onderwas 16 12 11 10 10 9 8 8 5 3 3 De Koningin heeft in den loop van haar regeeringsperiode de parlementaire situatie wel op grondige wijze zien ver anderen. Dat springt wel zeer duidelijk in het oog, wanneer men een yergelijking maakt tusschen de samenstelling van 'de ITweede Kamer in het jaar, waarin zij den troon besteeg^ en de samenstelling van het' oogenblik. Ik zal' ook daarom trent enkele cijfers meedeelen. In 1898 waren in ons Lagerhuis negen verschil lende partijen en groepen vertegenwoor digd, op het oogenblik elf. Aldus: In 1898 In 1928 Roomsch Katholieken 22 30 Anti-Revolutionairen 17 13 Vrij-Anti-Revol. 5 Christelijk-Historischen 11 Chr.-Hist. Kiezersbond 1 Unie-Liberalen 35 Vrij-Liberalen 13 Radicalen 4 Vrijheidsbond 9 Vrijz.-Democraten1 7 Sociaal-Democraten 2 24 Vrije Socialisten' 1 Communisten 1 Geref. Staatspartij 2 Hervormde Siaatsp. 1 Plattelandspaxtiji 1 Katholieke Volkspartij 1 Een nadere beschouwing van 'deze cij fers leidt tot het volgende: De Katholie ken zijn in dia dertig jaar met 8 (9) zetels vooruitgegaan, de sociaal-democra ten1 met 22. Ook de protestantsch-politieke richting is vooruit gegaan: telt men een oogenblik alle schakeeringen voor die al gemeen® richting bij elkander op, dan komt men tot 23 zetels in 1898 tegen 27 in 1928- Deze hoofdstroomingen (katho liek, protestantsch-politiek, sociaal-demo- •bratisch). gingen dus 8 plus 4 plus 22 zetels vooruit, of 34 in totaal. Hiertegen over staat een vermindering van de vrij zinnige zetels van 52 tot 17 36. De groote aanwas is voor de sociaal democraten geweest. Deze wijziging in de parlementaire en politieke verhoudingen gedurende de re geering van Koningin Wilhelmina demon streert zich in de bezetting van belang rijke posten op dit gebied. In 1898 was voorzitter der Eerste Ka mer de liberaal van Naamen van Eem- nes nu da katholiek van Voorst tot Voorst. In 1898 was voorzitter der Tweede Ka mer de liberaal' Gleichman nu de ka tholiek Ruys de Beexenbrouck. In 1898 was voorzitter van den Raad van State de liberaal Schorer nu da anti-revolutionair Van Lynden van San- deniburg. Ook in 1898 waren zoowel Eerste als Tweede Kamer in' meerderheid links, zelfs in meerderheid vrijzinnig nu zijn ze in meerderheid rechts. Het kanverkeeren I HARLINGEN. 'Gistermiddag vijf uur haalden twee dames en een meisje een dame uit Den Haag van de autobus uit Franeker af. Ze stonden daarna nog even met elkaar achter de autobus te praten, toen deze plotseling achteruit reed. Allen .werden gewond. De dame uit Den Haag bekwam zulke ernstige verwondingen, dat ze in het ziekenhuis moest worden op genomen. De anderen konden naar huis worden vervoerd. ENSCHEDE. Gisteren heeft een vrij snelle en hevige brand in de ververij en drogerij van Ter Kuile's textielfabrieken gewoed. De brand liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien maar kon tot de twee genoemde afdeelingen beperkt blij ven. TOKIO. De oVeTstroomingscatastro- phe op Korea breidt zich steeds uit. De rijstvelden in de omgeving zijn nage noeg alle Verwoest. De Japansche regeie- ring heeft schepen gezonden om de be volking hulp te verleenen. ATHENE. De toestand Van Venizielos ia Vooruilgaande. In verband met de koortsepidemie is de opening Van het parlement uitgesteld tot 1 October. PARIJS. Uit Casablanca wordt ge meld, dat de Fransche vliegers' Assolan en le Fèvre na hun landing hebben ver klaard, dat ze niet naar Parijs terug wil len keeren, maar over het Zuiden van den Aüantischen Oceaan naar Phernam- buco én vandaar naar New-York zullen trachten te vliegen. GENEVE. Hedenmorgen zijn de bespre kingen begonnen over het verslag van dea secretaris-generaal van den Volken bond. De Chineesche gedelegeerde opende de rij der sprekers. Daarna voerde de Nederlandache minister, Jhr Beelaerts van Blokland, het woord. Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat is hedenmorgen te Middelburg aanbesteed het ophoog en van het terrein gelegen achter den kaai muur in df JjuitenhaVen te Vlissingen, behoorende tot de werken, voor de ver betering van de haven van Vlissingen, ingevolge de wet van 25 Juli 1919. Ra ming f99.500. Ingekomen waren 26 biljetten, waar van één wegens het slechts door een borg 'onderteekend zijn werd ongeldig ver klaard. De geldige biljetten waren van: N.V. C. J. Stuij's aannemersbedrijf te Rotter dam f 105.999; Joh. Visser Pz., Sliedrecht f 105.000H. Reijnders, Termunterzijl f 98.000; N. V. Abdel. v.h. Blijl'evens te Maden f96.200; Firma A. RooVexs en Co., Maden f96.100; J. Lindenberg Cz., We meldinge f95.470; Firma A. Verhagen, Maden f94.900; J. Stiensma, Lemmer f94.900; P. van Geel, Terheijden f94.500; H. van Seventer, Vuchtf 93 830; P. Dekker Veere f93.400; J. v. d. Élshout. Maden f 93.250; G. V. d. Élshout, Den Haag f92.945; C. Verwater Maden f 92.944; A. Timmerman, Dordrecht f 91.685; N.V. Mij „Mawe", Middelburg f89.900; L. P. Kor- stanje en M. Hoogesteger, Wemeldinge f89600; J. A. Meertens, Hoek f88.890; Soc. An. Laboremus, Antwerpen f89.450; J. de Bree Fzn, Terneuzan f86.800; N. V. Aannemersbedrijf v. h. van Dongen en van. Hoven, Dordrecht f 86.450; E. v. Boven, 'Ellewoutsdijk f86280; Iz. La- gasse, Koudekerke f 85.750; A. A. de Wilde, Middelburg f84.600; en W. de Bofcx, Hoek f 82.000. MIDDELBURG. Hedenmiddag is door de Coop. Veiilingsvereen. Walcheren aan besteed: a. het maken van een paal- fundeering; b. het bouwen van een vei lingsgebouw; c. de combinatie van beide werken. Minste inschrijvers: voor a. N.V. G. Kasteleijn en Zonen aannemersbedrijf te Dordrecht f7340, b. N. V- Aannemersbe drijf v. Dongen en v. Hoven te Dordrecht voor f49.950; massa fa. W- J. v. d. Weert en Zonen te Goes voor f57.348. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche vei ling ,Warmoezierstraat 3739 waren gis teren aangevoerd 155.000 eieren. Prijzen: kipeieren f 5f 7.85, eendeieren f 5.65 f 7.30 per 100 stuks. OOSTBÜRG. Tarwe f 11—f 11.50, gerst chevallier f 11.50f 1.1.75, Wintergerst f 11.50, rogge f 12.25, haver f 10-50f 11, kroonerwten f 20f 22.50. MIDDELBURG. U.BijC.-tomaten: A f6.10, G f5.90; buiten UCIB.: A f2.40 —f4.20, G f4.80, GG f2.10. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland, Goes. Veiling van 4 September 1928. Exportveiling Tomaten: A f 11.60, R £7.10, C £11.40, CC 2.80 per 100 K.G. Kleine Veiling: Peren: Beurré d'Amanlis 10—24, Beurré Ilordy 1626, Beurré de Merode 920, Beurré Lebrun 1423, Beurré van den Ham 812, Beurré Clairgeau 914, Beurré Durandeau 811, Beurré Wilhelmina 810, Beurré d'Aremberg 57, Triumphe de Vienne 2034, Maerg. Marillat 1620, Seig neur d'Esperen 1431, Dr Jules Guyot 17— 20, Clapps Favorite 14—28, Souvenir de Con gres 1017, Souv. Madame Freyve 1215, Soldat Laboreur 918, Bon Chretien Willi ams 814, William's Duchesse 1127, Bonna Louisse d'Avranches 2547, Jutteperen 26— 52, President Roosevelt 13, Poire Novet 9— 11, Sijsjesperen 14, Spaansche Wijnperen 18, Dr Cornelis 1015, Blanke Beurré 10,Marse pjjnperen 710, Dulfjesperen 711, Diamant peren 610, Ronde Perzikperen 79, Koning Carel v. Wurtenburg 10, Cons, a la Cour 89, Gouöballen 79, Vijgeperen 14, Maagde peren 1014, Kruitperen 8, Schellebellen 9 12, Calleboutsperen 610, Scharlakenperen 610, Afval en Kroetperen f0.404.—, alles per 100 K.G. Appels: Transp. de Croneels 2142, Mank's Codlin 2142, Paesgood Nousack 1334, Cox Pomona 1324, Present van Lunteren 12- 19, Warnersking 1418, Jacqes Lebel 12— 18, Cox Oranje Pipping 21—25, Excelsior 38, Carll Ross 32, Monarch 15, Coblin Kes- wyck 815, Signetillisch 1224 Lord Grod- venor 1821, Jagers Rennetten 12—15, The Queen 1327, Lemoenappel 1428, Ster- appels 1519, Ganzebout 12—16, Bis marck 13—15, Gulderlingen 812, Grof- zuur 813, Notarisappels 1519, Honds muilen 1116, Roode Kibbeling 12, Cox Oranje Pipping 2025, Oranje Reinetten 1119, P.oeselingen 9—11, zomer Court Pendu 811, zoete Ribbeling 1015, Blomzoet 10—12, afval- en kroetappels 1-7 gl'd., alles p. 100 k.g. Pruimen: Abrikoospruimen 3035, Rei ne .Victoriapruimen 3036, roode eier- pruimen f 1941, Reine Claude 3240, Reine Claude Violette 2235, uitschot pruimen 513 gld. p. 100 k.g. Diversen; Blauwe druiven 6078, Moer beziën 56, frambozen 42, tomaten 27, uitschot idem 0.101, postelein ,7, snij- boonen 1424, perfect 1216, groene boonen 1016, kleine uien 3, aardappe len 3, poters idem 1 gld., alles p. 100 k.g. Meloenen 1435, augurken 0.30— 0.40, kropsla 8.20, bloemkool 615, sa- vojjekool 8 gld. p. 1QQ stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3