Uit de Provincie. „In verband met de omstandigheid, dat onder de gezondheidscommissies, die in gesteld zijn voor groepen van gemeenten, leden voorkomen, die "in de hoedanigheid van burgemeester, wethouder of raadslid, deel uitmaken van de daarbij betrokken gemeentebesturen, is de vraag gerezen, of bij een combinatie van de beide functies, zoowel in beginsel als uit practisch oog punt, bezwaar bestaat. Ten aanzien van deze vraag neem ik het standpunt in, dat. hoewel tegen een vereeniging van. beide functies geen overwegend bezwaar bestaat, het niettemin beter is, dat, zoo een andere regeling mogelijk is, d. w. z. zoo er voor de functie van lid of secretaris eener gezond heidscommissie andere geschikte personen gevonden kunnen worden, hieraan de voorkeur wordt gegeven". De ziekte van R. Stenhuis. Het dagelijksch bestuur van het N.V.V. zendt aan „de Voorwaarts" de volgende verklaring: Enkele weken geleden heeft Stenhuis een bericht gelanceerd, waarin omtrent zijn gezondheidstoestand werd medege deeld, dat hij geen enkele organische ziek te heeft en ook de psychische inzinkiqg grootendeels is hersteld. Naar aanleiding hiervan werden het N.V.V. van meerdere zijden nadere in lichtingen gevraagd, in verband met het feit, dat Stenhuis indertijd op zijn verzoek ontslag is verleend wegens invaliditeit en wel op grond van een verklaring van zijn medicus, welke verklaring als volgt luidde: „Het doet mij leed u te moeten berichten, dat de gezondheidstoestand van den heer R. Stenhuis van dien aard is, dat hij in de toekomst niet in staat zal zijn, zijn functie van voorzitter van het N.V.V. naar behooren waar te nemen. Indien mogelijk, zou ik u dus uit geneeskundige overwegin gen willen aanraden, hem van die functie te ontheffen". Het bestuur van het N.V.V. heeft in de latere, hierboven bedoelde publicatie van Stenhuis aanleiding gevonden, zich tot hem te wenden met het verzoek, ter zake opheldering te willen verschaffen, daar de mededeeling van Stenhuis in strijd is met bovengenoemde verklaring. Stenhuis verwees in zijn antwoord het N.V.V. naar de medici, die hem hebben behandeld. Het bestuur van het N.V.V. heeft zich, als gevolg hiervan, opnieuw met den huis arts van Stenhuis in verbinding gesteld, die het N.V.V. machtigde namens de beide artsen, die Stenhuis behandeld hebben, de volgende verklaring af te leggen: „Wat het ontslag van R. Stenhuis aan gaat, kan medegedeeld worden, dat op dit oogenblik (27 Augustus 1928) de beide artsen, welke hem onderzocht hebben, nog verklaren, dat de bij hem geconstateerde verschijnselen hen leiden tot het advies, de verantwoordelijke functie van voorzit ter van het N.V.V. neer te leggen". De negentiende Nnderlandsche Jaarbeurs te Utrecht. Voor de negentiende maal heeft de Utrechtsche Jaarbeurs haar poorten ge opend en wordt met koortsachtigen ijver gearbeid aan den bouw van het nieuwe gedeelte, zoodat men in het voorjaar van 1930 de beschikking zal hebben over het vergroote jaarbeursgebouw in zijn geheel, waardoor de beschikbare expositieruimte verdubbeld zal zijn. De nieuwe semi-per- manente hal, aansluitend aan het nieuwe jaarbeursgedeelte, is reeds in gebruik ge nomen. Voor het geval deze mededeeling den zwartkijkers, die vrijwel permanent ver kondigd hadden en zulks nog doen, dat het met het Nederlandsche Jaarbeurs instituut 'bergafwaarts gaat, geen gezon dere overtuiging vermag bij te brengen, zij hun met klem aanbevolen, zich te verge wissen van hetgeen de heer W. Graadt van Roggen, secretaris-generaal in den Raad van Beheer der Jaarbeurs, in de gisteren plaats gehad hebbende traditioneele pers conferentie aan de in grooten getale opge komen binnen- en buitenlandsche journa listen over zijn troetelkind verteld heeft. Eerst in de laatste drie jaren zeide hij is eigenlijk voor de Utrechtsche Jaarbeurs het normale bestaan aangebro ken. Wat daarvoor lag waren abnormale jaren: een instituut in wording onder gansch abnormale en onevenwichtige tijdsomstandigheden, waarbij men, onder invloed van de algemeen verlammende malaise, maar al te zeer geneigd was het oor te leenen aan den twijfel, waarmede datgene beschouwd en beoordeeld werd, wat van de Jaarbeurs als blijvend insti tuut onder normale tijds- en economische omstandigheden te verwachten was. Het argument, dat in normale tijden en onder normale omstandigheden de Jaarbeurs te Utrecht geen reden van bestaan en ook geen bestaansmogelijkheid zou hebben, werd destijds gebruikt om de plannen, welke beoogden, van de Jaarbeurs een permanent instituut te maken, te veroor- deelen. En nu aldus spr. werken wij drie jaren normaal en bestaan nog! Maar 't bestaan op zichzelf zegt niet veel; meer gewicht is te hechten aan bet antwoord op de vraag: hoe hebben wij in die drie jaren bestaan. En dan wijst de algemeene toestand van het Jaarbeurs- instituut niet in de richting van het einde, maar in de richting van een nieuw begin. Met enkele cijfers, den economischen toe stand van het land betreffende, demon streerde spr. den opbloei van het Jaar beursinstituut, cijfers, die den indruk be vestigen dat die opbloei met grooter spron gen heeft plaats gehad dan de toeneming der algemeene welvaart. Deze opgaande lijn, deze innerlijke groei, is niet het ge volg van een handige propaganda, van een biologeeren van de massa, beide zijn en kel en alleen te danken aan de econo mische waarde van het Jaarbeurs instituut, aan het thans door bijna 12-ja- rige ervaring gestaafde feit, dat de Jaar beurs, afgescheiden van den toestand der algemeene markt, den handel vergemak kelijkt. Wat deze negentiende beurs thans be treft; de belangstelling hiervoor mag groot heeten. Het totaal aantal deel nemers bedraagt 881 tegen 807 op de vorige najaarsbeurs. Van het buitenland zijn vooral Duitschland, Frankrijk, Oos tenrijk en Engeland goed vertegenwoor digd. In verband met de nog niet gereed zijnde uitbreiding en de hierdoor in be perkte mate beschikbare expositieruim te moesten velen, die wilden deelnemen, teleurgesteld worden. Zoo ontbreken o.m. de autogroep en de Fordinzending. Maar de betreffende fabrikanten 'hebben zich bij die omstandigheid neergelegd, wetende dat het slechts een overgangs tijdperk is. Niettemin is er op deze Jaarbeurs veel te zien. Speciale aandacht verdienen de groep werktuigen en machinerieën voor de zuivelindustrie en de Radio-groep. Eerstgenoemde, die voor de derde maal deelneemt, is vanwege haar groote „op komst" ondergebracht in de semi-perma- nente hal waaraan bovendien nog een groot paviljoen gebouwd moest worden. De Radio-groep is sterk vertegenwoordigd. Philips demonstreert een drietal nieuwe ontvangtoestellen, een luidspreker en een serie nieuwe wisselstroomlampen. Om de demonstraties te vergemakkelijken is deze groep door het geheele gebouw ver spreid. Een zeer interessante groep is voorts die van de meubelen en woninginrich tingen. Op de vierde verdieping cotnpa- reeren de groepen textiel en confectie en de Oostenrijksche afdeeling, terwijl de voedings- en genotmiddelen op de derde verdieping onderdak hebben gevonden. Op de tweede verdieping treft men de gToepen glas, aardewerk, goud en zilver en huishoudelijke en luxe artikelen aan. De metaalindustrie is gehuisvest op de eerste verdieping en in de beide zalen gelijkvloers. Op dezo beurs kan men ken nis maken met talrijke nieuwe uitvindin gen en nouveauté's. De als altijd weer bezienswaardige af deeling Koloniën, op de eerste verdieping van het gebouw gevestigd, staat ditmaal vooral in het teeken van het verkeer. In samenwerking met het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie is de Post-, Teleglr&af- gn Telefoondienst in Ned.-In1- dië met een inzending voor den dag ge komen, die een zeer duidelijk beeld geeft van de telegrafische en telefonische ra dio-Verbinding met Insulinde. De uitvoe ring er van is verzorgd door den techni- schen dienst 'der Rijkstelegraaf te Den Haag. Precies te 4 uur hoorden wij' in deze ruimte de „stem uit Indië," n.l. Aneta-persberichten uit Bandoeng. Van daag en Dinsdag 11 September zullen vanuit deze afdeeling eenige autoriteiten tusschen 3 en 5 uur een kruisgesprek met Ned. Indië voeren. Behalve een in zending der Nederlandsche Telegraaf- Maatschappij „Radio-Holland" zijn in deze afdeeling nog tal van belangwekkende be zienswaardigheden, op onze koloniën be trekking hebbend, te bewonderen. N ederlandZwitserland. Tusschen Nederland en Zwitserland is een overeenkomst geteekend betreffende het laten vervallen van de legalisatie op uittreksels uit akten van den burgerl stand, afgegeven in het eene land en be stemd om te dienen in het andere. Deze overeenkomst treedt in werking op 1 Oct. a.s. Benoeming van Mr Neder- bragt Onze landgenoot Dr J. A. Nederbragt, chef der economische afdeeling aan het ministerie van buitenlandsche zaken, is door den volkenbondsraad benoemd tot correspondeerend lid van het permanent economisch volkenbondscomité, dat hoofd zakelijk uit hooggeplaatste regeeringsamb tenaren bestaat en waarin Nederland tot dusverre no£ nimmer een vertegenwoordi ger heeft gehad. De benoeming van Dr Nederbragt is daarom reeds zoo belangrijk, omdat hier door onze regeering beter in staat zal zijn haar inzichten omtrent handelspolitiek bij den volkenbond bekend te maken. DE ZIEKTEGEVALLEN OP DE „INSULINDE". Een verklaring van Batavia'sche Medici. Aneta seint uit Batavia, d.d. 1 Sep tember: De doktoren J. M. Elshout, pro fessor dr C. D. de Langen, dr J. L. W. F. van Leent, dr J. J. van Lonkhuyzen, dr Renssen en dr B. van Tricht stelden na ruggespraak met verscheidene andere doktoren te Batavia de volgende verkla ring op, naar aanleiding van het rapport der Professoren Flu, Kan en Koolemans Berjnen, die door den Rotterdamschen Lloyd waren uitgenoodigd tot rapportee ren inzake de sterfte aan boord van de „Insulinde": „De Geneesheeren te Batavia gevoelen zich pijnlijk getroffen door de huns in ziens lichtvaardige wijze, waarop .blijk baar deze commissie haar oordeel heeft uitgesproken in een vorm die beleedi- gend is voor de capaciteiten der Indi sche medici. Vastgesteld moge worden, dat de commissie haar oordeel heeft ge veld op grond van informaties, die zij aan boord heeft ingewonnen, zonder de behandelende medici dier patiënten, aan deze ziekte lijdende, gehoord te hebben. Het feit, dat in Indië de patiënten behandeld werden door acht verschillende vooraanstaande geneesheeren, die allen aan roodvonk gedacht hebben, doch deze diagnose verworpen hebben na ernstige overwegingen, ieder onafhankelijk van den ander, verder het feit, dat ook de Officier van Gezondheid, die medereiziger aan boord was, de diagnose roodvonk blijkbaar niet aanvaard heeft, had, naar het inzicht van de Batavia'sche genees heeren de commissie er toe moeten lei den voorzichtiger in haar uitspraak om trent den aard der ziekte te zijn. Na ontvangst van het volledige rapport zal voorgesteld worden dit onder de auspi ciën van de Nederlandsch Indische Ver eeniging tot bevordering van de Genees kunde te bespreken, en in het openbaar te beantwoorden. Verder moge worden vastgesteld, dat geen der geneesheeren te Weltevreden of te Tandjong-Priok eenig contact beeft gehad met den scheepsarts, met uitzondering van den waldokter van den Rotterdamschen Lloyd, den gep. dir. Officier van Gezondheid, dr J. L. W. P. van Leent, die dezen geneesheer eerst na aankomst sprak, nadat het schip vol ledig verkeer met den wal had gehad. Dr Van Leent heeft er den scheeps geneesheer, na opgemerkt te hebben, dat het feit, dat 46 aan boord van de „In sulinde" aanwezige kinderen van de ziek te zijn vrijgebleven, de diagnose rood vonk (een kinderziekte 'bij uitnemend heid) niet aannemelijk maakte, toch op gewezen dat, gegeven zijn vermoeden, hij niet zonder voorafgaande waarschu wing aan den medischen havendienst het schip aan den wal had mogen laten meren. De Gemeentebegrootingi van Vlissingen. De begrooting 1929 Van de gemeente Vlissingen, zooals die door B. en Wi. aan den gemeenteraad is aangeboden, sluit, wat den gewonen dienst aangaat, in ontvang en uitgaaf met een gelijk be drag van f 1.442.672.86, tegen die voor 1928 met f 1.384.179.33. De begrooting opent met een batig slot 1927 van f94.576, tegen die voor 1928 met een batig slot 1926 ad f41.781. Voor on voorziene uitgaven is f 36.881 geraamd (loopende jaar f33.038), waaronder is begrepen f 20.000 wegens reserve voor werkverschaffing. De post „belasting naar het inkomen" is op f 590.000 uitgetrokken tegen f 595.000 voor het loopende jaar. On danks de omstandigheid, dat thans voor het eerst f 25.000 moest worden ge raamd wegens bijdrage aan het Rijk in de kosten van de uit te voeren werken tot verbetering der haven, terwijl voorts op een der leeningen f20.000 meer moet worden afgelost dan gewoonlijk het ge val is, kan de plaatselijke inkomstenbe lasting f5000 lager worden geraamd dank zij het batig slot 1927. De kapi- tiaaldienst is geraamd in ontvangst op f27.530 en in uitgaaf op f 31.770, al- zoo met een nadeelig slot van f 4240. Waar zij bij de behandeling der be grooting 1928 ter zake een onderzoek toezegden, leggen B. en W. stukken over inzake het stichten van een school voor achterlijke kinderen, èen fröbelschool en een badinrichting. De meerderheid van het college is van gevoelen, dat zoodra de gemeentefinanciën het toestaan, het stichten van zulke instellingen in be handeling moet worden genomen. Maar te meer waar nu ook de gemeentefinan ciën ernstig onder de staking bij' „De Schelde" zullen lijden, laten zij zulke uitgaven niet toe. De meerderheid wil bovendien in de allereerste plaats het ziekenhuisvraagstuk tot een goed einde brengen en blijft overtuigd, dat het stich ten van een nieuw gemeenteziekenhuis de eenige afdoende oplossing is. Zij plaatst dit dan ook voorop, gevolgd door een school voor achterlijke kinderen, dan de fröbelschool en ten slotte de badin richting, tevens bestemd voor het nemen van schoolbaden. 'Als de raad zich met dit urgentie-plan kan vereenigen, zullen nadere plannen te gelegener tijd worden aangeboden. Ten aanzien Van den aanleg en ver betering van wegen in 1929 was berekend voor het in orde brengen van een deel van den Prins Hendrikweg f 9300 en voor de verbetering van den Koudekerkschen Straatweg f 8500. B. en W. hebben deze uitgaven vooralsnog niet in de begroo ting uitgetrokken in afwachting Van de bijdragen, welke van de provincie zullen worden ontvangen. Op de Prov. Wegen- lijst komen voor de wegen Koudekerke Vlissingen en MiddelburgWest-Sou burgVlissingenBuitenhaven (N. VI. weg). Voor dieze wegen kan 75 pCt. steun worden gekregen en bovendien een bij drage van ten hoogste f200 per K.M. voor het onderhoud van wegsgedeelten, welke aangelegd of verbeterd zijn over eenkomstig het wegenplan. Naar aanlei ding van door B. en W. met Ged. Staten gevoerde briefwisseling heeft dit college zich bereid verklaard om wegsverbeterin- gen, welke in de jaren 1923—1926 zijn uitgevoerd in aanmerking te doen ko men voor eene uitkeering ingevolge de „Wegenbelastingverordening Zeeland" ,voor de wegen voorxomende op het Prov. wegenplan. Als basis voor de berekening van de bijdrage zal worden genomen een totaalbedrag wegens over genoemde ja ren gemaakte kosten van f91.625. Het ligt in "het voornemen van B. en W. de bijdrage der Provincie voor aanleg en verbetering van wegen te reserveeren in een daarvoor te vormen fonds. Het bestuur der Vereeniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek verzoekt vexhoo- ging der subsidie van f 3000 tot f 3200» f3400, f3600 en f3850 in de jaren 1929, 1930, 1931 en 1932. Volgens de nieuwe rijksregeling moet het gemeentelijk sub sidie in 1932 f3836 bedragen. In ver band met een betara utilisatie der in richting zou het bestuur het zeer wen- schelijk achten als direct in 1929 f3850 kon worden gegeven, maar met het oog op de financiën der gemeente vraagt het geleidelijke verhooging. B. en W. willen afwachten welk resultaat onderhandelin gen ter zake door de Directie der Ver. van Ned. Gemeenten met de Regeering zullen hebben, waarop zij op het congres dier vereeniging te Dordrecht hebben aange drongen en vooralsnog niet aan het var- zoek der Leeszaal voldoen. Zeeuwsch-Brabantsch Drankweercomité. Zaterdag 1.1. vergaderde bovenvermeld Comité onder voorzitterschap van Ds H. W. A. Voorhoeve in de Sociëteit „Tha lia" te Bergen op Zoom ter bespreking van het nut en de werkzaamheden van plaatselijke drankweer comité's, blauwe weekcomité's en correspondentschappen van den Nationalen Bond voor plaatse lijke keuze. Aanwezig waren ongeveer 70 perso nen, allen georganiseerde drankbestrijders. Alle richtingen in de Nederlandsche drankbestrijderswereld, waren aanwezig. Ds A. J. Montijn leidde de bespreking' in. Hij zette op duidelijke wijze uitéén de taak van bedoelde organisaties en besprak het nut van samenwerking in de vereenigingen. Hij deelde een aantal bewijzen mede van het noodzakelijke dier samenwerking om ons aller Ideaal een drankvrije samenleving te bereiken. Ern stig werd onder het oog gezien, dat bij deze samenwerking stipt de neutraliteit moet worden in acht genomen, terwijl de werkzaamheden goed moeten worden afgebakend. Hij deelde verder mede, dat in de Nationale Commissie tegen het al coholisme de samenwerking altijd op de meest aangename wijze plaats heeft. Hij spoorde alle aanwezigen aan in hun ver eenigingen deze wijze van samenwerking te bespreken en te bepleiten. Daarna had een aangename gedachtenwisseling plaats; waarbij alle sprekers te kennen gaven de samenwerking zeer wensche- lijk te achten. Besloten werd om het Bestuur van het Z. B. D. C. te machtigen te beproeven drankweercomité's op te richten te Eindhoven, Breda, Roosendaal, Bergen op Zoom en Goes en de een maal bestaan hebbende te den Bosch en Tilburg weder op te wekken. Het was een aangename bijeenkomst» opgeluisterd door muziek en zang. De voorzitter bracht in het bizonder dank aan den Secretaris ,den heer L. J. C. Poppe, die de geheele organsiatie van deze bijeenkomst had verzorgd. Benoemd tot collectrice der Staats loterij te Zierikzee mevr. A. Laernoes te 's-Gravehhage. Actie betreffende Kroon domein in Zeeuwsch-Vlaande- ren. Op uitnoodiging van het bestuur van het R.-K. Werkliedenverbond in Ne derland kwamen 30 Aug. te Hulst bijeen vertegenwoordigers vanden Bredaschen Diocesanen Bond, van den Ned. R.K. Landarbeidersbond, alsmede verschillen de burgemeesters van gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen, ter bespreking van de klachten geuit op de vergadering van het Verbond inzake bet Kroondomein in dat gewest. Van den kant der arbeidersorganisaties werd den gemeentebesturen verzocht de uitvoering van de Landarbeiderswet krachtig te bevorderen. Tijdens de be spreking bleek, dat in Z.-Vl. de Land arbeiderswet practisch nog niet is toe gepast. Met belangstelling wordt tegemoet gezien het besluit van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland inzake de afwijkende beslissing van Graauw's gemeenteraad no pens een 5-tal aanvragen om los land in pacht. Vervolgens werd gewezen op het groote verschil in opstalrecht tusschen grond, uitgegeven door het Kroondomein en par ticulieren. Zoo bleek, dat het Kroondo mein zich met 10 cent per M2. doet be talen, terwijl in dezelfde plaats door par ticulieren soms voor beter gelegen grond, U/2 cent per M2. w,ordt berekend. Wil men op dezen toch al te duren domein grond een huis bouwen, dan moet boven dien nog 20 a 25 cent per M2. worden betaald aan den pachter van het Kroon domein, terwijl deze laatste ongeveer 1 ct per M2. aan het Kroondomein betaalt. Voor de besturen der organisaties kwam vast te staan, dat de gesignaleerde klachten, geuit op de Verbondsvergade ring, als juist moeten erkend worden. De organisaties, inzonderheid het Ver bond zullen niets onbeproefd laten om in dezen ongunstigen toestand verande ring te brengen. Mede in verband met bovengenoemde conferentie bad den vorigen dag de voor zitter van het R.K. Verbond, de heer A. C. de Bruijn, met de heeren M. C. Geerts en B. N. Loerakker, resp. ver tegenwoordiger van den Bredaschen Dioc. Bond en den Ned. R.K. Landarbeiders- bond, een bezoek gebracht aan Hulst, Stoppeldijk, Boscbkapelle, Zaamslag, Ter- neuzen, Sluiskil, Sas van Gent, West- dorpe en St. Jansteen. De electrificatie van Zie rikzee. In de laatstgehouden vergade ring van den Gemeenteraad van Zierik zee herinnerde dhr de Broekert aan het electriciteitsrapport, dat al meer dan eens uitgesteld is en dat B. en W. trachten weer op de lange baan te schuiven. Spr. gelooft, dat het nu tijd wordt, dat er een vergadering uitgeschreven wordt, waarin dat bewuste rapport in behande ling wordt genomen. De voorzitter heeft er me* den burge meester over gesproken ep die vroeg met het rapport nog eenigen tjjd geduld te hebben, omdat hij binnen afzienbare:: tyd het zelf hoopt te behandelen. De heer de Broekert kan zich daarmede niet vereenigen. De heer Panny meent, dat wanneer de raad het vorig jaar een besluit tot toe treding had genomen, men in het nel was gevlogen. Met het wachten is door de gemeente geld verdiend. Van ter zijde vernam spr., dat wanneer vandaag een besluit werd genomen tot toetreding, het toch nog voorjaar zou worden eer de aansluiting aan het electrisch net tot stand kwam. Weth. Koopman bepleit het houden van edn besloten vergadering over deze kwestie. De beer Panny stelt voor de zaak nog twee maanden uit te stellen. De heer Catshoek wenscht geen gehei me vergadering omdat de P.Z.E.M. toch wel weet, hoe de zaken hier staan en wat hier gezegd wordt. Volgens spr. is er met wachten niets verdiend, maar zijn de lasten overgeheveld op de bewoners. Het belang van de gemeente zou zijn zelfdistributie en dat had Zierikzee kun nen hebben wanneer het evenals Goes daartoe het initiatief had genomen. In 1925 was door de Staten van Zeeland voor Goes, Tholen en Zierikzee een apar te bepaling gemaakt voor zelfdistributie. Goes beeft het aangepakt, maar Zierik zee niet. Het bewuste besluit is na inge trokken. Spr. heeft in de Staten gevraagd of toetreding volgens de bepalingen van het besluit van 1925 nog mogelijk is? Men beeft geantwoord: laat ze komen met een verzoek. Weth. Koopman merkt op, dat de vo rige spr. betoogde, dat Goes vóór is. B. en W. van .Zierikzee hebben echter na de laatste vergadering aan Goes ge vraagd: licht ons eens in welke prijs uwe gemeente voor een K.W..U mort betalen? B. en W. van Goes schreven terug: wij hebben nog geen enkel voor stel. Het voorstel-Panny, om de zaak nog twee maanden uit te stellen, wordt aan genomen met de stemmen van de heeren de Broekert en Catshoek tegen. Middelburg. In de Lange Noordstraat is een deel van het perceel L 183 alhier over gegaan in huur bij den heer F. A. Kraat Jr., die aldaar een keurige, modern inge richte show-room van Philips radio-toe stellen, luidsprekers, onderdeelen en Var- ta accumulatoren gevestigd heeft. Reeds de nette ruime en met smaak go- schikte etalage zal veel belangstelling trek ken voor deze zaak, die zich bepaalt to alles wat onder radio-installatie is te re kenen. Zie verder advertentie in dit nr. Gisteren had in de Nederstraat al hier de 13-jarige D. M. P. de onVoor zichtigheid op een sleepeiswagen te willen klimmen en dat nog wel terwijl deize reed en dan Vooraan den wagen. De jongen viel en werd door beide wielen overreden. Met verbrijzelde bee.nen en een gebroken pink werd de jongen in levens gevaarlijken toestand opgenomen. Een leisje voor anderen om zulk gevaarlijk werk na te laten en Voor "de ouders een raad om er bun kinderen op te wijzen. Goes. Door het hoofdbestuur der Schip- persvereen. „Schuttevaer" werd aan B- en W. van Goes het volgende adres verzon den: Door schippers, leden der Schippers- vereeniging „Schuttevaer", wordt geklaag'! over de weinige lichtsterkte van het bui terilicht aan het Goesche Sas. Waar de sterkte der verschillende lich ten, zoowel aan boord der schepen, als aan den wal in den laatstein tijd beteeke- nend grooter is geworden, de nachtvaart bij het toenemend gebruik van mechani sche beweegkracht meer algemeen wordt, en een rood vast licht, als dat aan het Goesche Sas, niet gemakkelijk is te ver kennen, vestigt het hoofdbestuur der ver eeniging voornoemd de aandacht op be doeld licht, in de hoop, dat dit moge leiden tot de gewenschte versterking. Serenade aan den burge- meester. Gisteravond brachten de beide muziekgezelschappen „Hosanna" en „Eu- phonia" den burgemeester, in verband met zijn benoeming tot ridder in cle Orde van Oranje-Nassau, een serenade. Toen de beide muziekkorpsen voor Je woning van den burgemeester in de Klok- straat waren aangekomen, werd eerst ge zamenlijk het Wilhelmus gespeeld, waarna achtereenvolgens de heeren Mr J. H. M- Stieger en H. Janse, resp. voorzitter van „Euphonia" en „Hosanna", den geridder de feliciteerden. De Burgemeester dankte hartelijk voor deze gelukwenschen. Nadat elk der muziekkorpsen een drie tal muzieknummers had gespeeld, werd weer afgemarcheerd. Ten besluite volgde een gezamenlijke wandeling door de stad. Onnoodig te zeggen, dat de belangstelling van de zijde van het publiek bijzonder groot was. Alhier is geslaagd voor het eind examen van den Cursus voor Waterbouw kundig Opzichter te Goes de heer A- J- de Wit, buitengewoon opzichter van den Rijkswaterstaat alhier. Heinkenszand. Bij het vallen van haar fiets kwam het dochtertje van de wed. de R. alhier zoodanig te vallen dat zij haar been brak. Heelkundige hulp werd spoedig verleend. Baarland. Zaterdag hield de afd. Baar land van den Bijz. Vrijw. Landstorm haar jaaiilijkschen schietwedstrijd. De wedstrijd werd o.a. bijgewoond door den burgemees ter en den heer P. G- Laernoes uit Vlissingen.' Door den eerste was een fraaie prijs beschikbaar gesteld, en door

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2