Gemengd Nieuws. Voor huis en hof. kei ijk pas zullen nemen. Naar spreker van betrouwbare zijde heeft vernomen, staan op het desbetreffend verzoek ver schillende personen die er niet over den ken om gas te nemen. Besloten wordt aan de bewoners van de Groe een schrijven van bet gemeentebestuur te richten met verzoek mee te deelen of zij bij aanleg werkelijk gas zullen betrekken. Op voorstel van B. en W- wordt beslo ten aan den gemeente-secretaris vanaf 1 Januari 1928 vrij waterverbruik toe te staan tot een maximum van f 24 per jaar, zulks ter tegemoetkoming in den verhoogden aftrek van de ambtswoning. De heer Straub zegt, dat hij alleen daar om voorstemt, omdat ook aan den heer Houtekamer vry waterverbruik is toege staan. Op voorstel van de commissie tot na- zien der gemeenterekening: 1927 wordt die rekening als volgt voorloopig vastge^ steld: gewonen dienst: ontv. 52544.70 gld., uitg. 147.835-05, batig slot 4709.65 gld. Kapitaaldicmst: inkomsten f 8418-36 72, uitgaven f 7899.50V2. batig slot f 518-81. Aangeboden wordt de rekening over 1927 van het Burg. Armbestuur in ont vang op f24.827.631 '2, uitgaven 22593.02, batig slot f2234.611/2, eveneens de be grooting van genoemde instelling voor 1929 sluitende in ontvang en uitgaaf op fi6.332.12V2' Tot leden der commissie tot nazien dier bescheiden worden bei- noemd de heeren van Liere, Straub en Zweedijk. Aangeboden wordt de gemeente-begroo ting voor 1929 in ontvang en uitgaaf sluitende met f53.896.55 gewone dienst en f600 .kapitaaldienst.. Vastgesteld wordt de jaarwedde en pen sioengrondslag van den Burgemeester met ingang van 1 Aug. op f 1920, die van den secretaris wordt met ingang van 1 Juli 1928 gewijzigd in verband met de ver- boogde aftrek voor ambtswoning. De pen sioengrondslagen van de kweekelingen aan rlo O. L. school worden ook vastge steld. Bondvraag. De "beer Straub geeft B. eö W. in overweging, om de werkzaam heden aan do school voortaan in de vacantie te laten geschieden, voorts om den gemeentewerkman eens in overwe ging te geven om bij bet verleggen van den rijksweg in het dorp eens goed aan dacht te schenken aan straatleggen, daar de gemaakte putten bij, Felius niet erg gelijk zijn gelegd. Voorts vraagt hij of B. en W. reeds voorstellen hebben om trent het verleggen van de zijkanten van deni rijksweg. De voorzitter antwoordt, dat een en ander de volle aandacht van B- en W- heeft. De heer J&veedrjk vraagt naar het leg gen van de straat op het Vogelzangspad. De voorzitter zegt dat eerst de aanleg moet worden goedgekeurd. Hierna sluiting. Uitslag loting voor den dienst plicht: 1. F. H. J. v. d. Stolpe, 2. A. J. Goedbloed, 3- O. Dage vos, 4. B- Kole, 5. A. 0. van Liere, 6. J. A- Lippens (vrijstelling-li; 7. B. Beeke (Vrijstelling^ 8. L. 0- Kloosterman (Vrijstelling!), 9-. r. J. HeiTebout (Vrijstelling)-, 10- J. J- de Boe; 11. A. de Jager, 12. J. Wiliem- stein (vrijstelling!), 13. J. van de Velde. Souburg. Was het tot heden ruistig in deze gemeente, thans schijnt hierin eenige kentering te komen. Ben drietal arbei ders, die op de Schelde zijn aangenomen, z.g. onderkruipers, zijn thans aan de beurt o-m achtervolgd te worden, waardoor het des avonds in deze buurt drukker wordt, daar helaas het publiek gewoonlijk op der gelijke relletjes belust is. Dinsdag,avond was door den burgemees ter versterking, gevraagd, waarvan een zeker deel der ingezetenen minder ge diend was en steeds in clubjes wandelde van het een© punt naar het andere, om zap de politie bezig te houden. Évenf- wel bleef alles tamelijk rustig. Wanneer hét publiek zich des- avonds zoo weinig tnogelijk ojp straat begeeft, zal dit de taak der politie ten goede Jromen. Zouteianide. Vervolg verslag Raadsver gadering van Dinsdag j.l. Nu komt aan de orde de onderhandsche verhuring van het gemeentevroon. Het loop-ends huurcontract loopt tot 30 April a.s. Door den huurder, dhr C. Wonder- gem, is verzocht op dezelfde voorwaar den te kunnen inhuren. B. en W. stellen voor dit verzoek ia te willigen. De pacht zal dan weer zijn f 115 per jaar. Dhr Koppejan meent, dat het niet wenschelijk is het Zuidervroon opnieuw te verpach ten, aangezien de pachters er toch geen prijs op stellen en dat bij beweiding het rijwielpad wordt stuk geloopem. Dhr von Brucken Fock merkt op-, dat er in de pachtvoorw aarden niet a leen moet staan, dat de koeien het verkeer met rijtuigen niet mogen hinderen, maar dat ook de wandelaars er geen hinder van mogen hebben. Het voorstel van dhr Koppe jan om het Zuidervroon niet te verhuren wordt met 5 tegen 1 stem verworpen. Dhr Kuppejan stemde voor. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. Nu wordt overgegaan tot bespreking van het ontworpen bouwplan voor het jje bou- wen slachthuis. De totaJe kosten van bouw en inrichting werden do-or den bouwkundige geraamd op f3350. Hierbij is dan nog niet gerekend op een tegel bezetting in den winkel, wat vermoedelijk bij eventue-ele verhuring voor dagelijks gebruik wel noodig zal zijn. De begroe ting is B. en W. niet meegevallen. Het zal, volgens hun meening, zeer moeilijk zijn o-m de inrichting voor dien prijs rendabel 'te maken. Toch meenen zij dat het thans maar het beste is om tot bouw te besluiten, omdat er geen hetere oplossing kan gevonden wor den. Gaat men over tot het houwen van een enkele slachtplaats, dus zonder win kel, dan is het zeker uitgesloten dat de onkosten gedekt worden. Bouwt men een volledige inrichting, dan is er toch altijd a n s dat deze verhuurd kan wor den. i>hr von Brucken Fock zegt, dat hij niet op grond van vage gegevens wil bou wen. Het gaat 'hier over duizende guldens en daarom, zou spr. willen -dat B. en W. eerst met betrouwbare gegevens voor den dag kwamen alvorens de Raad een besluit neemt. Dhr Koppejan vraagt of dit plan een minimumplan is. Spr. is voor een ge bouwtje zoo klein als de voorschriften het toelaten. Is de inventaris in de begrooting begrepen? Volgens spr. kunnen de kosten niet gedekt worden, tenzij het voor een heel jaar verhuurd kan worden. Spr. vraagt -of'het vaststaat, dat het verhuurd worden en wijst dan op Vlissingen, Waar het niet verhuurd mag worden. Dhr Adriaanse vraagt of het absoluut zeker is dat we een slachthuis moeten bouwen. De voorz. antwoordt -dat de wet niet eischt dat er een slachthuis gebouwd zal wor den. Maar noodslachtingen behooren te geschieden in een gebouw dat aan de voor schriften der wet voldoet. Is dat hier niet aanwezig, dan moet men naar Vlissingen Dhr Koppejan beantwoordend zegt de voorz. dat -dit plan niet het minimum is waarmede men kan volstaan. Vroeger heeft de Raad besloten om tee- kening en begrooting te maken van een slachthuis zooals de gemeente Halsteren heeft. Spr. weet niet of het slachthuis zal mogen worden verhuurd, maar op ver schillende conferenties met ambtenaren van den vleescbkeuringsdienst kreeg spr. den indruk, dat bet verhuurd zal mogen worden, terwijl dhr de Waard gezegd heeft dat het wel verhuurd mag worden en tegelijk voor noodslachtingen mag dienen. Volgens spr. zal hij uitvoering van dit plan de rentabiliteit hooger zijn dan bij het bouwen van een kleine slachtplaats zon der winkel. Niettemin acht hij het ook een sprong in het duister en meent dat men geen betrouwbaarder gegevens kan ver krijgen. Dhr Adriaanse vraagt: zou de burgerij er zeer op gesteld zijn dat dit plan wordt uitgevoerd. Volgens spr. worden de kosten wel f 4000. Hij wil er redelijk over praten en zegt dat men goed moet weten wat men doet. Dhr von Brucken Foc-k zegt dat een gemeentebestuur geen sprong in het duister mag doen. Spr. is dan ook hui verig om dezen sprong te doen. Dhr Kop pejan zet no-gmaals uiteen dat het beter is om zoo goedkoop en klein mogelijk te bou wen. Dhr Adriaanse zegt dat de tijd om bezwaar te maken tegen het maken van teekenin-g en begrooting nu voorbij is. Spr. vraagt nogmaals-: zou de burgerij' ervoor zijn en zal een noo-dslacbting dan zooveel meer opbrengen dan in Vlissingen. Dhr Koppejan vraagt het woord.. De voorz. vraagt of er één der leden tegen ia, dat dhr Koppejan voor de derde maal in eerste in stantie het woord voert. Dhr Stroo zegt: „Ik ben bet moe" en verklaart zich erte gen. Dhr Stroo het woord verkrijgende stelt den langen lijdensweg voor die mei deze zaak is afgeloopen en herinnert er aan dat in beginsel besloten is tot den bouw van een slachthuis over te gaan. Spr. vindt bet ook jammer dat de kosten zoo hoog zullen zijn, maar is toch voor dit plan, aangezien er dan kans zal be staan een gedeelte van de kosten door ver huring te dekken. Laten we nu niet alles weer overhoop gooien en ook de gemaakte kosten voor teekenin-g en begrooting niet nutteloos maken. De voorz. merkt nog op dat er geen termijn in wet of Kon. besluit genoemd is na welke de noodslachtingen, bij gemis van een slachthuis hier ter plaatse, in Vlissingen zullen plaats heb ben. Dit hangt geheel af van het hoofd van den vleesöhkeuringsdienst. Deze kan de noodslachtingen hier onmiddellijk stop zetten. Nu zijn ze ambtelijk niet te ver antwoorden. Het voorstel van dhr Koppe jan om een zoo klein mogelijk slachthuis te houwen wordt met 5 tegen 1 stem ver worpen. Dhr Koppejan stemt voor. Het voorstel van dhr von Brucken Fock om eerst zooveel mogelijk inlichtingen omtrent mogelijke verhuring van het slachthuis in te winnen, wordt met 3 stemmen voor en 3 tegen aangehouden tot de volgende ver gadering. De begrooting voor 1929 wordt aangeboden. Daarna wordt dhr P. Kodde, burge meester, als secretaris beëedigd. Dhr Stroo, den secretaris toesprekende, wenscht hem geluk. Spr. zegt, dat toen zijn sollicitatie was ingekomen, hij er sceptisch tegenover stond. Voor hem was het de vraag: kunnen die twee betrekkingen door één persoon naar behooren worden waar genomen. Daar spr. deze vraag zelf niet kon beantwoorden is hij gegaan naar men- schen van wie verwacht kon worden, dat zij met kennis van zaken over deze kwestie konden oordeelen. Op grond van het ont vangen advies had spr. vrijmoedigheid om aan de benoeming van den secretaris mee le werken. Spr. hoopt dat hij getrouw zal zijn aan zijn eed en dat God hem kracht en lust zal schenken om de werkzaamhe den te doen. De secretaris dankt dhr Stroo voor zijn toespraak en roept de welwillendheid van allen in. Vervolgens wordt de pensioengrondslag van den Burgemeester van f 1040 gebracht op f 780. Bij de rondvraag vraagt dhr Adriaanse aan den voorz. of hij bekend is met het ka baal dat er op den voorlaatsten Zondag op het dorp is geweest, waarop de voorz. ant woordt, -dat hem dit hekend is en dat de politie tegenwoordig was, maar geen aan leiding v-ond om procesverbaal op te ma ken. Dhr von Brucken Fock vraagt waar om omtrent verschillende bouwplannen niet het advies van de Schoonheidscom missie is ingewonnen. Zoo is er b.v. geen advies ingewonnen omtrent het huis van dhr P. Geschiere, de garage van Dinge- manse en de verbouwing van bet Pension Francke. De voorz. antwoordt dat het advies der Schoonheidscommissie ingewonnen wordt over van den -gewonen bouwtrant afwij kende bouwplannen. B. en W. vonden daarom geen aanleiding om in de genoem de gevallen advies in te winnen. Nadat nog enkele kleinigheden bespro ken waren werd de vergadering gesloten Zijn 46ste veroordeeling. Een 49 jarige gedetineerde uit Maastricht, die reeds 16 jaar in de gevangenis heeft doorgebracht' en nu weer in de mijnstreek, op twee plaatsen waschgoed had gestolen, hoorde gisteren zijn 46e veroordeeling tegen zich uitspreken. Het O. M. had met het oog op zijn geweldig strafregister twee jaren gevangenisstraf tegen hem geëischt, de Rechtbank veroordeelde hem tot zes maanden gevangenisstraf. Een jongen dood geslagen Den 15 Mei waren te Vaals in het Vaalser- kwartier eenige opgeschoten jongens aan het spelen. Den bijna 17-jarigen H. Ch. had men de pet afgenomen en die van den een naar den ander gegooid. De jongen begon zijn geduld te verliezen en zei tegen Horbach: „Gèf miec'h de patsch txük, óf de kreigs eint". Toen de jongen daar geen gehoor aan gaf, sloeg hij hem met de hand tegen zijn linkerslaap, waarna de gesla gene op den grond viel, nog eens opstond en weer neerviel. Hij overleed kort daarop. Uit het geneeskundig onderzoek is geble ken, dat de overledene een abnormaal dunnen schedel had. De zaak werd wegens de jeugd van den verdachte met gesloten deuren voor de rechtbank te Maastricht behandeld. Het 0. M., door mr Ko-deritsch waargenomen, eischte 3 maanden tucht school, voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaren. Mr T elders was van oor deel, dat hier jongens aan het stoeien wa ren geweest. Een van hen krijgt met de vlakke hand een klap, maar omdat zijn schedel zoo abnormaal dun is, moet hij het met den dood bekoopen; het is zuiver ongeluk. .Pleiter vraagt vrijspraak. Uit spraak 11 September. Een vermakelijk misveh- stand.. Eenige dagen geleden patrouil leerden, zooals gewoonlijk, op den Graben te Praag twee politieagenten in uniform, om toe te zien, dat de voetgangers, al naar gelang is voorgeschreven, links of rechts hielden. Daar ontdekte hun spiedend oog een echtpaar, dat tegen de voorschriften in zich aan de rechterzijde van de straat voortbewoog. De dienaren der wet stapten onmiddel lijk op de overtreders af en verzochten hun in zeer beleefd „Tsjechisch: „Na levo, prosiml" De aangesprokenen keken -heel vreemd en in plaats van een antwoord kwam de eveneens beleefde wedervraag: „Wat be doelt U?" „Links, links loopen", herbaal de de agent. Na even peinzen scheen de vreemdeling, die rechts van zijn vrouw liep het geval begrepen te hebben en ging hij aan de lin kerzijde van zijn ega loopen, waarbij hij, tot vermaak van de omstanders zijn be-r wondering uitdrukte over de beleefdheid van de Praagsche politie: „Dat is mij nu toch heelemaal nieuw, dat men gedwon gen wordt beleefd te zijn, maar ik mag het wel." De Mormonen in Zeeland. Ds L. Horvath, Hongaarsch predikant, tijdelijk in ons land, schrijft ons: De avond daalt neer op het vriende lijke dorp Klo-etinge. De menschen, vermoeid van hunne dag taak komen langzamerhand naar huis hunne ziel verlangt naar rust Maar de liefelijke rust wordt verstoord doo-r geluiden uit de verte, want in Goes is het volop kermis en het rumoer der genietingen, het lied, de lach en het ge luid der trompetten, dalen in een dof geluid neer op de kleine stille huizen. Op den Kloetingsche weg is stilte Hier en daar zitten de bewoners rustig op hunne tuinbanken en stoelen neer, verlangend om van de rust te genieten. De kalmte vrin den avond vervult aller ziel. Maar zie IMet geheimzinnigheid loopen drie jonge mannen heen en weer, turende naar de verschillende woningen in de omgeving. Zij zien er keurig uit en komen heel zacht aan. Zij openen ge- ruischloos de verschillende hekjes en kloppen en bellen aan, aan beide zijden van den weg. De grootste van het drietal blijft op den weg en deelt geregeld uit zijn diepe tasch geschriften aan zijn metgezellen uit, die schijnbaar goeden aftrek vinden. Ik zie hen uit de verte naderen. Zij kloppen en groeten zeer beleefd. Hunne manieren zijn onberispelijk. Zij slaan geen huis over. Ongeduldig wacht ik op de bank voor onze woning op hunne komst. Zij zijn reeds in aantocht.Daar zijn zeHet gesloten hekje wordt voor zichtig geopend en een der mannen, nar dert tot onze bank, waar mijn Hofland- sche gastheer en gastvrouw mede op ge zeten zijn. De man heeft een eigenaardig ge zicht een merkwaardig gedragen beschikt over een zacht aanlokkende stem „Woont u hier in tdeze woning?" is zijne vraag, waarop mijn gastheer be vestigend antwoordt. „Wij brengen het Evangelie van Jezus Christus 1 Wilt u een brochure koo-pen? De prijs is niet duur, slechts 21/2 centl Helpt u ons steunen!" Het lijken vreemdelingen te zijn, Duit- schers of Amerikanen, althans hij ge bruikt af en toe een Engelsch dan weer een Duitsch woord. Eigenaardige zachtheidwinnende ootmoedigheid en o zoo zoet luidend klinkt het woord Jezus Christus van zijn lippen. Reeds heb ik mijn beurs gegrepen en 'zeg „laten wij dit Evangelisch geschrift ko-open 1" maar in hetzelfde ooge-nblik komt een vaag gevoel in mij op, wat ik nu eigenlijk ga doen. Eer ik iets kan zeggen, vraagt mijn gastheer: „In wiens naam, van welke kerk gaat deze zending uit?" ,;Van degemeente van Jezus Chris tus, de Heiligen der Laatste dagen. „O", zegt mijn gastheer, „dan komt gij van de, s-ecte der Mormonen uit Utah. „Wat zegt u daar mijnheer, Mormoon is een sche.dnaam, wij zijn van de Kerk van Jezus Christus." „Ah zoo!" werp ik te-gen. "het debat van mijn gastheer overnemend, terwijl jak mijn beurs weer in den zak stop, „u wi t ons bedriegen. Neen hoor, van mij geen cent voor uwe meerdere vrouwen, want u belijdt de veelwijverij „Maar mijnheer, u kent de Mormonen niet, want anders zoudt u beter we ten.. „Zegt u ja of neen, verdedigt gij de veelwijverij geen ontwijkend ant woord als 't u blieft ja of neen." „Ja mijnheer", klonk het eerlijk ant woord, „op grond van den Bijbel kunnen wij dit verdedigen en ik verdedig dit ook. Bezaten Abraham, David en Salomo ook niet een aantal vrouwen? Hebben zij niet naar Gods wil gedaan...?" „Maar mijnheer, u weet toch, dat Gods toorn op deze mannen rustte ter oor- zake van deze zaak. Het was een overtre ding der Scheppingsordinantie of bezat Adam meer dan één vrouw en waren er meer Eva's? En staat deze ordinan tie niet digp gegrift in het hart des menschen door Gods hand? En voelt geen normaal zedelijk mensch, dat het onbehoorlijk is, meer dan één vrouw te hebben? Kan een zedelijk schepsel zoo diep tegen de wetten van het leven in gaan? En wordt niet in de grondwetten der Chr. landen deze Goddelijke ordinan tie geëerbiedigd en strijdt uwe verderfe lijke propaganda niet tegen de Neder- landsche Grondwet, die 200 streng is ten opzichte van het huwelijk? Beant woord dit voor mijl" „Het is waarl Het is waar!" werpt de Mormoon tegen, „aJs die Nederland- sche wet niet bestand, zouden alle be hoorlijke Nederlanders meer vrouwen ne men tot echtgenoot, heeil Nederland zou Mormoon zijn, zooals nu reeds velen in het geheim in de groote steden als Rot terdam en Amsterdam. Komt u daarheen mijnheer en ziet het zelf. Doch de tijd der laatste dagen zal komen, dat het eenmaal zoo zal zijn in Nederland, want dit is volgens het Evangelie van Jezus. „Maar mijnheer, hoe durft u zoo bru taal zulke dingen beweren en dat in den naam van Jezus?" „Heel goed mijnbeer! Bewijs mij uit uw Bijbel, dat wij niet meer dan één vrouw mogen hebben. Staat niet bij Paulus ge schreven: „Het is niet goed dat de mensch alleen zij, want het is beter te trouwen, dan te branden. Staat daar niet duidelijk dat wij meer vrouwen kunnen nemen? Er is geen sprake van in dezen tekst van slechts één. Als u dit onderzoekt zult n bet zien. Ten zeerste door deze uitlegging ge griefd vroeg ik op verontwaardigden toon of hij een Bijbel bij zich had, opdat ik uil het N. Testament zou bewijzen, dat zijn gronden valsch waren. Staan daar niet zoo vroeg ik den Zendeling de strenge woorden van onzen Heiland over bet Hu welijk en de scheiding, en staat daar niet bij de Apostelen de ernstige waarschuwing voor de zondige neigingen van den mensch ten opzichte der hoererij en ook dat de mensch slechts één vrouw mag heb ben? (Slot volgt.) Het vervroegen van bolgewassen binnenshuis, II. Tulpen, Crocussen, Sciila sibirica eni Narcissen. Tulpen. Wat wij in ons voorgaand artikel over de cultuur der Hyacinthen hebben geschreven, is eveneens van toe passing op de tulpen, enkel© zoowel als dubbele. De cultuur op water vindt in de praetijk geen toepassing, doch uitslui tend in potten met tuingrond. In tegenstel ling met de hyacinten plaatst men de bollen der tulpen zoodanig, dat ze onge veer een i/a c.M. boven den grond uit komen, terwijl hier nog meer dan bij de hyacinthen gelet dient te worden op het voortdurend vochtig houden van den grond, daar de planten zich anders onvol doende ontwikkelen. Een droge ,te warme kameratmospheer is meermalen oorzaak van het mislukken en daarom de potten zoo ver mogelijk van 'de kachel af. Ven der veel zon en frissche lucht. Voor het vervroegen nemen we geen Darwin- of andere late soorten, daar deze zich niet leenen voor kamercultuur. Deze soor ten zijn alleen te vervroegen als mm over kassen beschikt. Crocus. De crocussen stellen zeer weinig eischen, doch moeten zoo vroeg mogelijk in het najaar een paar c.M- diep worden opgeplant in potten met ge wone tuingrond, o! jn wit zand. Laat het de bollen gedurende de wortelvori ming niet .aan het noodige vocht ont breken. Na het oppotten zetten we de potten of schotels in een koele donkere ruimte en halen ze begin Januari in o. kamer. Bollen die geen voldoende wortels hebben gevormd geven teleurstelling, dnnr ze enkel blad geven en geen bloemen. Haal ze niet te vroeg naar binnen, be hoedt ze vo-or te groote droogte en warmte. Hoe langer de potten buitens huis blijven, hoe fraaier ze zullen bloeien. Scilla sibirica. Voor potcultuur verdient de blauwe scilla sibirica alle aan beveling. De bolletjes lijken wel iets op kleine hyacinthen en worden ongeveer 3 c.M. diep in met tuingrond gevulde potten, bloembakjes en dergelijke uitge- plant. Ze moeten vrij dicht opeen word n geplaatst, waardoor hun bescheiden bloei meer effect geeft. De tijd van oppotten is AugustusSeptember ,de cultuur verder als bij hyacinthen en binnenshuis brengen in het begin van Januari. Narcissen. Vrijwel alle variëteiten leenen zch voor kamercultuur. De vroegst bloeiende is de Narcissus Paperwhilc grandiflorus, welke zeer gemakkelijk is te Éweeken in een platte kom met nie's anders als grint en wate1;. We bedekken den bodem der kom of schotel met een laagje fijn grint, ter dikte van ongeveer 1 a 2 c.M. Op dez? laag plaatsen we de 'bollen en vullen de kom verder bij met grint, waardoor de bollen voldoende vast komen te staan. Daarna gieten we de kom vol met wa ter, waarmee meteen alle werkzaamheden voorloopig zijn geschied. De kom wordt direct voor een zonnig raam gezet of in de serre ook weer zoo ver mogelijk van de warmtebron af) en al heel spoedig komen de eerste groene Ipladpuntjes te voorschijn. Dit proces gaat heel snel en de in AugustusSeptember opgepotte Narcissen hebben in November reeds bloemstengels, terwijl de eerste bloemen ontluiken in het begin van December. De bloemen groeien in een scherm bijeen, zijn welriekend en elegant van vorm. De andere variëteiten leenen zich be ter voor potcultuur. Als grondmengsel nemen we gewone tuingrond, waardoor wat bladaarde gemengd is. De boven kant van den hals 'der bol' laat men even boven de aarde uitsteken. Narcissen verlangen een koelen, vochtigen bodem, zoodat we er dus voor te zorgen hebben, dat het vochtig houden vooral niet wordt vergeten. Soorten als Gulden Spur, Victoria, Hen ry Irving en Cervantes kunne®, in Januari in de kamer worden gebracht., doch do latere soorten niet eerder dan in Fe bruari. Verder veel lucht en frissche lucht en in geen geval in bloei „jagen". Hiermede hebben we de voornaamste soorten behandeld en hopen we, dat hot ons is gelukt, amateurs een hart onder den riem te steken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 6