Binnenland, Uit de Provincie. van een spiraalvormige wolk, op ongeveer 2000 voet boven bet dorp Huntscross. Vo gels en klein vee werden door den lucht druk weggeslingerd en aan den oogst werd groote schade aangebracht. Korte berichten. De dreadnought „Colussus", die in dertijd deel heeft genomen aan den slag bij het Skagerrak, is Zaterdag door sleep- booten naar de oorlogshaven van Rosyth gesleept, om gesloopt en als oud-roest ver kocht te worden. Tusschen Offenbach en Mainz is bij een wielerwedstrijd een der deelnemers door een begeleidend motorrijwiel aange reden. Zoowel de wielrijder als de twee personen, die op het motorrijwiel zaten, zijn bij de botsing gedood. Blijkens de statistiek van het ge boortecijfer was dit in 1927 16,6 per 1000, het laagste cijfer ooit in Engeland opge- teekend. De uitsluiting in de Duitsche heeren- confectie was gisteren, naar men uit Berlijn meldt, vrijwel algemeen. Het aan tal uitgesloten arbeiders bedraagt veertig tot vijftigduizend. Te Berlijn zijn vierdui zend kleermakers uitgesloten. Te Potsdam zijn gisteren in het ge heel vier-en-vijftig gevallen van typhus geconstateerd. Eén patient is overleden. Een auto, die een helling afreed, is, naar uit St. Chamond in het Loire-dal wordt gemeld, bij een bocht van den weg in een afgrond gereden. Drie menschen hebben er het leven bij verloren; twee zijn er ernstig gewond. Bij het bestijgen van don Pilatusberg is een auto in een ravijn gestort, waarbij drie der inzittenden gedood en twee ern stig gewond werden. Het. W. B. meldt uit Berlijn, dat staatssecretaris Abegg plotseling ernstig ziek is geworden, vermoedelijk tengevolge van bloedvergiftiging door infectie. Het Koninklijk bezoek aan Drente. De Koninklijke Familie brengt heden en morgen, een bezoek aan de provincie Drente, welk bezoek er geheel op gericht is een indruk te krijgen van den ar beid, die verricht wordt voor den op bouw van Drente en voor de cultureele en economische verheffing der bevol king. In verband met dit speciale doel van deze reis is, zulks volgens den wensc.h van H. M. de Koningin, alle uiterlijk feest- vertoon achterwege gelaten en zullen ook geen huldigingen of feestelijkheden plaats hebben. Hedenmorgen te 11 uur kwam de Ko ninklijke familie in haar eigen trein aan het station Coevorden aan, waar de hooge bezoekers ontvangen werden door den Commissaris der Koningin in de provincie Dreme, Mr J. T. Linthorst Homan -n den burgemeester van Coevorden, dhr A. Gautier. Voor het station, waar 'de Koninklijke auto's gereed stonden, was veel publiek samengestroomd, dat de Koninklijke familie, toen d^ze in de auto plaats nam, hartelijk begroette. Van het station redon de hoage bezoekers door de Frie3chestraat en vervolgens over die Markt en bet Kasteel naar het Meindert var dér Tienenmonument, dat bij bet vorig bezoek der Koninklijke familie aan Coevorden is onthuld. In de omgeving van het monument» tusschen het postkantoor en de Vak school voor Meisjes stonden ter weers zijden van den weg de 1200 kinderen der openbare en bijzondere scholen op gesteld, die, terwijl zij bloemen op den den weg strooiden de Koninklijke familie met hartelijk en luid hoerageroep ont vingen. De Koninklijke auto reed tot het kleine pad, dat het monument met den open baren weg verbindt. Hier stapte de Ko ninklijke familie uit, een dochtertje van den burgemeester, Antoinette Gautier, bood H. M. de Koningin en een zoontje van het oudste raadslid, Pieter Meijer, bood H. K. H. Prinses Juliana bloemen aan en voorafgegaan door vier jeugdige bloemenstrooistertjes wandelden de hooge bezoekers tusschen de bloemperken door naar het Monument om dit van nabij te bezichtigen. Het oponthoud bij het monument duur de slechts kort en daarna werd langs Kasteel, Bentheimerstraat en "Gramsber- geiweg gereden naar de Stroocartonfa- fariek „Holland", daar H. M. de Koningin den uitdrukkelijken wensch te kennen had gegeven om deze 'fabriek te bezichtigen. De .vestiging van deze fabriek der firma Driessen en de Muijnck Keijzer te Coevor den is n.l. ook een der onderdeelen van het opbouwplan. Zij was vroeger gevestigd te Emlichsheim, even over 'fle Duitsche grens. Nu twee jaren geleden hebben onder handelingen tusschen de Regeering en het gemeentebestuur van Coevorden eenerzijds en de Directie dear fabrieken anderzijds er toe geleid, dat de fabriek naar Coevorden verplaatst werd en dan gevestigd werd in het fabrieksgebouw, waarin een ijzerfabriek gevestigd is ge weest en dat toen ledig stond. Voor de overplaatsing heeft de regeering toen een bepaalde subsidie verleend, doch daar tegenover werd van de zijde der Directie de toezegging verkregen, dat ongeveer een 70-tal werkloozen te Coevorden in het bedrijf te werk zouden worden gesteld. Dit is geschied en daardoor is de werk loosheid te Coevorden practisch opgelost, terwijl deze werklooze arbeiders, die mee- rendeels ongeschoolde arbeiders waren, tot geschoolde vakarbeiders zijn omge vormd. De Koninklijke familie werd aan het fabrieksgebouw door de Directie ontvan gen en rondgeleid door het fabrieksge bouw, waarbij de hooge bezoekers met belangstelling de werking van het bedrijf gadesloegen en met voldoening verna men. dat de resultaten van het bedrijf alleszins gunstig mogen worden genoemd. Na bet bezoek aan de Stroocartonfa- briek werd een korte autotocht door Coe vorden gemaakt. Gereden werd langs de Gooman 'Bergesinsstraat den Grensstraat- weg en de Eendrachtstraat, waar de hooge bezoekers een indruk; konden krij gen van de 200 arbeiderswoningen, die daar in gesloten bebouwing zijn gesticht en vervolgens langs de Bentheimerstraat, Frieschestraat en Dalerweg naar het Tuin dorp met zijn 10O arbeiderswoningen. Na een korte rit door het Tuindorp reden de auto's door Dalenweg weder op en bij de grens der gemeente, nam burgemeester Gautier afscheid van de Koninklijke fa milie. Toen reed de Koninklijke familie den Dalerweg af, door Dalen naar Nieuw;- Amsterdam. Bij de grens der gemeente Emmen, waartoe Nieuw-Amsterdam be hoort, was ter begroeting aanwezig de burgemeester van Emmen, Mr. J. L- Bou- ma, die zich hier bij den stoet voegde. Daarna werd dadelijk doorgereden naar den proeftuin, die door de N.V. Het land schap Drente opi het Emmerveld is gel- sticht. Zooals bekend is een niet onbelang rijk gedeelte van den opbouwarbeid, in 't bijzonder wat den Zuid-Oosthoek der provincie betreft, de bevordering van d.en tuinbouw, die, naar gebleken is, op de afgeveende gronden met zoo goede resul taten kan plaats hebben. Het proefveld, dat op het Emmerveld is aangelegd en nu bezocht werd, is verleden jaar in cultuur gebracht. Daarna zijn er aardappelen op verbouwd en nu is de gesteldheid van den bodem zoo. dat met succes verschillende tuin;-" bouwgewassen kunnen worden verbouwd. Dit voorbeeld-bedrijf, en de ta Nieuw- Amsterdam gestichte Tuinbouwschool zijn nu de krachtige middelen tot bevordo- ring van "het Tuinbouwbedrijf in deze streek, terwijl de Veilingsvereeniging „Spes Nostra" door de stichting van een veilingsgebouw do mogelijkheid heeft 'ge opend om dit bedrijf tot bloei te brengen. Op het proefveld in het Bmmervoen waren aanwezig verschillende leden van den Raad van Commissarissen van .de N.V. Het Landschap Drente, waarvan Mr J.T. Linthorst Homan voorzitter is: o.a. de heeren J. Gorter, Wethouder van Emmen, en J. C. Legroo, burgemeester van Ooster- hesselen en A- Jongbloed, burgemeester van Vries en de burgemeester van Sleen, Mr G. A. Bontekoe, in wiens gemeente het proefveld gelegen is. Rondgeleid door deze heeren, maakte de Koninklijke fami lie een wandeling over het proefveld en deed zich tot in kleine bijzonderheden voorlichten over de beteekenis van dit gedeelte van den opbouw-arbeid, even als omtrent de tuinbouwschool en de veilingsvereeniging. Na 't bezoek aan Emmerveen werd .ge reden naar de fabriek van de N. V. „Drentsche Kleedingindustrie" welke fa briek door H. M. werd bezichtigd. Hier werden aan Koningin en Prinses bloemen aangeboden. Vervolgens werd naar het station Nieuw-Amsterdam gereden, waarheen de Koninklijke trein uit Coavorden was op- gestoomd. In haar eigen salonrijtuig ge bruikte de Koninklijke familie bet noen maal en to kwart over tweën reden de auto's weer voor, waarna de tocht werd vervolgd. I Rijdende langs de Tuinbouwschool, bet Veilingsgebouw en het gebouw der Drent sche Kleedingindustrie verliet de Konink lijke familie Nieuw-Amsterdam in de richting Erica. Aanvankelijk was het voornemen om te Erica te bezichtigen een complex der R.-Kath. Vereenigimg „Drente Vooruit", welke vereeniging zich bezig houdt met de ontginning van gronden, daarop wo ningen bouwt en die elk met een strook grond uitgeeft in huurkoop aan arbeiders gezinnen. Dit plan heeft men echter moe ten laten varen, omdat deze gronden per auto moeilijk bereikbaar zijn. In Erica aangekomen reed de Koninklijke stoet langs de Pannekoekendrjk naar het Am- sterdamscheveld tot nabij de Griendsveen- f abri eken. H. K. H. Prinses Juliana had namelijk den wensch te kennen gegeven om bet veenbedrijf in werking te zien en daar bet werken in bet veen, nu dit seizoen reeds beëindigd is, heeft die Di rectie der Griendtsveenfabrieken daar in het Amsterdamscheveld voor deze gele genheid bet werk weer doen aanvangen. Toen de hoog© bezoekers daar aankwa men, waren een aantal veenarbeiders daar ook druk bezig een nieuwe „split ting" te maken, d.w.z. in bet stuk veen, dat men zal gaan Vervenen, de strook grond, waar het kanaal en de weg zal worden aangelegd, af te venen. Ter plaatse waar de weg en bet ka naal thans eindigen, was een kleine ver hooging gemaakt, vanwaar H. K. H. Prin ses ^Juliana, voorgehcht door de heeren Hosch en van der Sluis van de leiding der Griendtveenfabrieken het bedrijf kon gadeslaan.. Hierna werd de tocht voortgezet naar Klazienaveen, waarbij gereden werd langs den nieuwen weg, die een paar jaren ge leden is aangelegd. Bij de Dordtsche brug werd Klazienaveen bereikt. Vandaar werd doorgereden naar de "Molenwijk naar de daar gelegen gronden der Groen van Prin- sterer-stichting. Deze stichting beoogt hetzelfde floel als <je R. K. Vereeniging „Drente Voor uit" en de Groen van Prinsterer-vereeni ging, waarvan deze stichting uitgaat, heeft op het oogenblik reeds 18 H.A. grond in exploitatie, terwijl reeds 8 hui zen daarop zijn gebouwd en over den aankoop van nog een kleine 50 H.A. woesten grond onderhandeld wordt. Het bezoek der Koninklijke familie gold speciaal het complex gronden aan dep Molenwijk en het huis „Barneveld" een der heide woningen die daar zijn gesticht. Ter ontvangst der hooge bezoekers wa ren o.l. aanwezig de voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer B. Schuur man, lid van Ged. Staten van Drente, de voorzitter van het Bestuur, de heer O. Nurbruis, burgemeester van Nieuw Schoonebeek, de secretaris, Ds J. A. Ver hoog, Geref. predikant te Klazienaveen en de heer J. Gorter, wethouder van Emmen. De Koninklijke familie die zich door deze heeren over den arbeid en het reeds bereikte resultaat der Groen van Prinsterer-stichting had laten voor lichten bezichtigde de woning „Barne veld". Een dochtertje der familie, die de andere woning, het hui3 „Maasland" bewoont, bood H. M. de Koningin bloe men aan. Nadat de Koningin, de Prins en de Prinses geruimen tijd met de genoemde heeren en met de bewoners der woning gesproken hadden, werd weer in de auto's plaats genomen en werd de. tocht ver volgd. Het was het voornemen der Koninklijke familie om na Nieuw-Dordrecht naar Nieuw-Amsterdam terug te rijden, waar dan in den Koninklijken trein zal worden gedineerd en zal worden overnacht. Voor den tweeden dag van den tocht staat op het programma een bezoek aan het Buurthuis te Nieuw-Dordrecht, aan de Ontginningen op het Witteveen en aan de kliniek voor Zuigelingenzorg te Assen. De Koninklijke Familie. De Koningin en Prins Hendrik vertrok ken Zondagmorgen kwart voor 11 per auto naar Soestdijk. Bij de Koningin-Moe der gebruikten zij het noenmaal en keer den ongeveer vijf uur op het Loo terug. Prinses Juliana heeft gisteren met hare vriendinnen den kampeertijd bij Het Aard- huis geëindigd. Zij deed hare kampeer- genooten uitgeleide naar den trein. Zaterdagmiddag defileerde voor de Ko ningin en Prins Hendrik het korps rij dende artillerie uit Arnhem op doortocht naar ,jje legerplaats te Oldebroek. Het defile had plaats voor het cour van het paleis, waarbij de Koningin en de Prins buiten het hek den troep lieten passeeren. Duitsche plantages in Suriname. De Bierlijnsche correspondent van de „Tel." meldt, dat volgens de „Berliner Börsencourier" de definitieve oprichting eener Duitsche plantagemaatschappij voor Suriname in den vorm van een naamlooze vennootschap volgens Nederi'andsch recht waarschijnlijk de Volgende maand plaats zal hebben. Twee plannen, zijn voorgesteld: Het eer ste betreft den aanplant van Liberia-kof- fie op reeds voorbereid plantageterrein1. Naar schatting zal Voor het in cultuur brengen van duizend H.A- Liberia koffie plantages een bedrag van f 2.000-000 noo- dig zijn. Volgens eenj andere raming op kleiner schaal wordt voor het in cultuur brengen van 475 H.A. een som van f 550.000 vereischt. Daarnaast loopt een project over den aanplant van cassave, dat evenwel' eerst ter hand kan worden genomen, zoodra "de onderhandelingen beëindigd zijn, die mo menteel met belanghebbenden uit de Ver- eenigde Staten over de kwestie 'der kapi taal sversterking worden gevoerd. De Ame rikanen "(groote lakfabrikanten) toonen. voor het project belangstelling in verband met de groote hoeveelheden alcohol, die in de lakfabricage noodig zijn: en uit de cassave kunnen worden gewonnen. Voor den cassave-aanplant zal eventueel een bedrag van 13.750-000 noodig zijn. Nederlandsche uitzendingen naar Indië. Op 29 en 31 Augustus en 3, 5 en 7 (September zail, naar „Aneta" meldt, de telefoniezender van Kootwijk een serie zeer 'bijzondere uitzendingen naar Ned.- Indië doen. Op die dagen zal, telkens van 'fl.es namiddags vier tot zeven uur, de korte golf speciale programma's naar Indië overdragen, die op grootscheepsche wijze hoorbaar worden gemaakt op de Pasar Gambir te Weltevreden. Het pers bureau Aneta heeft het initiatief tot deze uitzendingen genomen, en de Nederland sche en Indische telegraafadministraties bereid gevonden voor deze transmissie, van in totaal vijfmaal drie uren, zorg te 'dragen. In een perspavffloen op het Pasar-Gambir-terrein, bestaat voor het pu bliek, dat altijd in massa's naar de jaar- lijksche Pasar Gambir optrekt, gelegen heid deze uitzendingen te hooren. Een dertigtal bekende Nederlanders zal, door het uitspreken van korte redevoerin gen over actueele onderwerpen, en het houden van voordrachten aan deze uit zendingen belangeloos medewerken. Voorts zullen de uitzendingen ook muzi kale afwisseling bevatten. Aneta vond den heer E. A. Zeilinga, oud-president van de Javasche bank, door wiens initiatief nu juist 25 jaren geleden de Pasar Gambir, oorspronkelijk als ten toonstelling van Inlandsche nijverheid tot stand kwam, bereid tot het houden van de openingsredevoering. De uitzending van 31 Augustus zal ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin een sj>eciaal feestelijk karakter dragen, en Aneta vond o.a. den heer Abdoerachman, regent van Mr Cor nells met verlof, en den gep. kolonel ,G. N ij pels bereid als feestredenaars op te treden. Een Staatk. Geref. dagblad. Het weekblad van de Staatkundig Geref. partij „De Banier", onder hoofdredactie van het Tweede Kamerlid Ds .G H. Kersten te Rotterdam, za'„ naar wij ver nemen, met ingang van 1 Febr. 1929 een belangrijke uitbreiding ondergaan en dan driemaal per week gaan verschijnen. Men hoopt nog vóór de Kamerverkiezin gen van 1929 er een dagblad van te maken. Daartoe zal een NaamLooze Ven nootschap worden opgericht met een ka pitaal groot flOO.OOO die te Rotterdam een eigen drukkerij exploiteeren zal. Al daar zal dan naast het dagblad ook het kerkelijk weekblad van de Geref. Ge meenten „De Saambinder" worden ge reed gemaakt, terwijl een afdeeling Han delsdrukkerij eveneens aan deze onderne ming zal worden verbonden. De encephalitis post vaccinalis. De correspondent van de „N. R. Crt." te Genève meldt: De pokkencoimmissie van den Volken bond heeft haar zitting geëindigd, waarin zij voornamelijk haar aandacht gewijd heeft aan de verschijnselen van encepha litis post vaccinalis, die zich in Neder land en Engeland hadden voorgedaan. De pokkencommissie heeft in haar rapport aan hot hygiënisch Volkenbondsoomité de volgende gevolgtrekkingen van haar on derzoek uitgesproken 1. Vooral is het opmerkelijk, dat de gevallen van encephalitis post vaccinalis zelfs in de landen waar zij zich het meest hebben voorgedaan buitengewoon zeld zaam zijn in vergelijking tot het aantal vaccinaties 2. Blijkbaar is de zaak geen zuiver toe vallig samentreffen tusschen vaccinatie en encephalitis en kan van een zuiver toevallig verschijnsel niet worden ge sproken 3. Bij den tegenwoordigen stand van de medische kennis moet men aannemen, dat de encephalitis post vaccinalis een andere ziekte is dan de encephalitis le- thargica. De omstandigheden waaronder de encephalitis post vaccinalis zich in Nederland en in Engeland hebben voorge daan schijnen aan te toonen, dat kinderen tusschen 3 en 13 jaar bijzonder ontvan kelijk voor deze ziekte zijn, terwijl de kin deren in de eerste levensjaren en de vol wassenen vrijwel geheel van -gevaar ver stoken zijn; 4. Men kan niet aannemen, dat de vaccinatie op zich zelf beschouwd kan worden als geheel uitsluitend verantwoor delijk voor het verschijnsel van ence phalitis daarna. Eerder moet men aanne men, dat er nog de een of andere on bekende factor bestaat, waardoor door middel van een wisselwerking de enkele gevallen van encephalitis na de vacci natie zijn voorgekomen. Geen enkele van de feiten, die in dit rapport onder de oogen zijn gezien, kan de pokkencommissie brengen tot de ge volgtrekking dat er eenige reden bestaat om de vaccinatie te staken, die nog steeds het machtigste wapen tegen pokken blijft, dat wij: bezitten. Intusschen meent de pokkencommissie van den Volkenbond de aandacht te moeten vestigen op de wen- schelijkheid om de eerste vaccinatie lie ver te doen in het eerste levensjaar van het kind, dan op lateren leeftijd.. Aan de zitting van deze commissie hadden medische deskundigen uit Duitsch- land, Engeland, Frankrijk, Nederland, Por tugal en Zwitserland deelgenomen. Be halve dr Josephus Jitta was uit Neder land ook aanwezig dr Aldarshoff. Conflict in de Goudsche aardewerk-industrie. Het voorstel van den rijksbemiddelaar in zake het dreigend conflict in de Goud sche aardewerkindustrie is door de Al- gemeene "Werkgeversvereeniging afgewe zen. Het tegenvoorstel, dat zijl hebben ge daan, is dan ook door de hoofdbesturen en de vergaderingen van de arbeiders als onaannemelijk afgewezen. Op verzoek van den rijksbemiddelaar, den heer H. A. van IJsselsteyn, vond gis teren te 's-Gravenhage een nieuwe bespre king plaats. Deze bespreking heeft, naar de „Voor waarts" mededeelt, geen resultaat opgele verd, zooidat de staking vandaag zal in gaan. Minister Kan te Doorn. Uit Doorn meldt men ons, dat de Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, mr Kan, daar is aangekomen, en een bespreking heeft gehad met den ex- keizer. Indië's stem op de Jaarbeurs. De bezoekers van de jaarbeurs te Utrecht, die vau 4 tot en met 13 Sep tember gehouden wordt, zullen in de af deeling van het Koloniaal Instituut, waar ook de telegraaf mij. Radio-Holland ex poseert, een speciale attractie vinden, in den vorm van een luidspreker, waar door het persbureau Aneta te Weltevre den, op eenige dagen een Indisch nieuws- oommuniqué zal doen hooren. De Neder landsche en Indische telegraafadministra ties zijn zoo bereidwillig geweest op een viertal dagen het ontvangst-station Meyen- del en den zender van Malabar met de tusschengelegen aansluitingen voor dit doel beschikbaar te stellen. Voorioopig is bepaald, dat Aneta zich op 3, 4, 11 en 12 Sept. des n.m. om vier uur gedurende telkens twintig minuten zal doen hooren. De eerste van deze dagen valt samen met de ontvangst der journalisten door het bestuur van de jaarbeurs. Op andere dagen zal het bezoekend publiek de sen satie van „De stem uit Indië kunnen ondergaan. Een autobus-strjjd. Reeds verschillende malen heeft de ver keerscontroleur in Noord-Brabant beslag gelegd op autobussen van de firma Lief broer te Bergen-op-Zoom, welke een auto busdienst onderhoudt op de Belgische grens, in aansluiting op den dienst der Belgische autobusondememing Lux uit Antwerpen. Daar de dienst der firma Lief- broer aansluiting geeft op alle treinen, die te Bergen op Zoom, zoowol in de richting Roosendaal als in de richting Vlissingen vertrekken, voorziet hij in veler behoeften. De Kamerleden Krijger, Van Rappard en Drop hebben hieromtrent in de Kamer interpellaties gericht tot den Minister van Waterstaat en deze heeft toen aan de in- terpellanten als zijn meening t© kennen gegeven, dat hier een z.i. ongezonde toe stand bestaat, daar de Kroon had beslist, dat de finny, Liefbroer de door haar aan gevraagde concessie verkreeg, op voor waarde dat zij haar dienstregeling zoo danig vaststelde, dat aansluiting verkre gen werd met de treinen, die te Bergen op Zoom aankomen en met de diensten van 'de Lux. Gedeputeerd© Staten van Noord-Brabant echter meenen, dat de con cessievoorwaarde zich bepaalt tot do aan sluitingen, die zij aangeven en dat derhal ve de dienstregeling door Ged. Staten moet worden vastgesteld. Door het optreden van den verkeers- controleur in Noord-Bralmnt werden in tusschen vele reizigers gedupeerd. Ge deputeerde Staten hebben nu bekend ge maakt, dat de verkeerscontrolur in N. Brabant zal blijven doorgaan met aain den autobusondernemer de uitoefening van zijn autobusdienst van Bergen-op- Zoom naar Putte te beletten, op grond dat die ondernemer in strijd met de ver gunningsvoorwaarden zijn dienst exploi teert naar een dienstregeling, welke door Ged. Staten niet is goedgekeurd. Blijkbaar zijn Ged. Staten dus van plan deze zaak tot het uiterste door te zetten, ook de betrokken autobusondememing zal de zaak er niet bij laten zitten. Opmerkelijk is het zeker, dat telkens wanneer de verkeersconlroleur aan de firma Liefbroer belette haar dienst te vervullen, deze werd gevolgd door een of meer bussen van de Stoomtramweg maatschappij AntwerpenBer, gen-op-Zoom Tholen, doch dat de reizigers eenvou dig weigerden in deze bussen plaats te nemen en geduldig bleven wachten tot een nieuwe bus van de firma Liefbroer verscheen ,om ben naar de plaats hunner bestemming te vervoeren. De Nederlandsch-Belgische onderhandelingen. De correspondent van de ,jN. R. Crt." te Brussel meldt: De „Independence Beige", welke af en toe de spreekbuis van minister Hymans blijkt te zijn, schrijft vanochtend, dat men zich in België niet ongerust hoeft te ma ken over de stilte welke thans heerscht bij de Nederlandsch-Belgische onderhan delingen. Van beide zijden is de diploma tieke werkzaamheid niet onvruchtbaar go- bleven en men verzekert ons, aldus het liberale orgaan, dat minister Beelaertsvan Blokland van de aanwezigheid te Genève van minister Hymans gebruik zal maken, om zich met hem te onderhouden over de kwestie, die beide landen ten zeerste belang inboezemt. Mochten de besprekin gen in 'den Volkenbondsraad deze bij eenkomsten niet mogelijk maken, dan zon den ze onmiddellijk na de sluiting der werkzaamheden te Genève plaats hebben. Het blad drukt daarbij den wensch uit dat Nederland een formule zal weten te vin den, die rust zal brengen. Nederland en Zwitserland. Aan het departement van buitenland- sche zaken heeft gisteren de ondertee- kening plaats gehad van de overeenkomst tusschen Nederland en Zwitserland betref fende het laten vervallen van de legali satie op uittreksels uit akten van den burgerlijken stand afgegeven in bet eene land en bestemd om te dienen in het andeTe. Deze overeenkomst treedt in werking op 1 October. Goedkoope trein. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, zal Woensdag 5 Sept. een goedkoope trein rij den van VlissingenRoosendaal naar Utrecht en Amsterdam. Liefhebbers ver wijzen we naar de circulaires, die aan de stations gratis verkrijgbaar zijn. Middelburg. De burgemeester dezer ge meente heeft, gezien het advies van den inspecteur der Volksgezondh., zijn besluit van 13 Juni tot het nemen van verschil lende maatregelen tegen de para-typhus ingetrokken. Vlissingen. B. en Wi. dezer gemeente stellen alsnog aan den raad voor de volgende perceelen gemeentegrond te ver- koopen 137 vierk. M. aan de Paul Kruger- straat aan J. Looisen q.q. voor f2055; 133 vierk. M. aan den Singelweg, hoek Sikkelstraat aan J. Visser voor f2394; 382 vierk. M. aan den Koudekerkschen straat weg aan W. Roelse voor f 1528. Nog wordt voorgesteld het crediet voor het aanleggen van een centrale verwar ming op het politiebureau met f 1130 te verhoogen. Terneuzen. Doodelijk ongeVal. Toen 'gisteren eenige kinderen aan 't spe len waren op het laadspoor Van het ran geerterrein der Z. V. Tramwegmaatschap-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2