Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. verwachten, dat U al heit mogelijke zult doen voor den bloei onzer gemeente. Ik hoop, dat er een goéde verstandhou ding zal bestaan tusschen U, de wet houders, den Raad en den secretaris. Het is niet gemakkelijk het bestuur over een gemeente over te nemen van Iemand, die zoovele jaren burgemeester is ge weest. Laat ons daarom samen de taak op ons nemen, om de gemeente te dienen. Wees een burgemeester voor allen, welke beginselen men ook is toegedaan. God zegene u met Zijn hulp en kracht, tot heil en bloei onzer gemeente. Nadat Spr den burgemeester den ambts keten had omgehangen, gaf hij- hem de lei ding der vergadering over en legde zijp ambt als wnd. burgemeester neer. Dhr Lindenbergh, oudste Raadsi- lid, verwelkomde namens den Raad den burgemeester, feliciteerde hem met zijn benoeming «n sprak het Vertrouwen uit, dat deze zijn beste krachten aan de ge meente zal geven en mét toewijding zijn taak zal vervullen. Spr. hoopt, dat de burgemeester eetn aangonamen werkkring zal vinden en oen goed burgemeester zal zijn en dat er een aangename ver standhouding ini den Gemeenteraad zal gevonden worden. De burgemeester richtte daarna een kort woord van dank tot de wethou ders ein de Raadsleden voor 'de vriende lijke ontvangst. Naast God, die hem met deze benoeming zegende, dankte Spr. H. M. de Koningin, voor het vertrouwen in hem gesteld, en hare adviseurs den Minister van Binnenl. Zaken en den Com missaris der Koningin, die tot de benoe ming hebben medegewerkt. Spr. dankt den heer Valkier voor de waarneming van1 het ambt, alsmede hem en den heer Lindenbergh Voor da toezegging van sa menwerking. Welke zaken hier. ook behandeld zul len worden, Spr zal' dit met do meeste, mipar^'digheid doen, joheel afgezien van de politieke en godsdienstige overtuiging der betrokkenen. Op de medewerking, van den secretaris, die reeds zoovele jaren dit ambt bekleedt, doet Spr. een beroep. Evenals up die van de audero ambtenaren. Spr hoopt op eenzelfde vertrouwen nis zijn anibu,voor ganger dien Spr. bier met eere her denkt, heeft genoten. Spr. hoopt, dat de gemeente-ontvanger zijn veraniwoordelijke taak met toewijding zal verrichten. 'Eveneens de politie. Zelf is Spr. earigan tijd in politiedienst in een groote stad werkzaam geweest. Hij weet dus, hoe moeilijk da taak .der politie is. Maar de ingezetenen van Wolf aarts dijk zijn vrodolievend, dus zal Spr. wel weinig gebruik moeten maken van zijn bevoegd heid als hulpofficier van Justitie. Niet het minst doot Spr. een beroep op den Raad. Eiken dag zal ik aldus Spr. voor da ingezot.enen "to spreken zijn. Gaarne zal ik uw bezwaren of wenl- schcu vernemen. Kom nimmer met schroom of angst hier binnen. Allen, rijk of arm, zijn even welkom. In vertrouwen op God aanvaard ik mijn ambt. Hierna sloot Spr. deze Raadsvergade ring. Zooals gisteren .reeds gemeld, werd nu na de vergadering, door den stoet, zoo als d,ie naar het Gemeentehuis was ge- komen, maai thans aangevuld door ver schillende vorecnigingen met hun vaani- dels, een tocht door de gemeente gemaakt. Dat menig zweetdroppeltje werd gelaten, behoeft geen .betoog, klaar de muziek hield de vToolijkheid er in. Later had in „Tavenu" eien receptie plaats, waarvan druk gebruik werd gei- maakt. Do volksspelen hadden een ylot Verloop. Ook het gisteren: vermelde programma werd, dank zij de gunstige weersomstan digheden, gohoel afgewerkt. De illumina tie van gebouwen en eere; oorten met vet* po.jeis slaagde uii/iemend, evenals' .,e .ïï.'0>(.VCl nsixi.jlf.' /Loi l'.l il Voor den zang ex de muziek bestond natuurlijk ocjs. groote belangstelling. Er was buitengewoon veel volk op de been, en met recht mag 'gezegd, dat het een schitterend geslaagde feestdag is geweest. De feestcommissie mag met voldoening op dezen dag terugzien. Vragen van het Statenlid Wall ie n. Het lid van de Prov. Staten J. J. Walliom te Breskens stelde aan Gedep. Staten de volgende vragen: 1. Hebben Gedep. Staten kennis ge nomen van den onhoudbaren toestand van het Veer over het Zijpe tengevolge van het optreden van de Rotterdamsche Tram- weghMaatschappij 2. Is hun bekend dat hierdoor niet alleen de reizigers (plm. 18.000 per jaar) ten zeerste gedupeerd worden, maar dat ook tijdige medische en veterinaire hulp ten zeerste vertraagd warden, waar o.a. eventueel noodige chirurgische en veteri naire hulp voor de aangrenzende eilanden langs dezen weg moeten worden verkre gen? 3. Hebben Gedep. Staten reeds maatre gelen getroffen om te bevorderen dat deze wantoestand ten spoedigste wordt beëin digd? 4. Indien het onder 3 "bedoelde alleen inhield een aandringen hij de regeeriqg op een spoedig beëindigen van het, blij kens de publicatie in de nieuwsbladen, aan bet Kamerlid Krijger toegezegde on derzoek, zijn Gedep. Staten dan niet van meening, dat, indien de regeering niet BTtel-handeiend optreedt, er voor het pro vinciaal bestuur zelve alleszins re'denen te over aanwezig zijn om zelf het initia!- tief te nemen tot het afdoend verbeteren van de verkeerstoestandea op bovenbe doeld veer? De heer G- Bolier Gz., waterbouw kundig ambtenaar bij de waterbearing van WAAR kET KELLOGGVREDESPACT ONDERTEEKEND ZAL WORDEN. Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken aan de Quai d'Orsay te Parijs, waar de onderteökeiiing 27 Aug. zal plaats hebben. het Calamiteuze Waterschap Bruinisse, heeft na 42 jaren dienst als "zoodanig tegen 15 Maart 1929 ontslag verzocht, wat hem op de meest eervolle wijze is verleend. Bij beschikking van den minister van financiën is aan fle gemeente Wol- faartsdijk een voorschot uit 's rijks kas verleend tot een maximum van Ï5982, ter verstrekking aan de vereenigïng, in dio gemeente uitsluitend werkzaam ter be vordering van .do verkrijging van onroe rend goed door landarbeiders, ter uitbe taling van bet door een iaudarbeider be nodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje, alsmede voor den aankoop van .onroerend goeu, om dit, hetzij dade lijk, betzij later, als plaats'jes uit to geven. Bestemd voor uitzending naar Ned.- In'diö, I. Rejjersa te Middelburg, als on derwijzer 2c kl. bij het openbaar lager onderwijs. Middelburg. liet mag zeker een goede gedachte van den heer Joh. II. Caro worden genoemd om gisteravond voor het Molenwaterconcert een programma samen to stellen hetwelk afwisselend oen marsch en oen ,wals bevatte en 'het aantal num mers van 10 tot 12 op te voeren, zooi dat G marschon oir'6 walsen worden ten gehoore gebracht. Dczo samenstelling van het programma werd door de talrijke aan wezigen ten zeerste op prijs gesteld, wat bleek uit hot meermalen luide applaus na de nummers. Vllsslnge». Burg. en Welh. deelen den raad mede, dat het bestuur van de Ver. voor Bijz. LO- op Gerof. Grondslag bei- sloten heeft tot stichting van een nieuwe school en het overeenkomstig de L-O.-wet verzoekt tot den bouw van een iiieuwe school over te gaan. Bij het gepleegde overleg is gebleken, dat het schoolgebouw aan do Kasteelstraat geen voldoende ruimte biedt om het totaal aantal leer lingen te bergen. De toestand is zoo, dat in de 8 lokalen klassen zijn onder gebracht resp. 52, 32, 34, '49, 48, 33, 30 en 57 leerlingen. De constructie der fundamenten laat niet toe op het bestaan- do gebouw een verdieping bij te bouwen en de gemeente heeft evenmin geschikte lokalen beschikbaar. Er moét dus een nieuw gebouw worden gesticht en R. en W. hebben er geen bezwaar tegen dit een gebouw te doem worden in den geest d«r Owvnjes'.LopI zooals bet bestuur •ïX-nscLr Het schoolbestuur zou ars plaats gaarne aangewezen zien bet. terrein naast de Engelsrh" kerk, terwijl' bet gemeente be stuur denkt aan het terrein aan het eiri- de van de Paul Krugerstraat, hoek Singel- weg. Hierover zal nader overleg worden gepleegd. B. en W- stellen voor de gelden voor den bouw, alsmede voer de inrich ting der school beschikbaar te stellen en in afwachting van het gereedkomen dier school, tijdelijk de benoodigd lokali teiten van de school op het Eiland be schikbaar te stellen!. Do staking bij „De Schel de". In de gistermiddag gehouden leden vergadering van de vier samenwerkende organisaties, betrokken bij de staking bij „De Schelde" te Vlissingen, is besloten de staking voort te zetten. Hansweert Gistervoorrniddag had al hier even buiten de haven een aanva ring plaats tusschen het zeilschip „Zwer ver" met een sleeptrein, zoodanig dat de giek brak en het zeil zwaar beschadigd werd. Door de bergingsmaatschappij van Hoogenboezem en v. d. Tak is het schip hier opgepikt en naar zijn bestemming gesleept. lerseke. De motorrijder A. Meijaard kwam in don Kraaijert bij het inslaan van een zijweg (geen voldoende uitzicht door zrjwegbeplanting) in botsing met een boerenwagen. De duorijder (rijn zoon) bekwam geen ernstig letsel, maar M. zelf werd aan hoofd en beenen ernstig ver wond. Door een tweetal doktoren verbon den werd hij per Roode Kruisauto thuis gebracht. De motcxr werd grootendeels vernield. 's Gravenpolder. Vrijdagavond vergader de de gemeenteraad. Een schrijven van Ged. Staten was ingekomen, waarin op verbetering van 'de schoolgang wordt aangedrongen. Daarop heeft stamming plaats. Dhrn Kousemaker en Lokerse zijn tegen, de andere leden vóór verbetering van de gang. Daarop werd ieen schrij ven voorgelezen van dhr Louisse als lid van het B. Armbestuur, waarin hij, den Raad onder de aandacht brengt, dat de laatstgehouden verpachting van gronden van het B. A. heeft plaats gehad zonder besluiten en zonder vergadering. Alleen eeidge uren voor do verpachting werd eeu spoedeischendo vergadering belegd. Indien hij er niet naar gevraagd had zou alles zoo maar zijn doorgegaan. 'Over deze zaak wordt veel gesproken. Weth. Schouten zegt: De Raad heeft er niets mee te maken. Dhr Joziasse zegt. De Raad benoemt, de Baad ontslaat en zon der den Raad kan niets. Eindelijk doet dhr Verhuist een voorstel het geheele Armbestuur met den secretaris door den gemeenteraad te hooren. Dit voorstel wordt aangenomen. Vóór Kousemaker, Verhulst, Van Liere en Joziasse, tegen Lokerse. De wethouders onthouden zich. Thans kwam de voorloopige vaststel ling van do gemeenterefeening aan de orde. Dhr Joziasse brengt verslag uit na mens de commissie. Hij wijst op verschil lende dingen o.a., dat de eene ambachts man zooveel meer aan de gemeente heeft verdiend dan de andere. Hij, wijst or op, dat in de openbare school verstookt is voor f 107.75 aan kolen, terwijl in de bijzondere school voor dezelfde lokalen in dezelfde kachels in twee jaar f83.35 is verstookt, dit is per jaar f41.67l/2. Dit versclul is groot en geeft te denken. Verder bespreekt hij de schutting achter de onderwijzerswoning. Hiervoor heeft de raad nooit toestemming verleend. Hier over wordt veel gesproken. Wethouder Schouten vindt het kleingeestig. Doch het slot was, da.t de rekening werd verwor pen met 3 tegen 2 st. Voor Lokerse en Kousemaker, tegen Verhulst, .van Liero, en Joziasse. Weth. Schouten zegt tegen Joziasse: jij bent erg inconsemient. Dhr Joziasse: ik heb mijn reden gezegd en ik heb het recht, voor of tegen te stem men. Niemand kan inij dit ontnemen. Een finder zegt: dat is nog nooit gebeurd* weer een kwestie meer. Daarna kwam de rekening van het B.A. aan de orde. Dhr Verhulst brengt namens de commissie VeTslag uit. Hij wijst er op ,dat een bedrag is uitgegeven van f504.35 voor procedures, daaronder was slechts een postje van £71.GO, waarvan een nota bij was, ook was er niet bij het Levvijs tot vergunning ©ener procedure Toegezegd werd, da.t een volgende maal een en ander Ier tafel zal zijn. Daarop werd de rekening goedgekeurd met ont vangst, f 11.723.30, uitgaaf fll.887.94, al- zoo nadeelig slot f 164.G7. Besloten wordt nog nadat eerst een geheime vergadering was gehouden, de ingang bij den toren te vernieuwen, volgens bestek van den ge meente-opzichter. Dan heeft de aanbie ding nog plaats van de begrooting 1929 en wordt de vergadering gesloten. Na zulk een vergadering zal den leden de buitenlucht wel goed gedaan hebben. Arnemuidan. Gisteren vierde het echt paar 0. MolhoekVinke, zijn gouden brui loftsfeest. Dat het hun niet aan belang stelling ontbrak bleek wel o.a. hieruit dat het muziekgezelschap „Arne's Genoe>- gen" het jubileerende echtpaar des avonds nog met een serenade vereerde. Meliskerke. Hedenmorgen kwam de landbouwer E. de Korte Jz. alhier tot de onaangename ontdekking dat twee zij ner koeien vannacht door het hemelvuur waren getroffen. Van meerdere landbou wers was vee in de slooten geraakt. St. Maartensdijk In plaats van Zr. van Melle, die met ingang van 1 September a.s. is aangesteld als directrice van een herstellingsoord te Zandvoorf, is Zr. Veile- koop, geboren te Hoofddorp, Haarlemmer meer, benoemd tot wijkverpleegster van de Groene Kruisvereeniging alhier. Ned. HerV. Kerk. Bedankt voor Ouddorp, A. G. öoster- huis te Ernst. Geref. Kerken. Aangenomen naar Heinkenszand, Joh. Booy, cand. te Hoogavean. Bedankt voor Stads kanaal - Pekeld erw eg DragtsteT-Compagnie, Baarland en Schoo- nebeek door Joh. Booy cand. te Rooge- veen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Meppel, J. Drenth te Broek op Langendijk en W. 'Kremer te Korn- horn. Beroepen te Dordrecht, A. M. Berk- hoff te Amsterdam. Bedankt voor Alphen aan den Rijn P. Zwier te Papendrecht. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Leiden, M. Hofman te Rrabbendijke. B eroeping swerk. Nu er een definitieve grensregeling getroffen is tus schen de Geref. Kerk van Loosduinen en die van Den Haag-West, heeft de Ker- keraad van Loosduinen "besloten, over te igaan tot het beroepen van een tweeden predikant. D s N. B u f f i n g a, te Rotterdam, die sedert 8 Jan. van dit jaar wegens' ernstig maaglijden niet meer voor zijn gemeente kon optreden, is thans in zoo ver hersteld, dat hij uit het Ziekenhuis ontslagen en na een verblijf van een maand te Nijmegen in staat hoopt te zijn, Zondag 2 Sept. a.s. weer voor zijn ge meente op te treden. Benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeer te aan de Rijksuniversiteit te Groningen om onderwijs te geven in de zielkunde en haar toepassingen, paedagogielc en psychotechniek dr H. J. F. VV. Brug- mans, thans lector en assistent aan die universiteit. Op verzoek is ingetrokken het K. B., waarbij dr J. W. van der Valk werd be noemd 'tol hoogleeraar aan da rijks-uni versiteit te Leiden. Op verzoek eervol ontslagen mr A. Jonker te 'sGravenhage als lid der staatscommissie voor de herziening van de Lager Onderwijswet 1920 en benoemd als zoodanig dr W. W. van der Meulen, wethouder der gemeente 'sGravenhage. Geslaagd voor de hoofdakte dhr J. A. Geerards te Koewacht en voor Fransch L. O. dhr J. L. Back te Vlis singen. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te St. Philipsland is door den gemeenteraad benoemd mej. J. W. Swenne te Ouwerkerk (Sch.) no. twee der voordracht, met 4 stemmen. Op no. één der voordracht, mej. E. T. Meijaard, te chore, waren drie stemmen uitge bracht. Ned- Herv. Kerk. Goes, vm. ds De Kam van ZoutelandS, n.m. ds Steinz, av. ds Neeleman van Krabbendijke. Wilhelminadorp, vm. ds Steinz, av. 6.30 iu. ds Luuring van Hazerswoude. lerseke, vm. ds Homburg, n.m. ds van Beusekom. Geref. Kerken. Oostkapelle, vm ds E. Douma, n.m. lees- dienst. Geersdijk, 9.30, 2 en 5.30 u. ds Schuur man, em. pred. te Den Haag. Colijnsplaat, 9.30 en 5.30 u. leesdienst. lerseke, 9.30 u. ds B. Meyer, 2 u. lees dienst 5ü0 u. prof. Bouwman te Kam pen. Stakende loodgieters. Am- eterdamsehe stakende loodgieters zijn 'derdag per fiets naar Haarlem geko men om zoogenaamd controle te oefenen op werkwillige vakgenooten. Met Haar- lemsche collega's hebben zij op de fiets een rit door de stad en de omstreken ge maakt. In een in aanbouw zijnd perceel in de Mamixstraat werd een werkwillige mishandeld en zijn arbeid vernield. Te Bloemendaal werd het gereedschap van een werkwillige weggeworpen en dat van een ander meegenomen. De politie heeft vier stakers aangehouden, doch hen na vernoor weer op vrije voeten gesteld. De ontvluchting uit de Scheveningsche gevangenis. De te Voorschoten aangehouden uitbreker uit de Scheveningsche gevangenis heeft o. m. verteld: De ontvluchting was al weken geleden voorbereid. Het viertal had al meermalen de zaak overwogen, maar de drie anderen hadden geen kans gezien. „Geef mij maar een zaag", had de Belg gezegd, „dan zal ik die tralies wel kapot krijgen". Op zekeren avond lag er een zaag op zijn bed. Hoe die daar gekomen was, wist G. niet, althans zeide hij niet te weten. Hij had die vraag ook aan zijn kamergenooten gesteld en men had hem geantwoord: „Dat doet er niet toe, jij hebt 'm". Dus de zaag was er en G. toog aan het werk. Bat ging natuurlijk maar niet zóó; men wachtte daarvoor de gunstige momenten af. En die waren er juist in den avond, zoo tus schen 9 en 10 nur, als het wat rommelig is in de gevangenisvertrekken en wanneer er nog wel eens een liedje gezongen wordt. G. nam plaats op een radiator van de centrale verwarming sins tallatie en begon te zagen. „Kerel, je maakt veel te veel lawaai!" riepen de anderen. Dat erkennend, smeerde G. de door te zagen plek met zeep in. Het geraas ver minderde dientengevolge al belangrijk. Later werd vet van de jus voor dit doel gebruikt en ten slotte vond men in een door een schildersknecht achtergelaten leege flesch nog wat druppels lijnolie, dio het zagen hielpen vergemakkelijken. Gezaagd werd in telkens onderbroken «ogenblikken, zooals gezegd bij voorkeur ni het rommeluurtje. „Ik liet dan, om de kans op ontdekking te verminderen, de an- dero drie maar wat zingen," zei G. oolijk. Dat heeft een paar weken tijd gevergd eiken avond vorderde hij een klein stukje Toen heide stangen doorgezaagd waren was het ombuigen slechts een kwestie van eenige moeite, maar van weinig tijd. De onbewaakte overwegen. Weer een doode. Gistermiddag om streeks half zes, beeft de trein, welke om 16.42 uit Nijmegen vertrekt, even buiten Oss op een onbewaakten overweg, een kar met paard gegrepen. De kar werd totaal vernield en het paard onmiddellijk gedood. De voerman werd 300 Meter ver wegge slingerd. Men vond hem in bewusteloo- zen toestand en zwaar gewond in een sloot liggen. IJlings ontboden geneeskundige hulp mocht niet meer baten; bij aankomst van den dokter gaf hij den geest. HET STENHUIS-RAADSEL. Over dit onderwerp schrijft „Het Cen trum": Wat er met den "heer Stenhuis aan de hand is, wordt steeds raadselachtiger. Eerst krijgt hij ontslag als voorzitter van het N. V. V. met vol invaliditeits pensioen, na eerst nog een jaar vol sa laris te hebben genoten. Het heette, dat hij geheel en onherstelbaar invaliede was- En op meewarige wijze werd hij uitgeluid. Daarna "kwam het bericht, dat hij weer geheel hersteld was, en als hoofdredacteur van een nieuw op "te richten periodiek zou optreden. Thans heeft de iiitgever Querido te Amsterdam tegen 1 October a.s. het ver schijnen van „De Vlam" aangekondigd. Hoofdredacteur: Stenhuis! Daar komt nu nog weer een verslag in ,'jHet Volk" van een tweede conferen tie van de „Opeu-Brief-onderteekcnaars". welke open brief voor en op het jong ste Congres van de S. D. A. P. zooveel stof heeft opgeworpen. Uit Rat verslag Wijkt, dat daar ook de totaal ongeneeslijk invaliede Stenhuis met o.a. De Kadt Schmidt, van der Goes en Fimmen, aan wezig was. Deze uiterst-linkscbo S. D. A. P.-com- binatie gaat ook al weer een weekblad uitgeven. De bestaande contact-commissie trad af. en er werd een ftiouwe meer uit gebreide commissie voor in de plaats gekozen. In deze commissie zullen zitting nemen o.a. Fimmen, de Kadt, Jef Last, ende doodzieke, totaal invaliede Sten- huis. Begrijpt iemand er iets van? 't Schijnt wel, dat men Stenhuis met geld on al of niet met goede "woorden uit het N.V.V. als voorzitter heeft weggerukt, onder het motto-naar-buitenvolslagen in validiteit. Maar Stenhuis Is daannee "blijkbaar nog niet schaakmat gezet, en treedt nu op in vereeniging met de malcontente lin- kervleugelaars van de S. D. A. P. door hun eigen paxtijgenooten met scheele oogen als halve communisten aangezien. Wij' volgen dit dlles met belangstel ling. Het zou wel eens kunnen zijn, dat de Vlam van Stenhuis een flink bin nenbrandje, zoo al niet een uitslaanden brand in de S. D. A. P. zal veroorzaken. Dit is wel duidelijk: de hoeren rijn van Stenhuis nog niet af! Hoe vreeselijk riek en invaliede hij" ook moge zijn! Hanen of hennen naar verkiezing! Dr te Hennepo schrijft aan de N. R. C.: Van Amerika uit is in den laatsten tijd, vooral in de pluimveehouderskringen, groote belangstelling ges ekt door ren systeem waarbij het mogelijk is de broed- eieren zóó te behandelen, dat er alleen hennen uit. komen. Toen de eerste berich ten mij bereikten heb ik gedacht aan een Aprii-mop. Thans heb ik echter eenige meer cfficieele gegevens ontvangen. De zaak is feitelijk tegen den zin der on derzoekers, door de onbescheidenheid van een vrouwelijke journaliste aan het rollen gebracht. Deze heeft nl. kans gekregen een en ander van de proeven van Dr W. H. Diefferibach, Roentgenoloog te New-York, gewaar te worden en te publiceeren. De eer der ontdekking komt toe aan den heer P. R. Had ley, te Fairwood in New Jersey. Deze stelde zich in verbin ding met de Roentgenologen Dr Steiner en LHefferbach in New York en bereikte eigenaardige resultaten. De methode berust er op, de mannelijke chromosomen of den mannelijken aanleg in de chromosomen der geslachtscellen door bestraling met x-stralen te doodei), zoodat alleen de vrouwelijke aanleg over blijft. Hoe langer men de eieren bestraal!, hoe hooger het percentage der vrouwelijke kuikens wordt. Bestraalt men echter te lang, dan ontwikkelen zich bij de kuikens allerlei deformiteiten, b.v. geen vleugels, enz. Het eigenlijke bestralings-geheim is ge patenteerd door Hadley en voldaan moet daarbij worden aan ten minste vier voor waarden, n.l.: le. Er moet een speciaal soort straal ge bruikt worden. 2e. Er moet bestraald worden gedurende bepaalden tijdsduur. 3. Er moet een bepaalde voltage ge bruikt worden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2