Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Telegrammen. Uit de Pers. Allerlei. Posterijen en Telegrafie. Rechtzaken. Middelburg. Opgave betreffende *t post kantoor alhier over de maand Juli 1928. <j«n niot gewaar worden, of men ona had opgemerkt Waren jullie org terneer geslagen? Weineen. We zouden terug zijn geloo- pen. Er liggen in die streken overal le vensmiddelendepots. Sjef keek even naar buiten. Hij ver moedde absoluut niot den indruk, dien hij op ons maakte met z'n simpel „we zouden terug zijn geloopen." En, was de volgende vraag, tenslotte kwam toch de redding, nietwaar? Ja, er verscheen een vliegtuig, dat door de „Krassin" op ons was afgestuurd. En daar ons verteld werd, dat Nobile en z'n groep, alsook de groep Malmgren ge red was, zat er niets anders op, dan naar de „Quest" toe te vliegen, een vlucht van anderhalf uur. Jammer van de twee hon den, die we moesten achterlaten. Maar, zoo mijmerde Sjof, ze kunnen nog best in leven zijn, en worden misschien bij nieu we reddingspogingen opgepikt. „Het hondenvleosch was heel lekker, net een soort slecht gummi, zei hij verder. We hebben trouwens ook eieren gevonden, die waren al een week of drie oud; hoe ze smaakten is een beetje raar om te zeggen, je zou het kunnen vergelijken met spiegel eieren met ham (do eieren waren be broed). Ons gummi-bootje, dat we konden op blazen, heeft er voor gezorgd, dat we de zen tocht konden maken, anders zouden we onmogelijk zoo ver hebben kunnen ko men. Toen we over het open water moes ten, een afstand van zoowat 300 M., was dat wel moeilijk, want d'er stond een-ko lossale strooming. Het ging dan ook van scholletje naar scholletje. Om alles over te krijgen, hebben we 5 keer moeten varen. Met de vliegmachine waren we in drie uur terug over een afstand, waarover we drio weken hadden moeten doen om er te komen. Toen -do vliegeniers ons oppikten, had den we nog voedsel genoeg. We zouden allo honden hebben opgegeten op een na en mot ons ander voedsel hadden we 'het nog wel 10 a 12 dagen kunnen uithouden. Hoe de bonden liepen? Reusachtig in het begin. Dat zat zóó; We hadden zwarte en witte honden en die kunnen elkaar niet lijden en gaan direct vechten. Daarom ging Nero voorop, daarachter twee witten, die zaten Nero achterna en daar achter weer een zwarte, die fel op de witten was. D'er was geen remmen aan. In het begin kwamen we 7 a 8 K.M. per uur vooruit over al ruw ijs. Naderhand in het drijfijs niet moer dan 400 M. per uur." Zoo vertelde Sjef op afgebroken ma nier in rond Spitsbergens, want hij sprak Duitsch, Engel-sch en wat Ho-llandsch, plus P-ooltaal door elkaar -heen, eenvoudig on met tintelende oogen van pleizier, om dat we dit alles wilden weten en zoo ern stig zaten op te schrijven. Het vliegongeluk te Heerlen. Do justitie uit Maastricht was Maandag middag van 691/2 uur andermaal op het terrein voor het onderzoek; naar de oorzaak van de ramp en naar een eventueele schuld van den piloot. Om half zeven werd ook de piloot Gesper naar het vliegveld overge bracht. Hij is daar langdurig verhoord. Voor wat betreft de technische kwesties geschiedde dit door ir v. d. Maas van den rijksstudie dienst voor de luchtvaart in Den Haag. Positieve mededeelingen omtrent de oorzaak van de ramp kunnen nog niet worden ge daan. De justitie zet haar onderzoek voort en wordt bijgestaan door experts op het gebied van vliegtuigmotoren. In afwachting van het verdere onderzoek blijft de piloot in verzekerde bewaring. Deze heeft 18 maanden tijdens den oorlog aan het westelijk front gevlogen. Hij was in het bezit van een zoogenaamd Zulassnngsschein een bewijs voor de luchtvaardigheid van het vliegtuig, en een Führerschein, het diploma van bekwaamheid voor den vlieger. Tegen half tien werd Gesper naar het po litiebureau teruggebracht. Het bevel tot in bewaring stelling van den piloot, gegeven door den commissaris der politie, is geldig tot Woensdagmiddag 12 uur. Daarna kan de justitie het met twee maal 24 uur verlengen. Bij het gistermiddag ingestelde deskundig onderzoek van den motor der verongelukte vliegmachine is vastgesteld geworden, dat een bougie met koolasch was aangeslagen, waar door de machine het vereischte toerenaantal niet kon bereiken. -De bougie is in beslag genomen. Het vliegtuig zelf is eveneens nog niet vrij gegeven. Gistermiddag is te Heerlen een Duitsch vliegtuig geweest, dat op het bewuste vlieg terrein landingsproeven heeft afgelegd, ten einde aan te toonen, dat het vliegterrein, waarop het ongeluk gebeurd is ,niet onge schikt was. Deze proeven waren bevredigend. 'De piloot Gesper is naar het huis van be waring te Maastricht overgebracht. Heden heeft de begrafenis der slachtoffers plaats. De „Tel." was in de gelegenheid! een kort onderhoud te hebben met den piloot Ges per. Hij- was zichtbaar onder den indruk van het gebeurde. Hij- vertelde, dat toen hij merk te, dat de motor niet op het toerental kon komen en zijn vliegtuig in vaart verloor, hij getracht heeft een open stuk land te vinden om te dalen. Zooveel mogelijk probeerde hij de machine nog in de lucht te houden. Daar er op den berg (natuurtribune) eenige hon derden menschen stonden, wilde hij zooveel mogelijk rechts houden. Toch kon hij niet verhinderen, dat de vleugels den berg raak ten. Nog heeft hij getracht door zooveel mo gelijk rechts uit zjjn cockpit te buigen, den nkorvleugel in de hoogte te krijgen. Helaas «onder resultaat. Verder vertelde hij nog, dat nil achtüea maanden aan het Westelijk front gediend had al* oorlogsvlieger. Nooit had hij een ongeluk gehad. Ook daarna, toen hij *1b particulier vlieger in zijn onderhoud voor zag, heeft hij- wel is waar enkele ongelukken gehad, doch nooit zoo ernstig, dat er men- schenlevens bij te betreuren vielen. De inbraken in het Gooi. Gis ternacht is ingebroken in de villa van de familie Doyer aan den Utrechtschen weg te Hilversum. De dader is door verbreking van een ruit opzij van het huis binnengekomen en heeft zonder de familie te wekken alle kamers doorgesnuffeld, zonder echter iets te vernielen. In de huiskamer vond hij een kistje met ongeveer vijfhonderd gulden. Dit heeft hij ontvreemd. Vreeseljjke uren. Met een enkel woord is reeds melding gemaakt van het ongeluk in het Dachsteingebergte, waar een groep van zeven toeristen uit Weenen ver dwaald was geraakt. Zij waren gedurende een zeer moeilijken tocht door zwaar weer, hagel en sneeuwjacht overvallen, zoodat de weg geheel onbegaanbaar werd. Daarom be sloten zij op een klein plateau in hun tentjes te overnachten. Hun hoop, dat het den volgenden morgen beter weer zou zijn, werd teleurgesteld. Er was veel sneeuw gevallen, zoodat er geen denken aan was verder te gaan. Al hun pogingen om de aandacht te trekken, mis lukten: pas nadat zij drie dagen en drie nachten op hun plateau Ijaddea doorgebracht werden zij ontdekt. Intusschen was een hunner door angst en ontbering krankzinnig geworden, in welken toestand hij telkens trachtte zijn kameraden van de rotsen in de diepte te werpen, zoo dat zij tenslotte besloten hem te binden, wat wat hun na veel moeite gelukte. Maar hij wist zich ten slotte toch los te wringen, waarna hij zich in de diepte wierp waar hij te pletter viel. Een tweede toerist verloor op nog tragischer wijze het levenhet touw, waarmede zijn redders hem wilden laten zakken, geraakte over een scherpen rand van een rots en knapte af, zoodat de ongelukkige in de diepte stortte. De andere toeristen konden slechts met de grootste moeite door de Weensche red dingsbrigade uit hun benarde positie wor den bevrijd. Meisje aangerand. In de om- goving van Nijmegen was een 24-jarig meisje verdwaald geraakt. Zij vroeg daai-om den weg aan een passeerend wielrijder, die naar zijn zeggen denzelfden kant uitmoest, en haar aanbood, achter op zijn fiets te gaan zitten. Het meisje wilde echter hieraan niet vol doen. De „heer" zou toen zoo-ver met haar meeloopen, doch bracht haar, zooals later bleek, in een verkeerde richting, om haar naar een eenzamen weg te voeren. Juist bij; een wegensplitsing greep hij haar aan om haar den verlaten landweg op te leiden. Angstig keek het meisje rond om hulp, totdat zjj het signaal van een autobus hoorde. Ziji be gon te gillen, waarop do „heer" op zijn fiets wegrende. Het meisje is daarop de autobus ingestapt, waarop zij den chauffeur het voor gevallene verhaalde. Deze passeerde het heer schap even later en vertelde daarop, dat hij den n.b. getrouwden man wel kende. Later heeft het meisje van een en ander aangifte gedaan bij- de politie, die het geval thans in onderzoek heeft. Ve e n b r a n -d. In de gemeente Od'oorn is een hevige veenbrand uitgebro ken op de veenplaats van den -heer J. de Graaf. Reeds zijn een 20-tal slobben bag ger en 10 dagwerk turf verbrand, terwijl er gevaar bestaat dat meer turf een prooi der vlammen zal worden. De schade be draagt reeds ongeveer f 2000. Een ontsnapte slang. Eenige weken geleden ontsnapte uit een circus, dat te Gh-atteleroult in 'het departement Vienne voorstellingen gaf, een boa con structor. Alle nasporingen ten spijt van brandweerlieden, politie, burgers enz. bleef het dier onvindbaar. De bewoners waren doodelijk verschrikt, en maar matig door de verzekering van den circus-eige naar gerustgesteld, dat het dier pas gego ten had en zich dus voorloopig wel koest zou houden. De gebeurtenis was bijna vergeten, toen Zondag twee kin-deren verschrikt naar huis kwamen hollen: zij hadden den slang gezienl Nu is 'het -geheele dorp weer in onrust; kinderen worden thuis gehouden, kasten worden met angst en beven open gemaakt en 's avonds wanneer alles zorg vuldig gesloten is, wordt eerst onder de bedden gëkekeu of de vluchteling zich daar niet heeft verstopt. Na een maand vasten zal het wel niet lang meer duren of het dier zal zijn aan wezigheid ergens -kenbaar maken door zicb op een prooi te werpen. Beter laat dan nooit. Te Dordrecht zajn gisteren in ondertrouw op genomen een bruigom van 83 jaren oud, en een bruidje van 69 jaren. Een windhoos. Een ijzeren schuur, gebouwd op beton achter de car- tonfabriek Union te Oude Pekela (Gronin gen) is Zondagavond door een windhoos omver gewaaid. -Een ongelukkige reis rond dewereld. Op den straatweg van Pots dam naar Berlijn reden gisteravond twee auto's op elkander. Een van de auto's maakte een reis om de wereld. Een dame die er in zat werd gedood, baar man le vensgevaarlijk gewond. Een goede vangst De mo biele brigade van de douane van Donar, beeft op den weg van Azincourt een auto bus aangehouden, waarin niet minder dan 875 kilo tabak, uit België over de grens gesmokkeld, werd gevonden. De autobus werd voorafgegaan door een verkenner, die nog tijdig kon waarschu wen, zoodat de autobus een anderen weg nam. Maar ia werd toch achterhaald. De inzittenden lieten de autobus in den steek, maar werden te Flines gearres teerd. De waarde van de tabak werd op 55.000 francs geschat. Botsing tusschen autobus en vrachtauto. Op de grens de Bilt- Zeist beeft een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een autobus en een vracht auto. De materieele schade is groot. Drie passagiers werden verwond, n.l. twee da mes en een heer. Aanstonds werd medi sche hulp verleend. Bange ©ogenblikken op bet Sneekermeer. Een viertal jon gelui, van Sneek, was op het Sneekermeer aan bet spelevaren: twee dames en twee heeren. Het bootje was 'klein en het meer* woeli-g en geen der opvarenden scheen over behoorlijke zeemanskunst te be schikken. Het bootje wer-d al verder en verder de woelige wateren opgestuurd, bet water sloeg reeds over -boord en de angst van de inzittenden nam begrijpelij kerwijze toe. Het zeil liet men zakken, in de hoop, een dreigend onheil af te wenden. Lui-d klonk het hulpgeroep der opvaren den over het water, dat werd gehoord door de bemanning van de motorboot „Herre Christiaan", van Heerenveen. Deze spoed de zich naar de plek en inderdaad bleek de toestand hachelijk. De kleeren van Üe vier menschen waren reeds tot-aal door weekt, terwijl de boot, -door bet ingeloopen water, al vrij diep lag. De dames werden door de „Herre Ghristiaan" aan boord ge nomen, het zeilbootje met -de twee mannen op sleeptouw en alles te zamen werd, langzaam varende, naar den wal gebracht. Zoo liep dit ongeval nog goed af. Twist tusschen een Portu gees en een Arabier. Te Rotter dam werd -gisternacht om kwart voor één door twee vrouwen een zwaar gewonde vreemdeling aan een politiepost gebracht. Bij onderzoek bleek, dat deze man, een 22- jarige Portugeesche tremmer, die in een logement in de D-elistraat 'logeerde, steek wonden aan den slaap en in den buik had bekomen. In zeer ernsögen toestand werd de man naar het ziekenhuis gebracht. Bij het onderzoek van de politie kwam uit, dat in bedoeld logement een vechtpartij had plaats gevonden, tusschen den Portugees en een 30-jarigen Arabischen stoker. Op -aanwijzing van een werkster, die getuige was geweest van de steekpartij-, werd de Arabier aangehouden en in bewaring ge-, stel-d. Omtrent de oorzaak van den twist tast men nog in het -duister, omdat de Arabier bij gebrek aan een tolk nog niet kon wor den geboord en de toestand van den Por tugees zeer zorgwekkend is. Motorrit der Ariel-moforfïetsen. _D'e 28 Ariel motorrijwielen, afkomstig uit verschillende provinciën, die heden deelnemen aan een motorrit uitgeschrei- ven door de vertegenwoordiging der Ariel- Works Ltd. uit Birmingham, die voor Zee land en een deel van N.-Brabant berust bij den heer de Leeuw te Kruiningen, stonden hedenmorgen tusschen) 8 en half negen voor hotel „Die Korenbeurs" te Goes. Do bedoeling is op Zuid-Bwel'and, Walcheren en Wést-pi-Brabant een zoo groot mogeljjk aantal dorpen aan te doen voor hedenavond 7 uur. Opi ieder dorpl moet een briefkaart gepost worden, waar uit blijkt dat men daar geweest is. Bo vendien waren er tijden vastgesteld bin nen welke een bepaalde centrale .post moest worden gepasseerd. Zulk een post was te Middelburg het Nederlaadsch Kof fiehuis op de Markt. v Daar kwamen de deelnemers tusschen 11 en' 1.2 uur aan. Meerdere hadden toen reeds behalve een groot aantal 'dorpen opi Zuid<"Beveland, ook eenige op Walcheren; aangedaan; dit is mogelijk, omdat g'een bepaalde route was voorgeschreven. Na dat de presentielijst geteekend, een Ver- versching gebruikt was en foto's met het stadhuis op den achtergrond waren geno men, werden te 12 uur de motoren weer pangezet en ging het Walcheren weer in' met voorloopig VGssinigen ate volgende controlepost, waar het te kwart voor twee verzamelen was bij' café Ruiming bij het Bellbmyp-ark. Lru den loop) van. den middag moet o.a. Bergen op Zoom worden (aangedaan. Zij, die dan 50 oï meer brief kaarten posten van verschillende dorp'en, krijgen een groote zilveren medaille, met minstens 40 een zilveren, met ministerte 30 een bronzen. Het was een 'interessant gezicht de bijna 30 motorrijwielen bijeen te zien, wel van één fabrikaat, maar onderling! toch weer meermalen verschillend in tmodel en kleur. Zooals uit het bovenstaande blijkt, zal eerst na het binnenkomen) van alle brief kaarten bet resultaat van dezen rit voor ieder deelnemer kunnen worden! vastge steld. Drie spoorwegarbeiders jgewomf. DELFT. Vannacht te twee uur waren nabij "Kethel op hei baanvak Delft-Schie dam drie arbeiders bezig een met grint beladen wagon 'te lossen. Bij het raa- geeren- van den wagon vielen ze daar af en werden allen verwond. Ze zijn per trein naar Delft vervoerd. Daar blees, dat de 33-jarige P. Wierink uit Oude Gastel een gecompliceerde beenbreuk en een polsbreuk 'had bekomen, terwijl hij ver der nog verschillende kwetsuren had op- geloopén. Men vreest voor zijn leven. De 21-jarige Q. Mol- eveneens ait Oude GaaH kivpg eau fiel den zijn in het ziekenhuis opgenomen. De werkman W. Agterbeig kon, na ver bonden te zgn, naar huis worden ver voerd. ROTTERDAM. Vannacht Ï3 die 57-jarige timmerman J. "cHart door een luxe auto overreden. Hedenmorgen is hij in het zie kenhuis overleden. HENGELO. Door den rpsbemiddelaar Van IJsselstein is aan de leiders der be trokken partijen in de staking en de uit sluiting bij de Kon. Weeffabrieken alhier een uitnood-iging gezonden voor een hij- eenkomst op a.s. Zaterdag te Hengelo, zulks voor het geven van inlichtingen. AMSTERDAM. Prinses Juliana verwacht a.s. Zaterdag eenige harer vriendinnen, met wie zij eenigen tijd nabij het Aardhuis zal kampeeren. LONDEN^ Te. Madras beerscht cholera. Reeds 100 personen zijn overleden. LONDEN. De orkaan, die de kus-t van Florida teisterde, woedt nu meer land inwaarts. De stad Tallahassee is door een wind-hoos van ongekende sterkte ge teisterd. De verbindingen binnen een straal van 30 mijl zijn verbroken. De kracht van den wind neemt nog toe. Het spoorweg verkeer is ontwricht. PRAAG. Gisteren is in een oli-eopslag- plaats een brand uitgebroken, die voor miljoenen schade beeft aangericht. In wei nige min-uten stonden vele opslagplaatsen in lichte laaie. Vele soldaten en brand weerlieden werden gewond ot 'door gas vergiftiging aangetast. Een paniek ont stond onder het publiek, toen een olietank ontplofte. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Aug., 2.30 uur, Berlijn 59.4159.44 Brussel 34.6834.71 Parijs 9.739.76 Londen 12.105412.10% New-York 2.49%—2.49% Wet tweesnijdend zwaard. Over dit onderwerp schreef onze „Rot terdammer": „Het ïs al zoo vaak gezegd en toch kan- heit niet genoeg herhaald, werkstaking is -een tweesnijdend zwaard. Die den strijd wint, heeft zich vaak zóó zeer verwond;, dat de vreugde lang niet onvermengd is Hoe meer bij .patroons en bij werkliedein de meening gaat overheersche-n, dat sta- king em -uitsluiting pas allerlaatste midde len zijn in den economischen strijd, hoe eerder beide partyen geneigd zyn Van harte te zoeken paar overeenstemming In revolutionaire perioden wordt ge vochten om den strijd) zelf. In normale tijden- kan een sprong voorwaarts worden gedaan naar den industriëelen vrede. Heit is uitermate verheugend, dat niet meer alleen- in Christelijke kringen* maaï ook elders thans ronduit erkend wordt, dat patroons en arbeiders in de kiem der zaak één belang hebben. Nadat Engeland de laatste jaren her- haaldelijk geteisterd is door werkstakin gen, hebben die vooraanstaande leiders beiderzijds er genoeg Van gekregen. In het rapport, hetwelk door een com missie is samengesteld, en hetwelk nü aan beide 'zijden een ernstig punt van bei- spreking zal .uitmaken, is wel het voor naamste punt instelling! van een perma nenten 'industrie-raad. Deze industrieraad zal oml de drie maanden bijeenkomen ter bestudeerinjg van, industrieele problemen. En tot bewijs, dat het ernst is met deze bestudeering kami worden vermeld, dat tevens besloten is, Voor den industrieraad vast personeel aan te stellen, dat gegevens moet verzaj melen. Met groote belangstelling zal ieder, die den| vrede mint op het terrein van den! arbeid, deze proeve vami vaste samen werking volgen. lm ons land zyn vrij ia eenige bedrijven gelukkig al veel verder. Die klassenstrijd is in de practijk op- houdbaar. Briefschrijven. „Briefschrijven is biet ieders werk", vindt de „Haagsche Post". „En het zal dit hoe langer hoe minder worden. Het intieme verkeer per brief, waar in sprake is van eigen gevoelens eni gewaar wordingen, zal met den tijd steeds ingekrom pen, steeds minder belangwekkend worden. Men zou zelf3 kunnen beweren dat, door een vreemden samenloop van omstandigheden, het gemak en de snelheid van het verkeer, die het meer opgewektheid hadden moeten schenken, het briefschrijven integendeel schade hebben gedaan. Vroeger, toen de post niet bestond of toen zij, als bij de Romeinen hoofdzakelijk bestemd was voor den Keizer oma zijn orders over te brengen, moest men .gebruik maken van een toevallige gelegenheid, wanneer een- slaaf vertrok, die brieven voor eenige verschillen de adressen meenam of waaneer een vriend naar verre streken reisde. Het schrijven was toen een gewichtige gebeurtenis. Men wilde niet, dat de bode e«u vergeefsche of onbe- teekenende reis deed en naakte de brieven lang en gewichtig; men verzorgde zijn schrif tuur jpet lietia. Tegenwoordig echter, nu men, kaa schrijven wanneer en waar men wil en het geschre vene kwijt kan raken wanneer men dit wenscht, schrijft men niet meer „uit zijn wolvoorziene provisiekamer", zooals Sara Bur gerhart het uitdrukte, en men is er niet zoo op uitgestudeerd om tod; vooral niets Ie vet gum* cti aan 00a uieurvtja fijn „fraicheur" te ontnemen. Men schrijft elkander slechts het hoogst noodzakelijke. En dat weinige dreigend hangt one het gevaar boven het hoofd dat het ons óók nog zal worden ontroofd. Is de mogelijkheid uitgesloten dat telegraaf en vooral telefoon de post zullen verdringen? Hebben niet brief kaart en „mot a la posts" den brief reeds veel afbreuk gedaan? De „style épistolairo" zal worden: „style télégrap-hique", d. w. z.: géén stijl. Voorgoed is dan da intieme brief, wisseling ten doodo gedoemd. Rijkspostspaarbank. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op .spaarbankboek jes ingelegd f 47.14-1.19 en terugbetaald f 44'734.66. Derhalve meer Ingelegd 'dan terugbetaald f2406.53. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 39. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staats schuldb0cfcjes ingeschreven nominaal 'föO. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 14 Aug. 1928. De volgende personen waren gedag vaard: M. P. de N., 54 j., koopvrouw, wo nende te Sas van Gent, werd verdacht dat zij op 6 Juli 1928 te Sas van Gent een last met paling, althans eenige pa lingen, toebehoorende aan J. F. van Acker, welke goederen bij' vergissing aan haar waren afgegeven, zich heeft toege- eigend. Eisch en uitspraak f20 of 20 d.h. B. V., 35 j„ zonder beroep te Koe wacht, wegens beleediging van den rijks veldwachter M. A. van de Vijver. Eisch en uitspraak f25 of 25 d. h. A. J. D„ 46 j., landbouwer te Sas van Gent, wegens beleediging van K. L. Vergouwen. Eisch en uitspraak f10 of 10 d. h. M. P. van C., huisvrouw F. J. G., 27 j., zonder beroep te Axel, wegens Belee diging van Alida de Smet. Eisch en uitspraak f10 of 10 d. h. F. D., 44 landbouwer en koopman te Axel, wegens beleediging van Corne lia Griep te Ter Neuzen. Eis-ch en uit1 spraak f 15 of 15 d. h. N. P. C., 21 j., landbouwer te West- kapelle, wegens mishandeling van Catha- rina Flipse. Eisch en uitspraak f 15 ol 15 d. h. E, S. S., huisvr. A. van L„ 40 j„ z-onder beroep te Oost- en West-Souburg, wegens beleediging van Ma. Ca. Moggré, huisvr. v. H. J. Trapman. Eisch en uit spraak f10 of 10 d. h. R. A. T., huisvr. v. J. L., 42 j., zon- der beroep te Selzaete (B.j wegens be leediging van B. L. van Hoeoke, huis vrouw v. C. van de Walle. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. M. de M-, 47 j., arbeider te Aarden burg, wegens diefstal van een duif, toei- behocrende aan A. H. Gijsel, en een duif, toebehoorende aan E. M. de Thaeye, echtgenoote van E. Cuelenaere te Eede. Eisch f25 of 25 d. h., uitspraak f 15 of 15 d. h. Aa. H., huisvr. v. J. L., 32 j., zonder beroep, wegens mishandeling van Wilhel- mina van Stel te Wemeldinge, op 12 Juli jd. door haar met het rijwiel, waarop zjj reed om te trekken en op den grond te gooien. Eisch en uitspraak f20 of 20 d. h. J. L., 25 j., slager te Vlissingen, we gens mishandeling van R. H. Yssel te Middelburg. Eisch en uitspraak f20 of 20 d. h. A. van L., 50 f., zonder beroep, te O.- en WL-Souburg, wegens mishandeling van Aa. Nagelkerke, huisvrouw v. M. van Loo. Eisch en uitspr. f 10 of 10 d. h. Bij Kon. besluit is aan F. J. L. JÜL van Waesberghe, op zijn verzoek, met ingang van 20 Augustas' 1928 eeTvol ont slag verleend uit zijn betrekking van kan- ton-rechter-plaatsvervanger in bet kanton Hulst, onder dankbetuiging yoor de als zoodanig bewezen diensten. DeabattoirkwestieteRijs- sen. De kantonrechter te Goor deed Dinsdag uitspraak in de zaak tegen J. F. J. E., slager te Rijssen, die terecht had gestaan wegens het feit, -dat hij den 6en October 1927 in het gemeentelijk keur- lofcaal te Rijssen ter keuring heeft aange boden een geslachte koe, welk dier niet zoodanig overlangs in tweeën was ge deeld, dat de beide helften op één plaats met elkaar verbonden bleven. De ambte naar van het O. M. had tegen den ver dachte in de zitting van 26 Juni j.l. vrij spraak -geëischt. Deze zaak houdt verband met de lijdensgeschiedenis van het abat toir te Rijssen, dat indertijd opengesteld is door den burgemeester op last van den commissaris der Koningin, doch tegen den wil van den gemeenteraad. In het vonnis van den 'kantonrechter wordt o.m. overwogen, dat uit geen enkel besluit van den burgemeester blijkt, dat datgene verricht is, hetwelk de wet onder openstelling in admini strati even zin ver staat, en de daartoe noodige verordenin gen in den vereischten zin zijn vastgesteld; voorts, dat niet wettig en overtuigend be wezen kan worden geacht, dc bij dagvaar ding omschreven aanbieding ter keuring van de koe, zoo'd-ai, niet wettig en overtui gend is bewezen, dat verdachte de bij dag vaarding omschreven feiten heeft begaan. Verdachts 'srora ep aote grondoxi v*%?« spruiten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3