Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Leestafel. Burgerlijke Stand. Scheepstijdingen. Agentschap: Rotterdamsche Lloyd HENDR1KSE Go's BANK - GOES Marktberichten. rvast te leggen, dat op alle voertuigen namen der eigenaar» geplaatst moeten «orden, wordt aangehouden tot de Politie verordening zal worden herzien. De ver- «.niring voor Chr. Lager Onderwijs, ver zoekt een voorschot van f230 op de ver goeding krachtens art. 101 der wet op het 1,0. op voorstel van B. en W. wordt dit door den raad verleend. De wed. H. Keur verzoekt algeheele ontheffing van het verschuldigde school geld over 1927. Besloten wordt dit aan te, .houden. Op het bekende adres in zake de aanstelling van schoolartsen wordt op voorstel van B. en W. besloten aan üed. Staten te berichten, dat het aan stellen daarvan voor deze gemeente niet noodig geacht wordt, aangezien de ge meente-geneesheer reeds verplicht is, op zekere tijden de schoolkinderen te on derzoeken. Het bestuur der vereeniging voor Chr. Lager onderwijs 'had bericht gezonden in beginsel niet voor het aan stellen van schoolartsen te zijn, daarbij ook rekening houdende met het bovenver melde omtrent den geneesheer. Tot het nazien der door B. en W. overgelegde gemeenterekening over T7, werd een commissie van 2 leden benoemd, namelijk de leden P. Dingemanse en J. J. Mesu. De besturen der Zang- en Mu ziekvereniging hadden verzocht om een lokaal der O. L. school te mogen gebrui ken voor hunne repetities, aangezien het repeteeren in een café verschillende be zwaren oplevert. Bi en Wi. stellen voor aan hen daarvoor gratis een lokaal at te staan, onder zekere voorwaarden. Dit wordt goedgekeurd. Medegedeeld woTdt, dat het niet noodig is geweest, een kast 'aan te koopen voor de Bewaarschool. Naar aanleiding van de ziekte van den grafdelver wordt besloten zijn Instructie aan te vullen met een bepaling regelende zijn plaatsvervanging. Deze ambtenaar had een dankbetuiging ingezonden voor ver leende hulp, die hij heeft genoten door voor hem de gemeentewerker af te staan. Van den heer A. Polderdijk is, (mede namens zijne familie, een dankbetuiging ingekomen voor hetoonde deelneming bij het 'overlijden van zijn vader, dhr J. Pol derdijk. Van Ged. Staten is ontvangen de goed gekeurde verordening op het schoolgeld voor de bewaarschool. Goedgevonden wordt, om de losse grond op do losplaats liggende, weg te laten halen door dhr A. Wisse. De landbouwersknecht S. van den landbouwer V. was met een ander bezig een voer vlas te pommeren, toen het touw (de reepj brak, waardoor zij1 beiden tegen dein grond sloegen. S. had daarbij het ongeluk, den blok, waardoor de reep loopt, op zijn been te krijgen, zoodat zijn been brak. Geneeskundige hulp weid in geroepen, waarop hij naar het gasthuis te Middelburg werd Vervoerd. Ned. HerV. Kerk. Beroepen te Oude Tongs, H. Ewoldt te Raamsdonkveer; te Wanswerd eoi Jislum c.a., J. B. Klomp te Qldebroek. Bedankt voor Dielfzjjl (toeiz.), J. $aï- Verda te Heino. Geref. Kerken1. Beroepen te Heinkehszand, Joh. Boog, cand. te Hoogeveen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Utrecht J. WL van Ree te Barendrecht ien G. Salomons te Amers foort. 1 De intrede van den candidaat Dl. J. de Groot als pred. bij de Geref. Kerk: te Woudsend, is bepaald op 30 Sept. a.s. Bevestiger Ds R. Smeding, van Nijmegen. Alg. Synode Ned. Herv. Kerk. Achttiende zitting. In behandeling komt het rapport van den beer Pieard over eene wijziging van art. 2 van het Algemeen Reglement ingediend door mr Stoop c.s. Na breedvoerige bespreking wordt besloten de voorgestelde wijziging nog eens te geven, in handen der Synodale Com missie. De heer Picard brengt eveneens rapport uit over een voorstel van den heer Idenburg c.s. om eene wijziging aan te brengen in art. 14 6o. van het Reglement voor de Kerkeraden; om daar te lezen: "?et dien verstande, dat de Kerkeraden der v\ aalsche gemeenten geen andere personen, dan die te voren jeeds lidmaat waren eener Waalsche gemeente, die der Presbyteriaansch- Engelsche geen andere, dan die te voren reeds lidmaat waren eener Presbyteriaansch-Engel- sche gemeente en die der Schotsche geen an- °re personen, dan die te voren reeds lid maat, waren eener Schotsche gemeente, op ver oon van attestatie als lidmaat hunner IPondere gemeente mogen inschrijven." commissio van rapport is verdeeld!. Mei 'egen 9 stemmen verworpen. De heer Locher brengt rapport uit over e consideraties over de groote Synode," en slotte stellen vier leden der commis sie voor: lo. te verklaren: De Synode acht e ongewenscht, nu de principiëele en tech- isc e behandeling van deze voorloopig aan genomen Reglementswijzigingen de Groote Sy- o e betreffende, voort te zetten, daar zjj hs J(1S' ac^'' ^eze materie te behandelen e geen de door de Synode zelf benoemde reorganisatie-commissie te berde zal brengen; voorl°P 8-ron^ vaa voorgaande verklaring deze d„f,v°rP,1S ^Benomen wetswijzigingen niet Èe r mt te steUen- nomn (r s'eh voor, deze voorloopig aange- de t'a g'emenlswiizigingen op grond van zwar°V°nRCI10emC'e' ^00r hem ontwikkelde be leden11 verwerPen. De conclusie der vier *or*t met vijftien tegen vier stemmen Nu volgt de voorloopig aangenomen wij ziging in art. 11 al. 1 Regl. Kerkeraden welke betrekking heeft op de bevestiging van nieuw benoemde kerkeraadsleden, waarover de heer van Zwet rapporteert. De wijziging wordt, gehoord de consideratiën verworpen en aan genomen wordt een voorstel van den heer Bloem, om in de vigeerde alinea (Art. 11 al. 1) de laatste zinsnede te doen vervallen. Hiervan wordt vervolgens dadelijk de eind redactie gegeven, zoodat de kerk ditmaal zal worden geboord over de weglating van de woorden: „Zij gaat gepaard met de bevestiging der nieuw benoemden". De consideratiën over de schrapping in art. 41 Regl. vacaturen en de toevoeging in art. 67 van dat Reglement (betreffende de „hand- opening") leiden de commissie ad hoe tot het voorstel, Art. 41, Regl. vacaturen in den bestaanden vorm te handhaven, en tevens in art. 67 als 4a alinea op te nomen die zelfde bepalingen, welke thans onder A, B en C in Art. 41 voorkomen. Deze conclu sie wordt door de synode aanvaard, zoodat deze wijziging aan de hoofdelijke stemming der Provinciale kerkbesturen zal worden on derworpen. De heer Locher brengt rapport uit over de wijziging in art. 39 van het Reglement op het godsdienstonderwijs, ten doel hebbende „te streven naax heiligmaking", te vervangen door: „de heiligmaking na te jagen". De commissie van rapport is verdeeld: da meer derheid wil dit voorstel verwerpen, de min derheid wil het definitief vaststellen en aan de hoofdelijke stemming van de leden der Provinciale Kerkbesturen onderwerpen. De conclusie van de meerderheid wordt met 12 tegen 7 stemmen aangenomen. De heer Tammens brengt rapport uit over een schrijven van den Raad van Beheer met betrekking tot de telling van de leden der gemeente. Besloten wordt aan den Raad van Beheer te antwoorden, dat hij: bij de telling niet verder terug moet gaan dan tot de laatste generatie, zoodat zij, wier ouders zijn gedoopt of tot de Hervormde Kerk zijn over gegaan, bij de telling moeten worden mede- geteld. De heer Van Paassen brengt rapport uit over een voorstel van de heeren Tammens en Pols om in art. 1 van het Reglement op de predikantstraktementen eene 'bepaling op te nemen, waardoor wordt aangewezen, dat met f 2500, f 3000 en f 3500, zuiver trak tement wordt bedoeld. De meerderheid der commissie adviseert tot aanneming, welke con clusie evenwel wordt verworpen. Wandelen op Zondag. Door de pers ging dezer dagen het bericht, dat de Kerkeraad der Chr. Geref. Kerk te Lutten (a. d. Dedamsvaart) een besluit ge nomen zou hebben om haar leden te ver bieden zich des Zondags op den open baren weg te begeven, anders dan naar de kerk te wandelen. En als motief wordt daarvoor genoemd, dat een van de ledein der Gemeente op den Zondag b(j den veldwachter de belasting bracht, welke deze meenam naar den ontvanger, wat het lid een groote reis uitspaarde. Uit de beste bron vernam de „Rott.", dat door genoemden Kerkeraad geenerlei besluit genomen is en dat bet vermelde „feit" als motief geheel uit de lucht is gegrepen. De zaak is deze, dat de Keriks- raad de leden der Gemeente vermaand heeft zich pp den Zondag, inzonderheid op den Zondagavond, niet onnoodig op den publieken weg te houden, dewijl som mige leden ergernis daarmee verwekken. Emeritaatsaanvrage. Bij: de classis IMeppel van de -Geref. Kerken is een aanvrage om emeritaat ingekomen van Ds G. van Halsema, Geref. predikant te Nijeveen (Dr.). Jubilea. Morgen herdenkt Da G. Koning, directeur-secretaris der Utrechtsohe Stadszending zijn 25-jarige evangeliebediening. De jubilar(s werd in 1878 geboren en in 1902 candidaat in Zeeland pm 9 Aug. 1903 te Grijpskerke het predikambt te aanvaarden, In 1908 vertrok hij naar Enkhuizen om in 1913 zijn tegenwoordige betrekking te aan vaarden. Hij ontving toen eervol emeritaat. Ook Ds L. Plette Jr, Ned. Herv. pre dikant te Etersheim en Schardam jubileert morgen in het zilver. Geboren in 1874 werd de jubilaris in 1902 candidaat in Noord- Holland en aanvaardde 9 Aug. 1903 het pre dikambt te Kleverskerke, vanwaar hij in 1908 naar Kuilenburg vertrok om in 1921 naar Zuidwolde te vertrekken, waar hfj in 1922 het predikambt neerlegde. Sinds 21 Sept. 1924 arbeidt de jubilaris in zijn tegenwoor dige gemeenten, Het orgel voor de nieuwe Her vormde Kerk (Elthetokerk) te Am sterdam. Door de Rerkbouwcommissie der Elthetokerk te Amsterdam, is als deskundig adviseur aangezocht voor het nieuw te bou wen orgel in die kerk, de heer Frans Hasse laar, organist der Westerkerk van Amsterdam. Reeds direct werd vastgesteld, dat dit in strument er een zoude zijn van het aller modernste type, n.l. met rein-electrische frac tuur. Het OTgel wordt geplaatst boven het spreekgestoelte, terwijl de organist zijn plaats vindt geheel aan de andere zijde der kerk. Orgel en speeltafel zijn .uitsluitend door elec- trische kabels met elkaar verbonden. De stroom wordt geleverd door een Kracht- motor met direct gekoppelde ventilator voor windvoorziening, terwijl hierbij wordt aange koppeld een omvormer installatie voor het verkrijgen van zwakstroom voor de magnee- ten. De speeltafel wordt uitgevoerd in eiken hout Deze speeltafel zal verplaatsbaar zijn. Het front zal worden gebouwd in overleg met den architect der kerk, den heer Kruys- wjjk, te Amsterdam. De bouw van dit orgel zat een jaar vor deren, doch zal het gelijk met de kerk kun nen worden in dienst gesteld. De bouw is opgedragen aan en zal vrorden uitgevoerd door de orgelfabrieken A. S. J. Dekker te Ges». Wedero.m tijdelijk benoemd tot leer- aax aan de R. H. B. S. te Vlissingen, de beer J. M. Goeman. Benoemd aan de R. H. R. S. te Zie- rikzee jot leeraar Dr J. J. Westendorp Boerma en tot tijdelijk leerares mej. "J. J. Geluk. Geslaagd te Utrecht voor bet Staats examen tot toelating aan de Universiteit diploma B de beer M. A. Lakker te Zierikzee. Geslaagd voor examen Fransch L. O. dhr I. G. de Meyer te Souburg en voor Engelsch L. O. dhr L. H. G'eleynse te Am sterdam. Late lente. Op 15 of 16 Aug. zullen ini het Baxtbolomèusgasthuis1 te Utrecht de bear Mac Mahon en mej. V. d. B,erg in bet huwelijk treden. De bruid heeft den ouderdom van' 84 jaar, de bruidegom die van 76 jaar 'bereikt. Als merkwaardigheid dient vermeld, dat de bruid voor de eerste maal huwt. Onvoorzichtig, Gistermorgen had een dienstbode te Buitenoelders de onvoorzichtigheid een brandend petro leumstel te verplaatsen. Vermoedelijk door zenuwachtigheid viel bij heit neerzetten het stel om, tengevolge waarvan "de kleeren .van heit meisje in brand vlogen!. Op ham' hulpgeroep had men de tegen woordigheid van geest door middel van een wollen dieken het vuur te dooveni. Het meisje had echter zoodanige brand wonden bekomen, dat opneming in een ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. Tusschen tram en hek. Ben gezelschap Amsterdammers stond gis teren tusschen het 'hek voor het Oranjehotel te Veip en de tramrails op de tram te wachten. Br was daar evenwel ionvoldoende ruimte, zoodat, toen de tram aankwam, die tor plaatse bovendien nog een bocht moest maken en dus over helde, het heele gezelschap tegen het hek geduwd werd. De heer Meyer, uit 'Am sterdam werd zoodanig aan Keenen! en voeten gewond, dat hij in hot ziekenhuis verbonden moest worden. Vele: anderen kregen schaafwonden, terwijl van! 'ver schillende dames de kleeren Werden ver nield en1 zelfs heit l'eer Van de schoenlen gescheurd. Nu al do zomer geëindigd. De corr. van de „Tel." te Ridderkerk! meldt als bijzonderheid, dat Vrijdagavond op de afrastering van' den kerktoren al daar zes en dertig ooievaars zijn ge zien. (Na veel geklepper vlogen ze in Zuidelijke richting. Een verdwaalde visschers- boot. Die Duitsche kruiser Berlin meldt dat hij op 3 Augustus bij het eiland Manoek de Nederlandsche visschersboot Jupiter met 23 p'ersonen1, onder wie vrou wen en 'kinderen, verdwaald en zonder proviand heeft aangetroffen eni hulp ver leend heeift door de opvarenden vatol "wa ter en levensmiddelen te voorzien. Ben Hollander tBrus'sel uitgeplunderd. Zaterdagavond had de heer August van Spaandontek, wo- nende tei Amsterdam, op reis te Brussel, plaats genomen op hot platform van 'da autobus Zuid-Beurs. Ter bestemming aan gekomen, moest de Hollander vaststellen, dat zijn brieventasch verdwenen was' met 8 biljetten Van 1000 fr., 30 van 10Ö fr. Fransch geld, 110 gulden, een) reispas en allerhande papderen'. Men bezit geen vermoedens omtrent den dader. Eenmeisje van 16 jaarredt drie kinderen. Te Amsterdam sloeg gistermiddag, tengevolge van een sterken golfslag van een stoomboot, een roeibootje met 3 inzittenden op den Amstel om. Een 16-jarig meisje, dat langs den Amstel per fiets reed, zag het ongeluk. Zij sprong ge kleed te water en mocht er in slagen allo drie, een meisje van 9 en 2 jongens, één van 2 en één van 8 jaar, op het droge te brengen. Nekkramp fe Magelang? Dertig brigadiers van de Kadersohool te Magelang zijn in het hospitaal opgenomen. Vermoedelijk lijden ze aan nekkramp. Er zijn uitgebreide maatregelen genomen om verdere uitbreiding der ziekte tegen te gaan. Niemand mag zonder noodzaak het kampement verlaten. Demoordteïïolten. Naar wij vernemen heeft V., die Zondagavond zijn vroegere verloofde, de 26-jarige J. M. te Holten, vermoordde, een volledige beken tenis afgelegd. De moordenaar verklaarde niet bet minste berouw te hebben. Door soepvergiftigd. In het gezin van den arbeider H. Donker te Die ver heeft zich een ernstig geval van ver giftiging voorgedaan. Na het eten van soep werd het geheele gezin, bestaande uit man, vrouw en zes kinderen ongesteld De vrouw en eenige kinderen werden be wusteloos. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en aan allen werd een braakmiddel toegediend. De gezinsleden maken het thans naar omstandigheden ta melijk goed: ernstig gevaar bestaat er mo menteel niet meer. Het eerst b'ij (ten brandt Uit vrees voor oneerlijke concurrentie is bif de Rotterdamsche vrijwillige brandweer een zon derlinge maatregel genomen. Op het oogen- blik worden nl. in de Maasstad da hand brandspuiten langzamerhand vervangen door slangen wagens. Deze wagen» sjjsi verbouwde lfcdderw*rw,* op welks,, behalve Infer*, »!na. gen, opzetstukkea en dergelijke worden mee gevoerd. Met deze wagens kan veel vlugger worden gereden dan met de zware spuiten. Bovendien heeft men de pomp met wind- ketel in de stad - practisch zoo goed als niet meer noodig, en waarom zouden de spuit gasten twee wagens naar den brand moeten sleepen, als met een vlug, handelbaar kar retje kan worden volstaan? Bij enkele spuiten is deze verandering, welke een groote ver betering is, al ingevoerd. Maar wat gebeurt er nu? De afgetakelde oude spuiten moeten toch naar den brand worden getreden, al heeft men op den slangenwagen ook alles bij de hand, wat men noodig zou kunnen hebben, omdat de gasten van de slangenwagens anders een voordeel zouden hebben boven die van de oude spuiten, die door het moeten rijden met twee wagens zwaar gehandicapt worden in den edelen strijd om het eerst aanwezig te zijn. Al kan men er met een slangenwagen oodö eerder zijn, de oude spüit moet meel DJ0N HAAG. Tot lid der Tweede Kamer (vacature-Scheurer) is benoemd ver klaard de heer Th. Haukels, lid van Ged. Staten van Ziuid-Holland. DBN HAAG. Gisteren is een 88-jarige vrouw in haar woning met een brandend nachtlichtje gevallen. Zjij bekwam zulke brandwonden, dat zjj aan de gevolgen is overleden. AMSTERDAM. Die Italiaansche vlieg- boot, die deelgenomen heeft aam Se red dingspogingen van Amutaldsem, is te Schel- lingtwoude geland, na te St. Jacob (Fries land) en bij Bekhuizen noodlandingen te hebben gemaakt. AMSTERDAM,. Een 80-jarige vrouw had in haar woning een gaskraanüje open laten staan. Tas is aan gas verstikking overleden. EjLSTi- Te Dpornenbrug reed het wiel van een woonwagen. Een! 16-jarige in zittende jongen werd tegen een' boom geslingerd en gedood. Die bemanning der gezonken Italiaansche duikboot omgekomen. Uit P.ola wordt gemeld, dat de .ge zonken Italiaansche duikboot is gelicht. De uit 31 personen bestaande bemanning is echter om het leven gekomen, doordat zich in He boot chloorgas heeft ontwik keld. Toen de boot nog 12 M. onder de waterlijn was hidden de signalen der bemanning reeds op. Een geneesheer, die zich aan boord van de duikboot wilde begeven, werd ook door het gas bedwelmd, maar kon bijgebracht (worden. NEW YORK. Aan de kust van Florida woedt een hevige orkaan. Stemmen das Tijds. Prompt op tijd verscheen het Augustu's-nummer van dit altijd lezenswaardige maandblad voor Christendom en Cultuur. Dr W. J. Aalders geeft een enthousiaste en tevens leerzame beschrijving van! de herdenkingsfeesten ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan Van de Reformed Church in America, welke herdenking hij als afgevaardigde van de Synode der Ned. Herv. Kerk meemaakte. Dit artikel is zeer interessant, niet alleen! om wat omtrent de herdenkingsfeesten' wordt meegedeeld, maar vooral ook door de historische bij zonderheden die hier ten' 'beste wordenl gegeven. Mr Philip J. Idenh'uxg, geeft een be schouwing over het Volkspetitionn'emen't van '1878, waarbij: hjj zich beijverd heeft herhaling van bekende dingen: te verme den. In dit artikel wordt o.a. melding gemaakt van een adres van' den! kerkeraad der Chr. Geref. Kerk te Goes aan den Koning. Hierop volgt een met warmte geschre ven opstel van W. 't Hooft over den „thans interinationlaal 'gewaardeerden schil der" Eugene Burnand (18501921). Prof. Diepenhorst heeft weer de econo mische rubriek verzorgd. Ditmaal wordt (weersproken de meening! als zou een! on- deihandelingstarieï protectionistisch zijn! en ondoeltreiffend. Het onderwerp is niet onbelangrijk, maar dit neemt niet weg, dat Prof. Diepenhorst zijn taak als kroniek schrijver wel wat al te eenzijdig opvat. Bij een economische kroniek komenj toch nog andere onderwerpen! aan! de orde, dan de handelspolitiek? De leestafel is Voor een groot deel gevuld door Dr J, H. Gunning, die een| breede bespreking geeft van „De Chris ten- en ChristinnJereis", vertaald en inge leid door A- G. Wolf. Dr Gunning weet Veel te waardeeren, maar hg: spaart, toch ook de critiek niet Uit deze korte opsomming blijkt wel', dat het Augustas-nummer Van „Stemt men des Tijds" er wezen mag. Uitgeefster is G- J. A- Buys' U. M-, Zeist Gedachten van tijdgenoo- ten van Jezus, verzameld door A. v. d. Waals. Uitg. D. A. Dtaa- men's Uiig. Mij-, Den Haag. Feitelijk hebben wij hier te doen met een Bijbelsoh dagboekje, of wil men met een verjaardagalbum met woorden uit den Bijbel. Het zijn teksten ontleend aan het nieuwe testament, „gedachten" van Apos telen en van andere in het N. T. voor komende personen als de herders, de hoofdman over honderd enz. Dit boekje is uitgegeven met de spe ciale bedoeling om het ten geschenke te geven, vandaar dat het in verschillende prjjzen verkrijgbaar is gesteld. Wie een verjaringsalbum zoekt, zal hier allicht ista (baa?) gading Vinden, MIDDELBURG. Bevallen; O. Dubois van Riel, z.; E- N. N ij senvan Varik, z.; M. J- Vriens Kloosterman, d. Overleden: R. Maeuwse 80 j- geh. jnet J. M. Geervliet; H. A. van Es van Ccm- Melenbergjhe, 58 j. geh. met ,W- A. Imandt; K. Dijkstra, 68 j. geh. met W- A- Malgo. Over de maand Juli. KLOETINGE. Geboren: 2, Helena Cornelia, d. v. Johannes Jacobus Snoek en Janna Flipse; Pieter Jan, z. v. Pioter Dale bout en Christina Bliek; 14, Sjjbrand Marines, z. v. Cornelis "Sonke en Jantina Wierema; 19, Pieter Jakobus, z. v. Adriaan Wagenaar en Adriana Oele; 26, Pieternolta Jacomina, d. v. Pieter de Laat en Cornelia van Haveren. Overleden: 3, Adriana Bakkor ,70 j., echtg. v. Pieter Bastiaan Everaard; 24, Jan Tolhoek, 69 j., eebtgen. v. Cornelia Pieternella Hun.- dersmarek; Adriana Cornelia Coomans, 88 j., wed. v. Jacobus Marinus Lukaart. VROUWEPOLDER. Bevallen: 14, C. M. Pouwer, geb. Dobbelaar, d.; 24, J. Goedbloed, geb. Kluifhout, z. Overleden16, Jan Moens, wedn. v. A. de Trojje, 94 jaar. Stoomvaart Mij. Nederland. KON. DER NEDERL., uitr., 9 Aug. Ie Ge nua verwacht. ENGGANÜ, thuisx., 10 bij Gibraltar Verw. KARIMOEN, thuisx., 10 te Suez Verw. BALI, thuisr., pass. 4 Gibraltar. P. C. HOOFT, uitr., pass. 4 Perim. Kon. Ned. Stoomboot Mij. STUYVESANT, 10 van Amsterdam te Bar bados verwacht. Rotterd. Lloyd. DJEMBER, thuisr., pass. 6 Perim. TABANAN, thuisr., van Padang. TJERIMAI, thuisr., 6 van Port-Said. GORONTALO, uitr., pass. T'Quessaat TAMBORA, uitr., 7 te Sahang. TERNATE, 7 van Batavia naar R'datrn. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den'avond van 9 Aug: Matige Westelijke tot Z|.W- wind, aan vankelijk opklarend, met later mogelijk tijdelijk weer regen, nog weinig verande ring in temperatuur. Stand van hedenmiddag 2 uum Licht eft voor fietsers; Donderdag 9 u. 11. Wisselkoersen. Amsterdam', 8 Aug., 2 u. Berlijn 59.4P-59.42 Brussel 34.64—34.66 Parijs 9.739.75 Londen 12.093/8—12.095/e New-York 2.49V«—2.493/s MIDDELBURG- Veiling van 8 'Aug. BJ. eigemh. f4.30. Tomaten A f12.70— f 13.80, B f6.90, O f 13, CO f9-10; Ü.G.B.-tomaten A f 14.40, Cl f 14-20, Suikes- rijperen f6f 10. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche eiervei- ling, Warmoezierstraat 3739, werden 138000 eieren aangevoerd. Prijs: Kipeieren f6—f7.90, Eendeieren f5 —f7. OOSTBURG. Tarwe f13—f 14, Gerst Che valier f 12.25f 12.50, Wintergerst f 12, Ha ver f 1450. GOES. Veflïngsvereen. „Zuid-Beveland". Veiling van 7 Augustus 1928. Export- Veiling Tomaten. A 30.40, B. 22.20, C, 29.50 en. CC. 16.60 .per 100 K.G. Kleine veiling. Peren: Pxecose ds Tis- voux 2149, CLapp's Favorite 15—29, Oomskinderen 16—48, Aülré Desportes 10 23, Poire Madame 1418, Sambreo 11 14, Langstelen 912, Bruine Heerepe- ren 918, Roode Suïkerijen 812, Noord HoT. suikerperen 915, Wittebroodspe- ren 712, Framsche suïkerijen 710, Scharlakenperen 712, Groninger Berga motten 79, Dirkjesperen 810, Zomer louwtjes 79, Groentjesperen 810, Af val en fcroetperen 3S. Appels: Madelei- nem 2447, Eaxley Victoria 19—25, Mr Gladstone 1826, Duch. d'OIdenburgh 19 —20, Zomeraagt 14—16, Perzifcroode zo* merappel 21—40, Codlin Keswick 14P— 24, Tarweappels ®0, St, ïaasappels 16— 26, Atwir en Kre§tapg4s 3—8.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 3