Koningin Emma Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. TEN burgemeester, was georganiseerd. Toen wij bij den Campveerschen Toren de bus verlieten en spoedig op den steiger onder aar dien toren stonden, werden we ge troffen door het aardige schouwspel van de 22 deelnemende vaartuigen, die nog achter de startlijn, loopende van den stei ger naar de aanlegplaats bij Kamperland, aan het door elkaar varen waren. Maar ook op de bootjes, zeil- en vooral motor* bootjes, die nog bij den steiger lagen, was de aanblik opwekkend. Daar waren op vereenigd: controleurs, schilders, foto. graven, filmopnemers en belangstellenden, die Tiet er op zetten de deelnemers aan den wedstrijd te volgen op hun tocht. Aan de startlijn zou worden opgetoe- kend het vertrek van ieder vaartuig, om dat het onmogelijk was alle te gelijk die lijn te laten passeeren. Wij waren voor het vertrek van deze typische vloot op het dak van den ge noemden toren geklommen en hebben daar, nadat het startschot precieis to 10 uur was afgegaan, genoten van het bijzon der schilderachtig gezicht toen de 22 vaar tuigen en de escorteeren.de motorbooten reeds direct met een flinken gang langs de WaJchersche kust voortschoten. Voor- loopig was de geheeJe club als een klit bijeen en juist dit maakte het geheel zoo imponeerend. Spoedig echter zou toch blijken, dat er verschil in vaart was en kwamen er voorloopers en achterblijvers. Na ongeveer een half uur werden alle vaartuigen door do vooruitspringende duinen van! „Vroui- wepoldor aan het oog der te Veere wach tenden onttrokken, walit het keerpunt was verder op en wel boei nr 3 zwart Room pot, die men van de beneden win'dzijde, dus in den wind op, moest rondvaren;. Tegen elf uur gingen wij wrer eens op onzen hoogen uitzichtpost kijken en met behulp van den kijker, konden wij juist te elf uur het eerste vaartuig om da duinen zien terugkomen, spoedig door een paar andere gevolgd. Met groote be langstelling en bewondering hebben wij hot mooie aankomen, nu met beginneoden vloed, gevolgd van de scheepjes. Schuin liggend op lxot water kwamen de eerste reeds vlak bij, toen de.' laatste nog pas om den hoek der duinen waren gena derd, wel reeds een bewijs, dat de ge maakte lijden nog al uiteen zouden loo- pen. Met was ongeveer 11 u. 40 nu toen de eerstaankomonde, de Arm, 49, onder luid gejuich van de weer in grooten .getale in da omgeving aanwezigen, de startlijn pas seerden. Geregeld kwamen nu de vaartui gen ter bestemder plaatse aan, doch het zou over twaalf worden eer dit .aan Mo painst snel varende boot gelukte. Door een aanvaring met de Arm. 7, ikwam de Arm. 6, aan boord waarvan zich o.a. de Fransclie schilder de heer Laval bevond, die reeds enkele angstige ©ogenblikken had gehad, met vrij belang rijke schade binnen, doch zonder dat .per soonlijke ongelukken te betreuren waren- Tegen 2 uur verzamelden zich de deel nemers, hun vrouwelijke familieleden, waarvan meerdere ook den tocht per schip hadden gevolgd en vele belang stellenden voor het aloude Stadhuis. Toen bleek hoe veel vreemdelingen Veere huis vest. Vanaf de pui van het aloude stadhuis werden deze allen toegesproken door den burgemeester, den heer M. Q. Buijs Ballot. Spr. bracht dank aan allen die naar V eere zijn gekomen om den schitterend geslaag den wedstrijd te volgen. Er zijn twee takken van sport, paardrijden en zeilen, die nog mSer dan andere durf en behen digheid in het sturen bij de deelnemers vereischen. Die Nederlanders hebben steeds getoond die eigenschappen te be zitten en ook heden, zijn die weer evenl- gced naar voren gekomen als bij onze voorouders van honderden jaren geleden, die reeds met een zeilschip rond de ge- heele wereld voeren. G.pr wijst cr darx op, dat er den Laats ren lijd in Zeeland iemand vertoeft, die er grijs op stelt pude gebruiken in eere te helnen houden. Hij toonde dit bij de ringrijderijen, maar nu ook door het mogelijk maken van dezen wedstrijd. Spr. zette een krachtig onder steund driewerf hoarah voor dezen on genoemde in. De voorzitter wees ©r verder op, «Jat enkele deetnemeis zich mirt aan «te voor geschreven wedstrijdbepalrogen hebben ge houden, door den boei 3, bekend als de Ellas, niet goed te passeeren, dan waf bij 'terugkeer de startlijn niet te passee ren. Deze konden ondanks goede tijden, niet voor de beste prijzen in aanmerking komen. Spr. ging nu over tot de mededeeling van de behaalde prijzen. De eerste prijs f40, werd behaald door Arn. 40, schip per A. Meerman; de tweede f35 door Arn. 8, schipper 'J. 'Siereveld; de derde f 30^door Arn. '47, schipper C. Meerman; de vierde, f25, door Arn. 12, schipper E. Meerman; de vijfde f20 door Arn. 50, schipper M. de Ridder; do zesde, f15, d. Arn. 34, schipper A. Theume; de zevende f10, door Arn. 54, schipper J. Siereveld: da achtste f 9 door Arn. 24, schipper P. Jopse; de negende f8.50 door Arn. 44, schipper L. v. d. Ketterij; de tiende f 8 door Arn. 46, schipper C. Caljouw; de elfde f7.50 door Arn. 26, schipper J. Marijs, de twaalfde f7 door Am. 5, sch. J. de Nooijer; de dertiende f6.50 door Vliss. 39, schipper N. Minneboo. Deze was de laatste eigenlijke prijswinner en kreeg tevens den traditioneele pot-Iepel, op voorwaarde dat hij den boel te Veere met zou opscheppen. De overige deelnemers, waren zij, die niet aan alle voorwaarden hebben vol daan. Toch werden de overige prijzen aan hen toegekend na loting aan de beide hoogste xesp. f6 en f5.50, aan Arn. 17 sch. 'C. v. d. Ketterg en Axn.29, sch. Wu Eenige dagen geleden had een ernstig spoorwegongeluk plaats te Dinkelscherhen in Beieren. Hoe de goederenwagens er uil zagen nadat het ongeluk had plaats gehad. van Belzen. Dit waren dus de veertiende en vijftiende prijs. De overige, allen f5, vielen ten deel aan: 15e Am. 53, schip per D. v. Belzen, 17e Arn. 20, schip per C. Marijs, 18e Arn. 48, schipper J. de Nooijer; 19e Am. 33, schipper L. v. d. Ketterij; 20e Ara. 7, schipper J. Siereveld; 21e Am. 6, schipper J. van Belzen, 23e Am. 16, schipper J. van Bel zen. Ieder der schippers werd achtereenvol- gens op de pui geroepen en ontving onder toejuichingen zijn prijs uit handen van mevrouw Buijs Ballot. Na de uitreiking wees de burgemeester er op, dat hij slechts de woordvoerder was der commissie en bracht hij dank aan do andere leden, die het werk hebben verricht, maar ook aan de hoeren Scha- renburg, Philips, en de Monchy, en an dere niet-Veerenaars, die hun krachten aan dezen wedstrijd gaven. Met eon drie werf hoerah werden de woorden bezegeld. En toen klonk plotseling uit aller mond plechtig het Wilhelmus, als wilde men toonen, dat in het oude Markiesaat Veere nog steeds aller hart ld opt voor het Huis van Oranje.. Een „Leve de Burgemeester" was een waardig slot van deze prijsuitdeeling, tij dens welke een collecteword gehouden voor de kosten van herstel van het be schadigde vaartuig Arn. 6. De Zeeland. Het reizigersverkeer met de Stoomvaart-Mij nsemt den laat ste» tijd en vooral 'nu in de vacantie- maanden, steeds weer toe, zoo kwamen er Zaterdag niet minder van 6G0 passa giers uit Harwich te Vlissingen aan. De b oot, was iets te laat, de mail treinen ver trokken daardoor te laat en ook de gewone sneltrein van 18.49 volgde dit voorbeeld. "Naar wij vernemen, is de heer J. den Heijer, inspecteur van de P. T. T. te Middelburg bPnoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Den Haag. De brug voor Tholen. De ver dere werkzaamheden aan de groote brug voor de Eendracht, die, zooals men weet, gebouwd is op de werkplaats van de firma Kloos en Zonen te Kinderdijk, zijn zeer vlot van stapel geloopen. Zaterdag middag te 12 uur lag de brug zoo goed als op haar plaats voor het transport Daar echter tengevolge van den on gun stigen wind er geen voldoende water kwam, zal het we! morgenochtend worden, voordat de bakken de brug kunnen overnemen en de sleepreis kan beginnen. De firma Kloos en Zo nen staat voortdurend in verbinding met het meteorologisch instituut te De Bildt, en wil liever het transport eenige dagen uit steïlen, dan een risico loopen. Van de Z.-V 1 a am e he grens. België hm-ff groot scM&teakaxn;) te Beverloo en massa's troepen worden el in de zomermaanden bijeengebracht. Bij' gelegenheid der nationale feestdagen kregen de mannen vrij, bleven 's avonds hangen te Leopoldsbrug in de buurt en begonnen daar, zoo me'.dt de Vliss. Crt., geweldig herrie te 'maken. Vechtpartijen bleven niet uit. Om 10 uur kwam de com mandant der grenadiers en liet verzame len blazen. Een stomdronken korporaal bekende, met het mes te hebben gewerkt. Patrouilles werden uitgezonden, om te onderzoeken, wat er geheurd was. Heel spoedig vonden ze het lijk van eeri soldaat, wien de borst was doorboord. Eenigen tijd later ontdekte men een on der-officier, met koppels aan een boom opgeknoopt. Ook hij was overleden. Middelburg. In de week van 28 Juli tot 4 Augustus zijn alhier 2 gevallen, waar van 1 van eldeTS, van paratvphus bijge komen. Van de 43 gevallen zijn er 35 afge schreven, zoodat er nog 8 in behandeling zijn. Kapeffe. Loop der bevolking over de maand Juli: Ingekomen: N. Paauwe, land- larbeider D1 24 van Rotterdam; J. M. Zuidweg, dienstbode A 81 van Ierseke; p. M- van Blaren, Kommies der Rijks [Belastingen A 20 van gchore; A- C. van Dalsen, huishoudster, D' 99 van Ierseke; J. Mieras, dienstbode E 7 van Ierseke; L. D1. Verschuur, 'bakkersknecht Dj S3, van Goes; S. M. Marits, dienstbode D 75 van Goes; M. v. Liere, landarbeider A 59, van 's Gravenpolder- De aan ons bureau bestelde foto's van H. M. de Koningin Moeder worden in volgorde van de binnen gekomen bestellingen verzonden. Ter voorkoming van onnoodigu onkosten verzoeken wij hen die dat nog niet deden, het verschuldigde bedrag per postwissel of in post zegels over te maken of het to storten op onze postrekening No. 44455. Vertrokken: P. Sinke, dienstbode naaT ICrabbendijke; J. Nieuwdorp, slagersknecht naar Goes, 's H. H en dri ks k i n d eren dij k 43, A. M. van de Sande, bakkersknecht naai Krabbendijke A 149; Johanna van Boven zonder beroep, naar Ritthem; G. Nieuwen huize, bakkersknecht, naar Goes, Lange Vorststraat .81; J. van Zweden, zonder beroep, naar Wolfertsdijk. Wenieldingo. Loop der bevolking in Juli: Ingekomen: 0. Moerdijk en gezin; van 's Gravendeel naar Oranjeboomstr. B 92; Ja. van Velsen van Ierseke naai jDaniëlslraat B 64. Vertrokken: II. A. van Koevoringe, naar Berlijn (D.)A. J. Minn,aard naar Goes, 'sH. H.kinderenstraat 29; Je. Hardenberg naar Rotterdam, Schiekade 148; J- Strij ker ,en gezin naar Zwollerkerspel (Ber kumj'. Vrijdag had op den postweg een aanrijding plaats met eeln vrachtauto wan De ÏVit uit Goes en een uit een zij weg komende melkauto. Eerstgenoemd voertuig werd nogal beschadigd, terwijl een inzittende de B- uit Kloetinge aart het. hoofd door glasscherven van een ge broken voorruit aan 't gelaat werd gewond. Terwijl de chauffeur van eerstgenoemde auto bezig was om het een en ander op te ruimen van wat gebroken was, werd deze door een andere vrachtauto aangereden, zoodanig dat zijn kleeding aan flarden aan zijn lichaaim hing eD hij verschillende Liessuren ogliep. Schore. Zaterdag hield de Kon. erkende Postduiven vereen. „De Snelle Vlucht", een wedstrijd van Soignks (B-). Afstr nd 102 K.M. In concours 56 dm ven, wind ïs'Oost. Los 12 uur. Aankomst 1 duif 2 u. 7 min. Uitslag le, 2e en 4e prijs J. M. Fraanje, te Biezelinge; 3e, 9e, 10e en 14e pr. M. Willemstein te Schore; 5e, 6e, 12e pr. D- J. V. d. Have, te Kapelle; 7e ^n 11e pr. Geb. de Pree te Schore, 8e en 13e pr. W. Rijn Cte. te Schore. Zaterdag waren echter slechte 25 Iduiven terug. De door de „Snelte Vacht" uitgeloof de zilveren medaille en een luxe diploma Zonder lijst, voor het kampioenschap „hok en duif', op de beide wedvluchten van Orleans en1 Bordeaux, word behaald door M. Willemstein, alhier. Reserve-kam pioenschap „hok en duif" dhr J. M. Fraanje te Bieizelinge. Wolfaarfsdiik. Gisteravond trad op uit- noodiging van de Geref. Jongel. Vereen, alhier voor haar Op Ds L. Horvath, Hon- gaarsch predikant met het onderwerp: :„Het Christendom en het Communisme in Hongarije". De kerk was geheel gevuld. Met pakkende voorbeelden vertelde Spr., hoe liet geloovige Hongaarsohe volk, zich door schrjnleuzen misleid, wierp in de armen van het socialisme en commu nisme, maar hoe God toen de nood op het hoogst was gestegen redding schonk. Met dringenden ernst waarschuwde Spr. zich aan het Hongaarsche volk te spiegelen en rich niet te laten misleiden door schija- leuzen van liberalisme of socialisme, maar te wandelen op de oude beproefde paden die naar Gods onfeilbaar Woord rijn. Het was een leerrijke avond. Hansweert. De heer W. Griep, oud-leer ling van den cursus voor waterbouwkun dig opzichter te Goes, is met ingang van 15 Augustus benoemd tot waterbouwkun dig opzichter bij de gemeente Rotterdam. Ritthem. In dit stille, echt landelijk dorpje was het Zaterdag van den morgen tot den avond druk 'ga gazeilig. In de prachtige dorpsstraat werd namelgk „den rienk gerejen". Een 25-tal mannen op hun „gebreistaerte" paarden gezeten, kamp ten den geheelen dag om de meeste rin gen te steken. Een aardig moment was het, toen er „gejouwd" werd, nadat de burgemeester persoonlijk zijn prijs had gebracht. Ook de ambachtsheer en ver scheidene personen uit de gemeente had den zich niet onbetuigd gelaten, zoodat vele prachtige prijzen waren aangekocht. De eerste 10 prijswinners waren: le prijs met*23 ringen L. Koole; 2e met 21 P. de Pagter Jz; 3e pr. met 21 M. P. Meijers; 4e met 20 Jan de Pagter Jz.; 5e met 20 Joh. de Visser; 6e met 17 D. Polderman; 7e met 15 Abr. Marijs Jz.; 8e met 14 H. Barentseü; 9e met 13 "W. Ce- vaal Pz.; 10e met 13 J. D. Koppejan. De pollepel werd gewonnen door Andr. Breel. De meeste volgsteken met 7 rin gen werd gedaan door Joh. de Visser. Koudekerke. Het indertijd alhier opge richte damescomité, is onder leiding van mevr. Bakker er in geslaagd, door mid del van vrijwillige bijdragen uit de bur gerij, een vaandel klaar te maken voor de afdeeling van den Bijz. Vrijw. Land storm. De uitreiking van het vaandel zal plaats hebben 31 Augustus a.s. door den Burgemeester. De afdeeling hoopt in September a.s. met het vaandel naar Den Haag op te trekken. Wissenkerke. Vertrokken: Pieter Quist, bakker naar Heinkenszand; Chr. H. Pries ter, kleexm. naar Leerdam; Willem Jac. Priester, timmerman naar Hengelo; Pie ter Sandee en gezin n. Aalsmeer; Doortje Vermeulen, dienstb., naar Wolf aartsdijk; Maria P. Barentsen, zonder ber. naar Co- lijnsplaat. Ingekomen: Joh. Abr. de Looze en ge zin, landarbeider Van Kats; Piater J. La- main, onderwijzer van Doetinchem. Biervliet. Donderdagnamiddag kreeg de landbouwer C. de B. alhier, een slag van een paard, met het gevolg, dat 'hij ern stig gekwetst weid en overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg noodzakelijk was. Zierikzee. Vrijdagvoormiddag te kwart i voor twaalf heeft op een terrein in den Zuidhoek, toebehoorend aan den heer C. ten Haaf, alhier, een militair vliegtuig, I tweedekker, wegens hot warm loopen van den motor, een noodlanding moeten ma ken. Het vliegtuig, bemand met den fcorp. vlieger Postma, ;en den len luitenant waarnemer Grandia, beiden van de Iucht- vaartsideeling Soesterberg, was op weg naar Souburg, doch had te Gilse Rijen (N. Br.; ook al een noodlanding moeten maken. Persoonlijks ongelukken hadden niet plaats. Ned. Horv. Kerk. Beroepen te Oud-Beijerland en Puttershoek (afd. van den Ned. Protestantenbond) mej. S. A. J. E. Doets, godsdienstonderwijzeres te Zaandam; te Ameide en Tienhoven R. Steenbeek te Wapenveld; te Anna Paulowna M. A. G. Vorstman te Beets; te Workum P. Hofstede te Noordwijkerhout; te Lemmer S. IJbema te Hijkersmilde. Aangenomen naar Opheusden H. Japchen te Ede; -naar Zwartewaal F. J. Los te Haarlem; naar Zweeloo (toez.) A. Burger, cand. te Oosterwierum. Bedankt voor Zoetermeer-Zegwaart P. de Bruijn te Driebergen; voor Hilversum (4e pred. pl.) P. Visser te Lemelerveld; voor Klundert W. J. Keiler te Nieuwkoop; voor Njjverdal Chr. J. Schweitzer te Workum. Gerei Kerken. Beroepen te Hasselt D. Bremrcer te Brui- nisse-Oosterland; te Drachtster Compag nie J. Booij, cand. te Hoogeveea. Chr. Gerei Kerk. Tweetal te Sneek K. Bokhorst, cand. te Elburg en A. Ponstein, cand. te Epe. Beroepen te Harderwijk cand. K. Bokhorst te Elburg. Bedankt voor Meppel J. L. dn Vrie3 te Rijnsburg. Doopsgezinde Gemeenten, Beroepen te Joure c.a.ran der Zap te Zijldijk (Gron.); te Pingjum-WitiuarBum mej. S. Goozen te Deventer. -prijilo co 60 cirtSIJ Apolh*eoiD,ogl«« j Synode Ned. Herv. Kerk. In behandeling komt het rapport van den heer Bloem over eene wijziging van art. 16 3o van het Reglement voor de Kerkeracten' en art. 60 van het reglement op de vacaturen ingediend door den Bond van Predikanten. Daar do Bond niet be staat uit Ned. Herv. 'Predikanten alleen, maar ook uit predikanten van andere ge zindten, wordt dit voorstel niet in behan deling genomen. De heer Bloem rapporteert ook over wij ziging van den ligger, naar aanleiding van een voorstel van de Algemaene Sy nodale Commissie. Door verschillende leiden wonden bezwa ren ingebracht tegen deze wijzigingen. Men vreest voor verwarringen, die daar door kunnen ontstaan. Ook moeten er bij aanneming van deze voorstellen, nog veel meer wijzigingen worden aange bracht. Eveneens heeft men bezwaar, dat de goedkeuring onttrokken wordt aan de Provinciale Kerkbesturen. De heer Bloem verdedigt krachtig de voorgestelde wijziging en de conclusie om de wijzigingen, behoudens details aan te nemen, wordt aangenomen met 136 st. Vandaag wordt de zaak verder behan deld. Ds M. W. Snoep. Morgen herdenkt Ds M. Wi. Snoep, Ned. Herv. predikant te Kaalte», den dag, waarop hg voor 3D jaar aldaar het ambt aanvaardde. Ds Snoep heeft ruim 37 dienstjaren en diende tevo ren de gemeenten van Heukelum en Wij- senkerke. Tegen 1 Nov. heeft hij nu eme ritaat aangevraagd. Ds J. 0- Sch uil er. De gezond heidstoestand van ds J. C. Sehuller, Ned. Herv. .pTedikant te 's Gravenhage, blijft vooruitgaan. De patiënt zit reeds een ge deelte van den dag op. Wij vernemen 'dat ds Sehuller zoodra zijn gezondheidstoe stand dit toelaat, voor verder herstel naar Zwitserland vertrekken zal. Ds G- H. Beekenkamp. Ds G. H. Beekenkamp, Ned. Herv. predikant te Lei den, die ongeveer 8 maanden door onge steldheid verhinderd is geweest zijn amb- ticlijken arb ld te verrichten, is thans weer zoover hersteld, dat hij gisteravond weer voor de gemeente optrad. Het ontwerp-Zijlstra. In zijn openingswoord ter 82 ste algemeens ver gadering van 'het Ned. Onderwijzers-Ge nootschap te Den Bosch gehouden, noem de de heer H. J. Bon oen tweetal verbete ringen in het belang van onderwijs ein onderwijzers door de regv ring genomen: de invoering van het verplichte zevende leerjaar en de samenstelling van het Ge organiseerd Overleg. Maar en daarop vestigen we hier de aandacht hij meende dat reeds een derde maatregel, voor het onderwijs van groote beteekeras, reeds jgeriomon had kunnen zijn, terwijl hij tot heden nog achterwege bleef. Daarmee bedoelde de spreker, da.t het initiatief-ontwerp van het Kanierlid-Zijlstra nog steeds niet door de Kroon bekrachtigd is. De toestand op de kleine Scholen eischt in het belang der schooljeugd ten spoe digste do verheffing van dit ontwerp tot wet, opdat tot de uitvoering kan worden overgegaan. „Door het ontwerp van den heer Zijl stra is zoo duidelijk gedemonstreerd, dat er ondanks het verschil in richting van voorstanders van het Openhaar en het Bijzonder Onderwijs een terrein is; waar op met vrucht eendrachtig 'kan worden samengewerkt: de verbetering van het onderwijs jn het algemeen." Noodweer in Limburg. Een hevig onweer mot feilen bliksem ont lastte zich Zaterdagavond 6 uur boven Venlo, gepaard met een storm van orkanische kracht en wolkbreuk. De riolen konden het vele water niet opnemen en raakten verstopt. Het water stroomde de huizen en kelders binnen. Van het Concertgebouw vlogen een 600 pan nen de lucht in. Drie zware boomen op den Kandekerker weg werden ontworteld en vielen op de electrische lichtmasten, waardoor deze bezweken en de draden laag over den weg kwamen te hangen, het verkeer stremmend. Van eenige loodsen van de Nederlandsche Spoorwegen waaiden de schoorsteenen af en vlogen tal van dakplaten door de lucht. Van een huis woei de hooge schoorsteen af en sloeg door het dak. Van zeer vele huizen zijn de daken zwaar beschadigd. Sedert jaren heeft een dergelijke storm aldaar niet gewoed. Alle werklieden der gemeente zijn in dienst gekomen voor onmiddellijke opruiming van de zware afgewaaide boomtakken. Uit Roermond wordt gemeld, dat zich ook daar* gistermiddag tegen half zes boven de stad en omstreken zwarte wolken samenpak ten, die in groote vaart over de streek? woeien. Takken van boomen, pannen en andere zaken zag men duidelijk in de wolkzuilen meevliegen. Vooral de gemeente Heithuizen werd hevig geteisterd. Op de Schooren bij de familie Nelissen lav, alles tegen den grond. Ongeveer honderd Oanadeesche boomen stenden nog met hun stumperig onderstuk totaal ontwor teld uit den grond gerukt. Op de twee hof steden was alles verwoest. Ongelukken. De arbeider L. uit Pe- tit-Lanayo (België), geraakte op de rubber fabriek te Maastricht met zijn linkerhand on der een gloeiende per3. Die hand werd ver pletterd en verbrandde. Te grachten is de oude B., toen hij op zijn jiets reed, zoodanig voor een hem achteroprijdendo auto geschrok ken, dat hij1 viel en dood blfee jiggen. Het 10-jarig zoontje van den veehouder te Hou- tigehage is van den zolder gevallen en dood opgenomen. In de melkfabriek te Oud- Gastel is de arbeider de R., terwijl hij een flesch met zwavelzuur droeg, van de trap gevallen. Hij kreeg den geheelen inhoud van de flesch over het lichaam. Zijn kleeren ver brandden geheel terwijl hij tevens zeer ern stige brandwonden aan gelaat, armen en bee- nen opliep. Zijn toestand is ernstig. Een zeventigjarig heer uit Leiden is Zaterdagmid dag te Den Haag onder de tram gekomen. Beide beenen zijn hem afgereden. Op weg naar het Ziekenhuis is het slachtoffer over leden. De oude heer was bij Jreinissen °P bezoek geweest. Iiij wilde de straat over steken om naar de tramhalte te loopen. Het regende. Weggedoken onder zijn parapluie heeft hij niet gezien, dat van de andere zijde een tram met een aantal aanhangwagens kwam. De oude heer werd toen aangereden. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Vorst inAugustus. Vrijdag nacht heeft het ia Friesland flink gevroren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1928 | | pagina 2